AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.629.075
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Navi

Format C:

3 godine
offline
AMD Navi

Pa ovom AMD fijasku nema kraja, nakon overkloka dobio black screen i sad odma pri ulasku u windowse black screen, naravno moras ici na hard power reset da bi racunalo uopce proradilo jer obicni reset ne radi, pa kad uces u windowse brzo u Msi afterburner staviti na default(sva sreca ne loada profil u prvoj sekundi jer  bi morao u safe mod) Na nvidiji se sve samo restarta i to instantno, ovo je jednostavno prestrasno da se u 20g nije nista promijenilo.

Moj PC  
1 3 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Boris grozni kaže...

Pa ovom AMD fijasku nema kraja, nakon overkloka dobio black screen i sad odma pri ulasku u windowse black screen, naravno moras ici na hard power reset da bi racunalo uopce proradilo jer obicni reset ne radi, pa kad uces u windowse brzo u Msi afterburner staviti na default(sva sreca ne loada profil u prvoj sekundi jer  bi morao u safe mod) Na nvidiji se sve samo restarta i to instantno, ovo je jednostavno prestrasno da se u 20g nije nista promijenilo.

Nakon ovih tvojih par postova mislim da ce se rijetki ovdje usudit kupit amd.....

3 godine
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
Boris grozni kaže...

Pa ovom AMD fijasku nema kraja, nakon overkloka dobio black screen i sad odma pri ulasku u windowse black screen, naravno moras ici na hard power reset da bi racunalo uopce proradilo jer obicni reset ne radi, pa kad uces u windowse brzo u Msi afterburner staviti na default(sva sreca ne loada profil u prvoj sekundi jer  bi morao u safe mod) Na nvidiji se sve samo restarta i to instantno, ovo je jednostavno prestrasno da se u 20g nije nista promijenilo.

Nakon ovih tvojih par postova mislim da ce se rijetki ovdje usudit kupit amd.....

 Osim tih musica grafička je odlicna, no borit se s tim bome treba imati živaca.

2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Boris grozni kaže...

Pa ovom AMD fijasku nema kraja, nakon overkloka dobio black screen i sad odma pri ulasku u windowse black screen, naravno moras ici na hard power reset da bi racunalo uopce proradilo jer obicni reset ne radi, pa kad uces u windowse brzo u Msi afterburner staviti na default(sva sreca ne loada profil u prvoj sekundi jer  bi morao u safe mod) Na nvidiji se sve samo restarta i to instantno, ovo je jednostavno prestrasno da se u 20g nije nista promijenilo.

 Pa kako to? Meni se nakon nestabilonog OC-a samo resetiraju postavke i izadje iz te aplikacije eto, nikakvi reseti.

Ali to je tvoja greska, opce je poznato da msi afterburner radi teskoce sa ovom amd arhikteturom. Imas AMD-ov software radi sasvim solidno.

10 godina
offline
Re: AMD Navi
Boris grozni kaže...
MEGATAMA kaže...
Boris grozni kaže...

Pa ovom AMD fijasku nema kraja, nakon overkloka dobio black screen i sad odma pri ulasku u windowse black screen, naravno moras ici na hard power reset da bi racunalo uopce proradilo jer obicni reset ne radi, pa kad uces u windowse brzo u Msi afterburner staviti na default(sva sreca ne loada profil u prvoj sekundi jer  bi morao u safe mod) Na nvidiji se sve samo restarta i to instantno, ovo je jednostavno prestrasno da se u 20g nije nista promijenilo.

Nakon ovih tvojih par postova mislim da ce se rijetki ovdje usudit kupit amd.....

 Osim tih musica grafička je odlicna, no borit se s tim bome treba imati živaca.

 To ti je do profilne slike garant.

Promjeni sliku pa pričekaj par dana da se grafa prestane ljutiti i sve će ti fino radit. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Boris grozni kaže...

Pa ovom AMD fijasku nema kraja, nakon overkloka dobio black screen i sad odma pri ulasku u windowse black screen, naravno moras ici na hard power reset da bi racunalo uopce proradilo jer obicni reset ne radi, pa kad uces u windowse brzo u Msi afterburner staviti na default(sva sreca ne loada profil u prvoj sekundi jer  bi morao u safe mod) Na nvidiji se sve samo restarta i to instantno, ovo je jednostavno prestrasno da se u 20g nije nista promijenilo.

  

Probaj s AMD-ovim Adrenalinom ovrklokat. Ovak  možda plašiš ljude bzv. 

Meni se nakon hard reseta ili bilo kakvog naglog prekida struje sve vrati na početne postavke i još dobim obavijest kada upalim komp da se resetiralo sve.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.10.2021 8:46 (rokonja).
15 godina
offline
AMD Navi

Boris stvarno si grozan ostavi se ocanja i igranja.Gpu neznaš instalirat,a ocao bi

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.10.2021 9:59 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Navi
rokonja kaže...
Boris grozni kaže...

Pa ovom AMD fijasku nema kraja, nakon overkloka dobio black screen i sad odma pri ulasku u windowse black screen, naravno moras ici na hard power reset da bi racunalo uopce proradilo jer obicni reset ne radi, pa kad uces u windowse brzo u Msi afterburner staviti na default(sva sreca ne loada profil u prvoj sekundi jer  bi morao u safe mod) Na nvidiji se sve samo restarta i to instantno, ovo je jednostavno prestrasno da se u 20g nije nista promijenilo.

  

Probaj s AMD-ovim Adrenalinom ovrklokat. Ovak  možda plašiš ljude bzv. 

Meni se nakon hard reseta ili bilo kakvog naglog prekida struje sve vrati na početne postavke i još dobim obavijest kada upalim komp da se resetiralo sve.

 Je evo neznam zakaj no sve sto se pokrene i desi prvi put pc se zblesa, sad radi sve automatski, vjerovatno su driveri trebali odlezati ko meso prije rostilja

3 godine
offline
Re: AMD Navi
Opa evo jutros još jedan bugić, grafa se zbloka bez razloga, ima napade na 0mhz gdje se naravno desava da svake pola sekunde rikava gpu na tu vrijednost pa je na racunallu nemoguce raditi, bilo kakav pomak plimita ili bilo cega drugog jednostavno Ne funkcionira(mislio sam da cu ga tako probuditi:), idemo dalje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Kakve su ti to temp meni je tolika dok igram. Dok surfam 28°. Koju si grafu imao prije i kako si instalirao drivere i gpu kojim redoslijedom priznaj.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.10.2021 18:49 (dery).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Nije overclocking za svakoga...

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Kakve su ti to temp meni je tolika dok igram. Dok surfam 28°. Koju si grafu imao prije i kako si instalirao drivere i gpu kojim redoslijedom priznaj.

 Grafa ne radi do 60°c tj ventilatori, prije ovoga sam izmijenio jedno 30 nvidija na nekih 3 ploce i 10 procesora u zadnjih 6g nikad nista trznulo nije(sve na istim windowsima). Problem je iskljucivo u Amd driverima i u nicemu drugom, jednostavno njihov sustav je katastrofalan i to ptice na grani znaju. Kad se ubaci Nvidija sistem radi besprijekorno!

Novi update: Adobe Lightrome takoder ima lockove kad režem fotke, zblesira se pa u opcijama moram prebacivati na procesor, znaci apsurd Pa evo i za ostale koji imaju namjeru kupovati nesto slicno bolje neka razmisle o drugom taboru.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.10.2021 20:54 (Boris grozni).
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Boris grozni kaže...
dery kaže...

Kakve su ti to temp meni je tolika dok igram. Dok surfam 28°. Koju si grafu imao prije i kako si instalirao drivere i gpu kojim redoslijedom priznaj.

 Grafa ne radi do 60°c tj ventilatori, prije ovoga sam izmijenio jedno 30 nvidija na nekih 3 ploce i 10 procesora u zadnjih 6g nikad nista trznulo nije(sve na istim windowsima). Problem je iskljucivo u Amd driverima i u nicemu drugom, jednostavno njihov sustav je katastrofalan i to ptice na grani znaju. Kad se ubaci Nvidija sistem radi besprijekorno!

Novi update: Adobe Lightrome takoder ima lockove kad režem fotke, zblesira se pa u opcijama moram prebacivati na procesor, znaci apsurd Pa evo i za ostale koji imaju namjeru kupovati nesto slicno bolje neka razmisle o drugom taboru.

 

Znači da zanemarimo stotine milijuna onih kojima AMD radi kako treba, samo tvoje iskustvo je bitno? Ja sam evo 15-ak godina na istim winsima (samo upgrade radim),

izmijenio par ploča, par procesora, 10-ak grafičkih, sve AMD, i nikad problema

3 godine
offline
AMD Navi

A čuj moje je da napisem s cim imam problema, svakom njegovo no problem je opcenit nije to samo do mene tj mog sustava vec iskljucivo nestabilnog Amd-a, bilo i vidim ostalo.

Moj PC  
1 7 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Boris grozni kaže...

A čuj moje je da napisem s cim imam problema, svakom njegovo no problem je opcenit nije to samo do mene tj mog sustava vec iskljucivo nestabilnog Amd-a, bilo i vidim ostalo.

 Ja isto imam nestabilnu nvidiju, bilo i vidim pogotovo sad u RTX 3XXX.

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Boris grozni kaže...

A čuj moje je da napisem s cim imam problema, svakom njegovo no problem je opcenit nije to samo do mene tj mog sustava vec iskljucivo nestabilnog Amd-a, bilo i vidim ostalo.

 Ajde stjepanje nemoj bezveze trolati to je samo zato sto imas AMD pa si se nasao da samo seres kao i uvjek.Ja ti nista vise nevjerujem

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Boris grozni kaže..

je ovoga sam izmijenio jedno 30 nvidija na nekih 3 ploce i 10 procesora u zadnjih 6g nikad nista trznulo nije(sve na istim windowsima). Problem je iskljucivo u Amd driverima i u nicemu drugom, jednostavno njihov sustav je katastrofalan i to ptice na grani znaju. Kad se ubaci Nvidija sistem radi besprijekorno!

N

 Naravno kad si se prešaltavao sa nevidije na nevidiju, sad je trebao malo drugačiji pristup.Nove amd grafe rade odlično i driveri su im sve bolji.Radeon software sučelje je naspram nevidijinog space shuttle.Msi 6600xt su najslabjiji za oc, najbolji su saphire i asrock.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.10.2021 22:53 (dery).
16 godina
offline
AMD Navi

Švapski Mindfactory, ovaj tjedan je prodano puno više AMD grafa nego u prošlim tjednima.

 

https://twitter.com/TechEpiphany/status/1454783379128426496

 

To se fino slaže sa ovim dole, dakle Nevidija ciljano smanjuje proizvodnju/isporuku Ampere grafetina za tipične maloprodajne kupce.

 

https://www.hardwaretimes.com/nvidia-reportedly-halts-production-of-nvidia-rtx-30-series-gpu-to-avoid-price-plummet/

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

Švapski Mindfactory, ovaj tjedan je prodano puno više AMD grafa nego u prošlim tjednima.

 

https://twitter.com/TechEpiphany/status/1454783379128426496

 

To se fino slaže sa ovim dole, dakle Nevidija ciljano smanjuje proizvodnju/isporuku Ampere grafetina za tipične maloprodajne kupce.

 

https://www.hardwaretimes.com/nvidia-reportedly-halts-production-of-nvidia-rtx-30-series-gpu-to-avoid-price-plummet/

 

 

 Sve je to lijepo i krasno, ali cijene i dalje ne padaju nego baš suprotno...

16 godina
offline
Re: AMD Navi
superJozo kaže...
rambox kaže...

Švapski Mindfactory, ovaj tjedan je prodano puno više AMD grafa nego u prošlim tjednima.

 

https://twitter.com/TechEpiphany/status/1454783379128426496

 

To se fino slaže sa ovim dole, dakle Nevidija ciljano smanjuje proizvodnju/isporuku Ampere grafetina za tipične maloprodajne kupce.

 

https://www.hardwaretimes.com/nvidia-reportedly-halts-production-of-nvidia-rtx-30-series-gpu-to-avoid-price-plummet/

 

 

 Sve je to lijepo i krasno, ali cijene i dalje ne padaju nego baš suprotno...

 

Prate porast cijene ethereuma :)

16 godina
offline
AMD Navi

Može se to i ovdje nagurat, nije za gejming ali nebitno može se spomenut reda radi.

 

AMD CDNA2 MCM GPU, za drobljenje podataka brutalne veče performanse u odnosu na prethodnika MI100.Znatno veči TDP, ali to je danas ionak trend samo diži TDP nema frke.

 

Realno TDP uopče i nije tak veliki, s obzirom na performanse dakle 220CU na 1.7ghz.Vjerojatno ili gotovo sigurno, TSMC 6nm proizvodni proces i njegova poboljšanja ipak TDP drže u sasvim ok granicama.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi

Znači sad je 560W OK kad je od TMSC-a i AMD-a? Pa to je abnormalna grotesktna potrošnja/grijanje.

16 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Znači sad je 560W OK kad je od TMSC-a i AMD-a? Pa to je abnormalna grotesktna potrošnja/grijanje.

 

Oa Nvidia konkurencija ovim karticama troši i više

2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

Može se to i ovdje nagurat, nije za gejming ali nebitno može se spomenut reda radi.

 

AMD CDNA2 MCM GPU, za drobljenje podataka brutalne veče performanse u odnosu na prethodnika MI100.Znatno veči TDP, ali to je danas ionak trend samo diži TDP nema frke.

 

Realno TDP uopče i nije tak veliki, s obzirom na performanse dakle 220CU na 1.7ghz.Vjerojatno ili gotovo sigurno, TSMC 6nm proizvodni proces i njegova poboljšanja ipak TDP drže u sasvim ok granicama.

 

 

 

 Jel to neki odgovor na cuda sad? Ipak vidim da je 20% brzi u fp16 od nvidie. Hoce li to biti i u mainstream karticama taj matrix core?

14 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...
forumaš kaže...

Znači sad je 560W OK kad je od TMSC-a i AMD-a? Pa to je abnormalna grotesktna potrošnja/grijanje.

 

Oa Nvidia konkurencija ovim karticama troši i više

 I to je onda još veće sranje. 

13 godina
offline
AMD Navi

Koji memory bus 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
UltrasVinkovci kaže...
Jel to neki odgovor na cuda sad? Ipak vidim da je 20% brzi u fp16 od nvidie. Hoce li to biti i u mainstream karticama taj matrix core?

 Eto kaj je žuto, a dalje je nebitno za ovu ionako Desktop gejmersku temu.

 

"AMD Matrix Cores which are the equivalent of NVIDIA’s Tensor Core and Intel’s XMX"

AMD,........is that Epyc or what?
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
UltrasVinkovci kaže...
Jel to neki odgovor na cuda sad? Ipak vidim da je 20% brzi u fp16 od nvidie. Hoce li to biti i u mainstream karticama taj matrix core?

 Eto kaj je žuto, a dalje je nebitno za ovu ionako Desktop gejmersku temu.

 

"AMD Matrix Cores which are the equivalent of NVIDIA’s Tensor Core and Intel’s XMX"

 Ali profi grafe su im kod ovog navija bile slika i prilika desktop grafama: rx 6800 je isto kao i proW6800, instict mi50 je isto sto i vega7. Zncai ovakav layout grafe mozemo ocekivati. 500+W chiplet do 120 CU-a i pitanje sad ddr6 ili HBMe na najjacem modelu i hoce li matrix biti, vjv hoce buduci da je paravan tensor jezgrama kako istices.

16 godina
offline
AMD Navi

Ubola se nova Asus 6800XT TUF... curica lepo radi... 

 

nego, ima li kakvih vijesti i pomaka u vezi AMD FSR? Ide li ta tehnologija kuda?

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice