AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.682.152
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

A kaj očekuješ da budu jeftine? Ja sam dignuo ruke od novih kartica bilo koje firme, precjenjeno do bola.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
XXX kaže...

A kaj očekuješ da budu jeftine? Ja sam dignuo ruke od novih kartica bilo koje firme, precjenjeno do bola.

 Nope ocekujem cijene od 3500 do 4000kn. A strixice u Hrvatskoj imaju samo jednog uvoznika i recimo rtx 2070 strixicu ces platiti 700kn vise nego msi gamin z model iste kartice. I tako redom. 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

A da, to bi bilo jeftino 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

Ja nigdje nisam rekao da je to jeftino. Samo sam rekao da ce strixice biti i do 1000kn skuplje od drugih modela.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Zato treba cekat sto ce sapphire izbaciti. To ne mislim na ovu leakanu Pulse vec Nitro ili Toxic. Sapphire je uvijek (cak i kod nas) korektan sa cijenom, a imaju odlicne modele.
13 godina
online
Re: AMD Navi

 Pa te Asus Strix nitko ne treeba ni kupovat. Jednostavno nema nikakvog smila njima plaćati premium kad imaš uvijek i više nego jednu alternativu.

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
XXX kaže...
gumenikos kaže...

a taj steam je za sad na ovim dx11 igrama .. kad dodju samo za 3d dx12  koje nvidija nemoze  pogoniti 

na dx11 gpu ..ljudi ce morati kupiti karticu koja moze 

znaci nvidia moze biti samo aut ,,jer nemaju patente za dx12 tj async i kasnije smart shader 

zato sad pokusavaju navucu vodu na svoj mlin da devsi naprave igre za dx11 engine i dobiju rtx free 

ali to im nece drzati vodu jos dugo 

ova godina max  sljedeca ako nenaprave nesto sto ce moci pogoniti 3d dx12 na gpu  

ostade nvidija samo u pro vodama i to jos malo 

intel podrzava 3d dx12 i open cl ,,amd isto ...  nvidija moze samo traziti izlaz u ai vodama 

game je zatvoren vec odavno  na dx11 kako vidimo 

inace da nije vec bi izdali async kompatibilan gpu i full kompatibilan s 3d dx12  a ne prebaciti neke 

shadere preko cude na cpu 

i reci imamo dx12 

a platili aots devsima da naprave samo za njih dx11 engine da mogu bench raditi i na njihovim 

 

 

 AMD ima puno veče probleme od nvidijine slabe podrške za DX12. Navi na 7nm je i dalje veliki potrošač, prelaskom nvidije na 7nm razlika će se samo dodatno povečavati u performansma, jer će nvidia zbog bolje efikasnoti opet ugurati više tranzistora.

Navi je projektiran prevenstveno za novu konzolu i brijem da je to za idučih 5-6 godina, tj. izlaziti će rebrandoni na 7nm+.

 

 pod uvjetom da mogu nekako napravi 3d dx12 gpu  jer s sljedecim konzolama nvidia nece moci ni jednu igru pogonti na dx11 karticama 

a kako se pise po forumima nvidija nema pojma kako to uraditi pa je odlucila utuci tonu love da forsira rt 

i da se dx12 preskoci .ali dobili su 3d dx12 dtx extenziju i sad panika 

tolika da su kupili mulinexa ili kako se vec zove ta firma za automatizaciju tj ai 

i stukli skoro sav keš 

intelovci na njihovim forumima pricaju o  12 novih librarija za opencl i 3d dx12 samo od intela 

i podrska kad izadju nove intelove amd gpu kompatibilne kartice 

ako se sjecate intel je od njih licencirao vegu  a dx11 nvidiju otpisao 

plus nove konzole sony prica naveliko o linux rt-u na ps5 iako vukan nema rt extenziju za api 

a ms slini na directx rt vec ohohoo  i najavljuje boom sa novom konzolom 

e sad zasto nema dx12 igara  pa zna se  nvidija place dio razvoja vecini ovih igara ,,

unity podrska nvidije  ,,unreal isto tako ,.sad su sklopili s ea deal tako da i pored activisiona i drugih i mantle vracen na dx11 

prva 3d dx12 igra je aots ,do verzije 1.2 neigriva na nvidiji i dan danas  tek poslje dx11 moda koju je nvidija masno platila  moze se igrati 

to je jedini i trenutni dokaz da nvidija nemoze pogoniti 3d dx12 .....  niti ce ikada moci jer patenti su patenti 

a amd ima vec 4 iteraciju async shadera i 1 verziju smart shadera ,sto za nvidiju znaci  rip 

ili masnooo platiti licencu 

kad izadje ta nova generacija igara tj engina 

ali nvidija ce i dalje  sama praviti rtx na dx11 engine i placati to  e sad dokle  bumo vidjeli 

 

 

 

 

11 godina
offline
AMD Navi

Ja sam sebi XFX RX 5700 XT blower naručio as kasnije uzmem još full cover WB pošto su mi oba setup-a FX i Ryzen pod vodom.

 

 

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
4 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Navi
gumenikos kaže...

 

 pod uvjetom da mogu nekako napravi 3d dx12 gpu  jer s sljedecim konzolama nvidia nece moci ni jednu igru pogonti na dx11 karticama 

a kako se pise po forumima nvidija nema pojma kako to uraditi pa je odlucila utuci tonu love da forsira rt 

i da se dx12 preskoci .ali dobili su 3d dx12 dtx extenziju i sad panika 

tolika da su kupili mulinexa ili kako se vec zove ta firma za automatizaciju tj ai 

i stukli skoro sav keš 

intelovci na njihovim forumima pricaju o  12 novih librarija za opencl i 3d dx12 samo od intela 

i podrska kad izadju nove intelove amd gpu kompatibilne kartice 

ako se sjecate intel je od njih licencirao vegu  a dx11 nvidiju otpisao 

plus nove konzole sony prica naveliko o linux rt-u na ps5 iako vukan nema rt extenziju za api 

a ms slini na directx rt vec ohohoo  i najavljuje boom sa novom konzolom 

e sad zasto nema dx12 igara  pa zna se  nvidija place dio razvoja vecini ovih igara ,,

unity podrska nvidije  ,,unreal isto tako ,.sad su sklopili s ea deal tako da i pored activisiona i drugih i mantle vracen na dx11 

prva 3d dx12 igra je aots ,do verzije 1.2 neigriva na nvidiji i dan danas  tek poslje dx11 moda koju je nvidija masno platila  moze se igrati 

to je jedini i trenutni dokaz da nvidija nemoze pogoniti 3d dx12 .....  niti ce ikada moci jer patenti su patenti 

a amd ima vec 4 iteraciju async shadera i 1 verziju smart shadera ,sto za nvidiju znaci  rip 

ili masnooo platiti licencu 

kad izadje ta nova generacija igara tj engina 

ali nvidija ce i dalje  sama praviti rtx na dx11 engine i placati to  e sad dokle  bumo vidjeli 

 

 

 

 

 Ti doista misliš da će bilo koji developer radit specijalno igre samo za AMD grafe? Ne budi lud... Nvidia može implementirat punu  DX12 podršku kad god želi, DX12 je "free" API od Microsofta i nema nikakve veze sa "Hardwerskom" podrškom... Nvidia komotno sutra odluči prilagodit drivere i sve dosadašnje "DX11" grafe će radit bez ikakvih problema... I nez što bi tržište dobilo da se doista desi Nvidijina propast na GPU tržištu?... Što misliš da AMD ne bi iskoristio tu priliku i nabio cijene?... Štoviše, sami ni nemaju kapaciteta da namire samo pola Nvidijinog tržišta, tako da bi to bili crni dani za sve igrače i minere... Kao što rekoh... tržište se prilagođava onom tko ima najviši udio na njemu i Nvidia je ta koja trenutno diktira tempo, svidilo se to nama, ili ne...

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2019 23:05 (NoDe31).
14 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Jel moguce da se ulazi u raspravu sa ocitim psihijatrijskim slucajem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

 Ne znam gdje vi izvlačite te više se "grije" informacije, ali RX 5700 i RX 5700XT su u najmanju ruku usporedive se RTX 2060 Super i RTX 2070 Super što se tiče zahtjeva za hlađenje

Fizika se ne bi slozila s time, RTX 2070 Super ima zrnce nizi TDP a duplo veci die od 5700 XT, sta ugrubo znaci da s Navija treba uklonit duplo vise topline po jedinici povrsine nego s Turinga...

13 godina
online
Re: AMD Navi

 Je, ali to ne znači nužno da ne mogu imati manje više isti cooler, što će i bit slučaj. Svi ovi vendori koji imaju Nvidia i AMD će samo prilagodit detalje i lupit standardne coolere koje koriste i na RTX grafama .

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

 Je, ali to ne znači nužno da ne mogu imati manje više isti cooler, što će i bit slučaj. Svi ovi vendori koji imaju Nvidia i AMD će samo prilagodit detalje i lupit standardne coolere koje koriste i na RTX grafama .

Naravno da mogu imat isti cooler i Navi ce onda imat visu temperaturu jezgre i/ili visu buku ventova jer ipak je zahtjevniji za hladjenje, kao sta su, iz istog razloga, i novi Ryzeni u odnosu na stare...

13 godina
online
Re: AMD Navi

 Naravno da neće bit bučne ako se dobro riješi hlađenje, kao što nije nikakav problem hladit Ryzen. Hladi ih onaj AMD obični stock cooler, o čemu ti pričaš Tito? 

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Razlika je sto ryzeni malo trose dok Navi trosi jednako kao Turing, a zbog manje povrsine teze ga je ohladiti jednako dobrim hladnjakom.

Unatoc tome ako pogledamo temperature blowerica dobri custom modeli ne bi trebali imati problema sa temp pa samim time i sa bukom.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 0:43 (DonOscar).
14 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Ah zar se opet mora ponavljati, custom kartice će biti tihe i jeftine:

 

https://twitter.com/HardwareUnboxed/status/1148113823137533952

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
2 2 hvala 0
6 godina
offline
AMD Navi

expreview test, XFX RX 5700XT 2123rpm, 40.5db, 70C, ma jok uopce nije bucna 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...

expreview test, XFX RX 5700XT 2123rpm, 40.5db, 70C, ma jok uopce nije bucna 

 

Ne znam koliko je taj test realan, ali ajmo reći da je. 2000 rpm je dosta tiho na grafičkama kod takvih ventilatora, a ako radi na samo 70C ima još 15C lufta za stišati ventilatore.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Za strixicu barem tvrde da je puno tiša.  Naravno, čekaju se reviewovi...

 

https://videocardz.com/newz/asus-rog-strix-radeon-rx-5700-xt-review-kit-leaks-out

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 8:03 (perozgb).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi
perozgb kaže...

Za strixicu barem tvrde da je puno tiša.  Naravno, čekaju se reviewovi...

 

https://videocardz.com/newz/asus-rog-strix-radeon-rx-5700-xt-review-kit-leaks-out

 e to se zove tisina 

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
perozgb kaže...

Za strixicu barem tvrde da je puno tiša.  Naravno, čekaju se reviewovi...

 

https://videocardz.com/newz/asus-rog-strix-radeon-rx-5700-xt-review-kit-leaks-out

 e to se zove tisina 

 

Jel kužiš da ne možeš uspoređivati razinu buke iz više različitih testova? Previše je faktora koji mogu promijeniti rezultat, od okolne buke, pozicije i udaljenosti mjerne opreme, ostalih ventilatora od sustava, koje opterećenje je na grafičkoj, kako se štima krivulja ventilatora (možda je asus išao na manju buku a veću temperaturu, vidiš da piše da je u quiet modu) itd.

 

Te usporedbe glasnoće vrijede jedino za grafičke unutar istog testa.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

 Naravno da neće bit bučne ako se dobro riješi hlađenje, kao što nije nikakav problem hladit Ryzen. Hladi ih onaj AMD obični stock cooler, o čemu ti pričaš Tito? 

Pricam o tome da si napisao da Naviji nisu zahtjevniji za hladjenje od Turinga i lijepo sam ti objasnio kako to nije istina. Pregrizi govno i stisni hvala. Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 9:17 (ansha).
6 godina
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...
3dfx kaže...
perozgb kaže...

Za strixicu barem tvrde da je puno tiša.  Naravno, čekaju se reviewovi...

 

https://videocardz.com/newz/asus-rog-strix-radeon-rx-5700-xt-review-kit-leaks-out

 e to se zove tisina 

 

Jel kužiš da ne možeš uspoređivati razinu buke iz više različitih testova? Previše je faktora koji mogu promijeniti rezultat, od okolne buke, pozicije i udaljenosti mjerne opreme, ostalih ventilatora od sustava, koje opterećenje je na grafičkoj, kako se štima krivulja ventilatora (možda je asus išao na manju buku a veću temperaturu, vidiš da piše da je u quiet modu) itd.

 

Te usporedbe glasnoće vrijede jedino za grafičke unutar istog testa.

kuzim kuzim

 

u svakome testu pise kako je tko mjerio, ovaj za XFX je mjereno dB uredajem 50cm udaljen od kucista tokom gaminga, i XFX roka 40.5dB, to je prebucno

 

naravno da svatko mjeri na razliciti nacin, pola metra od kucista mi se cini kao prilicno relevantno mjerenje, i nekakvo "real life" koristenje

 

uglavnom, da ne drobimo o tome previse, picajzlim na buku i nemrem si pomoc, takav sam korisnik 

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
Jakovp kaže...
3dfx kaže...
perozgb kaže...

Za strixicu barem tvrde da je puno tiša.  Naravno, čekaju se reviewovi...

 

https://videocardz.com/newz/asus-rog-strix-radeon-rx-5700-xt-review-kit-leaks-out

 e to se zove tisina 

 

Jel kužiš da ne možeš uspoređivati razinu buke iz više različitih testova? Previše je faktora koji mogu promijeniti rezultat, od okolne buke, pozicije i udaljenosti mjerne opreme, ostalih ventilatora od sustava, koje opterećenje je na grafičkoj, kako se štima krivulja ventilatora (možda je asus išao na manju buku a veću temperaturu, vidiš da piše da je u quiet modu) itd.

 

Te usporedbe glasnoće vrijede jedino za grafičke unutar istog testa.

kuzim kuzim

 

u svakome testu pise kako je tko mjerio, ovaj za XFX je mjereno dB uredajem 50cm udaljen od kucista tokom gaminga, i XFX roka 40.5dB, to je prebucno

 

naravno da svatko mjeri na razliciti nacin, pola metra od kucista mi se cini kao prilicno relevantno mjerenje, i nekakvo "real life" koristenje

 

uglavnom, da ne drobimo o tome previse, picajzlim na buku i nemrem si pomoc, takav sam korisnik 

 

 

Sve 5, najbolje pričekati kvalitetne i relevantne testove od više kartica

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
suspendiran
offline
AMD Navi

Unatoč grijanju i buci ove grafe će biti razgrabljene. Evo gigabyte ima bome dobra tri venta.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
Re: AMD Navi
ansha kaže...
itomic009 kaže...

 Naravno da neće bit bučne ako se dobro riješi hlađenje, kao što nije nikakav problem hladit Ryzen. Hladi ih onaj AMD obični stock cooler, o čemu ti pričaš Tito? 

Pricam o tome da si napisao da Naviji nisu zahtjevniji za hladjenje od Turinga i lijepo sam ti objasnio kako to nije istina. Pregrizi govno i stisni hvala. Hvala.

 Eto još par dana pa ćemo vidjeti hoće nereferentne Navi bit normalnih temperatura i zvučnog profila. Ako budu redom bučne i na 85C, reći ću ovdje da si imao pravo. Meni nije problem reći kako je. 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...
ansha kaže...
itomic009 kaže...

 Naravno da neće bit bučne ako se dobro riješi hlađenje, kao što nije nikakav problem hladit Ryzen. Hladi ih onaj AMD obični stock cooler, o čemu ti pričaš Tito? 

Pricam o tome da si napisao da Naviji nisu zahtjevniji za hladjenje od Turinga i lijepo sam ti objasnio kako to nije istina. Pregrizi govno i stisni hvala. Hvala.

 Eto još par dana pa ćemo vidjeti hoće nereferentne Navi bit normalnih temperatura i zvučnog profila. Ako budu redom bučne i na 85C, reći ću ovdje da si imao pravo. Meni nije problem reći kako je. 

Jel namjerno zajebavas? Ja nigdje nisam rekao da ce biti vrlo bucne ili vrele nego da su zahtjevnije po pitanju hladjenja od rtx 2070 super, sta je cinjenica. Dakle, nece biti super tihih i uz to hladnih kartica kao sta su neke 2070-ke sa 1100rpm i 67C..... 

 

Ja bi rado upiknuo jednu 5700 XT umjesto RTX-ica pa da imam all-AMD kombinaciju, al CUDA je trenutno totalno dominantna za GPU rendering pa mi nije bas opcija...

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 12:15 (ansha).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...

 

Te usporedbe glasnoće vrijede jedino za grafičke unutar istog testa.

Na ovom forumu napises notornu cinjenicu pa dobijes TD-ove od raznih "eksperata" 

10 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Unatoč grijanju i buci ove grafe će biti razgrabljene. Evo gigabyte ima bome dobra tri venta.

 Super izgledaju. U svakom slucaju iduci tjedan ce biti udaran ^^

15 godina
suspendiran
offline
AMD Navi

šminkerska safirka se brči, doktore imamo puls

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice