NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.468
|
čitano: 784.172
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
X3M kaže...
dery kaže...

Onda kakve su ove bolje ako je ino3d uradio tako dobro.

 Zasto mislis da su recimo neki drugi brandovi bolji od Inno3d?

 

to sto kod nas nesto poznat/razvikan ne znaci da nevalja

 

Inno3d je jedan od najstarijih nvidia partnera, svakako je bolja kartica od Palit i Gainward, a one se smatraju odlicnima

 Ne mislim nego znam jer nisam od jučer.Gainward radi bolje grafe te nije bez veze ino3d najeftiniji uvijek bio.U njega je lošiji model dok ino3d ima i iChill x3 model koji je solidna sredina sa gaiward phantomom i palit gamerock.

kradem mine iz minskog polja
3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
dery kaže...
X3M kaže...
dery kaže...

Onda kakve su ove bolje ako je ino3d uradio tako dobro.

 Zasto mislis da su recimo neki drugi brandovi bolji od Inno3d?

 

to sto kod nas nesto poznat/razvikan ne znaci da nevalja

 

Inno3d je jedan od najstarijih nvidia partnera, svakako je bolja kartica od Palit i Gainward, a one se smatraju odlicnima

 Ne mislim nego znam jer nisam od jučer.Gainward radi bolje grafe te nije bez veze ino3d najeftiniji uvijek bio.U njega je lošiji model dok ino3d ima i iChill x3 model koji je solidna sredina sa gaiward phantomom i palit gamerock.

 ma kaj si lud, ak on veli da je to dno dna onda je tako, šta bi itko bio zadovoljan pa on zna bolje od nas vlasnika!

22 mjeseca
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Pa imaju testovi i rezultati koji pokazuju svoje. Zna se sta je Inno i u koji segment ponude spada, ja nisam komentirao da je loš generalno nego da je losiji od ostalih spomenutih. Uostalom to su šparne grafe pa i hladnjaci rade u krugu normale, nema lošeg modela da se pregrijava, ali da se vide razlike u segmentima spram boljih vendora se vidi.

 

To sta si ti kupio Inno pa se butthurtaš i odjednom guraš taj svoj ulazni model na vrh piramide je tvoj problem

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2023 23:25 (Legacy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Ma ja samo kažem ako je najeftiniji i najlošiji model napravljen tako dobro kakvi su onda bolji modeli. Ne kuži on šta je pjesnik htio reči.Znači da je ova serija odlično urađena bez obzira na model ali naravno razlika u cijeni je u pcb ,vrm, kondezatori,power limiti,clock frekvencije, hladnjaci temperatura buka.

kradem mine iz minskog polja
22 mjeseca
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
dery kaže...

Znači da je ova serija odlično urađena bez obzira na model ali naravno razlika u cijeni je u pcb ,vrm, kondezatori,power limiti,clock frekvencije, hladnjaci temperatura buka.

 Pa upravo tako, na ovoj seriji u praksi biras najjeftiniji model svaki hladi u najmnju ruku dobro, uz napomenu da vise ni modeli sa AIO ne bjeze vise od 5c max od zracnih.

12 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Inno je ok. Nije top hlađenje, ali vjerujem da je jedno od boljih kod jeftinijih kartica. Da moram birati od jeftinijih modela uzeo bih prije njega, nego većinu. I to bazni 3x. Sjećam se da su njega preporučivali nauštrb x4 zujalica modela.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2023 12:55 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

dam se kladit da je Inno bolji od Gigabytea 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
X3M kaže...

dam se kladit da je Inno bolji od Gigabytea 

 

 

 Od Zotac Trinitya, Palit šrotova KFA-ae i PNY-a 100% je.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
22 mjeseca
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
X3M kaže...

dam se kladit da je Inno bolji od Gigabytea 

 

 

 Po supportu i ostvarivanju jamstva sumnjam da ima tko gori od Gige. 

2 godine
online
NVIDIA Lovelace 40xx

Na nekom videu sam vidio da gigi puca pcb kod 40x0 kartica na prijelazu dijela koji ulazi u pcie slot i dijela sa bitnijom elektronikom, gpu, mema etc., jeftin, tanak pcb koji ne može izdržati težinu kartice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Misliš ne može izdržati masu hlađenja.

2 godine
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Izzy kaže...

Misliš ne može izdržati masu hlađenja.

 Ne, diablo je kriv , evo dolje...

 

 

i još dolje...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2023 15:28 (notloB).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Kolko vidim na mf najjeftinija palit jetstream ,4070ti
pa cemo vidit sta ona kaze..
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
22 mjeseca
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Nemozes fulat sa Palitom, stavio sam na prošloj stranici test hladnjaka iz recenzije i taj model je u samom vrhu po hlađenju. Top model za male pare!

 

Inace, odvrti sa tom 7900xt Superposition 1080p Extreme i baci screenshot na zadnjoj sceni uz monitoring da fino vidimo temperaturu, RPM (njega fiksiraj na 1700rpm na obje pa da imamo približnu referencu) i frekvenciju, pa onda isto odradi kada dođe ta 4070ti da se usporedi fino.

 

Mogli bi također i ostali vlasnici 4070ti u grupi odraditi tako test pa da vidimo u kojem grmu leži zec, naravno pod uvjetom da je ambi temp približna kod svih.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2023 18:15 (Legacy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ovako nekako je tier lista.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 2
22 mjeseca
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

U suštini da, kategorički lijepo segmentirano.

 

Na kraju dana najbolja bude ona koja ima najbolje hlađenje jer o tome ovisi boost a na svakih cca 5 stupnjeva se pomice za jedan bin koji je oko 14MHz. Đaba model sa napucanim PCB-om i 400w power limita ako hlađenje bude losije od onog na jeftinijem modelu, em sta je i 300w jako teško povuci iz 4070ti. Korisno za OC entuzijaste koji ce se igrati sa LN2 jer cak ni na vodi se nebude iskoristio sav taj overkill od PCB-a i BIOS-a sa flagship modela.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2023 19:29 (Legacy).
 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Legacy kaže...

Nemozes fulat sa Palitom, stavio sam na prošloj stranici test hladnjaka iz recenzije i taj model je u samom vrhu po hlađenju. Top model za male pare!

 

Inace, odvrti sa tom 7900xt Superposition 1080p Extreme i baci screenshot na zadnjoj sceni uz monitoring da fino vidimo temperaturu, RPM (njega fiksiraj na 1700rpm na obje pa da imamo približnu referencu) i frekvenciju, pa onda isto odradi kada dođe ta 4070ti da se usporedi fino.

 

Mogli bi također i ostali vlasnici 4070ti u grupi odraditi tako test pa da vidimo u kojem grmu leži zec, naravno pod uvjetom da je ambi temp približna kod svih.

 inno3d x3 4070ti stock bucka od samo 42mm debljine(Inno3d X3 should be noted, it is the only two-slot card in the 40 series)!
gpu limitiran na 48% sto izade oko 1705-15rpm

Grafa s pocetnih 2805mhz padne 5 binova sto izade oko 2735mhz.
U kuci je nekakvih 26°c klimatiziranih! Test je svaki put drugaciji nekad padne za samo 3 bina!
Grafa je najvise povukla 275w.
Evo rukavica je bačena čekamo ostale s 8 slot modelima i 17kg bakra

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2023 20:45 (Boris grozni).
22 mjeseca
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Sad imamo bazu pa da vidimo. Reci cu ja kolegi da mi šibne rezultat sa svojom gaming X trio 4070ti.

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Legacy kaže...

Sad imamo bazu pa da vidimo. Reci cu ja kolegi da mi šibne rezultat sa svojom gaming X trio 4070ti.

 Aj požuri, po ovom gore videu je taj model identican kao ichill x3! Svakako bi trebala biti nesto bolja od obicnog inno x3 modela!

2 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Legacy kaže...

Sad imamo bazu pa da vidimo. Reci cu ja kolegi da mi šibne rezultat sa svojom gaming X trio 4070ti.

 Smije li se znati koju ti konfu imaš? Inače koliko vidim hardverski dečki uredno objavljuju svoju konfiguraciju, dok ti iz nekog razloga skrivaš .

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2023 21:43 (Trilogija).
22 mjeseca
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Trilogija kaže...

 Smije li se znati koju ti konfu imaš? Inače koliko vidim hardverski dečki uredno objavljuju svoju konfiguraciju, dok ti iz nekog razloga skrivaš .

 Gdje je tvoja? Kad vidim tvoju stavljam svoju uber duper konfu!

22 mjeseca
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Boris grozni kaže...
Legacy kaže...

Sad imamo bazu pa da vidimo. Reci cu ja kolegi da mi šibne rezultat sa svojom gaming X trio 4070ti.

 Aj požuri, po ovom gore videu je taj model identican kao ichill x3! Svakako bi trebala biti nesto bolja od obicnog inno x3 modela!

 Oko 23h kad dođe sa posla

2 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Legacy kaže...
Trilogija kaže...

 Smije li se znati koju ti konfu imaš? Inače koliko vidim hardverski dečki uredno objavljuju svoju konfiguraciju, dok ti iz nekog razloga skrivaš .

 Gdje je tvoja? Kad vidim tvoju stavljam svoju uber duper konfu!

 Sad mi je sve jasno, hvala. 

15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Šteta što je legacy protjeran kužio se dobro u hardwer.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Da, baš nam je osiromašen sad forum, hahahaha. 

3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Znaci inno 3d 3x ostaje na tronu bez konkurencije😂😂😂💪😁
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Boris grozni kaže...
Znaci inno 3d 3x ostaje na tronu bez konkurencije😂😂😂💪😁

 Nemaš konkurencije jer si jedini u zemlji uzeo rtx4070ti.Tj. zamjenili ti za kvarni gpu da se riješe svog ino3d modela.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2023 14:23 (dery).
3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
dery kaže...
Boris grozni kaže...
Znaci inno 3d 3x ostaje na tronu bez konkurencije😂😂😂💪😁

 Nemaš konkurencije jer si jedini u zemlji uzeo rtx4070ti.Tj. zamjenili ti za kvarni gpu da se riješe svog ino3d modela.

 Hahah, šteta jedino kaj mu nismo docekali frenda za usporedbu, mozda se i javi uskoro

15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ti si tu grafu dobio za malo skuplji gablec, definitivno te posralo tak da puna šaka barde.

Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

koliko je relevantan taj superposition bench uopce? to je softver iz 2019, koliko vidim, jel to uopce itko nadograduje na nove tehnologije i API-e? 

 

ozbiljn pitam ne zajebavam 

 

sta nije bolje neku igru vrtit nego te sintetike?

Moj PC  
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice