AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.641.000
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Navi
dad0r kaže...

Sve ti to stoji ali ako malo pogledas uokolo po netu interes je ogroman za novim AMD grafama, a sad dali budu ispunili ocekivanja i sav taj hype te konacno speglali drivere to budemo vidli uskoro. Jos i ako bude stock veci nego od zelenih trenutno mogle bi se itekako dobro prodavati te grafe.

 

Nemam kristalnu kuglu no s obzirom da su prestigli Intel i dostigli Nvidiu, nije skroz nerealno ocekivati da bude im sljedeca generacija prestigla nvidiu ili se tukli ravnoparno kaj sa hardwareom kaj sa softwareom tako da mislim da se itekako moze high end segment relatiovno brzo okrenuti.

uvijek je ogroman interes, pogotovo sad kad su ljudi doma zbog korone

na koncu imaš 20:80 posto udjela na tržištu u korist nevidije, ne znam, čisto sumnjam da će se to baš puno promijeniti

da prodaju 50% više nego ranije, opet su na 30% tržišnog udjela, a dići prodaju za 50% u jednoj seriji nije baš lako

12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi

https://store.steampowered.com/hwsurvey/
Evo od Steama statistika, preko 85% igrača je na 1080p ili ispod te rezolucije. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 13:16 (mislioc).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...

I Nvidia i AMD rade gluposti sa modelima,3090 sa 24gb je apsolutno besmislen model a AMD je natrpao vRAMa za 8k rezolucije....zasto?....

Mogli su stavit 8gb za najslabiju,10gb za srednju i 12gb za najacu(ako se moze tako stavit) i imali bi po barem 50-100eu nize cijene nego sad.

99% igara na 4k ultra ne dodje do 8gb vram usage.

 Daj molim te nelaprdaj-Zato 3070 nije osisala uopce 2080ti jel ima igara gdje je potreban VRam. A vi ste svi popusili kako je samo alokacija rama a ne i potrosnja. NIje svaki engine isti, shvatiti nece niko to ocito.?

I nije samo 16 GB vrama tu radi future proof-a vec i radi access memory bandwitha inace bi barem 6800 dosla sa 12 GB a ne 16.

Sta ti je maloi 10GB pa sad tu se lozis kako je 16GB bezveze razbacivanje za 8K....

 90% igrača je na 1080p 60-144hz kao i ja, hoće li nam ikad zatrebat cijelih 8gb vrama?

 JA nezadirem u te price ko ima kakv monitor pa cu se rugati full hd igracima. SAM koristim 24" 1080p i vjv cu zauvjek dok god se igram online sa frendovima i frendicama.

imas igara koje napune buffer i u 1080p-u tipa tomb rider 8gB video memorije. I onda opet kazem za one koji kazu alocirano vs real usage da nam pokazu program ili tool kojim to mogu pratiti i gledati. 

Manjka Vram-a znamo svi sta donosi- loading tekstura koji onda donosi manji 0.1 i 1% low-ova. Zato npr u nekim igrama 3070 gubi debelo od 2080ti. A i bit ce zanimljivo vidjeti kako performira 12GB 3080 ako dodje protiv 10 gb i to bas u tim relacijama 0.1-1% low.

 

BTW: vecina asseta iliti objekata u igrama su 1440p reze i 4K- sve vise novijih igara dolaze sa tim 4K ili vecim teksturama i tu ti je bitan VRAM sto brzi i sto veci. I AMD je otisao korak dalje i od 1 dana omogucio smart acces memory jos. Nvidia I/O loading asseta u gpu direkt jos uvijek koliko vidim skuplja prasinu....

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 13:17 (HCgamingCRO).
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...
neampojma kaže...
Rhodin kaže...

Pola vas kaj to piše je prvom prilikom kupilo nVidiu.

Super je to za AMD, ali ja igram na sigurno.

Hvala AMD kaj mi snižavate cijene nVidia kartica.

 

To je otprilike suma-sumarum ove teme.

 samo sigurno 

 Znači ne razumijem što sam krivo rekao?

Jedan po jedan što su ovdje pisali i "čekali AMD" su sad na nVidiji.

 

Megatama bar od prvog dana čeka nVidiu, al ajde , kao ga ovo zanima, iako više da uvjerava ljude kako će AMD imat loše kartice. Envy ni ne razmišljano tome, MrSmith je prvi kupio nVidiu i od tada piše kako je RT tamo dobar sa DLSS, kako će AMD suckat.

 

Dado čeka AMD, kupio nVidiu prije releasea, da slučajno ne nestane, Cansee kao čeka AMD, navija za AMD, jako ga zanima AMD, one sekunde kako se 3070 pojavila u trgovini, guess what.

 

Jedan po jedan, da ne nabrajam članove ove teme "čekaju vidjet AMD" al samo do dobavljivosti NVidia kartica u određenom cijenovnom rangu, tada kupuju njih i onda objava ovdje, donekle pomirljiva, "iako sam upravo kupuo nVidiu, želim sve najbolje AMD-u"

 

Jbt nitko od vas nije zaista čekao AMD jer bi onda čekali 18.11. da se vide 3rd party reviews.

 

Doslovce, tema je od pola ljudi pokrivena "my wishes and prayers are with AMD" , al u RL kupe nVidiu prvom prilikom.

 

Kaj se bojite da neće bit nVidia na policama više ove godine? Ili vas u stvari AMD nikada nije ni zanimao?

 

I kad to kažem na glas, ja sam taj koji skuplja TD,. "my whishes and prayers aremwith AMD" dobivaju TU za lijepe želje.

 

Genijalnu ste.

 

Prozivam ljude, istina, ima ih još ovdje koje bih mogao, iako u stvari nema potrebe za tim, niti sam originalno planirao, uostalom ko sam ja da ikoga prozivam, al budite iskreni. Jbt da je itko čekao 18.11. možemo pričat, al realno, štogod pisali, budite barem sebi iskreni, niste NIKADA AMDu planirali dat šansu, u startu ste znali da uzimate nVidiu... niste čekali AMD reveal, jer na temelju njega ne bi nVidiu uzimali, čejali ste samo da nVidia postane dostupna.

 

I vraćam se na originalnu premisu, ova tema je u prijevodu:

"

Pola vas kaj to piše je prvom prilikom kupilo nVidiu.

Super je to za AMD, ali ja igram na sigurno.

Hvala AMD kaj mi snižavate cijene nVidia kartica.

 

To je otprilike suma-sumarum ove teme."

 

Ima vjerojatno pola ljudi koji će uzet AMD, ili barem planira, al barem jednako toliko onih kojima to nikada nije ni bio cilj.

 šta si ti dežurni statističar foruma? 😂 šta mene briga šta ćeš ti kupiti ili netko na forumu? gledaš što je najjeftinije na tržištu za tvoje potrebe i kupiš, a te gluposti da kupuješ sigurno možeš prodavat maloj djeci 😂😂

10 godina
offline
AMD Navi

Nego nitko nije rekao... Zasto je mega spomenuo da se vec radi na DLSS 3.0 kad za 2.0 prakticki nema nista igara, a i ako prodiremo koje rezolucije ljudi koriste i koje igre igraju, DLSS daje manje umjesto vise fpsa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

Nego nitko nije rekao... Zasto je mega spomenuo da se vec radi na DLSS 3.0 kad za 2.0 prakticki nema nista igara, a i ako prodiremo koje rezolucije ljudi koriste i koje igre igraju, DLSS daje manje umjesto vise fpsa.

 Njemu je toliki problem reci fanboy sam volim da mi igre rej trejcaju i da upalim DLSS kako bi to radilo  i platit cu taj TECH koliko god je potrebno, sve cemu biti oprosteno moze kakiti koliko hoce oko navi-a.

Sljedeci veliki problem ce biti nedaj Boze da dodje NAVI u ruke korisnika a nema driver problema. Gore od armagedona ce to biti...

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi
Kaj pokušavate jedni drugima nametnut da kupe nešto iz suprotnog tabora? To se ne bude dogodilo. Generalno su pre skupi i jedni i drugi. 3060ti 4000kn koja bi realno trebala biti na oko 2000-2500kn. Jbg ako tako nastave dizat plačat češ mid segment 5060ti 5000kn.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 13:46 (mislioc).
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Kaj pokušavate jedni drugima nametnut da kupe nešto iz suprotnog tabora? To se ne bude dogodilo. Generalno su pre skupi i jedni i drugi. 3060ti 4000kn koja bi realno trebala biti na oko 2000-2500kn. Jbg ako tako nastave dizat plačat češ mid segment 5060ti 5000kn.

 Hoćeš reći voliš amd i niske cijene a uvjek postoji ono ali.A sve se svodi na to kupit ću skuplju mozda malo lošiju od suprotnog tabora.Jbg ipak volim da mi grafa čitav svoj zivotni vijek daje preformanse a ne da gledam, kako joj vrte ventilatori u kućištu i lupa u idle dok se zajebajem sa driverima.

5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Evo uskoro cemo dobiti RT i dlss info, zato bi nas covjek lagao . Po tomb raider-u 6800 performira "raw" bolje u RT-u nego 2080ti(3070) kako smo vidjeli Bez dlss-a samo RT ON da napominjem. Kada se pojave gaming perf za 6800xt RT vidjet cete kako sam i rekao da nije nista losije od nvidie rijesenje a u igrama ce raditi bolje. 3080 ima 68 RT jezgri a 6800xt 72 RT akceleratora tako da...

https://videocardz.com/newz/amd-frank-azor-promises-more-details-on-radeon-rx-6000-ray-tracing-and-super-sampling-tech-before-launch

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Gle, puno toga igra za AMD, meni je draži AMD, ali nitko od nVidie ne bude gasio DLSS jer nema potrebe za tim, a sa upaljenim RT i DLSS nVidia ostvaruje prednost.

To je realnost i od tuda treba kretati u sve rasprave.

 

Kak vam se da pričat "ali bez DLSS je AMD bolji" kad če u baslovu koji održavaju, ljudi palit DLSS.

 

Nisu sve igre Fortnite i ne smeta svuda, uostalom ako smeta ili smanjuje fps, lako ga ugasiš.

 

Krenite od pretpostavke da ljudi imaju minimum inteligencije da neidu sami sebi na štetu. Sve ostalo ova strana nema realne argumente, a sa navlačenjem vode na svoj mlin, ovog tipa, ne dobivate ništa korisno.

 

AMD ima dovoljno argumenata "za" da bi se bavili sa "al nije fer palit DLSS, to nije pravedna usporedba".

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 14:41 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Gle, puno toga igra za AMD, meni je draži AMD, ali nitko od nVidie ne bude gasio DLSS jer nema potrebe za tim, a sa upaljenim RT i DLSS nVidia ostvaruje prednost.

To je realnost i od tuda treba kretati u sve rasprave.

 

Kak vam se da pričat "ali bez DLSS je AMD bolji" kad če u baslovu koji održavaju, ljudi palit DLSS.

 

Nisu sve igre Fortnite i ne smeta svuda, uostalom ako smeta ili smanjuje fps, lako ga ugasiš.

 

Krenite od pretpostavke da ljudi imaju minimum inteligencije da neidu sami sebi na štetu. Sve ostalo ova strana nema realne argumente, a sa navlačenjem vode na svoj mlin, ovog tipa, ne dobivate ništa korisno.

 

AMD ima dovoljno argumenata "za" da bi se bavili sa "al nije fer palit DLSS, to nije pravedna usporedba".

 PA zato sto pojedinci su Govorili da RT ce opcenito imati prednost kod nvidie radi zasebnih jezgrica a RT se bencha bez dlss-a znaci native... to je onda Benchmark i opcenito slika koliko RT jezgrice mogu uopce.

I sada imas bench Larice gdje "nativni" RT zaostaje za NAvi-em i to dosta. Samo zelim opet da naglasim sto sam govorio prije eventa jos da ce u igrama AMD rijesenje raditi brze. I AMd-ov dlss tj super rezolucija ce isto raditi brze od Nvidijevog rjesenja.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 14:47 (HCgamingCRO).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

I Nvidia i AMD rade gluposti sa modelima,3090 sa 24gb je apsolutno besmislen model a AMD je natrpao vRAMa za 8k rezolucije....zasto?....

Mogli su stavit 8gb za najslabiju,10gb za srednju i 12gb za najacu(ako se moze tako stavit) i imali bi po barem 50-100eu nize cijene nego sad.

99% igara na 4k ultra ne dodje do 8gb vram usage.

 Naravno, dat 700+ eur za grafičku i dobiti bijednih 10 gb, ne hvala, radije ću uzeti više vrama pa se mirno igrati bez potrebe da sam sebe uvjeravam da mi je to dovoljno kao što to ti radiš.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 14:57 (Riot).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Lisa je neznam koliko puta natuknula da je NAVI izmisljen samo radi nas gamera, nebi bezveze na svakoj prezentaciji se nadovezivala na konzole....AMD ce imati daleko vecu gaming podrsku od devosa i DX12 ultimate od nvidie. 

Were gaming begins 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Mene samo zanima kako W3 laufa na novim karticama.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
Rhodin kaže...

Gle, puno toga igra za AMD, meni je draži AMD, ali nitko od nVidie ne bude gasio DLSS jer nema potrebe za tim, a sa upaljenim RT i DLSS nVidia ostvaruje prednost.

To je realnost i od tuda treba kretati u sve rasprave.

 

Kak vam se da pričat "ali bez DLSS je AMD bolji" kad če u baslovu koji održavaju, ljudi palit DLSS.

 

Nisu sve igre Fortnite i ne smeta svuda, uostalom ako smeta ili smanjuje fps, lako ga ugasiš.

 

Krenite od pretpostavke da ljudi imaju minimum inteligencije da neidu sami sebi na štetu. Sve ostalo ova strana nema realne argumente, a sa navlačenjem vode na svoj mlin, ovog tipa, ne dobivate ništa korisno.

 

AMD ima dovoljno argumenata "za" da bi se bavili sa "al nije fer palit DLSS, to nije pravedna usporedba".

 PA zato sto pojedinci su Govorili da RT ce opcenito imati prednost kod nvidie radi zasebnih jezgrica a RT se bencha bez dlss-a znaci native... to je onda Benchmark i opcenito slika koliko RT jezgrice mogu uopce.

I sada imas bench Larice gdje "nativni" RT zaostaje za NAvi-em i to dosta. Samo zelim opet da naglasim sto sam govorio prije eventa jos da ce u igrama AMD rijesenje raditi brze. I AMd-ov dlss tj super rezolucija ce isto raditi brze od Nvidijevog rjesenja.

 OK kužim sad u čemu je poanta, slažem se, sa nativnim RT po onom grafu AMD ima prednost, al velim, za usporedbu treba gledati sve što grafa nudi, a tu trenutno, u tom jednom naslovu, nVidia orestiže AMD 

 

To i dalje nije loše, nije jedina igra i bit će još benchmarkanja, vidjet ćemo za koji tjedan kako stvari stoje... a inda ide u razvoj superosamplinga

12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi
Ajmo to ovako ako igra ne podržava dlss Amd je bolji, RT je smiješan za sada. Ako gledamo sličice u sekundi, pustimo drivere, imaju novi team to se vidi. Šta ako se i driveri pokažu odličnim? I Intel se sprdo pa sada nemaju konkurentan procesor preko 8/16 sve mahom Amd ergela.
Kožnati se isto uspavao sa Rtx 2000 pa sad izbaci 3000 koja je trebala biti 2000. Tu smo se sprdali ako uhvate 2080ti bit će mega dobro sad gute 3090 i opet ne valja.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 15:17 (mislioc).
 
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...
HCgamingCRO kaže...
Rhodin kaže...

Gle, puno toga igra za AMD, meni je draži AMD, ali nitko od nVidie ne bude gasio DLSS jer nema potrebe za tim, a sa upaljenim RT i DLSS nVidia ostvaruje prednost.

To je realnost i od tuda treba kretati u sve rasprave.

 

Kak vam se da pričat "ali bez DLSS je AMD bolji" kad če u baslovu koji održavaju, ljudi palit DLSS.

 

Nisu sve igre Fortnite i ne smeta svuda, uostalom ako smeta ili smanjuje fps, lako ga ugasiš.

 

Krenite od pretpostavke da ljudi imaju minimum inteligencije da neidu sami sebi na štetu. Sve ostalo ova strana nema realne argumente, a sa navlačenjem vode na svoj mlin, ovog tipa, ne dobivate ništa korisno.

 

AMD ima dovoljno argumenata "za" da bi se bavili sa "al nije fer palit DLSS, to nije pravedna usporedba".

 PA zato sto pojedinci su Govorili da RT ce opcenito imati prednost kod nvidie radi zasebnih jezgrica a RT se bencha bez dlss-a znaci native... to je onda Benchmark i opcenito slika koliko RT jezgrice mogu uopce.

I sada imas bench Larice gdje "nativni" RT zaostaje za NAvi-em i to dosta. Samo zelim opet da naglasim sto sam govorio prije eventa jos da ce u igrama AMD rijesenje raditi brze. I AMd-ov dlss tj super rezolucija ce isto raditi brze od Nvidijevog rjesenja.

 OK kužim sad u čemu je poanta, slažem se, sa nativnim RT po onom grafu AMD ima prednost, al velim, za usporedbu treba gledati sve što grafa nudi, a tu trenutno, u tom jednom naslovu, nVidia orestiže AMD 

 

To i dalje nije loše, nije jedina igra i bit će još benchmarkanja, vidjet ćemo za koji tjedan kako stvari stoje... a inda ide u razvoj superosamplinga

 Nvidia se nemotze vise drzati dlss jer on dolazi i kod AMD-a vjv i do kraja godine kroz driver update. Tech je spreman i implementira se. Evo ti npr devosi oko novog dirt-a5 kako hvali sav novi tech koji je prelagan za implementirati i nekosta ih perf kao konkurencija koja nije u stanju ni cijeli source code dati pa da se i poradi na tom pitanju nesto.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi
Jedino bi bilo fer od Amd-a da i serija 5000 podržava taj njihov oblik dlss-a na kojem rade.
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Jedino bi bilo fer od Amd-a da i serija 5000 podržava taj njihov oblik dlss-a na kojem rade.

 Nitko nije iskljucio tu mogucnost- RT nevjerujem ali ovo je lako moguce da bude prica kao sa sharpening-om i anti-lagom koji je reklamiran pod 5000 seriju ali kasnije je dobio driver podrsku i za vegu i GCN 400-500 seriju.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
15 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
Rhodin kaže...
HCgamingCRO kaže...
Rhodin kaže...

Gle, puno toga igra za AMD, meni je draži AMD, ali nitko od nVidie ne bude gasio DLSS jer nema potrebe za tim, a sa upaljenim RT i DLSS nVidia ostvaruje prednost.

To je realnost i od tuda treba kretati u sve rasprave.

 

Kak vam se da pričat "ali bez DLSS je AMD bolji" kad če u baslovu koji održavaju, ljudi palit DLSS.

 

Nisu sve igre Fortnite i ne smeta svuda, uostalom ako smeta ili smanjuje fps, lako ga ugasiš.

 

Krenite od pretpostavke da ljudi imaju minimum inteligencije da neidu sami sebi na štetu. Sve ostalo ova strana nema realne argumente, a sa navlačenjem vode na svoj mlin, ovog tipa, ne dobivate ništa korisno.

 

AMD ima dovoljno argumenata "za" da bi se bavili sa "al nije fer palit DLSS, to nije pravedna usporedba".

 PA zato sto pojedinci su Govorili da RT ce opcenito imati prednost kod nvidie radi zasebnih jezgrica a RT se bencha bez dlss-a znaci native... to je onda Benchmark i opcenito slika koliko RT jezgrice mogu uopce.

I sada imas bench Larice gdje "nativni" RT zaostaje za NAvi-em i to dosta. Samo zelim opet da naglasim sto sam govorio prije eventa jos da ce u igrama AMD rijesenje raditi brze. I AMd-ov dlss tj super rezolucija ce isto raditi brze od Nvidijevog rjesenja.

 OK kužim sad u čemu je poanta, slažem se, sa nativnim RT po onom grafu AMD ima prednost, al velim, za usporedbu treba gledati sve što grafa nudi, a tu trenutno, u tom jednom naslovu, nVidia orestiže AMD 

 

To i dalje nije loše, nije jedina igra i bit će još benchmarkanja, vidjet ćemo za koji tjedan kako stvari stoje... a inda ide u razvoj superosamplinga

 Nvidia se nemotze vise drzati dlss jer on dolazi i kod AMD-a vjv i do kraja godine kroz driver update. Tech je spreman i implementira se. Evo ti npr devosi oko novog dirt-a5 kako hvali sav novi tech koji je prelagan za implementirati i nekosta ih perf kao konkurencija koja nije u stanju ni cijeli source code dati pa da se i poradi na tom pitanju nesto.

 Ja to nemosporavam da dolazi, ja kažem da se usporedbe budu radile uvijek sa "all the bells and whistles" od oba tabora.

Ako će AMD imat svoju vertiju DLSS, tim bolje.

9 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

I Nvidia i AMD rade gluposti sa modelima,3090 sa 24gb je apsolutno besmislen model a AMD je natrpao vRAMa za 8k rezolucije....zasto?....

Mogli su stavit 8gb za najslabiju,10gb za srednju i 12gb za najacu(ako se moze tako stavit) i imali bi po barem 50-100eu nize cijene nego sad.

99% igara na 4k ultra ne dodje do 8gb vram usage.

 8gb već danas nije dosta u nekim naslovima Division 2 mi na dx12 ultra detaljima 1440p guta 8.5GB. Što će biti dalje u godinama koje dolaze? Kad se kupuje grafička kartica od 700 do 1000 eura očekuješ da ćeš biti miran 2 3 godine sa istom. A dolaze novi zahtjevniji next gen naslovi i ja nikako nebih bio miran ni sa 10GB a kamoli sa 8GB. Pa jbt 8GB ima 1070 iz 2016 godine skoro smo u 2021. Na 1080Ti su stavili već 11GB prije gotovo 4 godine. I sad na jednu super karticu kao što je 3070 stave 8. Nebih se osjećao sigurno kupiti karticu u 2021 godini sa 8Gb memorije a da sam izdvojio preko 5000kn za nju i planiram je imati 2 3 godine. Ovih 16Gb memorije od amda je super stvar. Ne radi nvidia djabe vec sada na Ti/Super modelima sa više memorije. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 16:28 (BeLLicus).
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...
MEGATAMA kaže...

I Nvidia i AMD rade gluposti sa modelima,3090 sa 24gb je apsolutno besmislen model a AMD je natrpao vRAMa za 8k rezolucije....zasto?....

Mogli su stavit 8gb za najslabiju,10gb za srednju i 12gb za najacu(ako se moze tako stavit) i imali bi po barem 50-100eu nize cijene nego sad.

99% igara na 4k ultra ne dodje do 8gb vram usage.

 8gb već danas nije dosta u nekim naslovima Division 2 mi na dx12 ultra detaljima 1440p guta 8.5GB. Što će biti dalje u godinama koje dolaze? Kad se kupuje grafička kartica od 700 do 1000 eura očekuješ da ćeš biti miran 2 3 godine sa istom. A dolaze novi zahtjevniji next gen naslovi i ja nikako nebih bio miran ni sa 10GB a kamoli sa 8GB. Pa jbt 8GB ima 1070 iz 2016 godine skoro smo u 2021. Na 1080Ti su stavili već 11GB prije gotovo 4 godine. I sad na jednu super karticu kao što je 3070 stave 8. Nebih se osjećao sigurno kupiti karticu u 2021 godini sa 8Gb memorije a da sam izdvojio preko 5000kn za nju i planiram je imati 2 3 godine. Ovih 16Gb memorije od amda je super stvar. Ne radi nvidia djabe vec sada na Ti/Super modelima sa više memorije. 

 za te pare nek stave bar 20 GB, a ovima kojima je to previše nek ih izvade kolko im je viška 😂😂

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...
MEGATAMA kaže...

I Nvidia i AMD rade gluposti sa modelima,3090 sa 24gb je apsolutno besmislen model a AMD je natrpao vRAMa za 8k rezolucije....zasto?....

Mogli su stavit 8gb za najslabiju,10gb za srednju i 12gb za najacu(ako se moze tako stavit) i imali bi po barem 50-100eu nize cijene nego sad.

99% igara na 4k ultra ne dodje do 8gb vram usage.

 8gb već danas nije dosta u nekim naslovima Division 2 mi na dx12 ultra detaljima 1440p guta 8.5GB. Što će biti dalje u godinama koje dolaze? Kad se kupuje grafička kartica od 700 do 1000 eura očekuješ da ćeš biti miran 2 3 godine sa istom. A dolaze novi zahtjevniji next gen naslovi i ja nikako nebih bio miran ni sa 10GB a kamoli sa 8GB. Pa jbt 8GB ima 1070 iz 2016 godine skoro smo u 2021. Na 1080Ti su stavili već 11GB prije gotovo 4 godine. I sad na jednu super karticu kao što je 3070 stave 8. Nebih se osjećao sigurno kupiti karticu u 2021 godini sa 8Gb memorije a da sam izdvojio preko 5000kn za nju i planiram je imati 2 3 godine. Ovih 16Gb memorije od amda je super stvar. Ne radi nvidia djabe vec sada na Ti/Super modelima sa više memorije. 

 Upravo to, nove konzole će jako podignuti standarde što mnogi ovdje zaboravljaju, tako da nikako ne bih bio miran s 10 gb vrama i next gen AAA igrama. Za 4k grafu kako se reklamira 3080, 10gb je sramotno malo i Nvidia si je pucala u nogu s time, marketing će odraditi svoje za AMD Navi i njihovih 16 gb vrama, dosta im je olakšano sve zahvaljujući škrtosti Nvidie.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 16:43 (Riot).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...
MEGATAMA kaže...

I Nvidia i AMD rade gluposti sa modelima,3090 sa 24gb je apsolutno besmislen model a AMD je natrpao vRAMa za 8k rezolucije....zasto?....

Mogli su stavit 8gb za najslabiju,10gb za srednju i 12gb za najacu(ako se moze tako stavit) i imali bi po barem 50-100eu nize cijene nego sad.

99% igara na 4k ultra ne dodje do 8gb vram usage.

 8gb već danas nije dosta u nekim naslovima Division 2 mi na dx12 ultra detaljima 1440p guta 8.5GB. Što će biti dalje u godinama koje dolaze? Kad se kupuje grafička kartica od 700 do 1000 eura očekuješ da ćeš biti miran 2 3 godine sa istom. A dolaze novi zahtjevniji next gen naslovi i ja nikako nebih bio miran ni sa 10GB a kamoli sa 8GB. Pa jbt 8GB ima 1070 iz 2016 godine skoro smo u 2021. Na 1080Ti su stavili već 11GB prije gotovo 4 godine. I sad na jednu super karticu kao što je 3070 stave 8. Nebih se osjećao sigurno kupiti karticu u 2021 godini sa 8Gb memorije a da sam izdvojio preko 5000kn za nju i planiram je imati 2 3 godine. Ovih 16Gb memorije od amda je super stvar. Ne radi nvidia djabe vec sada na Ti/Super modelima sa više memorije. 

 Malo ljudi zeli to prihvatiti- i opcenito cinjenicu da je i SONY najavio sve vise igara na PC... To omogucuje RDNA2 arhiktetura namjenjena za nas GAMERE i zato ce svaki DX12 ultimate buduci naslov se vrtiti bolje na AMD-u nego na nvidi prihvatiti se treba i tocka.

https://www.pcgamer.com/just-admit-that-your-console-exclusives-are-coming-to-pc-already/

Evo jos jednom "intro" AMd-ovog event-a vs nvidijevog. 

  

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 16:55 (HCgamingCRO).
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi
Šteta kaj Navi nema 8gb da vidiš kako bi se priča promijenila. Zašto uvijek netko navede jednu igru koja šatro traži 8.5gb i to postane mjerilo za 99.9% drugih. Cyberpunk nije izašao jer je vjv prezahtjevan pa ga malo dorađuju da se može igrat na 1060, a di neće na 3070 lol.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 16:57 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

 Malo ljudi zeli to prihvatiti- i opcenito cinjenicu da je i SONY najavio sve vise igara na PC... To omogucuje RDNA2 arhiktetura namjenjena za nas GAMERE i zato ce svaki DX12 ultimate buduci naslov se vrtiti bolje na AMD-u nego na nvidi prihvatiti se treba i tocka.

https://www.pcgamer.com/just-admit-that-your-console-exclusives-are-coming-to-pc-already/

Evo jos jednom "intro" AMd-ovog event-a vs nvidijevog. 

  

 Više puta sam pisao o tome, AMD će zahvaljujući tome što ima jednu arhitekturu za PC i konzole (doduše PS5 verzija malo modificirana) dobiti dosta optimiziranije i kvalitetnije portove na PC, konzole će sve to odrađivati za njih i pogurati im sve te featurese, dok će Nvidia kao i dosada morati posegnuti za novčanikom i financirati dev kuće kako bi prigrlili njihove featurese, ali imaju novaca pa im to nebi trebalo biti problem.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Riot kaže...
HCgamingCRO kaže...

 Malo ljudi zeli to prihvatiti- i opcenito cinjenicu da je i SONY najavio sve vise igara na PC... To omogucuje RDNA2 arhiktetura namjenjena za nas GAMERE i zato ce svaki DX12 ultimate buduci naslov se vrtiti bolje na AMD-u nego na nvidi prihvatiti se treba i tocka.

https://www.pcgamer.com/just-admit-that-your-console-exclusives-are-coming-to-pc-already/

Evo jos jednom "intro" AMd-ovog event-a vs nvidijevog. 

  

 Više puta sam pisao o tome, AMD će zahvaljujući tome što ima jednu arhitekturu za PC i konzole (doduše PS5 verzija malo modificirana) dobiti dosta optimiziranije i kvalitetnije portove na PC, konzole će sve to odrađivati za njih i pogurati im sve te featurese, dok će Nvidia kao i dosada morati posegnuti za novčanikom i financirati dev kuće kako bi prigrlili njihove featurese, ali imaju novaca pa im to nebi trebalo biti problem.

 Da mislis igre kao batlefield, wolfenstein, fortnite, COD, doom koji su svi sponzorirani naslovi nvidie. Control i ostatak nece biti nesto drugo, vuci teze AMD je pokazao 10 igara a ostale su sve drek po perf. Neide to tako, onda u tih 10 Igara bilo bi sve "AMD" sponzorirani naslovi. Treba progledati istinu, nije laka za novokupce koji su preplatitli RTX-ice.

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 17:20 (HCgamingCRO).
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi
To kaj su preplatili su si sami krivi kaj nemaju vremena pričekat, odnosno imaju love pa ih boli kuki.
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Pa zar nije ljepse za 3080+ napajanje od 200tinjak eura dobiti proc+grafu+konzolu za te pare. Spreman za karantenu.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
10 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

Pa zar nije ljepse za 3080+ napajanje od 200tinjak eura dobiti proc+grafu+konzolu za te pare. Spreman za karantenu.

 Nije

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice