Cyberpunk 2077 izdvojena tema

poruka: 6.048
|
čitano: 1.233.477
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Minneyar kaže...

Evo napisao sam Steam review detaljni, morao sam jos skratiti za 1000 znakova jer je dosegao limit :P Ne da mi se prevoditi na HR, ionako nas vecina zna Eng pa evo samo link ak nekog zanima:

 

Cyberpunk 2077 Review

 Đizs, al ti voliš pisati

Jel tipkovnica preživjela?

 

Pa sa tobom da se netko sudari na cesti imao bi te cijeli dan čekati da napišeš eu izvješće o nesreći...

 

Ali entuzijazam je pohvalan, trebao bi biti beta tester cd project red-a, pa im ovako detaljno napišeš nakon svakog patch-a sve kaj su usrali i kaj trebaju još sredit

16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Minneyar kaže...

Evo napisao sam Steam review detaljni, morao sam jos skratiti za 1000 znakova jer je dosegao limit :P Ne da mi se prevoditi na HR, ionako nas vecina zna Eng pa evo samo link ak nekog zanima:

 

Cyberpunk 2077 Review

zapelo mi je u oko ovo sa no replayability i choices don't mattere sad, ovo je onako, dosta komplesna tema i nesto sto, bar koliko sam imao prilike vidjeti nije u velike detalje spominjano

ako gledamo life paths, oni imaju nekakav utjecaj, ali ne pretjeran. vecinom se ocituju kroz dodatan conversation choice koji daje nekakve dodatne informacije a u manjini ti pomazu rijesit neke stvari na brzi nacin. znam primjerice da corpo lifepath omogucuje da se quest automatic love rijesi na miroljubiv nacin. s druge strane, bez obzira na life path, taj se quest moze rijesit miroljubivo kako god okrenes. neki gigovi takoder daju opciju direktnijeg pristup, tipa da te bouncer pusti u klub ili da tijekom razgovora sa nekim npc likovi omoguci non lethal zavrsetak questa. opcenito je u ovom smislu glavni naglasak da postoji izbor, al taj izbor kao takav je iluzija jer svakako mozes ostvariti isti rezultat drugacijim principom. meni je to vise nekakav gimmick koji dobro dode. tu replayability postoji u stilu da te ajmo rec rijetke trenutke vidis i kazes: jesam, vidio sam i to je u biti to. prema tome tu mozes samo radi toga odigrati igru tri put, ali rezultat je da ce 90% svega bit isto.

 

e sad izbori... za pocetak trebalo bi vidjeti koliko je witcher 3 imao izbora. koliko ja znam, bar kad se gleda samo main quest, glavni izbori su vezani za bloody baron quest i outcome za ciri. i to bi bilo to. sve ostalo su secondary quests, pocevsi od toga hoce li kiera prezivit ili ne, tko ce bit kralj na skellige, pomoc mages ili ne u novigradu, sta se dogada sa kraljevstvima i da sad ne nabrajam. poanta je u tome da se ti secondary questovi naslanjaju na main quest (vecinom u smislu tko ce doc u pomoc kada wild hunt napadne kaer morhen). slican princip ima i cyberpunk (nekako ocekivano s obzirom da ista firma pravi igru). u cyberpunku je samo dva posto (brojkama 2%) dialoga unutar main story-ja presudno za donosenje izbora (bar tako kazu izvori na internetu, tocnije ova stranica). s druge strane, isto kao i u wticher 3, secondary questovi sluze za oplemenjivanje main story-ja. necu sad spoilati previse jer ima ljudi koji jos igraju ali postoje questovi koji utjecu na endgame a nisu main story quest. sada se postavlja pitanje gdje je bilo vise izbora. s obzirom da je witcher 3 puno duze vani nego cyberpunk (logicno) postoje stranice koje fino prikazuju sve moguce izbore, medu kojima je i ova. i ovdje je vidljivo da su ti izbori vecinom samostalni, tj ne utjecu na main story, ali eto postoje. kakva je situacija u cyberpunku, to cemo jos morati pricekat do se guidovi napisu i dok se svaki milimetar analizira. moje misljenje je da je witcher 3 tu bolji prvenstveno jer ta zadnja bitka tocno prikazuje kako su tvoji izbori utjecali na to tko ce tamo biti ili ne jer doslovno vidis rezultat tvojih izbora, odnosno vidis likove koji su skupa sa geraltom. u cyberpunku takav prikaz nedostaje, ali indirektno se neke stvari mogu primijetiti ali su sakrivene kroz svaki pojedini ending ili svijet dovoljno dobro ne prikazuje te izbora. u tom smislu ovdje replayability postoji i to prvenstveno jer u prvom playthroughu jednostavno sve stvari ne mozes "otkljucati" (tako je bilo i kod mene) pa kasnije doznas da si nesto propustio i ides ponovno odigrati. van ovoga replayability postoji cisto radi nekih osobnih preferenci kako sa nekim likom postupiti. primjerice, ja sam u questu Automatic Love nabio Woodmana odmah i sad me zanima kako ce to ocitovat kasnije kad budem radio quest u kojem pomazem Judy preuzeti Clouds od Tyger Claws. Pa onda i tome segmentu imaju tri izbora na koji nacin se tranzicija vlasti biti, preko maiko ili samostalno. Inace, sad sam na trecem playthroughu gdje sam sebi stavio 10 bodova u svaki attribute cisto da vidim sve moguce convesration opcije i igram kao female V because Judy *wink *wink. kazem, choices matter ali je problem njihove manifestacijer jer je gameworld u tom smislu statican.

 

po meni neki veci replayability se ocistuje kroz buildove. ako necete koristit cheats ili trosit 100k na respec (sto je trenutno ogromna lova s obzirom da je ekonomija u kurcu) onda ce replayability bit signifikantan. nazalost, i u tom segmentu smo osakaceni jer neki buildovi su na papiru izvedivi, al u stvarnosti slabo funkcioniraju. evo jedan primjer. ja bih zelio igrati lika koji samo koristi blades. dakle, katana kao main weapon kad shit hits the fan i throwing knives za nekakav stealth pristup. iako postoji opcija za throwing knives to je jalovo jer je revolver sa prigusivacem kudikamo superiornije rjesenja za sneaking. valjda ce to popraviti. s druge strane, nisam tu opciju niti probao al cujem da ima nekakvih problema (noz kad bacis ne mozes ga ponovno pokupit i slicno) pa sam zbog toga to i izbjegavao. mogao bit probat sad u ovom prelasku pa javim kakva je situacija. s druge strane, ako se ide na stealth i blades onda treba birati koje atribute koristiti. primarni je cool i zbog blades reflex, crafting diktira minimalno 18 i onda neka sitnjarija za npr body cisto da mogu popit dovoljno stete, odnosno da mi je melee damage bolji. je li ovo izvedivo, ne znam, moguce da je. uglavnom, ima problema ali ako se poprave replayability je moguc. vidim da ljudi stavljaju svakakve buildove na internetu pa ono, u ovom segmentu ima opcija.

 

zato ponavljam sto sam kazao na pocetku, ovo je dosta kompleksna tema i nema jednoznacnog odgovora je li necega ima ili nema. mislim da primarno ovisi o ocekivanjima (koja su toliko bila napuhana da ne znam sto se dogodi nece ljude zadovoljiti, al realno to je cdpr kriv sam sebi) koje netko ima i o komparaciji sa igrama koje imaju puno izbora, odnosno kako te igre prikazuju izbore te kako ti izbori utjecu na ishode price. uvijek mi padne na pamet mass effect 2 gdje cijelu igru skupljas ekipu koja ide s tobom prema glavnoj misiji. sto vise ljudi skupis veca sansa je da ce suicide mission proci bez ovog suicide dijela. tu je tako dobro demonstriran taj odnos izmedu choice i effect. u cyberpunku ovoga ima ali u manjoj mjeri. sto je razlog tome, dal je to jer su pricu skratili s obzirom na ekipu koja se zalila da je witcher 3 predug ili su ih rokovi stiskali ili ce dodatno punit igru dlc sadrzajem, to cemo doznat u narednim mjesecima.

It is not who you are, it is who you know.
14 godina
offline
Cyberpunk 2077

Ovakve stvari su mi baš fora u igri:

 
 

Takemura mi zabunom pošalje krivu sliku dok se spremamo za quest...

A kaže lik da ne pije alkohol dok radi haha yea right

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Obi Wan kaže...
snip

 Ma daleko je to od Witchera 3. Cista iluzija izbora ko kod drugih developera. U Witcheru imas hrpu questova di se kasnije vratis i vidis posljedicu toga sto si odlucio, ili kasnije sretnes osobu iz nekog questa s pocetka igre i vidis kak je na njih utjecala tvoja odluka... u CP je vecina odluka dal ces Stealth ili guns blazing. S tim da nema nikakvih nagrada za Stealth pristup osim sto si sporiji i propustis puno loota. I sto se tice samih krajeva, ok, postoje doslovno 2 questa koja ti daju nove mogucnosti za kraj, ali svi krajevi su ionako losi i s malim varijacijama. Na kraju sam ionako isao na default kraj jer mi je imao najvise smisla u kontekstu igre. Sto se tice Woodmana, to je jedna od vecih gluposti u igri - ja ga ubio prvi put odmah, i onda ga iduci dio questa ponovo sretnem i opet ubim jer je eto skripta odlucila da je on morao prezivjet, a imao si opciju ubit ga ranije ^^ prelose.. Replayability... ok, imas "kao" druge opcije za buildove, al to utjece samo na combat. I sam kazes da je 18 crafting "must" - dakle uzasan dizajn ako moras trecinu svih stat pointsa staviti u nesto sto bi trebalo bit osnovni dio igre. Borba ionak nije razlog za igranje ovakve igre, niti je nesto posebno dobra, kao i kod Witchera uglavnom, Witcher je odlican usprkos borbi a ne zbog borbe. Prica ce uvijek bit 99% ista, s hrpom animiranih dijaloga, skriptirane voznje, skriptiranog sljeđenja NPC-a dok ti nes prica itd... jednostavno sumnjam da ce mi se dati, mozda za par god kad zaboravim i kad poprave igru. Al sve bi to cak i oprostio da bar ima icega od open worlda u igri, ali nema. Znaci half baked je na svim poljima osim produkcijskih vrijednosti i grafike. Mislim jos uvijek je ako usporedujes sa svim ostalim igrama igra vrlo dobra do odlicna cak, ali ako usporedujes s Witcherom ili ocekivanjima koja su ljudi (radi marketinga) imali od igre, e zato je toliko gorak okus u ustima.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Minneyar kaže...
Obi Wan kaže...
snip

 Ma daleko je to od Witchera 3. Cista iluzija izbora ko kod drugih developera. U Witcheru imas hrpu questova di se kasnije vratis i vidis posljedicu toga sto si odlucio, ili kasnije sretnes osobu iz nekog questa s pocetka igre i vidis kak je na njih utjecala tvoja odluka... u CP je vecina odluka dal ces Stealth ili guns blazing. S tim da nema nikakvih nagrada za Stealth pristup osim sto si sporiji i propustis puno loota. I sto se tice samih krajeva, ok, postoje doslovno 2 questa koja ti daju nove mogucnosti za kraj, ali svi krajevi su ionako losi i s malim varijacijama. Na kraju sam ionako isao na default kraj jer mi je imao najvise smisla u kontekstu igre. Sto se tice Woodmana, to je jedna od vecih gluposti u igri - ja ga ubio prvi put odmah, i onda ga iduci dio questa ponovo sretnem i opet ubim jer je eto skripta odlucila da je on morao prezivjet, a imao si opciju ubit ga ranije ^^ prelose.. Replayability... ok, imas "kao" druge opcije za buildove, al to utjece samo na combat. I sam kazes da je 18 crafting "must" - dakle uzasan dizajn ako moras trecinu svih stat pointsa staviti u nesto sto bi trebalo bit osnovni dio igre. Borba ionak nije razlog za igranje ovakve igre, niti je nesto posebno dobra, kao i kod Witchera uglavnom, Witcher je odlican usprkos borbi a ne zbog borbe. Prica ce uvijek bit 99% ista, s hrpom animiranih dijaloga, skriptirane voznje, skriptiranog sljeđenja NPC-a dok ti nes prica itd... jednostavno sumnjam da ce mi se dati, mozda za par god kad zaboravim i kad poprave igru. Al sve bi to cak i oprostio da bar ima icega od open worlda u igri, ali nema. Znaci half baked je na svim poljima osim produkcijskih vrijednosti i grafike. Mislim jos uvijek je ako usporedujes sa svim ostalim igrama igra vrlo dobra do odlicna cak, ali ako usporedujes s Witcherom ili ocekivanjima koja su ljudi (radi marketinga) imali od igre, e zato je toliko gorak okus u ustima.

ajme to sa woodmanom, al i sa bilo kojim npc-jem. znas koja je shema tu? nekad kad nekoga "ubijes" a on se jos uvijek koprca na podu, to znaci da ih nisi ubio. e sad, i mene to sa woodmanom zanima jer sam ga definitvno ubio, tj sam imao opciju u razgovoru potvrditi, pa me zanima hoce li mi se ponovno pojavit ili je bug u pitanju. slicna stvar je sa onim cyberpsychos, njih redovito mlatim sa katanom pa kad ih doguram do 0 hp opet se koprcaju na podu pa mi je regina kad sam taj quest zavrsio kazala nesto u stilu hvala sto nisi nikog ubio i to je bilo to, los payout za nesto sto se spomene samo kroz jednu liniju teksta. da bi je bar dala nekakav bolji reward ili iconic item il sta vec, ali ne, nista. kad govoris interakciju sa likovima koje kasnijes sretnes, to mi se dogodilo u questu happy together, tome sam liku pomogao i nasao sam ga gdje sjedi u nekom kaficu pa sam imao mali razgovor s nijim. 

ovo sa stealth pristupom se slazem, payout je slab i to samo kad u gigu pise optional objective da me nitko ne vidi il da nikoga ne ubijem. radio sam jednu misiju 8glavnu misiju) gdje je po meni stealth pristup bio pozeljan i logican i na kraju nitko mi ni rijec nije rekao kako sam to epic uradio iako su svi kenjkali kao je od ogromne vaznosti da me nitko ne vidi. ili kad radim nesto unutar main questa i ljude ubijam na stealth nacin pa cujem kako mi npc govori cim sam ubio nekoga da sad kao moram ic guns blazing a nitko ziv nije vidio da sam nekoga ubio. mislim se, o cemu pricas pobogu, ubio sam lika nitko ziv me nije vidio a jos sam i tijelo sakrio.

ja cekam taj drugi mjesec da vidim sta ce se dogodit ali to je sve nazalost iz krivih razloga. umjesto da cekam novi content, ja cekam da poprave stvari koje su trebale radit kako spada. lose...

It is not who you are, it is who you know.
9 godina
offline
Cyberpunk 2077

Što se tiče tih izbora, nisam ih baš nešto posebno osjetio u cyberpunku, a neki su bili kronično beskorisni, tipa kad sa johnyem imaš izbor da opališ tipa u glavu i ako odlučiš da nećeš on ga svejedno opali kad istekne vrijeme. Onda, ovo Minneyar što kažeš da se lik pojavi i hoda nakon što si ga masakrirao, kata-jebena-strofa. Nadao sam se da će i igra imati izbore temeljene na gameplayu, npr. ako si na sva zvona pobio hrpu članova neke bande da nikako nećeš moći računati na njih poslije ili tako nešto. Ovdje možeš raditi šra god hoćeš, ne postoje posljedice za to.

 

Witcher 3 je bio bolji, barem što su tiče izbora sa donošenjem odluka. Ali mene osobno ne dira previše neka odluka koja će samo utjecat na neku selendru u witcheru. Zanimaju me odluke koje utječu direktno na mog lika, na potencijalne iteme i tako. A u W1 je možda bio i najkvalitetnije izveden cijeli sistem sa biranjem. Kad se sjetim one scene sa detektivom, ako ne pronađeš njegovo tijelo prije određenog trenutka upadaš u zasjedu, to želim vidjeti u igrama.

 

Obi-wan i Minneyar, kao i dobar dio ekipe ovdje se vjerujem jako dobro sjeća i SW KOTORA 1 i 2, a i Dragon Agea i Mass Effecta. Te su igre imale odluke koje direktno utječu na tebe čitavu igru. u prvom kotoru kad si na manaanu i petljaš se sa onim selkathima, i stvarno možeš i odlukama i side questovima utjecat na konačan rezutat. Dragon age origins, ideš pomoći onom ban Aeomnu ili kako se već zove, moraš donijeti vrlo ozbiljan izbor kako ćeš mu pomoći, jer te poslije to dovodi u potencijalne sukobe sa templarima i koječim. u Mass effectu kad moraš poslati Ashley ili Kaidena u sigurnu smrt, e to je izbor koji utječe na sve. Te igre sam igrao desetljeće unazad pa se sjećam toliko tih stvari, u cyberpunku se ne sjećam ni tjedan dana poslije jesam li uopće imao izbor i ako da kakav.

 

U bloodborneu ako stekneš dovoljan uvid u svijet otkrivaš na kraju razne stvari, neću spoilati, ali hoću reći da su mnoge igre na razne načine genijalno riješile izbore i replayability, a Cyberpunk mi nije tim igrama ni blizu, barem što se tiče izbora i odluka.

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Cansee kaže...

Što se tiče tih izbora, nisam ih baš nešto posebno osjetio u cyberpunku, a neki su bili kronično beskorisni, tipa kad sa johnyem imaš izbor da opališ tipa u glavu i ako odlučiš da nećeš on ga svejedno opali kad istekne vrijeme. Onda, ovo Minneyar što kažeš da se lik pojavi i hoda nakon što si ga masakrirao, kata-jebena-strofa. Nadao sam se da će i igra imati izbore temeljene na gameplayu, npr. ako si na sva zvona pobio hrpu članova neke bande da nikako nećeš moći računati na njih poslije ili tako nešto. Ovdje možeš raditi šra god hoćeš, ne postoje posljedice za to.

 

Witcher 3 je bio bolji, barem što su tiče izbora sa donošenjem odluka. Ali mene osobno ne dira previše neka odluka koja će samo utjecat na neku selendru u witcheru. Zanimaju me odluke koje utječu direktno na mog lika, na potencijalne iteme i tako. A u W1 je možda bio i najkvalitetnije izveden cijeli sistem sa biranjem. Kad se sjetim one scene sa detektivom, ako ne pronađeš njegovo tijelo prije određenog trenutka upadaš u zasjedu, to želim vidjeti u igrama.

 

Obi-wan i Minneyar, kao i dobar dio ekipe ovdje se vjerujem jako dobro sjeća i SW KOTORA 1 i 2, a i Dragon Agea i Mass Effecta. Te su igre imale odluke koje direktno utječu na tebe čitavu igru. u prvom kotoru kad si na manaanu i petljaš se sa onim selkathima, i stvarno možeš i odlukama i side questovima utjecat na konačan rezutat. Dragon age origins, ideš pomoći onom ban Aeomnu ili kako se već zove, moraš donijeti vrlo ozbiljan izbor kako ćeš mu pomoći, jer te poslije to dovodi u potencijalne sukobe sa templarima i koječim. u Mass effectu kad moraš poslati Ashley ili Kaidena u sigurnu smrt, e to je izbor koji utječe na sve. Te igre sam igrao desetljeće unazad pa se sjećam toliko tih stvari, u cyberpunku se ne sjećam ni tjedan dana poslije jesam li uopće imao izbor i ako da kakav.

 

U bloodborneu ako stekneš dovoljan uvid u svijet otkrivaš na kraju razne stvari, neću spoilati, ali hoću reći da su mnoge igre na razne načine genijalno riješile izbore i replayability, a Cyberpunk mi nije tim igrama ni blizu, barem što se tiče izbora i odluka.

kotor 1 i 2, dragon age origins i mass effect 1, 2 i 3 (izuzev debilnog kraja u trici) su tu bez premca. ja bih isto volio vidjeti neke stvari u stilu da ako uletis u neki gang hideout i izmlatis sve ali te kamera prepozna da te ekipa iz te banda okolo po cesti lovi ili ti napravi ambush il tako nesto. samo bojim se da to nece bit moguce zbog price jer ti victor vector kaze kad ti instalira kiroshi da ti sad niti jedna kamera ne moze snimiti lice al kao tijelo moze... ne znam sad kakve veze ima sto mi je snimilo tijelo (mozda nekakavb biometrija, lupam bezveze) ali su s tim nekako zatvrorili bilo kakvu reakciju za nekakve sacekuse. drugi problem je ako ides stealth pristupom pa ajd, tu te niti ne mogu nicim snimiti. no s druge strane, onaj tko ne krosti stealth, ta bi opcija trebala bit dostupna. mislim da bi se tu moglo puno toga napravit sa redizajniranim wanted sustavom pa da na taj nacin svijet oko tebe ima nekakvu reakciju al to cemo jos vidjeti hoce li od toga biti ista. uglavnom svodi se sve na to da na tvoju akciju nema jasne reakcije.

It is not who you are, it is who you know.
5 godina
offline
Cyberpunk 2077

Konačan sud ću donijeti na kraju playthrougha ali što se tiće odluka u RPG-ovima... Možda i griješim ali meni se čini da je zapravo u svim ovim igrama koje ste nabrojali, pa te odluke... su zapravo kurac. npr ono stablo/duh u w3 - sve što dobiješ je ili prazno selo ili prazna kuća onih vještica ili ko u slučaju Dijkstra dobiješ neki filmić koji ti objanšnjava što se promijenilo u svijetu ali tebi u gameplayu je isti kurac. Mass effect - spomenulo se Kaidena i Ashley - jedino što je taj izbor donio je ko je prdnuo u potić - sve ostalo isto, nikakvog utjecaja na priču koja i dalje ide svojim tokom. Meni je gadnije bilo ono sa Wrexom, ali i dalje - nula bodova što se tiće daljenjeg razvoja priče- niš se ne mijenja s njim ili bez njega. itd itd. Uglavnom dobijemo samo neke drugačije skinove protiv kojih se borimo ili družimo i evenutalno quest ili dva koj su posebni za taj izbor. Eto tu je W2 otišao najdalje pa je pol igre posvetio toj mogućnosti drugog izbora... 

 

CP je drugačiji ali samo zato jer za razliku od svih ovih nabrojanih RPG-ova (iako je što se tiće quest dizajna, a to sam napisao malo nakon što je igra izašla, skoro isti ko u W3), NAPOKON, imamo jedan (da smatram ga RPG-om) koji se ne bavi spašavanjem svijeta od najvećeg zla ikad ovo ono, nego imamo nekog krimalca koji se bori za sebe i za svoju guzicu. Ovo mi je ogroman plus ali moram završit igru pa da donesem konačnu odluklu iako od mene već sad ima definitivnu prođu ali poštujem drugačija razmišljanja i drugačija iskustva. Bugova nisam nešto vidio (100 sati) nego samo probleme sa perfomansama iste scene se nekad vrte u 19 fpsa a nekad u 59. RTX on ili off razlika u 2-3 frejma itd. 

Sve Vas Volim
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Cyberpunk 2077

Meni ona stara prda stalno prdi da je htjela stealth pristup.

Gospođo, ako ste htjeli stealth, niste mene trebali zvati. Ja sam ovdje sa revolverom.

Imam 50h, čistim mapu i već mi lagano ide sve na qrac od ovih gig-ova i side questova. Neprijatelji ne skaliraju s levelom, mogu stajati par minuta dok njih 10 puca na mene. Bilo je ok prvih 20 levela a onda god mode.

The Division ima puno bolje riješen shooting dio.

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Srce Isusovo kaže...

Konačan sud ću donijeti na kraju playthrougha ali što se tiće odluka u RPG-ovima... Možda i griješim ali meni se čini da je zapravo u svim ovim igrama koje ste nabrojali, pa te odluke... su zapravo kurac. npr ono stablo/duh u w3 - sve što dobiješ je ili prazno selo ili prazna kuća onih vještica ili ko u slučaju Dijkstra dobiješ neki filmić koji ti objanšnjava što se promijenilo u svijetu ali tebi u gameplayu je isti kurac. Mass effect - spomenulo se Kaidena i Ashley - jedino što je taj izbor donio je ko je prdnuo u potić - sve ostalo isto, nikakvog utjecaja na priču koja i dalje ide svojim tokom. Meni je gadnije bilo ono sa Wrexom, ali i dalje - nula bodova što se tiće daljenjeg razvoja priče- niš se ne mijenja s njim ili bez njega. itd itd. Uglavnom dobijemo samo neke drugačije skinove protiv kojih se borimo ili družimo i evenutalno quest ili dva koj su posebni za taj izbor. Eto tu je W2 otišao najdalje pa je pol igre posvetio toj mogućnosti drugog izbora... 

 

CP je drugačiji ali samo zato jer za razliku od svih ovih nabrojanih RPG-ova (iako je što se tiće quest dizajna, a to sam napisao malo nakon što je igra izašla, skoro isti ko u W3), NAPOKON, imamo jedan (da smatram ga RPG-om) koji se ne bavi spašavanjem svijeta od najvećeg zla ikad ovo ono, nego imamo nekog krimalca koji se bori za sebe i za svoju guzicu. Ovo mi je ogroman plus ali moram završit igru pa da donesem konačnu odluklu iako od mene već sad ima definitivnu prođu ali poštujem drugačija razmišljanja i drugačija iskustva. Bugova nisam nešto vidio (100 sati) nego samo probleme sa perfomansama iste scene se nekad vrte u 19 fpsa a nekad u 59. RTX on ili off razlika u 2-3 frejma itd. 

 

meni je isto jako puno značilo što konačno naš lik nije izabrani spasitelj svijeta od najgoreg zla ikad. Mislim to što je većina ovih nabrojanih igara takva ne znači da su one loše, nego mi je ovo jednostavno osvježenje. I to mi je apsolutni plus za cyberpunk.

 

A za izbore se slažem da me na kraju krajeva boli tuki jel selo prazno ili je umro onaj levat s kojim sam pričao 5 minuta ili njegova kćerka, ne briga me za to. Otupio sam na te fore. Ali recimo u W1 onaj pronalazak tijela detektiva utječe na gameplay jer, ovisno o pronalasku ili ne, dolazim na ozbiljnu borbu potpuno spreman ili ko ovca na klanje. 

 

A recimo Kaiden i Ashley su meni bitan izbor, jer sam se do toga trenutka povezao sa oba lika, a izbor donosiš u napetom trenutku. Ne znam, meni je u svim tim igrama stvoren osjećaj da dosta imam izbora, recimo u dragon age origins je jako bitan početni odabir backstorya jer imaš vrlo različite uvide u to što se događa u svijetu. A neki izbori koje donosiš ti utječu na to tko će poslije htjeti surađivati s tobom. 

16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
DrNasty kaže...

Meni ona stara prda stalno prdi da je htjela stealth pristup.

Gospođo, ako ste htjeli stealth, niste mene trebali zvati. Ja sam ovdje sa revolverom.

Imam 50h, čistim mapu i već mi lagano ide sve na qrac od ovih gig-ova i side questova. Neprijatelji ne skaliraju s levelom, mogu stajati par minuta dok njih 10 puca na mene. Bilo je ok prvih 20 levela a onda god mode.

The Division ima puno bolje riješen shooting dio.

to mi je bizarno s obzirom da je witcher 3 dobio level scaling kroz nekakav dlc, pa mi nije jasno zasto to nisu napravili i ovdje nego kenjkaju sa tim nadogradivanjem. ista stvar vrijedi za new game+. trebali su te feature dodati odmah, a ne da cekamo dlc. malo me sa tom politikom podsjecaju na maxis sa sims imgrama. naprave core game, a sve oen stvari sta su prije izlazile kroz ekspanzije pomalo uvode. jedina razlika je ovdje sto je kod cdpr-a dlc mukte, a maxis ekipa masno naplacuje vec poznate feature

It is not who you are, it is who you know.
5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Cansee kaže...

 

A recimo Kaiden i Ashley su meni bitan izbor, jer sam se do toga trenutka povezao sa oba lika, a izbor donosiš u napetom trenutku. Ne znam, meni je u svim tim igrama stvoren osjećaj da dosta imam izbora, recimo u dragon age origins je jako bitan početni odabir backstorya jer imaš vrlo različite uvide u to što se događa u svijetu. A neki izbori koje donosiš ti utječu na to tko će poslije htjeti surađivati s tobom. 

 Ma kužim ja tebe ali ono što ja želim reći da osim igre sa tvojim emocijama taj izbor što se tiće daljnjeg razvoja radnje je apsolutno nikakav. 

Sve Vas Volim
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Srce Isusovo kaže...
Cansee kaže...

 

A recimo Kaiden i Ashley su meni bitan izbor, jer sam se do toga trenutka povezao sa oba lika, a izbor donosiš u napetom trenutku. Ne znam, meni je u svim tim igrama stvoren osjećaj da dosta imam izbora, recimo u dragon age origins je jako bitan početni odabir backstorya jer imaš vrlo različite uvide u to što se događa u svijetu. A neki izbori koje donosiš ti utječu na to tko će poslije htjeti surađivati s tobom. 

 Ma kužim ja tebe ali ono što ja želim reći da osim igre sa tvojim emocijama taj izbor što se tiće daljnjeg razvoja radnje je apsolutno nikakav. 

a mozemo ovako sve poopciti i generalizirati i na kraju ustvrditi da ti izbori zapravo nisu izbori nego je to sve iluzija izbora. primjerice, svaki quest koji prihvatis imas i opciju da ga odbijes. ajmo realno, tko je ikad neki quest odbio prihvatiti? nije niko nikad niti ce to itko radit jer a) neces vidjeti content iza toga i b) neces dobiti xp c) neces dobiti pare i nekakve iteme koji idu uz to. druga stvar, velika vecina tih questova je vise zamisljena kao nekakva prica koju imas priliku vidjeti, a kasnije eventualno imas opciju nekakvu odluku napravit i najcesce je ta odluka vezana za nekakav mali ekosistem koji je kondenziran unutar samog questa. medutim, i takav kondenzirani ekosistem moze imati jako dobru pricu, pa konacno i nekakve posljedice koje mozda mozes a i ne moras vidjeti.

evo konkretni primjer u cyberpunku. ima gig pod nazivom Dirty Biz. backstory je takav da je neko ubio nekog decka od 12 godina, sina od nekakvog tamo tv preachera i snimio to i sad prodaje kao nekakav fetish braindance. i sad je shema da se taj BD pokupi da ne ide u javnost, ili da se prepozna tko je tao snimio, tako nesto u tom smislu. uglavnom, izbijes klosare koji zive u tom nekom mini strongholdu i dodes do sobe u kojoj se nalaze otac i sin koji te raw BD's obraduju i prodaju. i sad, vecina ljudi ce doc, malo njih tamo plasit, uzet taj BD, stavit u deposit box i case closed, gig zavrsen, dobijes xp i bok. e al ovaj gig je puno dublji. ako se poprati izmedu redaka doznas da ta ekipa ne samo da te BD's editira nego aktivno sudjeluju u tome na najgori moguci nacin. osim na kompjuteru, ima i hinteva u sobi. i ja sam eto odlucio sinu prosut mozak i odjednom mu je otac poceo plaka, to nisu istine, stvarno dobar voice acting. kasnije ubijem i oca kad se isplakao, na njemu shard i procitam zapravo da je otac taj koji je u stvari sina natjerao da radi skupa sa njim te stvari i on je u biti glavni negativac. na kraju sam ja ispao taj koji je napravio teze sranje, ali tesko je bilo kakvu odluku donijeti kad imas polovicne informacije. a tko zna, mozda ako sam samo sina ubio, mozda bi me otac probao ubiti, narucit nekakvog ubojicu da me rijesi iz osvete ili ako sam sina ostavi mozda bi se javio da mi zahvali jer sam mu dao drugu sansu. to ne znam jer sam obojicu plesnuo. bilo bi interesantno kad bi to bio slucaj

i sad samo u ovome "bezveznom" gigu ima ogroman broj varijacija koje mozda mogu i ne moraju imati kasniji ishod, ali ovise o tvojoj odluci. zelim reci da ima tih nekakvih izbora koji nisu vezani za bilo kakvu radnju, ali ih mi ili ignoriramo ili stihijski zurimo kroz igru bez da primjerice malo dublje analiziras ono sto se dogada oko tebe.

It is not who you are, it is who you know.
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

da, na kraju je i sama igra iluzija, a na developeru je da izazove određene osjećaje i reakcije

 

kad se podvuče crta, glavna poanta je da ti taj izbor osjetiš, bilo na gameplayu (što je po meni najbolje), bilo da vidiš u svijetu. U W3 je mene npr jedan demon/duh šta je već, zeznuo da ga pustim i ja sam ga pustio. I to mi je bilo fora, i nisam htio reloadat i birati drugačije, jer onda nije zanimljivo. Ali problem je bio taj što ja nisam naišao na bilo kakvu posljedicu toga. A i da sam se vratio i vidio da je neko selo opustošeno i pobijeno, koga briga. Kao što rekoh, otupio sam na muku NPCeva. Aj još da su bitni, dobri likovi, ali ako su neki no name ispunjavači prostora onda me baš briga.

 

u tom dirty biz gigu bi ja isto trebao mariti za tog oca ili sina, ali ne marim. Ono što bi bio pravi izbor je da ti oni nude postotak od zarade, i da ti stvarno novci sjedaju redovito na račun. I onda nakon nekog vremena im uleti netko drugi u studio i oni mu otkriju da ti sudjeluješ u toj operaciji, i onda cijeli grad sazna da si običan ljigež, e to bi bilo fora

16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Cansee kaže...

da, na kraju je i sama igra iluzija, a na developeru je da izazove određene osjećaje i reakcije

 

kad se podvuče crta, glavna poanta je da ti taj izbor osjetiš, bilo na gameplayu (što je po meni najbolje), bilo da vidiš u svijetu. U W3 je mene npr jedan demon/duh šta je već, zeznuo da ga pustim i ja sam ga pustio. I to mi je bilo fora, i nisam htio reloadat i birati drugačije, jer onda nije zanimljivo. Ali problem je bio taj što ja nisam naišao na bilo kakvu posljedicu toga. A i da sam se vratio i vidio da je neko selo opustošeno i pobijeno, koga briga. Kao što rekoh, otupio sam na muku NPCeva. Aj još da su bitni, dobri likovi, ali ako su neki no name ispunjavači prostora onda me baš briga.

 

u tom dirty biz gigu bi ja isto trebao mariti za tog oca ili sina, ali ne marim. Ono što bi bio pravi izbor je da ti oni nude postotak od zarade, i da ti stvarno novci sjedaju redovito na račun. I onda nakon nekog vremena im uleti netko drugi u studio i oni mu otkriju da ti sudjeluješ u toj operaciji, i onda cijeli grad sazna da si običan ljigež, e to bi bilo fora

to je mozda problem sto fali morality sistem. zadnje sto sam vidio da je igra imala neki morality sistem je mass effect 3 sa onim paragon/renegate sustavom, mada ni to nije cistorkvni sustav. nesto kao tipa fallout new vegas je puno preciznije. onda to povezat sa nekakvom ncpd bazom podataka, pa kad si puno zlocest onda ides u zatvor il moras nekoga potplatit ili ako vec nema zatvora na tebe ide nekakav hit squad tipa maxtac pa te izbiju. al stvar je da ovo nije gta style game, ovo nije igra koja traje vjecno, ovo je story driven igra koja kad zavrsis sve na mapi ili ugasis ili igras ponovno.

It is not who you are, it is who you know.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 23:10 (Obi Wan).
5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Obi Wan kaže...

a mozemo ovako sve poopciti i generalizirati i na kraju ustvrditi da ti izbori zapravo nisu izbori nego je to sve iluzija izbora.

 Di si ti sad otišao? Vi ste tu počeli o tome da CP nisu baš neki izbori ili da se odabiri istih ne vide u daljnjem gameplayu a ja sam samo povukao paralelu sa ostalim igrama di je to isto tako... Jer da je drugačije, radnja tj zaplet same igre bi se morao mijenjati u hodu tj kako ti igraš a to baš i nije toliko jednostavno, valjda... Nije CP po tome ništa lošiji od neke druge igre. 

Sve Vas Volim
8 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Obi Wan kaže...
Cansee kaže...

da, na kraju je i sama igra iluzija, a na developeru je da izazove određene osjećaje i reakcije

 

kad se podvuče crta, glavna poanta je da ti taj izbor osjetiš, bilo na gameplayu (što je po meni najbolje), bilo da vidiš u svijetu. U W3 je mene npr jedan demon/duh šta je već, zeznuo da ga pustim i ja sam ga pustio. I to mi je bilo fora, i nisam htio reloadat i birati drugačije, jer onda nije zanimljivo. Ali problem je bio taj što ja nisam naišao na bilo kakvu posljedicu toga. A i da sam se vratio i vidio da je neko selo opustošeno i pobijeno, koga briga. Kao što rekoh, otupio sam na muku NPCeva. Aj još da su bitni, dobri likovi, ali ako su neki no name ispunjavači prostora onda me baš briga.

 

u tom dirty biz gigu bi ja isto trebao mariti za tog oca ili sina, ali ne marim. Ono što bi bio pravi izbor je da ti oni nude postotak od zarade, i da ti stvarno novci sjedaju redovito na račun. I onda nakon nekog vremena im uleti netko drugi u studio i oni mu otkriju da ti sudjeluješ u toj operaciji, i onda cijeli grad sazna da si običan ljigež, e to bi bilo fora

to je mozda problem sto fali morality sistem. zadnje sto sam vidio da je igra imala neki morality sistem je mass effect 3 sa onim paragon/renegate sustavom, mada ni to nije cistorkvni sustav. nesto kao tipa fallout new vegas je puno preciznije. onda to povezat sa nekakvom ncpd bazom podataka, pa kad si puno zlocest onda ides u zatvor il moras nekoga potplatit ili ako vec nema zatvora na tebe ide nekakav hit squad tipa maxtac pa te izbiju. al stvar je da ovo nije gta style game, ovo nije igra koja traje vjecno, ovo je story driven igra koja kad zavrsis sve na mapi ili ugasis ili igras ponovno.

 Jesi igro kingdom come  ? Daleko dublja igra u svakom pogledu od cyberpunka.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 23:45 (Santana).
14 godina
offline
Cyberpunk 2077

Rekao bi da je ovo nekakva zavjesa, ali nisam ni sam siguran

 
 
 

Nemrem uć unutra...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Santana kaže...
Obi Wan kaže...
Cansee kaže...

da, na kraju je i sama igra iluzija, a na developeru je da izazove određene osjećaje i reakcije

 

kad se podvuče crta, glavna poanta je da ti taj izbor osjetiš, bilo na gameplayu (što je po meni najbolje), bilo da vidiš u svijetu. U W3 je mene npr jedan demon/duh šta je već, zeznuo da ga pustim i ja sam ga pustio. I to mi je bilo fora, i nisam htio reloadat i birati drugačije, jer onda nije zanimljivo. Ali problem je bio taj što ja nisam naišao na bilo kakvu posljedicu toga. A i da sam se vratio i vidio da je neko selo opustošeno i pobijeno, koga briga. Kao što rekoh, otupio sam na muku NPCeva. Aj još da su bitni, dobri likovi, ali ako su neki no name ispunjavači prostora onda me baš briga.

 

u tom dirty biz gigu bi ja isto trebao mariti za tog oca ili sina, ali ne marim. Ono što bi bio pravi izbor je da ti oni nude postotak od zarade, i da ti stvarno novci sjedaju redovito na račun. I onda nakon nekog vremena im uleti netko drugi u studio i oni mu otkriju da ti sudjeluješ u toj operaciji, i onda cijeli grad sazna da si običan ljigež, e to bi bilo fora

to je mozda problem sto fali morality sistem. zadnje sto sam vidio da je igra imala neki morality sistem je mass effect 3 sa onim paragon/renegate sustavom, mada ni to nije cistorkvni sustav. nesto kao tipa fallout new vegas je puno preciznije. onda to povezat sa nekakvom ncpd bazom podataka, pa kad si puno zlocest onda ides u zatvor il moras nekoga potplatit ili ako vec nema zatvora na tebe ide nekakav hit squad tipa maxtac pa te izbiju. al stvar je da ovo nije gta style game, ovo nije igra koja traje vjecno, ovo je story driven igra koja kad zavrsis sve na mapi ili ugasis ili igras ponovno.

 Jesi igro kingdom come  ? Daleko dublja igra u svakom pogledu od cyberpunka.

igrao sam kingdome come i igra mi je jako dobra al da je u svakom pogledu dublja ne znam bas... combat mi je recimo upitan. 1 na 1 je super, al cim je vise ljudi protiv mene to je teza katastrofa. prica zavrsi naglo jer je nedovrsena sto me je jako iznenadilo i bas mi je nekako bilo bezveze na nacin koji je sve to zavrsilo. ako me pamcenje dobro sluzi igra je vise linearna i nema nekakav branching story. to samo po sebi nije lose, al ako ides radit usporedbu sa igrom koja to ima ili ako bas to hoces e tu je kingdom come inferiorniji.

It is not who you are, it is who you know.
8 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Obi Wan kaže...
Santana kaže...
Obi Wan kaže...
Cansee kaže...

da, na kraju je i sama igra iluzija, a na developeru je da izazove određene osjećaje i reakcije

 

kad se podvuče crta, glavna poanta je da ti taj izbor osjetiš, bilo na gameplayu (što je po meni najbolje), bilo da vidiš u svijetu. U W3 je mene npr jedan demon/duh šta je već, zeznuo da ga pustim i ja sam ga pustio. I to mi je bilo fora, i nisam htio reloadat i birati drugačije, jer onda nije zanimljivo. Ali problem je bio taj što ja nisam naišao na bilo kakvu posljedicu toga. A i da sam se vratio i vidio da je neko selo opustošeno i pobijeno, koga briga. Kao što rekoh, otupio sam na muku NPCeva. Aj još da su bitni, dobri likovi, ali ako su neki no name ispunjavači prostora onda me baš briga.

 

u tom dirty biz gigu bi ja isto trebao mariti za tog oca ili sina, ali ne marim. Ono što bi bio pravi izbor je da ti oni nude postotak od zarade, i da ti stvarno novci sjedaju redovito na račun. I onda nakon nekog vremena im uleti netko drugi u studio i oni mu otkriju da ti sudjeluješ u toj operaciji, i onda cijeli grad sazna da si običan ljigež, e to bi bilo fora

to je mozda problem sto fali morality sistem. zadnje sto sam vidio da je igra imala neki morality sistem je mass effect 3 sa onim paragon/renegate sustavom, mada ni to nije cistorkvni sustav. nesto kao tipa fallout new vegas je puno preciznije. onda to povezat sa nekakvom ncpd bazom podataka, pa kad si puno zlocest onda ides u zatvor il moras nekoga potplatit ili ako vec nema zatvora na tebe ide nekakav hit squad tipa maxtac pa te izbiju. al stvar je da ovo nije gta style game, ovo nije igra koja traje vjecno, ovo je story driven igra koja kad zavrsis sve na mapi ili ugasis ili igras ponovno.

 Jesi igro kingdom come  ? Daleko dublja igra u svakom pogledu od cyberpunka.

igrao sam kingdome come i igra mi je jako dobra al da je u svakom pogledu dublja ne znam bas... combat mi je recimo upitan. 1 na 1 je super, al cim je vise ljudi protiv mene to je teza katastrofa. prica zavrsi naglo jer je nedovrsena sto me je jako iznenadilo i bas mi je nekako bilo bezveze na nacin koji je sve to zavrsilo. ako me pamcenje dobro sluzi igra je vise linearna i nema nekakav branching story. to samo po sebi nije lose, al ako ides radit usporedbu sa igrom koja to ima ili ako bas to hoces e tu je kingdom come inferiorniji.

Meni je super kak na puno nacina mozes rijesit stvari. Recimo meni se nije dalo zezat u onom samostanu sa tim fratrima pa sam provalio unutra i napravio ono kaj sam trebao na brzinu izaso van.
Isto detalj kad prvi put osvojis turnir... lik kojeg si u finalu pobjedio doceka te van grada sa otrovanim macem da te ubije :D, ima hrpa takvih stvari.
Cyberpunk je kao linearna igra samo nakon misija imas open world svijet za istrazit i nista vise.

A borba naravno da nije dobra kad imas vise protivnika. Nije to Asscreed da ce protivnici cekat jedan po jedan... zato treba taktizirat. Kak bi se ti macevao sa 3-4 njih odjednom ?
Ima ta igra svojih problema recimo taj kraj igre koji je dosta skriptiran i nema bas opcija nekih, al po meni je taj open world daleko bolji i zivlji nego vecina drugih i zapravo mozes vecinu misija odradit kak hoces. Ne tjera te na neki skripirani put (osim u par misija koje su htjeli napravit vise cinematic)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 11:00 (Santana).
5 godina
offline
Cyberpunk 2077
Moj PC  
2 0 hvala 1
7 godina
offline
Cyberpunk 2077

Završio - 92 sata, oko 48% prema GOG. Sve side questove sam završio, kupio oko 10-tak vozila. Negdje mislim 45 level.

Za mene je ovo najbolja igra ikada. Šteta radi bug-ova, bila bi za 2 klase iznad.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Santana kaže...
Obi Wan kaže...
Santana kaže...
Obi Wan kaže...
Cansee kaže...

da, na kraju je i sama igra iluzija, a na developeru je da izazove određene osjećaje i reakcije

 

kad se podvuče crta, glavna poanta je da ti taj izbor osjetiš, bilo na gameplayu (što je po meni najbolje), bilo da vidiš u svijetu. U W3 je mene npr jedan demon/duh šta je već, zeznuo da ga pustim i ja sam ga pustio. I to mi je bilo fora, i nisam htio reloadat i birati drugačije, jer onda nije zanimljivo. Ali problem je bio taj što ja nisam naišao na bilo kakvu posljedicu toga. A i da sam se vratio i vidio da je neko selo opustošeno i pobijeno, koga briga. Kao što rekoh, otupio sam na muku NPCeva. Aj još da su bitni, dobri likovi, ali ako su neki no name ispunjavači prostora onda me baš briga.

 

u tom dirty biz gigu bi ja isto trebao mariti za tog oca ili sina, ali ne marim. Ono što bi bio pravi izbor je da ti oni nude postotak od zarade, i da ti stvarno novci sjedaju redovito na račun. I onda nakon nekog vremena im uleti netko drugi u studio i oni mu otkriju da ti sudjeluješ u toj operaciji, i onda cijeli grad sazna da si običan ljigež, e to bi bilo fora

to je mozda problem sto fali morality sistem. zadnje sto sam vidio da je igra imala neki morality sistem je mass effect 3 sa onim paragon/renegate sustavom, mada ni to nije cistorkvni sustav. nesto kao tipa fallout new vegas je puno preciznije. onda to povezat sa nekakvom ncpd bazom podataka, pa kad si puno zlocest onda ides u zatvor il moras nekoga potplatit ili ako vec nema zatvora na tebe ide nekakav hit squad tipa maxtac pa te izbiju. al stvar je da ovo nije gta style game, ovo nije igra koja traje vjecno, ovo je story driven igra koja kad zavrsis sve na mapi ili ugasis ili igras ponovno.

 Jesi igro kingdom come  ? Daleko dublja igra u svakom pogledu od cyberpunka.

igrao sam kingdome come i igra mi je jako dobra al da je u svakom pogledu dublja ne znam bas... combat mi je recimo upitan. 1 na 1 je super, al cim je vise ljudi protiv mene to je teza katastrofa. prica zavrsi naglo jer je nedovrsena sto me je jako iznenadilo i bas mi je nekako bilo bezveze na nacin koji je sve to zavrsilo. ako me pamcenje dobro sluzi igra je vise linearna i nema nekakav branching story. to samo po sebi nije lose, al ako ides radit usporedbu sa igrom koja to ima ili ako bas to hoces e tu je kingdom come inferiorniji.

Meni je super kak na puno nacina mozes rijesit stvari. Recimo meni se nije dalo zezat u onom samostanu sa tim fratrima pa sam provalio unutra i napravio ono kaj sam trebao na brzinu izaso van.
Isto detalj kad prvi put osvojis turnir... lik kojeg si u finalu pobjedio doceka te van grada sa otrovanim macem da te ubije :D, ima hrpa takvih stvari.
Cyberpunk je kao linearna igra samo nakon misija imas open world svijet za istrazit i nista vise.

A borba naravno da nije dobra kad imas vise protivnika. Nije to Asscreed da ce protivnici cekat jedan po jedan... zato treba taktizirat. Kak bi se ti macevao sa 3-4 njih odjednom ?
Ima ta igra svojih problema recimo taj kraj igre koji je dosta skriptiran i nema bas opcija nekih, al po meni je taj open world daleko bolji i zivlji nego vecina drugih i zapravo mozes vecinu misija odradit kak hoces. Ne tjera te na neki skripirani put (osim u par misija koje su htjeli napravit vise cinematic)

imas misija i u cyberpunku gdje mozes u odredenu zgradu uci na dva ili tri nacina, to nije sporno. sto se tice toga da te doceka taj lik nakon turnina, to je dio questa. slazem se da je to dobar dodatak, zato kazem, cyberpunk ima taj problem gdje tvoja akcija ne pravi neku ocito i vidljivu reakciju. gle, ja ne ocekujem da mogu lako 1v4 i cesto sam taktizirao tako da bih sa lukom i strijelom probao par ubit jednog ili dva i ranit isto toliko, ali ako te zaskoce na cesti (sad to je tvoj izbor hoces li stati ili neces, al pretpostavimo da nemas perk koji smanjuje sansu za random encounter trigger) to na kraju ispadne teski gangbang, jednostavno te ili stun lockaju ili te napadaju sa svih strana. uglavnom, znam sto zelis rec i razumijem te, to je pokusaj emuliranja combata, tj prikaza onako kako bi trebalo bit u stvarnosti, al mi smo navikli na nesto drugo pa je malo neobicno.

open world u medieval igrama je puno lakse izvesti jer nemas auta, a wanted system je na razini cijelo svijeta nebitan (samo je bitan unutar gradova). u gradu, narocito tako velikome imas nekakva ocekivanja kako ce se npc-jevi ponasati, kolika ce bit gustoca naseljenosti itd. zato komparirati takve igre po meni nije korektno. ako cemo raditi komparaciju, najbolje je uzeti gta5 za primjer jer je fakticki sve isto. zato i ima masu komparacija cyberpunk vs gta5.

It is not who you are, it is who you know.
15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Minneyar kaže...

Evo napisao sam Steam review detaljni, morao sam jos skratiti za 1000 znakova jer je dosegao limit :P Ne da mi se prevoditi na HR, ionako nas vecina zna Eng pa evo samo link ak nekog zanima:

 

Cyberpunk 2077 Review

Dao sam ti Palac gore mada nemam pojma šta si pisao.. Čisto da te podržim. 

14 godina
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077
frey85 kaže...

Završio - 92 sata, oko 48% prema GOG. Sve side questove sam završio, kupio oko 10-tak vozila. Negdje mislim 45 level.

Za mene je ovo najbolja igra ikada. Šteta radi bug-ova, bila bi za 2 klase iznad.

A reci, jel ti ujedno i prva igra ikada?

16 godina
moderator
offline
Cyberpunk 2077

Such stats, much upgrade, wow.

Stronk.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 18:12 (DrNasty).
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Cyberpunk 2077

Billo mi je žao npc-a, pa sam provalio u auto, ali npc-u je tak svejedno, jel auto prazan ili ima nekog u njemu

 
 
 
 
 
 

 

 

BTW:
Šta znači riječ gonk, to sam prvi puta čuo tu u igri, kad upišem u google translate, također nema pojma?
Mislim kužim da je to nešto tipa bedak/budala, ali koji je službeni prijevod?

 

I'm such a gonk. -> Ja sam takva budala.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Cyberpunk 2077

Od prve napravljene igre pa sve do danas, uvijek si mogao raditi samo i iskljucivo ono sto je netko predvidio, i tocno onako kako je zamislio.

 

Koliko god igre evoluirale vremenom, osnovni koncept se nije promjenio. I dalje u svakoj situaciji mozes napraviti jedino ono sto je programer isprogramirao, i na nacin na koji je on to zamislio da se desi.

 

Dakle, neka slobodna volja, da igru igras na nacin koji ti zelis - ne postoji, logicno. Zamisli jedan resident evil, gdje ces zakljucana vrata, umjesto da setas kilometre, skupljas kljuceve i rjesavas puzzle, jednostavno rijesiti s okvirom iz puske....

 

Zivi svijet koji postoji i funkcionira neovisno o igracu i negovim djelima je opet jos jedna iluzija, opet, sve je isprogramirano i slijedi tocno odredjeni pattern, s kojim igrac, njegov stil igre i akcije nemaju nikakve veze ni utjecaja.

 

Znaci, ne radi se ovdje o tome da u nekoj igri nemas slobodnog izbora, niti o tome da tvoje akcije (ne) utjecu na svijet i radnju, vec se radi o tome koliko te igra uspije uvuci u svoj svijet, i stvoriti iluziju da su tvoje akcije i odluke bitne.

 

Neke u tome uspiju vise, neke uspiju manje, no u osnovi, i dalje se sve svodi na isto, uz blaze varijacije.

 

Svi izbori se svode na - ako ides tri puta desno, dva puta lijevo, u tocno odredjenom momentu ces doci/desiti ce se - to. Ukoliko ides tri puta lijevo, jednom ravno i jednom desno - opet ce se u istom momentu kao i prvi scenarij- desiti nesto drugo.

 

No broj "odredjenih momenata" i "desavanja" je konacan, limitiran i vrlo mali, ovisno o masti, volji i resursima programera.

 

Problem Cyberpunka nije u tome sto je losa igra. Bugovi se ispeglaju, poprave, novi sadrzaji se dodaju, sve je to manje bitno.

 

Problem Cyberpunka je u tome sto nije ono sto su igraci ocekivali, kako su oni to sebi zamisljali, i sto bi oni zeljeli da bude.

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

zivi bili pa vidili...

It is not who you are, it is who you know.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice