Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 2.896
|
čitano: 608.502
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MGloc kaže...

RTX 4070 ima KFA2 ex gamer sa 3 venta solidno hladenje I dobre performanse nekih 580e ali jako bucni ventilatori.

 

 To je govno od grafe bjež od toga.Prva šta valja je palit jetstream za 680 eu. Tako da i dalje 7800xt je tu ok kod nas. Dok je vani druga pjesma, nevidija svakako prvi izbor.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
6 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ekipa imam dilemu. Posjedujem dvije grafičke MSI Ventus rtx 2070 Super OC i rtx 3060 12 GB Palit. Jednu bi prodao a ne znam koju, po performansama u igrama su tu negdje.

Dolje je screenshot od 3d marka :)

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Prodaj staru 2070, iako bi bilo najbolje prodati obe i kupit sto jacu novu.

15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Evo ga revisit najnovije testiranje 8gb vrama. Zaključak jest kako high end gaming nije više za 8gb vrama več od prošle god čak i na 1080p. 

 

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Evo ga revisit najnovije testiranje 8gb vrama. Zaključak jest kako high end gaming nije više za 8gb vrama več od prošle god čak i na 1080p. 

 

 

Kako misliš najnovije, pa to je već skoro godinu dana star video 

16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Pa rekao je vec godinu dana. Valjda se krivo izrazio.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Gemmy kaže...
Pa rekao je vec godinu dana. Valjda se krivo izrazio.

 

"Evo ga revisit najnovije testiranje 8gb vrama" meni ne zvučio tako 

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Ma da najnovije kao nema novijeg, ovaj je 10 mjeseci star. Eto da se nešto priča uz kafu.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
8 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

A ne znam, sve je to mlacenje mrtvog konja, kao da ides dokazivati da je 200eur bolje nego 100eur, i da pruza vise ;)

 

Realnost je, ljudi igraju i dalje s karticama s 4gb Vrama, tako da, u smislu benchmarkiranja, testiranja tehnologije i slicno, ok, naravno, ali vec vidim, za 3-6 mjeseci "16gb vise nije dovoljno za igranje, jer kartice od 24gb imaju bolje performanse"....

 

Mislim, jbg, da bi takvo testiranje imalo pravog smisla, trebao bi dvije identicne kartice, jednu s 8 a drugu sa 16 gb, ovako je masa drugih faktora koji mogu utjecati na finalni rezultat, a ne samo cista kolicina rama....

 

Doduse, ne pratim takve usporedbe, zadnji put kad sam pratio, bila je usporedba rx580 s 4 vs rx580 s 8gb vrama, i razlika je bila 2-4 fps u korist vise memorije. Istina, niti ne znam postoje li takve sheme uopce kod trenutnih kartica, a da nisu neke TI ili XT varijante s vise memorije?

 

 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Damir22 kaže...

A ne znam, sve je to mlacenje mrtvog konja, kao da ides dokazivati da je 200eur bolje nego 100eur, i da pruza vise ;)

 

Realnost je, ljudi igraju i dalje s karticama s 4gb Vrama, tako da, u smislu benchmarkiranja, testiranja tehnologije i slicno, ok, naravno, ali vec vidim, za 3-6 mjeseci "16gb vise nije dovoljno za igranje, jer kartice od 24gb imaju bolje performanse"....

 

Mislim, jbg, da bi takvo testiranje imalo pravog smisla, trebao bi dvije identicne kartice, jednu s 8 a drugu sa 16 gb, ovako je masa drugih faktora koji mogu utjecati na finalni rezultat, a ne samo cista kolicina rama....

 

Doduse, ne pratim takve usporedbe, zadnji put kad sam pratio, bila je usporedba rx580 s 4 vs rx580 s 8gb vrama, i razlika je bila 2-4 fps u korist vise memorije. Istina, niti ne znam postoje li takve sheme uopce kod trenutnih kartica, a da nisu neke TI ili XT varijante s vise memorije?

 

 

 mislim da je bilo par igrica di je 3060 ti 8gb lošije radila nego 3060 12 gb, cisto radi vrama...mislim da je to far cry 6 bio

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2024 20:13 (dado16).
12 godina
suspendiran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Tech youtouberi seru o tome pa se i na forumu rasplamsalo. Naravno da je za 1080p brza 8gb kartica i dalje top. Ima poneka anomalija od igre koje se odmah uzimaju kao referenca iako su realno upali i zaboravi naslovi. Slobodno neka naprave igru koja zahtjeva minimum 12gb vrama uspjeh joj je zagarantiran jer 60% gamera ju nebude moglo igrat.
 
2 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Tech youtouberi seru o tome pa se i na forumu rasplamsalo. Naravno da je za 1080p brza 8gb kartica i dalje top. Ima poneka anomalija od igre koje se odmah uzimaju kao referenca iako su realno upali i zaboravi naslovi. Slobodno neka naprave igru koja zahtjeva minimum 12gb vrama uspjeh joj je zagarantiran jer 60% gamera ju nebude moglo igrat.
 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Rasprava o grafičkim karticama

Mislioc, znaš onaj stari vic, Mujo si čuo za grupu Duran Duran, nisam, al mi ne treba dva puta ponavaljati ....

Taraba WoW
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2024 21:02 (Taraba).
Moj PC  
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dado16 kaže...
Damir22 kaže...

A ne znam, sve je to mlacenje mrtvog konja, kao da ides dokazivati da je 200eur bolje nego 100eur, i da pruza vise ;)

 

Realnost je, ljudi igraju i dalje s karticama s 4gb Vrama, tako da, u smislu benchmarkiranja, testiranja tehnologije i slicno, ok, naravno, ali vec vidim, za 3-6 mjeseci "16gb vise nije dovoljno za igranje, jer kartice od 24gb imaju bolje performanse"....

 

Mislim, jbg, da bi takvo testiranje imalo pravog smisla, trebao bi dvije identicne kartice, jednu s 8 a drugu sa 16 gb, ovako je masa drugih faktora koji mogu utjecati na finalni rezultat, a ne samo cista kolicina rama....

 

Doduse, ne pratim takve usporedbe, zadnji put kad sam pratio, bila je usporedba rx580 s 4 vs rx580 s 8gb vrama, i razlika je bila 2-4 fps u korist vise memorije. Istina, niti ne znam postoje li takve sheme uopce kod trenutnih kartica, a da nisu neke TI ili XT varijante s vise memorije?

 

 

 mislim da je bilo par igrica di je 3060 ti 8gb lošije radila nego 3060 12 gb, cisto radi vrama...mislim da je to far cry 6 bio

 ok, no tu i dalje imamo dvije "razlicite" kartice... iako bi covjek ocekivao da je ti brza.... ne kazem da kolicina rama nema utjecaja, samo da treba gledati istu karticu

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
11 godina
suspendiran
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Stvar je što neke igre kada uspoređuješ u benchmarku 8GB vs 16GB u performansama neće pokazati problem zbog nedostatka VRAM-a, fps će biti sličan, frejmtajm će biti normalan ali kada pogledaš teksture na 8GB imaš zblurani i izobličeni mess od tekstura dok na 16GB modelu sve izgleda normalno, to se može vidjeti u testu dolje na Halo Infinite i Forspoken ( od 10:47 do 13:25 ).
Dakle neće se svuda nedostatak VRAM-a pokazati kroz FPS dropove i stutter, negdje frejmrejt izgleda dobro ali vizualno to izgleda kao da gledaš video na 480p vs 1080p. To ovisi od engina na kojem je igra rađenja

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2024 21:48 (ibme74).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Damir22 kaže...
dado16 kaže...
Damir22 kaže...

A ne znam, sve je to mlacenje mrtvog konja, kao da ides dokazivati da je 200eur bolje nego 100eur, i da pruza vise ;)

 

Realnost je, ljudi igraju i dalje s karticama s 4gb Vrama, tako da, u smislu benchmarkiranja, testiranja tehnologije i slicno, ok, naravno, ali vec vidim, za 3-6 mjeseci "16gb vise nije dovoljno za igranje, jer kartice od 24gb imaju bolje performanse"....

 

Mislim, jbg, da bi takvo testiranje imalo pravog smisla, trebao bi dvije identicne kartice, jednu s 8 a drugu sa 16 gb, ovako je masa drugih faktora koji mogu utjecati na finalni rezultat, a ne samo cista kolicina rama....

 

Doduse, ne pratim takve usporedbe, zadnji put kad sam pratio, bila je usporedba rx580 s 4 vs rx580 s 8gb vrama, i razlika je bila 2-4 fps u korist vise memorije. Istina, niti ne znam postoje li takve sheme uopce kod trenutnih kartica, a da nisu neke TI ili XT varijante s vise memorije?

 

 

 mislim da je bilo par igrica di je 3060 ti 8gb lošije radila nego 3060 12 gb, cisto radi vrama...mislim da je to far cry 6 bio

 ok, no tu i dalje imamo dvije "razlicite" kartice... iako bi covjek ocekivao da je ti brza.... ne kazem da kolicina rama nema utjecaja, samo da treba gledati istu karticu

 al tu je cisti primjer, ti verzija je jasna ko dan jača....ali ova ju pobjeduje u nekim igrama bas to cisto iz razloga veceg vrama, sve ostale karakteristike su slabije od ti, bar koliko ja znam

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
12 godina
suspendiran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Taraba kaže...

Mislioc, znaš onaj stari vic, Mujo si čuo za grupu Duran Duran, nisam, al mi ne treba dva puta ponavaljati ....

 Stari sad sam skužio da je dupli post . Sa moba sam slao 

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Damir22 kaže...

 ok, no tu i dalje imamo dvije "razlicite" kartice... iako bi covjek ocekivao da je ti brza.... ne kazem da kolicina rama nema utjecaja, samo da treba gledati istu karticu

 Pa u tome i jest kvaka gdje bi rtx sa uključenim RT u igri trebao masakrirat rx-icu ali događa se obratno. Dapače baš se ovako najbolje vidi koliko samo vram igra ulogu.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
8 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

ne kazem da ne igra.....

 

a koristiti rt na mid range karticama je posebna kategorija mazohizma.....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...
Damir22 kaže...

 ok, no tu i dalje imamo dvije "razlicite" kartice... iako bi covjek ocekivao da je ti brza.... ne kazem da kolicina rama nema utjecaja, samo da treba gledati istu karticu

 Pa u tome i jest kvaka gdje bi rtx sa uključenim RT u igri trebao masakrirat rx-icu ali događa se obratno. Dapače baš se ovako najbolje vidi koliko samo vram igra ulogu.

 nema kvake daj shvati, ocekujes od rtx 3060ti koja ima perfomanse gtx 1080ti koja je izasla eeee 2017 godine samo su joj smanjili kolicinu rama i dodali podrsku za Rt/dlss i sl. E 2017 godina???

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2024 21:21 (Boris grozni).
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

3060Ti ima veće performanse u odnosu na 1080Ti (u rangu 2080 Super, ako se ne varam). Ali da, situacija je puno bezveznija i gora ako se ima na umu da je 3060Ti jača od 1080Ti, a ima manje memorije od nje.

14 godina
online
Rasprava o grafičkim karticama

Evo svježih testova GTX 1080 Ti, sedam godina stara kartica

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Boris grozni kaže...
dery kaže...
Damir22 kaže...

 ok, no tu i dalje imamo dvije "razlicite" kartice... iako bi covjek ocekivao da je ti brza.... ne kazem da kolicina rama nema utjecaja, samo da treba gledati istu karticu

 Pa u tome i jest kvaka gdje bi rtx sa uključenim RT u igri trebao masakrirat rx-icu ali događa se obratno. Dapače baš se ovako najbolje vidi koliko samo vram igra ulogu.

 nema kvake daj shvati, ocekujes od rtx 3060ti koja ima perfomanse gtx 1080ti koja je izasla eeee 2017 godine samo su joj smanjili kolicinu rama i dodali podrsku za Rt/dlss i sl. E 2017 godina???

 ma koja rtx 3060ti tko nj spominje

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
11 godina
suspendiran
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Update za RX7900GRE

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Eto, ljudi se boje mining i AI ludila, a sad kad krene panika zbog potresa.

 

Tko je kupio grafu, kupio... 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Daj pliz nemoj nas strasit, da bar kavu u miru popijemo.

maximum effort
7 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

https://www.digitimes.com/news/a20240403PD208/taiwan-earthquake-tsmc-ic-manufacturing.html

 

Jebiga...

 

P.S. osim strukturalne štete na zgradama koje treba sanirati prije ponovnog početka proizvodnje, šansa da su strojevi u operativnom stanju je 0%,a ako npr. nekaj na EUV mašinama (jako izgledno) ode, to budu zastoji od par tjedana, a to je onda toliki kolaps tržišta da nemremo ni zamislit...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2024 10:36 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Jučer sam promijenio termalnu pastu i tzv. "padove" RTX 2060 Super kartici. Prije toga sam se malo vježbao rastavljanjem i samo promjenom paste na 2 starije grafičke. Temperatura GPU-a RTX-ici je pala za 9°C. Ne ide iznad 77. I puno su tiši ventilatori (ispod 2000 rpm-a su sada), a u zadnjih par mjeseci se javio problem da odu na mahove do 2560 rpm-a kada je GPU zagrijan na 85-86°C. I prije se grijao tako puno, ali nisu ventilatori na mahove skakali do oko 2500 rpm (max. bi inače bilo 2100). Sada je odlična situacija.Što se tiče "padova", na memoriji sam koristio one 0.5 mm debljine, a na regulatorima napona 1 mm. Temperatura tih elemenata mi nije poznata jer valjda tu nema temperaturnih senzora, samo vidim temp. GPU-a. Tako da ne znam koliko su se prije grijali, a koliko sada.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Druge 2 su Strix-ica GTX 960 2 GB i isto Asus, GeForce 6600 256 MB (pasivno hlađena). Njih sam prije 2-3 tjedna rješavao i koristio sam jeftiniju Cooler Master pastu koju imam već nekoliko godina. Nego, gore spominjete Tajvan? Eto, na sva tri čipa tj. GPU-a piše Tajvan.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2024 16:19 (Izzy).
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Ova plava ti ima jedan napuhnuti kondenzator 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice