R9 290/X club

poruka: 1.726
|
čitano: 244.417
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: R9 290/X club
izvone kaže...

nikad nije ni bio u silent-u jer nikad nije bilo potrebno kada je tih i na performance-u,nikad grafa OC-ana...sada sam stavio ove najnovije drivere 16.7.1. i koda imam manju rezoluciju wallpapera,a nigdje provjerit/promjenit rezoluciju,idem sada nakon update-a probat na silent prebacit...

 

malo me to brine sto na jednom modu dela dobro a drugi je nikakav...

 Flashaj ga ponovo taj koji nefercera kako treba

http://hwbot.org/signature/u135800.png
14 godina
offline
R9 290/X club

evo,sad sam u silentu i nema vise greski,probam jos stres test na gpu da vidim bude li doslo do greske,uglavnom sada cu ici flashat biose,jedan pa drugi,mada mi se s ovim driverima rezolucija fakat cini nesto manjom,neznam ni sam,sto mi se sve izdogadja primjetim svakakve gluposti...hvala svima na pomoci oko mojih problema :D

 

javim se nakon flasha

 

EDIT: Novi BIOS-i gore,sve radi ko podmazano u oba slucaja,sutra testiram u igrama,jos jednom hvala svima na pomoci i vremenu!

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.7.2016 0:41 (izvone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
R9 290/X club

Pozdrav, koliko se može dobiti za polovnu MSI Radeon Twin Frozr R9 270X Gaming OC Edition 2GB karticu bez garancije?

 

Trenutno imam kupca za 900kn, pa me zanima dal' je to ok cijena, hvala unaprijed.

One ring to bring them all and in the darkness bind them
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: R9 290/X club
Vise nego odlicna!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
R9 290/X club

Problemi... nisam cak niti siguran da je do graficke.

 

Dakle jutros palim komp  da mi se sa ms stora skine killer instinct kada dodem s posla...

 

kada ono komp se pali nikavi beepovi sve se uredno ucita ali signala na monitoru nemam. inace spojen dvi bandbrige kabelom reko mozda je do kabela.. uzmem hdmi opet nema reakcije.. reko wtf..

 

spojim hdmi na tv opet nema reakcije reko hbte led osla graficka .....

 

otvorim stranicu malo stisnem grafu i bum upalim kom i slika se vratila.. jucer sam premijestao sobu pa si mislim da je do toga but wtf? ona je 100% unutra dva sarafa je drze.

 

nego primjetio sam na monitoru tu i tamo kao neke crtice znaju izleti vodoravne na mili s kao da dolazi do nekakvog prekida nisu artefakti i sada si nekak mislim da ona postepeno rikava ili mi se samo čini?

osjetio sam i neke oscilacije u doom4 prilikom pokretanja vulkana dakle nekada upalim igru i imam vis fps a u zadnjih par puta je manji fps s istim postavkama...

 

gledam gpu temp, gpu load, mhz memorije i gpua i sve pod kontrolom...

 

jel imao netko slicno nesto? ostale igre rade sve okey bar do danas no velim morao sam na posao i nisam se vise stigao zabavljati s time

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 13:58 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
R9 290/X club

Nikola, sve mi se čini da ćemo na karmine kod tebe...Pripremi masnicu...

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
R9 290/X club

i nesto novaca

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: R9 290/X club

Izvadi ju ispuši dobro slot i vrati ju možda je samo malo prašine ušlo u utor, ili probaj drugi PCI-E utor.

Ajme ljudi puka san ka kokica
15 godina
offline
R9 290/X club

Ma radi ko beba, eto jucer igrao pa sve bilo po psu... no vrijeme ce pokazati...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

Učlanjujem se ponovo, ovaj put je model PowerColor R9 290x PCS+ 

EDIT: prosli model je bio Sapphire 290x Vapor-X, a prije toga referentna 290ka

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2016 0:06 (Kamikaza1600vti).
Moj PC  
8 0 hvala 0
8 godina
offline
R9 290/X club

eto i mene u klubu sa R9 290 tri-x, fina grafa za malo para i za poigrat se na FHD-u, zivjeli 

Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
R9 290/X club

bi li r9 290 mogla gurati 1440p igre na 1440p monitoru sa 50-60fps sa nekim medium-high postavkama?

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2016 12:14 (izvone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
R9 290/X club

Naravno!

 

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
R9 290/X club

Pozdrav, nedavno sam napravio clean install Win10 i stavio zadnje drivere, 16.8.2 Hotfix. Nakon tog clean installa, poceo mi se pojavljivati black screen u svim igrama prilikom pokretanja.

Mogu alt + tab iz igre i preko task managera izaci iz igre, ne zamrzne se totalno komp. Tek nakon restarta mogu normalno pokrenuti igre.

Da li se netko susreo s necim slicnim, ili zna u cemu je problem?

Ne znam zapravo da li je uopce problem do graficke il drivera, prvo mi je to palo na pamet, jer sam donedavno imao upgrade-an Win10 i stariju verziju drivera te nisam imao takvih problema.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 13:33 (nightrain).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
R9 290/X club

Eto meni danas bilo malo dosadno i uzeo sam si cca 20 minuta da promijenim pastu na Sapphire r9 290 Tri-X.

Shodno tome da doma trenutno imam mx-2 pastu nju sam i aplicirao..

 

Grafa i pasta na njoj su stare više od 2 godine pa rekao zasto da ne zamijenim.

 

Ovo je čisti dokaz kako Sapphire radi odlican posao u apliciranju paste, na zalost nisam slikao no pasta je na gpu bila savršena..

Uglavnom dobio san 1 stupanj s promijenom paste u loadu i 5-6 u idle-u

 

Evo sličica, dakle idle i 3 minute furmarka.

default+pasta+idle default+pasta+idle
default+mx2 default+mx2
furmark+default+pasta furmark+default+pasta
furmark+mx2 furmark+mx2
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2016 13:48 (toxic).
Moj PC  
5 0 hvala 4
10 godina
offline
Re: R9 290/X club

Zašto ne clockaš core ? Mislim da bi islo do barem 1050 sa tim coolerom

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Re: R9 290/X club
D3lBoy kaže...

Zašto ne clockaš core ? Mislim da bi islo do barem 1050 sa tim coolerom

 kad nemam bas potrebe... bez podizanje napona i power limita?

10 godina
offline
Re: R9 290/X club

Pa mislim da bi islo, iako je to stock vec boost na 1000mhz. Nemam ni ja potrebe ali sam primjetio da mogu na stocku 1100 pa ono zasto ne

Battlelog: D3lBoy-00
8 godina
protjeran
offline
R9 290/X club

Na 1150-1500 ide bez problema uz malo podizanje voltaze i power limita, a temperature ce biti nekih 4-5 stupnjeva vece.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: R9 290/X club

290 ? Ne vjerujem, ne clocka se na zraku baš nešto R9

Battlelog: D3lBoy-00
8 godina
protjeran
offline
R9 290/X club

Ma ide bez problema, imao je kolega istu takvu kao Toxic, tada smo ju bas uspoređivali sa mojom MSI R9 390 koju je prije 3 mjeseca i kupio od mene

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

Jedno kratko pitanje...

Jel i vama memory clock stoji na max stalno? Cak i dok je kartica idle?

Meni u idle-u core ode na minimum (300 MHz) ali memory clock stoji na 1370 (OC-ana je).
Ak vratim na stock clock, opet stoji na max, 1300.

Radi se o R9 290 Tri-X.

http://valid.x86.fr/14peml
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: R9 290/X club
zagi988 kaže...

Jedno kratko pitanje...

Jel i vama memory clock stoji na max stalno? Cak i dok je kartica idle?

Meni u idle-u core ode na minimum (300 MHz) ali memory clock stoji na 1370 (OC-ana je).
Ak vratim na stock clock, opet stoji na max, 1300.

Radi se o R9 290 Tri-X.

 Ako koristiš više monitora, da, memorija uvijek radi na maksimalnom (3D) taktu. Smeta, jer je VRM stalno zagrijan, pa samim time i kartica (GPU) ima veću temperaturu u mirovanju. Valjda su imali dobar razlog.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
8 godina
offline
Re: R9 290/X club
zagi988 kaže...

Jedno kratko pitanje...

Jel i vama memory clock stoji na max stalno? Cak i dok je kartica idle?

Meni u idle-u core ode na minimum (300 MHz) ali memory clock stoji na 1370 (OC-ana je).
Ak vratim na stock clock, opet stoji na max, 1300.

Radi se o R9 290 Tri-X.

 imam istu grafu, u idleu core je na 300mhz a mem na 150mhz, tu i tamo ode na 1300 kad nesto otvaram, al uglavnom je na 150mhz

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2016 13:55 (marattz).
10 godina
offline
R9 290/X club

Više monitora je razlog, meni isto memory stojao na max kad su 2 monitora, cim iskopcam jedan monitor odma padne na 150mhz. Uvijek mozes u afterburneru napraviti 2D profil u njemu stavi sve clockove na naj nize i ok

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

E vidiš da, opće nisam skužio da je to počelo od kad sam dodal drugi monitor! Hvala!

 

EDIT: Da, iskopčam drugi monitor i odma padne na minimum s povremenim skokovima.

http://valid.x86.fr/14peml
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2016 18:14 (zagi988).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
R9 290/X club

u zadnje vrijeme random izgubim sliku u igrama,na sekundu mi ekran crn i onda dobim sliku,jel bi to bilo do graficke il do monitora? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: R9 290/X club

Vjerojatno se driver crasha i podigne, probaj druge drivere, ako ne onda probaj smanjiti core i memory clockove malo pa vidi hoce li jos

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Re: R9 290/X club
izvone kaže...

u zadnje vrijeme random izgubim sliku u igrama,na sekundu mi ekran crn i onda dobim sliku,jel bi to bilo do graficke il do monitora? 

Bilo je nekih problema sa win 10, koji su tako opisani. Ako ih koristiš, malo prosurfaj, pa nađeš lako.

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
offline
R9 290/X club

pozz ekipa,vidim da nema ovdje neke velike aktivnosti pa cu je ja sada malo potaknuti.

 

Moja r9 290 gigabyte windforce me lijepo sluzi,maknuli su se oni problemi s driverom di je zacrnjivao ekran,no sada mi se graficka jako grije. Evo wot,60fps lock je oko 65-70 stupnjeva,idle oko 43-50. Temperatura sobe je 23-26.

Promijenio sam pastu i stavio thermal grizzly pastu koja je i ispod hladnjaka za cpu, no dobio sam 2 stupnjeva manje.

Kuciste je dobro prozraceno jer su upogonjena cak 7 ventilatora -2x 140mm s prijeda koji uvlace,na dnu jedan 140mm koji uvlaci,iza jedan 140mm odma iznad/iza graficke koji izvlaci i jos 3x 120mm na vrhu koji izvlace kroz radijator CPU-a. U idle je ok zrak koji ide van,al u igri,je dosta topao i graficka se jako cuje kako hladi i pocelo me nervirati,pogotovo kod zahtjevnijih naslova.

 

 

Malo guglanja sam nasao da ljudi stavljaju cpu hladnjake na graficke,samo treba dodatni bracket. Mene zanima koliko je to efektivno i koliko se to sada na mojoj grafickoj isplati?

 

 

Trenutno igram na full HD,tokom godine planiram na 1440p no nemam neku zurbu. Ali uskoro zelim probati neke bolje naslove na FHT kao sto su wildlands,bf1,watch dogs 2 etc. ...

 

 

Razmisljam da si uzmem 1070,no visoka mi cijena samo za fhd igranje,a monitor koji je 1440p me dode oko 500€ pa bi na kraju potrosio skoro 1000€ sto mi nije u trenutnom buđetu. Vega mi je dugo za cekati,nikako da daju neki info,kamoli da daju neke datume. Pa sad gledam i 480x koja i nije bogzna sto jaca,ali je tisa,hladija i manje trosi. Ali,tu je opet zasto kupovati rx480 koja je prakticki jednaka ovoj,radije nesto jace a to je opet 1070 pa se vrtim u krug .

 

Zato mi je sinula ideja vodenog.Pa me zanimaju vasi utisci,jel se netko s time pozabavio? Te vasa preporuka sto biste vi na mom mjestu napravili. Vise glava je pametnije od jedne

 

Hvala svima! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice