AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.642.485
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
cvaja997 kaže...

Nema smisla gonit DLSS na 1080p jer 1: nema dovoljno podataka za kvalitetni upscale ili kako god AI radi, nemamo ni ti ni ja pojma niti je bitno u svrhu rasprave.
2: tko kupuje karticu za 1080p gaming i misli da treba koristit DLSS, znači da je kupio preslabu karticu. 

 krivo misliš, dlss ima itekako smisla i na slabijim rezolucijama, ne naravno da ga renda sa 320p na 1080p jer onda se vidi razlika, nego sa recimo 540p ili sa 720p na 1080p - link

forumaš je već postavio sliku sa 540p i dlss na 1080p izgleda fantastično, no čak i da ga staviš da renda sa 720p, opet si dobio besplatne perfomanse i gotovo nikakav utjecaj na vizualije

 

zašto netko, tko nema love, ne bi uzeo 2060 polovnu i koristio dlss za besplatne perfomanse

u svakom slučaju radije nego grafu bez dlss

 Opet on uzima za primjer igru gdje se valjda jedino vidi razlika izmedju DLSS on i off, zasto onda ne uzmes Cyberpunk pa tamo usporedis sliku ha ? Ali eto, gore govore kak je staticno bezveze, i onda ti stavis staticnu sliku 

 I zasto netko tko nema love nebi uzeo tipa polovnu 5700xt za slicnu lovu i imao performanse 2070 super, osim naravno ako igra par igara koje DLSS podrzava.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 17:28 (hahhaajaads).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

A tko je rekao da ja ne mislim da je game changer ? Mislim, u odredjenim igrama koje ljudi masovno igraju, s obzirom da DLSSa i RTa nema u 95% igara onda to NIJE PRIMARNA STVAR.

 

Ti si isto tako izabrao isto sliku gdje nije zblurano, ja sam stavio svoje slike gdje je zblurano i ti onda meni govoris da ja gledam sta mi pase, a sta ti gledas ? Meni Fiedality + sharpening nije dobar, jer ga nema u svim igrama, znaci ista stvar kao i za DLSS, da postoji u 99% igara onda bi vec bila druga prica. Glavno da se vac par palite kad je Mega stavio link 6800XT u Quake 2 RTX, ja stavio Dirt 5 i dodje jedan padobranac i govori kak sam ja stavio AMD naslov, a sta je Quake 2 RTX, to je isto amd naslov ili 

 dlss-a još nema masovno, no valjda se grafa kupuje za buduće igre, ne samo za one aktualne i prošlogodišnje - future proof je uvijek bio radeon moto, sad odjednom odustaješ od toga

 

zblurane slike si predstavio kao da je uvijek zblurano, zanemaruješ da u većini slučajeva dlss izgleda bolje od nativnog, zanemaruješ i sharpening kojim doskočiš zbluranosti

 

fidelity ne valja zato jer nije ai rekonstrukcija, nego upscaling, dostupnost je drugi par opanaka

 

quake rt niti jednom nisam spomenuo, tako da molim te da rasprave s drugima ne stavljaš meni kao argument u raspravi

11 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

 Opet on uzima za primjer igru gdje se valjda jedino vidi razlika izmedju DLSS on i off, zasto onda ne uzmes Cyberpunk pa tamo usporedis sliku ha ? Ali eto, gore govore kak je staticno bezveze, i onda ti stavis staticnu sliku 

 I zasto netko tko nema love nebi uzeo tipa polovnu 5700xt za slicnu lovu i imao performanse 2070 super, osim naravno ako igra par igara koje DLSS podrzava.

 kad naprave implementaciju kako spada i kad netko napravi analizu kako spada, onda ću staviti i taj primjer - stevo ti je rekao da je cyberpunk nova igra i da treba pričekati da se neke stvari poprave

drugo je što takvi poput tebe uvijek uzimaju najgoru situaciju i ponavljaju je godinama kao neki ultimativno dokaz, čekam samo da opet spomeneš kako dlss sucka jer - bf5, koji nije niti dx12 složio još kako spada

 

zato jer je 2070 daleko bolja grafa i ima podršku za nove tehnologije

samo što kod fanboja vrijedi samo u jednom smjeru, poput primjerice async koji se uzimao kao future proof, iako zapravo daje razliku i dobro fercera samo u onoj igri koju zapravo nitko ne igra nego služi kao benčmark fanbojima već pet godina 

10 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

A tko je rekao da ja ne mislim da je game changer ? Mislim, u odredjenim igrama koje ljudi masovno igraju, s obzirom da DLSSa i RTa nema u 95% igara onda to NIJE PRIMARNA STVAR.

 

Ti si isto tako izabrao isto sliku gdje nije zblurano, ja sam stavio svoje slike gdje je zblurano i ti onda meni govoris da ja gledam sta mi pase, a sta ti gledas ? Meni Fiedality + sharpening nije dobar, jer ga nema u svim igrama, znaci ista stvar kao i za DLSS, da postoji u 99% igara onda bi vec bila druga prica. Glavno da se vac par palite kad je Mega stavio link 6800XT u Quake 2 RTX, ja stavio Dirt 5 i dodje jedan padobranac i govori kak sam ja stavio AMD naslov, a sta je Quake 2 RTX, to je isto amd naslov ili 

 dlss-a još nema masovno, no valjda se grafa kupuje za buduće igre, ne samo za one aktualne i prošlogodišnje - future proof je uvijek bio radeon moto, sad odjednom odustaješ od toga

 

zblurane slike si predstavio kao da je uvijek zblurano, zanemaruješ da u većini slučajeva dlss izgleda bolje od nativnog, zanemaruješ i sharpening kojim doskočiš zbluranosti

 

fidelity ne valja zato jer nije ai rekonstrukcija, nego upscaling, dostupnost je drugi par opanaka

 

quake rt niti jednom nisam spomenuo, tako da molim te da rasprave s drugima ne stavljaš meni kao argument u raspravi

 Ova slika koju si stavio je upravo ovo gdje nije zblurana, da je pricekao jos koju sekundu ta ista slika bi bila zblurana, sharpening ne racunam jer DLSS 2.0 kao i opcenito nvidia graficke kartice moraju radit bez ikakvih diranja (znaci plug & play)... vec dugo nemamo dobre "buduce" igre, a i one koje imamo ne podrzavaju dlss (warzone) i ne rade na niskim postavkama opcenito, nego znas sta.. ja cekam ono tvoje obecanje da ce pubg doc u podrzane igre za dlss 2.0, jel se sjecas kad si to rekao, eto ti tvoje nvidije i prazna obecanja i nista cudno sta svi seru po njoj jer pokusavaju gurat rijeci reviewima za 10 igara koje podrzavaju. Quake RT nitko nije spomenuo.. lol ok, dobro sam rekao ono u prosloj stranici 

10 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

 Opet on uzima za primjer igru gdje se valjda jedino vidi razlika izmedju DLSS on i off, zasto onda ne uzmes Cyberpunk pa tamo usporedis sliku ha ? Ali eto, gore govore kak je staticno bezveze, i onda ti stavis staticnu sliku 

 I zasto netko tko nema love nebi uzeo tipa polovnu 5700xt za slicnu lovu i imao performanse 2070 super, osim naravno ako igra par igara koje DLSS podrzava.

 kad naprave implementaciju kako spada i kad netko napravi analizu kako spada, onda ću staviti i taj primjer - stevo ti je rekao da je cyberpunk nova igra i da treba pričekati da se neke stvari poprave

drugo je što takvi poput tebe uvijek uzimaju najgoru situaciju i ponavljaju je godinama kao neki ultimativno dokaz, čekam samo da opet spomeneš kako dlss sucka jer - bf5, koji nije niti dx12 složio još kako spada

 

zato jer je 2070 daleko bolja grafa i ima podršku za nove tehnologije

samo što kod fanboja vrijedi samo u jednom smjeru, poput primjerice async koji se uzimao kao future proof, iako zapravo daje razliku i dobro fercera samo u onoj igri koju zapravo nitko ne igra nego služi kao benčmark fanbojima već pet godina 

 Analiza je napravljena i implementacija je unutra, jos jednom, video od gamers nexusa. Cyberpunk je gotova igra, nema se tu sta popravljat jer igra je prema rijecima hrpa ljudi ODLICNA. I drugo je sto takvi poput tebe uvijek uzimaju najbolju situaciju i ponavljaju je godinama, bf5 necu spominjat jer je ono DLSS 1.0, gori od amd solucije. 2070 nije "bolja" grafa, 5700XT ju opere u raw performansama (tj. u 95% igara).

11 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

 Ova slika koju si stavio je upravo ovo gdje nije zblurana, da je pricekao jos koju sekundu ta ista slika bi bila zblurana, sharpening ne racunam jer DLSS 2.0 kao i opcenito nvidia graficke kartice moraju radit bez ikakvih diranja (znaci plug & play)... vec dugo nemamo dobre "buduce" igre, a i one koje imamo ne podrzavaju dlss (warzone) i ne rade na niskim postavkama opcenito, nego znas sta.. ja cekam ono tvoje obecanje da ce pubg doc u podrzane igre za dlss 2.0, jel se sjecas kad si to rekao, eto ti tvoje nvidije i prazna obecanja i nista cudno sta svi seru po njoj jer pokusavaju gurat rijeci reviewima za 10 igara koje podrzavaju. Quake RT nitko nije spomenuo.. lol ok, dobro sam rekao ono u prosloj stranici 

 znači stevo koji je stavio tu sliku, gledao video i analizirao kaže da je dobro, ali hahajdaš kaže da on zna bolje što bi bilo da je stevo 'pričekao još koju sekundu' 

sharpening ne računaš kod nevidije, ali kod amd-a računaš 

hahhaajaads kaže...

 Analiza je napravljena i implementacija je unutra, jos jednom, video od gamers nexusa. Cyberpunk je gotova igra, nema se tu sta popravljat...

 stevo (kojeg ti uzimaš kao referencu, ali očito samo u dijelovima koji ti pašu) je rekao da treba pričekati da se stvari poprave jer je cyberpunk nova i nedovršena igra, ali naravno ...hahajdaš zna bolje od steve 

isti taj stevo je rekao i zaključak, koji si također preskočio

hvala na raspravi, znao sam unaprijed da je uzaludna

14 godina
offline
AMD Navi

Trenutno 80%+ gamera kupuje nvidiju, sad sa DLSS 2 i uskoro DLSS 3 koji će radi na svakoj igri, skuriti će AMD do jaja ako u radeon grupi ne poduzmu nešto hitno.

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Trenutno 80%+ gamera kupuje nvidiju, sad sa DLSS 2 i uskoro DLSS 3 koji će radi na svakoj igri, skuriti će AMD do jaja ako u radeon grupi ne poduzmu nešto hitno.

 Daj neki source...nesto...geografski breakdown bilo sto...jer inace tvrdis napamet.

 

Ono sto ja citam je potpuno drugacije, odnosno da trziste potpuno stagnira, a svi kupuju AMD radi mineanja...

 

Sluzbeni rezultati 26.1.2021. izlaze.

 

AMD inace ubija i Intel i Nvidiu ovaj kvartal zbog PS5, XSX, Zen3 itd.

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Mitch kaže...
forumaš kaže...

Trenutno 80%+ gamera kupuje nvidiju, sad sa DLSS 2 i uskoro DLSS 3 koji će radi na svakoj igri, skuriti će AMD do jaja ako u radeon grupi ne poduzmu nešto hitno.

 Daj neki source...nesto...geografski breakdown bilo sto...jer inace tvrdis napamet.

 

Ono sto ja citam je potpuno drugacije, odnosno da trziste potpuno stagnira, a svi kupuju AMD radi mineanja...

 

Sluzbeni rezultati 26.1.2021. izlaze.

 

AMD inace ubija i Intel i Nvidiu ovaj kvartal zbog PS5, XSX, Zen3 itd.

 To ti je barem lagano pogledati.

 

https://store.steampowered.com/hwsurvey/Steam-Hardware-Software-Survey-Welcome-to-Steam

 

73.86% nvidia, 16.53% AMD i pričao sam o gamerima a ne o majnerima. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

 "Quality prikazu" jos i kazem gore, imao video kod Gamers Nexusa. A umjesto da stalno serendas, klanjaj se AMDu da je stigao nvidiju po performansama, inace bi sad 3060Ti placao 10 000kn.

 jebemti video, totalno ubija raspravu kad moram proć 20 minuta da bi vidio o čemu govoriš

no, ajde, probao sam vidjeti u tom videu o čemu pričaš

 

slika 1., sam stevo kaže da dlss daje detalje, nativno je znak s manje detalja

slika 2., ista stvar, tower gubi detalje bez dlss

slika 3., kaže da se vidi razlika u teksturama na zidu, dakle vjerojojatno govorišo tome

 

no ponavljam - natežeš kožicu, jer je slika jebeno zumirana u pauziranoj igri i još u toj zumiranoj slici moraš se približiti ekranu da vidiš mali dio zida i da prebrojiš par mrlja na tom malom dijelu zida

svaka ćas, uhvatio si detalj radi kojeg dlss ne valja 

 Dobro, nije problem bit slijep jer i to je za ljude. Onaj trol govori kak je fideality zbluran, a pogledaj donje 3 slike, ali dobro, valjda se to bude sredilo kroz koju godinu... 

Minneyar kaže...
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

Pa ocito se i sa DLSS 2.0 gubi na detaljima/ostrini u Cyberpunku na Qulity prikazu, mislim da je vrijeme za izbacivanje DLSS 3.0

 gdje je to očito, osim u performance modu?

ti stalno izvlačiš nekakve rubne situacije da bi nategao kožicu, ili je to fortnajt na 500fps gdje je problem cpu bn, ali tebi odmah ne valja dlss ili je to performance mod gdje je kvaliteta slabija, pa eto opet ne valja cijela tehnologija

 

pomiri se - dlss je fantastična tehnologija, amd je trenutno nema i to je veliki minus

najavili su svoju alternativu dlss-u i kad se pojavi bit će super za sve nas

 

eh da, i umjesto što stalno serendaš, klanjaj se nevidiji jer je natjerala amd da razvija taj besplatni boost u perfomansama

 "Quality prikazu" jos i kazem gore, imao video kod Gamers Nexusa. A umjesto da stalno serendas, klanjaj se AMDu da je stigao nvidiju po performansama, inace bi sad 3060Ti placao 10 000kn.

 Samo sto ju nije stigao, cak i ako zanemarimo DLSS/ RT. Kao prvo kartice fizicki ne postoje, kao drugo jos su skuplje od NVIDIE tak da... cak i najzagrizeniji fanboyi su bili prisiljeni priznati da je (opet) teski fail. Na zalost.

 Da imas pravo. Steta sto se ovdje radi o referantnoj grafi, znaci na ovaj fps jos dodas nekih ~10ak fpsa, s ampere nije ta situacija jer je cak i FE u nekim situacijama bolja od primjerka kao strix/tuf.

 koji si ti Isus majkemi!

 

ja sam mislio da je HRC bio lud al imamo novog kralja!

#YOLO
10 godina
offline
Re: AMD Navi
AdR03 kaže...
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

 "Quality prikazu" jos i kazem gore, imao video kod Gamers Nexusa. A umjesto da stalno serendas, klanjaj se AMDu da je stigao nvidiju po performansama, inace bi sad 3060Ti placao 10 000kn.

 jebemti video, totalno ubija raspravu kad moram proć 20 minuta da bi vidio o čemu govoriš

no, ajde, probao sam vidjeti u tom videu o čemu pričaš

 

slika 1., sam stevo kaže da dlss daje detalje, nativno je znak s manje detalja

slika 2., ista stvar, tower gubi detalje bez dlss

slika 3., kaže da se vidi razlika u teksturama na zidu, dakle vjerojojatno govorišo tome

 

no ponavljam - natežeš kožicu, jer je slika jebeno zumirana u pauziranoj igri i još u toj zumiranoj slici moraš se približiti ekranu da vidiš mali dio zida i da prebrojiš par mrlja na tom malom dijelu zida

svaka ćas, uhvatio si detalj radi kojeg dlss ne valja 

 Dobro, nije problem bit slijep jer i to je za ljude. Onaj trol govori kak je fideality zbluran, a pogledaj donje 3 slike, ali dobro, valjda se to bude sredilo kroz koju godinu... 

Minneyar kaže...
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

Pa ocito se i sa DLSS 2.0 gubi na detaljima/ostrini u Cyberpunku na Qulity prikazu, mislim da je vrijeme za izbacivanje DLSS 3.0

 gdje je to očito, osim u performance modu?

ti stalno izvlačiš nekakve rubne situacije da bi nategao kožicu, ili je to fortnajt na 500fps gdje je problem cpu bn, ali tebi odmah ne valja dlss ili je to performance mod gdje je kvaliteta slabija, pa eto opet ne valja cijela tehnologija

 

pomiri se - dlss je fantastična tehnologija, amd je trenutno nema i to je veliki minus

najavili su svoju alternativu dlss-u i kad se pojavi bit će super za sve nas

 

eh da, i umjesto što stalno serendaš, klanjaj se nevidiji jer je natjerala amd da razvija taj besplatni boost u perfomansama

 "Quality prikazu" jos i kazem gore, imao video kod Gamers Nexusa. A umjesto da stalno serendas, klanjaj se AMDu da je stigao nvidiju po performansama, inace bi sad 3060Ti placao 10 000kn.

 Samo sto ju nije stigao, cak i ako zanemarimo DLSS/ RT. Kao prvo kartice fizicki ne postoje, kao drugo jos su skuplje od NVIDIE tak da... cak i najzagrizeniji fanboyi su bili prisiljeni priznati da je (opet) teski fail. Na zalost.

 Da imas pravo. Steta sto se ovdje radi o referantnoj grafi, znaci na ovaj fps jos dodas nekih ~10ak fpsa, s ampere nije ta situacija jer je cak i FE u nekim situacijama bolja od primjerka kao strix/tuf.

 koji si ti Isus majkemi!

 

ja sam mislio da je HRC bio lud al imamo novog kralja!

 Pa da si pogledao reviewe znao bi... Sve ovisi od igre do igre, ali dobitak je minimalan (ako se radi o igri gdje dobijes tonu fpsa normalno da je nesto veca razlika). Nego, ako nije istina, zasto onda svi undervoltaju RTX 3080 a ne klokaju ? Ali sve 5, nije lose bit neinformiran.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 20:24 (hahhaajaads).
16 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
Mitch kaže...
forumaš kaže...

Trenutno 80%+ gamera kupuje nvidiju, sad sa DLSS 2 i uskoro DLSS 3 koji će radi na svakoj igri, skuriti će AMD do jaja ako u radeon grupi ne poduzmu nešto hitno.

 Daj neki source...nesto...geografski breakdown bilo sto...jer inace tvrdis napamet.

 

Ono sto ja citam je potpuno drugacije, odnosno da trziste potpuno stagnira, a svi kupuju AMD radi mineanja...

 

Sluzbeni rezultati 26.1.2021. izlaze.

 

AMD inace ubija i Intel i Nvidiu ovaj kvartal zbog PS5, XSX, Zen3 itd.

 To ti je barem lagano pogledati.

 

https://store.steampowered.com/hwsurvey/Steam-Hardware-Software-Survey-Welcome-to-Steam

 

73.86% nvidia, 16.53% AMD i pričao sam o gamerima a ne o majnerima. 

 

To nije postotak koliko se čega TRENUTNO prodaje, nego koliko se do sada ukupno prodalo

 

Ovo je sa mindfactory

 

https://i.imgur.com/2Bl5f0t.png

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 21:09 (segregator).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
AdR03 kaže...

 koji si ti Isus majkemi!

 

ja sam mislio da je HRC bio lud al imamo novog kralja!

 Ti si kao relevantan da kažeš šta se ovde i o čemu smije raspravljat nadasve kulturan galantan i obrazovan, vidimo po ophođenju.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 21:38 (dery).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Mitch kaže...

 Ono sto ja citam je potpuno drugacije, odnosno da trziste potpuno stagnira, a svi kupuju AMD radi mineanja...

 

Sluzbeni rezultati 26.1.2021. izlaze.

 

AMD inace ubija i Intel i Nvidiu ovaj kvartal zbog PS5, XSX, Zen3 itd.

 on o gejmerima, ti o majnerima

on o grafičkima karticama, ti o konzolama

on šumom, ti drumom 

 

inače, možeš vidjeti na forumu barem donekle kakva je situacija, zadnjih mjesec dana desetine ampere kartica, mislim da je jedna navi i to iz španjolske

nije da smo mi na forumu nekakav reprezentativni uzorak gejmera, al da ga jebeš - reprezentativniji je od onoga što ti čitaš i majnerima 

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
AdR03 kaže...

 koji si ti Isus majkemi!

 

ja sam mislio da je HRC bio lud al imamo novog kralja!

 Ti si kao relevantan da kažeš šta se ovde i o čemu smije raspravljat nadasve kulturan galantan i obrazovan, vidimo po ophođenju.

 Ovaj kad lupeta lupeta do kraja!

#YOLO
3 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Navi

Da, ipak je ovo safe zone u kojem se argumentirano diskutira a ne cesspool fanboyeva. Desetine ampere koje su uglavnom 3060Ti, evo da doprinesem reprezentativnosti uzorka (i shitpostanju) - nabavljena u RH!

 

 

11 godina
offline
Re: AMD Navi
KrabaKurtonni kaže...

Da, ipak je ovo safe zone u kojem se argumentirano diskutira a ne cesspool fanboyeva. Desetine ampere koje su uglavnom 3060Ti, evo da doprinesem reprezentativnosti uzorka (i shitpostanju) - nabavljena u RH!

 

 

 kakve veze ima koja ampere grafa je u pitanju

uostalom, tvoja navi je očito tek druga na forumu, dok samo na zadnjoj strani ampere teme imaš dvojicu koji su uzeli 3070

ostale 3070, 3080 da ne spominjemo, a bogme i 3060ti je isto ampere pa kako god ih ti brojao 

6 godina
offline
AMD Navi

pokusavam dokuciti jedan jedini iole racionalan razlog zasto bih kupio AMD grafu umjesto nVIDIe za igranje na desktop PC-u

 

i to u uvjetima da su sve grafe dostupne i da se sve prodaju sa MSRP i opet ne vidim taj razlog 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Onda si na pravom mjestu, u AMD Navi temi gdje će ti sigurno netko pomoći!
Ne želim te vrijeđati sa pretpostavkom da trolaš.

Svejedno, nema potrebe raspravljati o AMD/Nvidia odabiru u ovom trenutku jer je AMD nemaš gdje kupiti, a Nvidiju možeš ili preplatiti ili manijakalno refreshati u nadi da nađeš poštenu cijenu. Zato rasprava o 5% gore dolje, driverima, RT/DLSS nema nikakvog smisla osim da shilleri zarade svoju plaću.
10 godina
offline
Re: AMD Navi
KrabaKurtonni kaže...

Da, ipak je ovo safe zone u kojem se argumentirano diskutira a ne cesspool fanboyeva. Desetine ampere koje su uglavnom 3060Ti, evo da doprinesem reprezentativnosti uzorka (i shitpostanju) - nabavljena u RH!

 

 

 Kad kupis ryzena ili navi na ovom forumu, mozes ocekivat da ce te posrat i prozvat lazovom tak da ocekuj (tj. vec sad ima) komentare 

10 godina
offline
AMD Navi

Mir djeco ajte spavat sutra je škola i ostavite se rasprava o nom šta niste probali. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
Mitch kaže...
forumaš kaže...

Trenutno 80%+ gamera kupuje nvidiju, sad sa DLSS 2 i uskoro DLSS 3 koji će radi na svakoj igri, skuriti će AMD do jaja ako u radeon grupi ne poduzmu nešto hitno.

 Daj neki source...nesto...geografski breakdown bilo sto...jer inace tvrdis napamet.

 

Ono sto ja citam je potpuno drugacije, odnosno da trziste potpuno stagnira, a svi kupuju AMD radi mineanja...

 

Sluzbeni rezultati 26.1.2021. izlaze.

 

AMD inace ubija i Intel i Nvidiu ovaj kvartal zbog PS5, XSX, Zen3 itd.

 To ti je barem lagano pogledati.

 

https://store.steampowered.com/hwsurvey/Steam-Hardware-Software-Survey-Welcome-to-Steam

 

73.86% nvidia, 16.53% AMD i pričao sam o gamerima a ne o majnerima. 

 Kakve to veze ima s icim? To nije trenutno nego racuna kumulativno 3-4 godine unazad.

 

Ako ista onda je AMD na dobitku jer pogledaj December 2019 survey gdje je Nvidia imala 80.5%, a danas ima 73%....

15 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Mitch kaže...

 Ono sto ja citam je potpuno drugacije, odnosno da trziste potpuno stagnira, a svi kupuju AMD radi mineanja...

 

Sluzbeni rezultati 26.1.2021. izlaze.

 

AMD inace ubija i Intel i Nvidiu ovaj kvartal zbog PS5, XSX, Zen3 itd.

 on o gejmerima, ti o majnerima

on o grafičkima karticama, ti o konzolama

on šumom, ti drumom 

 

inače, možeš vidjeti na forumu barem donekle kakva je situacija, zadnjih mjesec dana desetine ampere kartica, mislim da je jedna navi i to iz španjolske

nije da smo mi na forumu nekakav reprezentativni uzorak gejmera, al da ga jebeš - reprezentativniji je od onoga što ti čitaš i majnerima 

Pa pricamo o prodaji kartica i utjecaju na gaming. Trenutno najveci utjecaj na gaming ima Sony, a onda Microsoft, a kroz njih dvoje i AMD od 2014. Nvidia se vise dodvorava enterprise AI i rendering rjesenjima zadnjih 5-10 god jer je tamo bitno veca lova i turnover nego na sitnim gamerima.

 

AMD jednostavno u dzepu ima pristup dva najjaca APIja i tocno zna sto razvijati i kako iducih 3 godine s hardverske strane. Nadam se da ce i Nvidia se onda otvorit open source rjesenjima. I ovo uglavnom govorim kao korisnik zelenog tabora.

 

Hebes ti DLSS kad ce morat trenirat CNN na novim teksturama i algoritmima za god dana, a cijela mreza je closed source....to nije buducnost, buducnost je TAA algoritam s rjesenim history problemom koji je open source...a njega ce vrlo vjerojatno izbacit Microsoft  a optimizirat za AMD RDNA2.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 2:28 (Mitch).
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Mitch kaže...
forumaš kaže...
Mitch kaže...
forumaš kaže...

Trenutno 80%+ gamera kupuje nvidiju, sad sa DLSS 2 i uskoro DLSS 3 koji će radi na svakoj igri, skuriti će AMD do jaja ako u radeon grupi ne poduzmu nešto hitno.

 Daj neki source...nesto...geografski breakdown bilo sto...jer inace tvrdis napamet.

 

Ono sto ja citam je potpuno drugacije, odnosno da trziste potpuno stagnira, a svi kupuju AMD radi mineanja...

 

Sluzbeni rezultati 26.1.2021. izlaze.

 

AMD inace ubija i Intel i Nvidiu ovaj kvartal zbog PS5, XSX, Zen3 itd.

 To ti je barem lagano pogledati.

 

https://store.steampowered.com/hwsurvey/Steam-Hardware-Software-Survey-Welcome-to-Steam

 

73.86% nvidia, 16.53% AMD i pričao sam o gamerima a ne o majnerima. 

 Kakve to veze ima s icim? To nije trenutno nego racuna kumulativno 3-4 godine unazad.

 

Ako ista onda je AMD na dobitku jer pogledaj December 2019 survey gdje je Nvidia imala 80.5%, a danas ima 73%....

 Sam si rekao, pokazuje dugogodišnju dominaciju.

Nvidia crushes AMD with 80% GPU market share ahead of Ampere launch | TechRadar

 

što potvrđuje i ogromni neto prihod u zadnjem kvartalu

 

NVIDIA Net Income 2006-2020 | NVDA | MacroTrends

 

što se platformi tiče

 

2020 Video Game Industry Statistics, Trends & Data (wepc.com)

 

"PC is still the most popular platform for game developers with 56% developing games for the platform in 2020."

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 6:34 (forumaš).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
Mitch kaže...
forumaš kaže...
Mitch kaže...
forumaš kaže...

Trenutno 80%+ gamera kupuje nvidiju, sad sa DLSS 2 i uskoro DLSS 3 koji će radi na svakoj igri, skuriti će AMD do jaja ako u radeon grupi ne poduzmu nešto hitno.

 Daj neki source...nesto...geografski breakdown bilo sto...jer inace tvrdis napamet.

 

Ono sto ja citam je potpuno drugacije, odnosno da trziste potpuno stagnira, a svi kupuju AMD radi mineanja...

 

Sluzbeni rezultati 26.1.2021. izlaze.

 

AMD inace ubija i Intel i Nvidiu ovaj kvartal zbog PS5, XSX, Zen3 itd.

 To ti je barem lagano pogledati.

 

https://store.steampowered.com/hwsurvey/Steam-Hardware-Software-Survey-Welcome-to-Steam

 

73.86% nvidia, 16.53% AMD i pričao sam o gamerima a ne o majnerima. 

 Kakve to veze ima s icim? To nije trenutno nego racuna kumulativno 3-4 godine unazad.

 

Ako ista onda je AMD na dobitku jer pogledaj December 2019 survey gdje je Nvidia imala 80.5%, a danas ima 73%....

 Sam si rekao, pokazuje dugogodišnju dominaciju.

Nvidia crushes AMD with 80% GPU market share ahead of Ampere launch | TechRadar

 

što potvrđuje i ogromni neto prihod u zadnjem kvartalu

 

NVIDIA Net Income 2006-2020 | NVDA | MacroTrends

 

što se platformi tiče

 

2020 Video Game Industry Statistics, Trends & Data (wepc.com)

 

"PC is still the most popular platform for game developers with 56% developing games for the platform in 2020."

Pa pricamo o apsolutnoj brojcanoj snazi na gaming odnosno konzole vs PC i tu su trenutno konzole broj jedan. Moze PC imat vise igara i igraca, ali to ne znaci da ima vise $ potrosenih po igracu i vise prodanih pretplata i usluga. Gaming industrija nije odredena ponudom, nego potraznjom.

 

O dominaciji Nvidije bas nitko ne prica ovdje trenutno. Uopce me segmentacija unutar PC trzista ne zanima jer je to valjda i budali jasno.

 

Konzole u 2021 ulaze u supercycle sa PS5 i XSX.

PS4 u svom zivotnom vijeku ima 114 milijuna prodanih konzola, a Xbox One 51. Nintendo Switch ima cak 71 milijun prodanih konzola. Kad to zbrojis dodes do brojke od 240 milijuna konzola prodano u 6 godina.

I to je tipa 3x manje od broja PC igraca. Medutim, vecina PC igraca igra MMO igre tipa LOL, Dota itd. koje su uglavnom F2P i oslanaju se na in-app purchasing. S druge strane, konzolasi sve vise trose na pretplate i digitalne verzije igara i to je jednostavno gold mine za developere.

 

I kad to sve pozbrojis, dodes do brojke da mobilni gaming (smartphone) je i dalje king sa skoro pola trzista, a konzole predvode PC unutar 3x manjem broju igraca:

 

Consoles account for 30% of the 2019 global gaming market at $45.3 billion. PCs fall slightly behind with a 24% market share or $35.3 billion.

 

I sad je logicno da ce developeri htjeti da vise igraca predu na konzole. Neki poput Activisiona i EA vec imaju vecinu igraca na konzolama. Zasto konzole imaju toliko ekskluziva, zasto RDR nikad nije izasao na PC...razmisljaj logicno malo.

 

Evo ti jedan ozbiljniji research https://www.researchandmarkets.com/reports/5138273/united-states-video-game-market-by-category?utm_source=CI&utm_medium=PressRelease&utm_code=v5clwh&utm_campaign=1433726+-+U.S.+Video+Game+Market+Report+2020-2026%3a+Market+Share+Analysis+for+Mobile+Games%2c+Download+Games%2c+Online+Games%2c+Gaming+Networks%2c+Consoles+and+PC+Games&utm_exec=joca220prd

 

I jos neki sourcevi koji se ne oslanjaju na web scrapeanje.

https://www.extremetech.com/gaming/290387-report-20-million-pc-gamers-could-switch-to-consoles-by-2022

 

https://www.globalxetfs.com/video-game-industry-hits-reset-in-2020/#:~:text=Despite%20the%20growth%20in%20PC,gaming%20market%20at%20%2445.3%20billion.&text=PCs%20fall%20slightly%20behind%20with%2024%25%20market%20share%20or%20%2435.3%20billion.

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Microsoft praktički nema ekskluzive, sve porta na PC. Sony je ove godine portao više svojih naslova i najavio daljnje portanje. RDR2 uredno radi na PC_u , jedinicu nisu portali zbog ograničenja enginea.

Ali barem smo ustanovili koju Nvidia ima dominaciju.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
Microsoft praktički nema ekskluzive, sve porta na PC. Sony je ove godine portao više svojih naslova i najavio daljnje portanje. RDR2 uredno radi na PC_u , jedinicu nisu portali zbog ograničenja enginea.

Ali barem smo ustanovili koju Nvidia ima dominaciju.

Ne porta nego rade outofthebox zato sto imaju Xbox API uveden na Windows 10 kroz API i GDK u DirectX12U...to i je ideja...

 

Cijelo vrijeme pricas mikro a ne makro, rade procitaj prvo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 17:09 (Mitch).
3 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Ajmo ekipa, tko prvi cura njegova hehe 

 

Grafička kartica PCI-E POWERCOLOR Radeon RX 6800XT Red Devil Limited Edition, 16GB GDDR6 - 7399kn dostupno za narudzbu 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Mitch kaže...
forumaš kaže...
Microsoft praktički nema ekskluzive, sve porta na PC. Sony je ove godine portao više svojih naslova i najavio daljnje portanje. RDR2 uredno radi na PC_u , jedinicu nisu portali zbog ograničenja enginea.

Ali barem smo ustanovili koju Nvidia ima dominaciju.

Ne porta nego rade outofthebox zato sto imaju Xbox API uveden na Windows 10 kroz API i GDK u DirectX12U...to i je ideja...

 

Cijelo vrijeme pricas mikro a ne makro, rade procitaj prvo.

Nebitno da li portaju ili rade kroz API za krajnjeg korisnika. Ono što je bitno sam odgovorio bilo to makro ili mikro ili KLIK

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Pharaoh kaže...

Ajmo ekipa, tko prvi cura njegova hehe 

 

Grafička kartica PCI-E POWERCOLOR Radeon RX 6800XT Red Devil Limited Edition, 16GB GDDR6 - 7399kn dostupno za narudzbu 

 Jel ima ta kartica DLSS i kako vrti Cyberpunk u 4K?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice