AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.629.600
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...
rambox kaže...

 Namjerno procurjelo, sa napomenom da je testirano sa 6/6 Zen 2 procom.

 

Dakle to nije najbolja opcija, ili sa 6/12 R5 5600X Zen 3 dobit češ minimalno još 10-20% bolje gejming performanse.

 

 

 

Hm dakle to je RX 6800/4K+Ray Tracing, pa ajmo to usporedit s X Box X 4K+Ray Tracing.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/xbox-series-x/272478.aspx?page=11&jumpto=6234188&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=161&jumpto=6232090&sort=asc&view=flat

 

52 Ray Accelerators zeleno, 4K 30fps nije ista igrica

 

60 Ray Accelerators žuto, 4K oko 46fps u navedenoj igrici

 

 

 Nevidiju gledam bez DLSS, dakle bez trikova čista GPU snaga i RT diđe biđe.

 

 

Ali, na žalost, ne možeš tako gledati , "bez DLSS, dakle bez trikova čista GPU snaga i RT diđe biđe" , jer ih ima.

AMD jest 10% cca jači bez DLSS, ali koliko vidim kad se DLSS upali, AMD je 10% slabiji u istom naslovu, a za osjetno više novaca.

 

Sad, ako su to zaista pravi rezultati, onda je kocka, hoćeš li uzeti AMD i kalkulirano gubit u DLSS naslovima, ili uzet jeftiniju nVidiu (MSRP, ne znam kako će se ponašati cijene u trgovinama) i računat na to da će biti naslova gdje RT+DLSS čini razliku.

 

RT... nije proprietary tehnologija koju će samo drugi tabor gurat, pa će na kraju postojat u 10ak nalova slijedećih 5 godina - onog trena kad su MS, Sony i AMD prihvatili igru, postala je nešto čega bude svuda. Sad ispada, da svi naslovi koji će dobivati RT, nVidia će raditi sigurno na DLSS, a AMD će u tim scenarijima gubiti... ili neće?

 

Ne znam kako gledati na ovo trenutno, ali definitivno mi ne djeluje predobro za AMD - pod hitno moraju dovest onaj svoj AI sampling u red i počet nadoknađivati razliku.

 

Sa druge strane, tješi me da je ovo R5 3500X , te da će na 5000 seriji CPU ovo biti samo bolje radi onog smart memory access. Dodatno ovo su 4K rezultati, DLSS nije TOLIKO impresivan na 1440p... Vidjet ćemo... treba još testova. Navijam za AMD, ali treba biti i realan.

 

 

Zaboravljas da ce i AMD dobit svoj open source DLSS koji ce bit laksi za implementaciju, a koristit ce ga i konzole. Za sada to je obecanje, ali meni zvuci obecavajuce :)

Kod tih tehnologija AMD je jedan korak iza, ali prati nvidia-u

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 21:05 (Santana).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Santana kaže...
Rhodin kaže...
rambox kaže...

 Namjerno procurjelo, sa napomenom da je testirano sa 6/6 Zen 2 procom.

 

Dakle to nije najbolja opcija, ili sa 6/12 R5 5600X Zen 3 dobit češ minimalno još 10-20% bolje gejming performanse.

 

 

 

Hm dakle to je RX 6800/4K+Ray Tracing, pa ajmo to usporedit s X Box X 4K+Ray Tracing.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/xbox-series-x/272478.aspx?page=11&jumpto=6234188&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=161&jumpto=6232090&sort=asc&view=flat

 

52 Ray Accelerators zeleno, 4K 30fps nije ista igrica

 

60 Ray Accelerators žuto, 4K oko 46fps u navedenoj igrici

 

 

 Nevidiju gledam bez DLSS, dakle bez trikova čista GPU snaga i RT diđe biđe.

 

 

Ali, na žalost, ne možeš tako gledati , "bez DLSS, dakle bez trikova čista GPU snaga i RT diđe biđe" , jer ih ima.

AMD jest 10% cca jači bez DLSS, ali koliko vidim kad se DLSS upali, AMD je 10% slabiji u istom naslovu, a za osjetno više novaca.

 

Sad, ako su to zaista pravi rezultati, onda je kocka, hoćeš li uzeti AMD i kalkulirano gubit u DLSS naslovima, ili uzet jeftiniju nVidiu (MSRP, ne znam kako će se ponašati cijene u trgovinama) i računat na to da će biti naslova gdje RT+DLSS čini razliku.

 

RT... nije proprietary tehnologija koju će samo drugi tabor gurat, pa će na kraju postojat u 10ak nalova slijedećih 5 godina - onog trena kad su MS, Sony i AMD prihvatili igru, postala je nešto čega bude svuda. Sad ispada, da svi naslovi koji će dobivati RT, nVidia će raditi sigurno na DLSS, a AMD će u tim scenarijima gubiti... ili neće?

 

Ne znam kako gledati na ovo trenutno, ali definitivno mi ne djeluje predobro za AMD - pod hitno moraju dovest onaj svoj AI sampling u red i počet nadoknađivati razliku.

 

Sa druge strane, tješi me da je ovo R5 3500X , te da će na 5000 seriji CPU ovo biti samo bolje radi onog smart memory access. Dodatno ovo su 4K rezultati, DLSS nije TOLIKO impresivan na 1440p... Vidjet ćemo... treba još testova. Navijam za AMD, ali treba biti i realan.

 

 

Zaboravljas da ce i AMD dobit svoj open source DLSS koji ce bit laksi za implementaciju, a koristit ce ga i konzole. Za sada to je obecanje, ali meni zvuci obecavajuce :)

Kod tih tehnologija AMD je jedan korak iza, ali prati nvidia-u

Koje konzole?

Kako se cini Ps5 u startu otpada iz te open source varijante a ostaje za vidjet sta ce MS izvest za XsX i sta ce AMD izvest za Navi2,puno je tu upitnika a DLSS ide prema svojoj 3.0 varijanti.

EDIT:

Po cemu laksi za implementaciju?

Nvidia je otisla sa treniranja pojedinacnog naslova na jedan trening za vise naslova....da se tako izrazim.

 

Btw

It is always challenging to compare hardware, as they always have advantages and disadvantages. It is not just a matter of CPU or frequency; it is more about the consistency of the components and the possibilities of advanced features.

The CPU of the two consoles uses the same processor (slightly faster on Xbox Series X), the GPU of the Xbox also seems more powerful, as it is 16% faster than the PS5 GPU, with a bandwidth that is 25% faster. The transfer speed from the SSD is twice as fast on PS5.

The shader cores of the Xbox are also more suitable to machine learning, which could be an advantage if Microsoft succeeds in implementing an equivalent to Nvidia’s DLSS (an advanced neural network solution for AI).

Overall, I think that the pure analysis of the hardware shows an advantage for Microsoft, but experience tells us that hardware is only part of the equation: Sony showed in the past that their consoles could deliver the best-looking games because their architecture and software were usually very consistent and efficient.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 21:14 (MEGATAMA).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
Santana kaže...
Rhodin kaže...
rambox kaže...

 Namjerno procurjelo, sa napomenom da je testirano sa 6/6 Zen 2 procom.

 

Dakle to nije najbolja opcija, ili sa 6/12 R5 5600X Zen 3 dobit češ minimalno još 10-20% bolje gejming performanse.

 

 

 

Hm dakle to je RX 6800/4K+Ray Tracing, pa ajmo to usporedit s X Box X 4K+Ray Tracing.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/xbox-series-x/272478.aspx?page=11&jumpto=6234188&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=161&jumpto=6232090&sort=asc&view=flat

 

52 Ray Accelerators zeleno, 4K 30fps nije ista igrica

 

60 Ray Accelerators žuto, 4K oko 46fps u navedenoj igrici

 

 

 Nevidiju gledam bez DLSS, dakle bez trikova čista GPU snaga i RT diđe biđe.

 

 

Ali, na žalost, ne možeš tako gledati , "bez DLSS, dakle bez trikova čista GPU snaga i RT diđe biđe" , jer ih ima.

AMD jest 10% cca jači bez DLSS, ali koliko vidim kad se DLSS upali, AMD je 10% slabiji u istom naslovu, a za osjetno više novaca.

 

Sad, ako su to zaista pravi rezultati, onda je kocka, hoćeš li uzeti AMD i kalkulirano gubit u DLSS naslovima, ili uzet jeftiniju nVidiu (MSRP, ne znam kako će se ponašati cijene u trgovinama) i računat na to da će biti naslova gdje RT+DLSS čini razliku.

 

RT... nije proprietary tehnologija koju će samo drugi tabor gurat, pa će na kraju postojat u 10ak nalova slijedećih 5 godina - onog trena kad su MS, Sony i AMD prihvatili igru, postala je nešto čega bude svuda. Sad ispada, da svi naslovi koji će dobivati RT, nVidia će raditi sigurno na DLSS, a AMD će u tim scenarijima gubiti... ili neće?

 

Ne znam kako gledati na ovo trenutno, ali definitivno mi ne djeluje predobro za AMD - pod hitno moraju dovest onaj svoj AI sampling u red i počet nadoknađivati razliku.

 

Sa druge strane, tješi me da je ovo R5 3500X , te da će na 5000 seriji CPU ovo biti samo bolje radi onog smart memory access. Dodatno ovo su 4K rezultati, DLSS nije TOLIKO impresivan na 1440p... Vidjet ćemo... treba još testova. Navijam za AMD, ali treba biti i realan.

 

 

Zaboravljas da ce i AMD dobit svoj open source DLSS koji ce bit laksi za implementaciju, a koristit ce ga i konzole. Za sada to je obecanje, ali meni zvuci obecavajuce :)

Kod tih tehnologija AMD je jedan korak iza, ali prati nvidia-u

Koje konzole?

Kako se cini Ps5 u startu otpada iz te open source varijante a ostaje za vidjet sta ce MS izvest za XsX i sta ce AMD izvest za Navi2,puno je tu upitnika a DLSS ide prema svojoj 3.0 varijanti.

 

 

 3.0 varijanti ? Pa gdje su igre za 2.0 ??

12 godina
offline
Re: AMD Navi
Ma razvit će i Amd svoju verziju dlss-a nije to neka greda za napravit.
Samo neka se oni pobrinu da driveri rade kak spada na početku kad ih izbace. Imaju 16gb vrama, nešto nižu potrošnju i cijenu, nešto bolje performanse tak da ima to svojih prednosti. Nvidiu drži to što kotira odlično kod kupaca i uvijek je prvi pick ako je cijena slična u 90% slučajeva.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 21:28 (mislioc).
 
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
Santana kaže...
Rhodin kaže...
rambox kaže...

 Namjerno procurjelo, sa napomenom da je testirano sa 6/6 Zen 2 procom.

 

Dakle to nije najbolja opcija, ili sa 6/12 R5 5600X Zen 3 dobit češ minimalno još 10-20% bolje gejming performanse.

 

 

 

Hm dakle to je RX 6800/4K+Ray Tracing, pa ajmo to usporedit s X Box X 4K+Ray Tracing.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/xbox-series-x/272478.aspx?page=11&jumpto=6234188&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=161&jumpto=6232090&sort=asc&view=flat

 

52 Ray Accelerators zeleno, 4K 30fps nije ista igrica

 

60 Ray Accelerators žuto, 4K oko 46fps u navedenoj igrici

 

 

 Nevidiju gledam bez DLSS, dakle bez trikova čista GPU snaga i RT diđe biđe.

 

 

Ali, na žalost, ne možeš tako gledati , "bez DLSS, dakle bez trikova čista GPU snaga i RT diđe biđe" , jer ih ima.

AMD jest 10% cca jači bez DLSS, ali koliko vidim kad se DLSS upali, AMD je 10% slabiji u istom naslovu, a za osjetno više novaca.

 

Sad, ako su to zaista pravi rezultati, onda je kocka, hoćeš li uzeti AMD i kalkulirano gubit u DLSS naslovima, ili uzet jeftiniju nVidiu (MSRP, ne znam kako će se ponašati cijene u trgovinama) i računat na to da će biti naslova gdje RT+DLSS čini razliku.

 

RT... nije proprietary tehnologija koju će samo drugi tabor gurat, pa će na kraju postojat u 10ak nalova slijedećih 5 godina - onog trena kad su MS, Sony i AMD prihvatili igru, postala je nešto čega bude svuda. Sad ispada, da svi naslovi koji će dobivati RT, nVidia će raditi sigurno na DLSS, a AMD će u tim scenarijima gubiti... ili neće?

 

Ne znam kako gledati na ovo trenutno, ali definitivno mi ne djeluje predobro za AMD - pod hitno moraju dovest onaj svoj AI sampling u red i počet nadoknađivati razliku.

 

Sa druge strane, tješi me da je ovo R5 3500X , te da će na 5000 seriji CPU ovo biti samo bolje radi onog smart memory access. Dodatno ovo su 4K rezultati, DLSS nije TOLIKO impresivan na 1440p... Vidjet ćemo... treba još testova. Navijam za AMD, ali treba biti i realan.

 

 

Zaboravljas da ce i AMD dobit svoj open source DLSS koji ce bit laksi za implementaciju, a koristit ce ga i konzole. Za sada to je obecanje, ali meni zvuci obecavajuce :)

Kod tih tehnologija AMD je jedan korak iza, ali prati nvidia-u

Koje konzole?

Kako se cini Ps5 u startu otpada iz te open source varijante a ostaje za vidjet sta ce MS izvest za XsX i sta ce AMD izvest za Navi2,puno je tu upitnika a DLSS ide prema svojoj 3.0 varijanti.

EDIT:

Po cemu laksi za implementaciju?

Nvidia je otisla sa treniranja pojedinacnog naslova na jedan trening za vise naslova....da se tako izrazim.

 

Btw

It is always challenging to compare hardware, as they always have advantages and disadvantages. It is not just a matter of CPU or frequency; it is more about the consistency of the components and the possibilities of advanced features.

The CPU of the two consoles uses the same processor (slightly faster on Xbox Series X), the GPU of the Xbox also seems more powerful, as it is 16% faster than the PS5 GPU, with a bandwidth that is 25% faster. The transfer speed from the SSD is twice as fast on PS5.

The shader cores of the Xbox are also more suitable to machine learning, which could be an advantage if Microsoft succeeds in implementing an equivalent to Nvidia’s DLSS (an advanced neural network solution for AI).

Overall, I think that the pure analysis of the hardware shows an advantage for Microsoft, but experience tells us that hardware is only part of the equation: Sony showed in the past that their consoles could deliver the best-looking games because their architecture and software were usually very consistent and efficient.

 

 Sony radi na svojem tech-u a amd za Microsoft na svojem. Sta ti je tesko priznati da ce AMD imati dlss? A za koju godinu radi kupnje xilinx-a mozes smo nagadjati sta ce se dogoditi i na tom polju HW akceleratora.

Bolje da si uzeo plocu cip i grafu imao bi 4k vrhunski stroj i ostalo bi ti jos za konzolu novu za ono sto si ti platio 3080+ napajanje.

Barem priznaj da ti je malo zao.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
16 godina
online
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Koje konzole?

Kako se cini Ps5 u startu otpada iz te open source varijante a ostaje za vidjet sta ce MS izvest za XsX i sta ce AMD izvest za Navi2,puno je tu upitnika a DLSS ide prema svojoj 3.0 varijanti.

EDIT:

Po cemu laksi za implementaciju?

Nvidia je otisla sa treniranja pojedinacnog naslova na jedan trening za vise naslova....da se tako izrazim.

 

Btw

It is always challenging to compare hardware, as they always have advantages and disadvantages. It is not just a matter of CPU or frequency; it is more about the consistency of the components and the possibilities of advanced features.

The CPU of the two consoles uses the same processor (slightly faster on Xbox Series X), the GPU of the Xbox also seems more powerful, as it is 16% faster than the PS5 GPU, with a bandwidth that is 25% faster. The transfer speed from the SSD is twice as fast on PS5.

The shader cores of the Xbox are also more suitable to machine learning, which could be an advantage if Microsoft succeeds in implementing an equivalent to Nvidia’s DLSS (an advanced neural network solution for AI).

Overall, I think that the pure analysis of the hardware shows an advantage for Microsoft, but experience tells us that hardware is only part of the equation: Sony showed in the past that their consoles could deliver the best-looking games because their architecture and software were usually very consistent and efficient.

 

 Ti od drva ne vidiš šumu, kao da je DLSS jedina bitna stavka i sve ostalo je nebitno.

 

Kad AMD žuto bude spremno RDNA2 /RDNA3, bit če okvirno malo bolje od Nevidija rješenja.To nis ja izmislil, to su glasine bazirane za realnim procjenama.Kak su završile glasine oko RTX 3090, to si videl dakle sve čisto.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=139&jumpto=6224182&sort=asc&view=flat

 

Samo treba vidjet Infinity Cache sistem, pa lako zaključiš kak pametno i efikasno po prioritetu AMD rješava probleme.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=130&jumpto=6212541&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/amd-lansirao-redeone-rx-6900-xt-6800-xt-6800/278516.aspx?page=0&jumpto=6232272&sort=asc&view=flat

 

DLSS ili AMD verzija je mačji kašalj, zato su to ostavili za kasnije ili CES 2021 bit če vjerojatno najavljeno i predstavljeno.

 

AMD je dosta mozgova i ekipe sa CPU djela prebacil na GPU dio.CPU ekipa je dodala svoje začine, koje je GPU ekipa samo fino uklopila u konačan GPU proizvod.Kak sam več ranije istaknul, večina ljudi ovu prezentaciju(treči mjesec 2020) baš i nije ozbiljno shvatila.Dokaz za to ova fotka, gdje se spominje Infinity Arhitecture ali eto i dalje večina to uopče nije logički povezala sa Infinity Cache glasinama.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 22:18 (rambox).
9 godina
offline
AMD Navi

 

moram priznati da su impresivni benchmarksi. Jako to lijepo izgleda i iako sam svježe kupio rtx 3070, moram reći da me jako zanima šta budućnost nosi

 

ono što stvarno rijetko spominjemo u ovoj vječnoj borbi između dva tabora je to da amd, kako se sada čini, ima konja za utrku, odnosno za viši segment gpua, što je zapravo najbolja gaming vijest u ovoj šugavoj godini. Iskreno jedva čekam da vidim sljedeću generaciju od oba tabora.

 

 

Moj PC  
8 0 hvala 1
15 godina
offline
AMD Navi

Pola vas kaj to piše je prvom prilikom kupilo nVidiu.

Super je to za AMD, ali ja igram na sigurno.

Hvala AMD kaj mi snižavate cijene nVidia kartica.

 

To je otprilike suma-sumarum ove teme.

Moj PC  
0 4 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Pola vas kaj to piše je prvom prilikom kupilo nVidiu.

Super je to za AMD, ali ja igram na sigurno.

Hvala AMD kaj mi snižavate cijene nVidia kartica.

 

To je otprilike suma-sumarum ove teme.

 To je ono sto sam ja govorio i prije najave NAVIA-a, ljudi strpi te se NAVI ce biti nesto nemorate nju uzeti ali nvidija ce morati ici dolje jer ce izgubiti sav markest share i ostat ce im samo fanboys-i. Nvidia MORA nekako napuniti police na 18.11 ili prije toga, zato i cekaju skupljaju stock daju malo po malo cisto da budu recenzije. Ako nije tako nvidia je ugdnim problemima.

A 3090 ili titan optimizirani driveri ili isto na 1000-1200 maks ajde cisto radi 8 Gb vise video memorije . Strpljen spasen, moze se cekati i jos recimo 2021 godina prvi/drugi mjesec, ali sada kako stvari stoje ako 18.11 bude nvidie na policama i bude 3080 900-1000 eura e onda me nabite u guzicu jer sam mislio da ipak Jensen kaka koznjak ima barem malo mozga.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 23:48 (HCgamingCRO).
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Pola vas kaj to piše je prvom prilikom kupilo nVidiu.

Super je to za AMD, ali ja igram na sigurno.

Hvala AMD kaj mi snižavate cijene nVidia kartica.

 

To je otprilike suma-sumarum ove teme.

 samo sigurno 

13 godina
offline
Re: AMD Navi
Cansee kaže...

 

moram priznati da su impresivni benchmarksi. Jako to lijepo izgleda i iako sam svježe kupio rtx 3070, moram reći da me jako zanima šta budućnost nosi

 

ono što stvarno rijetko spominjemo u ovoj vječnoj borbi između dva tabora je to da amd, kako se sada čini, ima konja za utrku, odnosno za viši segment gpua, što je zapravo najbolja gaming vijest u ovoj šugavoj godini. Iskreno jedva čekam da vidim sljedeću generaciju od oba tabora.

 

 

 

To je zdrav i logičan način razmišljanja koji je prava rijetkost i jako puno ljudi to ne razumije.

 

Meni bi bilo jako smiješno da je AMD blizu ili isti u RT stvarno, samo da mogu čitati postove na ovom forumu.

twice the pride double the fall
15 godina
offline
Re: AMD Navi
neampojma kaže...
Rhodin kaže...

Pola vas kaj to piše je prvom prilikom kupilo nVidiu.

Super je to za AMD, ali ja igram na sigurno.

Hvala AMD kaj mi snižavate cijene nVidia kartica.

 

To je otprilike suma-sumarum ove teme.

 samo sigurno 

 Znači ne razumijem što sam krivo rekao?

Jedan po jedan što su ovdje pisali i "čekali AMD" su sad na nVidiji.

 

Megatama bar od prvog dana čeka nVidiu, al ajde , kao ga ovo zanima, iako više da uvjerava ljude kako će AMD imat loše kartice. Envy ni ne razmišljano tome, MrSmith je prvi kupio nVidiu i od tada piše kako je RT tamo dobar sa DLSS, kako će AMD suckat.

 

Dado čeka AMD, kupio nVidiu prije releasea, da slučajno ne nestane, Cansee kao čeka AMD, navija za AMD, jako ga zanima AMD, one sekunde kako se 3070 pojavila u trgovini, guess what.

 

Jedan po jedan, da ne nabrajam članove ove teme "čekaju vidjet AMD" al samo do dobavljivosti NVidia kartica u određenom cijenovnom rangu, tada kupuju njih i onda objava ovdje, donekle pomirljiva, "iako sam upravo kupuo nVidiu, želim sve najbolje AMD-u"

 

Jbt nitko od vas nije zaista čekao AMD jer bi onda čekali 18.11. da se vide 3rd party reviews.

 

Doslovce, tema je od pola ljudi pokrivena "my wishes and prayers are with AMD" , al u RL kupe nVidiu prvom prilikom.

 

Kaj se bojite da neće bit nVidia na policama više ove godine? Ili vas u stvari AMD nikada nije ni zanimao?

 

I kad to kažem na glas, ja sam taj koji skuplja TD,. "my whishes and prayers aremwith AMD" dobivaju TU za lijepe želje.

 

Genijalnu ste.

 

Prozivam ljude, istina, ima ih još ovdje koje bih mogao, iako u stvari nema potrebe za tim, niti sam originalno planirao, uostalom ko sam ja da ikoga prozivam, al budite iskreni. Jbt da je itko čekao 18.11. možemo pričat, al realno, štogod pisali, budite barem sebi iskreni, niste NIKADA AMDu planirali dat šansu, u startu ste znali da uzimate nVidiu... niste čekali AMD reveal, jer na temelju njega ne bi nVidiu uzimali, čejali ste samo da nVidia postane dostupna.

 

I vraćam se na originalnu premisu, ova tema je u prijevodu:

"

Pola vas kaj to piše je prvom prilikom kupilo nVidiu.

Super je to za AMD, ali ja igram na sigurno.

Hvala AMD kaj mi snižavate cijene nVidia kartica.

 

To je otprilike suma-sumarum ove teme."

 

Ima vjerojatno pola ljudi koji će uzet AMD, ili barem planira, al barem jednako toliko onih kojima to nikada nije ni bio cilj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 9:18 (Rhodin).
12 godina
online
Re: AMD Navi
Mislim da je više stvar u nestašici, nego što netko nešto preferira. Evo, ja čekam 6800xt, pa bih čak i piknuo nvidiju, samo da je po iole normalnoj cijeni. 7,5 i 8 keka ne dam. J ga, ljudi su dugo bez gpua, sad im je dostupan 2080ti u pola cijene. Ja ih shvaćam.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi

Da je lakše za popratit navi/ampere cijene i fps, mali cheatsheet 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 9:28 (qwertYxoZ).
13 godina
online
Re: AMD Navi
Pikiram 6800, ali bome ne dam 5500-6000 za nju kad stigne. Kakva je vaša procjena?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...
neampojma kaže...
Rhodin kaže...

Pola vas kaj to piše je prvom prilikom kupilo nVidiu.

Super je to za AMD, ali ja igram na sigurno.

Hvala AMD kaj mi snižavate cijene nVidia kartica.

 

To je otprilike suma-sumarum ove teme.

 samo sigurno 

 Znači ne razumijem što sam krivo rekao?

Jedan po jedan što su ovdje pisali i "čekali AMD" su sad na nVidiji.

 

Megatama bar od prvog dana čeka nVidiu, al ajde , kao ga ovo zanima, iako više da uvjerava ljude kako će AMD imat loše kartice. Envy ni ne razmišljano tome, MrSmith je prvi kupio nVidiu i od tada piše kako je RT tamo dobar sa DLSS, kako će AMD suckat.

 

Dado čeka AMD, kupio nVidiu prije releasea, da slučajno ne nestane, Cansee kao čeka AMD, navija za AMD, jako ga zanima AMD, one sekunde kako se 3070 pojavila u trgovini, guess what.

 

Jedan po jedan, da ne nabrajam članove ove teme "čekaju vidjet AMD" al samo do dobavljivosti NVidia kartica u određenom cijenovnom rangu, tada kupuju njih i onda objava ovdje, donekle pomirljiva, "iako sam upravo kupuo nVidiu, želim sve najbolje AMD-u"

 

Jbt nitko od vas nije zaista čekao AMD jer bi onda čekali 18.11. da se vide 3rd party reviews.

 

Doslovce, tema je od pola ljudi pokrivena "my wishes and prayers are with AMD" , al u RL kupe nVidiu prvom prilikom.

 

Kaj se bojite da neće bit nVidia na policama više ove godine? Ili vas u stvari AMD nikada nije ni zanimao?

 

I kad to kažem na glas, ja sam taj koji skuplja TD,. "my whishes and prayers aremwith AMD" dobivaju TU za lijepe želje.

 

Genijalnu ste.

 

Prozivam ljude, istina, ima ih još ovdje koje bih mogao, iako u stvari nema potrebe za tim, niti sam originalno planirao, uostalom ko sam ja da ikoga prozivam, al budite iskreni. Jbt da je itko čekao 18.11. možemo pričat, al realno, štogod pisali, budite barem sebi iskreni, niste NIKADA AMDu planirali dat šansu, u startu ste znali da uzimate nVidiu... niste čekali AMD reveal, jer na temelju njega ne bi nVidiu uzimali, čejali ste samo da nVidia postane dostupna.

 

I vraćam se na originalnu premisu, ova tema je u prijevodu:

"

Pola vas kaj to piše je prvom prilikom kupilo nVidiu.

Super je to za AMD, ali ja igram na sigurno.

Hvala AMD kaj mi snižavate cijene nVidia kartica.

 

To je otprilike suma-sumarum ove teme."

 

Ima vjerojatno pola ljudi koji će uzet AMD, ili barem planira, al barem jednako toliko onih kojima to nikada nije ni bio cilj.

Mene zanima sav gaming tech zato i imam sve konzole i pc.

 

Mislim da je ekipa ocekivala puno puno nize cijene nego sto je AMD najavio,ovo je doslovno pa isto kao Ampere izuzev 3090 koja ima enormnu kolicinu skupog novog vrama i da big navi ima 24gb istoga kostao bi moguce i vise nego 3090.

 

Ja sam znao da AMD nece bit jeftin ako ima ista i naravno da nije.

 

Izuzetno je moguce da ce sa Navi2 past ispod trenutnih 20% trzista.

13 godina
offline
Re: AMD Navi
dax-lax kaže...
Pikiram 6800, ali bome ne dam 5500-6000 za nju kad stigne. Kakva je vaša procjena?

 

Sudeči prema svemu do sad cijena i bude takva prvih mjesec dva ziher kod nas, sigurno nebude 4300 ili kolko je vec MSRP nazalost.

twice the pride double the fall
12 godina
online
Re: AMD Navi

Inženjerski osvrt, skužajte ako je bilo....

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 12:23 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
 Nvidiu drži to što kotira odlično kod kupaca i uvijek je prvi pick ako je cijena slična u 90% slučajeva.

 Govorim Lisi ovo ali umislila se i nema pomoći.Ne možeš sa rogonjom se bosti nije to intel. Kod cpu segmenta može dopustit sebi "umišljenost" jer je omjer prodaje poprilično u njenu korist. Treba prvo osvojit tržište pa onda kurčit. Zezam se nije to umišljenost nego jednostavno izgleda ne može ispod te cijene ići jer gpu ima rama za brigadu. Baš radi ovog podcrtanog te omjera dosadašnje prodaje trebali bi skromije grabit.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 10:22 (dery).
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
dad0r kaže...
dax-lax kaže...
Pikiram 6800, ali bome ne dam 5500-6000 za nju kad stigne. Kakva je vaša procjena?

 

Sudeči prema svemu do sad cijena i bude takva prvih mjesec dva ziher kod nas, sigurno nebude 4300 ili kolko je vec MSRP nazalost.

  Eh, da..... ne razumijem zašto nisu izbacili verziju 6800 s 8GB za npr 420$ MSRP. Tom karticom bi zasigurno pokopali 3070 i vjerojatno 3060Ti (ako bude očekivani MSRP 399$)

15 godina
offline
Re: AMD Navi
BebacMan kaže...
dad0r kaže...
dax-lax kaže...
Pikiram 6800, ali bome ne dam 5500-6000 za nju kad stigne. Kakva je vaša procjena?

 

Sudeči prema svemu do sad cijena i bude takva prvih mjesec dva ziher kod nas, sigurno nebude 4300 ili kolko je vec MSRP nazalost.

  Eh, da..... ne razumijem zašto nisu izbacili verziju 6800 s 8GB za npr 420$ MSRP. Tom karticom bi zasigurno pokopali 3070 i vjerojatno 3060Ti (ako bude očekivani MSRP 399$)

  Tako su trebali prvo izbacit, ako bi to uradili sad ove sa 16gb će ostat na policama.

kradem mine iz minskog polja
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
BebacMan kaže...
dad0r kaže...
dax-lax kaže...
Pikiram 6800, ali bome ne dam 5500-6000 za nju kad stigne. Kakva je vaša procjena?

 

Sudeči prema svemu do sad cijena i bude takva prvih mjesec dva ziher kod nas, sigurno nebude 4300 ili kolko je vec MSRP nazalost.

  Eh, da..... ne razumijem zašto nisu izbacili verziju 6800 s 8GB za npr 420$ MSRP. Tom karticom bi zasigurno pokopali 3070 i vjerojatno 3060Ti (ako bude očekivani MSRP 399$)

 Zato što čekaju da nVidija predstavi RTX 3600 i ostale mid/low range grafičke karte.

11 godina
offline
AMD Navi

I Nvidia i AMD rade gluposti sa modelima,3090 sa 24gb je apsolutno besmislen model a AMD je natrpao vRAMa za 8k rezolucije....zasto?....

Mogli su stavit 8gb za najslabiju,10gb za srednju i 12gb za najacu(ako se moze tako stavit) i imali bi po barem 50-100eu nize cijene nego sad.

99% igara na 4k ultra ne dodje do 8gb vram usage.

Moj PC  
1 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

I Nvidia i AMD rade gluposti sa modelima,3090 sa 24gb je apsolutno besmislen model a AMD je natrpao vRAMa za 8k rezolucije....zasto?....

Mogli su stavit 8gb za najslabiju,10gb za srednju i 12gb za najacu(ako se moze tako stavit) i imali bi po barem 50-100eu nize cijene nego sad.

99% igara na 4k ultra ne dodje do 8gb vram usage.

 Nije AMd napravio glupost, znam što rade - isto što i Sony sa PS5, MS sa XBox, a to je da će CPU koristiti GDDR6 umjesto DDR4 RAM za neke stvari. To je taj smarty memory access i vidjet će se što se tu može postić.

To i Njihov upsampling koji će se koristit slično i u konzolama, te developeri koji će radit na istom za konzole (primarmo MS) i AMD CPU+GPU kombo.

 

Ja iskreno vjerujem da mogu postić puno, ali remains to be seen.

 

 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

I Nvidia i AMD rade gluposti sa modelima,3090 sa 24gb je apsolutno besmislen model a AMD je natrpao vRAMa za 8k rezolucije....zasto?....

Mogli su stavit 8gb za najslabiju,10gb za srednju i 12gb za najacu(ako se moze tako stavit) i imali bi po barem 50-100eu nize cijene nego sad.

99% igara na 4k ultra ne dodje do 8gb vram usage.

 Daj molim te nelaprdaj-Zato 3070 nije osisala uopce 2080ti jel ima igara gdje je potreban VRam. A vi ste svi popusili kako je samo alokacija rama a ne i potrosnja. NIje svaki engine isti, shvatiti nece niko to ocito.?

I nije samo 16 GB vrama tu radi future proof-a vec i radi access memory bandwitha inace bi barem 6800 dosla sa 12 GB a ne 16.

Sta ti je maloi 10GB pa sad tu se lozis kako je 16GB bezveze razbacivanje za 8K....

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 12:34 (HCgamingCRO).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

 Znači ne razumijem što sam krivo rekao?

Jedan po jedan što su ovdje pisali i "čekali AMD" su sad na nVidiji.

 

Ima vjerojatno pola ljudi koji će uzet AMD, ili barem planira, al barem jednako toliko onih kojima to nikada nije ni bio cilj.

 što je tu čudno, općenito nevidija drži 80% tržišta, onoga u high endu 100% jer amd godinama nije imao ništa

kupci high end grafa su navikli kupovat nevidiju godinama, to se neće promijeniti tako lako, pogotovo ne u prvoj seriji nakon dugo vremena 

 

kod nas je i 3070 obzirom na cijenu high end, a ovih 'pola ljudi' su oni koji će kupiti jeftinije verzije kad jednom izađu i tek tu će se amd boriti da osvoji više od 20% koji su ih dosad kupovali

ima naravno izuzetaka, no i pored njih će nevidija u high endu i dalje dominirati najmanje još jednu generaciju

 

ja ne razumijem optimiste koji misle da će amd napraviti odjednom ono što je napravio intelu - pod a, nije niti intelu dohakao odmah prvom serijom, a pod b, intel je išao na kitu mnogim korisnicima zbog 5% godišnje napretka sa 4core iz serije u seriju

nevidija nema uteg 4core gdje amd može uz 'moar cores' pridobiti kupce i daje veliki napredak iz serije u seriju 

11 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...

I Nvidia i AMD rade gluposti sa modelima,3090 sa 24gb je apsolutno besmislen model a AMD je natrpao vRAMa za 8k rezolucije....zasto?....

Mogli su stavit 8gb za najslabiju,10gb za srednju i 12gb za najacu(ako se moze tako stavit) i imali bi po barem 50-100eu nize cijene nego sad.

99% igara na 4k ultra ne dodje do 8gb vram usage.

 Daj molim te nelaprdaj-Zato 3070 nije osisala uopce 2080ti jel ima igara gdje je potreban VRam. A vi ste svi popusili kako je samo alokacija rama a ne i potrosnja. NIje svaki engine isti, shvatiti nece niko to ocito.?

I nije samo 16 GB vrama tu radi future proof-a vec i radi access memory bandwitha inace bi barem 6800 dosla sa 12 GB a ne 16.

Sta ti je maloi 10GB pa sad tu se lozis kako je 16GB bezveze razbacivanje za 8K....

Kakve ti nebuloze pises,za razliku od tebe ja igram u 4k ultra pa pisem iz iskustva.

Ides na ignor,dosta je bilo vrtica.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...

I Nvidia i AMD rade gluposti sa modelima,3090 sa 24gb je apsolutno besmislen model a AMD je natrpao vRAMa za 8k rezolucije....zasto?....

Mogli su stavit 8gb za najslabiju,10gb za srednju i 12gb za najacu(ako se moze tako stavit) i imali bi po barem 50-100eu nize cijene nego sad.

99% igara na 4k ultra ne dodje do 8gb vram usage.

 Daj molim te nelaprdaj-Zato 3070 nije osisala uopce 2080ti jel ima igara gdje je potreban VRam. A vi ste svi popusili kako je samo alokacija rama a ne i potrosnja. NIje svaki engine isti, shvatiti nece niko to ocito.?

I nije samo 16 GB vrama tu radi future proof-a vec i radi access memory bandwitha inace bi barem 6800 dosla sa 12 GB a ne 16.

Sta ti je maloi 10GB pa sad tu se lozis kako je 16GB bezveze razbacivanje za 8K....

Kakve ti nebuloze pises,za razliku od tebe ja igram u 4k ultra pa pisem iz iskustva.

Ides na ignor,dosta je bilo vrtica.

 JAdan si molim te ignoraj me. Covjek kada nema pravo onda samo baljezga take gluposti kao ti da je 10 GB dosta za 4K narednih ilkjadu godina. DA si pratio navi znao bi zasto je 16GB tu najvise radi access bandwith-a koji je efektivno duplo od gdrr6x na kraju.

Ti si bio prvi koji je kakio da 256 bit nece ni za 1440p navi-u biti dosta. PUno toga pricas sto neznas, neznam ni ja ali ja se na kraju zahvalim nekome koji mi objasni nesto drugo a ti samo places. 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
13 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

 što je tu čudno, općenito nevidija drži 80% tržišta, onoga u high endu 100% jer amd godinama nije imao ništa

kupci high end grafa su navikli kupovat nevidiju godinama, to se neće promijeniti tako lako, pogotovo ne u prvoj seriji nakon dugo vremena 

 

kod nas je i 3070 obzirom na cijenu high end, a ovih 'pola ljudi' su oni koji će kupiti jeftinije verzije kad jednom izađu i tek tu će se amd boriti da osvoji više od 20% koji su ih dosad kupovali

ima naravno izuzetaka, no i pored njih će nevidija u high endu i dalje dominirati najmanje još jednu generaciju

 

ja ne razumijem optimiste koji misle da će amd napraviti odjednom ono što je napravio intelu - pod a, nije niti intelu dohakao odmah prvom serijom, a pod b, intel je išao na kitu mnogim korisnicima zbog 5% godišnje napretka sa 4core iz serije u seriju

nevidija nema uteg 4core gdje amd može uz 'moar cores' pridobiti kupce i daje veliki napredak iz serije u seriju 

 

Sve ti to stoji ali ako malo pogledas uokolo po netu interes je ogroman za novim AMD grafama, a sad dali budu ispunili ocekivanja i sav taj hype te konacno speglali drivere to budemo vidli uskoro. Jos i ako bude stock veci nego od zelenih trenutno mogle bi se itekako dobro prodavati te grafe.

 

Nemam kristalnu kuglu no s obzirom da su prestigli Intel i dostigli Nvidiu, nije skroz nerealno ocekivati da bude im sljedeca generacija prestigla nvidiu ili se tukli ravnoparno kaj sa hardwareom kaj sa softwareom tako da mislim da se itekako moze high end segment relatiovno brzo okrenuti.

twice the pride double the fall
15 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...

I Nvidia i AMD rade gluposti sa modelima,3090 sa 24gb je apsolutno besmislen model a AMD je natrpao vRAMa za 8k rezolucije....zasto?....

Mogli su stavit 8gb za najslabiju,10gb za srednju i 12gb za najacu(ako se moze tako stavit) i imali bi po barem 50-100eu nize cijene nego sad.

99% igara na 4k ultra ne dodje do 8gb vram usage.

 Daj molim te nelaprdaj-Zato 3070 nije osisala uopce 2080ti jel ima igara gdje je potreban VRam. A vi ste svi popusili kako je samo alokacija rama a ne i potrosnja. NIje svaki engine isti, shvatiti nece niko to ocito.?

I nije samo 16 GB vrama tu radi future proof-a vec i radi access memory bandwitha inace bi barem 6800 dosla sa 12 GB a ne 16.

Sta ti je maloi 10GB pa sad tu se lozis kako je 16GB bezveze razbacivanje za 8K....

 90% igrača je na 1080p 60-144hz kao i ja, hoće li nam ikad zatrebat cijelih 8gb vrama?

kradem mine iz minskog polja
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice