Ima li piratstvo opravdanje? zaključana tema

poruka: 650
|
čitano: 112.257
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
VirtUoso kaže...

Igre nisu luksuz. Tko je izjavio to uopce?

?

kako nije... trebaš makinu od min 3, a preporučljivo je i od 5 i više tisuća kuna da vrtiš igre koje ćeš platiti još 300kn... a to ti nije nužno potrebno u životu. po meni je to luksuz

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
16 godina
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Jailbreak sam posebi nije nelegalan, ali nije ni legalan. Sve je to siva zona.

Doduše, ono što Sinatra pokušava reći je da je PS3 jailbreakan isključivo sa ciljem omogućavanja igranja piratskih igara. Vrlo je mali postotak onih koji će PS3 koristiti za homebrew ili za igranje backupa svojih legalnih igara. Tko to odbija prihvatiti il je glup ili sam sebi laže.

 

Iako i ja volim znati da mogu raditi sa onim što kupim kaj god oću, isto tako znam da svaka firma diktira svoje uvjete, a mi nismo ovdje da ih preispitujemo. Na nama je samo da odaberemo želimo li ili ne kupiti proizvod.

 

Na kraju, apsolutno da, igre su luksuz, isto kao posjedovanje konzole, računala i sličnih stvari. Nitko nije toliko iznad svijeta da tuđi rad ne mora platiti, ako ćeš igrati igru plati ju. Tu završava priča. Onaj tko to ne radi seljober je, ne cijeni tuđi rad niti će itko ikada cijeniti njegov rad.

 

@max

Zapravo nisi ni trebao potpisati ništa, postoji EULA koju nitko ne čita al tamo jasno stoje uvjeti.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2011 11:21 (Danny_HR).
 
12 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Ako sam ja taj uređaj platio 2500+ kn ja mogu njega modati, zapaliti (to sam jučer napravio kad sam izgubio u CoDu) ili ga baciti kroz prozor. Konzola je moja, ja ju imam pravo modificirati koliko god želim a ne smijem tu modifikaciju prodavati drugima ili dijeliti upute po intenetu kako sam to napravio.

 

Ja sam igru platio 450kn, ja hoću igrati backup kopiju da sačuvam preskupi blu-ray laser i original medij. I da, to sam platio kroz ZAMP.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
2 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Nisu luksuz. Svatko si moze nabavit 10 cjenovno najskupljih igara koje su izasle proteklih godinu dana na vrlo lak nacin.  Na koji?- Nije bitno. Ali moze. Svatko.

Moj PC  
0 11 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Nije mi baš najjasnija logika nekih komentatora. Iznešene su tvrdnje da ako je Sony napisao neki kod za taj hardware, ja ga ne smijem mjenjati? Ne vidim niti jedan razlog zašto ja nebi smio modificirati SVOJE vlasništvo ako želim.

http://www.njuskalo.hr/oglas380962
Moj PC  
3 2 hvala 0
16 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Sum_of_all_fears kaže...

Ako sam ja taj uređaj platio 2500+ kn ja mogu njega modati, zapaliti (to sam jučer napravio kad sam izgubio u CoDu) ili ga baciti kroz prozor. Konzola je moja, ja ju imam pravo modificirati koliko god želim a ne smijem tu modifikaciju prodavati drugima ili dijeliti upute po intenetu kako sam to napravio.

Imaš ju pravo uništiti, zapaliti, farbati, je*ati ak ti se sviđa. S druge strane softverski ju nemaš pravo modificirati jer tako piše u EULA-i.

 

Sum_of_all_fears kaže...

Ja sam igru platio 450kn, ja hoću igrati backup kopiju da sačuvam preskupi blu-ray laser i original medij. I da, to sam platio kroz ZAMP.

Ne, nisi. ZAMP je Zaštita Autorskih Muzičkih Prava i nema veze sa softverom.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
16 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
VirtUoso kaže...

Nisu luksuz. Svatko si moze nabavit 10 cjenovno najskupljih igara koje su izasle proteklih godinu dana na vrlo lak nacin.  Na koji?- Nije bitno. Ali moze. Svatko.

Jesu, luksuz su. Trebale bi bit. Ja mogu reć da Mercedes S nije luksuz jer ga mogu ukrasti. To ne znači da sam u pravu.

Ne pravi se bedast jer znam da nisi.

Zippo kaže...

Nije mi baš najjasnija logika nekih komentatora. Iznešene su tvrdnje da ako je Sony napisao neki kod za taj hardware, ja ga ne smijem mjenjati? Ne vidim niti jedan razlog zašto ja nebi smio modificirati SVOJE vlasništvo ako želim.

Tvoja logika ni razumijevanje ne rade. Konzola je tvoje vlasništvo (hardver), ali softver unutra nije. Softver ne može biti tvoje vlasništvo osim ako si ga sam napisao.

Rastavi konzolu i svaki onaj dio je tvoj, ono što čini cijelu konzolu nije.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
15 godina
odjavljen
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Danny_HR kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Ako sam ja taj uređaj platio 2500+ kn ja mogu njega modati, zapaliti (to sam jučer napravio kad sam izgubio u CoDu) ili ga baciti kroz prozor. Konzola je moja, ja ju imam pravo modificirati koliko god želim a ne smijem tu modifikaciju prodavati drugima ili dijeliti upute po intenetu kako sam to napravio.

Imaš ju pravo uništiti, zapaliti, farbati, je*ati ak ti se sviđa. S druge strane softverski ju nemaš pravo modificirati jer tako piše u EULA-i.

 

Sum_of_all_fears kaže...

Ja sam igru platio 450kn, ja hoću igrati backup kopiju da sačuvam preskupi blu-ray laser i original medij. I da, to sam platio kroz ZAMP.

Ne, nisi. ZAMP je Zaštita Autorskih Muzičkih Prava i nema veze sa softverom.

U pravu si za soft modifikacije (doduše, to vjerojatno vrijedi za USA, EU...) ali ovo za ZAMP po novom ide i za glazbu u filmovima pa tako bi se vjerojatno mogli sjetiti i za glazbu u igrama -.-

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
16 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Sum_of_all_fears kaže...

U pravu si za soft modifikacije (doduše, to vjerojatno vrijedi za USA, EU...) ali ovo za ZAMP po novom ide i za glazbu u filmovima pa tako bi se vjerojatno mogli sjetiti i za glazbu u igrama -.-

Da, ok, ali ide samo na glazbu.

Igru čini puno više od glazbe, dapače, glazba je tek marginalni dio.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
15 godina
odjavljen
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Danny_HR kaže...

Da, ok, ali ide samo na glazbu.

Igru čini puno više od glazbe, dapače, glazba je tek marginalni dio.

A na što se odnosi "umjetničko djelo" u ZAMPu? Osim toga, ZAMP ne razlikuje backup kopiju od piratske kopije pa mi, legalni vlasnici smo osuđeni na kaznu jer Pero Perić radi kopije igre a ja to (možda) ne radim. Kolektivna krivica.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Danny_HR kaže...
VirtUoso kaže...

Nisu luksuz. Svatko si moze nabavit 10 cjenovno najskupljih igara koje su izasle proteklih godinu dana na vrlo lak nacin.  Na koji?- Nije bitno. Ali moze. Svatko.

Jesu, luksuz su. Trebale bi bit. Ja mogu reć da Mercedes S nije luksuz jer ga mogu ukrasti. To ne znači da sam u pravu.

Ne pravi se bedast jer znam da nisi.

Znas po kojem kriteriju bi igre bile luksuz? Kad bi piratstvo imalo nultu stopu, e onda bi igre bile luksuz. Ovako ih svatko moze nabaviti( igrati? - nije bitno). Luksuz je, koliko ja znam, nesto sasvim drugo.

14 godina
neaktivan
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

svi ste u pravu i svi ste u krivu, imate izbor, modificirana konzola ili nemodificirana, sonyiu je svejedno sad će mu porast prodaja i to je to, ja sam gt5 platio 499 kn kad je stigao, i igram ga koopiranog a orginal čuvam, cijene igri kod nas su hebeno skupe,

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Sum_of_all_fears kaže...

A na što se odnosi "umjetničko djelo" u ZAMPu? Osim toga, ZAMP ne razlikuje backup kopiju od piratske kopije pa mi, legalni vlasnici smo osuđeni na kaznu jer Pero Perić radi kopije igre a ja to (možda) ne radim. Kolektivna krivica.

Dakle umjetničko djelo u muzičkoj industriji. ZAMP. ZAMP nema veze sa softverom, apsolutno nikakve niti ga se treba spominjati ovdje.

 

Spominjanjem ZAMP-a samo pokazujete svoje nerazumijevanje i zapravo pokušavate neosnovano skrenuti temu u nekom drugom pravcu.

 

VirtUoso kaže...

Znas po kojem kriteriju bi igre bile luksuz? Kad bi piratstvo imalo nultu stopu, e onda bi igre bile luksuz. Ovako ih svatko moze nabaviti( igrati? - nije bitno). Luksuz je, koliko ja znam, nesto sasvim drugo.

Krivo znaš. Odnosno imaš krivo shvaćanje riječi "luksuz".

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2011 11:38 (Danny_HR).
13 godina
neaktivan
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Kako igre nisu luksuz? Da nisu valjda bi ih kupovao, a ne krao.

Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Danny_HR kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

A na što se odnosi "umjetničko djelo" u ZAMPu? Osim toga, ZAMP ne razlikuje backup kopiju od piratske kopije pa mi, legalni vlasnici smo osuđeni na kaznu jer Pero Perić radi kopije igre a ja to (možda) ne radim. Kolektivna krivica.

Dakle umjetničko djelo u muzičkoj industriji. ZAMP. ZAMP nema veze sa softverom, apsolutno nikakve niti ga se treba spominjati ovdje.

 

Spominjanjem ZAMP-a samo pokazujete svoje nerazumijevanje i zapravo pokušavate neosnovano skrenuti temu u nekom drugom pravcu.

A onda po kojoj zakonskoj osnovi se ograničava uporaba PS3 sistema? Na verziji 1.0 na ja sam imao mogučnost korištenja OtherOSa a sad odjednom moram koristiti isključivo Sony softver?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Kakve legende u ovom threadu, igre nisu luksuz jer ih krademo :)))

 

Nego, Danny, zar nije na snazi neki zakon, podzakonski akat, uredba, odredba ili naredba kojom od prodaje svakog praznog medija dio love ide ZAMPu?

s.f. - s.n.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Sum_of_all_fears kaže...

A onda po kojoj zakonskoj osnovi se ograničava uporaba PS3 sistema? Na verziji 1.0 na ja sam imao mogučnost korištenja OtherOSa a sad odjednom moram koristiti isključivo Sony softver?

Zakonsku osnovu bi trebao pronaći u zakonu, a postoji.

Međutim ono što je važnije, korištenje samo Sonyevog softvera uvjetuje ti EULA odnosno opći uvjeti korištenja konzole.

Možeš ih pročitati na http://www.scei.co.jp/ps3-eula/eu/index.html#en

 

Unless expressly authorised by us, you must not:

  1. share, sell, transfer, rent or sublicense any Service or part of any Service to anyone else; or
  2. modify, adapt, translate, reverse engineer, decompile, or disassemble any Service or part of any Service (unless permitted by applicable law); or
  3. create any derivative works, attempt to create the source code from the object code, or download a Service or any part of any Service for any purpose not authorised by us; or
  4. copy, reproduce, communicate to the public or transmit, use for public performance or exploit any Service or part of any Service.

A ima toga još puno u tom linku.

 

ninotocka kaže...

Nego, Danny, zar nije na snazi neki zakon, podzakonski akat, uredba, odredba ili naredba kojom od prodaje svakog praznog medija dio love ide ZAMPu?

Jest, ali kakve to veze ima sa softverom?

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2011 11:44 (Danny_HR).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
PLASMAorLCD kaže...

Kako igre nisu luksuz? Da nisu valjda bi ih kupovao, a ne krao.

Pa daj odlucite se!

13 godina
neaktivan
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Hmm,

 

zašto se ne sankcioniraju?

Pa mili nađi ih :)

Geohot je jedan od hakera, no sve što je napravio je sasvim legalno, SONY zna tko je i sve podatke što je potrebno znati o njemu, no zašto "klinac" nije iza rešetaka? Jer sve što je napravio je sasvim legalno.

Backup manageri i druga sranja? Pa, ak si dovoljno pametan i samosvjetan i "društveno odgovoran" ti sam po sebi neces instalirati/koristiti/rabiti/raditi backup igre i ostala sranja vezano uz to.

Zašto je npr. SONY izgubio sud protiv masovne tužbe onih korisnika koji su ga tužili za ukidanje linuxa? Ja osobno nisam instalirao softver koji je ukinuo linux, no sada pomoću custom firmwara imam upravo tu opciju, koristiti ono što mi je SONY kad sam kupio moju cijenjenu trojku omogucio a naknadno ukinuo.

Fuck SONY ;)

A uostalom, moj cijenjeni medij koji moji prijatelji/ja koristim uredovno, je malo precijenjen za korištenje non stop, pogotovo na našim velikim partijama i orgijama koji se uredovno održavaju. Soo, reci mi sad ti cijenjeni, reci da nisi nikad igral npr vba na komp sa "ilegalnim" romovima?

so here we come
 
2 1 hvala 0
14 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Danny_HR kaže...
ninotocka kaže...

Nego, Danny, zar nije na snazi neki zakon, podzakonski akat, uredba, odredba ili naredba kojom od prodaje svakog praznog medija dio love ide ZAMPu?

Jest, ali kakve to veze ima sa softverom?

 

Nemam pojma, netko je potegao argument da ionako plaća ZAMPu to što radi backupe svojih igara pa onda zašto ih ne bi mogao igrati... Ili tako nešto :)

s.f. - s.n.
16 godina
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Da kažem, da nebi bilo zabune. Skidao sam ja igre, softver, glazbu, filmove - sve živo što se moglo. Ali s vremenom sam sazrio, shvatio da isto kao što očekujem da moja šefica cijeni moj radi i plati mi ga, moram i ja platiti tuđi rad i cijeniti ga.

 

Sad nemam nelegalnih stvari na računalu, nemam doma ništa što nisam platio, jer je to normalno i ispravno.

 

A inače, za ovo što je kolega iznad spomenuo, u čovjekovu "društvenu odgovornost" ne možeš vjerovati, to si valjda do sad naučio.

 

@ninotocka

ZAMP nema veze sa softverom, gore sam to laički objasnio.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri

@ par Dannyevih postova, polu-slaganje.. (više kao ispravak ili dopuna, jer razumijem osnovu i slažem se..).

 

-EULA je pravno ništavna, nikog ne obvezuje. To je obično laprdanje proizvođačeve pravne službe... (vidi pod sudske odluke npr Italija prije godinu dana i povrat novca za predinstaliran OS..)

Zato nemoj to mješati s patentima, copyrightom, autorskim pravima itd..

ZAMPom upravlja udruga građana, u ovom slučaju glazbenika, jednako bi se mogli udružiti i ostali (software...) i naplaćivati kroz ZAMP.

ZAMPom se naplaćuju autorska prava. Jednako pravo ima autor knjnige, filma, programa ili pjesme...

ZAMP abolira izradu kopije (backupa) kao što je svugdje dozvoljeno imati backup kupljenog softwarea.

Sudskom odlukom izdavač je dužan s medija ukloniti DRM jer ograničava kupca u nesmetanom korištenju plaćenog. (problem je što se nikom neda natezati za svaki pojedini CD..)

-vidi npr ovo.. (Apple mora ukloniti DRM..)

itd. itd.

 

(jer se nikom ne čitaju plahte txta)

Ukratko, previše zabluda u ovoj temi. Počni od tog da si legalni korisnik, koji IMA PRAVO i kao takvog te zakon štiti i dozvoljava, usprkos raznim EULAma...

Velika razlika u odnosu na nelegalnog-piratskog korisnika koji se nemože pozivati na to pravo.

Kao 'dokaz' zar bi se uopće islo na sud da je Sony zakonski u pravu, -nebi. Jednostavno bi sud kaznio počinitelja.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Danny_HR kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

A onda po kojoj zakonskoj osnovi se ograničava uporaba PS3 sistema? Na verziji 1.0 na ja sam imao mogučnost korištenja OtherOSa a sad odjednom moram koristiti isključivo Sony softver?

Zakonsku osnovu bi trebao pronaći u zakonu, a postoji.

Međutim ono što je važnije, korištenje samo Sonyevog softvera uvjetuje ti EULA odnosno opći uvjeti korištenja konzole.

Možeš ih pročitati na http://www.scei.co.jp/ps3-eula/eu/index.html#en

 

Unless expressly authorised by us, you must not:

  1. share, sell, transfer, rent or sublicense any Service or part of any Service to anyone else; or
  2. modify, adapt, translate, reverse engineer, decompile, or disassemble any Service or part of any Service (unless permitted by applicable law); or
  3. create any derivative works, attempt to create the source code from the object code, or download a Service or any part of any Service for any purpose not authorised by us; or
  4. copy, reproduce, communicate to the public or transmit, use for public performance or exploit any Service or part of any Service.

A ima toga još puno u tom linku.

Pročitao sam sony EULAu ali nije mi jasno po kojoj zakonskoj osnovi ona vrijedi u RH? Kao prvo, da bi bila pravno valjana, ona bi trebala biti napisana na hrvatskom. A još nisam vidio EULAu na hrv jeziku. Pravno gledano, EULA na eng jeziku nije valjana. Po mom skormnom mišljenu.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Danny_HR kaže...

Da kažem, da nebi bilo zabune. Skidao sam ja igre, softver, glazbu, filmove - sve živo što se moglo. Ali s vremenom sam sazrio, shvatio da isto kao što očekujem da moja šefica cijeni moj radi i plati mi ga, moram i ja platiti tuđi rad i cijeniti ga.

 

Sad nemam nelegalnih stvari na računalu, nemam doma ništa što nisam platio, jer je to normalno i ispravno.

 

Eh... Meni je, recimo, gotovo sve na računalu ilegalno. I ne peče me savjest. Jedan (recimo) Austrijanac može od IDENTIČNOG posla kupiti neku aplikaciju iz CS5 paketa. Ja ne mogu. Ja moram obaviti 10 poslova za istu zaradu. A softver košta podjednako i njega i mene. I, koliko god mi se samom gadi taj argument, smatram da Adobeu ili Microsoftu ne fali moja lova. :)

 

Što se tiče "sitnog" softvera tipa antivirus ili za prženje, isključivo freeware.

 

 

edit glede EULA: kakav je to "ugovor" koji ti oni jednostrano stave pod nos nakon što si već platio i odnio proizvod doma!?

s.f. - s.n.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2011 11:58 (ninotocka).
16 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
ninotocka kaže...

Eh... Meni je, recimo, gotovo sve na računalu ilegalno. I ne peče me savjest. Jedan (recimo) Austrijanac može od IDENTIČNOG posla kupiti neku aplikaciju iz CS5 paketa. Ja ne mogu. Ja moram obaviti 10 poslova za istu zaradu. A softver košta podjednako i njega i mene. I, koliko god mi se samom gadi taj argument, smatram da Adobeu ili Microsoftu ne fali moja lova. :)

 

Što se tiče "sitnog" softvera tipa antivirus ili za prženje, isključivo freeware.

Izrazito đubretarsko opravdanje i definitivno mi ljudi sa takvim proserima padaju u očima.

 

Ne možeš reći da nemaš love za softver, jer ti u tom slučaju taj softver ne treba.

 

Više cijenim ljude koji kažu "je*e mi se nedam lovu" jer bar ne traže šupčinsko opravdanje.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
15 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Sinatra kaže...

Od kad su počele kružiti priče o custom firmwareu za PlayStation 3, ovaj podforum se pretvorio u ekstazu za vodiče i primjenu nelegalnih nadogradnji koje služe za igranje piratskih kopija.

S obzirom da izuzev ilegalne primjene ne postoji drugi, opravdani razlog zašto bi netko provalio konzolu, a o tome se naveliko raspravlja, zašto moderatori to ne sankcioniraju?

zašto se ne sankcioniraju trollovi kao ti ?

 

nemaju svi 400+ kn za original igre, ps2 chip vam nije smetao a ovo da ?

po toj logici bi ps igrači trebali preć na x360, pa će vas na PSNu bit ti i još 2 igrača

14 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri

Kakav car :)

Pa sublimat (destilat?) mojeg opravdanja je upravo "jebe mi se, nedam lovu".

Naravno da imam love, mogu prodati auto pa kupiti softver. Kao i igrači koji ne daju 500Kn za igru. Koliko njih mjesečno zapije više od toga?

s.f. - s.n.
13 godina
neaktivan
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Uglavnom,

 

ljudi moji malo smo izišli iz teme...

No bez obzira na to sve, zašto ne koristiti nešto koje nam se omogućava u samom našem korištenju? Šta hoće li naš dragi pandur Mile otic od kuce do kuce i hapsit ljude koji imaju mp3, backup original igrice itd?

E, neće. Why? Previše je takvih korisnika. Zamislite koji bi boom nastao kad bi odjednom naš policajac Mile i prijatelj mu Jovo poceli od reda hapsiti sve žive? EEeee, nema toliko policajaca i vojske koji mogu uhapsiti prakticki hmm 75% populacije.

Svaki korisnik koji je barem jednom slušal koristio/prepržio cd/dvd and all else of the shits je prekršio zakon, a bogami vjerujem da je i naš autor teme ponekad prekršio isti...

so here we come
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Mitch kaže...

 

nemaju svi 400+ kn za original igre, ps2 chip vam nije smetao a ovo da ?

po toj logici bi ps igrači trebali preć na x360, pa će vas na PSNu bit ti i još 2 igrača

Nemaju svi vecina platnu moc da si priuste igre od 400kn, ali svakako da svatko moze doci do tog luksuza. :-D You see what I did there? :0

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2011 12:09 (VirtUoso).
16 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Mitch kaže...

zašto se ne sankcioniraju trollovi kao ti ?

Više ti trolaš ovom porukom nego kolega koji je otvorio temu, suzdrži se.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2011 12:11 (Danny_HR).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice