Kartoni zaključana tema

poruka: 20
|
čitano: 2.229
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Kartoni

Ovako.Ovi kartoni su super ideja no ima nečeg što mi se nesviđa.

 

Dobio sam PP:

 

Dodijeljen vam je žuti karton - upozorenje!
Razlog: Kratiti citat, pogotovo kad se komentar sastoji od par rijeci

 

Zasto mi admin nije poslao link na moj post zbog kojeg sam dobio žuti karton da znam kako to nesmije gledati.Sada ja u svojih 50 postova trebam nači baš taj da vidim šta sam pogriješio.Kada pošaljete na PP obavijest da je netko dobio Žuti ili Crveni bilo bi dobro da date link na post.Hvala

 

P.S.Postovi nesmiju izgledati tipa:

lol

koja fora

nice

 

...

 

Ili?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kartoni

Baš me zanima to s kartonima - što se treba napraviti za žuti, a što za crveni?  Netko tko dobije crveni leti van s foruma ili što?

Nevinašce


Intel Core2 Duo E6400, 4GB OCZ 800, GF8800GTS 640MB, nForce650iUltra
16 godina
neaktivan
offline
Kartoni

Kako bismo razbili jednom zauvijek legende o kartonima, evo pojašnjenja.

 

Postoji tri vrste kartona: žuti, crveni i crni.

 

Iako terminologija vuče na nogomet, situacija je u stvarnosti nešto drugačija:

 

  • Dva žuta ne znače crveni. Radi o upozorenjima. Žuti kartoni nisu ništa strašno, treba ih shvatiti dobronamjerno, sve s ciljem da forum bude uredniji, pregledniji i kvalitetniji. Žuti kartoni se dodjeljuju na određen broj dana (trenutno mogući raspon je od 1 do 30 dana) i zatim nestaju iz vidika za sve osim moderatore koji imaju detaljnu statistiku o njima da se uoče ponavljači.
  • Crveni kartoni su već nešto opasnije zvjerke - radi se o privremenoj suspenziji (banu), opet na određen broj dana, ovisno o procjeni moderatora.
  • Crni karton = trajni ban.

 

Za svaki karton (osim crnog, za koji to nema smisla) dobit ćete privatnu poruku u kojoj je naveden razlog dodjele kartona i, ako je vezan uz neku poruku, link na poruku na koju se odnosi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Kartoni
Black Knight kaže...

Ovako.Ovi kartoni su super ideja no ima nečeg što mi se nesviđa.

 

Dobio sam PP:

 

Dodijeljen vam je žuti karton - upozorenje!
Razlog: Kratiti citat, pogotovo kad se komentar sastoji od par rijeci

 

Zasto mi admin nije poslao link na moj post zbog kojeg sam dobio žuti karton da znam kako to nesmije gledati.Sada ja u svojih 50 postova trebam nači baš taj da vidim šta sam pogriješio.Kada pošaljete na PP obavijest da je netko dobio Žuti ili Crveni bilo bi dobro da date link na post.Hvala

 Imaš link uz "vezano uz" (ja ga barem vidim, trebao bi i ti) u obavijesti o kartonu. Odi u svoj profil i pogledaj...
Inače ti kartoni, posebice žuti, su samo način da se nekome ukaže na nešto - nisu neka kazna, niti represija. Više psihološko djelovanje, kako bi forum bi uredan i svima skupa lakši za korištenje :) 
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2008 22:13 (Miro).
16 godina
moderator
offline
RE: Kartoni
Black Knight kaže...
 

Zasto mi admin nije poslao link na moj post zbog kojeg sam dobio žuti karton da znam kako to nesmije gledati.Sada ja u svojih 50 postova trebam nači baš taj da vidim šta sam pogriješio.Kada pošaljete na PP obavijest da je netko dobio Žuti ili Crveni bilo bi dobro da date link na post.Hvala

U PP koju si dobio piše na koji se post karton odnosi, sivom bojom, na vrhu (kad otvoriš samu poruku) piše "Vezano uz"... i onda link na poruku.

Domagoj
16 godina
offline
RE: Kartoni
Cekaj, ako sam ja dobro skontao, ti si dobio zuti karto zato sto si citirao nekoga ili ??????????
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kartoni
DOPE kaže...
Cekaj, ako sam ja dobro skontao, ti si dobio zuti karto zato sto si citirao nekoga ili ??????????
 Ako je citat ogroma,nema ga se što cijeloga ljepiti opet u svom odgovoru,nego ga treba skratiti,
a posebno ako će tvoj odgovor biti mizeran.
Dakle citirao si 10 rečenica i komentirao sa dvije riječi.
16 godina
offline
RE: Kartoni
Ama znam to ali zar je potrebno dobiti bilo kakav karton za nerkakvo citiranje, u ostalom trebala se skrenuti paznja ovo ono. Zar obracanje mora poceti sa kartonom ?? I gdje ta granica koliko mogu slova citirati ??

Meni je ovo besmislica, naravno da se treba znati red i da ruzno izgleda ogromno citiranje. Na par foruma u opste zabranjuju citiranje ne samo velikih posto ali mislim stvarno..
16 godina
moderator
offline
RE: Kartoni
DOPE kaže...
Ama znam to ali zar je potrebno dobiti bilo kakav karton za nerkakvo citiranje, u ostalom trebala se skrenuti paznja ovo ono. Zar obracanje mora poceti sa kartonom ?? I gdje ta granica koliko mogu slova citirati ??

Meni je ovo besmislica, naravno da se treba znati red i da ruzno izgleda ogromno citiranje. Na par foruma u opste zabranjuju citiranje ne samo velikih posto ali mislim stvarno..
 A da se ti odlučiš - želiš li red ili ne? Čini mi se da si tražio prije više reda, a sada se čudiš ovoj opemeni (ne tebi osobno). Sve je napravljeno u najboljoj namjeri.
U konkretnom slučaju radilo se o citatu posta od  nekih dvadesetak redova, na što je dodan komentar od pet-šest riječi. Uz upozorenje išao je karton u trajanju od tri dana - znači minoran je cijeli slučaj...

Po stoti put - kartoni nisu nikakva kazna, niti osobno vrijeđanje - već samo upozorenje...
16 godina
neaktivan
offline
Kartoni

Zbog ovog sam dobio zuti:

http://forum.bug.hr/forum/topic/pc_igre/lord_of_the_rings_online/289.aspx?page=0&jumpto=5274&sort=asc&view=flat#p5274

 

Aj necu se zaliti Neodlučan

 

 

(nisi napravio pravi link, pa sam ti to doradio :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2008 20:33 (Miro).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kartoni

Sorry, do mene je. Nisam bio dovoljno informisan za zuti karton (sta konkretno znaci i kolika je to kazna). Ako je tako onda ok, nista strasno. Ja sam ipak mislio da je zuti nesto vise, neka suspenzija pa mi je zato bilo malo cudno.

Da, i sada sam za strogocu i fer play ali ono.. sprva.. zuti karton za citiranje, bilo mi je pravo cudno.

Cak sam ili spominjao da se uvedu kartoni ili sam nekome govorio od strane clanova a ne javno. Znam da jesam nesto jer sam to vidjeo na par foruma gdje je to jako dobra ideja i fino se odrzava red a jako jako malo ima banova (sto je svima u interesu). U glavno, podrzavam kartone.

Black Knight - ja bi ti dao crveni :D :D :D :D :D :D

A mogao si citirati samo jedan dio ili samo nick korisnika Belji se


There is no pain or anger that I am not
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kartoni

:))))))))

 

OK sve uredu sada.Nema vise mogu zutog ;)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kartoni

Ma ovi kartoni su extra, pravo dobro zamisljeno...cak sam i ja dobio jedan :D, ne znam da li to ima neki forum ali ideja je extra, a ne da odmah dobijem ban i dabe se nerviram...ma pametno, pametno..pa ja ovi iz Buga su extra.. BTW zuti karton mi ide extra uz moj dres, nemoj te mi moli vas jos jedan zuti zbig offtopica, samo jedna recenica da malo izbijem salu, neka i toga malo :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2008 19:36 (Alen).
16 godina
protjeran
offline
RE: Kartoni

hmm     ovi mi kartoni dosta liče na one iz www.gameplay.hr samo sto tamo nema crvenog nemgo samo žutog

 

16 godina
protjeran
offline
Kartoni

 

 

                           Ovako, dopustite Štrumpfu, da nešo štrumpfa...dobio Lumen_Štrumpf, žuti karton. O.K. što je, tu je, tu smo gdje jesmo...al' nije to bitno što sam ga dobio, nego sam ga dobio radi jedog bezazlenog posta...rekli su mi da sam spamo(prije par godina nisam ni znao što to znači , dok nisam vidio u Bugu), te da nema veze s temom, a bilo je prije toga postova gdje sam baš dosta toga išao okolo nakolo i nikom ništa, pa me to malo štrumpfa, mada osobno štrumpfam u čemu je Štrumpf...samo toliko.


Skupljam Kinder-jaja!
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Kartoni
Lumen_Štrumpf kaže...

 

 

                           Ovako, dopustite Štrumpfu, da nešo štrumpfa...dobio Lumen_Štrumpf, žuti karton. O.K. što je, tu je, tu smo gdje jesmo...al' nije to bitno što sam ga dobio, nego sam ga dobio radi jedog bezazlenog posta...rekli su mi da sam spamo(prije par godina nisam ni znao što to znači , dok nisam vidio u Bugu), te da nema veze s temom, a bilo je prije toga postova gdje sam baš dosta toga išao okolo nakolo i nikom ništa, pa me to malo štrumpfa, mada osobno štrumpfam u čemu je Štrumpf...samo toliko.


 Čekaj - žališ se što si jednom vozi prebrzo i dobio kaznu, a i prije si vozi prebrzo, pa nisi kažnjen? Pisanje nekonstruktivnih i besmislenih poruka "guše" forum i svima koji tako rade, kada to uočimo, upućujemo opomenu.
Tvoja poruka (ova), tebi samom valjda duhovita, nije imala baš nikakve veze s temom, pa si zato upozoren i točka.
16 godina
offline
RE: Kartoni
Miro kaže...
 Pisanje nekonstruktivnih i besmislenih poruka "guše" forum i svima koji tako rade, kada to uočimo, upućujemo opomenu.

 Onda opomenite moderatora luxxa. Provocira postovima, pa kad mu malo odbrusim odmah kartonira! Mogli ste birati i boljeg moderatora (ozbiljnijeg). Viče

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
16 godina
neaktivan
offline
Kartoni

Ajde molim te.

Objasnio sam ti sve u PM.

Ali ako hoceš mogu i javno.

Provokacija?

 

OVO:

A razmišljao o potrošnji struje?
Zatim o buci?
Zatim o zagrijavanju?
Jel ti to stvarno treba?
Mislim da ne.

 

Šteta što tvoj odgovor više nemam ali to nije bilo samo odbrusio.

A karton od 3 dana je najmanje što možeš dobiti.

Nastavi tako i bit ce više.

Da se još moram pravdat nekom tko neke stvari nemože prešutjeti.....

Ako si upoznat sa pravilima znaš da se možeš žaliti supermodu ili adminu.

Cemu onda ovaj post?

 

Bilo je nešto mislim o bolje je ne zamjeriti se moderatoru.

Polako ali sigurno to ciniš

 

C2D@3360mhz@1,35V,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz@2,2V
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.3.2008 0:19 (LUXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kartoni
LUXX kaže...

Bilo je nešto mislim o bolje je ne zamjeriti se moderatoru.

Polako ali sigurno to ciniš

 

Tko žuri - vrat lomi. Smijeh

Peace! Kriv sam!

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kartoni

Kako je sve receno sto se moglo reci, lock.


Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice