PS3 na LCD monitor

poruka: 4
|
čitano: 3.185
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
PS3 na LCD monitor
pitanje

Odlučio sam uzeti PS3 bez obzira što ću se vjerojatno teško naviknuti na kontroler...tri put hura za WASD...no imam drugu nedoumicu. Naime želio bih postići max rezu tj. 1080p ali na LCD monitoru. Koliko sam shvatio monitor bi morao imati HDMI ulaz ili kupiti adapter DVI-->HDMI i obavezno mora podržavati HDCP. E sad monitori od 24" podržavaju rezoluciju 1920x1200 što bi trebalo biti dovoljno da se prikaže 1080p. Ostaje ona razlika 120 piksela od 16:10 do 16:9.

No da ne duljim previše molio bih savjet koji monitor da kupim ali bilo bi jako dobro kad bi me savjetovao netko tko to ima doma upogonjeno. Na netu ima dosta toga ali su informacije toliko kontradiktorne da ih ne uzimam zdravo za gotovo.

Eto...unaprijed hvala na konkretnim odgovorima.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: PS3 na LCD monitor

Imam 22" ViewSonic i HDMI-DVI adapter. Stvar funkcionira bez greške ali mogu reći da zbog reze ne izgleda toliko dobro kao na LCD (Bravia).

Recimo GT5 mi onako izgleda 5% lošije (slova). U samoj igri se jednostavno ne kuži.

 

 


--
HaHa na sve
16 godina
offline
RE: PS3 na LCD monitor
autorov komentar

Ja sam planirao uzeti DELL E248WFP što je ustvari 24" monitor s rezom 1920x1200. Mislim...ali nisam siguran da bi na tom monitoru sve trebalo biti na full i izgledati fantastično. Monitor ima HDCP na DVI ulazu tako da je i to rješeno. Znači dokupim još samo HDMI-DVI adapter i to je to. No muči me samo da se ne bi razočarao u sve to jer me konzola+monitor koštaju cca 1000eura.

16 godina
offline
RE: PS3 na LCD monitor
kujn kaže...

Ja sam planirao uzeti DELL E248WFP što je ustvari 24" monitor s rezom 1920x1200. Mislim...ali nisam siguran da bi na tom monitoru sve trebalo biti na full i izgledati fantastično. Monitor ima HDCP na DVI ulazu tako da je i to rješeno. Znači dokupim još samo HDMI-DVI adapter i to je to. No muči me samo da se ne bi razočarao u sve to jer me konzola+monitor koštaju cca 1000eura.

 Pa koliko je to monitor? 4k?

A za izgled? Najbolje bi bilo da jedno i drugo spojiš pa vidiš ali stvarno ne znam kako...
Ili jednostavno probaj okolo po forumim, tako sam i došao do toga da kupim LCD i HDMI-DVI kabel. Na CRT-u mi je PS3 šuga (navika na 32" LCD Bravia :-)

--
HaHa na sve
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice