Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.232
|
čitano: 1.331.485
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
antimadridista kaže...

Cyberpunk next gen update za Series S nema 60 fps opciju. Eto da se nadovežem na onu raspravu od ranije, jednostavno ne vidim kako se isplati ta konzola kad je to sa GPU snagom na razini prošle generacije, samo sa boljim CPU-om. Ljudi to pravdaju zato što je jedina dostupna od novih konzola na tržištu, ali to je tako s razlogom. Nismo praktički ni krenuli u novu generaciju a Series S je već zastario.

Znaci taj nebitni fail od igre je razlog zasto je Series S neisplativa konzola?

Isto kao sta je PS5 potpuno besmislena konzola pored Xbox-a i Gamepass-a...

10 godina
odjavljen
offline
Xbox Series X

Ne volim taj izraz o kocenju razvoju igara. I Horizon FW, Gow Ragnarok i GT7 su isto koceni jer ce igre biti i za PS4... A pogledajte koje cudo su napravili od Forbiden Westa. Koce opcenito konzole master rasu koja ima RTX 3070+ seriju grafickih kartica. PS4 i Xbox One su u startu po HW bile slabe konzole, a pogledajte igre koje smo dobili. Uncharted 4, God of War, TLOU2 itd. Takve igre graficki ne postoje na PC-u neovisno o jakom HW. I sad jos uvijek dolaze ove 3 navedene prije i izgleda ce sasvim dobro za HW star skoro 10 godina koji ni tada nije bio "wow". MS je odlucio imati takvu konzolu, i svako je svjestan da ce biti kompromisa s njom, i to je u redu. A da se mogu cuda napraviti tko hoce, moci ce sigurno :)

PeTak
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
ansha kaže...
antimadridista kaže...

Cyberpunk next gen update za Series S nema 60 fps opciju. Eto da se nadovežem na onu raspravu od ranije, jednostavno ne vidim kako se isplati ta konzola kad je to sa GPU snagom na razini prošle generacije, samo sa boljim CPU-om. Ljudi to pravdaju zato što je jedina dostupna od novih konzola na tržištu, ali to je tako s razlogom. Nismo praktički ni krenuli u novu generaciju a Series S je već zastario.

Znaci taj nebitni fail od igre je razlog zasto je Series S neisplativa konzola?

Isto kao sta je PS5 potpuno besmislena konzola pored Xbox-a i Gamepass-a...

 Ako želiš, isključi Cyberpunk iz rasprave i opet ću ti naći dosta igara koje na Series S ne rade dobro dok na Series X i PS5 rade super. To već postaje prečesto da bi bila samo loša optimiziranost u pitanju.

IvanDado kaže...

Ne volim taj izraz o kocenju razvoju igara. I Horizon FW, Gow Ragnarok i GT7 su isto koceni jer ce igre biti i za PS4... A pogledajte koje cudo su napravili od Forbiden Westa.

 To prolazi zasad. Ali ovo je tek početak generacije, ljudi će na ovim konzolama igrati 6-7 godina. Za par godina i ovaj Horizon će ti izgledati zastarjelo jer će igre sve više napredovati grafički.

Ja se nadam da ste vi u pravu i da će se pokazati da sam ja u krivu.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
10 godina
odjavljen
offline
Re: Xbox Series X
Ne znam iskreno, ako izadju Pro varijante konzola tko zna kako ce se pristupat svemu. Tako da je to sve puko nagadjanje. Sad imamo ovo kaj imamo, a za dalje cemo vidjet.
PeTak
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xbox Series X

Neke igre rade bolje i izgledaju bolje na Series X i PS5 nego na Series S?

 

In other news, water is wet.

 

14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Nije stvar što izgledaju bolje na Series X i PS5, to je naravno očekivano. Nego je stvar u tome što skoro svaka nova igra je na 30 fps lock na Series S, a tek smo na početku generacije. To je svakako problem. Kad konzola ima problema čak i sa igrama sa starije generacije i novim cross gen igrama, onda znaš da nije bajno.
Da se razumijemo, nekima to neće smetati i sve pet. Nisam tu da nekome kvarim bilo što, samo dijelim svoje mišljenje, a to je da nisam siguran koliko je Series S "future proof" konzola.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
10 godina
neaktivan
offline
Xbox Series X

Navodno ove godine izlazi poboljsana series s da barem malo uhvati korak sa zahtjevnijim igrama te ce cijena biti malo veca, ali opet jeftinije od series x.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xbox Series X
antimadridista kaže...
Nije stvar što izgledaju bolje na Series X i PS5, to je naravno očekivano. Nego je stvar u tome što skoro svaka nova igra je na 30 fps lock na Series S, a tek smo na početku generacije. To je svakako problem. Kad konzola ima problema čak i sa igrama sa starije generacije i novim cross gen igrama, onda znaš da nije bajno.
Da se razumijemo, nekima to neće smetati i sve pet. Nisam tu da nekome kvarim bilo što, samo dijelim svoje mišljenje, a to je da nisam siguran koliko je Series S "future proof" konzola.

 Kaj je najbolje Xbox One X zna izgledat bolje od Series S. One X ne moze tjerat FPS, ali moze rezoluciju. 

 

Primjer Guardian of the Galaxy. Obje konzole tjeraju igru na 30fps-a, ali stari One X ju tjera na vecoj rezoluciji

 

 

 

Naravno nije to sad pravilo, ali se polako skuplja takvih primjera sve vise.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2022 8:08 (Santana).
11 godina
offline
Xbox Series X

XSS je jeftina, široko dostupna konzola (što je vrlo bitno u današnje vrijeme nestašica) za široke mase, kojoj je cilj maksimalno proširiti bazu Gamepass korisnika.

Vrti online multiplayere u 60 fpsa, pušta Netflix, Roblox, Youtube i nezahtjevnim korisnicima je to i više nego dovoljno.

 

Usporedbe sa Playstationom su potpuno promašene.

 

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xbox Series X
DeniZg kaže...

XSS je jeftina, široko dostupna konzola (što je vrlo bitno u današnje vrijeme nestašica) za široke mase, kojoj je cilj maksimalno proširiti bazu Gamepass korisnika.

Vrti online multiplayere u 60 fpsa, pušta Netflix, Roblox, Youtube i nezahtjevnim korisnicima je to i više nego dovoljno.

 

Usporedbe sa Playstationom su potpuno promašene.

 

Tako je, samo tu neki zahtjevni korisnici konzole za nezahtjevne tupe suprotno :)

Btw. ja sam usporedio sa Xbox One X, znaci s konzolom iz prosle generacije...

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Xbox Series X

Ne sjecam se tocno...dali je Ms obecavao 1440p i 60fps kao default na XSs?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Xbox Series X
@Dr.Feel

Nema sanse da bi vec izbacili jos jednu konzolu i imali 3 konzole na trzistu.
PeTak
11 godina
offline
Xbox Series X

Sony ce sigurno izbacit Pro model nakon nekih 4 godine ili malo prije jer se to pokazalo uspijesnim.

To nece ostavit izbor MSu nego da i oni izbace jacu konzolu bez obzira na XSs.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
DeniZg kaže...

XSS je jeftina, široko dostupna konzola (što je vrlo bitno u današnje vrijeme nestašica) za široke mase, kojoj je cilj maksimalno proširiti bazu Gamepass korisnika.

Vrti online multiplayere u 60 fpsa, pušta Netflix, Roblox, Youtube i nezahtjevnim korisnicima je to i više nego dovoljno.

 

Usporedbe sa Playstationom su potpuno promašene.

 

 Nije stvar u usporedbi sa PS5 ili Series X. Stvar je u tome da je konzola najvaljivana kao 1440p i 60 fps mašina i ljudi su pisali kako je to nevjerojatno za konzolu od 300 eura i slično. Kužim da je sve to dio marketinga i ako neke igre vrti u 60 fps onda se mogu izvlačiti da nisu lagali. Ali kod izlaska konzole svi su očekivali bar malo više od ovoga što dobivaju danas u igrama. Pogledaj samo official reddit od Xboxa kad izlaze igre, puno ljudi je razočarano što su igre limitirane na 30 fps na S.

 

Nitko nije očekivao 4k 60 od te konzole ali mogli su se bar fokusirsti na 1080p60 kao nekakvu opciju. Mislim da dosta ljudi ima spojeno Series S na monitore.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2022 13:02 (antimadridista).
14 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
MEGATAMA kaže...

Ne sjecam se tocno...dali je Ms obecavao 1440p i 60fps kao default na XSs?

Kako MS moze ista obecati po tom pitanju kad je to potpuno u rukama developera?

14 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
antimadridista kaže...
DeniZg kaže...

XSS je jeftina, široko dostupna konzola (što je vrlo bitno u današnje vrijeme nestašica) za široke mase, kojoj je cilj maksimalno proširiti bazu Gamepass korisnika.

Vrti online multiplayere u 60 fpsa, pušta Netflix, Roblox, Youtube i nezahtjevnim korisnicima je to i više nego dovoljno.

 

Usporedbe sa Playstationom su potpuno promašene.

 

 Nije stvar u usporedbi sa PS5 ili Series X. Stvar je u tome da je konzola najvaljivana kao 1440p i 60 fps mašina i ljudi su pisali kako je to nevjerojatno za konzolu od 300 eura i slično. Kužim da je sve to dio marketinga i ako neke igre vrti u 60 fps onda se mogu izvlačiti da nisu lagali. Ali kod izlaska konzole svi su očekivali bar malo više od ovoga što dobivaju danas u igrama. Pogledaj samo official reddit od Xboxa kad izlaze igre, puno ljudi je razočarano što su igre limitirane na 30 fps na S.

 

Nitko nije očekivao 4k 60 od te konzole ali mogli su se bar fokusirsti na 1080p60 kao nekakvu opciju. Mislim da dosta ljudi ima spojeno Series S na monitore.

Dirljivo je sta se ti toliko brines za vlasnike i potencijalne kupce S-a. Ja kao vlasnik mogu rec da mi je to najbolja gaming kupnja ikad i da sam prezadovoljan.

11 godina
offline
Re: Xbox Series X
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

Ne sjecam se tocno...dali je Ms obecavao 1440p i 60fps kao default na XSs?

Kako MS moze ista obecati po tom pitanju kad je to potpuno u rukama developera?

 Pa isto kako Valve obecava jednu razinu performansi na ovom Steam decku ili kako se vec zove.

Mozda sam ja u krivu mozda MS nije nista obecavao,napisao sam da se ne sjecam a ne da mi se googlat.

Takodjer treba uzet u obzir da ove sve igre nisu radjene od nule za XSs nego su to Xone igre koje se skaliraju po konzolama,poprilicno sam siguran da bi se igre od nule radjene za XSs i XsX bolje vrtile nego ove crossgen varijante.

14 godina
offline
Xbox Series X

Ja osobno imam series S i malo jesam razočaran šta nove igre izlaze s 30fps i takve neću ni odigrati dok ne kupim ps5 (npr dying light 2 i cyberpunk). A ako se ovaj trend i nastavi prodati ću series S i probati nadodati da kupim series X jer mi je 30fps u današnje vrijeme neprihvatljivo. Inače 1080p 60 fps mi je inače skroz okej (kao hitman 3 recimo) i da svaka igra minimalno s tim izlazi na series S nebi imao primjedbi

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
maxy0 kaže...

Ja osobno imam series S i malo jesam razočaran šta nove igre izlaze s 30fps i takve neću ni odigrati dok ne kupim ps5 (npr dying light 2 i cyberpunk). A ako se ovaj trend i nastavi prodati ću series S i probati nadodati da kupim series X jer mi je 30fps u današnje vrijeme neprihvatljivo. Inače 1080p 60 fps mi je inače skroz okej (kao hitman 3 recimo) i da svaka igra minimalno s tim izlazi na series S nebi imao primjedbi

Series X treba spojit na vrr display jer se inace ni s njim neces nesto usreciti...

13 godina
offline
Xbox Series X

Od svega što sam dosad probao na Series S, jedino me razočaralo što je Outer Wilds lock na 30 pa ju nisam odigrao. I vidio sam da je i Sekiro u 30fps pa ću i to morati negdje drugdje igrati. Jučer sam zavšio Hitman 3, odlično izgleda i ide u 60fps. Znači da se ipak može.  

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...

Od svega što sam dosad probao na Series S, jedino me razočaralo što je Outer Wilds lock na 30 pa ju nisam odigrao. I vidio sam da je i Sekiro u 30fps pa ću i to morati negdje drugdje igrati. Jučer sam zavšio Hitman 3, odlično izgleda i ide u 60fps. Znači da se ipak može.  

Outer Wilds je 30fps i na X-u...

8 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...

Od svega što sam dosad probao na Series S, jedino me razočaralo što je Outer Wilds lock na 30 pa ju nisam odigrao. I vidio sam da je i Sekiro u 30fps pa ću i to morati negdje drugdje igrati. Jučer sam zavšio Hitman 3, odlično izgleda i ide u 60fps. Znači da se ipak može.  

 Moze se svasta, ali je pitanje dal se developerima da zezat s tim.

Nisam bas vidio da je itko od developera odusevljen s tom konzolom. Posto je to konzola za nezahtjevne korisnike ne vjerujem da ce devovi trosit vrijeme i novac na neku extra optimizaciju.

Ovak ce ostavit na 30fps i nezahtjevni korisnici su sretni i zadovoljni :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
ansha kaže...
maxy0 kaže...

Ja osobno imam series S i malo jesam razočaran šta nove igre izlaze s 30fps i takve neću ni odigrati dok ne kupim ps5 (npr dying light 2 i cyberpunk). A ako se ovaj trend i nastavi prodati ću series S i probati nadodati da kupim series X jer mi je 30fps u današnje vrijeme neprihvatljivo. Inače 1080p 60 fps mi je inače skroz okej (kao hitman 3 recimo) i da svaka igra minimalno s tim izlazi na series S nebi imao primjedbi

Series X treba spojit na vrr display jer se inace ni s njim neces nesto usreciti...

Pojasni?

Igre koje su 60fps na XsX rade jako dobro u tih 60fps po svemu sto sam vidio.

Ja imam VRR panel pa nisam u ovom slucaju relevantan jer mi vrr vjerovatno ispegla svaki frame drop ali sudeci po benchmarcima XsX igara u 60fps u globalu to radi fantasticno a ne da se netko nece usrecit.

14 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
maxy0 kaže...

Ja osobno imam series S i malo jesam razočaran šta nove igre izlaze s 30fps i takve neću ni odigrati dok ne kupim ps5 (npr dying light 2 i cyberpunk). A ako se ovaj trend i nastavi prodati ću series S i probati nadodati da kupim series X jer mi je 30fps u današnje vrijeme neprihvatljivo. Inače 1080p 60 fps mi je inače skroz okej (kao hitman 3 recimo) i da svaka igra minimalno s tim izlazi na series S nebi imao primjedbi

Series X treba spojit na vrr display jer se inace ni s njim neces nesto usreciti...

Pojasni?

Igre koje su 60fps na XsX rade jako dobro u tih 60fps po svemu sto sam vidio.

Ja imam VRR panel pa nisam u ovom slucaju relevantan jer mi vrr vjerovatno ispegla svaki frame drop ali sudeci po benchmarcima XsX igara u 60fps u globalu to radi fantasticno a ne da se netko nece usrecit.

Hrpa igara je vsyncano i ima dropove na 57-58-59 fps i to onda bude gadljivo bez vrr-a... 

14 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
Santana kaže...
Hexfire kaže...

Od svega što sam dosad probao na Series S, jedino me razočaralo što je Outer Wilds lock na 30 pa ju nisam odigrao. I vidio sam da je i Sekiro u 30fps pa ću i to morati negdje drugdje igrati. Jučer sam zavšio Hitman 3, odlično izgleda i ide u 60fps. Znači da se ipak može.  

 Moze se svasta, ali je pitanje dal se developerima da zezat s tim.

Nisam bas vidio da je itko od developera odusevljen s tom konzolom. Posto je to konzola za nezahtjevne korisnike ne vjerujem da ce devovi trosit vrijeme i novac na neku extra optimizaciju.

Ovak ce ostavit na 30fps i nezahtjevni korisnici su sretni i zadovoljni :)

Optimizacija ih kosta otprilike koliko i namjestiti graficke settingse u pc igri... Ili jednostavno ako je X u 4K, S stavis u 1080p i texture jednu skalu losije kvalitete i to je to...

Sve je to zapravo pc i directx....

8 godina
offline
Re: Xbox Series X
ansha kaže...
Santana kaže...
Hexfire kaže...

Od svega što sam dosad probao na Series S, jedino me razočaralo što je Outer Wilds lock na 30 pa ju nisam odigrao. I vidio sam da je i Sekiro u 30fps pa ću i to morati negdje drugdje igrati. Jučer sam zavšio Hitman 3, odlično izgleda i ide u 60fps. Znači da se ipak može.  

 Moze se svasta, ali je pitanje dal se developerima da zezat s tim.

Nisam bas vidio da je itko od developera odusevljen s tom konzolom. Posto je to konzola za nezahtjevne korisnike ne vjerujem da ce devovi trosit vrijeme i novac na neku extra optimizaciju.

Ovak ce ostavit na 30fps i nezahtjevni korisnici su sretni i zadovoljni :)

Optimizacija ih kosta otprilike koliko i namjestiti graficke settingse u pc igri... Ili jednostavno ako je X u 4K, S stavis u 1080p i texture jednu skalu losije kvalitete i to je to...

Sve je to zapravo pc i directx....

 Al nije mi jasno zakaj   onda ne stave 60fps-a u tim nekim igrama ? U cem je problem ?

Pa nek rezolucija pada ispod 1080p. Nebi bila nit prva nit zadnja takva igra na toj konzoli.

 

Danas barem uz tu tehnologiju imaju veliku fleksibilnost. VRS, DRS,FSR, Checkerboard...

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
Santana kaže...
ansha kaže...
Santana kaže...
Hexfire kaže...

Od svega što sam dosad probao na Series S, jedino me razočaralo što je Outer Wilds lock na 30 pa ju nisam odigrao. I vidio sam da je i Sekiro u 30fps pa ću i to morati negdje drugdje igrati. Jučer sam zavšio Hitman 3, odlično izgleda i ide u 60fps. Znači da se ipak može.  

 Moze se svasta, ali je pitanje dal se developerima da zezat s tim.

Nisam bas vidio da je itko od developera odusevljen s tom konzolom. Posto je to konzola za nezahtjevne korisnike ne vjerujem da ce devovi trosit vrijeme i novac na neku extra optimizaciju.

Ovak ce ostavit na 30fps i nezahtjevni korisnici su sretni i zadovoljni :)

Optimizacija ih kosta otprilike koliko i namjestiti graficke settingse u pc igri... Ili jednostavno ako je X u 4K, S stavis u 1080p i texture jednu skalu losije kvalitete i to je to...

Sve je to zapravo pc i directx....

 Al nije mi jasno zakaj   onda ne stave 60fps-a u tim nekim igrama ? U cem je problem ?

Pa nek rezolucija pada ispod 1080p. Nebi bila nit prva nit zadnja takva igra na toj konzoli.

 

Danas barem uz tu tehnologiju imaju veliku fleksibilnost. VRS, DRS,FSR, Checkerboard...

Losa odluka developera... Al malo se to napuhalo van proporcija posto jako mali broj novih igara ima samo 30fps mod....

Cyberpunk drzi 1440p i 30fps, mogli su bez problema ubacit 60fps mod sa 900-1080p rezolucijom pa da svak bira kako mu pase...

16 godina
offline
Re: Xbox Series X
antimadridista kaže...

Cyberpunk next gen update za Series S nema 60 fps opciju. Eto da se nadovežem na onu raspravu od ranije, jednostavno ne vidim kako se isplati ta konzola kad je to sa GPU snagom na razini prošle generacije, samo sa boljim CPU-om. Ljudi to pravdaju zato što je jedina dostupna od novih konzola na tržištu, ali to je tako s razlogom. Nismo praktički ni krenuli u novu generaciju a Series S je već zastario.

 Konzola je ok kao budget, ali da, kako je krenulo kad krenu next gen igre bit ce koliko para toliko muzike. Zapravo realno vjerujem da je dosta ljudi kao i ja uzelo xbox jer je dostupan. Dok ps5 nije, unatoc određenim prednostima gamepassa, uzeo bih ps5 digital za 1000kn više i miran. Ovako si gledam mal sam popusil reklo bi se. Mislim ak ništ drugo jednog dana prodat ili ostavit za chill forzu i ostale x optimized i backwards igre. Jer realno ps5 digitalni, po normalnim cijenama, ne sad naravno nudi ipak više. 825gb ssd, podržan playstore, hardverski jaca, plus điđe miđe sa haptic feedback i dolazak psvr 2. Reklo bi se dosta nudi za samo soma kuna više.

11 godina
offline
Xbox Series X

Inace ovih dana stizu 3 igre koje kupujem day one..Horizon,Elden i GT7....koliko od tih je na Gamepassu?....

Upravo tako,oni zatrpavaju pass sa indie smecem i mora se cekat doslovno mjesecima da naleti nesto sto vec nisam kupio a zelim odigrat.

Pass je za djecu koja ovise o starcima a svi mi koji radimo si mozemo priustit par igara mjesecno a vise od par mozda vecini niti ne treba....

Istina ja placam pass ultimate ali placam i ostala sr.nja pa uistinu nisam relevantan za logican pristup oko placanja tih servisa.

Moj PC  
0 11 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
MEGATAMA kaže...

Inace ovih dana stizu 3 igre koje kupujem day one..Horizon,Elden i GT7....koliko od tih je na Gamepassu?....

Upravo tako,oni zatrpavaju pass sa indie smecem i mora se cekat doslovno mjesecima da naleti nesto sto vec nisam kupio a zelim odigrat.

Pass je za djecu koja ovise o starcima a svi mi koji radimo si mozemo priustit par igara mjesecno a vise od par mozda vecini niti ne treba....

Istina ja placam pass ultimate ali placam i ostala sr.nja pa uistinu nisam relevantan za logican pristup oko placanja tih servisa.

 

Svasta si nasrao ovdje ali odgovoriti cu ti samo na ovo -

 

Koliko ljudi u Hrvatskoj radi za 4-5 milja kuna i sta im je problem odvojiti 1800 kn svaki mjesec za igrice . Ako ne odvoje onda su stoka sitnog zuba koja ovisi o starcima ...  

 

Neka jedu kolace , je tako !?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice