Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor

poruka: 35
|
čitano: 13.351
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor
pitanje

eto pitanje jedno, informativne prirode. imam naime ga-m59sli-s5 maticnu koja ima PCIE 1.0 utore. podrzava sli i sve to al nije 2.0. pa me zanima kolika je razlika izmedju 1.0 i 2.0, koliko su losije preformanse 2.0 graficke na 1.0 portu?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor

Na matičnu s utorom 1.0 možeš staviti PCI-E 2.0 grafičku. Razlika u performansama ne postoji, osim ako ne mjeriš s instrumentima iz nuklearno-fizičkog labaratorija. Isto kao što i ne postoji razlika za korisnike između S-ATA I i S-ATA II koji su isto križno kompatibilni. Isto tako NEMA razlike između DDR2 i DDR 3 (osim 1-3% što nije bitno. To ti je samo izdavanje novih standarda, odnosno marketing, odnosno pare.


Core 2 Duo 6750 3.2GHz
4GB ddr2 800 MHz
GeForce 8800GT 512 MB
Gigabyte P35-DS3L
Vista Ultimate
16 godina
moderator
offline
Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor

Neke ploce sa starijom verzijom imaju problema s karticama 2.0 verzije, mada ih je malen broj.


Opinion is like an as*hole, everyone has it!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor
autorov komentar

ok, hvala na informacijama. zanimalo me jel se isplati zamjenit maticnu kad kupim novu grafulju. ocigledno ne.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor
MiH kaže...

Na matičnu s utorom 1.0 možeš staviti PCI-E 2.0 grafičku. Razlika u performansama ne postoji, osim ako ne mjeriš s instrumentima iz nuklearno-fizičkog labaratorija. Isto kao što i ne postoji razlika za korisnike između S-ATA I i S-ATA II koji su isto križno kompatibilni. Isto tako NEMA razlike između DDR2 i DDR 3 (osim 1-3% što nije bitno. To ti je samo izdavanje novih standarda, odnosno marketing, odnosno pare.


Netočno. Razlika u performansama postoji i u nekim slučajevima nije zanemariva. Razlika između SATA 150 i SATA 300 je velika, a DDR2 i DDR3 također postoji i nije 1-3 već i do 30%.
DDR3 postiže puno više frekvencije od DDR2 memorije.

mujica kaže...

ok, hvala na informacijama. zanimalo me jel se isplati zamjenit maticnu kad kupim novu grafulju. ocigledno ne.

Nema velike.:) 
 

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
neaktivan
offline
Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor

Čitao sam veliku recenziju memorija od DDR2 800 do DDR3 2000 i razlika je 1-3% u igrama, dok je najveća razlika u DivX i npr. WINrar-u oko 7-8%. Ostalo su finese nebitne za krajnjeg korisnika.

Moram reći, naxeem da se slažem s tvojim mišljenjem na dosta postova, pogotovo što se igara tiče, ali ne i s ovim. Da se mene pita uvijek rađe 2GB DDR2 nego 1GB DDR3. Imam isto tako nekoliko diskova po kompovima, razlike nema očite, bilo da je UDMA, S-ATA I, S-ATA II, osim ako se ne mjeri baš nekim specifičnim testovima.


Core 2 Duo 6750 3.2GHz
4GB ddr2 800 MHz
GeForce 8800GT 512 MB
Gigabyte P35-DS3L
Vista Ultimate
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor
Razlika u performansama nije zanemariva!
Dakle danas sve grafičke kartice-koje su plasirane pred nekoliko mjeseci pa do danas i još će ih biti imaju podršku za PCI-E 2.0! PCI-E 2.0 ima veću propusnost.Dakel ako ciljaš na bolje performanse 2.0 je rješenje!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor
PCMaster kaže...
Razlika u performansama nije zanemariva!
Dakle danas sve grafičke kartice-koje su plasirane pred nekoliko mjeseci pa do danas i još će ih biti imaju podršku za PCI-E 2.0! PCI-E 2.0 ima veću propusnost.Dakel ako ciljaš na bolje performanse 2.0 je rješenje!

Reci koja je razlika između 3850 (prastari) AGP i 3850 PCI-E npr. Teoretski puno veća nego između PCI-E 1.0 i PCI-E 2.0, a opet je u praksi nema.
Znam ja za razliku u propusnosti i standardima, ali to mi ništa ne znači, jer ne osjećam razliku. FPS je FPS
Marketing i točka
 

Core 2 Duo 6750 3.2GHz
4GB ddr2 800 MHz
GeForce 8800GT 512 MB
Gigabyte P35-DS3L
Vista Ultimate
16 godina
neaktivan
offline
RE: Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor

MiH DDR2 na 1200 i DDR3 na 1200 nisu različite, ali DDR3 ide do 2GHz što na kraju daje razliku :)

Iako ja mislim da će se DDR3 preskočiti s obzirom da će nove memorije doći prije.


If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor

Za AGP i PCIe stoji,ali razlika je između PCI-E 1.0 i 2.0!

Maketing pa je i nije...ubaciš grafičku karticu sa PCI-E 2.0 na 1.0 i vidiš razliku...

Nije razlika velika,ali kažem ti još jednom nije ni zanemariva ;-)


by Mario Novak.
Tko je bio prvi overclocker? Nikola Tesla,prvi je uništio električnu centralu tijekom OC-a.
16 godina
neaktivan
offline
Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor

Vrlo zanimljiv thread koji mi je pojasnio neke stvari koje su me baš zanimale.

Nego da kažem jednu stvar - nekima ovdje čini se nije jasno da teoretska propusnost i stvarni efekt na performanse sustava nisu baš ista stvar...

E i Naxeem, ako uspoređuješ memorije uspoređuje istu frekvenciju i bez overclockanja, jer jako mali broj ljudi overclocka memoriju...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor

razlika je jedino u propusnosti, ali sve graf pcie 2.0 idu na mbo pcie1.0 bez ikakvih problema. razlika se jos ne osjeti jer rijetko koja graf ima tako veliku propusnost. isto ko sata150 i sata300


intel q6600,500gb hard,4gb ram corsair520w
16 godina
moderator
offline
Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor

Ma stvar je u tome da graficki procesori nemaju snage da iskoriste propusnost novijeg standarda. Zato se ne vide razlike u performansama. Isto kao i diskovi (vecina). A da nema razlike u standardima, ima.


Opinion is like an as*hole, everyone has it!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor

Ja sam malo predirektno pisao za sadasnje stanje tj. sada je još tako da nije iskorištena propusnost niti za PCI.E 1.0... ova 2 posta prije ovog, govore upravo ono što hoću reči.


Core 2 Duo 6750 3.2GHz
4GB ddr2 800 MHz
GeForce 8800GT 512 MB
Gigabyte P35-DS3L
Vista Ultimate
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor
Enkidu kaže...

Vrlo zanimljiv thread koji mi je pojasnio neke stvari koje su me baš zanimale.

Nego da kažem jednu stvar - nekima ovdje čini se nije jasno da teoretska propusnost i stvarni efekt na performanse sustava nisu baš ista stvar...

E i Naxeem, ako uspoređuješ memorije uspoređuje istu frekvenciju i bez overclockanja, jer jako mali broj ljudi overclocka memoriju...

 
Zanimljivo ako tak gledas ... ali ... razlika je u tome da konkretno DDR 3 (kak je i Naxeem reko) ide puno vise i onda je definitivno (ako se ima sredstava) puno bolje uzet hardware koji podrzava DDR3 pa nadogradit i tome slicno :)
16 godina
neaktivan
offline
Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor

Pa ja ću definitivno uzeti matičnu koja podržava i DDR2 i DDR3 kad budem uzima novi hardware uskoro, ali kupovati DDR3 neću još dugo, dok ne bude približno jednako jeftin kao DDR2 sad.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor

Gle.. ono što sam htio reći: DDR2 je trenutno najbrži na 1200MHz

 

DDR2 koji možeš recimo kupiti je dovoljno dobar za današnje procesore i to čak onaj na 800MHz je najbolji (ako ideš na 1:1 čak).

Međutim, DDR3 je bolja memorija jer osim što ide na brže, hladniji je uz manje voltaže.

Sama brzina ti ne znači puno koliko ta činjenica jer ionako nema procesora koji može iskoristiti toliki bandwidth koji nudi DDR3.

DDR3 u praksi je cca 5-15% brži od DDR2-a što opet nije zanemarivo, ali to je samo teoretska propusnost.

Stvarni dobici su puno manji.

 

DDR3 trenutno nije potreban, ali s novim platformama i procesorima s većim FSB-om.. super.

 

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.4.2008 13:35 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor
autorov komentar

deca ovo je podforum graficke kartice. mislim da bi ako vec sudjelujete na ikakvom forumu i ak niste procitali pravila ponasanja, trebali barem logicki zakljuciti kaj ide kamo. stvarno nije tesko.

napucavajte se oko memorija na memorije.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor
autorov komentar

ups, duplic...

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.4.2008 13:39 (mujica).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor
prihvaćeno rješenje

Trenutno mozes staviti 2.0 karticu na 1.0 ili 1.0a utor bez problema. Trenutne kartice ne iskoristavaju puni potencijal,eventualno X2 u crossfieu,ili nekakav Crossfire sa 4 komada 3870. Svejedno je prednost 2.0 podrska za quad. Ali opet i taj quad radi na 4 puta x8. Ili dual 2 puta x16 (PCIE2.0). No krenuo sam krivim smjerom. Ukoliko ne kupujes bijesnu karticu novije serije koja ce tek izaci 2009. godine i nisi freak,stavi bilokoju singlecore karticu na taj slot,pa cak i X2.


CN: "Spider"
Phenom 9600
ASUS MBO 790FX
HD 3870 DDR4
4GB CORSAIR
VISTA SP1 X86
15 godina
neaktivan
offline
Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor

Imam matičnu asrock am2nf6g-vsta, to je matična iz 2006. godine i ima pcie1.0 , nešto sam čuo da mora biti pcie 1.0a da bi mogla radit grafa pcie2.0 ,jel to stoji ili?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor
Jokerr kaže...

Imam matičnu asrock am2nf6g-vsta, to je matična iz 2006. godine i ima pcie1.0 , nešto sam čuo da mora biti pcie 1.0a da bi mogla radit grafa pcie2.0 ,jel to stoji ili?

Ja sam na ABIT KN8 Ultra iz 06' stavio ATI 4830 koja je PCIe 2.0 i radi normalno Cool

14 godina
neaktivan
offline
Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor

ja imo neku asus prastaru ima pci-e 1.0 i radi gtx280

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor

Jel radi ona nova Asus Mars??

S obzirom na obzir da je moj obzir obzirniji od tvog obzira, tvoj obzir nije u obziru te je stoga moj obzir obzirniji od tvog obzira i zato tvoj obzir ne dolazi u obzir!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor

Da li mogu staviti graficku PCIe expres 2.o 16x na AGP utor?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor
crazytonipnv kaže...

Da li mogu staviti graficku PCIe expres 2.o 16x na AGP utor?

 nemozes

mp14
16 godina
neaktivan
offline
RE: Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor
crazytonipnv kaže...

Da li mogu staviti graficku PCIe expres 2.o 16x na AGP utor?

Ne,pa vidiš da je grafička PCIe,a ne AGP.PCIe grafička ide u PCIe utor,a AGP u AGP utor.

14 godina
neaktivan
offline
Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor

Pozdrav! Imam pitanje! Imam ovu matičnu ploču http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=3008!

Znači, kolko sam skužil po prijašnjim postovima ja na tu matičnu mogu staviti grafičku koja je PCI-E 2.0???

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor
iron_guitar kaže...

Pozdrav! Imam pitanje! Imam ovu matičnu ploču http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=3008!

Znači, kolko sam skužil po prijašnjim postovima ja na tu matičnu mogu staviti grafičku koja je PCI-E 2.0???

može!

Treba li operirati i vaše računalo?
14 godina
neaktivan
offline
RE: Graficka PCI-E 2.0 na PCI-E 1.0 utor

E puno vam hvala!!!Namigiva

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice