PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.770
|
čitano: 7.116.315
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
8 godina
offline
PlayStation 4

sto nije "samo" do 9.0?

 

ne pratim, mozda fulam

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
PlayStation 4

Od prije neki dan je 11.00 ...

 

Evo link ...

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
2 mjeseca
offline
PlayStation 4

Za sve ljubitelje JRPG-a

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2024 11:42 (Witcher1).
 
0 0 hvala 0
2 mjeseca
offline
PlayStation 4
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
Witcher1 kaže...

 vidio, uzbudljivo.

Cest la vie, mon amie...
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
Trebam pomoć, savjet da vidim jel se može sa ps4 nešto napraviti.. Znači ne mogu napraviti update, izbaci grešku su-42118-6. Ps4 radi kad se upali, downloada taj zadnji 11.50 update. Znači da otvaram konzolu ne znam šta bi dobio. Mislim da je BluRay player za blokirao ne znam zašto, kad pokušam ubaciti dvd neće. Eto ako netko ima neki savjet. Jel bi dobio šta da ga pokušam fleshat preko usb-a u safe modu.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: PlayStation 4
Ako instaliraš OS s USB-a, moguće da će ti riješiti sve probleme. Ali će ti formatirati disk, pa ako lokalno imaš saveove, gubiš ih.

Za BD drive... Može biti svašta, treba ga otvoriti i vidjeti.
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
Nemam ništa na disku, sve je prazno. Više me strah ako flešam OS da neće nešto krivo poći tokom tog procesa zbog "eventualne neispravnosti" BluRay drivea.
Jer mislim da ne želi povući ispravno update sa 11.0 na 11.50 zbog toga. Šta misliš jel ima to kakve logike što pričam.

A što se tiče BluRay drivea, da planirao sam to otvoriti pa vidit šta je al malo kasnije.

Btw jel možda znaš točno link s kojeg trebam skinuti taj os za flash preko usb-a u safe modu. Ps4 je slim, model cuh 2116a.

Edit: probao sam update preko usb-a u safe modu isto izbaci error su42118-6 + ovaj kad upalim ps pa u notificationsu bude sad još neki koji prvi put vidim error su 30767-3
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2024 22:01 (sage).
7 godina
offline
Re: PlayStation 4
Moguće da je disk na izdisaju.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
To ću sutra probat zamjeniti. Ali. Nije mi jasno manje više. Ako je BluRay drive recimo kaput. Zašto update neće da prođe. Kakve to veze ima s tim.
Mada kaže na googleu, to se događa jel konzola ne uspije detektirati BluRay drive. Pa zar je taj drive bitan ako želiš igrat online.. Kolko znam nije.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2024 23:10 (sage).
7 godina
offline
Re: PlayStation 4
Još od vremena PS3 konzole su dizajnirane da rade kao jedna cjelina. Tako da je moguće, ako je optički drive krepao, da se konzola neće pokrenuti do kraja. Zato treba rastaviti konzolu i provjeriti što je s optičkim driveom.

Imaj na umu da su matična ploča konzole i ploča optičkog drivea uparene, tako da se ne može samo tako prebaciti drive iz druge konzole. Može, ako ćeš zadržati originalnu ploču drivea.

E sad, što se drivea tiče, može biti sto stvari, i ne može se dijagnosticirati bez pregleda. Možda ne dobiva struju od napajanja, možda je oštećen flat kabel, možda ovo, možda ono. Razmisli što ti je isplativije, uložiti vrijeme u popravak ili jednostavno zamijeniti ili drive ili cijelu konzolu.
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
Šteta to nisam znao da je drive i mbo uparen, baš sam mislio naručiti sa aliexpresa drive polovni za 30eu. Dobro da nisam.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
7 godina
offline
Re: PlayStation 4
Možeš naručiti drugi drive, ali ćeš sa staroga morati prebaciti njegovu "matičnu" ploču (pločicu).
14 godina
offline
Re: PlayStation 4
sage kaže...
Trebam pomoć, savjet da vidim jel se može sa ps4 nešto napraviti.. Znači ne mogu napraviti update, izbaci grešku su-42118-6. Ps4 radi kad se upali, downloada taj zadnji 11.50 update. Znači da otvaram konzolu ne znam šta bi dobio. Mislim da je BluRay player za blokirao ne znam zašto, kad pokušam ubaciti dvd neće. Eto ako netko ima neki savjet. Jel bi dobio šta da ga pokušam fleshat preko usb-a u safe modu.

 

otisao ti je F6200 ili 6201  .. proguglaj...

 

problem se lako rjesi tako sto ga "prebrikas"

12 godina
offline
Re: PlayStation 4
Imao sam isti problem sa onom prvom verzijom PS4.

Svugdje po netu je pisalo da je Blueray neispravan i isto sam kao ti htio prebacivati plocu sa staroga na novi. Na kraju sam bez veze isao staviti disk koji sam imao viska i radilo je. Probaj zamijeniti disk.
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
Jesam probao sam disk. Samo nije bio formatiran u ntfs, znači izbrisane sve particije. Pokušati ću danas to opet, s tim da moram jelde ponovno skinuti software na usb. Koji je to fajl u pitanju, ps4 update mislim da taj fajl cca 500mb. Ima još jedan ps4 reinstallation fajl, on je 1gb. Sve to naravno preko safe mode i usb-a.

Edit: disk nije, ubacio ispravni 2.5" disk, pokušao u safe modu preko usb-a onaj reinstallation fajl, čim krene proces odma izbaci taj error su-42118-6. Nešto je na ploči možda, vidićemo.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2024 16:57 (sage).
9 godina
offline
PlayStation 4

Ako updejtaš preko safe moda, treba ti taj 1b filek ....

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PlayStation 4
sage kaže...
Jesam probao sam disk. Samo nije bio formatiran u ntfs, znači izbrisane sve particije. Pokušati ću danas to opet, s tim da moram jelde ponovno skinuti software na usb. Koji je to fajl u pitanju, ps4 update mislim da taj fajl cca 500mb. Ima još jedan ps4 reinstallation fajl, on je 1gb. Sve to naravno preko safe mode i usb-a.

Edit: disk nije, ubacio ispravni 2.5" disk, pokušao u safe modu preko usb-a onaj reinstallation fajl, čim krene proces odma izbaci taj error su-42118-6. Nešto je na ploči možda, vidićemo.

 

doslovno sam ti napisao sto je problem... otisao ti je fuse na ploci... opcija je da ga zamjenis ili samo prebrikas... 

 

 

16 godina
offline
Re: PlayStation 4
Ok već sam naručio taj fuse sa neta. A pitanje je zašto je izgorio taj osigurač. Jel zbog dotrajalosti materija uslijed visokih temperatura kroz duži period. Ili nešto drugo. Doduše može biti sto drugih razloga hehe. Mislim kad se promjeni, onda bi valjda ako opet brzo ode, trebao biti neki razlog zbog kojeg odlazi. Kolko vidim po netu masovno je taj problem. Većina videa po tubeu, likovi promjene taj fuse i sve dalje bude kao ispravno.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2024 19:10 (sage).
14 godina
offline
Re: PlayStation 4
sage kaže...
Ok već sam naručio taj fuse sa neta. A pitanje je zašto je izgorio taj osigurač. Jel zbog dotrajalosti materija uslijed visokih temperatura kroz duži period. Ili nešto drugo. Doduše može biti sto drugih razloga hehe. Mislim kad se promjeni, onda bi valjda ako opet brzo ode, trebao biti neki razlog zbog kojeg odlazi. Kolko vidim po netu masovno je taj problem. Većina videa po tubeu, likovi promjene taj fuse i sve dalje bude kao ispravno.

 

bila je teorija da ga Sony namjerno kroz update spali :)

 

ja sam samo prebrikao i radi  jos od 6.2 updatea... konzola je ionako stara i nema neku financijsku vrijednost, a moja lidl lemilica  i stare oci nisu bas neka kombinacija za zamjenu :) 

6 godina
offline
Re: PlayStation 4

U najgorem slučaju možeš ga i jailbreakati pošto je na verziji ispod 11.00, što donosi malo veću vrijednost u prodaji/zamjeni :)
Za neke starije verzije postoji i No-BD update, ali koliko znam samo ispod 9.00.

16 godina
offline
Re: PlayStation 4
Provjerio sam te neke osigurače na ploči što se spominju na netu.. Uglavnom zuje, pretpostavljam da su ispravni. Jedino što mi pada na pamet da je krivac za to sve BluRay drive. Mada može biti i sto drugih razloga. Al drive nit uvlači disk niti izbacuje. Jel ima smisla uopće ga rastavljati mislim šta se može dobit stim.. Jedino vidit da nije neki mehanizam otišao. Inače ps4 radi sasvim normalno, al kad treba napraviti update izbaci taj error su42118-6, čime je faktički konzola neupotrebljiva.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2024 21:58 (sage).
 
0 0 hvala 0
2 mjeseca
offline
PlayStation 4

Meta je zatvorila studio Ready at Dawn Studios koji je napravio igru za PS4 The Order: 1886

 

https://www.androidcentral.com/gaming/virtual-reality/ready-at-dawn-studios-closing

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2024 17:32 (Witcher1).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
Gdje mogu kupiti bon za PS store za Playstation 4, odnosno gdje najsigurnije.. Nisam to nikad koristio pa ako može mala pomoć kako to funkcionira. Htio bi kupiti bon 10eu jel tolko otprilike košta jedna igra koju bi htio uzet na playstation storeu. Jel to neki kod se upiše tamo u store i onda se mogu kupovati igre..
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2024 17:23 (sage).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: PlayStation 4
Točno tako. Kupiš bon koji sadrži jednokratni kod. Taj kod upišeš u wallet na Storeu i onda kupiš što želiš i tereti ti se wallet (kojeg si prethodno nadoplatio kodom kojeg si kupio).

Interspar ima bonove. Ako koristiš KeksPay ili npr. Aircash (mislim da i oni to imaju), možeš kupiti bon direktno iz aplikacije.
2 mjeseca
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
Šta je s tom igrom call of duty warzone. Ok piše besplatna je, al kako to pokrenuti. Milion neki opcija kad je upalim nema nešto konkretno. Jel se to mora u igrici kupiti nešto da bi se igralo ili šta.. Ne kužim ni ovaj efootball. Kao besplatan je, a valjda moraš kao kupiti neke coins da bi igro. Eto ako mi netko može malo onako laički dočarati objasniti to sve. I može neka preporuka za neke free igre na ps4..
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: PlayStation 4
PS trgovina ima zasebnu kategoriju samo za besplatne igre, kojih je 167.

https://store.playstation.com/en-hr/pages/browse/1?0-0=webBasePrice
2 mjeseca
offline
PlayStation 4

Antstream Arcade dolazi na PS4 i PS5

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
Jel mijenjao možda netko stick drift desni, na ps4 controlleru pa da mi da preporuku gdje kupiti zamjenski stick drift. Ili možda zna kakav servis koji to radi. Žao mi je baciti joystick, očuvan je dobro ali ne valja mu taj stick drift odnosno desni analog.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice