AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.661.361
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Opet se ponavljam po ko zna koji put kad bi sve grafe bile dostupne omjer amd-nevidija bi sa 20:80 otišao na 5:95  ko amen.O Ivane ivane.

 Pa naravno, zato sto je nvidia graficka jos jedan veliki AI konj. Cuda je danas podrzana i kod Boga i kod vraga, moras biti lud da bi uzeo AMD-ov gpu za tu svrhu. Ali nvidia je do prosle godine imala top i u gamingu sto sada nije slucaj pa neznam odlud vam info da bi to sada bilo isto tako.

Opet ponavljan, nvidia je ime na ovom trzistu, i nazalost su toliko fejlali sa ovom generacijom da ih je AMD uspio stici barem u gaming performancama. Od nvidie se ocekivalo kao uvijek da top kartica bude barem 30% bolja od najbolje AMD-ove kartice. I to govori vise o nvidiji nego o AMD-u. Vjv su se kao INtel uspavali malo kad su mislili nemoze im nitko nista jaci smo i od sudbine.

15 godina
offline
AMD Navi

Ma ona je promašaj cijenom u ovoj klasi, sve redom ove tri prve su razumnija kupnja od nje. Treba koštat 10$ više od rtx3060ti i to je puno jer nudi manje.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Ma ona je promašaj cijenom u ovoj klasi, sve redom ove tri prve su razumnija kupnja od nje. Treba koštat 10$ više od rtx3060ti i to je puno jer nudi manje.

 Ponovit cu jos zadnji put: meni je samo fascinanto kako je AMD uspio doci na perf kao nvidia sa daleko slabijim spekovima i to je sve. Nvidia je vec druga generacija RT-a i ima odlican dlss. Ali na kraju AMD ima image sharpening koji ti doslovno 1440p sadrzaj nametne 4K vizuale. Svi spominju kako lijepo radi DLSS 4K a nitko nespominje taj sharpening koji je na nivou kvalitete isti.  

10 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Ma ona je promašaj cijenom u ovoj klasi, sve redom ove tri prve su razumnija kupnja od nje. Treba koštat 10$ više od rtx3060ti i to je puno jer nudi manje.

 Trebala je ona kostat manje nego 3060Ti, i to bar 20-30$ manje e onda bi se vec dalo pricat, ovo je doslovno DOA.

nvidia - bugovito smece
15 godina
offline
AMD Navi

Šta se tiće hlađenja najbolje su odradili posao xfx i powercolor. Msi gaming je podbacio kako da je druga klasa.

 

Haahhajaads  nije DOA ni da su stavili veču cijenu sve bi otišlo, katastrofa.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 18:49 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Navi

Vi svi pričate kao da nema kripta i lockdowna. Kartice su tu da se na njima mlati lova, bilo AMD bilo nvidia. Što god da proizvedu, prodat će. Po kojoj god cijeni, prodat će. Boli njih kuki, samo waffera fali. Štancaj Miki, štancaj. Vidite da je nvidia pokrenula 14nm fab opet radi kripta. I to ide ko blesavo, sigurno. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Podbačaj 6700xt zato jer je 30% jača od 5700xt skuplja 20%.Može opalit cijenu koju želi u ovoj situaciji. U normalnim okolnostima pokraj rtx3060ti i 3070 ne bi je nitko pogledao po ovom msrp.. Potrošnja u igranju veče od rtx3060ti podjednaka rtx3070. Amd kao da se sprda eto jer im se može. Nekad naš narodni amd postao največe govno od svih.

 Da AMD je najgori, i to u današnjoj situaciji gdje su sve grafe preskupe i precjenjene.Čak je i GT 1030 preskup, a dalje se nema kaj napisat osim da si iz logike debelo pao na ispitu=odi na popravni ispit.

 

Bolje se potrudite, pa se eto organizirajte i probajte zabranit majning na globalnoj razini.Ljudi moji pa di vi živite, pa današnji svjetski poredak vodi se samo preko profita.AMD nije karitas, ali eto nekak bi samo AMD uvijek moral bit najeftinija hardverska opcija.

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Šta se tiće hlađenja najbolje su odradili posao xfx i powercolor. Msi gaming je podbacio kako da je druga klasa.

msi gaming je jedina s dva venta, to je očito nedovoljno

teške su ove nove grafe za ohladiti, davnih dana jedna r9 390x je imala poprilično veći tdp, a sličan msi hladnjak je hladio bez problema

 

i to je grafa nekakve srednje klase, za to su nekad koristili 2-slot hladnjak sa dva venta bez problema, sad se koriste hladnjaci kakvi su nekad bili samo za najjače grafe i to kod top modela

efikasnost je nakon nevidijinog pascala ošla u materinu 

 

15 godina
offline
AMD Navi

Budućnost će lopovi samo krast gpu iz pc-a po kućama, kad vide radeon ostavit ga ide se dalje.Eto rambo koliko ti valja amd.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Šef radeona Scott Herkelman kaže da će prva isporuka bit značajnija nego kad je izbaćen 5700xt i da će se povečavat kako tjedni prolaze. Možda jedino zato šta joj je omjer cijene i hash ratea nepovoljniji od nevidije će biti koji komad dostupan ali cijena do 1000€ tako da opet sraćka.

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 21:01 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Šef radeona Scott Herkelman kaže da će prva isporuka bit značajnija nego kad je izbaćen 5700xt i da će se povečavat kako tjedni prolaze. Možda jedino zato šta joj je omjer cijene i hash ratea nepovoljniji od nevidije će biti koji komad dostupan ali cijena do 1000€ tako da opet sraćka.

 

 Bas me zanima onaj dan kada se uvede EIP1559 sto ce biti sa rudarima koji su na grafickama. Fee nagradu ce burn-ovati, vjv ko nema asic prodavat ce sve kartice zabud zasto, ionako je onda blizu jesen i kraj crypto ciklusa. Radi gamera mi je baren drago sto ce ih Vitalik zguziti.

Navodno vec ima racunica gdje rig od 800 dolara mjesecno ce na ljeto dobivati samo 200-300 sto je za male minere kraj i prodavat ce grafulje milijun posto.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 21:16 (Ivan Majstorovic).
15 godina
offline
Re: AMD Navi

To je za tri mjeseca i trebala bi isplativost rudarenja ethereuma past do 40%. Vidit čemo.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 21:26 (dery).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...
dery kaže...

Šef radeona Scott Herkelman kaže da će prva isporuka bit značajnija nego kad je izbaćen 5700xt i da će se povečavat kako tjedni prolaze. Možda jedino zato šta joj je omjer cijene i hash ratea nepovoljniji od nevidije će biti koji komad dostupan ali cijena do 1000€ tako da opet sraćka.

 

 Bas me zanima onaj dan kada se uvede EIP1559 sto ce biti sa rudarima koji su na grafickama. Fee nagradu ce burn-ovati, vjv ko nema asic prodavat ce sve kartice zabud zasto, ionako je onda blizu jesen i kraj crypto ciklusa. Radi gamera mi je baren drago sto ce ih Vitalik zguziti.

Navodno vec ima racunica gdje rig od 800 dolara mjesecno ce na ljeto dobivati samo 200-300 sto je za male minere kraj i prodavat ce grafulje milijun posto.

 EIP-3368?

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Taj 3368 će minerima samo dat vremena kako ne bi izgubili puno dok rasprodaju šta imaju.Ali nek se nešto giba.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: AMD Navi

A ti imas kristalnu kuglu pa znas kaj ce se dogadat? Ko kaze da sve rasprodat, nije ether jedini. RVN trenutno daje dosta dobre prinose, s time da ce mu vjerojatno rast cijena iduce godine buduci da ce bit halving uz to ako dode na coinbase ce isto cijena ici gore. Ova vasa pogadanja kaj ce bit za 2-3 mjeseca su smjesna, a pisete ko da ce to tak sigurno bit, mozete mi koji tip dat da i ja neke pare zaradim. Nego da ne spamam temu s necim sta nema veze s njom, jel zna netko dal je moguce direkt sa AMD stranice kupit karticu iz HR? U obzir dolazi i mailbox.de, ili neku drugu trgovinu di ce se sutra dat lovit 6700xt.

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Moja kristalna kugla kaže da nema za tebe kartice.

kradem mine iz minskog polja
3 godine
offline
Re: AMD Navi
R4zOR229 kaže...

A ti imas kristalnu kuglu pa znas kaj ce se dogadat? Ko kaze da sve rasprodat, nije ether jedini. RVN trenutno daje dosta dobre prinose, s time da ce mu vjerojatno rast cijena iduce godine buduci da ce bit halving uz to ako dode na coinbase ce isto cijena ici gore. Ova vasa pogadanja kaj ce bit za 2-3 mjeseca su smjesna, a pisete ko da ce to tak sigurno bit, mozete mi koji tip dat da i ja neke pare zaradim. Nego da ne spamam temu s necim sta nema veze s njom, jel zna netko dal je moguce direkt sa AMD stranice kupit karticu iz HR? U obzir dolazi i mailbox.de, ili neku drugu trgovinu di ce se sutra dat lovit 6700xt.

 jedino mindfactory i caseking mi padaju na pamet ali biti cu iznenaden ako budu """samo""" nekih 600-680 eura

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Caseking Rtx 3060ti on order oko 800-900€,  ova bi mogla 900-1000€ potegnit. Plus dostava na to.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
Re: AMD Navi

prošli tjedan naručio monitor, shiping je bio 15€što i nije puno s obzirom na dimenzije kutije tako da za ovo bi trebalo bit isto tako.

 

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
8 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

pojavila se prva racunala sa 6700 xt u linksu, jos uvijek nedostupna :-)

mozda bude i koja kartica pa da vidimo te "cijene"

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 8:46 (SimeVip).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Navi

Ma ovo je bezobrazno i od amda i od nvvidije digli su cijene u nebo.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Nece u linksu bit te kartice samostalno, vidjeli su da se neisplati pa trpaju sad u konfe. Isto je bilo sa 3060.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
AMD Navi

bilo je na mindfactoryu i nigdje drugdje ako sam dobro gledao, kod nas jedino links u prebuilt

 

720-800 eura lol

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi

Da, Hellhound je bio za 750 eura al nisam bio dovoljno brz za ugrabit

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
R4zOR229 kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
dery kaže...

Šef radeona Scott Herkelman kaže da će prva isporuka bit značajnija nego kad je izbaćen 5700xt i da će se povečavat kako tjedni prolaze. Možda jedino zato šta joj je omjer cijene i hash ratea nepovoljniji od nevidije će biti koji komad dostupan ali cijena do 1000€ tako da opet sraćka.

 

 Bas me zanima onaj dan kada se uvede EIP1559 sto ce biti sa rudarima koji su na grafickama. Fee nagradu ce burn-ovati, vjv ko nema asic prodavat ce sve kartice zabud zasto, ionako je onda blizu jesen i kraj crypto ciklusa. Radi gamera mi je baren drago sto ce ih Vitalik zguziti.

Navodno vec ima racunica gdje rig od 800 dolara mjesecno ce na ljeto dobivati samo 200-300 sto je za male minere kraj i prodavat ce grafulje milijun posto.

 EIP-3368?

 Ma nista nece  donjeti. Povecali su samo block reward na 3 ETH ali stime da ce se smanjivati to za 0.25 po kvartalu, tako da nakon 2 godine je 1ETH. I to su samo napravili da malo smire rudare jel su se poceli dogovarati da na prvi april prebace sto vise hash snage na ethermine.org kako bi pokusali 51% attack. Opet s druge strane sto ljudi neznaju je sto vise bude ETH nagrada to ce ga se i vise "burn-ovati" od ljeta i eip-a 1559 jel on tako funkcionira, smisljen je da ETH nebude vise inflacijska kriptovaluta i da se jednostavno drzi sto manja kolicina ETH-a u mrezi kako bi mu cijena bila stabilnija i rasla.

Ugl nije tema za ovo, ali neka ljudi znaju da ce od jeseni vjv moci nabaviti kartice, jel ce veliki rudari prebaciti se polako na asic snagu a mali rudari prodavati na njuskalu.

 

Btw pokusao sam na AMD.com-u doci do 600xt ali stranica je vec duze vrijeme nedostupna, a ova cijena od 800+ eura je teska komedija, vise mi je zao gamera nego rudara. Kartica za te pare nije ni za gaming profitabilna ni za rudarenje, mislim si ko to kupi bome mu je tesko u zivotu.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
amagi kaže...

bilo je na mindfactoryu i nigdje drugdje ako sam dobro gledao, kod nas jedino links u prebuilt

 

720-800 eura lol

 

 Bilo je neke i po 710, i tam je krenulo prije 2 jos tak da se par minuta moglo kupit, al nedam 700eura za to govno, 550 je bio neki max koji sam planirao a to nigdje nije bilo.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
SimeVip kaže...

pojavila se prva racunala sa 6700 xt u linksu, jos uvijek nedostupna :-)

mozda bude i koja kartica pa da vidimo te "cijene"

 

 

 

Kad smo već kod 6700 XT The Verge je ovako donio presudu: NVIDIA WINS THIS ROUND.
Izvor: ovdje

11 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Ma ona je promašaj cijenom u ovoj klasi, sve redom ove tri prve su razumnija kupnja od nje. Treba koštat 10$ više od rtx3060ti i to je puno jer nudi manje.

 

Najgora je stvar što će na kraju samo RTX3060 ostati na tržištu jer ostalih grafa nema ni za lijeka.

3 godine
offline
Re: AMD Navi
R4zOR229 kaže...
amagi kaže...

bilo je na mindfactoryu i nigdje drugdje ako sam dobro gledao, kod nas jedino links u prebuilt

 

720-800 eura lol

 

 Bilo je neke i po 710, i tam je krenulo prije 2 jos tak da se par minuta moglo kupit, al nedam 700eura za to govno, 550 je bio neki max koji sam planirao a to nigdje nije bilo.

 moguce da mi je ta promakla, ali vidio sam onu obicnu gigabyte za 800 i samo ugasio

15 godina
offline
Re: AMD Navi
ibme74 kaže...
dery kaže...

Ma ona je promašaj cijenom u ovoj klasi, sve redom ove tri prve su razumnija kupnja od nje. Treba koštat 10$ više od rtx3060ti i to je puno jer nudi manje.

 

Najgora je stvar što će na kraju samo RTX3060 ostati na tržištu jer ostalih grafa nema ni za lijeka.

Biti će Intel Xe DG2, kartica se odavno štampa (Embargo na reviewe i sl traje do 12. ili 18. travnja) + RTX 3050 ili RTX 3050 Ti, jer i sam TSMC sada daje prednost automobilskoj industriji a ne HCP čipovima.

Ako se prošlost ponavlja kao što je jedan kolega rekao ovo nikako nije dobro za AMD.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice