Steam Deck izdvojena tema

poruka: 199
|
čitano: 99.344
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Steam Deck
Nije mi jasno zašto se za igre instalirane na microsd, compatdata folder ne instalira također na microsd?!
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Steam Deck

narucen steam deck od 64gb

 

narucit cu i SD od 512 gb, pa cu vidjet ako mi je to dosta ili ne, ako bude mi malo ce ici SSD swap

 

ako moze netko na pm objasniti emulaciju, ili dobar link na objasnjenje, i di nabaviti one keyeve i ostale filove bio bi zahvalan

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Steam Deck
Gemmy kaže...

narucen steam deck od 64gb

 

narucit cu i SD od 512 gb, pa cu vidjet ako mi je to dosta ili ne, ako bude mi malo ce ici SSD swap

 

ako moze netko na pm objasniti emulaciju, ili dobar link na objasnjenje, i di nabaviti one keyeve i ostale filove bio bi zahvalan

Doslovno upises emudeck steam deck u youtube i vodi te lik za ruku kako podesit sve ovisno koji emulator zelis postavit.

Sve je full jednostavno. A bios fileove (koji ti trebaju za ps1 i ps2 emulaciju) mos nac sa googlom na prvom linku koji ti izbaci.

Znaci ima tone materijala na youtube sto se tice bilo kakvog podesavanja na steam decku.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
neaktivan
offline
Steam Deck

Naručio steam deck 64GB verziju na steam saleu za 377 EUR (sad je na popustu 10%).

 

Gledao sam po internetu da je sasvim OK uzeti sd karticu i na nju instalirati igre.

 

E sad, koja bi kartica bila najbolja....igrao bih spider man, gta 5, doom 64, god of war,...i neke indie stvari. 

 

Je li 512GB dovoljno ili da idem na 1TB?

 

Razmišljao sam i da uzmem 1TB SSD i zamjenim postojeći ali nisam baš spretan i strah me da nešto ne potrgam.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Steam Deck
Uzmi 512 GB ili 1TB ovisno o potrebi i koliko igara želiš imati instalirano u isto vrijeme. Ali gledaj na to da kartica koju uzimaš ima oznaku "A2" na sebi. One su dosta brže u čitanju i pisanju podataka i vrlo je važno. Gledao sam usporedbe i ove sporije kartice znaju biti dosta spore i čak rezultirati lošijim performansama u igrama na Decku.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Steam deck

Ok, moram još razmislit, najvjerojatnije će bit 1TB sd kartica.

 

A kak bi bilo kad bi koristio eksterni SDD umjesto da otvaram steam deck i ugrađujem interni SSD? 

 

Vidio sam da se može nekako prikačiti na pozadinu steam decka.

 

Npr. da na 64GB verziji zbog malo prostora imam samo steamOS i shader cache na internoj memoriji, steam igre na 1TB sd kartici i onda externi 2TB SSD montiran na poleđinu za windows i game pass.

 

Ali bi onda dodatno trošilo bateriju, taj eksterni SSD? 

 

Jel bi to bilo OK?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Steam Deck
Ili kupi ssd i odnesi u neki pc servis da ti ugrade
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Steam Deck

dali netko od vas moze gledati netflix, amazan itd.?, ja sam sve moguce tutoriale gledao a niti jedan mi ne radi....

 

EDIT: riješio problem 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.7.2023 19:54 (ProTeinZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Steam Deck

-20% .. nije da su baš snizili, vjerojatno -30% na 'akciji'..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
online
Re: Steam Deck
Pa super je ovo cijena, dobijes doslovno nov uredjaj koji je potencijalno prosao i bolji quality check nego ovi koji ti dodu iz tvornice na tvoja vrata.

Ja sam uzimao nekoliko onih WD hdd koji su prodavani na istom principu i dan danas sve radi kak treba nakon x godina
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
8 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Steam Deck
Pozdrav ekipa,
nedavno sam kupio steam deck i dock, ali imam problem sa bezicnim kontrolerom, naime uzeo sam neki random i ne radi /:
Ima netko pliz preporuku koji bezicni kotroler uzeti?
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Steam Deck

Ja koristim od xbox one i Ps5 i radi sve ko po spagi.

Mozes oba upecat na nekim popustima (mall hr i SD) za dost povoljnu cijenu.

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
8 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Steam Deck
okej, znaci oni "official" za xbox ili ps5?
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Steam Deck

Da. Mozda kostaju malo vise od ovih kineskih sto dodu 10-15 eura al isplati se dugorocno i ka gledas da sve radi out of box. 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
8 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Steam Deck
Kuzim, kupim te onda, hvala na preporuci Amon :)
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Steam Deck
Možeš koristiti i PS4 kontroler, vjerojatno su dosta jeftiniji od novih DS5 i xboxovog.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
8 godina
offline
Steam Deck

Najavili su OLED model

https://www.steamdeck.com/en/oled

 

I rade na novoj generaciji koja bi trebala izac za par godina

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Steam Deck
Santana kaže...

Najavili su OLED model

https://www.steamdeck.com/en/oled

 

I rade na novoj generaciji koja bi trebala izac za par godina

 Baš sam gledao DF review i super zvuči. Ekran je vrhunski, vele da HDR super radi, malo je i veći. Baterija je veća i općenito je štedljiviji. Dosta toga što me odbilo od prvog modela je sad popravljeno. Jači je nekih 10% ovisno o igri. 

 

Sve u svemu super nadogradnja. I mislim da je sad 550$ entry OLED sa 256GB. LCD ostaje samo na najjeftinijem modelu.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Re: Steam Deck
Hexfire kaže...
Santana kaže...

Najavili su OLED model

https://www.steamdeck.com/en/oled

 

I rade na novoj generaciji koja bi trebala izac za par godina

 Baš sam gledao DF review i super zvuči. Ekran je vrhunski, vele da HDR super radi, malo je i veći. Baterija je veća i općenito je štedljiviji. Dosta toga što me odbilo od prvog modela je sad popravljeno. Jači je nekih 10% ovisno o igri. 

 

Sve u svemu super nadogradnja. I mislim da je sad 550$ entry OLED sa 256GB. LCD ostaje samo na najjeftinijem modelu.

 

Da, ali najjeftiniji model više nije 64 GB, sad će biti samo 256 GB, a ostali će imati OLED. Ovaj od 64 GB se prodaje samo dok traju zalihe i onda bye, bye.

 

Brdo ljudi je kupovalo 64 GB pa nadograđivalo, ja sam isto uzeo 64 GB i dodao SD karticu.

 

Uglavnom, lijepa nadogradnja za buduće korisnike i odličan odgovor na nove handhelde koji su se pojavili u zadnjih godinu dana. Meni osobno ne mijenja ništa na stvari, 64 GB mi je sasvim OK za moj način korištenja i za ono što igram na njemu.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
13 godina
offline
Steam Deck

Ja svoj 64gb model prodajem frendu i prelazim na Oled verziju, živio steam deck! 

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Steam Deck

I nitko ne priča o Steam Deck oledu? :)

 

Evo, meni je stigao u ponedjeljak. Oled, 512 GB. Prvi Steam Deck.

Moram priznati da mi je predstavljanje originalnog Steam Decka odmah probudilo želju za nabavkom. Kad je bila ona akcija -20% skoro sam naručio 256 GB verziju. Ali, čim je predstavljen oled, to je bilo to - steam deck kakvog sam u startu htio, sad je napravljen. U četrdesetim godinama života nije baš lako čovjeka nahajpati, ali ovoliko nisam bio nabrušen nešto nabaviti još od izlaska The elder scrollsa 4 :) Naručio sam ga 24 minute nakon puštanja u prodaju tako da su očekivanja bila možda i nerealna.

 

Uglavnom, za razliku od spomenutog Obliviona, oduševljen sam :)

Imam ograničena iskustva s originalnim Deckom pa ću pisati i općepoznate stvari. Uređaj je lijepo napravljen. Dominira predivan displej koji stvarno radi razliku u odnosu na originalni Steam Deck. Dovoljno je svijetli da ga moram i malo prigušiti za svoj ukus (ne koristim uređaj na otvorenom). HDR nisam uspio upogoniti makar imam nekoliko igri koje podržavaju HDR (ili se ne može uključiti u opcijama, ili kad se uključi, displej se ne prebaci u HDR). Baterija je bolja od očekivanog (s igrama koje igram, s ograničenim TDP-om na 3-10 W traje doslovno satima, mnogo duže nego što mi se igra u komadu), a s priloženim adapterom za napajanje, kabel je dovoljno dugačak da ne otežava korištenje uređaja i na žici, a kad utičnica nije smještena baš idealno. Zanimljivo, nemam osjećaj da se grije previše, a zvuk ventilatora ne smeta. Osim trenutne nemogućnosti uključivanja HDR-a nije bilo nekih mušica, sustav je responzivan i fluidan - što je i za očekivati, softver je stvarno već dobro popeglan. Nisam nabavio uređaj za neke nove AAA naslove, već da malo odigram backlog i tu radi iznimno dobro. Velika većina toga što imam na Steamu je podržana (runs great on Steam Deck ili playable). Žao mi je što trentno Batman Arkham asylum nije podržan. Odlično mi je da se dobije skoro konzolaško iskustvo, a opet ostavljena nam je mogućnost naprednog tweakanja - ipak se radi o PC-u. Steam tu radi strašan posao. Jedna od nevjerojatnih stvari mi je da je frame pacing u igrama koje igram bolji pod Linuxom nego nativno na Windowsima. Uz Heroic louncher posložio sam pristup Epic i GOG libraryju i time sam zadovoljan kako radi. Htio bih opet odigrati Mass effect trilogy, a to imam na EA appu, to još nisam posložio. Eh, da, nije moglo bez Crysisa (doduse remastered) i stvarno ne mogu vjerovati da mogu takve igre igrati na handheldu u daleko boljim uvjetima nego što sam ga igrao na desktopu :)

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Steam Deck

To što igra "nije podržana" ne znači da ne radi. Ja sam odigrao pola Arkham Asyluma s epica bez problema na steam decku. Apsolutno svaka igra koju sam probao je radila. U slučaju da igra koja je instalirana izvan steama preko drugog launchera ili piratizirana ne radi, vjerojatno fali neki library tipa .net ili tako nešto što se može riješiti sa protontricks. I naravno, treba se staviti u settingsima u steamu da se igra launcha preko proton experimental. Za sad meni je sve radilo

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Steam Deck

Hvala. Budem baš probao danas. Imam ga i na steamu i na epicu.

16 godina
offline
Steam Deck

toliko imam starijih igri koje nisam odigrao na steam accu, tako da emulator i epic igre jos nisam ni pokrenuo

 

naravno da sam na zadnjem saleu samo jos podebljao malo kolekciju

 

prvo sam mislio prodat deck i uzet oled, ali se ohladio. oled mi ne vrijedi 200 eura nadoplate. radije to stavim u kasicu i uzmem steam deck 2 kada izade

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Steam Deck
alscaul kaže...

To što igra "nije podržana" ne znači da ne radi. Ja sam odigrao pola Arkham Asyluma s epica bez problema na steam decku. Apsolutno svaka igra koju sam probao je radila. U slučaju da igra koja je instalirana izvan steama preko drugog launchera ili piratizirana ne radi, vjerojatno fali neki library tipa .net ili tako nešto što se može riješiti sa protontricks. I naravno, treba se staviti u settingsima u steamu da se igra launcha preko proton experimental. Za sad meni je sve radilo

 Zanimljivo, verziju koju imam na Steamu nisam uspio upogoniti (greška s kreiranjem shadera, što god sam probao unutar sučelja od Steama, nije upalilo), ali zato verzija na Epicu pokrenuta Heroic louncherom radi od prve i radi odlično (barem uvodni dio koji sam odigrao). Ne bunim se :)

Gemmy kaže...

toliko imam starijih igri koje nisam odigrao na steam accu, tako da emulator i epic igre jos nisam ni pokrenuo

 

naravno da sam na zadnjem saleu samo jos podebljao malo kolekciju

 

prvo sam mislio prodat deck i uzet oled, ali se ohladio. oled mi ne vrijedi 200 eura nadoplate. radije to stavim u kasicu i uzmem steam deck 2 kada izade

 Nikako, mislim da tko ima prvu generaciju ne treba raditi upgrade, već čekati drugu. Poboljšanja su tipa QOL, ali nema tu tektonskih promjena.

13 godina
offline
Re: Steam Deck
judge9xx kaže...

 Nikako, mislim da tko ima prvu generaciju ne treba raditi upgrade, već čekati drugu. Poboljšanja su tipa QOL, ali nema tu tektonskih promjena.

 Kak za koga, po meni je OLED i više nego dovoljan razlog da ozbiljno razmislim o ponovnoj nabavi iako ne rješava sve probleme koje sam imao sa starim modelom. Ako ga ulovim na popustu ili opet rabljeni, to je manje od 100€ razlike u odnosu na cifru koju sam dobio za svoj LCD model. Eventualno kad bih znao da će Deck2 doći već negdje 2024/25 (što vjerojatno neće), onda je već li-la isplati li se uzimati sad. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Steam Deck

Ma super je mašina, ljudi uopće nisu svijesni koliko dobro stvari rade na njemu.

Sve razguzi iznad 30 FPS-a, osim par novijih neoprimiziranih igra koje su razvijane sa umom da ljudi danas imaju upscalere pa ne treba pre više vremana provoditi na optimizaciji.

Ja imam 512gb LED verziju, kupio na proljeće i nisam puno vremena igrao na njemu, možda kojih 20-30h, ali nisam očekivao da stvari toliko dobro rade na ovom malom mobilnom čipu.

Piknuo sam i nutra 512gb microSD koji sam kupio za cca 40 eura i sada imam gore preko 100 igra. Na microSD-u sam nabacao tonu igra preko emulator, od PS1 i PS2, Gamecube, WII, WII-u i Switch stvari.

Od tih stvari samo sam primjetio da Luigi's Mansion nije igriv za Switch, sve ostale stvari Steam deck poždere. Čak mogu odigrati i Red Dead Redemption 1.

Pošto nikada nisam imao nitentendo konzolu, stavio sam gore gotovo sve njihove exclusuve. Mario, Metroid, Zelde...

A na internal SSD-u imam isto veliki katalog s epica, steama i tu i tamo koju piraticu koja nije bila još na večem popustu.

Elden Ring radi preko 30 FPS-a na kombinaciji medium-high, Street Figher 6 ide 60, a sve starije igre rade fakat bez trzaja

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.11.2023 20:00 (alscaul).
 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Steam Deck

Meni super služi za ono za što sam ga i namijenio - završavanje backloga igara koje imam odavno i igranje cozy igara za opuštanje. Imam obični 64 GB i unutra SD karticu od 512 GB, ne treba mi ni OLED ni ništa jače od toga, imam PC. 

 

Dosad sam završio nekoliko igara na Decku i imam ih nekoliko za opuštanje koje mogu stalno igrati pomalo.

 

Jedino što još nisam složio, a htio bih, je Amiga emulator s legendarnim igrama uz koje sam odrastao. Znam da mi treba Emudeck, ali koji god tutorial pogledam kažu "nećemo vam reći gdje da nađete igre, ROM i kickstart, pretpostavljamo da ćete se snaći." A to je najbitniji dio, Emudeck može svatko instalirati, daj mi izvore gdje si našao stvari koje rade. Nemam vremena trošiti dane na pokušaje i promašaje, vidim na redditu da se ljudi muče pronaći ROM koji radi, čak im ne radi ni legalno plaćen Amiga Forever kickstart.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Steam Deck

Ma doslovno sam googlao i našao stranice za sve emulatore za par sekundi. Za neke emulatore treba i BIOS/keyeve nabaviti no to se isto odmah nađe. Mali tip, stranica ima *ROM* u sebi za sve osim switcha, a za switch *NX* 

Community je legendaran oko steam decka i sve se riješi bez problema, ne treba neko tehničko znanje, samo par koraka se prati manje više

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice