Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 41.024
|
čitano: 5.886.342
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bok ekipa ,zadnji put sam pisao ,preporucili ste mi 6700 xt.PRilikom trazenja meni je zapela 6800 xt i jos je hvaljena sa ovim 1 % lowsima.Doduse nema rdna 3 nego 2.
Ako uzmem 6700 xt ne pari mi se ugprade za buducnost toliko nasprem 6800 xt ili cak 7800 xt.
Razlika na amozon de izmedu ove 2 je 50 ak eura.
Gamemam na 1080 p 144 hz.No plan je upgradeti se na 1440 p iduce godine+ 5800x3d ili am5 ..Jel mi se onda vise isplati 7800xt?
Ako da koju uzesti oonudenih ,gigabyte ,asus tuf ili xfx speedsteer
hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
jadranka25 kaže...
Ako uzmem 6700 xt ne pari mi se ugprade za buducnost toliko nasprem 6800 xt ili cak 7800 xt.
Razlika na amozon de izmedu ove 2 je 50 ak eura.
Gamemam na 1080 p 144 hz.No plan je upgradeti se na 1440 p iduce godine+ 5800x3d ili am5 ..Jel mi se onda vise isplati 7800xt?

 razlika između 6800xt i 7800xt je par posto, ne isplati se osim ako nije minimalna razlika u cijeni u odnosu na 6800xt

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
jadranka25 kaže...
Bok ekipa ,zadnji put sam pisao ,preporucili ste mi 6700 xt.PRilikom trazenja meni je zapela 6800 xt i jos je hvaljena sa ovim 1 % lowsima.Doduse nema rdna 3 nego 2.
Ako uzmem 6700 xt ne pari mi se ugprade za buducnost toliko nasprem 6800 xt ili cak 7800 xt.
Razlika na amozon de izmedu ove 2 je 50 ak eura.
Gamemam na 1080 p 144 hz.No plan je upgradeti se na 1440 p iduce godine+ 5800x3d ili am5 ..Jel mi se onda vise isplati 7800xt?
Ako da koju uzesti oonudenih ,gigabyte ,asus tuf ili xfx speedsteer
hvala

 Asus tuf  i powercolor hellhound7800xt the best

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.11.2023 16:26 (dery).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala na odgovoru,mozes li reci zasto su najbolje ili zasto su bolje od GV-R78XTGAMING OC-16GD ovog?

 

Jedino sto sam nasao je da razlika u ventovima?Mora bit jos nesto..?

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Odlično hladnjaci, kvalitetna izrada, tihe hladne. Gigabyte je na lošem glasu.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
9 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Za mene jedino Sapphire kod AMD ...

Taraba WoW
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Ok poll, što napraviti jerbo su ove cijene sulude :

 

 

 

 

1 Kupiti 4090 čim bude snižena
1 Čekati 4080 super
8 Kupiti 7900xtx
2 Čekati stabilizaciju tržišta
23 Pasti u depresiju
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DarthMarkus kaže...

Ok poll, što napraviti jerbo su ove cijene sulude :

 

 Ja sam krenu da kupim rtx 4090, al 2000€ - e pa nedam i nedam, a imam, ali nedam i nedam. I to još slabiji modeli, a gledao rtx 4090 phantom gs. Garant hebena grafa, al vani bila najjeftinija 2050€ . Onda rtx 4080, pa... pa..., rx 7900 xtx. Čudo kako čvrsta grafička i tiha ko grob (u idilu 15w i 32C temp, 41C hotspot - bez vrtnje ventova). A perfomanse: ima i može bolje - al za više love.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2023 17:48 (rokonja).
12 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
rokonja kaže...
DarthMarkus kaže...

Ok poll, što napraviti jerbo su ove cijene sulude :

 

 Ja sam krenu da kupim rtx 4090, al 2000€ - e pa nedam i nedam, a imam, ali nedam i nedam. I to još slabiji modeli, a gledao rtx 4090 phantom gs. Garant hebena grafa, al vani bila najjeftinija 2050€ . Onda rtx 4080, pa... pa..., rx 7900 xtx. Čudo kako čvrsta grafička i tiha ko grob (u idilu 15w i 32C temp, 41C hotspot - bez vrtnje ventova). A perfomanse: ima i može bolje - al za više love.

 Phantom je bila 1600e prije 2 mjeseca. Što je najžalosnije to je neki upper low tier. 1600e-1700e još nekako, ali za dva keka :-) tu već trebaju ići Strix, Aourus i Suprimke.

 

Kriminal - najradije bi uzeo Nitro (što mi je i prvotna želja), al me prpa da u prvom mjesecu ne restockaju shipping + još dolazi 4080 super koja bude negdje oko keka i pol.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DarthMarkus kaže...

Ok poll, što napraviti jerbo su ove cijene sulude :

 

 

 

 

4090 nece biti jeftinija tko je kupio kad su bile po 1300 one manli, taj je napravio posao u stilu 1080Ti

4080 SUPER je tu za mjesec / dva

7900 XTX lol ne budi lud

trziste se nece stabilizirati nikada

kakva depresija zbog komada silikona

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
X3M kaže...
 komada silikona

 Silicija. Siikoni su u sisama.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Hvala na odgovoru.Imas neki link od reviewa da bi preporucija?
Hvala
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
jadranka25 kaže...
Hvala na odgovoru.Imas neki link od reviewa da bi preporucija?
Hvala

 Stavio sam ti več plavo obojano poveznica čitaj zaključak.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...
X3M kaže...
 komada silikona

 Silicija. Siikoni su u sisama.

my bad

 

hrtvatski mi nije primarni jezik, jos ga ucim pa mi je logican naziv Silicon = Silikon 

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Postavio sam pitanje ovdje u 3 mj i dobio kvalitetnih savjeta ali nisam realizirao pa opet tražim savjet:

 

Možete li mi dati preporuku za gpu za oko 100 - 130 eura i gdje gledati, njuškalo?

Klinac ima GTX550 TI  i služi ga ali vidim da je model iz 2012 tako da bi upgrade svakako dobro došao.

Otvorio sam njuškalo ali tamo ima stotinu modela, nisam više u tome. 

 

 

 

Cpu je i5 3470s , 8gb ram , Toughpower 600 AP 600 wata, win 10.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2023 10:35 (Wontay).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Svaki moderan GPU ti je botlneck ali ok, to je sad neka druga tema. Imaš eto ovdje kolega prodaje pa vidi s njim jel se možeš dogovoriti . To će ti biti ogroman napredak pa dokle ide, ide. Onda ti je svakako na redu čim bude prilika komplet upgrade. 

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Wontay kaže...

Postavio sam pitanje ovdje u 3 mj i dobio kvalitetnih savjeta ali nisam realizirao pa opet tražim savjet:

 

Možete li mi dati preporuku za gpu za oko 100 - 130 eura i gdje gledati, njuškalo?

Klinac ima GTX550 TI  i služi ga ali vidim da je model iz 2012 tako da bi upgrade svakako dobro došao.

Otvorio sam njuškalo ali tamo ima stotinu modela, nisam više u tome. 

 

 

 

Cpu je i5 3470s , 8gb ram , Toughpower 600 AP 600 wata, win 10.

 

 Rx 560 duplo jača od te tvoje, ovo ako želiš novo ali kolega post prije je dao puno bolji izbor

https://www.nabava.net/graficke-kartice/asus-dual-rx560-4g-cijena-4gb-ddr5-435547031

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2023 11:10 (dery).
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...

Svaki moderan GPU ti je botlneck ali ok, to je sad neka druga tema. Imaš eto ovdje kolega prodaje pa vidi s njim jel se možeš dogovoriti . To će ti biti ogroman napredak pa dokle ide, ide. Onda ti je svakako na redu čim bude prilika komplet upgrade. 

 Hvala. Valjda si mu dao dobru reklamu, prodana u 11:15.   .

 

Eto ako netko zna neku sličnu ponudu neka javi.

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bilo koja GTX 1060 6GB, RX 580 i4 i 8 GB modeli kojih ima svugdje u oglasnicima ce biti odlican upgrade za tu konfiguraciju. 

Ja bih radje kupio neku od ovih kartica nego isao na GTX 1660 ali bih zato djetetu upiknuo jos 8GB RAM-a u taj racunar jer i to bi mu uz karticu bas znacilo. 

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imam Asus Dual RX 6700 XT OC grafu i prilikom igranja buka je nesnosna.
Moram smanjiti brzinu ventilatora na 40% kako bi buka bila kolko tolko prihvatljiva.
Ako netko ima istu grafu da li se isto ponaša ili je problem sa mojim primjerkom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
I tako nakon 8 godina crkla r9 380.
Nabavio rx 6600 i nastavio igrat heroes of mm3.
Moj PC  
9 0 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koja bi bila neka realna vrijednost saphire rx 6600 Xt bez garancije? Bolje pitanje koliko bi vi dali za nju?

0 Vise od 200
3 200
0 190
2 180
3 170
3 160
8 150
0 Manje od 150
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Kreni sa 200 i onda lagano spuštaš.

15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bok, zanima me sto mislite dali cu imati bottleneck grafičke tipa (RTX 3070ti, 4060, 4070, 4070ti) sa mojim procesorom I7 5960X - na stocku je oduvijek, tako i namjeravam ga ostaviti. Razmišljam o kupnji neke od navedenih grafičkih kartica, pa me eto zanima dali cu morati i mjenjati proc, maticnu i ostalo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ja bi uzeo 4070 da sam na tvome mjestu, ti si još uvijek na staroj gtx seriji ovaj upgrade po meni ima smisla.

15 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa ograničiti će procesor grafičku, a i RAM ti nije brz. Ali ako imaš namjeru kroz koju godinu sve mijenjati, onda ima smisla da sada uzmeš jaču grafičku.

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja bi to tvoje prodao sto prije nekom Intel entuzijastu i za 400 do 500e više  kupio sve novo 

 

jedan i5 13400f sa b760mbo i 32gb ddr5 6000 te Rx7800 XT bi ti došli ko budali šamar

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2023 9:26 (Wiz3m4n).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kupujem većinu novih komponenti za duže vrijeme, mislim se uzeti Ryzen 7700x u kombinaciji sa XFX 7900XT, međutim ja uglavnom igram War thunder i Farming simulator, zanima me dali je ova grafička nepotrebno ulaganje za ovako relativno nezathjevene igre... iako ne mislim kupovati ništa novo barem 5 godina naravnoako ovo posluži.

Frka85
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

A koja to grafička?

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Naveo je 7900xt, mada nije naveo monitor no u opisu mu stoji 1080p, ako je tako ovo što imaš ti je sasvim dovoljno 

 

Ako ideš na upgrade na 2k/4k onda ima smisla, no ti znaš koje su ti mogučnosti....stvarne potrebe kako vidim nemaš trenutno

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice