Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.751.541
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Marko kaže...
Bitanga kaže...
Marko kaže...

Nešto se šuška da će Sony ipak omogućiti backwards compatibility za PS1, PS2 i PS3 igre na PS5. Dodatni benefit je što bi mogao uključiti i achievemente za te igre. Koliko sam shvatio, Sony je prijavio patent koji na starijim emuliranim igrama uspoređuje memory state sa od Sonyja predefiniranim i na taj način zna da treba prikazati achievement.

 

Više informacija: https://www.express.co.uk/entertainment/gaming/1414430/PS1-PS2-PS3-Backwards-Compatibility-PS5-new-patent

 

Sve je ovo rekla kazala, ali stvarno bi bilo fora, pogotovo uz dodatni feature za achievemente.

 

Samo neka oni rade na novim igrama i tehnologijama, a stare neka puste da ostanu u sjećanju.

Ne mora značiti da jedno isključuje drugo... Ne bi trebalo biti previše efforta Sonyju da to omogući za PS1 i PS2 igre (PS3 je već druga priča).

 

Dovoljan ti je već effort ispregovarati sve te igre sa developerima koji možda više ni ne postoje, potpisati ugovore, dodati ih na store. I bez ostalih tehničkih problema oko izvođenja same igre.

Klincu koji obožava retro igre (i igra sve moguće na nintendu) je šogor dofurao PS2 i par klasika... Malo je reći da ga je pokrenuo 2 puta, a grafika i mehanika je poprilično zaostala. PS1 ne bih ni spominjao. Nisu ni klinci glupavi baš.

Zato velim, čista nostalgija, i većina nas se ionako samo razočara kad to opet zaigra.

Da, a ima i tu istine.

 

Ali opet, barem mislim da bi odigrao neke igre iz PS3 ere. Sviđa mi se kako dobro radi Red Dead Redemption 1 na Xbox One X-u. Ali da je najčešće dosad bila u pitanju samo nostalgija i da obrišem par sati nakon što probam nešto starije igrati, je.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.3.2021 14:59 (Marko).
10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja sam u zadnjih 5-6 godina nekoliko puta na mobitelu i emulatoru preko OTG kabela i gamepada prešao Super Metroid, Young Merlin i Robocopa. I razmišljam da bih mogao još jednom. 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ps3 ce tesko zazivjeti u backward kompatibilnosti, to se pricalo i kad je ps4 izasao, nikad se nije desilo, hardverski su previse razliciti, prevelik posao za upitne rezultate. Prodajne, jelte....

Radije ce napraviti remaster, nego se patiti s time da ps3 igre normalno rade na aktualnoj generaciji....

Cak i kad bi radile bez greske, kad potrosis kartu nostalgije (a vrlo brzo se ona istrosi), opet ti ostaju prastare igre sa svim svojim manama i prednostima, a vecina ljudi ih jednostavno nece zeljeti placati....barem ne toliko koliko bi kostale.

Kome se igraju ps3 igre, konzole idu dovoljno jeftino (a i igre) da stvarno nije financijsko ubistvo priustiti si taj uzitak.
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Dali je netko registrirao svoj PS5 i dobio 90 dana dodatno garancije, naišao sam na nekoliko mjesta, ali nisam uspio nigdje napraviti registraciju proizvoda,:)

 

https://www.playstation.com/en-sg/support/hardware/warranty/

 

https://www.playstation.com/en-sg/support/hardware/warranty/#90-Days-Extra-Warranty

 

vtc
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.3.2021 17:35 (Virka).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Virka kaže...

Dali je netko registrirao svoj PS5 i dobio 90 dana dodatno garancije, naišao sam na nekoliko mjesta, ali nisam uspio nigdje napraviti registraciju proizvoda,:)

 

https://www.playstation.com/en-sg/support/hardware/warranty/

 

https://www.playstation.com/en-sg/support/hardware/warranty/#90-Days-Extra-Warranty

 

 

Valjda ti je jasno da je to stranica za Singapur.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jel ima netko da je narucio krajem drugog mjeseca (ja sam 26.2.) da su ga iz SD zvali za konzolu?

Upravo sam zvao njihovu korisnicku podrsku, agentica mi je rekla da nema pojma kad ce i da nema uvid u narudzbe i da nazovem ducan.

Naravno, u ducanu se nitko nikad ne javlja, telefon je stalno preusmjeren na fax (Samsung u Areni).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...
Jel ima netko da je narucio krajem drugog mjeseca (ja sam 26.2.) da su ga iz SD zvali za konzolu?

Upravo sam zvao njihovu korisnicku podrsku, agentica mi je rekla da nema pojma kad ce i da nema uvid u narudzbe i da nazovem ducan.

Naravno, u ducanu se nitko nikad ne javlja, telefon je stalno preusmjeren na fax (Samsung u Areni).

 Pošalji mail na dućan di si kupio, uglavnom brzo odgovore.

A sad da budu te zvali za konzolu, teško, iako su rekli svima nama iz te ture kraj trećeg, početak četvrtog, teško da bude ovaj mjesec, a ne izgleda niti da bude početak sljedećeg.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ctmnz kaže...
greysaint0 kaže...
Jel ima netko da je narucio krajem drugog mjeseca (ja sam 26.2.) da su ga iz SD zvali za konzolu?

Upravo sam zvao njihovu korisnicku podrsku, agentica mi je rekla da nema pojma kad ce i da nema uvid u narudzbe i da nazovem ducan.

Naravno, u ducanu se nitko nikad ne javlja, telefon je stalno preusmjeren na fax (Samsung u Areni).

 Pošalji mail na dućan di si kupio, uglavnom brzo odgovore.

A sad da budu te zvali za konzolu, teško, iako su rekli svima nama iz te ture kraj trećeg, početak četvrtog, teško da bude ovaj mjesec, a ne izgleda niti da bude početak sljedećeg.

 

Nadajmo se da nisu zaglavile u Sueskom kanalu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ctmnz kaže...
greysaint0 kaže...
Jel ima netko da je narucio krajem drugog mjeseca (ja sam 26.2.) da su ga iz SD zvali za konzolu?

Upravo sam zvao njihovu korisnicku podrsku, agentica mi je rekla da nema pojma kad ce i da nema uvid u narudzbe i da nazovem ducan.

Naravno, u ducanu se nitko nikad ne javlja, telefon je stalno preusmjeren na fax (Samsung u Areni).

 Pošalji mail na dućan di si kupio, uglavnom brzo odgovore.

A sad da budu te zvali za konzolu, teško, iako su rekli svima nama iz te ture kraj trećeg, početak četvrtog, teško da bude ovaj mjesec, a ne izgleda niti da bude početak sljedećeg.

 Thx. Imam blizu stana lokalnu SD pa ću skoknuti njih pitati. Možda će nešto znati.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MasterG kaže...

Istina, koliko sam igri kupio na nostalgiju kad ono pokrenuo i opalio me šamar "koja si ti budala/pa kak to izgleda/pa koje su to kretnje (mehanika)", odigrao možda par sati i nikad više XD

 

Neki dan mi iskočio na Youtubeu video "vrijedi li igrati Elder Scrolls IV: Oblivion i u 2021. godini". Čovjek nahvalio, rekao "definitivno da", navukao me da instaliram jer imam već odavno na Steamu. Još sam i potrošio vremena da sa nexusmodsa instaliram i neke popularnije modove.

 

Pokrenuo sam i igrao ukupno 45 minuta. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Upravo si opisao poznati Skyrim sindrom koji se javlja jednom godišnje.

Install Skyrim, modanje 2 sata, pokreneš igru i skužiš da nema šanse da to ponovno igraš i onda uninstall.
PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

to je taj "gamer sindrom" ili profesionalna deformacija koja se javlja nakon godina i godina igranja..

Nema tu lijeka, moraš živit sa posljedicama sindroma. 

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ako nekog zanima Baseball, imate Mlb The Show 20 za 37Kn na ps storeu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nema nista od starih igara.Nikad nisam ponovo presao igru koja mi budi nostalgiju iz djetinjstva i koja mi je tad bila top.

Krenuo bi nesto igrat i vrlo brzo shvatio da to treba ostavit tamo negdje iza. Pokvaris si sjećanje.

 

A ovi ljeni šupci što samo remasteriraju jer su bez ideja a predebelo plaćeni nek me lagano povuku za kitu.

Remaster je rak rana gaming industrije danas.

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Slažem se, remasteri su grozni, remake je nesto najbolje sto se desilo na PS4.
Nemojte zaboraviti da postoje i neki novi klinci, nove generacije.
Remake je sjajan nacin za igrati klasike u modernom ruhu.
Crash, Spyro, Resident Evil igre, Medievil, Final Fantasy 7.
Ja sam recimo prvi put igrao FF7, Crash Team racing, Medievil, Re2 i RE3 zahvaljujući remakeu. Sigurno ih sad nebi igrao u original verziji.
Ja podržavam remakove, remasteri su smeće.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...
Upravo si opisao poznati Skyrim sindrom koji se javlja jednom godišnje.

Install Skyrim, modanje 2 sata, pokreneš igru i skužiš da nema šanse da to ponovno igraš i onda uninstall.

 Meni se to dešava sa svakom igrom na PC-u. Iz nekog razloga volim ubacit modove u igre pa ponekad i izradit mod , nešto imam na Nexusmods stranici, ali ih ne mogu odigrat do kraja. Zadnja koju sam odigrao na PC-u je Enclave. Sa druge strane na konzolama sam odigrao do kraja jako puno igri. To isto mora biti neki sindrom.

shit happens too often
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Evo ekipa napokon stiga Ps5,jučera mi doša uzbuđen sam samo tako,kontroler mi se prejebeno sviđa a tek vibracije i ostalo :)

Nije naručeno iz Santa Domenice samo da imate to na umu,lp :)

P.S:Ps4 Pro koji trenutno iman ide na prodaju ali ima whine choil,cijena nije visoka,ako negog zanima neka mi se javi.Radi se o Ps4 Pro Spider Man Limited Edition

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 12:51 (crosshair).
Moj PC  
11 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

It takes two ima friend pass verzija koja je besplatna i moze se odigrati prvi level prije kupovine.

 

https://store.playstation.com/en-us/product/UP0006-PPSA02342_00-HAZELIGHTNUTS000

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kome je do starih igara na PS-u, jednostavno nađe PS3 fat model i na njemu igraš sve od PS1 do PS3 nativno. A na PS5 igraš zadnje dvije generacije. Nije više tako komplicirano doći do toga.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Bio danas u Sancta Domenici i pitao što je sa konzolama za one koji su naručili krajem 2. mjeseca.

 

Odgovor je: "Dolaze krajem 4. mjeseca. Vjerojatno. Nadamo se."

 

Rekli su mi da je sad došla mala količina za one koji su naručili početkom 2. mjeseca.

 
0 2 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vjerojatno je ovo pitanje bilo postavljeno tu, ali moram pitat.

Konzola mi je toliko bucna, da mi je muka igrat na njoj. Cekam ju kao idiot, bucnija mi je od ps4 od 500 gb starog 6 godina.

Coil whine ili sto god, nepodnosiljivo.

Ne znam sto da radim.

Ne znam ima li tko da mu je neko vrijeme bila bucna konzola pa se smirila nakon nekog vremena ili se isao zaliti na to.

Sve zive recenzije ps5 govore kak je ultra tih i da je coil whine na manjini konzola uocljiv samo kad se jako priblizis, mene vibracije i buka izludise.

Vibrira kao da je pola serafa nezategnuto u njemu...

Unaprijed hvala!
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Coil whine nisu ni vibracije, ni buka...

 

Dakle, pokusaj preciznije utvrditi sto se tocno cuje, moja se cuje samo i jedino dok cita blu ray, ostatak vremena je necujna, tek kad prislonis uho cujes ventilator kako radi...

 

Mislim da je kod vecine ljudi otprilike isto kao i kod mene....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ps now mjesec dana $1
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Ps now mjesec dana $1

 Nije mi jasno što rade s tim servisom i zašto ga malo više ne reklamiraju? Koristim zadnjih godinu dana i mogu reći da je za 60 eura godišnje i više nego dobar.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...

Bio danas u Sancta Domenici i pitao što je sa konzolama za one koji su naručili krajem 2. mjeseca.

 

Odgovor je: "Dolaze krajem 4. mjeseca. Vjerojatno. Nadamo se."

 

Rekli su mi da je sad došla mala količina za one koji su naručili početkom 2. mjeseca.

Koliko znam SD je riješila sve narudžbe do 20.02. Svi poslije tog datuma pa do kraja drugog mjeseca dobijaju konzole kako su rekli do polovice četvrtog mjeseca. Inače, u svakoj poslovnici će ti reći drukčije. Pomalo ih kužim. Dnevno uđe hrpa ljudi i svi s istim pitanjem. Najjednostavnije im je odgovoriti tako da se ohladiš pa da ih više ne maltretiraš neko vrijeme. Mislim da prodavači znaju koliko i mi, dakle malo ili ništa.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Oni generalno slabo promoviraju ista osim svojih ekskluziva. Ps plus i ps now su praktički 2 put godisnje na sniženju. Povremeno ubacuju ovakve promocije da privuku nove pretplatnike, ali slabo je to jer traje svega par dana a nigdje ni traga ni glasa o tome
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cuje se cak i kad je na home screenu.

Blu ray nisam ni jednom iskoristio.

Cuje se oko kablova iza zvuk, uz te vibracije i ventilator jace radi, a tek je upaljen, igram 10 min igricu koja je manje zahtjevna. Znaci nema smisla, stoji vertikalno na stolu na 3 metra nema nista oko njega, ima zraka i previse...

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ako ti je tako jako glasna, reklamiraj ju. Bolje cekati i 3 mjeseca novu konzolu pa biti miran 7 godina nego slusati to slijedecih 7 godina.
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dincek kaže...
Cuje se cak i kad je na home screenu.

Blu ray nisam ni jednom iskoristio.

Cuje se oko kablova iza zvuk, uz te vibracije i ventilator jace radi, a tek je upaljen, igram 10 min igricu koja je manje zahtjevna. Znaci nema smisla, stoji vertikalno na stolu na 3 metra nema nista oko njega, ima zraka i previse...

 

Jel mozes snimit kako se cuje, meni se cuje samo dok prvi puta zavrti cd, ali vidim da to nije slucaj kod tebe

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vi koji imate US account, uzmite si ps now za $1. Mozete koristiti wallet ako imate na walletu. Ja sam si uzeo bon od 10$. Uvijek sam mislio da pretplate zahtjevaju bankovnu karticu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice