NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.467
|
čitano: 715.784
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Koje su postavke najbolje da se underwolta rtx 4090 u ms afterburneru?
Malo sam gledao po youtube ali dobro je cuti i drugo misljenje
Intel 80286
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Nema univerzalnih postavki, morat češ sam isprobati za svoju karticu.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Horned Reaer kaže...
Koje su postavke najbolje da se underwolta rtx 4090 u ms afterburneru?
Malo sam gledao po youtube ali dobro je cuti i drugo misljenje

 -10% power

 

krenes od 0.895v i onda dizes v dok ti ne bude stabilno

 

i naravno na to, ti ovisi fan curve kako slozis

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.3.2024 12:16 (Timo).
3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Horned Reaer kaže...
Koje su postavke najbolje da se underwolta rtx 4090 u ms afterburneru?
Malo sam gledao po youtube ali dobro je cuti i drugo misljenje

 Zbog clockstretchinga na 4090 undervolt nije pozeljan. Redukcija power limita je dovoljna.

Osobono guram 4090 sa 70% power limitom.

 

Source: 

https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/16giidy/ive_discovered_that_all_4090s_clock_stretch_below/

Origin: IsusCmarobnjak
6 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Jel mogu pitat zašto sve to, ali nije poanta pustit 4090 da diše punim plučima, nije valjda da se sad sekirate oko toga koliko će struje progutat nakon što ste potrošili 2t eura na nju?

Al nije to kao da kupite Ferarija pa pazite na potrošnju i buku auta, nekako mi je to kontradiktorno!

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.3.2024 19:01 (nikonja).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Ma to su samo ovi ekološki osviješteni forumaši. Ali neka je barem zimi puste da prži sve oko sebe.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
nikonja kaže...

Jel mogu pitat zašto sve to, ali nije poanta pustit 4090 da diše punim plučima, nije valjda da se sad sekirate oko toga koliko će struje progutat nakon što ste potrošili 2t eura na nju?

Al nije to kao da kupite Ferarija pa pazite na potrošnju i buku auta, nekako mi je to kontradiktorno!

 Na taj nacin produzujes vijek kartice , manje se grije , tisa je a usput se tjesis da si ustedio na struji.Usporedba sa ferarijem je apsurd.

Éire
16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
To sa produzivanjem vijeka je glupost.
Prije ce zastariti nego krepati.

Cisto sumnjam da ce ju drzati vise od 5g.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.3.2024 19:23 (Gemmy).
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Gemmy kaže...
To sa produzivanjem vijeka je glupost.
Prije ce zastariti nego krepati.

Cisto sumnjam da ce ju drzati vise od 5g.

 Naravno da nije glupost, temperatura direktno utjece na vijek el.komponenata danas se vijek grafickih kartica bome produzio na poprilican broj godina, em sto igre neizlaze vise niti priblizno toliko zahtjevne niti u tolikoj kolicini kao nekada kao niti engini na kojima su napravljeni, a snaga grafickih bome raste bolesno, rtx 4090 za 5g ce biti i dalje brutalna kartica ako uzmemo u obzir kako je starila jedna 1080ti ili sad jedna od najprodavanijih kartica uopce rtx 3060/ti!. ja imam isti broj fps-a u valjda zadnjih 5 Cod naslova sto je evo jedan primjer toga!
Zapravo sam samo htio reci da se svakako isplati uzeti jednu 4090 na duze staze

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.3.2024 20:38 (Boris grozni).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
nikonja kaže...

Jel mogu pitat zašto sve to, ali nije poanta pustit 4090 da diše punim plučima, nije valjda da se sad sekirate oko toga koliko će struje progutat nakon što ste potrošili 2t eura na nju?

Al nije to kao da kupite Ferarija pa pazite na potrošnju i buku auta, nekako mi je to kontradiktorno!

Zato jer proizvodaci nabijaju nepotrebno potrosnju i napon, da bi bili sigurni da ce svaki silikon raditi unutar specifikacija, ne samo kod ove kartice, vec kod svih kartica i procesora

 

i onda ako znas i mozes, zasto ne sloziti karticu da radi bolje, tise i efikasnije, po meni no brainer

 

ovo za struju nema smisla ako imas jednu ili dvije, medutim kod mene u firmi kada imas 20-30 kartica, sa isto toliko procesora koji gutaju skoro ko kartice, i sistemi rade 24/7, potrosnja je itekako bitan faktor u troskovima poslovanja, pa je optimizacija svake komponente, ogromna usteda na godisnjoj razini

 

 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Timo kaže...
nikonja kaže...

Jel mogu pitat zašto sve to, ali nije poanta pustit 4090 da diše punim plučima, nije valjda da se sad sekirate oko toga koliko će struje progutat nakon što ste potrošili 2t eura na nju?

Al nije to kao da kupite Ferarija pa pazite na potrošnju i buku auta, nekako mi je to kontradiktorno!

Zato jer proizvodaci nabijaju nepotrebno potrosnju i napon, da bi bili sigurni da ce svaki silikon raditi unutar specifikacija, ne samo kod ove kartice, vec kod svih kartica i procesora

 

i onda ako znas i mozes, zasto ne sloziti karticu da radi bolje, tise i efikasnije, po meni no brainer

 

ovo za struju nema smisla ako imas jednu ili dvije, medutim kod mene u firmi kada imas 20-30 kartica, sa isto toliko procesora koji gutaju skoro ko kartice, i sistemi rade 24/7, potrosnja je itekako bitan faktor u troskovima poslovanja, pa je optimizacija svake komponente, ogromna usteda na godisnjoj razini

 

 

 ko o cemu, racunalni expert o silikonu u grafickim karticama

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Kako nebi vrijedila usporedba sa Ferarijem??

Kupiš ga sa 600ks i onda podrežeš na 400Ks, nema logike jer to više u suštini nije isti automobil...da, zove se isto i izgleda, no nije i nejde tako kako je zamišljen i napravljen!!

Isto tako i vga....ako ste dali 2000e za karticu onda je valjda potreba za Ultra detaljima na 4k i brojem frejmova čim bližim osvježavanju monitora //120 ili 144hz primjerice te potom mi se točno jebe za koliko će struje potrošiti....barem ja gledam tako na to inače mi je nema smisla uzimati. To što će se produžiti radni vijek otom potom, radit će ionako 5 do 7g. svaka uz jednu do 2 promjenu paste i padova te u čistom i dobro ventiliranom kučištu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Backdraft kaže...

 

 

 ko o cemu, racunalni expert o silikonu u grafickim karticama

 hrvatski mi nije materinji jezik, pa ponekad pisem engleske rijeci na hrvatski nacin, kada brzo pisem bez razmisljanja

 

mislio na silicij, napisao silikon 

11 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Wiz3m4n kaže...

Kako nebi vrijedila usporedba sa Ferarijem??

Kupiš ga sa 600ks i onda podrežeš na 400Ks, nema logike jer to više u suštini nije isti automobil...da, zove se isto i izgleda, no nije i nejde tako kako je zamišljen i napravljen!!

Isto tako i vga....

 pa nije baš isto, dapače, uopće nije isto nego čak suprotno

ferrari kad mu srežeš snagu na 400ks onda izgubi perfomanse, rtx grafe kad ih undervoltaš možeš dobiti i više snage

moju 3080 kad undervoltam za 10% dobijem 100mhz više, a kad je undervoltam za skoro 20% dobijem iste perfomase kao i stock, ali uz značajno nižu temperaturu i buku

 

zamisli da ferrariju srežeš postrošnju za 20%, a da mu ostanu iste perfomanse i da te ta preinaka košta samo malo vremena

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Wiz3m4n kaže...

Kako nebi vrijedila usporedba sa Ferarijem??

Kupiš ga sa 600ks i onda podrežeš na 400Ks, nema logike jer to više u suštini nije isti automobil...da, zove se isto i izgleda, no nije i nejde tako kako je zamišljen i napravljen!!

Isto tako i vga....ako ste dali 2000e za karticu onda je valjda potreba za Ultra detaljima na 4k i brojem frejmova čim bližim osvježavanju monitora //120 ili 144hz primjerice te potom mi se točno jebe za koliko će struje potrošiti....barem ja gledam tako na to inače mi je nema smisla uzimati. To što će se produžiti radni vijek otom potom, radit će ionako 5 do 7g. svaka uz jednu do 2 promjenu paste i padova te u čistom i dobro ventiliranom kučištu.

 Nikako ne stoji usporedba sa ferarijem.Ajd nemoj tako bit neznalica slušaj ljude. Efikasnija uz manje zagrijavanje buku i veči takt uvijek se ide na undervolt koji je obavezan i jednostavan.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Stvar je do silikona.

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ne vjerujem da sa ograničenim tdp na 70% može raditi isto no dobro, eto sada sam naučio, hvala

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Ma ne moze radit, nije to to. Svi slideri moraju na MAX, kao good ol' days.

maximum effort
6 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ok, mogu razumit da to radiš da je stišaš jer će ventilatori radit sporije i time tiše jer je i meni to najvažnija stvar, ali komentar da joj sa time produžiš vijek trajanja ili da je undervoltana brža je uber bullshit (krcato testova koji to potvrđuju). U normalnim uvjetima (redovno čiščenje prašine, pravilna ventilacija kučišta i mjenjanje paste) bez undervoltanja, ova kartica bez problema može gurat 10 godina, ali velika večina vlasnika će je ionako prodat čim se pojavi 5090, što znači da je u prosjeku kod jednog vlasnika po meni cca 3 godine, a toliko može izdržat pa da je neznam koliko mučiš.

 

Ali vaša kartica, vaš izbor!

Moj PC  
1 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

¸Vas dvojica isto kao i ja neuki, slušajte ljude....

 

btw ja sam se referirao na kolegin 70% tdp uz iste stock taktove....jeben silokon taj ni Pamela Anderson nije imala 

Inače naravno da je Undervolt dobro došao, ja ga na ssvakoj kartici napravim no ne zbog računa za struju i dužeg vijeka već kako je kolega rekao zbog tišine same kartice.

3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
nikonja kaže...

Ok, mogu razumit da to radiš da je stišaš jer će ventilatori radit sporije i time tiše jer je i meni to najvažnija stvar, ali komentar da joj sa time produžiš vijek trajanja ili da je undervoltana brža je uber bullshit (krcato testova koji to potvrđuju). U normalnim uvjetima (redovno čiščenje prašine, pravilna ventilacija kučišta i mjenjanje paste) bez undervoltanja, ova kartica bez problema može gurat 10 godina, ali velika večina vlasnika će je ionako prodat čim se pojavi 5090, što znači da je u prosjeku kod jednog vlasnika po meni cca 3 godine, a toliko može izdržat pa da je neznam koliko mučiš.

 

Ali vaša kartica, vaš izbor!

 Izdržljivost kondenzatora smanjuje se unutrašnjim zagrijavanjem prepolovljavanja životnog vijeka sa svakih 5 ℃ porastaOSNOVE!

11 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Kako misliš uber bullshit? Na prošloj stranici ove teme imaš mohe podatke za tri mjerenja - stock, undervolt skoro 20% i treći undervolt 10%.
Na 10% undervolta ima veću brzinu i veće perfomanse, a radi se o gaming z verziji koja je binana i ima najveći klok od svih msi 3080 grafa. Nikakav bullshit, nego konkretni rezultati.
Da znaš kako rade rtx grafe znao bi zašto umjereni undervolt povećava klok i perfomanse, ali valjda je lakše reć da je to bullshit nego se educirat
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ne mogu vjerovat da na ovakvom forumu ima forumaša koji tvrde da je undervolt bullshit . Odakle se kote takvi ovde.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Nije da zastupam i branim kolegu no zašto misliš da bi svi forumaši ovdje trebali biti tako pametni i bahati kao i ti....koristiti izraze kotiti i sl. govori dosta o tebi 

 

LJudi su ovdje različitih, drugačijih mišljenja, znanja, stavova i uvjerenja. Neki su tu da nešto nauče, neki da skrate vrijeme a neki i da pomognu drugima. Pokaži malo poštovanja prema kolegama i nemoj misliti da su svi ovdje pametnjakoviči a ti največi od njih koji si tu da ih još nešto poučiš i pokažeš da ne znaju ništa.

14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

To je kad više nije odtalo ništa drugo, undervolt 😂

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

ako hocete da vam kartica daje vise fps-a, uz manje temperature, manju buku i manju potrosnju, definitivno undervolt i podesavanje

 

ako necete onda samo rokaj stock

 

evo od jednog korisnika s foruma rezultati, gdje ne njegov undervolt bolji od AMD overclocka  LINK

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
picajzla0707 kaže...
Kako misliš uber bullshit? Na prošloj stranici ove teme imaš mohe podatke za tri mjerenja - stock, undervolt skoro 20% i treći undervolt 10%.
Na 10% undervolta ima veću brzinu i veće perfomanse, a radi se o gaming z verziji koja je binana i ima najveći klok od svih msi 3080 grafa. Nikakav bullshit, nego konkretni rezultati.
Da znaš kako rade rtx grafe znao bi zašto umjereni undervolt povećava klok i perfomanse, ali valjda je lakše reć da je to bullshit nego se educirat

 Kolega nije uopce pisao o tebi nego o gornjoj izjavi da "samo stavis na 70% power limit i to je to". Tvoj slucaj je drukciji, tak i ja imam oduvijek undervolt na 3080 sa boljim od stock performansama uz manju buku i temperaturu. Ali podesit na 70% power limita nije bas ista stvar, odnosno performanse definitivno nisu kao stock. Mozda jesu efektivno ako igras na 1440p pa ti je svejedno jer ionak imas 144+ FPS, al za takav slucaj, zasto onda uopce uzimati karticu od 2k eur... 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 mjeseci
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Boris grozni kaže...
nikonja kaže...

Ok, mogu razumit da to radiš da je stišaš jer će ventilatori radit sporije i time tiše jer je i meni to najvažnija stvar, ali komentar da joj sa time produžiš vijek trajanja ili da je undervoltana brža je uber bullshit (krcato testova koji to potvrđuju). U normalnim uvjetima (redovno čiščenje prašine, pravilna ventilacija kučišta i mjenjanje paste) bez undervoltanja, ova kartica bez problema može gurat 10 godina, ali velika večina vlasnika će je ionako prodat čim se pojavi 5090, što znači da je u prosjeku kod jednog vlasnika po meni cca 3 godine, a toliko može izdržat pa da je neznam koliko mučiš.

 

Ali vaša kartica, vaš izbor!

 Izdržljivost kondenzatora smanjuje se unutrašnjim zagrijavanjem prepolovljavanja životnog vijeka sa svakih 5 ℃ porastaOSNOVE!

 Valjda si mislio KAPACITORI 🤣

11 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Minneyar kaže...

 Kolega nije uopce pisao o tebi nego o gornjoj izjavi da "samo stavis na 70% power limit i to je to". Tvoj slucaj je drukciji, tak i ja imam oduvijek undervolt na 3080 sa boljim od stock performansama uz manju buku i temperaturu. Ali podesit na 70% power limita nije bas ista stvar, odnosno performanse definitivno nisu kao stock. Mozda jesu efektivno ako igras na 1440p pa ti je svejedno jer ionak imas 144+ FPS, al za takav slucaj, zasto onda uopce uzimati karticu od 2k eur... 

 kak nije pisao kad je baš to napisao...

 

nikonja kaže...

Ok, mogu razumit da to radiš da je stišaš jer će ventilatori radit sporije i time tiše jer je i meni to najvažnija stvar, ali komentar da joj sa time produžiš vijek trajanja ili da je undervoltana brža je uber bullshit

 

16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ekipa pa radite sa njima što vas volja, vaša kartica i vaši auti, nitko vam neće reči kako da vozite

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice