RX 500 serija

poruka: 875
|
čitano: 182.571
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
RX 500 serija

Ipak ima iza naljepnicu kad sam izvadio gpu

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
RX 500 serija

Hvala svima na pomoci evo poslao sam danas na reklamaciju.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
RX 500 serija

dali ko na novom adrenalinu ima problema sa krivuljama ventilatora? Naime imam sapphire rx580 nitro + 8gb i u adrenalinu namjestim profil fanova, no međutim ako resetiram kompjuter koda nisam namjestio brzine vrtnje. Adrenalin i dalje ima sve memorirano u profilu ali stvari ne rade. Nego moram ici disable profila i enable i opet je sve uredu, nije problem neki preveliki ali covjeka pocinje zivcirati. 

Do tada kartica digne temperaturu na 80C i vrti fanove na 800rpm-a, kada disablam i enablam krivulje digne okretaje i spusti temp na 60. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: RX 500 serija

Mislim da je do novih drivera problem jer i drugi se zale na svim vrstama kartica da ne pamti odabrani profil. Btw. i ja imam istu karticu i preflashao sam je BIOS-om od "limited edition" sa visim klokovima i TDP-om. Ako se odlucis za BIOS flash dobro pogledaj koju imas memoriju pa flashaj s istom markom memorije.

14 godina
offline
RX 500 serija

Nema druge nego cekati update drivera onda.

Zadovoljan sam performansama tako da nisam razmisljao o flashu. Ako bude sta trebalo lako se cloaka,to barem sa radeonom nije bio nikad problem

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RX 500 serija

Razmišljam zamijeniti MSI GTX 960 Gaming 2gb sa 580 8gb.

 

Imam Intel i5-3570k sckt 1155. Nadam se da procesor neće biti usko grlo?

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: RX 500 serija

 Ma neće, bit će ti tok ok combo, pogotovo još ako je CPU clocknut. Danas su quad core procesori "gotovi" za gaming, ali se realno možeš s tim igrati i dalje fino. 

15 godina
offline
RX 500 serija

Pa da, ovo što igram pokreće se bez problema i sa postojećim setupom. Gledao sam novi COD MW pa mi baca da mi graf ima premalo GB. Pa gledam što i kako.

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: RX 500 serija

RX 580 ti sad ide za malo para a za 1080p je odlična i dalje.

15 godina
offline
RX 500 serija

Nisam sad nekih cca dvije godine pratio kartice. OK cijena za 580 bi bila? I preporuka koju gledati?

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: RX 500 serija

Govorimo o rabljenim, zavisi od starosti (koliko dugo je još pod garancijom) ali oko 800kn - 1000kn. A za preporuku, ima dosta dobrih modela i jedino gdje i možeš "omašiti" je da bude bučnija. Ako ti to samo po sebi nije faktor, onda samo gledaj da imaš što više garancije i amen. Ponajbolji modeli su ova moja Nitro, Red Devil od PowerColor-a, top modeli o d MSI-a i Gigabyte i tako dalje. Ima više dobrih. Ako nađeš neke kandidate, piši nam ovdje pa ti komentiramo koja je bolja.

6 godina
offline
RX 500 serija

Danas stavio red devil RX 580 8GB u PC. Instalirao najnovije drivere 20.2.2 čini mi se. Nakon toga sam upalio ovo https://www.amd.com/en/technologies/vsr i pojavio se crni ekran u aplikacijama, chromu... Temperature CPU i GPU oko 45; Unigine SP bench za GPU 67 custom resolution, extreme shaders? Uglavnom banana.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 21:23 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: RX 500 serija
cvaja997 kaže...

Danas stavio red devil RX 580 8GB u PC. Instalirao najnovije drivere 20.2.2 čini mi se. Nakon toga sam upalio ovo https://www.amd.com/en/technologies/vsr i pojavio se crni ekran u aplikacijama, chromu... Temperature CPU i GPU oko 45; Unigine SP bench za GPU 67 custom resolution, extreme shaders? Uglavnom banana.

  Pa možda si dao preveliku rezoluciju za bandwith kabela ili tako nešto, zašto biš to palio?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
offline
RX 500 serija

Totalno bez veze, htio probat već kad je tu. Ne znam uopće koji se k bave tim sranjima kad im osnove ne valjaju na novim karticama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: RX 500 serija
cvaja997 kaže...

Totalno bez veze, htio probat već kad je tu. Ne znam uopće koji se k bave tim sranjima kad im osnove ne valjaju na novim karticama.

 Pa ono, nvidija je to stavila pa su valjda mislili da i oni moraju, bo.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
offline
RX 500 serija

Ako netko ima problema s Vram-om na rx 580 seriji i 144hz monitoru, gdje je vram na max u idlu, probajte

, možda vam pomogne, meni je.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.3.2020 1:42 (Taraba).
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
RX 500 serija

Koje drivere koristite na svojim RX 580 karticama? Ja imam nekih problema sa svojom pa pokušavam dijagnosticirat.
edit: vjerojatno je flashan mining bios. Core clock je manji od specifikacije, memory clock je 2200MHz. Prebacio sam switch na silent i tamo je unutar specifikacija vendora i poklapa se sa TechPoweUP stranicom. Može li netko potvrdit jel to štima?

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 20:50 (cvaja997).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: RX 500 serija

štima možeš i flešat original preko onog mining ako imaš dual bios čak i ako zezneš uvjek imaš drugi

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 23:18 (dejo74).
9 godina
offline
RX 500 serija

Koji su sad driveri za RX580? 

Ja sam imo uvijek ovo : https://prnt.sc/rm4rvr

Reinstalirao win10, izgleda sada ovako : https://prnt.sc/rm4sdc , jesam ja nesto krivo instalirao? Izgleda kao addon za gaming a ne driver..

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2020 21:43 (el.šef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: RX 500 serija
el.šef kaže...

Koji su sad driveri za RX580? 

Ja sam imo uvijek ovo : https://prnt.sc/rm4rvr

Reinstalirao win10, izgleda sada ovako : https://prnt.sc/rm4sdc , jesam ja nesto krivo instalirao? Izgleda kao addon za gaming a ne driver..

 Da, tako izgledaju novi driveri.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: RX 500 serija
Na win 10 moja rx580 vrti brže i bolje Division 2 nego na 7ci, s tim da su ovdje grafičke postavke na maximumu, vsync je isključen, na 7ci je sve to skupa sporije
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Moj PC  
1 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: RX 500 serija
Rx 570 ili rx 580 na i5 2500K i 1080 rezi?
Ako je i 570 dovoljna, ako bi netko prodao svoju neka se javi čiki. Ma može i 580.

Mislio se malo apgrejdati i igrati COD Warzone...
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2020 8:14 (Pero Dinamit).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RX 500 serija

Jel jos tko ima problema da mu se pc nece "upalit" nekad nakon sta se ekran iskljuci. To mi pocelo dogadati nakon updata drivera, sad sam i najnvije probo al isti drek. Znaci PC nejde u sleep vec se samo ekran ugasi i nakon se nece iz tog stanja vratit nego moram radit reset na gumb.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: RX 500 serija

kabel hdmi probaj zamjeniti to je pomoglo meni sa rx570 i aoc 32 monitor ,imao sam hdmi 2.0 kablel vratio sam 1.4 i sad sve normalno radi,moj slučaj

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2020 20:50 (dejo74).
13 godina
offline
RX 500 serija

Danas nabavio RX 580 4GB Sapphire nitro+ i tijekom 2h igranja RDR2, temperatura se vrti oko 75c. To ok ili?

Razmišljao sam malo i o snižavanju napona, koliko je to pametno? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: RX 500 serija

Dok ne ide preko 80 normalno je.

15 godina
offline
RX 500 serija

Jel zna netko zašto mi se ventilatori na grafičkoj nasumično pale na maksimalnu brzinu dok je monitor u sleepu? Nakon što se ugasi monitor svakih minutu-dvije se ventilatori upale na par sekundi pa se opet ugase.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
RX 500 serija

Ekipa trenutno imam 2 grafe:

1. Sapphire RX570 Nitro+ 4GB stara 2 mjeseca

2. XFX RX 580 GTS XXX4GB (previše X-eva u nazivu ) stara oko 2 godine

 

Jedne se moram rještiti, koju bi vi ostavili za sekundarni PC?

1 Sapphire RX 570
9 XFX RX 580
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: RX 500 serija
dejo6 kaže...

Jel zna netko zašto mi se ventilatori na grafičkoj nasumično pale na maksimalnu brzinu dok je monitor u sleepu? Nakon što se ugasi monitor svakih minutu-dvije se ventilatori upale na par sekundi pa se opet ugase.

 meni bi nekad na rx480 gtr u performance bios-u znalo palit na 100% isto tako reda radi, vratio nazad na regular bios i sve pet (tako da ako je dual bios probaj pribacit na drugi)

505 s crtom
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice