Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 41.024
|
čitano: 5.886.339
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Slažem se da je opsesija, sam sam bio u toj situacij i mogu rec da povuce covjeka da ulozi jos vise da izvuce i tih 240Hz iako nikad nisam otisao na tih 240 jer je moje subjektivno misljenje da je to za prosjecnu osobu u poređenju s 144Hz "glup" upgrade koji oku vecine ljudi nece imati bas nikakvu razliku. A sad ak je on ta osoba koja vidi razliku, kesiraj, pa uzivaj.

 

Mozda sam ja samo doso u tu neku fazu gdje bi radije bolju rezoluciju nego refresh rate iznad 144, kako god pogledam isto me oderu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2023 22:58 (Šima99).
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Tu se ne radi više na oku vidljivoj razlici između 120 i 240 fpsa, nego najnižem mogućem imput lagu kako bi bio što brži/bolji u natjecateljskom online igranju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
O tome nemam pojma, priznam. Igram sp igrice, laganini... 'natjecateljski' sam zadnji put gejmao quake 3 arenu s frendovima na tri kompa, ali tada se ne sjećam da smo uopće znali na koliko fps igramo
5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Stoji to sve samo kao sto kazem, jel vrijedi dat stotine eura vise onda za 0.7ms manji input lag. Mislim kad pogledamo koliko se igralo na 60 Hz i kanta racunalima pa su ljudi i dalje brijirali, a danas se ljudi natezu izmedu pola mili sekunde i krive to za lose performanse. 

Tko je los u igri, bit ce los i na 60 i na 240 i na 540 i na input lagu 0.1ms . A jel covjeku mali zivi od igranja csa i valoranta nije ni bitno pa da moze mozda sam sebi rec dao sam 1000€ da mali i dalje sucka. Mislim treba bit racionalan, svima bi se moglo rec e kupi sve najbolje umjesto da se sjedne i vidi sta ti treba za sta ti treba i nac neki najbolji omjer u tome svemu.

Ako gospodin bas zeli trosit to je neka druga prica :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2023 23:09 (Šima99).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ma otić ću mu popodne do linksa uzet 5700x pa kako bude
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma reci mi, jesi u Šibeniku? Ili sam to krivo shvatio...

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Šubićevac
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Eto... Links ti je praktički kraj kuće/stana. Baš sam jučer tu uzeo Kingston RAM i Samsung 980 SSD. Nego...

 

Oš mi biti prijatelj? Ne bi bilo loše imati prijatelja sa RTX-icom 4090.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Dođi i igraj se koliko oćeš, ja ne igran apsolutno ništa
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ha, a ja na ovoj RX 6800 XT igram najviše tenkove i brodove. To je letilo i na RTX 2060 Super. Ovih dana ću sastaviti računalo oko Ryzen 5 3600 i već spomenute 2060 Super. Iz gušta više, nego potrebe.

10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Cekaj ponoc black friday i na kraju kurcina. Svi koji su spustali vec su spustili za ''black friday week''....idioti kako black friday moze bit tjedan dana. Petak je jedan dan....a links jedini nije spustia od njih san ocekiva medutin nista. Razocaranje sve u svemu.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bruno555 kaže...

Drago mi je da nisan postavia blesavo pitanje cin je rasprava krenila...ne znan, cekan taj black friday ka cigo napolitanku pa nista. Evo rx 6700 stoji na 2400kn, prije po godine je bila 2700. Ako je ne spuste bar na 2000 nece me vidit. Discounts for ants. 

 

Imas sada na akciji u Futuri RX6700 za 2.260kn, koliko vidim najjeftinija RX6650XT na nabavi je cca 2.000kn, 260kn doplate za jacu karticu sa 2GB VRAM-a vise je po meni okej, za 2.000kn tesko da ces ju nac, barem ne kod nas.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Imas sada na akciji u Futuri RX6700 za 2.260kn, koliko vidim najjeftinija RX6650XT na nabavi je cca 2.000kn, 260kn doplate za jacu karticu sa 2GB VRAM-a vise je po meni okej, za 2.000kn tesko da ces ju nac, barem ne kod nas.

 e to se itekako isplati, a ne ono nekidan što se predlagalo 50% viša cijena za 6700 vs 6600xt kao ok prilika

10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma ima kurac. Futura drzi cilo vrime 2390kn i jucer su spustili na tih 2260kn i nakon samo 2 sata digli nazad na 2390. Sad in ne bi uzea ni za 2260. Mos mislit kakve onda marze imaju. Stoji in na 2390 vec misec dana, nes ti crnog petka.

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bruno555 kaže...

Ma ima kurac. Futura drzi cilo vrime 2390kn i jucer su spustili na tih 2260kn i nakon samo 2 sata digli nazad na 2390. Sad in ne bi uzea ni za 2260. Mos mislit kakve onda marze imaju. Stoji in na 2390 vec misec dana, nes ti crnog petka.

HAHAHA

maximum effort
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bruno555 kaže...

Ma ima kurac. Futura drzi cilo vrime 2390kn i jucer su spustili na tih 2260kn i nakon samo 2 sata digli nazad na 2390. Sad in ne bi uzea ni za 2260. Mos mislit kakve onda marze imaju. Stoji in na 2390 vec misec dana, nes ti crnog petka.

 

Ili su imali cijene od dva razlicita dobavljaca pa je jeftinija rasprodana?

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imate na Amazonu Pulse modela 7600 kartica po 275e sa uključenom dostavom za Hr, to je ok cijena

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pratin cijene stalno 5x dnevno. U ponoc san bia atento jer u ponoc i treba da pocne crni petak i na kraju nista. Nisan stiga doma doc s posla i rucat oni su vec digli cijenu nazad na 2390. Ako ces spustit cijenu spusti je kroz cijeli dan, ako neces nemoj, a ne ove gluposti. A pise da ih imaju dobavljivo kod dobavljaca 90kom, dakle nije ih nestalo nego me prave ludim. Bili su mi dragi i naruciva san kompletne kompove u njih godinama, al ovo je prejadno.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

sta je tebi smisno tocno

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa poruka sama mi je smisna, kao da te cujem kako 3.14zdis.

U pravu si, al ova tema nam je polumrtva, pa me ovo razveselilo.

 

 

 

A kod future it, mi je najjace, 2% rabat za gotovinu na cilu kofiguraciju.

 

maximum effort
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Wiz3m4n kaže...

Imate na Amazonu Pulse modela 7600 kartica po 275e sa uključenom dostavom za Hr, to je ok cijena

 

Ne isplati se s time uopce zajebavat kad kod nas ima RX6650XT za 260€, ista snaga čipa ista količina VRAM-a klik1 klik2

 

Bruno555 kaže...

Pratin cijene stalno 5x dnevno. U ponoc san bia atento jer u ponoc i treba da pocne crni petak i na kraju nista. Nisan stiga doma doc s posla i rucat oni su vec digli cijenu nazad na 2390. Ako ces spustit cijenu spusti je kroz cijeli dan, ako neces nemoj, a ne ove gluposti. A pise da ih imaju dobavljivo kod dobavljaca 90kom, dakle nije ih nestalo nego me prave ludim. Bili su mi dragi i naruciva san kompletne kompove u njih godinama, al ovo je prejadno.

 

Jel razumijes ti da trgovine nerijetko imaju istu komponentu na webshopu povučenu od različitih dobavljača po različitim cijenama (primjer slika dolje 4 identična procesora, 4 ponude sa 4 različite cijene), bila je jedna ponuda za 2.260kn i jedna za 2.386kn.

Ova jeftinija se rasprodala, neće tebe valjda čekati  i kolega The_Fichek se dvoumio dali da istu tu grafu naruči ili ne pa mu također utekla.
A i ne kužim tu jebadu oko 120kn razlike, nećkaš se kao da kupuješ kuću a ne grafu, imaš na nabava.net rx6650xt po 2000kn imaš na amazonu.de rx6700 za oko 300€ ali kad se još uračuna dostava ispadne i skuplje nego u RH.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.11.2023 18:45 (ibme74).
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imate u Futuri RX 6800XT za 550 eura na akciji. Tko kupuje teško da bu bilo bolje od toga za te novce, osim polovno.

Moj PC  
4 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Hahaaha a di necu. Evo ide i cyber monday mozda nesto od toga bude. Ako ne platit cu trenutno najjeftiniju 2335 i adio. Kvragu i 15 20 eura.
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...

Imate u Futuri RX 6800XT za 550 eura na akciji. Tko kupuje teško da bu bilo bolje od toga za te novce, osim polovno.

 To je top model od xfx-a izvrsna tiha hladna.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...

Imate u Futuri RX 6800XT za 550 eura na akciji. Tko kupuje teško da bu bilo bolje od toga za te novce, osim polovno.

 Ako dobro vidim to je RX 6800, ne 6800 XT.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
blackened_bm kaže...
forumaš kaže...

Imate u Futuri RX 6800XT za 550 eura na akciji. Tko kupuje teško da bu bilo bolje od toga za te novce, osim polovno.

 Ako dobro vidim to je RX 6800, ne 6800 XT.

 Još jedan dan traje ova cijena snižena 16% i još 10 % popusta =550eu

Mindfactory je 500eu

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2023 15:06 (dery).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
blackened_bm kaže...
forumaš kaže...

Imate u Futuri RX 6800XT za 550 eura na akciji. Tko kupuje teško da bu bilo bolje od toga za te novce, osim polovno.

 Ako dobro vidim to je RX 6800, ne 6800 XT.

 Rx 6800 je 490 eura za keš

10 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Treba samo čitati sa razumijevanjem. 

Također Bruno 6700 i xt verzija su kartice koje su itekako tražene. Šta je tu čudno da je 90 kartica ošlo?

Uostalom i oni sami ako i naprave grešku smiju je ispraviti.

To što si ti čekao da se još 2 eura spusti cijena pa nisi iskoristio je isključivo tvoj problem. Preko neke no name stranice ekipa je kupila za 3e mehaničku tipkovnicu.

Sad bi trebao ja bit zavidan??

Prizemlji se i ne plači, da stočar plače za prolivenim mlijekom ne bi ono prije izmuženo stigao prodat...

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Al ga seres di triba i ne triba. Nisu ih prodali 90 jer ih jos ima 88 na raspolaganju, genije. A grešku također nisu napravili jer brinu on iza svoj đep isto ka svi mi brinemo za svoj. Šta ne naprave grešku pa je stave za 200 eura onda. I ti pricas gluposti samo da bi nesto reka.

10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

+ kupia san je danas za 2335 tako da polemika je gotova

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice