Bugov forum i trošenje resursa

poruka: 39
|
čitano: 4.149
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Bugov forum i trošenje resursa

Čini li se još nekome osim meni da BOL forum troši previše resursa? Kad dođem na početnu stranicu foruma, reakcija sustava na naredbe se uspori i skrolanje zapinje. Čim zatvorim BOL forum sve se vrati u normalu. Imam tri računala u kući i na svakom mi se dešava isto, znači da nije problem kod mene. Već je prošlo dulje vrijeme otkako sam to primijetio pa sam odlučio otvoriti ovu temu. U čemu je stvar?

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.9.2008 14:10 (LukaSostaric).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bugov forum i trošenje resursa
Meni radi kao i svaka druga stranica, bez ikakvog zapinjanja (koristim operu). Možda koristiš stariji interet explorer ili nešto tako?
FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 1.8GHz; ASUS EN7300GT SILENT @ 500/930; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17";
15 godina
protjeran
offline
Bugov forum i trošenje resursa

ja koristim najnoviju mozillu firefox i dobro radi nista ne zapinje a sta ti koristis da mozda ne koristis stariji internet explore scorpion667

hack master
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bugov forum i trošenje resursa

Koristim Internet Explorer 7 bez zakrpi. Zbilja čudno.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bugov forum i trošenje resursa

Koristim IE8, FF2 i 3 i Operu (ovisno o situaciji) i radi bez problema.

Private Baldrick: You know my dad was a nun. Captain Blackadder: No he wasn't, Baldrick. Private Baldrick: He was too, sir. Cause whenever he was up in court and the judge asked "occupation", he'd say "none".
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bugov forum i trošenje resursa

Meni sve radi sa zastojem od tri do četiri sekunde. Na primjer, kada pri logiranju upisujem korisničko ime i lozinku, slova se pojavljuju s kašnjenjem od par sekundi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bugov forum i trošenje resursa
ja nemam problema ako ubrojite da imam homebox (shit)
Potraga za istinom dragocijenija je od njenog posjedovanja.
16 godina
moderator
offline
Bugov forum i trošenje resursa

S IE-om 7 postoji jedan još nerješeni problem sa skrolanjem, vidi ovdje raspravu. Svašta sam već u nekoliko navrata pokušavao, mijenjao JS bibilioteke, isključivao dijelove sučelja, preslagivao CSS... no uvijek isto.

 

Ovi ostali problemi (usporavanje računala, sporo tipkanje i slično) su novost. Ne uspijevam reproducirati te probleme, ima li još tko takvih problema?

Domagoj
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.9.2008 14:26 (Domagoj).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bugov forum i trošenje resursa

meni se to dogadalo samo na starom laptopu (celeron 2.0, 1280 ddr, 80 gb hdd), firefox 2.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Bugov forum i trošenje resursa
LukaSostaric kaže...

Meni sve radi sa zastojem od tri do četiri sekunde. Na primjer, kada pri logiranju upisujem korisničko ime i lozinku, slova se pojavljuju s kašnjenjem od par sekundi.

Imaš li antivirus neki? - Neki antivirusi su malo agresivniji i dosta usporavaju unose u forme, dizanje browsera i pluginova i sl.
Private Baldrick: You know my dad was a nun. Captain Blackadder: No he wasn't, Baldrick. Private Baldrick: He was too, sir. Cause whenever he was up in court and the judge asked "occupation", he'd say "none".
16 godina
neaktivan
offline
Bugov forum i trošenje resursa

Imam NOD 32, ali nije u tome problem.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bugov forum i trošenje resursa

Meni sve radi ok u Firefoxu i IEu, a u Chromeu leti :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bugov forum i trošenje resursa

Meni isto u FF-u 3.0.1 pomalo traljavo ide, pa čekam i po 4,5 sekundi da se otvori neka tema ili nova poruka, ali u Chrome-u stvar zaista leti za po 1-2 sekunde.

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bugov forum i trošenje resursa

Meni se to ne dešava a i ja koristim Inetrnet Explorer 7 bez zakrpi. Samo je meni problem što ovaj forum previše troši internet. Neki dan sam bio oko 2 sata na forumu i potrošio mi je oko 700MB prometa.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bugov forum i trošenje resursa
Hex kaže...

Meni se to ne dešava a i ja koristim Inetrnet Explorer 7 bez zakrpi. Samo je meni problem što ovaj forum previše troši internet. Neki dan sam bio oko 2 sata na forumu i potrošio mi je oko 700MB prometa.

 :D

Jesi siguran da je bol forum uzrok?


15 godina
neaktivan
offline
Bugov forum i trošenje resursa

DA, JER SAM BIO SAMO NA NJEMU, a nemam niti jedan torrent otvoren, ništa od medija nisam downloadao ili uploadao...

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bugov forum i trošenje resursa

Jedino veliko na forumu su avatari, neznam imaju li ograničenje na veličinu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bugov forum i trošenje resursa

Meni jedino kaj je usporeno je to da kada kliknem na novu poruku onda mu treba 4-5 sec i kada ulazim na forum treba mu da se ucita..

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Bugov forum i trošenje resursa
Hex kaže...

Meni se to ne dešava a i ja koristim Inetrnet Explorer 7 bez zakrpi. Samo je meni problem što ovaj forum previše troši internet. Neki dan sam bio oko 2 sata na forumu i potrošio mi je oko 700MB prometa.

 Nema sanse da si 700 mb mogao potrositi samo na forumu! Moze biti da si gledao neke linkove sa youtubea koji su postani na forum ili nesto trece, ali sam forum nije ti mogao napraviti toliki promet.
Hex kaže...

DA, JER SAM BIO SAMO NA NJEMU, a nemam niti jedan torrent otvoren, ništa od medija nisam downloadao ili uploadao...

 Skeniraj kompjuter sa nekim antivirusom i provjeri da nemas neki trojan downloader ili nesto slicno, jer sam imao iskustva sa nabijanjem prometa nizasto zbog trojan downloadera.
"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali Gospodar si rijeci dok ih ne izgovoris, kad ih izgovoris postajes njihov rob..
15 godina
neaktivan
offline
Bugov forum i trošenje resursa

Ma scanao sam, sve je u redu. Npr.; na BORN-ovom kompu, bio je samo pol sata na forumu. Pogleda on potrošnju prometa: 150 i nešto mb.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bugov forum i trošenje resursa
Hex kaže...

Ma scanao sam, sve je u redu. Npr.; na BORN-ovom kompu, bio je samo pol sata na forumu. Pogleda on potrošnju prometa: 150 i nešto mb.

Daj ne pričaj gluposti...  stranica foruma u prosjeku ima 20kB, što bi značilo da si u trideset minuta surfanja po forumu osvježio stranicu otprilike 7680 puta, odnosno da si u 30 minuta, kliknuo mišem najmanje 256 puta po minuti, što znači da si 30 minuta po forumu klikao brzinom od 4,2 klika po sekundi.

Yeah, right.
Private Baldrick: You know my dad was a nun. Captain Blackadder: No he wasn't, Baldrick. Private Baldrick: He was too, sir. Cause whenever he was up in court and the judge asked "occupation", he'd say "none".
16 godina
neaktivan
offline
Bugov forum i trošenje resursa

Što se tiče količine prometa koju troši BOL forum, ona je zaista minimalna i s tim nema nikakvih problema. Sučelje je lijepo i sve to, ali mi je nevjerojatno kako mi se reakcija sustava uspori. To već dugo tako ide.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bugov forum i trošenje resursa
naxeem kaže...
Daj ne pričaj gluposti...  stranica foruma u prosjeku ima 20kB, što bi značilo da si u trideset minuta surfanja po forumu osvježio stranicu otprilike 7680 puta, odnosno da si u 30 minuta, kliknuo mišem najmanje 256 puta po minuti, što znači da si 30 minuta po forumu klikao brzinom od 4,2 klika po sekundi.

Yeah, right.
 Smijeh ;)    lol

when my mama ask me will I change I tell her yeah, but it's clear I'll always be the same Until the end of time
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2008 13:37 (Core2Duo2).
16 godina
neaktivan
offline
Bugov forum i trošenje resursa

Sve bubice su oprostive jer je forum još uvijek u beta izdanju. Nemojmo zaboraviti ni to da je izrada ovog foruma krenula od nule (nisu korištena nikakva gotova rješenja).

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bugov forum i trošenje resursa

Ma znam da je lolčina ali ti ozbiljno govorimMršti se

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bugov forum i trošenje resursa

Evo upravo sam instalirao najnoviju Mozillu Firefox i sve ide kao po loju. Cool

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bugov forum i trošenje resursa

Još se jednom javljam da potvrdim svoje posteve u ovoj temi.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Kažu da škola nije ztvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Bugov forum i trošenje resursa

 

 

P4M 2Ghz 512MB XPpro IE7 full update SP3, legalni software.  Forum šteka i vleče se kao da mi je laptop 386tica sa 4 MB RAMa

 

C2D Centrino DUo 2Ghz 2GB RAM XPPro IE7 Full update SP3, legalni software Forum isto šteka i vleče se kao crkotina

 

AXP 3200+ 2GB RAM XPPro IE7 full update SP3,legaln software - šteka

Na istom stroju pod Vistom šteka još malo više, Vista nelegalna, ali sve zakrpano i spačirano, instalirano probe radi i osim Viste ništa drugo nije instalirano. Vista score za strojček je 3.7

 

AXP 2500+ 1GB RAM XPPro IE7 full update SP3, legalni software - šteka

A64 X2 4200+ XPPro IE7 SP3 2GB RAM polulegalna naputbina :) (tehnički, nelegalni, ali nemrem se odlučiti Vista ili čekati Win7)HTPC strojček, integrirana VGA, štekuca, ali ide nekak

 

Eto to su mi igračke od doma i niti na jednom ne ide kak treba, svi kod skrolanja jebededu, a responsivnost foruma je na razini svih ostalih foruma, lagano posjediš dok ti otvori aktivne teme, odnosno kao da se stvar vrti na nekom free serveru. Npr Večernji list i T-portal - primjeri objesnog WEB dizajna se brže otvaraju od BUGovog foruma i BOLa

No moram Vas pohvaliti i reći da VIPu po sporosti i nefunkcionalnosti niste niti do koljena. Uvjerljivo najsporije i najgore stranice CROWEB bespuća jesu one VIPove tak da ne morate se bojati da ste neke strašno koma.

 

C2D 2,x GHz 4GB RAM VISTA Ultimate IE7, nelegalni softver, forum ide ko' po loju.

To mi je od poznatog strojček pa sam probal i malo sam u čudu.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bugov forum i trošenje resursa

Khmm koju vezu imaš?

Meni sve super radi iako je uzasno spor(nova poruka, citiraj i to)...

Jedan od najsporijih foruma na kojima sam bio...

Ovo šta ti kazeš da šteka, zapinje to za sad nisam primjetio.

MORTAL, CAN YOU FEEL THE FORCE OF DARK SIDE... I ROCK YOU LIKE A HURRICANE^^
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bugov forum i trošenje resursa
guzzman kaže...

 

 

Eto to su mi igračke od doma i niti na jednom ne ide kak treba, svi kod skrolanja jebededu, a responsivnost foruma je na razini svih ostalih foruma, lagano posjediš dok ti otvori aktivne teme, odnosno kao da se stvar vrti na nekom free serveru. Npr Večernji list i T-portal - primjeri objesnog WEB dizajna se brže otvaraju od BUGovog foruma i BOLa

No moram Vas pohvaliti i reći da VIPu po sporosti i nefunkcionalnosti niste niti do koljena. Uvjerljivo najsporije i najgore stranice CROWEB bespuća jesu one VIPove tak da ne morate se bojati da ste neke strašno koma.

 

 

 

 Vrijeme je da provjeris svoju internet vezu i obavezno promjeni internet preglednik, bug-ov forum se otvara poprilicno brzo isto kao i vip-ove stranice (vip oko 3 sek. sa svim onim "sliketinama")
No matter how fantastic your latest and greatest PC is, you will be able to buy it for half the price in 12 months
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice