Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. kartica

poruka: 65
|
čitano: 7.860
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. kartica

da si napravim nekakvu usporedbu grafickih kartica, gledao sam na AT-u (www.anandtech.com/bench/GPU11) testove kartica u svim tamo dostupnim igrama na rezoluciji 1920x1080/1920x1200 (cini mi se da je to najzastupljenija reza) i maksimalnim grafickim postavkama koje odredjena igra podrzava, izvukao sam sve brojke van i agregirao ih da mogu staviti zanimljive graficke kartice u neki odnos. pa da podijelim sa zainteresiranima:

NVIDIA GeForce GTX 470 @ 2000 kn
- Total Framerate: 73.1, 29.0, 43.6, 55.9, 42.6 = 244.2
- Average Framerate: 73.1, 29.0, 43.6, 55.9, 42.6 = 48.84
- Idle/Load GPU Temperature: 46 / 92.5
- Idle/Load Noise Levels: 44.0 / 61.5
- Idle/Load Power Consumption: 173 / 387.0

NVIDIA GeForce GTX 480 @ 2100 kn
- Total Framerate: 91.9, 36.0, 55.7, 68.9, 41.8 = 294.3
- Average Framerate: 91.9, 36.0, 55.7, 68.9, 41.8 = 58.86
- Idle/Load GPU Temperature: 51 / 93.0
- Idle/Load Noise Levels: 44.0 / 64.1
- Idle/Load Power Consumption: 190 / 450.0

NVIDIA GeForce GTX 560 Ti @ 1500 kn
- Total Framerate: 82.6, 31.0, 44.1, 61.7, 49.9 = 269.3
- Average Framerate: 82.6, 31.0, 44.1, 61.7, 49.9 = 53.86
- Idle/Load GPU Temperature: 28 / 75.0
- Idle/Load Noise Levels: 42.2 / 46.7
- Idle/Load Power Consumption: 161 / 334.5

NVIDIA GeForce GTX 570 @ 2300 kn
- Total Framerate: 96.3, 36.5, 55.1, 70.8, 41.5 = 300.2
- Average Framerate: 96.3, 36.5, 55.1, 70.8, 41.5 = 60.04
- Idle/Load GPU Temperature: 37 / 85.0
- Idle/Load Noise Levels: 42.5 / 57.9
- Idle/Load Power Consumption: 169 / 403.5

NVIDIA GeForce GTX 580 @ 3400 kn
- Total Framerate: 110.6, 42.0, 63.7, 82.4, 41.5 = 340.2
- Average Framerate: 110.6, 42.0, 63.7, 82.4, 41.5 = 68.04
- Idle/Load GPU Temperature: 37 / 84.0
- Idle/Load Noise Levels: 44.4 / 59.9
- Idle/Load Power Consumption: 173 / 439.5

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2011 13:48 (Igor Volkin).
 
4 0 hvala 13
13 godina
online
Re: Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. karti

Zaključak je jasan iz ovog tvog fino posloženog pregleda!! GTX 560Ti je najbolja Nvidia kartica gledano po omjeru uloženo-dobiveno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2011 13:27 (itomic009).
12 godina
offline
Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. kartica

slazem se, 560Ti se cini definitivni best buy, a i tiha je, ne trosi puno W i manje se grije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2011 13:27 (Igor Volkin).
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. kartica

Meni je moja GTX570 za 2100kn best buy sada kada sam ju clockao pa ima propusnost samo 15GB/s manje od GTX 580 koja dodje soma i pol kuna više:P

When Youre Talking To YourSelf And Nobodys Home..
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. kartica

Power consumption brojke, obje, mislim da se ne odnose na kartice (na što bi trošile skoro 200W u idleu?), nego na cijeli PC.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. karti
DigiMagic kaže...

Power consumption brojke, obje, mislim da se ne odnose na kartice (na što bi trošile skoro 200W u idleu?), nego na cijeli PC.

 

 ofcorse;))

When Youre Talking To YourSelf And Nobodys Home..
13 godina
online
Re: Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. karti

Kakav je audio trag tvoje referentne Zotac GTX 570 grafe i to još kad clockaš dok grafa ide punim gasom ?

12 godina
protjeran
offline
Re: Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. karti
itomic009 kaže...

Kakav je audio trag tvoje referentne Zotac GTX 570 grafe i to još kad clockaš dok grafa ide punim gasom ?

 eo ti ss od gpuz log fajla

When Youre Talking To YourSelf And Nobodys Home..
13 godina
online
Re: Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. karti

I šta bi ja trebao iščitati iz ove hrpe brojeva Stoncine  ??? {#}

13 godina
offline
Re: Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. karti
itomic009 kaže...

I šta bi ja trebao iščitati iz ove hrpe brojeva Stoncine  ??? {#}

Danas cijeli dan prica gluposti.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
protjeran
offline
Re: Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. karti

Pa toplo se nadam da znaš što je GPU_z log file i da znaš čemu služi logiranje fajlova na kompjuteru?

Inače htio sam ti iz prve ruke dati informaciju na znanje o performansama kartice pod opterećenjem. Dakle nije fake to je stvarni screenshot:)

Prva stavka je core clock (920MHz), slijedi memory GPU clock (1100MHz), dalje znači da je testirana pod opterećenjem te OC-kana.

Dalje imaš shadere, temp, fan speed i fan speed RPM (broj okretaja ventilatora na kartici).

Ako vidiš a nadam se da ti slova nisu presitnaXD fan speed ne prelazi 58-59% ako si to pitao?

Što se tiče buke eh to ti ja nemogu ovako preko foruma dokazati ali fan speed 58% ne bi trebao značiti nikakvu nepodnošljivu buku pogotovo ne usred igranja.

When Youre Talking To YourSelf And Nobodys Home..
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2011 19:29 (Doc Holiday).
13 godina
offline
Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. kartica

Eh Stonc,lako je lupat TD.U krivu si cijeli dan.{#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. karti
zoharbizo kaže...

Eh Stonc,lako je lupat TD.U krivu si cijeli dan.{#}

 Jaooo samo mi nemoj još reč da bi me i savjest trebala peči šta sam konačno uzeo normalnu grafu nakon onih agonija prošlih godinaXD

When Youre Talking To YourSelf And Nobodys Home..
13 godina
offline
Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. kartica

Bezveze mijenjas grafe i bacas novce.Mogao si ostati na HD 6850 i overclockat ju i imati karticu jacu od GTX 560 na stocku.Ili ostati na GTX 560,ili na 5850.Ili GTX 560TI,ali hebiga.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. kartica

da je ostao na 5850 usparao bi minimalno 3k kn kolko ih je popu*io kroz ovaj period mjenjanja grafa. a 5850 je jos i dan danas mrcina grafa za igranje

Moj PC  
13 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. karti
Doc Holiday kaže...

Pa toplo se nadam da znaš što je GPU_z log file i da znaš čemu služi logiranje fajlova na kompjuteru?

Inače htio sam ti iz prve ruke dati informaciju na znanje o performansama kartice pod opterećenjem. Dakle nije fake to je stvarni screenshot:)

Prva stavka je core clock (920MHz), slijedi memory GPU clock (1100MHz), dalje znači da je testirana pod opterećenjem te OC-kana.

Dalje imaš shadere, temp, fan speed i fan speed RPM (broj okretaja ventilatora na kartici).

Ako vidiš a nadam se da ti slova nisu presitnaXD fan speed ne prelazi 58-59% ako si to pitao?

Što se tiče buke eh to ti ja nemogu ovako preko foruma dokazati ali fan speed 58% ne bi trebao značiti nikakvu nepodnošljivu buku pogotovo ne usred igranja.

Pa nisam te ja pitao takt grafe i ostalo što si napisao, nego buku !! {#}

12 godina
protjeran
offline
Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. kartica

opasno je overclockat ove 570 s 4+1 faznom regulacijom.

poznate su po rikavanju {#}{#}

Prof.dr.sc glazbeni producent, (bez sluha)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. karti
Lord_Marko kaže...

....a 5850 je jos i dan danas mrcina grafa za igranje

samo zato što su konzole zaustavile razvoj PC igara.

početkom 2009 i pojavom Hd 5850 i 5870 bila su velika očekivanja razvoja igara no stalo se (zbog općepoznatih razloga) i zato je 5850 još uvijek "dobra", no nije trebalo tako bit.

Prof.dr.sc glazbeni producent, (bez sluha)
12 godina
protjeran
offline
Re: Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. karti
zoharbizo kaže...

Bezveze mijenjas grafe i bacas novce.Mogao si ostati na HD 6850 i overclockat ju i imati karticu jacu od GTX 560 na stocku.Ili ostati na GTX 560,ili na 5850.Ili GTX 560TI,ali hebiga.

 Nisu bile dosta jake:(

Lord_Marko kaže...

da je ostao na 5850 usparao bi minimalno 3k kn kolko ih je popu*io kroz ovaj period mjenjanja grafa. a 5850 je jos i dan danas mrcina grafa za igranje

 Nisam niti 1000 kuna u najmanju ruku izgubio:D HD5850 @975 meni dns ne bi bila dobra za sve igre koje prakticiram

itomic009 kaže...
Doc Holiday kaže...

Pa toplo se nadam da znaš što je GPU_z log file i da znaš čemu služi logiranje fajlova na kompjuteru?

Inače htio sam ti iz prve ruke dati informaciju na znanje o performansama kartice pod opterećenjem. Dakle nije fake to je stvarni screenshot:)

Prva stavka je core clock (920MHz), slijedi memory GPU clock (1100MHz), dalje znači da je testirana pod opterećenjem te OC-kana.

Dalje imaš shadere, temp, fan speed i fan speed RPM (broj okretaja ventilatora na kartici).

Ako vidiš a nadam se da ti slova nisu presitnaXD fan speed ne prelazi 58-59% ako si to pitao?

Što se tiče buke eh to ti ja nemogu ovako preko foruma dokazati ali fan speed 58% ne bi trebao značiti nikakvu nepodnošljivu buku pogotovo ne usred igranja.

Pa nisam te ja pitao takt grafe i ostalo što si napisao, nego buku !! {#}

 Pa eto ti neznaš čitati pa ti ljepo piše da je pod opterećenjem clockane GPU vent na 58 a to znači...?

When Youre Talking To YourSelf And Nobodys Home..
16 godina
offline
Re: Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. karti
Doc Holiday kaže...

itomic009 kaže...

Pa nisam te ja pitao takt grafe i ostalo što si napisao, nego buku !! {#}

 Pa eto ti neznaš čitati pa ti ljepo piše da je pod opterećenjem clockane GPU vent na 58 a to znači...?

A to znači da je glasna kao avion Sherlock ili? To isto kao da ti ja kažem da je na mojoj vent na 60, šta tebi to znači? Da li je glasna ili tiha?

Novac ne može kupiti sreću, ali je ugodnije plakati u Ferrariju nego na biciklu...
13 godina
offline
Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. kartica

Doc Holiday HD 5850 na 975/1200 je jaca od stock HD 5870.A HD 5870 je dovoljna za 1920*1080 maxed out za 99% igara.Imao si nesto sitno slabiju karticu od HD 6950.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. karti
Pero Dinamit kaže...
Doc Holiday kaže...

itomic009 kaže...

Pa nisam te ja pitao takt grafe i ostalo što si napisao, nego buku !! {#}

 Pa eto ti neznaš čitati pa ti ljepo piše da je pod opterećenjem clockane GPU vent na 58 a to znači...?

A to znači da je glasna kao avion Sherlock ili? To isto kao da ti ja kažem da je na mojoj vent na 60, šta tebi to znači? Da li je glasna ili tiha?

 Pa ugl imaš gore na vrhu teme post sa GTX specifikacijama pa čitaj pod GTX570 idle/load noise levels.

Tamo ti sve piše i koliko je decibela i tih 58% fan speeda ja nisam još doživio da je kartica bučna a koristio sam ih preko previše:)

Ono gore može značiti specifičnih 100% venta:P

 

EDIT @zoharbizo gle u pravu si znam kakva je i imao sam je i igrao sam na njoj na 1680. OK. Točka! Moje preference su max settingsi u shooterima a znaš i da imam 1920x1080 screen tako da se tu nekako taj GPU i ne uklapa baš makar to bilo i samo 5-6 igara?

When Youre Talking To YourSelf And Nobodys Home..
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2011 10:36 (Doc Holiday).
16 godina
offline
Re: Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. karti

Opet je8iga. na kojim je to karticama testirano? Pa sigurno nije isto moja Asus ili tvoja Zotac ili nečija MSI. Nemaju isti vent i hlađenje pa kako da ja znam koliko je to glasno? Fino kažeš subjektivan osjećaj i mirna Bosna...

 

edit:

Super je taj test u prvom postu, niti se zna koja igra, niti koje postavke, ama baš ništa... Šta meni znači average framerate 32,4? U čemu? Solitareu? Ako je već autor to kopirao, mogao je kopirati i na čemu je to testirano, šta se sve testiralo i slično.

Novac ne može kupiti sreću, ali je ugodnije plakati u Ferrariju nego na biciklu...
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2011 10:44 (Pero Dinamit).
13 godina
offline
Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. kartica

Nije istina.Pa HD 6850(775/1000) goni 96% igara na maxed out na stocku(1920*1080)a 5850 je snaznija 5-10% od nje.Metro,Crysis i jos para igara su iznimke koje ne idu dobro ni na jacim karticama.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2011 11:05 (zoharbizo).
 
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. karti
Pero Dinamit kaže...
...

Super je taj test u prvom postu, niti se zna koja igra, niti koje postavke, ama baš ništa... Šta meni znači average framerate 32,4? U čemu? Solitareu? Ako je već autor to kopirao, mogao je kopirati i na čemu je to testirano, šta se sve testiralo i slično.

 

imas pravo, trebao sam dati source i vise inf. editirao sam OP.

16 godina
offline
Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. kartica

@ Doc Holiday ak tebi nije jedna klokana 5850 nije dosta, kaj bi ja onda rekao sa svojom prastarom HD4850 na full hd rezi, sve mogu igrat uz naravno malo manje detalja. Druga stvar je to kaj te je proc kocio pa nisi vidio 5850 u punom sjaju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. karti
zoharbizo kaže...

Nije istina.Pa HD 6850(775/1000) goni 96% igara na maxed out na stocku(1920*1080)a 5850 je snaznija 5-10% od nje.Metro,Crysis i jos para igara su iznimke koje ne idu dobro ni na jacim karticama.

 Metro, Crysis serijal i Witcher 2 idu u punom sjaju na mojoj sadašnjoj konfiguraciji:P Iznimke su povremeni framedropovi ispod 25 ali to nije učestalo i opče mi ne smeta. Ja ugl u Metro2033 sa GTX570 OC imam 35 FPS a sa 5850 OC bih imao qurac kao i u ovim drugim igrama koje obožavam:D

Lord_Marko kaže...

@ Doc Holiday ak tebi nije jedna klokana 5850 nije dosta, kaj bi ja onda rekao sa svojom prastarom HD4850 na full hd rezi, sve mogu igrat uz naravno malo manje detalja. Druga stvar je to kaj te je proc kocio pa nisi vidio 5850 u punom sjaju.

 Ja volim kupitim igru i uživati u njoj kako spada a to podrazumijeva ako Crysis 2 ima DX11 da če to biti DX11 kartica, ako ima DX11 Hi-textures patch koji treba min 4GB RAM-a da ču i to imati pod 64-bit OS i ako sam dao 30 EUR za Metro na Steamu lani da ču ga i igrati na Very high sa DX11 na Full HD.

A za proc sam se sam pobrinuo na vrijeme:P

When Youre Talking To YourSelf And Nobodys Home..
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. karti

Sto ti volis lupat gluposti, pa to nije normalno.

12 godina
protjeran
offline
Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. kartica

Bez uvrede cjenim svačije mišljenje razmotrim svaki svoj post a ti ovako..

Što bi bilo tu sada glupo ako se igra koja košta 30-40 EUR igra na detaljima za kakve je i napravljena?

Ja sam došao na svoje i to mieto;)

When Youre Talking To YourSelf And Nobodys Home..
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Mala analiza aktualnih nVidia DX11 graf. kartica

...ako želite igrati s dobro clocckanom GTX 570 Metro 2033 na high/very high detaljima 16x AF dof ON, NEMA TE referentne GTx 570 koja neće tražiti barem 85% vrtnje ventilatora da bi je zadržao ispod 80 ° C.

...to se isto odnosi i na "stare" Crysise i slične "malo jače" igre.

Šah tu ne računam.

...meni to nije bilo glasno kad sam igrao na GTX 570 jer sam imao slušalice na glavi. {#}

 

 

 

Prof.dr.sc glazbeni producent, (bez sluha)
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice