Podivljale cijene GPU-a

poruka: 288
|
čitano: 102.984
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
CroVandal kaže...

Znaci ako kupujes nesto a imas firmu unutar EU i posjedujes VAT broj i u sustavu PDV-a si. Onda mozes kupiti bez PDV a. Naravno mora se kupiti na Firmu odnosno obrt. Da ja sad tu grafu prodajem dalje morao bi obracunati PDV ali posto je koristim nemoram isto je sa svima materijalom koji mi je za obrt potreban. Doduse ako covjek zeli "muljat" moze nakon 1 godine prebaciti materijal iz poslovnog u privatno vlasnistvo i onda prodati kao poslovna osoba bez pdv -a. Isto se radi sa autima na firmu na veliko nakon 4 godine prebace u privatno i onda prodaju

Pitao sam jer se sa obrtom obicno cuvas ulaska u sustav pdv-a... 

11 godina
protjeran
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
Cryogenic kaže...
Jarvan kaže...

 13.499,00 kn u Instaru Gigabyte koju sam gledao je na tvojoj dojče stranici je 11.263,00 kn.

2 soma razlika, s tim da kad prođu krizme i sranja ni te razlike neće biti više, s tim da po ovu odeš u lokalnu trgovinu i nemoraš se jebati sa sranjima preko granice.

 Ja kupio u Mindfactory Gigabyte 3070, stigla nakon 4-5 dana, isprobao je i vratio im je nazad u Mindfactory, stigla im unutar 5 dana, i vratili mi novce čim su stigli, tak da neznam o kakvim sranjima ti pričaš, a da sam ovdje kupio i utvrdio da je neispravna, čekalo bi me 2-3 tjedna zajebancije po domačim dućanima/servisima. A možda i više.

 

I nije 2 soma kn razlike nego 3500 kn razlike. Uštediš 3500 kn samo na kupnju u drugoj državi. Bravo hrvatska. čip je čip, "isto rade" i ova jeftina i ona najskuplja, ajd par fps'a razlike.

 Doktor nauka, nema šta. 

Razlika je točno 2.236,00 kn. Gdje si vidio skoro duplih 3500 kn da mi je znati.

 

Za 2 mjeseca razlike skoro neće ni biti, tako da ne vidim problema osim što vi sraćkate mlatimudani totalno bezveze.

 

 

Kad malo bolje pogledaš, trenutna razlika je manja od PDV-a.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2022 13:26 (Jarvan).
6 godina
online
Re: Podivljale cijene GPU-a

Ljuke sada ili nikada. Bolje ne bude. Čak i ja važem dal da uzmem 6600 jer nema smisla čekat.
Jarvan tih 2300 je pola plaće tog radnika u prodavaonici. Za 2300 uzimam iz DE, u EU smo.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2022 15:46 (cvaja997).
13 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
Gdje je ima za 2300 iz DE, ako nije tajna?
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
online
Re: Podivljale cijene GPU-a

O razlici cijene kolega pričamo. 300 eura razlike, u EU je Hrvatska, ovaj propagira RH dućane i pravda razliku PDVom.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
11 godina
protjeran
offline
Podivljale cijene GPU-a

Ajmo sjebat svoje, i kasnije kukat gdje je problem.

Umjesto strpit se 2 mjeseca i kupiti za male pare doma, i poduprti domaće ljude.

Moj PC  
0 4 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
Jarvan kaže...

Ajmo sjebat svoje, i kasnije kukat gdje je problem.

Umjesto strpit se 2 mjeseca i kupiti za male pare doma, i poduprti domaće ljude.

To da se time podupire domaca proizvodnja onda ok, ovako nema nikakvog smisla..  

 

4 godine
neaktivan
offline
Podivljale cijene GPU-a

MGloc Hvala puno na preporukama za kartice i na nekim okvirnim cijenama koje se mogu ocekivati.

 

forumaš Vidis ovo za MSRP plus marze i PDV nisam znao te za izracun 1 dolar je 10 kuna kad su grafe u pitanju. Dosta stvari mi je jasnije. Hvala!

 

Krx Imas pravo, mislim da su ljudi na globalnom nivou debili. Grafe se kupuju sakom i kapom i to kad im cijena nema veze s mozgom. Npr. ja cekam vec dvije godine s integiranom jer mi je grafa riknula u najgore vrijeme.

U medjuvremenu sam otkrio nove hobije i potrosio novac na pojacala, klavijature, Dnd, investicije jer iz principa nisam htio dati novac za overrated komponente. Pitanje je moze li dovoljna kriticna masa ljudi bojkotirati monopol dvije kompanije i unistiti im profit.

Plus na integiranoj sasvim fino igram Sudden Strike, Corsairs, BG2, PT, Pillars cak i Pathfindera. Tako da zavrsavam old school naslove koje nisam prije zavrsio.

 

Da se nastavio ovaj madness s komponentama ozbiljno sam razmisljao o polovnom PS4 i nekim drugim hobijima. Iako nikad nisam bio tip za konzole.

Da ne pricamo o suludim cijenama za komponente i tehnologiju u Hrvatskoj, gdje moras dati pola ili trecinu place za neki komad tehnologije. Dok vani na Zapadu ljudi imaju jeftinije proizvode i puno vece place.

Ovo je bas vukojebina kad ides kupovati nesto od tehnologije.

 

Zna mozda gdje mogu vidjeti kako naruciti komponente iz Njemacke? Vidio sam da na mindfactory mozes naruciti samo ako imas nekakav private mail box jer ne isporucuju u Hrvatsku?

 

cvaja997 Uzet ces 6600 iz Njemacke?

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2022 11:35 (Ljuke).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
E da je stanje takvo da za pola, ili trecinu place mozemo kupovati najnoviji hardver, mislim da se nitko nebi bunio previse....

No prosjek, dakle vecina, radi par mjeseci za cifru potrebnu za nove high end graficke i slicno......
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
online
Re: Podivljale cijene GPU-a

Ne, 6600 ću kupit ovdje. Podupirem "naše" ljude.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
7 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
Može li mi to netko reći gdje su rtx 3050, rx 6600, rtx 3060 dosta jeftiniji izvan Hrvatske. Pod dosta jeftiniji mislim 300+ kuna s uključenom dostavom.
U to ne ubrajam one trgovine koji ne salju direktno u Hrvatsku. Fora s mailboxde ne ide u kalkulaciju ovdje.
Ja na amazon.de vidim samo veće cijene ili u najboljem slucaju 100 kuna manje
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2022 20:10 (Jure123321).
 
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
Jure123321 kaže...
Može li mi to netko reći gdje su rtx 3050, rx 6600, rtx 3060 dosta jeftiniji izvan Hrvatske. Pod dosta jeftiniji mislim 300+ kuna s uključenom dostavom.
U to ne ubrajam one trgovine koji ne salju direktno u Hrvatsku. Fora s mailboxde ne ide u kalkulaciju ovdje.
Ja na amazon.de vidim samo veće cijene ili u najboljem slucaju 100 kuna manje

 Nemoj se truditi to objasnit potomcima tifusa i dizenterije.

14 godina
protjeran
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
Jure123321 kaže...
Može li mi to netko reći gdje su rtx 3050, rx 6600, rtx 3060 dosta jeftiniji izvan Hrvatske. Pod dosta jeftiniji mislim 300+ kuna s uključenom dostavom.
U to ne ubrajam one trgovine koji ne salju direktno u Hrvatsku. Fora s mailboxde ne ide u kalkulaciju ovdje.
Ja na amazon.de vidim samo veće cijene ili u najboljem slucaju 100 kuna manje

Na tim "jeftinim" karticama ni razlika u cijeni ne moze biti velika...

6 godina
online
Re: Podivljale cijene GPU-a
Jarvan kaže...

 Nemoj se truditi to objasnit potomcima tifusa i dizenterije.

 ansha 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
12 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
Jure123321 kaže...
Može li mi to netko reći gdje su rtx 3050, rx 6600, rtx 3060 dosta jeftiniji izvan Hrvatske. Pod dosta jeftiniji mislim 300+ kuna s uključenom dostavom.
U to ne ubrajam one trgovine koji ne salju direktno u Hrvatsku. Fora s mailboxde ne ide u kalkulaciju ovdje.
Ja na amazon.de vidim samo veće cijene ili u najboljem slucaju 100 kuna manje

 Čuj rmpaliju, "mailbox.de ne ulazi u kalkulaciju" .Po cemu mailbox.de ne ulazi u kalkulaciju? Imas hrpu dućana koji direktno šalju u hr iz njemačke. 4 kartice sam uzeo preko mailbox.de i  jedna je bila rma u Mindfactory a dosla preko mailbox, znaci sve proslo kako treba. Sav hardware se da naći jeftinije. 

 

Primjer: Palit GeForce RTX 3070 GamingPro OC  5767 kn

https://www.mindfactory.de/product_info.php/8GB-Palit-GeForce-RTX-3070-GamingPro-OC-LHR-GDDDR6--Retail-_1387552.html

 

i ista ta najeftinija na nabavi je 6.249,00

https://www.hgspot.hr/graficka-kartica-palit-nvidia-geforce-rtx3070-gaming-pro-oc-8-gb-gddr6-lhr

 

500 kn jeftinije samo na grafi. Šta da se uzima cijeli komp ili više komponenata. Samo se vi nastavite ložit na "kupujmo domaće". Takve jedva čekaju.

 

A evo i njemačka verzija nabave.net

 

https://geizhals.de/

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.5.2022 1:29 (Cryogenic).
14 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a

Idealo.de isto mozete koristiti za usporedbu. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
7 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
Kao što sam rekao vidljivo je da je jedino na ultraskupim grafičkim vidljiva razlika u cijeni i to upravo kod onih trgovina koji ne dostavljaju u Hrvatsku i ne rade konverziju na hrvatski PDV.
Smatram da onaj tko ide uštediti sitne novce u tom slučaju na ultraskupim grafičkima, baveći se dvostrukim prepakiranjem preko mobileboxa i gubljenjem garancije uz trošenje vremena promatrajući cijene da bi trebao razmisliti o kupnji skuplje grafičke jer očito nema dovoljno raspoloživog novca za kupnju skupih grafičkih. Kupnja 10 000+ grafičke dok nemaš 100 000 kuna i više novca na računu u banci iskreno nema smisla i riječ je o krivoj raspodjeli novca.
Većina ljudi bira grafičke do cijene 3000 kuna, a tu nikakvog smisla nema gledati njemačke trgovine.
Znam da je to teško progutati, ali istina je. Čuvajte se, pažljivo s novcima i odlukama.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2022 20:19 (Jure123321).
 
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a

Ja uvijek kupujem mid range nekako mi se cini najisplativiji.

12 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
Jure123321 kaže...
Kao što sam rekao vidljivo je da je jedino na ultraskupim grafičkim vidljiva razlika u cijeni i to upravo kod onih trgovina koji ne dostavljaju u Hrvatsku i ne rade konverziju na hrvatski PDV.
Smatram da onaj tko ide uštediti sitne novce u tom slučaju na ultraskupim grafičkima, baveći se dvostrukim prepakiranjem preko mobileboxa i gubljenjem garancije uz trošenje vremena promatrajući cijene da bi trebao razmisliti o kupnji skuplje grafičke jer očito nema dovoljno raspoloživog novca za kupnju skupih grafičkih. Kupnja 10 000+ grafičke dok nemaš 100 000 kuna i više novca na računu u banci iskreno nema smisla i riječ je o krivoj raspodjeli novca.
Većina ljudi bira grafičke do cijene 3000 kuna, a tu nikakvog smisla nema gledati njemačke trgovine.
Znam da je to teško progutati, ali istina je. Čuvajte se, pažljivo s novcima i odlukama.

 Majko mila, treba mi jos par razreda valjda da razumijem ovo napisano.

 

I takvi daju savjete po bug.hr koji nisu ni narucili nesto izvana preko mobileboxa (mailbox.de) i pričaju o nečemu bez ikakvog iskustva, sačuvaj me bože tebe i tvojih verbalnih proljeva.

 

"Kriva raspodjela novca" - kandidat za Wallstreet, šteta da ovakva inteligencija trune u hrvatskoj.

"dvostrukim prepakiranjem preko mobileboxa" -auu, šta ćemo sad, oni dvostruko prepakiravaju pošiljke, zovi policiju.

"vidljivo je da je jedino na ultraskupim grafičkim vidljiva razlika u cijeni i to upravo kod onih trgovina koji ne dostavljaju u Hrvatsku i ne rade konverziju na hrvatski PDV." - kandidat za sljedeće izbore

" gubljenjem garancije" - di šta ko, kako i gdje??

"Većina ljudi bira grafičke do cijene 3000 kuna, a tu nikakvog smisla nema gledati njemačke trgovine." - pravi prorok Messiah sa plakatom end is near!

"Znam da je to teško progutati, ali istina je. Čuvajte se, pažljivo s novcima i odlukama." - stvarno je teško progutati ovaj tvoj isprdak od posta.

 

Uzeo sam 4 grafe preko mailboxa.de, 4x 3070, dvostruko su prepakirali, policija nije intervenirala (zasad), stiglo je sve kako treba, nisu izgubljene garancije ,jednu sam rma nazad u Mindfactory direkno iz Zagreba bez posredovanja mailboxa i Mindfactory je uvažio reklamaciju i vratili 8700 kn 10.2021.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2022 21:09 (Cryogenic).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
MGloc kaže...

Ja uvijek kupujem mid range nekako mi se cini najisplativiji.

 Koja je mid range najisplativija?

14 godina
protjeran
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
soulwire kaže...
MGloc kaže...

Ja uvijek kupujem mid range nekako mi se cini najisplativiji.

 Koja je mid range najisplativija?

3060 Ti

12 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a

Zavisi sta igras na kojoj rezi ja kada sam gledao za sebe prije 2 godine na 1080p bila je rtx 2060s sve vrti (vise-manje) na 120-144fpsa na medium postavkama.AAA naslove uz riktanje postavki moze lock 60fps bez problema.

Danas je to po meni rtx 3060/ti ta grafa vrti sve bez vecih poteskoca na 1080p,1440p ili 4k a nisi dao za nju bubreg. Ono sto sam htio reci da suludo je bacat 10k kn na high-end grafu ako igras par sati tjedno nisi majner i ne koristis racnualo za zaradu.Covjek gore ima 4x3070 vrijedne preko 30k hrk ali vjerovatno je majner ili ima zaradu od toga tako da to njemu ima smisla i nadam se da ce mu se isplatit ili mu se vec isplatilo.No eto uzmi si primjer da si uzeo gtx 980 za 500e i na godinu ti izade 1060 slicnih performansi za 300e.Ima malo tu i kontradikcije jer ljudi koji su uzeli RTX 2080ti na kraju su je prodavali i po vecim cijenama a prvo su bili popljuvani kako su preplatili karticu, no kazem pravi znalac koji zna znanje kada prodat karticu, prati bitcoin takav ne gubi.A ima i onih koji kupuju karticu da je koriste 2-3-5 godina.

 

Kada se gleda prosjecnog gamera vecina je jos uvijek na 1080p a za tu rezu vrti i RX 570 a ta grafa kosta 1000kn i svako si ju moze priustit.

 

Edit: Jure tko ima 10k kn za RTX 3080 ili koja vec toliko kosta ili je kostala vjerovatno si moze priustit i nije mu bitno ostavio cijelu placu,pola place ili trecinu place za nju.Za Mailbox i mindfactory ne znam, samo znam da je vecina zadovoljna i da bi kupili opet.(osobno nisam kupovao)

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2022 22:32 (MGloc).
14 godina
offline
Podivljale cijene GPU-a

Zasto ljudi uvijek misle ako netko ima love da je voljan vise platiti za istu stvar. Znaci ako mogu dati 10k za grafu mogu dati i 15k jel imam para. Glupost bolje ostatak potrositi na ostale stvari.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
6 0 hvala 2
4 godine
neaktivan
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a
Damir22 kaže...
E da je stanje takvo da za pola, ili trecinu place mozemo kupovati najnoviji hardver, mislim da se nitko nebi bunio previse....

No prosjek, dakle vecina, radi par mjeseci za cifru potrebnu za nove high end graficke i slicno......

 A mislio sam na budget opcije ili neki low tier do mid range. Naravno da flagship modeli i high end ponuda je brutalno skupa za nase place.

 

U biti ne znam ni koliko je pametno cekati POS sto se tice etheriuma pa da onda ekipa dumpa sve rigove i grafe na rabljeno trziste. Mogla bi biti poplava grafi do kraja godine na njuskalu.

6 godina
offline
Podivljale cijene GPU-a

cekate bezveze.

 

nvidia je upravo ukinula rebate support vendorima za 3000 seriju.

 

cijene ce ici gore

 

LHR grafe su za vikend brikane i rade na 100% sada

 

cijene ce ici gore

 

Etherium POS nece utjecati na koristenje GPU a rudarenje, jer se rudari hrpa drugih stvari, samo ce se prebaciti algoritam

 

cijene ce ici gore

 

Kina ima opet lockdowne, tvornice ne rade punim kapacitetima, cekanja su brutalna

 

poremecaji u proizvodnji i dobavi chipova ce biti do 2024.

 

cijene ce ici gore

 

grafe nece biti jeftinije, ovaj pad cijena je samo zbog spustanja maloprodajnih marzi i rjesavanja starog lagera, a ne nizih nabavnih cijena kod vendora

 

cijene ce ici gore

 

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Podivljale cijene GPU-a
3dfx kaže...

...

 

LHR grafe su za vikend brikane i rade na 100% sada

Etherium POS nece utjecati na koristenje GPU a rudarenje, jer se rudari hrpa drugih stvari, samo ce se prebaciti algoritam

Kina ima opet lockdowne, tvornice ne rade punim kapacitetima, cekanja su brutalna

 

cijene ce ici gore 

...

 LHR ni do sada nije bio problem, tržište kriptovaluta je bilo izuzetno jako, a i ograničenje se i do sada, barem delimično, moglo zaobići, i rudari su ih i u prethodnom periodu itekako kupovali - neće biti velikog poremećaja.

 

 Da je ljudima svejedno majnaju li Ethereum ili neki shitcoin, ne bi se "svi" držali ethereuma do poslednjeg trena. Možda neće biti baš kako se neki nadaju, ili barem ne odmah, ali majnanje alt-coina za koje ne postoji veliko interesovanje "ulagača" neće postati mnogo privlačnije kad prebacivanjem ETH rudara njihova težina odjednom postane 10, ili koliko god puta, veća, tako da će, kada/ako ETH zaosta preće na PoS, biti polovnjaka na tržištu.

 

 Kinezima nije u interesu da oni jedini blokiraju svoju ekonomiju u situaciji kada se ceo svet vratio na business as usual - osim na možda kratak rok, neće biti velikog poremećaja.

 

 Gotovo svi segmenti PC tržišta pokazuju znake zasićenja - ljudi su dve godine masovno upucavali novac u novi hardware i potražnja će stagnirati ili blago padati, pogodujući padu cena.

 

U odsustvu neke opšte katastrofe, u najmanju ruku ne očekujem da će cene značajno rasti u narednom periodu.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
neaktivan
offline
Podivljale cijene GPU-a

Razumijem da su cijene novijih grafičkih tolike ali nije mi jasno evo već par dana tražim po Ebay-u Engleskom i NJemačkom za kupit par komada GTX 275 ili GTX 280 jer imam već jednu u starom kompu pa sam htio za par eura nabaviti još jednu za SLI čisto iz zezancije ali su cijene totalno čudne. Znači GTX 275 je prastara kartica stara 13 godina i za nju traže od 30 funti za untested pa sve do 70 funti za karticu. Ne vjerujemd a se tako stara kartica može koristiti za mining. Zašto su cijene tolike.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a

Pa da opcenito ljudi traze od 20 do 70 eura za takve kartice a eto ocito drzi neku cijenu kao muzejski model.

14 godina
offline
Re: Podivljale cijene GPU-a

Znaš kako je... vintage i oldtimeri s vremenom dobijaju na cijeni 

5 godina
neaktivan
offline
Podivljale cijene GPU-a

Hoće li se ulaskom u eurozonu sljedeće godine cijene spustiti? Tj, hoće li se PDV promijeniti?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice