FER ili FOI

poruka: 486
|
čitano: 276.638
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI

E imam jedno pitanje...

Kak se najbolje pripremit za

drzavnu mauru ? (FER)

AOM... (mmm)
15 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI
Games 4 life kaže...

E imam jedno pitanje...

Kak se najbolje pripremit za

drzavnu mauru ? (FER)

Savjet: Nemoj ić na instrukcije, skini si sve testove sa rokova drzavne mature dosad i rjesavaj lagano pa gdje zapnes uzmes knjigu i ponovis to gradivo (Matematika - 24 lekcije, moja preporuka).

LoL EU : pr1mus
12 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI

a slusaj FER je težak,ako namjeravaš FER znaci da te ide matematika bilo bi pametno uzet sve višu razinu ,ali i netribas eng i hrv al mos radi dodatnih bodova zavisi sta trazi matematiku  obavezno također i fiziku.to ti je fer sta trazi sad nez oce se minjat ista al sumnjan http://i.imgur.com/kaWIK.png ,a ovo ti je od ove godine stanje kako je bilo bodovi i to http://i.imgur.com/2yow0.png ,a u vezi ucenja nez sta da ti kazen netribas se puno opterecivat i tako zavisi sve do tebe {#}

”Learn how to protect your wireless network, by first learning how to break it.”
15 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI
Stux kaže...

a slusaj FER je težak,ako namjeravaš FER znaci da te ide matematika bilo bi pametno uzet sve višu razinu ,ali i netribas eng i hrv al mos radi dodatnih bodova zavisi sta trazi matematiku  obavezno također i fiziku.to ti je fer sta trazi sad nez oce se minjat ista al sumnjan http://i.imgur.com/kaWIK.png ,a ovo ti je od ove godine stanje kako je bilo bodovi i to http://i.imgur.com/2yow0.png ,a u vezi ucenja nez sta da ti kazen netribas se puno opterecivat i tako zavisi sve do tebe {#}

Viša razina matematike se PODRAZUMIJEVA za FER, dakle cim stavis FER na izbor fakulteta automatski ti piše da moraš pisat višu razinu matiše. Fizika nije obvezna na maturi al donosi maksimalnih 240 bodova (sto nije mala stvar) tako da nemoj izostaviti tu cinjenicu.

LoL EU : pr1mus
13 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI

Ok.. Al ja nejdem jos na faks... Imam tek 13. godina {#}

Al samo pitam iz znatizelje i jer me zanima.... havla


EDIT: Sta znaci ovo za 8 % prosjeka ?

AOM... (mmm)
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2011 14:14 (Games 4 life).
15 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI
Games 4 life kaže...

Ok.. Al ja nejdem jos na faks... Imam tek 13. godina {#}

Al samo pitam iz znatizelje i jer me zanima.... havla


EDIT: Sta znaci ovo za 8 % prosjeka ?

Majko Isusova sta se zamaras sa time pa nisi ni krenuo/la u srednju a vec o FER-u razmisljas?!

LoL EU : pr1mus
13 godina
neaktivan
offline
FER ili FOI

Jel netko zna kakvi su kriterii za ucenike iz drugih drzava i koliko stranih ucenika prima fer ili foi ??

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI
GoogleMKD kaže...

Jel netko zna kakvi su kriterii za ucenike iz drugih drzava i koliko stranih ucenika prima fer ili foi ??

Mislim da su isti kao i za državljane Hrvatske, jednostavno moraš prijavit državnu maturu , položit je i onda si u košu sa ostalim pretendentima na "prijestolje" :P

LoL EU : pr1mus
13 godina
neaktivan
offline
FER ili FOI

Koja je razlika na FER izmedzu Preddiplomski studij i Diplomski studij ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI
GoogleMKD kaže...

Koja je razlika na FER izmedzu Preddiplomski studij i Diplomski studij ?

Preddiplomski studij je studij koji upisuješ nakon srednje škole, u trajanju od 3 godine, nakon čega stečeš titulu baccalareusa, inžinjera ili čega već. Nakon toga možeš upisati diplomski koji ti je još 2 godine (naravno, ne računajući padove) i nakon kojeg stečeš titulu magistra struke.

LoL EU : pr1mus
12 godina
neaktivan
offline
FER ili FOI

Jel mozda neko zna kolko je trebalo bodova za upis na fer 2010/2011 da se znam ravnat oko upisa.HVALA :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: FER ili FOI
crni111 kaže...

Jel mozda neko zna kolko je trebalo bodova za upis na fer 2010/2011 da se znam ravnat oko upisa.HVALA :D

  Meni je frend imao 680 ako se ne varam (od max 1000), i nije mogao, tako da je vjerojatno trebalo 700+, računaj slično i svake godine (i ove).

14 godina
neaktivan
offline
FER ili FOI

Pozdrav, može li mi netko objasniti šta ovo znači:

 

Za pristupnika koji je završio dodiplomski ili diplomski studij matematike, fizike, informatike ili drugi srodni studij sa srednjom ocjenom svih položenih ispita na dodiplomskom ili diplomskom studiju 3,5 i više, utvrđuje se prikladnost za prijam na doktorski studij i diferencijski ispiti. Na doktorski studij može se upisati magistar znanosti iz polja matematike, fizike ili drugog srodnog polja, uz utvrđivanje prikladnosti za prijam na doktorski studij i diferencijske ispite.

 

Inače to sam našao na FER-ovim stranicama, evo LINK

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
FER ili FOI

to znači da ako imaš prosjek barem 3,5 da možeš ići dalje 

365 dana za kompom :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI

Da, ali tu piše studij matematike, fizike, informatike ili drugi srodni studij. To me zbunjuje. Kakve veze ti fakulteti imaju sa poslijediplomskim studijem FER-a?

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
14 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI
nj0fra kaže...

Da, ali tu piše studij matematike, fizike, informatike ili drugi srodni studij. To me zbunjuje. Kakve veze ti fakulteti imaju sa poslijediplomskim studijem FER-a?

možda je copy/paste greška...i meni blesavo zvuči...

365 dana za kompom :)
15 godina
neaktivan
offline
FER ili FOI

pri upisu na fer, jel ih dosta uzima fiziku na državnoj?

 

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: FER ili FOI
djdomi kaže...

pri upisu na fer, jel ih dosta uzima fiziku na državnoj?

 

Većina, ako ne i svi.

15 godina
neaktivan
offline
FER ili FOI

jesu li teške mature iz mat i fiz koje ćemo trebati za fer? obje su viša razina?

 

gledao sam malo po ferovoj stranici, uči li se samo java? ne vidim ništa drugo na listi.

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI

Koliko ja vidim na FER-ovoj stranici, uči se C, C++, Java, Haskell. Uči se i HTML i PHP i još mnogo toga (ovisi koji si smjer).

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
15 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI
djdomi kaže...

jesu li teške mature iz mat i fiz koje ćemo trebati za fer? obje su viša razina?

 

gledao sam malo po ferovoj stranici, uči li se samo java? ne vidim ništa drugo na listi.

Ti testići što oni zovu Državnom maturom su trivijalni. Matematika s kojom ćeš se susrest na FER-u će ti to i pokazat. Budi spreman na sve, ja sam evo 1. godina i pao sam matematiku a nikad u životu nisam imao manje od 5. Matematiku u svakoj generaciji pada 250+ studenata, jako je teška no ne i neizvediva. Samo budi spreman radit redovito, na dnevnoj bazi.. Ja sam zabušavao pa pokušao nadoknadit kampanjski al to tako na FER-u ne ide. Sretno svima! ;)

Btw C učiš na prvom semestru (PiPi - programiranje i programersko inženjerstvo), 2. semestru (Algoritmi i strukture podataka) i to je manje više sve ako ćeš na E smjer. Ako ćeš pak na R, čekat će te i Operacijski sustavi (isto c), skriptni jezici i prevođenje programskih jezika. Naravno imaš i izborne predmete (java itd.).

LoL EU west : ZoRz1
15 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI
makaweli kaže...
djdomi kaže...

jesu li teške mature iz mat i fiz koje ćemo trebati za fer? obje su viša razina?

 

gledao sam malo po ferovoj stranici, uči li se samo java? ne vidim ništa drugo na listi.

Ti testići što oni zovu Državnom maturom su trivijalni. Matematika s kojom ćeš se susrest na FER-u će ti to i pokazat. Budi spreman na sve, ja sam evo 1. godina i pao sam matematiku a nikad u životu nisam imao manje od 5. Matematiku u svakoj generaciji pada 250+ studenata, jako je teška no ne i neizvediva. Samo budi spreman radit redovito, na dnevnoj bazi.. Ja sam zabušavao pa pokušao nadoknadit kampanjski al to tako na FER-u ne ide. Sretno svima! ;)

Btw C učiš na prvom semestru (PiPi - programiranje i programersko inženjerstvo), 2. semestru (Algoritmi i strukture podataka) i to je manje više sve ako ćeš na E smjer. Ako ćeš pak na R, čekat će te i Operacijski sustavi (isto c), skriptni jezici i prevođenje programskih jezika. Naravno imaš i izborne predmete (java itd.).

a kakva je fizika? ne ide me baš najbolje trenutno.

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
15 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI
djdomi kaže...
makaweli kaže...
djdomi kaže...

jesu li teške mature iz mat i fiz koje ćemo trebati za fer? obje su viša razina?

 

gledao sam malo po ferovoj stranici, uči li se samo java? ne vidim ništa drugo na listi.

Ti testići što oni zovu Državnom maturom su trivijalni. Matematika s kojom ćeš se susrest na FER-u će ti to i pokazat. Budi spreman na sve, ja sam evo 1. godina i pao sam matematiku a nikad u životu nisam imao manje od 5. Matematiku u svakoj generaciji pada 250+ studenata, jako je teška no ne i neizvediva. Samo budi spreman radit redovito, na dnevnoj bazi.. Ja sam zabušavao pa pokušao nadoknadit kampanjski al to tako na FER-u ne ide. Sretno svima! ;)

Btw C učiš na prvom semestru (PiPi - programiranje i programersko inženjerstvo), 2. semestru (Algoritmi i strukture podataka) i to je manje više sve ako ćeš na E smjer. Ako ćeš pak na R, čekat će te i Operacijski sustavi (isto c), skriptni jezici i prevođenje programskih jezika. Naravno imaš i izborne predmete (java itd.).

a kakva je fizika? ne ide me baš najbolje trenutno.

Fizika je tek na drugoj godini, a koliko sam čuo ocjenjivanje je žešće zahebano, zadnji ispit iz fizike od 620 ljudi koliko ih je pristupilo njih 300 je imalo 0 bodova, jer nisu rješili zadatke do kraja. Što se tiče mature, ja sam ju rješio 60% (loše).

LoL EU west : ZoRz1
13 godina
offline
FER ili FOI

e ljudi ima tko kakvih iskustva sa it menandzmentom? ako da nek se malo raspise :)

prodajem razne steam gift igre i cd kljuceve za CoD4 te Minecraft------ Minecraft: ScubaWard -----xf:carlibas------
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
FER ili FOI

Samo da pitam...Vi koji ste se upisali na FOI kakve ste ocjene imali??

Pas koji laje, nije dovoljno pečen.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI
Dubach-Orehovica kaže...

Samo da pitam...Vi koji ste se upisali na FOI kakve ste ocjene imali??

Ocjene ti nemaju nikakve veze, napisi maturu dobro i upadas:)

STOP ACTA! http://www.cdkeystalk.com/
14 godina
protjeran
offline
Re: FER ili FOI

ah...a imaju nekakve veze,ipak je to 45%,matura 55%....

Pas koji laje, nije dovoljno pečen.
12 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI
Dubach-Orehovica kaže...

ah...a imaju nekakve veze,ipak je to 45%,matura 55%....

Ma je, ali ti maturu svi gledaju.

Ako imas 3, što nije teško imat iz fizike, matematike, inf, hrv i strani jezik(što ti treba za foi) a i iz ostalih predmeta nije neki problem, i dobro napišeš maturu upadaš.

A ako imaš sve 4 godine sve petice, i maturu napišeš nikako, ne upadaš:)

STOP ACTA! http://www.cdkeystalk.com/
13 godina
neaktivan
offline
FER ili FOI

nisam u gimnazij i ne prolazim sa 5.0 ali me zanima dali je tesko upast na ova 2 faksa ako mi moze to neko malo subjektivno priblizit i dal se uzima u obzir rezultat hrvatskog na drzavnoj

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI
xxxmitoxxx kaže...

nisam u gimnazij i ne prolazim sa 5.0 ali me zanima dali je tesko upast na ova 2 faksa ako mi moze to neko malo subjektivno priblizit i dal se uzima u obzir rezultat hrvatskog na drzavnoj

Teže ti je na fer upisat jer ti je fer kao otmjeni fax bla bla i još je u Zagrebu, pa ti ima više kandidata(Iako nije kvalitetniji), pa je onda i teže upast.

Mislim da se na svaki fax uzima u obzir Hrvatski, strani jezik i matematika, samo vjerojatno hrvatski trebas nizu razinu.

STOP ACTA! http://www.cdkeystalk.com/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice