PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.770
|
čitano: 7.121.700
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
13 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Jel treba imat tu pretplatu da bi recimo mgao skidat i igrat demo igre?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
floks kaže...

Jel treba imat tu pretplatu da bi recimo mgao skidat i igrat demo igre?

Mislim da ne, a mocices igrati i F2P igre bez PSN+ pretplate. 

http://vgm.tv/
14 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Ima backwards compatibility??
16 godina
offline
Re: PlayStation 4

Za sada ne.

Krenuti će sa time od iduće godine, ali preko clouda. Neće se moći stare retail PS3 igre.

13 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

na amazonu preorder 399 dolara=cca 2200 kuna,što u prijevodu znači 1500 kuna jeftinije od xbox-ona.još kad bi dostavlali kod nas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4

ne kuzim??

16 godina
offline
Re: PlayStation 4

Sta ti nije jasno? Sve sam objasnio.

14 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4

Sta je "Cloud"?

12 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
The White Wolf kaže...

Sta je "Cloud"?

oblak

 

 

16 godina
offline
Re: PlayStation 4
The White Wolf kaže...

Sta je "Cloud"?

Ne znam jel si ikad čuo za servise Gaikai ili onLive.

Ajmo ugrubo. Igre će se vrtjet na Sonyevom hardveru, a tebi će se "streamat" preko neta na konzolu. Trebat ću pojasnit i termin streamat?

14 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4

haha hvala,ali sta ubacit cu svoju PS3 igru i ona ce se streamat preko Gaikai-a ili cu morat kupit igru na PSN da bi se ona streamala...

16 godina
offline
Re: PlayStation 4

Kako točno će funkcionirati, ne zna se. Da li će trebati disk da se prvo aktivira na PSN, ili će se trebati kupiti neka jeftina PSN digitalna verzija igre.

14 godina
offline
PlayStation 4

Fora u Gaikaiu je u tome što uopće ne moraš skidati igru nego ju igraš odmah. Bez ikakvog skidanja podataka.

 

Samo neznam kako će to raditi kod nan u 'Rvackoj, nije mi baš posve jasno. Negdje sam pročitao da uopće ne treba brz internet u što ne vjerujem.

I don't believe in a lot of things but I do believe in duct tape
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

E kad bi bar funkcioniralo tako da samo bacis disk unutra pa da se streama bilo bi fenomenalno bas mi je zao sta nema PS4 BC to mu je jedina mana...

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: PlayStation 4
ddd3 kaže...

na amazonu preorder 399 dolara=cca 2200 kuna,što u prijevodu znači 1500 kuna jeftinije od xbox-ona.još kad bi dostavlali kod nas.

i kad bi odsatvljali kod nas, opet ćeš morati plaćati PDV jer naručuješ iz US a ne iz EU, pa je pitanje koliko se isplati.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

i kad bi naplatili pdv opet bi ispalo povoljno.kod drugih shopova je cijena 3000+ kuna kolko sam vidio.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2013 17:48 (ddd3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PlayStation 4

Što se tiče brzog interneta i igranja preko "clouda" istina je da ti ne treba jako brz internet ali ti treba niska latencija, iliti ugrubo nisko vrijeme puta podataka od tebe do servera.

 

Brzina kojom možeš glatko gledati 1080p sadržaj na youtubu biti će dovoljan i za igranje na toj rezoluciji. Download je bitan, jer tebi server šalje video, a ti šalješ samo input pakete, ugrubo šalješ stanje svoje periferije, koja tipka je stisnuta i koliko si pomaknuo mouse od zadnje provjere. To su maleni podatci.

 

A ako ti je internet sirot i jadan, samo treba spustiti kvalitetu videa koji ti se šalje i opet možeš igrati samo sa mutnijom slikom kao rezultat kompresije videa.

14 godina
offline
Re: PlayStation 4
Dr. Zoidberg kaže...

Što se tiče brzog interneta i igranja preko "clouda" istina je da ti ne treba jako brz internet ali ti treba niska latencija, iliti ugrubo nisko vrijeme puta podataka od tebe do servera.

 

Brzina kojom možeš glatko gledati 1080p sadržaj na youtubu biti će dovoljan i za igranje na toj rezoluciji. Download je bitan, jer tebi server šalje video, a ti šalješ samo input pakete, ugrubo šalješ stanje svoje periferije, koja tipka je stisnuta i koliko si pomaknuo mouse od zadnje provjere. To su maleni podatci.

 

A ako ti je internet sirot i jadan, samo treba spustiti kvalitetu videa koji ti se šalje i opet možeš igrati samo sa mutnijom slikom kao rezultat kompresije videa.

Znači ovaj T-comov osnovni paket od 4mbps bi bio knap? Ispravi me ako griješim.

I don't believe in a lot of things but I do believe in duct tape
14 godina
online
Re: PlayStation 4
ddd3 kaže...

i kad bi naplatili pdv opet bi ispalo povoljno.kod drugih shopova je cijena 3000+ kuna kolko sam vidio.

oko 2800kn bi izašlo sa PDV-om, a sa njemačkog Amazona je 400 eura ili točno 3000 kn.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4

jel dostavljaju oni u hrvatsku?

12 godina
odjavljen
offline
Re: PlayStation 4
ph3nom_gamer kaže...
Dr. Zoidberg kaže...

Što se tiče brzog interneta i igranja preko "clouda" istina je da ti ne treba jako brz internet ali ti treba niska latencija, iliti ugrubo nisko vrijeme puta podataka od tebe do servera.

 

Brzina kojom možeš glatko gledati 1080p sadržaj na youtubu biti će dovoljan i za igranje na toj rezoluciji. Download je bitan, jer tebi server šalje video, a ti šalješ samo input pakete, ugrubo šalješ stanje svoje periferije, koja tipka je stisnuta i koliko si pomaknuo mouse od zadnje provjere. To su maleni podatci.

 

A ako ti je internet sirot i jadan, samo treba spustiti kvalitetu videa koji ti se šalje i opet možeš igrati samo sa mutnijom slikom kao rezultat kompresije videa.

Znači ovaj T-comov osnovni paket od 4mbps bi bio knap? Ispravi me ako griješim.

pa bio bi na knap ,ali kod steamanja igara puno je vaznija latencija
sta ti znaci i 100Mbps UP i Dwn kada ti je ping sa serverom 200ms

 

 

BTW. LOL Amazonova anketa PS4 vs Xbox One

https://www.facebook.com/AmazonVideoGames?v=app_153839431317646&rest=1

http://revohd.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2013 22:22 (Arnold Layne).
16 godina
offline
Re: PlayStation 4

bilo bi ok ako bi sony smjestio koji server u blizinu inace ni 10 mbps ne bi pomoglo. Slika bi isla glatko ali bi sve komande kasnile. 30-50tak ms pinga bi bilo taman fino, s tim bi 4 megabita bilo ok, iako bi možda trebalo video spustiti na 720p, ali sve ovisi o stupnju kompresije itd.

12 godina
odjavljen
offline
Re: PlayStation 4
Dr. Zoidberg kaže...

bilo bi ok ako bi sony smjestio koji server u blizinu inace ni 10 mbps ne bi pomoglo. Slika bi isla glatko ali bi sve komande kasnile. 30-50tak ms pinga bi bilo taman fino, s tim bi 4 megabita bilo ok, iako bi možda trebalo video spustiti na 720p, ali sve ovisi o stupnju kompresije itd.

pa video nit nece bit nista veci od 720p kad samo par igara su pravih 1080p

http://revohd.blogspot.com/
16 godina
offline
Re: PlayStation 4

U procesu zaboravih da pričamo o PS3 igrama :)

16 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Evo samo jedna informacija cijena Playstation 4 u Hrvatskoj 3299 - 3399 kn.

Pauk
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2013 11:15 (Pauk).
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Pauk kaže...

Evo samo jedna informacija cijena Playstation 4 u Hrvatskoj 3299 - 3399 kn.

Izvor?

šumski put je bio ravan.
16 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Sony je rekao da je vrlo moguce da ce biti nestasice PS4 konzola jer nisu planirali ovoliku potraznju XD

http://vgm.tv/
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
ph3nom_gamer kaže...
Dr. Zoidberg kaže...

Što se tiče brzog interneta i igranja preko "clouda" istina je da ti ne treba jako brz internet ali ti treba niska latencija, iliti ugrubo nisko vrijeme puta podataka od tebe do servera.

 

Brzina kojom možeš glatko gledati 1080p sadržaj na youtubu biti će dovoljan i za igranje na toj rezoluciji. Download je bitan, jer tebi server šalje video, a ti šalješ samo input pakete, ugrubo šalješ stanje svoje periferije, koja tipka je stisnuta i koliko si pomaknuo mouse od zadnje provjere. To su maleni podatci.

 

A ako ti je internet sirot i jadan, samo treba spustiti kvalitetu videa koji ti se šalje i opet možeš igrati samo sa mutnijom slikom kao rezultat kompresije videa.

Znači ovaj T-comov osnovni paket od 4mbps bi bio knap? Ispravi me ako griješim.

Tocno....

 

Problem je sto kazu i u latenciji, ovdje je rijec o interakciji sa sadrzajem tako da nema smisla porediti s youtube-om (buffering)...  u gamingu je bitan real time (cijelo vrijeme) i ako hoces kvalitetnu sliku i sto brzi odaziv onda ne samo da moras imati brzu internet vezu vec ti moraju biti i serveri blizu. Ukratko, cini mi se da mi mozemo zaboraviti na to (barem u pocetku) jer cisto sumnjam da ce prvi serveri biti u blizini nas.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
12 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Evo kako se sheraju igra na XBox One, prilično je jednostavno:

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
PlayStation 4

Znaci ajde da malo racistimo stvari.

 

Doci ce 400€ Recomended Retail price.

 

Znaci to je preporucena cijena ali posto određeni lanci znaju recimo nudit igra plus konzola za manje moze se racuna da ce biti ispod 399€ negdje. 399€ je sa ukljucenim PDVom.

 

Zemlje sa manjim PDVom ce vise moci smanjit cijenu prodati jeftinije. Sa ulaskom 1.7.2013 u EU > PDV se placa u drzavi u kojoj se kupuje carina i trosarina ne postoje i nemogu postojati jer ih zakoni EU nedozvoljavaju.Znaci placa se samo shipping. A carinici ti mogu jedino rec hvala. Jel se vise nemoraju zajebavat.

 

EU trziste je zasticeno zakonom tako da imas pravo na garanciju i svu ostalu tehnicku podrsku u bilo kojoj se ti zemlji nazalio nalogom od European Consumer Protection Laws. EU sad mozes smatrat unificiranim trzistem i samo gledas di je cijena + shipping najeftinija a popravke i sve ostalo su ti ovi koji shipaju u hrvatsku duzni pruziti. Garancija i sve ostalo.

 

Tako da sto se toga tice za mjesec dana je EU hrvatska sto se tice trgovine, nema poreza nema prireza nema carine nema nicega samo shippinga i drugih jezika komunikacije.

 

Raspitao se i proverio na "JA EU Građanin" štandovima o consumer protection.

Moj PC  
8 0 hvala 6
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice