R9 290/X club

poruka: 1.726
|
čitano: 245.024
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

imam jos uvijek problema sa fps na svojoj r9 290 tri-x.

 

Igram na rezoluciji 1680:1050 a ovo mi je fps:

 

Crysis 3 avg 45/50 fps, max settings fxaa

Farcry 3 avg 45 fps ultra 4xmsaa ) skoro je isto i bez aa

Sleeping dogs 70

Heaven benchmark x8 AA kad sam odvrtio bench imao sam 56,5 fps i score 1421.55

 

 

wtf se dešava probao sam 13,12 i 14,2 drivere isti k

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
R9 290/X club

pa reza ti bc-a gpu tj kartica ti ne dise kak spada na toj rezi , badava ti njoj 4mssa i ostalih djidjabaja {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

ali recimo u tom raideru mi radi uredno na 1000mhz uopce se ne downclocka i dobijen 77 fps u ingame benchmarku a

na youtube je lik ima 80 fps na 1080p.

 

da i napajanje mi proizvodi

zvuk u loadu čak i malo gori (moje je isto), da li je moguće da je napajanje u banani i ako je da ono koči grafu

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.3.2014 15:05 (thaar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
R9 290/X club

750W bi trebalo bit dosta, al daj za svaki slučaj pogledaj kolko ti 12V vodovi vuku ampera (kaj pise na napajanju).
Ja ju imam na monitoru koji je 1024x768 i dobivam 1000 MHz i u BF4 i u FC3 i još nekima, samo kaj mi je dosta loš frame rate.
Ali imam i lošiji komp pa je to sve relativno. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
R9 290/X club

Thar ja sam na gtx 680 phantom 4gb u FC3 na max,1080p i 8xmsaa imao mislim oko 80fps ili vise dok na msi 290 gaming i sapphire 290 tri-x oc fps pada i na 45 cim pogledas u daljinu.....ogromni problem ili sa driverima ili sa optimizacijom za amd grafe od strane developera.

Doduse nije mi djelovao realno taj frejmrejt na 680 sa tim postavkama ali to je prikazivao fraps....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: R9 290/X club
MEGATAMA kaže...

Thar ja sam na gtx 680 phantom 4gb u FC3 na max,1080p i 8xmsaa imao mislim oko 80fps ili vise dok na msi 290 gaming i sapphire 290 tri-x oc fps pada i na 45 cim pogledas u daljinu.....ogromni problem ili sa driverima ili sa optimizacijom za amd grafe od strane developera.

Doduse nije mi djelovao realno taj frejmrejt na 680 sa tim postavkama ali to je prikazivao fraps....

pa to mi stvarno nema smisla da je optimizacija za amd toliko u k... da kartica od nvidie koja je jedan tier niže ima duplo bolji fps

14 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

evo reinstalira sam far cry 3 samo bez DLCova i patcheva i sada mi je avg fps 55 sa v-syncom i 8x msaa na ultra. izgleda da se jedan od patchava ili DLCova ne sviđa r9 290ki

 

inaće napravio sam 3d mark (11) testove svi su bili uredni

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
R9 290/X club

Thaar neki patch je u pitanju posto lik sa mojim procom i referentnom 290 siba FC3 na 1080p ultra i 4xmsaa sa prosjecnih 80fps i minimum 70 ako sam dobro vidio a kod mene komotno pada na 40fps.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

Da li itko od vas ima Zalman z11 plus i 290 tri-x? 

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: R9 290/X club
MEGATAMA kaže...

Thaar neki patch je u pitanju posto lik sa mojim procom i referentnom 290 siba FC3 na 1080p ultra i 4xmsaa sa prosjecnih 80fps i minimum 70 ako sam dobro vidio a kod mene komotno pada na 40fps.

Da i meni je oko 70-80 bez vsynca, sa vsyncom mi je oko 55. s tim da mi bez obzira na vsync zna dropat do 40 i to na glupim mistima di se ništa ne dešava. znaći da igra nije bas najoptimiziranija.

 

EDIT

nakon još malo testiranja igre bez vsynca moram reći da sam bia u krivu, max fps mi je 70 ali ugl se drži oko 55-60 isto kao i sa vsyncem da stvar bude luđa msaa skoro uopće ne utijeće na fps kad je isključen ili kad je na x8 razlika je u možda 2-3 framea, wtf lol

 

@nightseeker

 

Ja ti koristim tu kombinaciju. Morat ćeš izvadit HDD kavez ako želiš da ti to stane. Sa bušilicom izbušiš po 4 pan zakovice sa gornje (di se spaja sa disk kavezom) i 4 sa donje strane, ali prije toga odvidaš plastiku sa kaveza u koju uklizuješ hardove. Morat ćeš vjerovatno koristit drugi pcie express slot na matičnoj, jer ti prvi blokira kavez za diskove koji dugačak i nemožeš ga izvadit. Tako da bi ti trebao i drugi slot biti barem pcie express x8 ako ne i x16 da iskorsitis grafu do max.

Također grafa će ti biti preblizu napajanja tako da ga trebaš okrenuti ventićem put doli, ali s temperaturama ne bi trebao imati problema meni je gpu max na 70 C, a u prosjeku na 66 s tim da sam prednji vent prebacija gori da bude exhaust a sprida stavija novi prolimatechov od 140mm.

 

Ako imaš pitanja javi se na pm.

 

 

Slika Slika
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.3.2014 0:26 (thaar).
15 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

Upravo sam to trazi, hvala ti ;D

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
R9 290/X club

Moji trenutni dojmovi sa ovom Safirkom uz zadnje beta drivere su da je ovo najbolja grafa koju sam ikad imao od performansi ,preko temperature pa do glasnoce u radu.Driveri od AMDa su rasplinuli sve moje predrasude koje sam imao prema njima i cak su u nekim aspektima bolji od nvidie i neznam zasto ali imam dojam da radeon daje bolji prikaz slike tojest malo kvalitetniji na mom TVu od nvidie.....

Eto samo neka sve ostane ovako i onda ovu kupnju smatram jackpotom i moram naglasit da MSI 290 Gaming edicija nije bila niti blizu ovih dojmova nazalost.....dosta glasnija sa dosta visim temperaturama ali ok ja sam dobio out of box potrganu.

Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: R9 290/X club
MEGATAMA kaže...

Moji trenutni dojmovi sa ovom Safirkom uz zadnje beta drivere su da je ovo najbolja grafa koju sam ikad imao od performansi ,preko temperature pa do glasnoce u radu.Driveri od AMDa su rasplinuli sve moje predrasude koje sam imao prema njima i cak su u nekim aspektima bolji od nvidie i neznam zasto ali imam dojam da radeon daje bolji prikaz slike tojest malo kvalitetniji na mom TVu od nvidie.....

Eto samo neka sve ostane ovako i onda ovu kupnju smatram jackpotom i moram naglasit da MSI 290 Gaming edicija nije bila niti blizu ovih dojmova nazalost.....dosta glasnija sa dosta visim temperaturama ali ok ja sam dobio out of box potrganu.

Ja sam svoju jučer odnio u Futuru na reklamaciju,  veli frajer da je to prva safirka r9 290 vraćena...Sad vjerovati mu, malo teže - ali bume vidili šta bu ASBIS rekel...

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.3.2014 5:08 (DarthMarkus).
12 godina
protjeran
offline
Re: R9 290/X club
DarthMarkus kaže...

Ja sam svoju jučer odnio u Futuru na reklamaciju,  veli frajer da je to prva safirka r9 290 vraćena...Sad vjerovati mu, malo teže - ali bume vidili šta bu ASBIS rekel...

kaj nisi rekao da ces cekati nove modele pa onda zamjena? kaj bi?{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
offline
Re: R9 290/X club
Stjepanj kaže...
DarthMarkus kaže...

Ja sam svoju jučer odnio u Futuru na reklamaciju,  veli frajer da je to prva safirka r9 290 vraćena...Sad vjerovati mu, malo teže - ali bume vidili šta bu ASBIS rekel...

kaj nisi rekao da ces cekati nove modele pa onda zamjena? kaj bi?{#}

Ma nemam živaca više, počela je $rat i s VTT offsetom...

 

BTW bila je puna 290x tri x na akciji za 4 soma, pa sam mislio uzet nju pod cijenu uz sitnu nadoplatu budući da sam i ovu preplatio (rano sam je uzeo), ali vidim da je nema više...

 

Sad baš me zanima što će iz ASBISA reć...

 

Sad trenutno imam gf 210 i šibam sve na ULTRA...Tomb raider 2 i quake 2 LETE....

11 godina
offline
R9 290/X club

Darth i meni su rekli u Futuri IT da su prodali podosta Sapphirki i da nisu dobili niti jednu na reklamaciju dok ih je nazalost MSI iznenadio brojem reklamacija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: R9 290/X club
MEGATAMA kaže...

Darth i meni su rekli u Futuri IT da su prodali podosta Sapphirki i da nisu dobili niti jednu na reklamaciju dok ih je nazalost MSI iznenadio brojem reklamacija.

Eh, ma samo me zanima što će reć u servisu...

10 godina
offline
R9 290/X club

Bok! 

 

Postavio sam pitanje uz narudžbu R9 290X sa Alibabe u rubriku razno 

 

Uglavnom; 

 

Kontaktirao sam tu žensku u poljskoj, kaže da šalje bez beda na fizičku osobu, 

cijena je 400$. 

 

Pretpostavljam da nema garancije a ako ima da moram slat nazad. 

 

Dal se isplati kupiti za 2250 Kn, plus možda 150 Kn shipping..

 

E da, najmanje dvije mogu naručiti. Znači nekih 5000 Kn??

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.3.2014 17:51 (gocc01).
 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
R9 290/X club

Iskreno ja se nebih zezao sa grafom od par tisuca kuna a da mi je garancija u nekoj udaljenoj drzavi.....vidis kako sam ja prosao sa MSI 290 gaming....

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: R9 290/X club
MEGATAMA kaže...

Iskreno ja se nebih zezao sa grafom od par tisuca kuna a da mi je garancija u nekoj udaljenoj drzavi.....vidis kako sam ja prosao sa MSI 290 gaming....

potpisujem.. 

12 godina
offline
R9 290/X club

Dečki došla nova safirka ... Za sad sve ok...Trebam jedno 100 njak sati gejmanja da 100% mogu reć "uredu...:-)"

 

Frajer mi je u Futuri ponovo rekao da je ovo jedina tri x izreklamirana, dok je MSI-a hrpetina....

 

Postavlja se pitanje , što će bit sa lightning modelom ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
R9 290/X club

Gzzzzz Darth :) Bome su ti brzo rijesili!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
R9 290/X club

Da, ja budala kupio gf 210 za dvjesto kn, pošto sam mislio da će me ****** dva tjedna dok ustanove kvar....

 

 

{#}

 

 

 

Odma da velim informaciju...Ako je ASBIS uvoznik/serviser, oni šalju novi/isti proizvod odmah (ako je na lageru), bez nagodbe...

 

Sa Microlineom se da pogađat....Dakle nadoplate, zamjena etc...Tako veli čika prodavač...

 

MEGA - da si uzimao preko ASBISA, vjerovatno bi dobio drugu MSI{#}ku

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.3.2014 20:00 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
R9 290/X club

Darth uvoznik je ASBIS koliko vidim na garanciji :) Imao sam SRECE i to puno :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: R9 290/X club
MEGATAMA kaže...

Darth uvoznik je ASBIS koliko vidim na garanciji :) Imao sam SRECE i to puno :)

Ček a nosio si u Microline ? Ovo mi je lik danas rekao u Futuri ...

11 godina
offline
R9 290/X club

Kupio sam u futuri MSI gaming koja je dosla broken odnio ju u microline,oni me poslali u futuru i tam sam dobio sapphirku.Pitali su me naravno dali ju zelim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
R9 290/X club

Malo sam gledao ovo flashovanje R9 290 u R9 290X, pa me zanima što zanči ovo UNLOCK i LOCKED, sve grafičke ne-referentnog modela su locked a referentnog unlocked i locked. . .?

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: R9 290/X club
MEGATAMA kaže...

Kupio sam u futuri MSI gaming koja je dosla broken odnio ju u microline,oni me poslali u futuru i tam sam dobio sapphirku.Pitali su me naravno dali ju zelim.

Evo ova testirana do maxe, nema traga black screenu...Vjera u Safir - VRAĆENA !

 

 

Da bar daju ove broken kartice nazad, možda bi u SLI-ju radila uredno,,,hehehehe

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.3.2014 22:25 (DarthMarkus).
11 godina
neaktivan
offline
Re: R9 290/X club

Samo malo logike je potrebno promjenit.

Opcenito vrijedi:

gpu cip od 290 = gpu cip od 290X (290 je zarobljeni cip od 290X)

 

290-locked (gpu cip je zakljucan na 290 verziju,normalno kod svih 290 gpu kartica)

290X-gpu cip slobodan,otvoren.

 

Ako se dobi "golden sample" i uspjesnim flashanjem biosa, unlocka 290: Dobiva se 290X.

290+uspjesan fash(unlock)=290X.

 

Sve ovo je slicno kao i kod 6xxx serije tj 6950->6970.

Samo sto ovdje su sanse manje,nesto teze ide.

 

 

Ovo,hoce li se 290 uspjesno otkljucat u 290X je zasada fakor srece.

Prije se pisalo da XFX,Sapphire je najuspjesniji na tom podrucju.

 

Moj osobni stav je da ce se nakon boljeg ispitivanja i proucavanja,bez problema otkljucavat.

Samo se treba strpit,da profesionalci odrade svoje.

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.3.2014 22:30 (Paradox1).
11 godina
offline
R9 290/X club

Mhm, znaci prepostavljam da samo referentne modele se moze otkljucati...tj. tamo na popisu nisam nasao ni jedan ne-referentni model?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice