AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.642.414
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Kant kaže...

Pravi FPS boost se osjeti prelaskom na 4090

 Sad najozbiljnije pitam, kao stari mrmak drugog starog mrmka...

 

Zašto si prešao na 4090 ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
offline
AMD Navi

Zašto?

 

Pa iz dosade, naravno! \o/

 

Za ozbiljno, malo me zanimale te tehnologije koje nvcidia ima, a radeonke ne...

 

Je li se isplatilo? Pa možda jer me koštala 1500 ojra, ok cijena...

 

Za ono što ja igram, nije mi trebala, a to je Diablo 3 i 4, AC Odyssey, Starfield... Sve to radi fantasticno i na 7900XTX...

 

Ako je nesto zastekalo, tu je bio FSR... Iskreno, ali najiskrenije, ja u igrama ne primijetim razliku izmedju FSR i DSLL...

 

Tako da sto cse tice moga igranja nije mi trebala.

 

 

Zanimalo me kako izgleda RT kada je sve nabrijano, primjerice u Cyberpunku... i da, izgleda lepo, mogu li bez toga? Mogu... Jesam li poceo ozbiljnije igrati Cyberpunk zbog toga? Ne, nisam...

 

Igrama sada malo Control... Tu igram s RT, s RAdeonkom sam igrao bez RT... Vrijedi li taj RT 450 eura nadoplate na 4090 s 7900XT? Apsolutno ne!

 

 

I zasto sam onda presao? PA kao sto rekoh na pocetku, iz dosade, a i zato jer mogu, pa zasto ne? \o/

 

A jel to na bilo koji nacin poboljsalo moje gaming iskustvo? Pa i nije bas... 

 

...ali eto, coveka veseli upaliti te nieke điđe  u igrama pa makar i na par minuta, cisto da vidi kako to izgleda! \/

AMD Ryzen 7900X3D; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; MSI 4090 24 Gb X Trio; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
19 0 hvala 6
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Kant kaže...

 ja u igrama ne primijetim razliku izmedju FSR i DSLL...

 

Eto, isto ko i ja.

10 godina
offline
AMD Navi

Razlika je postojeća u nekim naslovima se to ozbiljno primjeti. 

Ali nema puno tih naslova popravit će oni to ali treba vremena. 

Što se lažnog fraze a tiče tu ima toliko grešaka da ne vjerujem da će ga uskoro popravit. Definitivno bez te opcije igra je u daleko boljem stanju bar AA naslove.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 mjeseci
offline
Re: AMD Navi
Kant kaže...

Zašto?

 

Pa iz dosade, naravno! \o/

 

Za ozbiljno, malo me zanimale te tehnologije koje nvcidia ima, a radeonke ne...

 

Je li se isplatilo? Pa možda jer me koštala 1500 ojra, ok cijena...

 

Za ono što ja igram, nije mi trebala, a to je Diablo 3 i 4, AC Odyssey, Starfield... Sve to radi fantasticno i na 7900XTX...

 

Ako je nesto zastekalo, tu je bio FSR... Iskreno, ali najiskrenije, ja u igrama ne primijetim razliku izmedju FSR i DSLL...

 

Tako da sto cse tice moga igranja nije mi trebala.

 

 

Zanimalo me kako izgleda RT kada je sve nabrijano, primjerice u Cyberpunku... i da, izgleda lepo, mogu li bez toga? Mogu... Jesam li poceo ozbiljnije igrati Cyberpunk zbog toga? Ne, nisam...

 

Igrama sada malo Control... Tu igram s RT, s RAdeonkom sam igrao bez RT... Vrijedi li taj RT 450 eura nadoplate na 4090 s 7900XT? Apsolutno ne!

 

 

I zasto sam onda presao? PA kao sto rekoh na pocetku, iz dosade, a i zato jer mogu, pa zasto ne? \o/

 

A jel to na bilo koji nacin poboljsalo moje gaming iskustvo? Pa i nije bas... 

 

...ali eto, coveka veseli upaliti te nieke điđe  u igrama pa makar i na par minuta, cisto da vidi kako to izgleda! \/

Čisto iskreno i onako kako je, nikakvo preuveličavanje. Bravo.


Dok vidim neki padobranci ulijeću ovdje bez da imaju Navi i još bulazne o nekim glupostima, svašta.

HrDsHL
14 godina
offline
AMD Navi

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 3
6 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

 

 

da ne gledam sad cijeli video, sta kaze kada mozemo ocekivati da ce izaci iz bete?

 

da li jos uvijek na AMD grafama prikazuje samo pola igre?

 

thx

Boris Grozni: sad na 4k ekranu se moze potegnuti s FSR-om i do 16k +ako igra u sebi ima skaliranje rezolucije.
14 godina
offline
Re: AMD Navi

82 sata u igri i ni jedan problem. Koliko si ti igrao i koje si probleme vidio?

6 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

82 sata u igri i ni jedan problem. Koliko si ti igrao i koje si probleme vidio?

ne igrivo je na mome 5800x i 6600 grafi, 35 fps konzoloaski lag fest i to sa pola prikaza, kako je i bilo u alphi

 

zato me i zanima da ii su popravili PC port, da li je optimizacija na nivou i da li sada ovaj beta zerzija, prikazuje cijelu igru ili su jos rezali da bi fps bio bolji?

Boris Grozni: sad na 4k ekranu se moze potegnuti s FSR-om i do 16k +ako igra u sebi ima skaliranje rezolucije.
14 godina
offline
Re: AMD Navi

Ne, i dalje je gami i nezrela je. Probaj za pet godina .

3 godine
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
forumaš kaže...

82 sata u igri i ni jedan problem. Koliko si ti igrao i koje si probleme vidio?

ne igrivo je na mome 5800x i 6600 grafi, 35 fps konzoloaski lag fest i to sa pola prikaza, kako je i bilo u alphi

 

zato me i zanima da ii su popravili PC port, da li je optimizacija na nivou i da li sada ovaj beta zerzija, prikazuje cijelu igru ili su jos rezali da bi fps bio bolji?

 Normalno kad imas Amd cpu koji u SF daje drasticno manje perfomanse naspram Intela 5800x3d 96 fps vs i9 140fps, i7 13700 pak 130fpsa prebrzo si presao u crvene sad pati

14 godina
offline
AMD Navi

Sad mu je kasno kukati, trebao je pitati za savjet kaj valja prije kupovine. Ili nek igra na 30 fpsa 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

Znaci sad vise nije grafa kriva nego procesor, jbt.. E ljudi, imam GTX 660 i I9 13900K i imam jako mali fps na 1440p/2160p, ja mislim da je krivac procesor jer je smece...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

Pa bude igrao kad si kupi pošteni komp...za sad mu je bolje da gleda igru na jubito 

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Sad mu je kasno kukati, trebao je pitati za savjet kaj valja prije kupovine. Ili nek igra na 30 fpsa 

 haha  realno Intel je oduvijek prednjacio u taktu i opcenito ipc-u i kod ovakvih neoptimiziranih igra ce ubiti sve u pojam, svakako da ima koja igra koja paše novoj generaciji AMd no to je sve kao laste u proljece Neki izgleda nikako da nauce

14 godina
offline
AMD Navi

Možda je upalio max detalje 

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Možda je upalio max detalje 

 priznaj da si cijelo vrijeme buljio u pod?

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Boris grozni kaže...
forumaš kaže...

Možda je upalio max detalje 

 priznaj da si cijelo vrijeme buljio u pod?

 Da, osam sati sam bulji u pod 

6 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Sad mu je kasno kukati, trebao je pitati za savjet kaj valja prije kupovine. Ili nek igra na 30 fpsa 

na bug forumu da pitam za savjete? 

 

jedinu dvojcu koji se razumiju u hardver su protjerali (Ansha i Jacked)

 

ostalima je znanje na nivou linkanja YT testova

 

6600 radi savrseno za Diablo 4 i Baldurs Gate 3, za koje je racunalo i kupljeno.

 

Ne kupujem igre koje su u beta fazi sto se PC optimizacije tice, i ne zelim financirati ljenost i pohlepu izdavaca.

 

Posto imam game pass, misio sam Starfield odigrat, ali ako to jos nije to, kako kazes, nije problem pricekati koju godinu, kao sto sam pricekao Cyberpunk

 

thx

Boris Grozni: sad na 4k ekranu se moze potegnuti s FSR-om i do 16k +ako igra u sebi ima skaliranje rezolucije.
14 godina
offline
Re: AMD Navi

Ne na bug forumu, ovo je forum birtijaša. Ni ja ovdje niš ne pitam, ne pada i na pamet 

7 mjeseci
offline
Re: AMD Navi
Boris grozni kaže...
forumaš kaže...

Sad mu je kasno kukati, trebao je pitati za savjet kaj valja prije kupovine. Ili nek igra na 30 fpsa 

 haha  realno Intel je oduvijek prednjacio u taktu i opcenito ipc-u i kod ovakvih neoptimiziranih igra ce ubiti sve u pojam...

U taktu je intel odavno ispred amd-a, tek zen4 probija 5ghz i ide iznad. No sami IPC (instr. per CLOCK) i nije na intelovoj strani, još od zen3, a pogotovo na zen4, upravo zato što i sa manjim taktom, AMD ima prednost barem što se tiče gaminga.

Boris grozni kaže...

svakako da ima koja igra koja paše novoj generaciji AMd no to je sve kao laste u proljece Neki izgleda nikako da nauce

Zapravo je obrnuto. U većini igara, na svim rezama, 8c16t rižan je ispred intelovog 14th gen pulena. 


Boris grozni kaže...

 Neki izgleda nikako da nauce

Apsolutno se slažem

Timo: "...samo neinformirani krajnji korisnik moze kupiti AMD proizvod, za igranje."
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.11.2023 12:23 (Inochulum).
3 godine
offline
AMD Navi

Je zato svi voze Intele, a ostali se žaleajde čao

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 mjeseci
offline
Re: AMD Navi
Boris grozni kaže...

Je zato svi voze Intele, a ostali se žaleajde čao

živio i ti meni sinko

 

 

 

Timo: "...samo neinformirani krajnji korisnik moze kupiti AMD proizvod, za igranje."
13 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Ekipa jel se isplati RX7700XT uz  Ryzen 5 7600X?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

 

Fluid motion ide naprijed...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi
scipion kaže...

Ekipa jel se isplati RX7700XT uz  Ryzen 5 7600X?

treba to pitati u temi "rasprava o grafickim karticama" vidis da ti ovjde ni AMD korisnici nemaju obraza preporuciti AMD graficke, a ovi ostali ako napisu da ne kupujes to smece i da si kupis nvidiju dobiju perma ban 

INTEL ne AMD ne NVIDIA ne INTEL ne AMD ne NVIDIA
13 godina
offline
Re: AMD Navi
scipion kaže...

Ekipa jel se isplati RX7700XT uz  Ryzen 5 7600X?

 Po meni se ne isplati ne radi procesora (on je taman odabir) nego radi 7800XT... Radje se rastegni još malo za nju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2023 22:25 (blackened_bm).
14 godina
offline
AMD Navi

 

u testu je RTX 4090 ali ipak pričamo o AMD tehnologiji pa postam ovdje.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

FSR stabilniji i bolji nego DLSS

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 19:16 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice