NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.824.108
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...
X-Wind kaže...
picajzla0707 kaže...
jovial kaže...

 kuzim, ali uzmi u obzir i da amd-ovi slajdovi ne kazu o kojem se naviju radi, samo "6000 series". teoretski, to bi mogao biti 6700 koji se hrva sa 3080 

 

naravno, dlss, rt, driveri... o tome nista ne znamo jos.

 teoretski nema šanse da je to rx6700

 

također, ovo što su pokazali su igre bez rt - kako je negdje rečeno, 80cu ide u raspodjelu da 20cu radi za ray tracing, 60 cu za sve ostalo...

znači ostaje pitanje kako će 80cu izgledat u rt igrama kad u startu izgubi 20cu, dlss da ne spominjemo

 

s druge strane i nevidija ima zasebni hw za rt, pa svejedno fps drop bude ogroman čim se uključi rt

puno je toga još uvijek upitno, treba ipak pričekati razvoj situacije za konačne zaključke

 To da 20CU ide za ray tracing, dok 60CU ide za sve ostalo je jednostavno krivo jer RDNA2 jednostavno ne radi na taj način na arhitekturalnoj razini.

 

Objašnjenje oko toga (od 6:58 na dalje):

 

 

TLDR; Svaki CU (odnosno još preciznije svaki TMU unutar svakog CU-a) može raditi ray tracing pa je puno skalabilnija ray tracing implementacija za razliku od Nvidije, ali zasad ima i niže performanse.

 Ko da je bitno vise, molim ljude da se ukrcaju polako jel polazimo na sljedecu destinaciju- ultra details 4k high fps gaming koje cemo moci kupiti a ne cekati ko lude!

 ne kuzim sta se ti toliko veselis. sa procom su ti vec digli cijenu, a isto ce se dogoditi i sa navijem ako bude bolji. suti i spremi novcanik :D 

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
HCgamingCRO kaže...
X-Wind kaže...
picajzla0707 kaže...
jovial kaže...

 kuzim, ali uzmi u obzir i da amd-ovi slajdovi ne kazu o kojem se naviju radi, samo "6000 series". teoretski, to bi mogao biti 6700 koji se hrva sa 3080 

 

naravno, dlss, rt, driveri... o tome nista ne znamo jos.

 teoretski nema šanse da je to rx6700

 

također, ovo što su pokazali su igre bez rt - kako je negdje rečeno, 80cu ide u raspodjelu da 20cu radi za ray tracing, 60 cu za sve ostalo...

znači ostaje pitanje kako će 80cu izgledat u rt igrama kad u startu izgubi 20cu, dlss da ne spominjemo

 

s druge strane i nevidija ima zasebni hw za rt, pa svejedno fps drop bude ogroman čim se uključi rt

puno je toga još uvijek upitno, treba ipak pričekati razvoj situacije za konačne zaključke

 To da 20CU ide za ray tracing, dok 60CU ide za sve ostalo je jednostavno krivo jer RDNA2 jednostavno ne radi na taj način na arhitekturalnoj razini.

 

Objašnjenje oko toga (od 6:58 na dalje):

 

 

TLDR; Svaki CU (odnosno još preciznije svaki TMU unutar svakog CU-a) može raditi ray tracing pa je puno skalabilnija ray tracing implementacija za razliku od Nvidije, ali zasad ima i niže performanse.

 Ko da je bitno vise, molim ljude da se ukrcaju polako jel polazimo na sljedecu destinaciju- ultra details 4k high fps gaming koje cemo moci kupiti a ne cekati ko lude!

 ne kuzim sta se ti toliko veselis. sa procom su ti vec digli cijenu, a isto ce se dogoditi i sa navijem ako bude bolji. suti i spremi novcanik :D 

 Rekao sam nemogu preci preko toga... ali Eto joj tih 50 eura haraca.

A za navi samo da top tier bude isod 1000 eura ja zadovoljan za cijenu 3090 realno imat cu cpu/odlicnu grafu. 

Samo sto nece toliko dizati cijene za navi buduci da jos nisu uzeli leadership- sto nekazem da ce biti sa RDNA3

Ali priznaj bar ovaj cheew cheeew meme je zakon

 

Ali da postalo je neukusno osjecam se idiotski, sorry necu vise 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 17:46 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Horned Reaer kaže...

Stigla grafa, navecer radim testove i usporedbu sa dosadasnjom Asus Strix 1070 TI

 

Toooo..  i kao da moraš govoriti gdje si i pošto si uzeo. Nek se peku malo. Ne mogu da nađem onaj papair jesi li ti 4. ili 5. koji ima seriju 30 pa da ti upišem crticu. Još malo kako je krenulo više će biti ovdje ljudi sa najboljom grafičkom karticom sa ove strane kvadrantnog sazviježđa negop AMD fanboy.

Performanse nas inače ne zanima (imamo 300 hiljada testova) negoo na famozna stabilnost kao kartice je de facto neupotrebljiva.

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja sam bio uvjeren da nVidia mora prodavati Samsung 10nm jer im je skup i nema smisla da stoje na nekom skladištu, a platili su ih, dok su im 2000 serija toliko jeftine sada da je maltene svejedno pošto ih prodaju.

 

Možda sam i u pravu, ali ispada da im se toliko ne žuri. Vrlo vjerojatno čekaju Black Friday i Cyber Monday da se riješe večine zalihe 2000 serije, do tada nešto i po "normalnim cijenama" prodaju jer 3000 serija kaska...

 

Ko zna, nekako mi nema smisla business model da ne zasite tržište prije nego AMd napravi release. Ili im je ovo taman oko 01.11. kad će biti najava AMD-a, i onda će dat 2000 seriju po 50% popusta, taman da zasjene AMD release?

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
BeLLicus kaže...

Cujem od frenda iz Njemacke koji radi u Amazonu prve prave posiljke od 500+ komada dobivaju tek 1.12... 

 Jucer mi lik iz engleske veli da ce dolaziti grafe ali na kapaljku jer nvidia sve kontrolira 

 Meni je fašo od babine jetrve rekao da dolazi 500 komada u HR 4. Lamburga kad se majmuni šišaju.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

Ja sam bio uvjeren da nVidia mora prodavati Samsung 10nm jer im je skup i nema smisla da stoje na nekom skladištu, a platili su ih, dok su im 2000 serija toliko jeftine sada da je maltene svejedno pošto ih prodaju.

 

Možda sam i u pravu, ali ispada da im se toliko ne žuri. Vrlo vjerojatno čekaju Black Friday i Cyber Monday da se riješe večine zalihe 2000 serije, do tada nešto i po "normalnim cijenama" prodaju jer 3000 serija kaska...

 

Ko zna, nekako mi nema smisla business model da ne zasite tržište prije nego AMd napravi release. Ili im je ovo taman oko 01.11. kad će biti najava AMD-a, i onda će dat 2000 seriju po 50% popusta, taman da zasjene AMD release?

 ne znam koliko si u pravu, ali ovo boldano uopce ne bi bilo lose. dapace. samo, 2080ti u pola cijene je jos uvijek 500-600 eura pa to bas i nema smisla pored 30 serije i navija. ako budu 400 ja odmah uzimam i uopce ne gledam novu seriju, pretpostavljam da ne bi bio jedini sto mi govori da im to i nema bas smisla. mislim da ce te neprodane 2080 letit u rezaliste ili u najboljem slucaju gotove konfe koje ce prodavat za 1000 eura.

10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 

"NVIDIA admits that its online store needs improvement and changes. As a result, for now, the sales of Founders Edition models will be limited to ‘other partners’."

 

dokle cete lagati ovaj napaceni narod, dokle?

 

 

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-limits-geforce-rtx-3090-3080-founders-edition-us-sales-to-bestbuy

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 0:29 (jovial).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Horned Reaer kaže...

Evo malo kratko usporedba sa 1070 TI Asus Strix i nova EVGA 3080 FTW3.

Ono sto mi je najdraže je to da je grafička supertiha.  Za razliku od EVGE 2070 koje sam imao prilike koristiiti neko vrijem... ovo je 3 puta bolje. 

Kartica ima na sebi dva biosa jedan je OC jedan je Normal. Ovo sam sve vrtio na normal OC jos nisam stigao isprobati

 

Svi su se benchmarksi vrtili na 3440x1440 rezoluciji.

 

 Znači, iman isti rezoluciju. Vrijeme je za upgrade, 1080 non Ti nije daleko od 1070Ti... Jst sayin. Hvala na testovima.

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 7:55 (Luka123).
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Horned Reaer kaže...

Evo malo kratko usporedba sa 1070 TI Asus Strix i nova EVGA 3080 FTW3.

Ono sto mi je najdraže je to da je grafička supertiha.  Za razliku od EVGE 2070 koje sam imao prilike koristiiti neko vrijem... ovo je 3 puta bolje. 

Kartica ima na sebi dva biosa jedan je OC jedan je Normal. Ovo sam sve vrtio na normal OC jos nisam stigao isprobati

 

Svi su se benchmarksi vrtili na 3440x1440 rezoluciji.

 

 E ovo se zove upgrade. Nabaci koju sliku same grafičke da vidim kako izgleda iz prve ruke. Mada sviđa mi se Evga izgledom ovako općenito.

7 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx
 
18 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Gaskoo kaže...

Taman da i pomakneš decimalnu točku u lijevo, cijena je i dalje u kurcu.

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nemojte tako vidite da proizvod nije na skladištu, rasprodano je sve. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ne znam ako ste vidjeli, kažu da je jedan norveški retailer izbacio brojku naručenih/rezerviranih/dobivenih kartica, baš mizerni brojevi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 21:25 (amagi).
Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

i? jel mozemo ovaj amper zvat paper launch ili treba sacekati 28.10. da vidimo da li je u stvari paper launch ili price gauging?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ne ovo je launch najbrže kartice na svijetu u ograničenim količinama.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Ne ovo je launch najbrže kartice na svijetu u ograničenim količinama.

ograniceni launch, dakle 

ajde, srecom izlazi navi pa ce doci i ampere. al fakat su to mogli odmah reci. 

10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

jel ima neko da ceka asus tuf non oc model?

 

ne znam jel se neko zajebava al izgleda da nebu dobro... pocele se pojavljivati obavijesti da su EOL i prije nego su ih dostavili 

 

https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/j923e8/tuf3080_nonoc_end_of_life/

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Koja farsa... Da li je bila i prije ovakva situacija sa prijašnjim generacijama?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

PA cekaj nije mi jasna sada jedna stvar?! Jos uvijek ima ljudi da pored navi-a ceka/zeli ovu 3080 sa 10GB memorije? 

ALi jasno mi je da se zagovaraju tensor jezgre koje su AI masine a nitko nekoristi vise od dlss-a?

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

A gle, 10GB je dosta za 1440p sigurno, te 4K kako stvari stoje.

Nije da ih puno branim, ali u trenutnim igrama bi to trebalo biti OK.

 

Ono što je zabrinjavajuće su ove poruke da kartica fali, te da se uskoro "mijenjaju" sa 20GB verzijom. Inicijalno je bilo samo da će doć I 20GB verzija, no već sam čitao članke koji insinuiraju da to nije ugrade već zamjena... ovako ramo u životnom vijeku.

 

Ne znam.. ali planiraju 3070 Ti sa 16GB RAM, stvarno nema smisla da prva jača, 3080 ima "smao" 10GB.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pa pricao sam sve vec prije - smijali ste se.

Ne mozes izbacit 3080 s manje od 16GB cak i da vrtis direktan port igrice s PS5.

Trebalo je odma ic 3070 na 10, 3080 na 16.
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

A gle, 10GB je dosta za 1440p sigurno, te 4K kako stvari stoje.

Nije da ih puno branim, ali u trenutnim igrama bi to trebalo biti OK.

 

Ono što je zabrinjavajuće su ove poruke da kartica fali, te da se uskoro "mijenjaju" sa 20GB verzijom. Inicijalno je bilo samo da će doć I 20GB verzija, no već sam čitao članke koji insinuiraju da to nije ugrade već zamjena... ovako ramo u životnom vijeku.

 

Ne znam.. ali planiraju 3070 Ti sa 16GB RAM, stvarno nema smisla da prva jača, 3080 ima "smao" 10GB.

 PA rekao sam jedno ampere je computing gpu zato skalira tako dobro/bolesno na 4k spram ostale reze. 

Znaci postoji mogucnost da ce 99% navi oderati totalno ampere na 1440p.

ALi vidim da ima jos ljudi sto su narucili i cekaju/ a cim navi dodje doce i 3080 20 GB i onda ste dali pare za sto? MIslim nemojte shvatiti to kao da vas nagovaram za navi ali barem 20GB, buduci da ionako nitko nemoze vise ni blizu msrp-a nabaviti ovu 3080 10GB.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Krivo ste skužili... više neće izdavati TUF obične, samo OC... pošto na njima veći profit okreću

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

To sa količinom memorije je igra samo takva.  Umjesto da ujednače to sve i recimo, 3060 ima 10 GB, a 3070 12GB jer će biti u rangu 2080 Ti ili nešto jača, oni će nuditi 16 GB po tko zna koliko većoj cijeni od verzije sa 8 GB.

3080 isto. Sa 10 na 20, umjesto da su stavili odmah 16 GB i bok.

Moj PC  
3 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Na kraju dok kartice budu dostupne sirokoj masi doci ce i puno bolji modeli, revizije, zreliji node pa i malo veci takt itd, definitivno ne bih zelio biti beta tester ovog Samsungovog node-a. A tu je na vratima i Navi 2 koji ce natjerati Nvidiu na brze izbacivanje 20 gb modela.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

nijue UFO, al skoro:

 

zotacova 3090 vidjena na amazon.it, 2.329 eura, 1 komad dostupan (jos jutros bila po cijeni od 1700 eura).

 

https://www.amazon.it/Scheda-grafica-Geforce-RTX-3090/dp/B08HR9JSMS/ref=sr_1_1?__mk_it_IT=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&dchild=1&keywords=rtx+3090&qid=1602436817&sr=8-1

 

 

haha sad malo cackam, kad evo i PNY 3070

sta je najbolje, cijena samo 30 eura preko MSRP-a. od 3080 

 

 

https://www.amazon.it/dp/B08HBF5L3K/ref=cm_sw_r_cp_api_fab_qKZGFbJ89T2RS

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 19:32 (jovial).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Može par primjera iz igara gdje 10gb vrama nije dovoljno?
 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Može par primjera iz igara gdje 10gb vrama nije dovoljno?

ne postoje takvi primjeri jer se ne moze izmjeriti koliko memorije igra stvarno koristi.

 

ovo sto alati prikazuju je iskljucivo alokacija memorije, a ne zauzece.

 

da imas 100GB memorije, engine moze i to sve alocirati, sto ne znaci da i iskoristava svih 100GB

 

 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Može par primjera iz igara gdje 10gb vrama nije dovoljno?

nVidia se ponaša kao da je brza sabirnica i kvazi konekcija sa SSD dovoljna zamjena za količinu video RAM memorije.

 

Sa druge strane sigurno ne znamo "koliko je potrebno", to je onako... procjena jer zauzet će svaka igra memorije koliko joj je dostupno i dozvoljava njen engine. Ono što možemo je pratiti primjerice razliku u igrama kad izađe 3080 sa 20GB i vidjet koliko na performanse utjeće količina memorije. Tu opet nećeš dobiti procjenu da je premalo, nego "ako imaš više..."

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice