Bloodborne (PS4)

poruka: 427
|
čitano: 102.394
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
online
Re: Bloodborne (PS4)
Tututuru kaže...
Hambrle kaže...

Ja igram sa saw cleaverom (nemam hunter axe, gore je Deni naveo strength build), i do sad sam uglavnom upgradeao oruzje i vitality.

Na koje statse preporucujete da se fokusiram kao pocetnik?

 Sicas li se koji si starting class odabra? Ja uvik igran sa military veteranon i on ima pocetnih 10 endurancea sta ti je u vecini slucajeva dosta za comboe koje koristis. Skill i i strenght ti dizu dmg i defense, i nakon sta ih dignes do 25 lagano pocinje opadat vrijednost, a kad dodes do 50 dolazi do takozvanog soft capa nakon kojeg nebi preporucija ic. Vitality za razliku od skilla i strenghta na vrijednosti krene gubit kad dodes do 30, i takoder soft capa na 50. Arcane i bloodtinge nemoj dirat uopce.

 

Neznan koliko problema imas dok igras i koliko umires, pa probaj vitality dignit do 20-25, pa digni strenght i skill isto toliko. Ako ti se cini da ti je to ok, nastavi dizat ta 2 stata do 50, osobno preferiran vise skill cak i sa saw cleaveron jer skill utjece na dmg kad radis visceral attack nakon parry ili backstaba. Bloodborne opcenito nagraduje agresivniji pristup vise od Souls igara, tako da kad malo uhvatis ruku vise ce ti koristit koji point vise u dmg, nego u hp. 

 

Ako ti se cini da ti fali stamine mozes stavit koji point u endurance, ali ja bi preporucija da koristis rune koji dizu staminu ili poboljsavaju regeneraciju stamine. 

Mislim da sam odabrao onaj all arounder class sa izbalansiranim statovima. 

Trenutno mi je vitality 21, dok su mi skill i strength dosta mali (mislim nesto oko 12), tako da cu sada vjerovatno skill dizat.

Hvala ti

7 godina
offline
Re: Bloodborne (PS4)
Hambrle kaže...

Trenutno mi je vitality 21, dok su mi skill i strength dosta mali (mislim nesto oko 12), tako da cu sada vjerovatno skill dizat.

Hvala ti

 Saw cleaver je strenght oruzje i bolje skalira sa strenghtom nego skillom, mozda za pocetak digni strenght vise od skilla, ja san ti samo napisa kako ja kasnije preferiran leveliranje.

11 godina
offline
Re: Bloodborne (PS4)

Hambrle, nemoj bezveze dizati statse, nego odaberi statse (strength, skill, bloodtinge, arcane), ovisno o tome koje oružje preferiraš.

Nije svaki stat dobar za svako oružje. 

Vitality i Endurance možeš dizati neovisno o ovima gore, jer ti trebaju sa svakim buildom.

 

 

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 15:02 (DeniZg).
14 godina
online
Re: Bloodborne (PS4)
DeniZg kaže...

Hambrle, nemoj bezveze dizati statse, nego odaberi statse (strength, skill, bloodtinge, arcane), ovisno o tome koje oružje preferiraš.

Nije svaki stat dobar za svako oružje. 

Vitality i Endurance možeš dizati neovisno o ovima gore, jer ti trebaju sa svakim buildom.

 

 

Razumijem, zato sam pitao sta se preporucuje za saw cleaver. Ali mislim da je odgovorio kolega. Gurat cu strength sa saw cleaverom za pocetak.

9 godina
offline
Bloodborne (PS4)

 

mene kod bossova često muči to izmicanje od udaraca. i dalje mi je teško jednom lagano tapnit krug dok sam blizu bossa kako bi mu došao s leđa, većinom zapravo skočim što dalje od njega.  a znam da je to krivi način,  u biti se uopće većinom ne treba udaljavati, već biti bliže, al kad mi uvijek djeluje da ako skočim prema njemu da će me zakačit sa šapom. pričam općenito o bossovima, o nikome posebno, al vrlo bitno je naučiti taj smireni način izbjegavanja, kada te napadne lagani tap na krug i skok, a ja većinom kad vidim da ide na mene odmah ko divljak salto u kontra smjeru i bježim što dalje od njega. i dalje mi se teško naviknuti na to

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Bloodborne (PS4)

Da to si u pravu to bi kao trebala bit prava taktika ali jbg treba to malo smireno i izvježbat previše lako ginem u Bloodborneu ali sreća da me neživcira toliko puno kao u nekim drugima igrama. Začudo jer sam poznat kao jako živčan ali u ovoj igri mi to nesmeta pretjerano umiranje 

Napad je najbolja obrana :)
7 godina
offline
Bloodborne (PS4)

Pocea san prije par dana prvi put BL4 run, ilitiga prijelaz sa Waste of Skin karakteron bez dizanja levela. Rom mi je radila najvece probleme, a evo sad san upravo ubija Wet Nurse i snimija san gameplay. Postoji caka pomocu odmicanja u pravon momentu kako joj izbjec nightmare fazu, ali oba puta san prerano krenija s tim. Sad kad san pogleda vidija da san ima dosta srice da me nije ubila u toj fazi, par velikih gresaka san napravija, ali je pala svejedno 

 

PSN - ediholic
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 16:05 (Tututuru).
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bloodborne (PS4)
Pokusao sam,nije da nisam....

Cak me u nekim.segmentima igra odusevila, nije problem ginuti dok nesto ne skuzis, ono sto me totalno odbija je repetitivnost, ok,poginuo sam, desi se i najboljima, ali cemu potreba da ponovo igram zadnjih pola sata, da bi dosao do mjesta gdje sam zginio, ubijajuci ponovo jedne te iste likove, samo da bih napredovao jednu ulicu dalje,gdje cu opet zginuti, pa hajmo sve ispocetka.

Tako da, nakon neznam ni ja koliko sati ginjenja na prakticki istoj lokaciji....you have died...no,no,no. You are deleted ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Bloodborne (PS4)
Damir22 kaže...
Pokusao sam,nije da nisam....

Cak me u nekim.segmentima igra odusevila, nije problem ginuti dok nesto ne skuzis, ono sto me totalno odbija je repetitivnost, ok,poginuo sam, desi se i najboljima, ali cemu potreba da ponovo igram zadnjih pola sata, da bi dosao do mjesta gdje sam zginio, ubijajuci ponovo jedne te iste likove, samo da bih napredovao jednu ulicu dalje,gdje cu opet zginuti, pa hajmo sve ispocetka.

Tako da, nakon neznam ni ja koliko sati ginjenja na prakticki istoj lokaciji....you have died...no,no,no. You are deleted ;)

Posto spominjes ulice pretpostavljan da si jos u Yharnamu, tj. da nisi nisi dogura dalje od Amelie, sta znaci da si na samom pocetku igre. Igra nije toliko teska, samo tribas skuzit sta radis krivo. Pokusaj mobove odvlacit jednog po jednog s pistoljen ili ako se boris protiv dvojice koristit transformiranu verziju oruzja. Ako vec sam kazes da te igra odusevila, steta je da odustanes, jer je stvarno remek djelo. Ako ti treba kakva pomoc mozes i summonat NPC-a ili ako zelis netko od nas s foruma ti moze pomoc.

PSN - ediholic
11 godina
offline
Re: Bloodborne (PS4)

Vidim da ima dosta ljudi kojima je Bloodborne prva Metroidvania igra, pa bi bilo dobro da si malo pročitaju u čemu je fora i zašto je nama ostalima igra tako dobra.

 

Pogledajte si i mapu u prilogu, da vidite kako je genijalno napravljen Bloodborne svijet.

 

Damir22 , ne moraš svaki put ubijati svakog lika kojeg vidiš ispred sebe. Jednostavno ih pretrči. To je jedna od osnovnih mehanika u igri.

PSN - DeniZg80
8 godina
offline
Re: Bloodborne (PS4)
Da, sami pocetak igre, nisam pokusao jednostavno proci kraj svih tih likova, zadnji put sam zginuo jer me netko maznuo iza coska,nisam ga ni skuzio, nesto veliko je bilo... ;)

No ok, vjerovatno cu pokusati ponovo, disk je spreman,lako se to instalira ponovo.

Coop nazalost ne mogu, jer sam na 5.05, tako da nema spajanja na net ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bloodborne (PS4)
Ako ja mogu napredovat u tom bloodborneu onda moze svatko... Nakon nekog vremena ti jednostavno uđe u mozak kako igra funkcionira pa bude zaraznije i zanimljivije.
Sad sam u yahar gulu ali mi je pretesko pa grindam malo...
Lik mi je 61 level s tim da sam zeznuo jer mi je strenght 54 a gore je netko napisao da ne valja preko 50 :/
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Bloodborne (PS4)
Motorino kaže...
Ako ja mogu napredovat u tom bloodborneu onda moze svatko... Nakon nekog vremena ti jednostavno uđe u mozak kako igra funkcionira pa bude zaraznije i zanimljivije.
Sad sam u yahar gulu ali mi je pretesko pa grindam malo...
Lik mi je 61 level s tim da sam zeznuo jer mi je strenght 54 a gore je netko napisao da ne valja preko 50 :/

 Nije da ne valja, nego gubi na vrijednosti koliko dobivas po levelu. Ako ti hoces digni ga do 99. S kojin oruzjen igras?

PSN - ediholic
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bloodborne (PS4)
Axe na +8
Za sad se izvlacim s tim ali imam dosta problema kad imam malo vremena za napad..
A i onaj napad kad drzim r2 mi je lutrija jer ako pogodi radi masu damage ali imam 0 stamine poslje toga
9 godina
offline
Bloodborne (PS4)

ma bitno je za znati da si moraš, nakon što pronađeš nekog bossa, naći najbržu rutu do njega i kada odlučiš da ćeš ga ubiti ideš stalno prema njemu bez zaustavljanja kod nekog drugog. na taj način imaš mogućnosta pokušati ga ubiti bez ikakvih posljedica i gubitaka blood echoesa i tih stvari. pa di bi bili da se svaki put boriš sa svim neprijateljima

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bloodborne (PS4)
Evo odlucio sam dati igri jos jednu sansu....

Kad sam shvatio da ovo nije hack'n'slash igra i da ne mozes kukom i motikom protiv nadmocnijeg neprijatelja ;) sve je nekako sjelo na svoje mjesto.

Dodatno treba shvatiti da ovdje pogibanje i nije nesto pretjerano negativno, vec samo nova prilika za prikupiti jos xp-a i boostanje lika.

I dalje igri zamjeram sto nema nikakvog helpa,hinta, sto gdje i kako, ali eto..... Mogli su ubaciti i takav mod za pocetnike, da im ipak malo objasni neke stvari.

No ok, dakle, pobio sam sve sto sam mogao, porazio cleric beast, sad sam se naravno vratio u hunters dream da levelam lika sto znaci da su sve bestije respawnane.....

Problem je sto neznam gdje sad dalje, kud treba ici, da ne ubijam ponovo sve njih u pokusaju trazenja gdje sto i kako dalje?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Bloodborne (PS4)
Damir22 kaže...
No ok, dakle, pobio sam sve sto sam mogao, porazio cleric beast, sad sam se naravno vratio u hunters dream da levelam lika sto znaci da su sve bestije respawnane.....

Problem je sto neznam gdje sad dalje, kud treba ici, da ne ubijam ponovo sve njih u pokusaju trazenja gdje sto i kako dalje?

 Istrazi malo, sad imas tu lampu na mostu tako da ti nece bit problem. Ako ti je lakse probaj trcat u smjeru u kojen jos nisi bija i vidi vodi li na na neko nepoznato misto. Ako vodi, onda istrazi to podrucje. Car ove igre je istrazivanje, jer svijet funkcionira u stilu labirinta. Vecinom imas samo jednu lampu po zoni i preporuceno je istrazit sve da bi nasa precac koji te od lampe brzo dovodi do bossa te zone.

PSN - ediholic
8 godina
offline
Re: Bloodborne (PS4)
E tnx, nasao sam neke kanale, kao kanalizacija pa sad tu istrazujem malo.

Do sada sam levelao strenght, vitality i endurance, dali da nastavim ili da saram malo i po ostalom?
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bloodborne (PS4)
Jel tko ceka Sekiro, da se malo nasekira? :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bloodborne (PS4)
Dosao do fathera, i mislim da tu odustajem, nazalost....

Par puta pokusao, pogledao par primjera kako ljudi savjetuju da ga se sredi, ali neide bas.....

Steta, imao sam najbolju namjeru i volju, ali kraj toliko dobrih igara, lomiti kontroler i zivce na ovoj je besmisleno....

Mozda jedino jos probam s cheatovima ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Bloodborne (PS4)
Damir22 kaže...
Dosao do fathera, i mislim da tu odustajem, nazalost....

Par puta pokusao, pogledao par primjera kako ljudi savjetuju da ga se sredi, ali neide bas.....

Steta, imao sam najbolju namjeru i volju, ali kraj toliko dobrih igara, lomiti kontroler i zivce na ovoj je besmisleno....

Mozda jedino jos probam s cheatovima ;)

 Imas 2 nacina kako ga lakse pobjedit. Jedan je da koristis muzicku kutiju ako si prica s onom curicom na prozoru, drugi tj.najjednostavniji nacin je da se popnes uz one stepenice i cekas da dode za tobon, kad se se popne gore potrci i dodi sa bocne strane skala i drzi krug tako da trcis u zid i on ce se glitchat i nece doc za tobon. Kad ga glitchas mozes koristit Oil urn u kombinaciji sa Molotov koktelima ili produzi oruzje sa l1 i malo pomalo ga udaraj. 

 

Ali ako ces tako odustajat kad zapnes na bossu bolje odustani odma, jer ima bolesno teskih bosseva. Pa ja san poginija kod Ludwiga 50 - 60 puta, ali nisan gubija koncentraciju nego san pokusa skuzit sta krivo radin i sta prominit.

PSN - ediholic
8 godina
offline
Re: Bloodborne (PS4)
Pokusat cu s ovom tvojom forom, mislim igra mi je stvarno odlicna i sve,kako rekoh ako neide drugacije, malo cheatova i ici ce kao podmazano, iako stvarno ne volim igrati na taj nacin.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 22:32 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bloodborne (PS4)

Svrha borbe sa Father Gascoignom je da se naučiš parirati pištoljem.

Par puta ga pariraj, nasadi na koplje dok je na koljenima i brzo ćeš biti gotov. Možeš malo i spamati pištolj, imaš dovoljno metaka.

Kutijicu bih ja sačuvao kad se transformira.

 

Ako igraš sa Hunter's Axe, možeš ga cimati oko grobova, jer tvoja sjekira ima veći domet od njegove.

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 22:44 (DeniZg).
8 godina
offline
Re: Bloodborne (PS4)
Pokusao sam, sredim mu pola healta i dalje neide.... Vjerovatno ja dovoljno brzo ne reagiram, ali niti se stignem zaljeciti, niti pomaknuti, a kamoli neki smisleni napad izvesti, par puta mu uspijem blokirati napad metkom i onda da posteno udariti, ali to je to.

Imam cleaver, jedino da grindam jos koji dan i nabijam si statse, pa se vratim na njega.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bloodborne (PS4)

Probaj malo pojačati sjekiru, da bude barem +2.

Ako ne radiš dovoljno damagea, borba ti traje duže, past će ti koncentracija, više ćeš puta zahebati, nećeš na kraju imati dovoljno health potiona itd. 

PSN - DeniZg80
8 godina
offline
Re: Bloodborne (PS4)
Borbu pocmem sa 20 potiona,ali djabe kad ih ne stignem koristiti, namlati me kao vola u kupusu.... ;)

Bit ce red grindati par dana i klati peasante i nabijati statse na slabim protivnicima.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bloodborne (PS4)

Ima netko neki savjet za logariusa? Eto pokušavao sam dosta puta i sve bude okej dok ne krene stavljat onaj mač po terenu, onda mi postane previše pazit na njega i mač

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Bloodborne (PS4)
Motorino kaže...

Ima netko neki savjet za logariusa? Eto pokušavao sam dosta puta i sve bude okej dok ne krene stavljat onaj mač po terenu, onda mi postane previše pazit na njega i mač

 

 Mac mozes unistit. Lockaj mac ka i sve druge protivnike i 1 metak ce ga unistit.

PSN - ediholic
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bloodborne (PS4)
Tututuru kaže...

 

 Mac mozes unistit. Lockaj mac ka i sve druge protivnike i 1 metak ce ga unistit.

 A znam ali on odmah postavi drugi mac

Mozda da iskoristim taj sekund dok on postavlja mac za napad?

8 godina
offline
Re: Bloodborne (PS4)
Slucajno nasao ovo....

Vrijedi pogledati, ja sam se pokidao

https://m.youtube.com/watch?v=HSOuLJtDRFA
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice