AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.642.673
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
odjavljen
offline
Re: AMD Navi

Nekakav razlog mora biti, gotovo sigurno nije lijenost AMDovih programera. Baš bi volio čuti mišljenje nekog stručnog.

Have no fear, Vlad is here
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 10:42 (VladimirLem).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

...i onda umjesto zero rpm imas jet engine svakih 45 sekundi (jer se ne zna zaletjeti na 600 okretaja da ju ohladi nego se zaleti na 1600 za svaki slucaj)

kod mene bi ta grafa momentalno letjela iz kućišta jednako kao što je letjelo evga napajanje s istom pizdarijom

 

ako složiš konfu da bude tiha i uzmeš grafu koja je napravljena da bude tiha i hladna, super kvalitetna, s potentnim hladnjakom i dobrim velikim ventovima, a jebe ti živce sa woooosh svakih minutu, onda nije za drugo nego za bacit van

10 godina
offline
Re: AMD Navi

Cuj nvidija nema problema sa Vulkanom ni sa glitchanim teksturama/teselacijom u RDR, bez obzira na postavke. Do drivera je.

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Friday kaže...

...i onda umjesto zero rpm imas jet engine svakih 45 sekundi (jer se ne zna zaletjeti na 600 okretaja da ju ohladi nego se zaleti na 1600 za svaki slucaj)

kod mene bi ta grafa momentalno letjela iz kućišta jednako kao što je letjelo evga napajanje s istom pizdarijom

 

ako složiš konfu da bude tiha i uzmeš grafu koja je napravljena da bude tiha i hladna, super kvalitetna, s potentnim hladnjakom i dobrim velikim ventovima, a jebe ti živce sa woooosh svakih minutu, onda nije za drugo nego za bacit van

 

Iskljucio sam zero rpm iz tog razloga jer me uzasno iritira. Ali jebeni driveri resetiraju tu postavku iz cista mira. Nekad isti dan, nekad nakon tri dana... Onda sjedim ujutro i citam vijesti a ono odjednom poljece

Da stvar bude gora - ista stvar se dogadja i na ventilatorima na ploci. Jedan koji mi sluzi iskljucivo za usis hladnog zraka za procesor radi istu stvar. Iskljucim zero rpm i sve je OK. Procesor hladan kao spricer. Onda odjednom hladnjak na procu pocne ono cudno zalijetanje. Pogledam - a taj intake ventilator stoji umjesto da cijelo vrijeme lagano nabacuje svjezi zrak. Tako banalna sitnica i da se ne moze propraviti. Gledam i ne vjerujem... Ploca opremljena kao svemirski brod a jebe me ko budalu

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Friday Da si me poslusao nebi imao problema s case/cpu ventovima.. Asusov Fanxpert je milina za namjestanje ventilatora. Na CH6 od 1600rpm Arctic P14 3pin ventova radi pwm krivulje, mogucnost autostopa, delay pri paljenju da nema naglih podizanja brzine itd. I to sve preko jednog utora s pwm extend kabelom, iako su ventovi 3pin :) Sto se tice 5700 malo je zalostan taj problem da. Jesi probao s nekim softverom (npr. MSI afterburner) namjestit fan krivulju za grafu? U najgorem slučaju, saveaš profil i palis ga pri svakom paljenju kompa. Nije valjda da driveri resetiraju custom software usred rada?

11 godina
offline
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

Friday Da si me poslusao nebi imao problema s case/cpu ventovima.. Asusov Fanxpert je milina za namjestanje ventilatora. Na CH6 od 1600rpm Arctic P14 3pin ventova radi pwm krivulje, mogucnost autostopa, delay pri paljenju da nema naglih podizanja brzine itd....

 da, mene osobno je taj programčić oduševio, pogotovo s tim podešavanjem odgode paljenja i gašenja ventova da nema naglog ulaska u visoki rpm, fan-stop opcija se pali i gasi po temperaturi kako je sam odrediš (recimo, staviš nešto veću razliku za paljenje i gašenje što rješava problem koji petko ima s grafom + što sam odrediš koliko će naglo ubrzavati, tako da nema naglog skoka na 1600 ili više rpm i prokletog woooosh momenta)

 

baš zbog toga više ne uzimam ništa osim asusa kod matičnih ploča

12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
picajzla0707 kaže...
Friday kaže...

...i onda umjesto zero rpm imas jet engine svakih 45 sekundi (jer se ne zna zaletjeti na 600 okretaja da ju ohladi nego se zaleti na 1600 za svaki slucaj)

kod mene bi ta grafa momentalno letjela iz kućišta jednako kao što je letjelo evga napajanje s istom pizdarijom

 

ako složiš konfu da bude tiha i uzmeš grafu koja je napravljena da bude tiha i hladna, super kvalitetna, s potentnim hladnjakom i dobrim velikim ventovima, a jebe ti živce sa woooosh svakih minutu, onda nije za drugo nego za bacit van

 

Iskljucio sam zero rpm iz tog razloga jer me uzasno iritira. Ali jebeni driveri resetiraju tu postavku iz cista mira. Nekad isti dan, nekad nakon tri dana... Onda sjedim ujutro i citam vijesti a ono odjednom poljece

Da stvar bude gora - ista stvar se dogadja i na ventilatorima na ploci. Jedan koji mi sluzi iskljucivo za usis hladnog zraka za procesor radi istu stvar. Iskljucim zero rpm i sve je OK. Procesor hladan kao spricer. Onda odjednom hladnjak na procu pocne ono cudno zalijetanje. Pogledam - a taj intake ventilator stoji umjesto da cijelo vrijeme lagano nabacuje svjezi zrak. Tako banalna sitnica i da se ne moze propraviti. Gledam i ne vjerujem... Ploca opremljena kao svemirski brod a jebe me ko budalu

 Friday šta nisi uzeo i7/i9 9700k,9900k i z390 Aorus Elite u kombinaciji sa Rtx 2070/2080 i bok. Pa kaj ti to treba da se hebeš sa patchevima, zakrpama pod stare dane.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...

 Friday šta nisi uzeo i7/i9 9700k,9900k i z390 Aorus Elite u kombinaciji sa Rtx 2070/2080 i bok. Pa kaj ti to treba da se hebeš sa patchevima, zakrpama pod stare dane.

 

Kakvi patchevi? 2080 sam prodao i presao na 5700 xt. A sto se tice procesora - jednoznamenkasti broj jezgri vise ne dolazi u obzir - moze samo u firewall i NUC. Radna stanica mora biti pravi stroj

Freak Show Inc.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
mislioc kaže...

 Friday šta nisi uzeo i7/i9 9700k,9900k i z390 Aorus Elite u kombinaciji sa Rtx 2070/2080 i bok. Pa kaj ti to treba da se hebeš sa patchevima, zakrpama pod stare dane.

 

Kakvi patchevi? 2080 sam prodao i presao na 5700 xt. A sto se tice procesora - jednoznamenkasti broj jezgri vise ne dolazi u obzir - moze samo u firewall i NUC. Radna stanica mora biti pravi stroj

Eventualno u mobitel...

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
CyberK kaže...

To je ok za idle desktop, ali tih pola normalnog takta i prepolovljeni mem bandwidth ces imat i u igrama sto ces kod onih zahtjevnijih itekako osjetit na FPS.

 

Identicni monitori s identicnim VESA timing i Vblank periodima?

 

Cek, nisu u stanju drzati memoriju na pola radnog takta dok je idle a onda po potrebi dici takt na maks bez flickeringa? U 2020. godini?

Ne, nisu identicni monitori - samo su oba na 60 Hz.

"Po potrebi dici takt" - pa to i je problem, run-time mijenjanje takta po potrebi.

Da, nije bas jednostavno. Memorija je brza nego prije 15-20g, ali isto tako nismo ostali na 1024x768 monitorima.
Alternativa VBLANK-u je HBLANK koji je 4-5 redova velicine manji.

4 godine
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...

Cuj nvidija nema problema sa Vulkanom ni sa glitchanim teksturama/teselacijom u RDR, bez obzira na postavke. Do drivera je.

 Ne da samo nema problema nego je i brža na tom APIu od AMDa... Jedna RTX 2060 radi bolje od RX 5700, a RX 5600 XT koja joj je maltene kak ti konkurencija zaostaje gotovo 12tak FPSa za RTXicom... Bitno da se AMD fokusira na ušminkani UI, to je najbitnija stavka kod drivera...

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 17:06 (NoDe31).
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Jao sijecam se kad je doom izasao pa je amd jako dobro radio na vulkanu pa su svi "AH BUDUCNOST VULKAN, GTX RIP!". Sad samo seinfeld temu cujes u pozadini.

I smijem srat jer mi stize 5700XT, mene bas briga jel kartica nvidia ili amd, sam da mi da sto vise za pare, i ne to vrlo cesto nije amd.

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...

Jao sijecam se kad je doom izasao pa je amd jako dobro radio na vulkanu pa su svi "AH BUDUCNOST VULKAN, GTX RIP!". Sad samo seinfeld temu cujes u pozadini.

I smijem srat jer mi stize 5700XT, mene bas briga jel kartica nvidia ili amd, sam da mi da sto vise za pare, i ne to vrlo cesto nije amd.

 RDR2 ima lošu implementaciju i optimizaciju, a doom tj. idtech 6 ima vrhunsku. To je razlika između kompetentih i manje kompetentih inžinjera, a ne argument za usporedbu grafičkih. BTW, za isti taj RDR2, performanse jako ovise o postavkama, na dosta drugih reviewa navi radi bolje od turinga u RDR2.

 

Vulkan i DX12 def. jesu budućnost, tko kaže suprotno je debelo u krivu.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Jesu buducnost, ali doom nije bio neko mjerilo posto je jako linearan sa draw distanceom od 20m max. RDR2 je jako zahtjevan, te nema teselacijskih problema na nvidiji. A tko je igrao RDR2 zna koliko je teselacija dobro odrađena (kad radi), snijeg i blato su savršeno odradili.

DX12 se doduše još ni u ijednom timu nije pokazao baš, nit nam je donjeo nekog znacajnog napretka. (ne racunam ashes of singularity to su svi silovali ko doom, samo sto to nitko nije ikad igro, samo bencho)

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...

Jesu buducnost, ali doom nije bio neko mjerilo posto je jako linearan sa draw distanceom od 20m max. RDR2 je jako zahtjevan, te nema teselacijskih problema na nvidiji. A tko je igrao RDR2 zna koliko je teselacija dobro odrađena (kad radi), snijeg i blato su savršeno odradili.

DX12 se doduše još ni u ijednom timu nije pokazao baš, nit nam je donjeo nekog znacajnog napretka. (ne racunam ashes of singularity to su svi silovali ko doom, samo sto to nitko nije ikad igro, samo bencho)

 Kako ne, pogledaj forzu 4, igra izgleda odlično, i ima jako dobar fps u odnosu na neke druge igre koje su puno ružnije i rade sporije.

 

Ovo za DD je istina, ali evo sada dolazi idtech 7 koji i to rješava, ugalvnom mislim da će biti jako uzbudljivo :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
AMD Navi

Stigao 5700XT za sad sve uredu sa driverom osim sto kao navedeno 0 fan radi, no zbog multi monitora se polako zagrije do 60c (jer memorija ostane visoko) i onda upali ventove na kratko.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2020 19:02 (D3lBoy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
NoDe31 kaže...
D3lBoy kaže...

Cuj nvidija nema problema sa Vulkanom ni sa glitchanim teksturama/teselacijom u RDR, bez obzira na postavke. Do drivera je.

 Ne da samo nema problema nego je i brža na tom APIu od AMDa... Jedna RTX 2060 radi bolje od RX 5700, a RX 5600 XT koja joj je maltene kak ti konkurencija zaostaje gotovo 12tak FPSa za RTXicom... Bitno da se AMD fokusira na ušminkani UI, to je najbitnija stavka kod drivera...

 Evo ovdje vidimo da je RX 5600 XT brža od RTX 2060 i tik uz nešto malo bržu RTX 2060 Super, ha da.

 

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...

Stigao 5700XT za sad sve uredu sa driverom osim sto kao navedeno 0 fan radi, no zbog multi monitora se polako zagrije do 60c (jer memorija ostane visoko) i onda upali ventove na kratko.

 

Znači ipak si prešao na mračnu stranu :)  Javi dalje kako bude, nadam se da nećeš imati nikakvih problema!

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Haha vec imam, drugi monitor mi je izgubio signal i pojavio se "snijeg" tek kad sam ga disconnecto i ponovno connecto vratilo se.

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...

Haha vec imam, drugi monitor mi je izgubio signal i pojavio se "snijeg" tek kad sam ga disconnecto i ponovno connecto vratilo se.

nije nit nevidija bez problema, maloprije stavio hotfix  442.01 jer navodno 441.87 ima problema u witcheru 3 koji trenutno igram

nešto pišu da igra crasha u nekoj sceni u blood and wine, do kojeg doduše još nisam stigao

 

no, nakon updejta uopće ne vidim drugi monitor, odnosno televizor, probao gasiti, paliti, mijenjati kabel, ulaz na televizoru i ništa, nema ga i gotovo

tek povratkom na 441.87 se vratio dual monitor setup

jebemti drivere i i onog tko ih objavljuje tako sjebane

16 godina
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...

Haha vec imam, drugi monitor mi je izgubio signal i pojavio se "snijeg" tek kad sam ga disconnecto i ponovno connecto vratilo se.

 WinKey+P prebaciš na samo jedan pa na oba i onda radi opet.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
10 godina
offline
Re: AMD Navi

To je poznati bug?

Battlelog: D3lBoy-00
4 godine
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...
NoDe31 kaže...

 Ne da samo nema problema nego je i brža na tom APIu od AMDa... Jedna RTX 2060 radi bolje od RX 5700, a RX 5600 XT koja joj je maltene kak ti konkurencija zaostaje gotovo 12tak FPSa za RTXicom... Bitno da se AMD fokusira na ušminkani UI, to je najbitnija stavka kod drivera...

 Evo ovdje vidimo da je RX 5600 XT brža od RTX 2060 i tik uz nešto malo bržu RTX 2060 Super, ha da.

 

 

 Da znaš čitati vidio bi da sam spomenuo "Vulkan API"... DX 12 u RDR2 je u banani i u usporedbi sa Vulkanom gubiš minimalno 5FPSa, nitko pametan ne igra tu igru u DX12, mada vlasnici AMDa puput mene su bili prisiljeni do zadnjih drivera zbog spomenutog buga...  

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2020 20:53 (NoDe31).
16 godina
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...

To je poznati bug?

 Meni je. Ali mislim da sam čitao i da AMD radi na njemu.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
10 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

nije nit nevidija bez problema, maloprije stavio hotfix  442.01 jer navodno 441.87 ima problema u witcheru 3 koji trenutno igram

nešto pišu da igra crasha u nekoj sceni u blood and wine, do kojeg doduše još nisam stigao

 

 

 Ja sam prije 2 tjedna imao crasheve u svim igrama, neki su izazivali da radim restart kompa preko napajanja (preko prednje tipke iz nekog razloga nije moglo). Probao 3 drivera, sva 3 puta preko DDUa i problem nije otisao. Na kraju po prvi puta skinuo nvslimmer, opet instalirao drivere bez bloata i od tad sve radi...

16 godina
offline
AMD Navi

Ova tema je vrh!! 

 

Ja se dotaknem priče kako sam otključo Safirku 5700 u XT.... Ništa....

 

Pljuvanje po AMD..... Dežurni dušebrižnici od 0:53 na ovom videu....

 

 

Sada će nvidia izbacit 3050 seriju za badava radi broja u imenu grafičke kartice i pogotov radi toga jer im je totalno stalo do korisnika i žele im za što manje novaca dati odličnu karticu...

Kao Apple...

 

I onda će lagano kako kaže kolega forumaš, ta sranja od kartica, low end 5600 XT koja vrti igre u 1080p na High/Ultra detaljima biti oko 900 kn, a ne uzima u obzir da su prije"low" kartice vrtile igre na low / medium detaljima...

Ali ---- bitno je ime; nema veze šta to vrti; IME JE BITNO!

_______________

 

I ja prvi kažem; otključavanje ove Safirke bez "dovnkloka" je dizaster --- bučna je kao kada mi Viktor Lenac pjeskari ispred prozora, ali sa smanjivanjem takta za 5% dobivam bolje performanse nego "original" 5700! I to na Ryzenu 1400 kojeg sam sada digo na 4200...

A on guši te grafičke ko mene cigarete!

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 9:04 (doktor1).
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Vec sam pisao o tome da je to najbolji deal, 5700 u XT, ali svi izignorirali.

 

Da, to je super stvar, osobito kad imas grafiku koja ima isti PCB u vanilla i XT varijanti,

pa ne patis od ogranicenja isporuke energije prema GPU i VRAM-u, i dobijes pune performanse XT verzije,

a pospremis si dobar dio novca u dzep.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
doktor1 kaže...

 

I onda će lagano kako kaže kolega forumaš, ta sranja od kartica, low end 5600 XT koja vrti igre u 1080p na High/Ultra detaljima

 Đaba ti koliko se god batrgao ona je low end isto kao i nvidijina još skuplja govna koja joj pariraju, tako su je rangirali ja samo prenosim.Ti je rangiraj kako želiš, nemojte se dati sekirancija. 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 11:12 (dery).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
doktor1 kaže...

 

I onda će lagano kako kaže kolega forumaš, ta sranja od kartica, low end 5600 XT koja vrti igre u 1080p na High/Ultra detaljima

 Đaba ti koliko se god batrgao ona je low end isto kao i nvidijina govna koja joj pariraju, tako su je rangirali ja samo prenosim.Ti je rangiraj kako želiš da ti smiri bjesnilo. Nemojte se dati sekirancija. 

stvar je u tome da 1080p polako dolazi svojem kraju i low end grafe moraju imati veći skok u perfomansama za veće rezolucije + moraju pratiti sve zahtjevnije igre, što je proces koji se ne događa preko noći i zato sad nastaju kontroverze

 

druga je stvar što je nevidija nabila cijene, odnosno nije ih spuštala nakon mining ludila, amd to uredno prati, pa sad imamo i cjenovno veću razliku nego prije

jebemti dan kad očekuješ da intel konačno postane konkurent u gpu segmentu i da utječe na pad cijena

16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Prekjucer upalim handbrake da neki BR film od skoro 80 giga prebacim u h265. Postavku stavim na very slow tako da kvaliteta i velicina budu sto bolji.

Nekih 33-35 sati kasnije ispadne fajl od kojih 9 giga. Da, 35 sati na 3900x... Brzina obrade je bila oko1.5 frejm u sekundi. Fer je za napomenuti da je ryzen u eco modu koji mu performanse spusta za nekih 10%.

 

Jutros iz pizdarije odaberem isti film i AMD VCE da vidim kako ce se nitrica snaci. Odaberem "quality" postavku koja je najsporija ali kvaliteta bude najbolja.

27 i pol minuta kasnije ispuca fajl od 17 giga. Slika koliko vidim nista losija od CPU verzije. Prosjecna brzina obrade je bila oko 98.8 fps.

Pas maters...

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 11:15 (Friday).
 
3 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice