Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 3.487
|
čitano: 764.715
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Frejem generator. 2023. godina naprednih tehnologija 

 

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

platiš bivšeg titana 14 000 kn pa gledaš duhove po ekranu, ili slideshow 

Moj PC  
0 0 hvala 0
18 mjeseci
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Titan nikad nije bila gamerska grafa. Titan rtx - "NVIDIA® TITAN RTX is designed for researchers, developers and creators".

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
PlayPetepp kaže...

Titan nikad nije bila gamerska grafa. Titan rtx - "NVIDIA® TITAN RTX is designed for researchers, developers and creators".

 Naravno da je bila jer si instalirao na nju game ready drivere i imala je video ulaze koje profi grafe nemaju. I naravno da se prodavala i pod grafu za poslovne svrhe jer od uvijek desktop grafe nude debelo bolji value u te svrhe.

 

Xx90 razred je nasljednik Titana jer postoji taman od kad Titana nema, a prešli su na više gaming shemu imena da navuku jos vise kupaca koji imaju pocetno razmisljanje o Titan seriji kao ti.

 

PS.

 

Konkretno taj RTX TITAN V je inace specificno jako jako mocna grafa u profi vodama zbog velike kolicine Tensor jezgri i brza je u potrebnim zadacima puno i od rtx 3090, a koristi se u izracunavanjima vremenske prognoze itd... Zato su tom zadnjem Titanu i nabili cijenu jer tko ga treba u zadacima gdje taj Titan nema premca kupit ce ga, tj kupio je tada 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2023 15:50 (Jacked).
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

platiš bivšeg titana 14 000 kn pa gledaš duhove po ekranu, ili slideshow 

 Pa taj FG od 95% ukupnog vremena prikaza bez greške tek 5% vremena eventualno izbaci neku grešku a obican FSR ne radi ni pola vremena kako treba, ponegdje uopce ne radi bez miljon gresaka a sad se veselim čaroliji prikaza sa njihovim FSR3 koji ce od takva 2 katastrofalna piksela raditi treci, to bude veselo pa onda jos kad dodas da nova verzija njihovo reflexa iliti hyper rx radi samo na 7000 seriji pa latencije budu kao slideshow opet budu izlike ja to ne vidim, bitno je igrat 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2023 15:38 (Jacked).
18 mjeseci
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Jacked kaže...
PlayPetepp kaže...

Titan nikad nije bila gamerska grafa. Titan rtx - "NVIDIA® TITAN RTX is designed for researchers, developers and creators".

 Naravno da je bila jer si instalirao na nju game ready drivere i imala je video ulaze koje profi grafe nemaju. I naravno da se prodavala i pod grafu za poslovne svrhe jer od uvijek desktop grafe nude debelo bolji value u te svrhe.

 

Xx90 razred je nasljednik Titana jer postoji taman od kad Titana nema, a prešli su na više gaming shemu imena da navuku jos vise kupaca koji imaju pocetno razmisljanje o Titan seriji kao ti.

Ok, ispravak, nije nikad reklamirana kao gaming grafička. Pogledaj malo stranicu koju sam linkao, di se spominje gaming?! I za drivere biraš titan, a ne geforce. Btw, po meni ni 4090 nije gaming grafa, al' fanovi će kupit jer je to sad najbrža i tako i reklamirana. O titanici imam isto mišljenje. Kome treba nek kupi, mene osobno takve cifre za grafu ne zanimaju. Ionako će ju iduća serija pomest, a koštat minimalno duplo manje. Kad god je dosad izašla titanica bila je neznatno brža od najbrže gaming grafe i dvostruko skuplja, al' sad više to nije tako. Gameri su glasali novčanikom i nije im bed dat preko €1800 za grafu koja će bit midrange za 2-3 godine.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2023 15:59 (PlayPetepp).
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
PlayPetepp kaže...

Ok, ispravak, nije nikad reklamirana kao gaming grafička. Pogledaj malo stranicu koju sam linkao, di se spominje gaming?! I za drivere biraš titan, a ne geforce.

 Pa nije kad su mu nabili 3000$ cijenu a malo je jaci od rtx 2080ti i samim time naravno da nije bas tako puno glupana u divljini koji bi ga za gaming isli kupit. Prijašnje Titane su uredno držali kao all round opciju i nisu bili toliko drasticno skuplji. 

A u vezi drivera ne kuzis, postoje i danas za ove grafe studio i game ready driveri, ovo kaj ti pricas za Titan to samo biraš precizno model grafe, a relano svaki od tih drajvera danas radi na arhitekturama od Pascala do Ada Lovelace, uopce nebitno koji tocno model upisao.

A druga stvar za profi grafe ides pod sekciju RTX/Quadro i uopce nemas ni studio ni game ready drivere vec production branch/studio ili new feature branch verzije.


Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2023 16:02 (Jacked).
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Pa da, titan je bio 3000$ tak da je ovo danas po 2000 Eura jeftino. Jedino kaj imaš 5% vremena ove duhove po ekranu i loš input lag. Ali nema veze, super je to.

Isplati se 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Pa taj frame generator uopce nije ni potreban u 99% igara, to kaj ti ne kuzis tehnologije i zahtjeve nije moj problem, uvijek ce biti ta neka igra koju ce tek hardver za 3-4 godine voziti kak spada na široj paleti ponude, bilo i ostalo tako od davnina.

A input lag za SP naslove sa reflexom je apsolutno na mjestu, cak i za prosjecne MP igrace kojima skill i reflexi ionako jos nisu na nivou da iz svakog MS i FPS izvlace prednost 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ma prva liga je to.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Potpuno je pogresno navodit Path Trace i trazit native 4k uz 60fps,to je apsolutno nemoguce sa ikakvim danasnjim hardverom.

Raster je druga prica i tu bi jedna rtx4090 morala lomit sve u 4k....morala.

 

Sada doduse imamo bizarnu situaciju da je Nvidia postigla da uz svoje tehnologije moze upogonit Path Trace naslove  nista losije nego sto se vrte mnogi cisti raster naslovi.Ima sad vec podosta igara koje kasljucaju i na high end hardveru a nemaju nista od RTa......to je ono lose,naprimjer Starfield koji je realno tehnoloski debakl i desetljeca iza Path Trace Cyberpunka.

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Pozz, imam pitanje u vezi napajanja za GTX 1060 ROG STRIX 6GB. Prijatelj mi ima napajanje od 500W(ne znam model) i ima samo 6 pin kabel, a graficka trazi 8 pin. Je li opasno stavit adapter za 8 pin na grafu ili treba mijenjat napajnje? Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Nije opasno ali to je neko slabašno napajanje izgleda. Probaj pa ako pokrene ok

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
16 godina
online
Rasprava o grafičkim karticama

Ja bi preporučio kolegi da uzme neko pošteno 600 do 700w napajanje makar i rabljeno tu sa foruma a ovo proda, sigurno će uskoro i mijenjati karticu i ne bude mu žao.

 

Htio bi upozoriti i osvrnuti se na problem sa zadnjim driverima za Radeon kartice, sa zadnjima sam osjetio po prvi puta stutering i loše performanse na svojoj rx 6950 xt, a bio i kod kolege kojem se poremetio rad računala na starijoj rx 590 kartici pri korištenju istih....ddu i revert na starije drivere je riješio stvar kod oboje

Moj PC  
0 0 hvala 2
3 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Bartaul kaže...
Pozz, imam pitanje u vezi napajanja za GTX 1060 ROG STRIX 6GB. Prijatelj mi ima napajanje od 500W(ne znam model) i ima samo 6 pin kabel, a graficka trazi 8 pin. Je li opasno stavit adapter za 8 pin na grafu ili treba mijenjat napajnje? Hvala

 Ta grafa max povuče 120w, da je i najgore na svijetu nemas problema s tim osim ak ima neki 16 core cpu

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Taraba kaže...

Evo kako čovijek igra

i boli ga tuki 

 

 

p.s. dobro je da ne čita naš forum, bi ju odmah bacio u smeće ...

I moja 1660ti se moze bacit Bas zadnjih par tjedana derem PUBGa i varira mi AVG 170-190 fpsa

10 godina
protjeran
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Uzimaš po potrebi imaš ekipu koja pc drži isključivo radi par starijih obline igara koje šljakaju na 120 do 140 fpsa na medium low.

Oni zadovoljni, jer realno kad je akcija u MP baš ću se diviti proplancima ili pustinji, bitno da nije pikselizirano. 

A za SP uživanja imaju ps5 i nema muke hoće neće uključi i igraj.

Bero
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Kod mene je 1070 ti, vrtilo napajanje 550w MS, oko 5 godina sa tim nastavcima, iako su mu ovdje pisali da ce pregoriti sve komponente, da imam tempiranu bombu... sve komponetne su i dalje zive, nikad se nije ni pregrijao niti ugasio, a uvijek idem na max opterecenje, sto za igre sto za video edit.
11 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
To je jako pametno, i moj kolega je bio pametan pa mu je ms spalio novu ploču i i7 procesor.
Ljudima rx 6950 gasi računalo na sisi focus 750w gold zbog spajkova, moraju uzimat kilowatna napajanja, a ti pričaš o napajanju koje bi u takvom slučaju, ne ugasilo komp, nego spržilo pola komponenti
9 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Već skoro 1god vrtim 4070Ti na jeftinom Fortron 650W silver napajanju, još i CPU ždere 120W i nikakvih problema. Žešće amd zaostaje po pitanju potrošnje.

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Napajanje koje ima sposobnost pregaranja je samo po sebi u startu kriv izbor jer napajanje koje ima ispravno postavljene power protection-e ce se jednostavno ugasit ako prevaziđe maximalnu snagu. No to u danasnje vrijeme nije teško profulati u kupnji kad se danas dosta toga izbacuje samo da se izbacuje u prodaju pa je tako New World igra kurila Evga i Gigabyte RTX 3000 seriju, a neka Gigina napajanja gorila usred rada, a Sisa vodi bitku sa nepravilno postavljenim OCP pa gasi sisteme usred nekog jaceg loada.

 

Ispravna i kvalitetna komponenta nikad nece pregorit a jos manje povuc sa sobom pola kompjutera bez obzira na potrošnju, jednostavno ce se ugasit.

 

A i te fore oko kilowatnih napajanja se vidim vuku jos od prije 10 godina i slijepo cita sta proizvođac pise a koji mora računati da u konfi moze biti i threadripper sa 64 jezgre, pa tako evo ja sa rtx 4090 pod max overklokom ne prelazim 530w potrošnje  sta god da napravim, i sve spojeno preko 750w napajanja i samo 2 naponska kabela na 3 x 8 pin 12VHPWR adapter 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2023 8:34 (Jacked).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Jacked kaže...

Napajanje koje ima sposobnost pregaranja je samo po sebi u startu kriv izbor jer napajanje koje ima ispravno postavljene power protection-e ce se jednostavno ugasit ako prevaziđe maximalnu snagu. No to u danasnje vrijeme nije teško profulati u kupnji kad se danas dosta toga izbacuje samo da se izbacuje u prodaju pa je tako New World igra kurila Evga i Gigabyte RTX 3000 seriju, a neka Gigina napajanja gorila usred rada, a Sisa vodi bitku sa nepravilno postavljenim OCP pa gasi sisteme usred nekog jaceg loada.

 

Ispravna i kvalitetna komponenta nikad nece pregorit a jos manje povuc sa sobom pola kompjutera bez obzira na potrošnju, jednostavno ce se ugasit.

 

A i te fore oko kilowatnih napajanja se vidim vuku jos od prije 10 godina i slijepo cita sta proizvođac pise a koji mora računati da u konfi moze biti i threadripper sa 64 jezgre, pa tako evo ja sa rtx 4090 pod max overklokom ne prelazim 530w potrošnje  sta god da napravim, i sve spojeno preko 750w napajanja i samo 2 naponska kabela na 3 x 8 pin 12VHPWR adapter  

Da, da. Slagao sam nedavno računalo klincu prijateljice i bili su na ultra tight budžetu, a klinac se htio igrati pa sam mu stavio Asrockovu RX6600 uz R5 5600G i neko 450W 80 bronze napajanje... Prošlo 3 dana, vidim roba ne stiže, kad ono zovu me iz Linksa da ovo napajanje od 450W neće raditi s RX6600 već da je potrebno minimalno 550W kako proizvođač navodi... rekoh daj poštedi me i pošalji to više, komp troši u full loadu ispod 200W, od toga grafa jedva dostigne 100-tku. Tragedija u pm 

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Wiz3m4n kaže...

 

Htio bi upozoriti i osvrnuti se na problem sa zadnjim driverima za Radeon kartice, sa zadnjima sam osjetio po prvi puta stutering i loše performanse na svojoj rx 6950 xt, a bio i kod kolege kojem se poremetio rad računala na starijoj rx 590 kartici pri korištenju istih....ddu i revert na starije drivere je riješio stvar kod oboje

 Dosta su oni tu zbrljali sa driverima otkad ih rade za govnavu rx7... . Doživio i ja isto otkad mi je bf tražio noviji diver do sada imao driver koji datira još od prije izlaska govna. Usrali su sve i ne može me nitko razuvjerit da to nije tako kad je tako amen.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
11 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Jacked kaže...

 

A i te fore oko kilowatnih napajanja se vidim vuku jos od prije 10 godina i slijepo cita sta proizvođac pise...

 ma nije to, imaš temu gdje se liku gasio komp sa sisa focus 750w gold, koje nije puno lošije od moje sise prime 750w - tema

i ja sam bio uvjeren da mu nije do napajanja, pa je promijenio na kilowat i riješio problem, a nije jedini, javio se još jedan s istom grafom i istim slučajem

 

ne kažem da mora biti po speckama proizvođača ako imaš iole kvalitetan psu, ne mora biti niti neko gold, platinum uberskupo napajanje

dobro i kvalitetno bronze napajanje je sasvim ok, ali s druge strane uzimati konfe po soma ili dva eura i onda štediti 100 eura na napajanju je isto nepotrebni rizik

 

13 mjeseci
protjeran
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Nis cudno za Sisu kad ima po YT gdje i ova od 1000+w titanium resetiraju sisteme sa 3090 jer im je OCP pre zategnut. Sa time godinama vuku bitku.

 

 

 

Asus jos ima i najprikladnije upute oko napajanja jer navode za rtx 4090 konfu pod max overklokom 850w napajanje (na dnu je objašnjenje), a to je u zamisli sa 13900k računato.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2023 10:06 (Jacked).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...
Jacked kaže...

 

A i te fore oko kilowatnih napajanja se vidim vuku jos od prije 10 godina i slijepo cita sta proizvođac pise...

 ma nije to, imaš temu gdje se liku gasio komp sa sisa focus 750w gold, koje nije puno lošije od moje sise prime 750w - tema

i ja sam bio uvjeren da mu nije do napajanja, pa je promijenio na kilowat i riješio problem, a nije jedini, javio se još jedan s istom grafom i istim slučajem

 

ne kažem da mora biti po speckama proizvođača ako imaš iole kvalitetan psu, ne mora biti niti neko gold, platinum uberskupo napajanje

dobro i kvalitetno bronze napajanje je sasvim ok, ali s druge strane uzimati konfe po soma ili dva eura i onda štediti 100 eura na napajanju je isto nepotrebni rizik

 

 Niš čudno Amd konfa naravno da rikava sve.

11 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Jacked kaže...

Nis cudno za Sisu kad ima po YT gdje i ova od 1000+w titanium resetiraju sisteme sa 3090 jer im je OCP pre zategnut. Sa time godinama vuku bitku.

 zato sam i računao da ću sa 3080 vjerojatno doživjeti tako nešto i tražiti zamjenu, pogotovo jer je moj prime stariji gold model

međutim, niti jednom se nije ugasilo, a drilao sam ga occp psu testom za probu nekoliko puta

11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ove ili iduce godine se ocekuje Intelov high end gpu nove generacije?

Necu se zacudit ako im RT dio bude u rangu Nvidie jer su vec prvom verzijom preskocili AMD.

 

Sad je sve bitnije na novim serijama koliko je dobar raytrace hardver jer path trace sigurno nece stat na Cyberpunku i Alan Wake 2.

U biti me cudi da nitko nije izveo ono sto je 3Dfx napravio u devedesetima sa didiciranim 3d akceleratorima.....dedicirani path trace akcelerator,hrpa nas bi radije kupila dodatnu karticu nego skakala na novu seriju za full price.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MEGATAMA kaže...

U biti me cudi da nitko nije izveo ono sto je 3Dfx napravio u devedesetima sa didiciranim 3d akceleratorima.....dedicirani path trace akcelerator,hrpa nas bi radije kupila dodatnu karticu nego skakala na novu seriju za full price.

Pa to sigurno i bude uskoro.

Do fizičkog zida se došlo, sad se sve bude svodilo na "DSP" dodatke, jedino je problem kaj još ne postoji sučelje koje bi bilo pogodno za to (PCI-e ni slučajno) i,  naravno, samo vanjski kobtroleri koji budu po nekom standardu hendlali sve to.

A nekaj standardizirati u tako velikoj industriji je pakao samo takav, tak i kad se prijeđe na takav sustav bar jedno desetljeće ne bude to funkcioniralo kak spada, a dotle već ionak ide sve na fotoniku.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2023 14:37 (fer-de-lance).
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Btw danas sam probao dic sa 1440p na 4k sa identicnim postavkama u CP Pathtrace i bome je skok u zahtijevnosti ogroman.

Dok mi u 1440p radi iznenadjujuce dobro tojest apsolutno fluidno na 4k je to doslovno slide show na rtx3080.

 

Sa raster verzijom+raytrace efekti nije bilo tako,naravno bilo je zahtijevnije na 4k ali nije bio slide show.

Ali sa druge strane ovo sam i mogao ocekivat jer je ipak u pitanju kompletni path trace naspram par raytrace efekata.

 

Ali da je slika u 4k spektakl...bome je ❤️

Nije samo bistrije nego jos vise detalja bude vidljivo i CGI dojam je jos jaci,to cemo igrat u 4k na 5xxx seriji 😁

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice