AMD Radeon R9 300/Fury Series

poruka: 6.870
|
čitano: 550.871
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

 

 

Amd-ovom GCN-u izgleda mnogo bolje prije dx 12 nego Nvidiji, ali treba sacekati zelene jos malo za bolju usporedbu.

 

http://www.extremetech.com/extreme/213519-asynchronous-shading-amd-nvidia-and-dx12-what-we-know-so-far/2

 

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
six_paths_of_pain kaže...

 

 

Amd-ovom GCN-u izgleda mnogo bolje prije dx 12 nego Nvidiji, ali treba sacekati zelene jos malo za bolju usporedbu.

 

http://www.extremetech.com/extreme/213519-asynchronous-shading-amd-nvidia-and-dx12-what-we-know-so-far/2

 

 

 Jedini bitan dio članka

 

Game developers optimize for both architectures and we expect that most will take the route that Oxide did with Ashes— if they can’t get acceptable performance from using asynchronous compute on Nvidia hardware, they simply won’t use it.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
online
AMD Radeon R9 300 Series

Mislim da si pogrešno razumeo, smisao je da ih neće koristiti na Nvidiji. Oxide nije izbacio asinhrone shadere, nego je napravio vendor-specific "optimizaciju", pa ukoliko je GPU Nvidijin sve ide bez asinhronih shadera, a u suprotnom ide sa njima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Mda, ne bi ni imalo smisla onemoguciti nesto samo zato jer to konkurencija ne koristi
Ali opet, ucjene nisu novost u tom svijetu...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Adict

 Pa stock OC je na 1060 mhz a ja sam podignuo na 1110mhz . Kazem danas cu se pozabavit pa cu napravit bench na 1000mhz pa na 1060 i opet na 1100 mhz ali mjjenjat cu i clock procesora na 3.5 stock na 4.0 i na 4.ghz. Znaci bit ce 1000mhz na CPU clocku 3.5 , 4.0. 4,5 i isto tako na 1060 i 1100 mhz grafike . Pa cemo vidjet 

 Danas odrađujem ovo sta sam kratak ostao , malo sam slab sa free vremenom . 

Nemoj se prkosit gravitaciji .
15 godina
online
AMD Radeon R9 300 Series

Jadan nano oče li se ukazat ikome.Možda da, onome za koga amd misli da će "pravedno" ocijenit proizvod.Ako uopče bude dostupan u prodavnicama, testeri će ga sami kupit,testirat i eto ga.Zanimljiva priča 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2015 9:37 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
dery kaže...

Jadan nano oče li se ukazat ikome.Možda da, onome za koga amd misli da će "pravedno" ocijenit proizvod.Ako uopče bude dostupan u prodavnicama, testeri će ga sami kupit,testirat i eto ga.Zanimljiva priča 

 Hvala na članku, ali mislim da nepotrebno naglašavati ono što svi znaju. Ne treba sve gledati kako bi trebalo biti u nekakvom idealnom obliku, nego kakve stvari jesu. Ako ti netko pošalje primjerak grafičke kartice logično je pretpostaviti da da od tebe očekuje da ćeš ti malo ublažiti nedostatke. Ne traži se od tebe da lažiraš podatke. Ako Fury x ima 50 fpsa na nekim postavkama a nano 40 fpsa, umjesto da napišeš "Iako ove dvije grafičke kartice imaju slične specifikacije razlika je neusporediva." napišeš "Postoji osjetna razlika između performansi ove dvije kartice". AMD je osjetio da bi im se moglo dogodit da nano bude ispljucan i jednostavno im nisu poslali karticu u nadi da HOCP neće napraviti tu recenziju. Jasno glup potez jer će ju ovi kupit sami i napraviti još veću scenu. Ali bit svega je da novinari koji pišu što misle ne završe dobro. Kad ste imali priliku vidjeti da je recenzent dao izrazito negativan review za neki automobil? Procesor? Grafičku karticu? Igru poznatog studija? To je rijetkost. Svi ti proizvodi su ili ok ili dobri. Nema loših. Svi naravno znamo da to nije baš tako.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2015 11:32 (axos).
15 godina
online
Re: AMD Radeon R9 300 Series
axos kaže...
dery kaže...

Jadan nano oče li se ukazat ikome.Možda da, onome za koga amd misli da će "pravedno" ocijenit proizvod.Ako uopče bude dostupan u prodavnicama, testeri će ga sami kupit,testirat i eto ga.Zanimljiva priča 

 Hvala na članku, ali mislim da nepotrebno naglašavati ono što svi znaju. Ne treba sve gledati kako bi trebalo biti u nekakvom idealnom obliku, nego kakve stvari jesu. Ako ti netko pošalje primjerak grafičke kartice logično je pretpostaviti da da od tebe očekuje da ćeš ti malo ublažiti nedostatke. Ne traži se od tebe da lažiraš podatke. Ako Fury x ima 50 fpsa na nekim postavkama a nano 40 fpsa, umjesto da napišeš "Iako ove dvije grafičke kartice imaju slične specifikacije razlika je neusporediva." napišeš "Postoji osjetna razlika između performansi ove dvije kartice". AMD je osjetio da bi im se moglo dogodit da nano bude ispljucan i jednostavno im nisu poslali karticu u nadi da HOCP neće napraviti tu recenziju. Jasno glup potez jer će ju ovi kupit sami i napraviti još veću scenu. Ali bit svega je da novinari koji pišu što misle ne završe dobro. Kad ste imali priliku vidjeti da je recenzent dao izrazito negativan review za neki automobil? Procesor? Grafičku karticu? Igru poznatog studija? To je rijetkost. Svi ti proizvodi su ili ok ili dobri. Nema loših. Svi naravno znamo da to nije baš tako.

 Izgleda da je nisu nikome ni poslali na recenziju(proizveli par komada pa nemaju,kako da ne!!), ni tpu 

Ma naravno ne žele da javnost sazna prije prodaje kako to nije ono što su reklamirali te da je precjenjen proizvod.Sami su krivi šta imaju kretena na kormilu pr. te izbacuju paper launch(dvaput) pa onda kao nečemo dat onima koji su bili objektivni glede cijene nanoa.Šta oni misle da ih se neče skužit kako brljaju.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2015 12:06 (dery).
16 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Ok za hardocp, ali nisu poslali primjerke ni techpowerup-u a ni tech reportu.. nonsense.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2015 12:40 (Penryn).
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
dery kaže...

Ma naravno ne žele da javnost sazna prije prodaje kako to nije ono što su reklamirali te da je precjenjen proizvod

Sto jednostavno ne zamolis covjeka da downclocka svoju grafu na frekvencije R9 Nano i svi cete vidjeti performanse koje ce imati, zar ne :D
Isti je cip, identican samo niza frekvencija zbog manjeg napajanja? Nije spansko selo majka mu stara...

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2015 12:51 (chaselol).
16 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

A na kojoj to frekvenciji radi Nano? To je zapravo jedino pitanje koje se svi pitaju - fury x je na 1050MHz, a koliko nisko nano mora ići s taktom(i naponom) da bi imala 100W manji tdp i da bi održavala ~70c s onim malim coolerom? 700, 800MHz?

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2015 13:16 (Penryn).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: AMD Radeon R9 300 Series
chaselol kaže...
dery kaže...

Ma naravno ne žele da javnost sazna prije prodaje kako to nije ono što su reklamirali te da je precjenjen proizvod

Sto jednostavno ne zamolis covjeka da downclocka svoju grafu na frekvencije R9 Nano i svi cete vidjeti performanse koje ce imati, zar ne :D
Isti je cip, identican samo niza frekvencija zbog manjeg napajanja? Nije spansko selo majka mu stara...

 možda ti znaš frekvenciju pa mu javi kad tako pametuješ

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Aj malo razmisli prije nego sto trolate, kad pogledas Nano i FuryX koje su dvije glavne razlike?
Cip je identican to su rekli, to znamo. Znaci 100% ne 90%, ne 95% vec identican cip.

Nano ima 175W TDP,

FuryX ima 275W TDP 

Obicna Furija isto 275W ali sad pogledaj malo i razmisli koliko snage treba za 1 vent (R9 Nano) a koliko za vodeno hladjenje (FuryX) a koliko za obicne furije?
Izbacili su vec "spec" i pise up to 1000Mhz, sto znaci da ce biti izmedju 850-900 mozda i vise, ali ispod sigurno ne.

Prije par dana bila je prezentacija i giveaway R9 Nano na amd twitch channelu i pricali su o spec i pogotovo se dotakli brzine i rekli su da je ispod 1ghz ali ne puno.


Koliko mrzite nesto sto jos nije ni izaslo to je nemogucno 

nano nano
AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 2 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Kartica nema jer su ih napravili onoliko koliko ih realno mogu prodat po 650$ - nula.

Moj PC  
1 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Danas bi trebali izaći testovi pa ćemo vidjet..

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

http://www.guru3d.com/articles-pages/amd-radeon-r9-nano-review,1.html

 

Ova grafa poprilicno napada teritorij Fury i Fury X modela.......

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2015 14:07 (MEGATAMA).
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2015 14:35 (Penryn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Radeon R9 300 Series

I HardwareHeaven.

 

Nazivno, frekvencija je spuštena za samo 50MHz, ali očigledno da kartica ima u BIOS-u postavljeno mnogo strožije ograničenje potrošnje. Zato npr u Witcheru 3 u 4k rezoluciji FuryX daje 30% više performanse nego Nano, dok u manje zahtevnim scenarijima razlika bude 5-15%.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Evo varijacije takta ovisno o opterećenju/igri. To je 1440p a evo i na 4K rezi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2015 14:29 (Penryn).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300 Series

100mhz gore dolje ne znaci apsolutno nista! mislim jel vi vidite koliko je to gavance malo?

edit.

bome sad tek vidio temp, 73°c u full loadu sto je stvarno odlicno s obzirom na snagu i SAMO jedan vent! cak su i regulaciju dobro rijesili tj odma u kompletu! ajme steta sto se nemoze klokati jer ocigledno da bi ovaj cip pozderao 980ti kao od sale!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2015 15:57 (Stjepanj).
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Razlika je oko 200MHz u prosjeku u odnosu na Fury X.. ali kartica je po meni odlična, jedino što se neki bune da je malo bučna i da se čuje neugodan coil whine. Šteta što je preskupa i neće je proizvest u ne znam koliko komada.

 

Stjepanj kaže...

edit.

bome sad tek vidio temp, 73°c u full loadu sto je stvarno odlicno s obzirom na snagu i SAMO jedan vent! cak su i regulaciju dobro rijesili tj odma u kompletu! ajme steta sto se nemoze klokati jer ocigledno da bi ovaj cip pozderao 980ti kao od sale!

Pa ovo je undervoltani/underclockani Fury X. A Fury X radi na 1050MHz i 50C pa opet nije blizu 980Ti a da ne spominjem clockanu 980Ti? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2015 16:18 (Penryn).
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Meni ovdje ništa nije kako treba. Cijena je ista kao fury x a ima lošije performanse i nema vodeno hlađenje. Mogli su je bar spustiti za 50$. Ovo vidim samo za potrebe mini ITX kućišta.

I zašto nitko nije napravio 1080p testove?? Jasno mi je ga je ovo predviđeno za 4k. Ali 4k nemože vrtiti na max detaljima i normalnom fps-u, a 1080p je i dalje daleko najzastupljenija rezolucija.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Fenomenalna kartica. Zbilja šteta zbog cijene.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
axos kaže...

Meni ovdje ništa nije kako treba. Cijena je ista kao fury x a ima lošije performanse i nema vodeno hlađenje. Mogli su je bar spustiti za 50$. Ovo vidim samo za potrebe mini ITX kućišta.

I zašto nitko nije napravio 1080p testove?? Jasno mi je ga je ovo predviđeno za 4k. Ali 4k nemože vrtiti na max detaljima i normalnom fps-u, a 1080p je i dalje daleko najzastupljenija rezolucija.

 Anandtech je napravio. Dobra kartica ali zbilja su usrali s cijenom i to skoro svaki review naglašava.

 

 

---Life is ours, we live it our way---
11 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

U globalu samo 5-10 fps brza od ove mini 970 ako dobro vidim a toliko skuplja??????Pa tko je tu lud......i nemoze nitko tvrdit da ovo nije 1080p nego 4K kartica jer za 4K nema niti izbliza dovoljno snage za 60 fps i nekakve vise postavke.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
MEGATAMA kaže...

U globalu samo 5-10 fps brza od ove mini 970 ako dobro vidim a toliko skuplja??????Pa tko je tu lud......i nemoze nitko tvrdit da ovo nije 1080p nego 4K kartica jer za 4K nema niti izbliza dovoljno snage za 60 fps i nekakve vise postavke.....

ošli su na kvasinu skroz s tim cijenama, no to je ionako pokazivanje i priprema za sljedeću generaciju

no, sljedeću ih godinu i nvidia čeka s pascalom i ako se ne uozbilje, ode novi radeon odjel na bubanj

11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Stjepanj kaže...

100mhz gore dolje ne znaci apsolutno nista!mislim jel vi vidite koliko je to gavance malo?

edit.

bome sad tek vidio temp, 73°c u full loadu sto je stvarno odlicno s obzirom na snagu i SAMO jedan vent! cak su i regulaciju dobro rijesili tj odma u kompletu! ajme steta sto se nemoze klokati jer ocigledno da bi ovaj cip pozderao 980ti kao od sale!

15cm of pure pleasure 


Realno kad trazis sto manju grafu za sto manje kuciste (ekipa koja kupuje to ne gleda na cijenu, vec na performanse) jednostavno fenomenalna.


Ali na kraju dana, nema bas toliko "takvih" potrosaca.... 75% ljudi apsolutno ne interesuje kako izgleda, vec performanse...

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series
Lijepa kartica, lijepe performanse. Problem bi mogao biti ako se neki od proizvođača odluči napraviti mini verziju gtx 980 koja ima egal performanse, uz čak nešto manju potrošnju
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
zuper kaže...
Lijepa kartica, lijepe performanse. Problem bi mogao biti ako se neki od proizvođača odluči napraviti mini verziju gtx 980 koja ima egal performanse, uz čak nešto manju potrošnju

 problem je cijena i ništa drugo, samo luđak može dati toliko novaca za tako malu razliku u odnosu na onu 970 mini

takvih ima, ali ne dovoljno da bi amd tu ostvario neku veću zaradu, bojim se

 

inače, da je 10-ak posto skuplja od te 970 mini, u skladu s perfomansama, pa nek je i 20 posto skuplja, bio bi to pun pogodak - ovako, teški fail

13 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series
I u čak najmanja kučišta stanu full lenght kartice. Recimo, ovo Silverstone kučište bez problema prima dugu 980Ti

http://www.silverstonetek.com/raven/products/index.php?model=RVZ01
Moj PC  
1 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice