Vaša najbolja digitalna fotografija

poruka: 383
|
čitano: 146.563
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija

lara je preslatka, voljena supruga uvijek najljepša! ;)

o ribarici sve rečeno.

okomita TC Relja mi je čak i bolja...

najzapadniji kamen bi u panorama-tormatu stavila na zid minimalistički uređenog dnevnog boravka - da, to znači da mi se sviđa :)

16 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Draenei, uljepšala si mi večer, drago mi je da ti se sviđa.

E3, bavim se onime što mi se u tom trenutku učini zanimljivim, i da, najčešće su to portreti.

Vuk dlaku mjenja ali nikada!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
ksoric kaže...

Draenei, uljepšala si mi večer, drago mi je da ti se sviđa.

E3, bavim se onime što mi se u tom trenutku učini zanimljivim, i da, najčešće su to portreti.

 A mislio sam da ideš na određeno.
Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample (790MHz GPU, 1100MHz memorija) , Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit
16 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Pa i ne baš.

Vuk dlaku mjenja ali nikada!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Inače imaš dobre radove

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample (790MHz GPU, 1100MHz memorija) , Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
ksoric kaže...

Draenei, uljepšala si mi večer, drago mi je da ti se sviđa.

 anytime ;)

16 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Hvala E3.

Draenei, držim te za riječ. Osmijeh

Vuk dlaku mjenja ali nikada!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
ksoric kaže...

Hvala E3.

Draenei, držim te za riječ. Osmijeh

sam ti daj..ja ću hvalit...one koje mi se sviđaju, ofkors.... al da nebi bilo da samo hvalim, morat ću koju i...hm.........
hehe ;)
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2009 22:35 (draenei).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
luxman kaže...

ja bih od svojih fotografija izabrao par i sve su slikane sa sonyericsson k800

mozda imam i boljih ali mrsko mi ih traziti

 svaka ti ga dala!!!
Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2009 22:33 (sk8 4 life).
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Evo moje neke. Nemam trenutno najbolje ali evo.

Cvijeće

Mačić

Nijedno pravilo bez iznimke!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

draenei, svaki smislen komentar je dobrodošao, ne mora biti pozitivan, samo da ima smisla i da je dobronamjeran

 

Vuk dlaku mjenja ali nikada!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

evo da se i ja pridruzim ponovno u ovoj temi.

 

vise od mene na: http://pploki.deviantart.com/gallery/

 

Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded. http://www.pixelatem.croshare.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2009 20:43 (pixelatem).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
pixelatem kaže...

evo da se i ja pridruzim ponovno u ovoj temi.

 

vise od mene na: http://pploki.deviantart.com/gallery/

 

 kojim si fotoaparatom slikao ...?
Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
pixelatem kaže...

evo da se i ja pridruzim ponovno u ovoj temi.

 

vise od mene na: http://pploki.deviantart.com/gallery/

 

 Imaš odlične radove, bravo
Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample (790MHz GPU, 1100MHz memorija) , Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
sk8 4 life kaže...
pixelatem kaže...

evo da se i ja pridruzim ponovno u ovoj temi.

 

vise od mene na: http://pploki.deviantart.com/gallery/

 

 kojim si fotoaparatom slikao ...?

Fuji S5Pro, nikon 28-70 objektiv, na nocnima je i stativ bio u igri.
I da, sve u RAW formatu, po meni jako bitna stavka kod ovakvih slika, jpg jednostavno ne moze sacuvati cijeli svjetlosni raspon


ksoric kaže...

 Imaš odlične radove, bravo

 

thx.

Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded. http://www.pixelatem.croshare.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2009 21:08 (pixelatem).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
pixelatem kaže...
sk8 4 life kaže...
pixelatem kaže...

evo da se i ja pridruzim ponovno u ovoj temi.

 

vise od mene na: http://pploki.deviantart.com/gallery/

 

 kojim si fotoaparatom slikao ...?
 Fuji S5Pro, nikon 28-70 objektiv, na nocnima je i stativ bio u igri.
I da, sve u RAW formatu, po meni jako bitna stavka kod ovakvih slika, jpg jednostavno ne moze sacuvati cijeli svjetlosni raspon
 svaka čast stvarno imaš oko za slikanje ....dakle RAW forma je bolji...
Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
pixelatem kaže...
Fuji S5Pro, nikon 28-70 objektiv, na nocnima je i stativ bio u igri.
I da, sve u RAW formatu, po meni jako bitna stavka kod ovakvih slika, jpg jednostavno ne moze sacuvati cijeli svjetlosni raspon
 Nikkor AF-S 28-70 2.8?
RAW sa Fujijem? Sa kojim si programom radija konverziju RAW->JPEG?
16 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

hehe, uzmi jednom nekakav jeftini analogni SLR i film za 9 kn, film i dalje po pitanju dinamičkog raspona brutalno gazi digitalce, oduševit ćeš se.

(imaš trenutno na njuškalu zenita TTL + carl zeiss 50/1.8 objektiv za smiješnu svotu)

 

radiš klasične pogreške - progorio si par fotki na nekim mjestima, neki kadrovi su ti kompozicijski neuravnoteženi, neke jednostavno vriše za brzim primeom, no sve u svemu, za standarde ovog foruma -  jako dobro, čestitam.

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
elkarrde kaže...

radiš klasične pogreške - progorio si par fotki na nekim mjestima, neki kadrovi su ti kompozicijski neuravnoteženi, neke jednostavno vriše za brzim primeom, no sve u svemu, za standarde ovog foruma -  jako dobro, čestitam.

 
u tome se razlikujem, vec sam ti rekao da si stara garda a s ovim to dokazujes. (no hard feelings).
Ako sam ih pregorio napravio sam to namjerno, ako je kadar neuravnotezen napravljeno je to s razlogom, no prepostavljam da to jesu klasicne pogreske iz razloga sto slike nisu bas klasicne, zar ne!? :)
U svakom slucaju, mislim da je klasika lakse ostvariva nego nekakva neuravnotezenost. Osobno misljenje mi je da pomak u stvarnosti stvara zanimljivu fotografiju... nema nista zanimljivo u realnom svjetu i klasicnom pogledu na isti, to je prica ispricana vec tisucu puta, originalnost je uvjek bila drugacija.

Isto je i u sex-u, klasican sex je ponekad dobar, kada si umoran ili pasivan, ali svi volimo dopustiti mozgu nekakav pomak i experimentiranje.  Tako da cu u privatnom zivotu cesce odabrati 'čudan' sex, samo da zadovoljim svoju radoznalost, isto primjenjujem i kod fotografiranja (i svega sto radim na kraju krajeva).


Bara kaže...
 Nikkor AF-S 28-70 2.8?
RAW sa Fujijem? Sa kojim si programom radija konverziju RAW->JPEG?

Ah sto je tu je. Ovaj Fuji daje 6mp u RAW-u a 12mp u JPG-u, po meni velika mana ali RAW je tu iz puno razloga.

Konverziju kao sto ti mislis ne radim. Slike obradzujem u Lightroomu + Photoshopu, te ih od tamo jednostavno exportiram kao jpg.
Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded. http://www.pixelatem.croshare.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2009 22:10 (pixelatem).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
pixelatem kaže...
Bara kaže...
 Nikkor AF-S 28-70 2.8?
RAW sa Fujijem? Sa kojim si programom radija konverziju RAW->JPEG?

Ah sto je tu je. Ovaj Fuji daje 6mp u RAW-u a 12mp u JPG-u, po meni velika mana ali RAW je tu iz puno razloga.

Konverziju kao sto ti mislis ne radim. Slike obradzujem u Lightroomu + Photoshopu, te ih od tamo jednostavno exportiram kao jpg.
 Nego šta je to nego konverzija? Zovi ti to kako tebe volja.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
pixelatem kaže...
u tome se razlikujem, vec sam ti rekao da si stara garda a s ovim to dokazujes. (no hard feelings).
Ako sam ih pregorio napravio sam to namjerno, ako je kadar neuravnotezen napravljeno je to s razlogom, no prepostavljam da to jesu klasicne pogreske iz razloga sto slike nisu bas klasicne, zar ne!? :)
U svakom slucaju, mislim da je klasika lakse ostvariva nego nekakva neuravnotezenost. Osobno misljenje mi je da pomak u stvarnosti stvara zanimljivu fotografiju... nema nista zanimljivo u realnom svjetu i klasicnom pogledu na isti, to je prica ispricana vec tisucu puta, originalnost je uvjek bila drugacija.
no hard feelings, ofkors.

neću sad ulaziti dublje u offtopic, samo se nebi složio s tobom. smatram da to nije originalnost, već opravdanje za realno po ničem posebnu fotku.

no, to je tvoj pogled na fotografiju. svakom svoje. Namigiva

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
pixelatem kaže...
1. Ako sam ih pregorio napravio sam to namjerno, ako je kadar neuravnotezen napravljeno je to s razlogom,
2. ...no prepostavljam da to jesu klasicne pogreske iz razloga sto slike nisu bas klasicne, zar ne!? :)
3. U svakom slucaju, mislim da je klasika lakse ostvariva nego nekakva neuravnotezenost.
4.Osobno misljenje mi je da pomak u stvarnosti stvara zanimljivu fotografiju...
5. ..nema nista zanimljivo u realnom svjetu i klasicnom pogledu na isti, to je prica ispricana vec tisucu puta, originalnost je uvjek bila drugacija.
6. Isto je i u sex-u, klasican sex je ponekad dobar, kada si umoran ili pasivan, ali svi volimo dopustiti mozgu nekakav pomak i experimentiranje.  Tako da cu u privatnom zivotu cesce odabrati 'čudan' sex, samo da zadovoljim svoju radoznalost,...
7. isto primjenjujem i kod fotografiranja (i svega sto radim na kraju krajeva).
8. Konverziju kao sto ti mislis ne radim. Slike obradzujem u Lightroomu + Photoshopu, te ih od tamo jednostavno exportiram kao jpg.
1. Ovakve izjave nadobudnih samozvanih "umjetnika" me uvijek nasmiju.
2. Ne, slike definitivo nisu klasične, želiš li napraviti kvalitetnu klasičnu fotografiju, za početak prouči par knjiga o osnovama fotografije i pogledaj kako su to radili majstori, i još uvijek rade.  
3. E tu se varaš. Moja mlađa kćer je u stanju napraviti neuravnoteženu fotku. S druge pak strane, napraviti smisleno neuravnotežen kadar je puno teže nego što misliš. 
4. Kakav, pobogu, pomak stvarnosti, o čemu ti pričaš?
5. Za početak počmi razlikovati dokumentarnu od umjetničke fotografije. Iako su neki majstori dokumentarne fotografije prešli i prag umjetnosti radi se o dva drugačija pristupa.
6. Pitat ću te za 15-20 godina. ;-)
7. no comment 
8. Sviđa mi se što ne radiš konverziju kao većina ljudi. I sam sam uvjeren da je najbolje obraditi fotku u rawu i onda je spremiti kao jpeg. WTF?

E, i BTW, elkarrde, odakle ti volja?

P.S. pixelatem, ne mogu ti objasniti koliko sam sretan što spadam u tzv. staru gardu koja ne kuži "modernu umjetnost". 
A što se tiče galerije koju si linkao, vidim borbu s osnovnim konceptima i pozdravljam trud koji ulažeš u napredovanje, ali još je to daleko od gotovog proizvoda.
Sorry na iskrenosti.
Kasna je ura... 
Vuk dlaku mjenja ali nikada!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
ksoric kaže...
E, i BTW, elkarrde, odakle ti volja?
 neka moja borba s vjetrenjačama, izgleda. Osmijeh
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
ksoric kaže...
1. Ovakve izjave nadobudnih samozvanih "umjetnika" me uvijek nasmiju. ...
 aha, a ja sam sebe nazvao negdje umjetnikom? sry, nisam isao za tim, evo umjetnice stoga se ispricavam sto zadirem u vasu struku u kojoj ste ocito profesionalac pa jedete ovakve kao sto sam ja za dorucak.
ostatak brojeva nemam volje komentirati, jer kao sto se kaze, o ukusima se ne raspravlja, to je tvoje misljenje koje s postovanjem ne cijenim i smatram ga apsolutno nebitnim.
Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded. http://www.pixelatem.croshare.com/
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

ksoric, i ti imaš neke vjetrenjače? ;)

 

nema smisla :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2009 10:18 (draenei).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Ljudi ljudi!! Stanite, nemojte mi padati u ocima!

 

Ova tema nije bila da svi pokazemo koliki smo umjetnici i profesionalci, vec da podijelimo medjusobno slike koje su nama osobno drage. Meni se osobno covjekove slike svidjaju, jbg laik sam i stvarno sam stao i pogledao slike i reko u sebi "jbt nije loshe... dapache". E sad jel kompozicija po knjizi i takve gluposti to nije bitno. Eto moje fotke su kompletno falivene ali mi se svidjaju, kenjkajte njih slobodno, covjeka pustite na miru jer njegove fotke su (bar meni) toliko dobre da se nema sta kenjakti po njima.

 

U ovom dijelu foruma sam poprilicno aktivan jer mi je ekipa bila ok, nije bilo prepucavanja ni vrijedjanja. U drugim djelovima foruma (tipa mreze, programiranje i sl.) ne sudjelujem bas iz tih razloga jer ima puno pametnih i usijanih glava, a vjerujte da tamo imam poprilicno znanja kojeg mogu ispalit jer mi je to profesija. Jednostavno sam ovde nasao kutak gdje mozemo normalno pricat bez nekakvih tenzija i slicno. I tu sam najvise aktivan iako sam amatercina teska.

 

Zato smirimo malo duhove i ponasajmo se ko normalni ljudi. Nije ovo izbor za najbolju fotku, niti je ovo njegova privatna izlozba niti ista. Ovo je post gdje jednostavno stavljamo fotke koje nam se svidjaju, bez zelje da nam netko komentira tehniku i slicno sa stajalista kriticara za kulturni umetak slobodne dalmacije.

 

Chill!!

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Svatko ima na svoj način dobre radove. Netko voli close-up, netko malu dubinsku oštrinu, netko krajolik i sve je to ok. Svatko ima svoj način pristupa fotografiji.

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample (790MHz GPU, 1100MHz memorija) , Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
tnakir kaže...

Chill!!

hehe, pa ne vidim nikakvih tenzija, jedino razmjenu mišljenja - i neslaganje je razmjena mišljenja, jel. ;)

u biti, ja sam kriv. shvatio sam ovaj topic pogrešno - ovo je topic s "vašim najboljim" fotkama, dakel s fotkama koji autori smatraju njihovim najboljim radovima, ujedno i najdražim radovima, bez obzira na kvalitetu. ispričavam se na kritikama, nije to za bilokog.
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Ma daj, kuzis kaj ti hocu rec... Zasto moje niste izkritizirali a lose su do boli. Njegove uopce nisu lose a palo je kritika kilo!

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija

sori ali ako mene pitaš - skroz su prosječne i ništa posebno. ovim svojim izvlačenjem o namjerno neuravnoteženim i kakvim već fotkama nije ništa napravio, samo pokazao uvažavanje tuđeg mišljenja i prihvaćanje kritike.

druga je stvar da mišljenje nije ni tražio ali eto, mišljenje se desilo, kaj sad....


a možda tvoje nismo kritizirali jer si iznad njih napisao " To mi je bio prvi shoot sa DSLR-om (isprobavanje novog aparata, kupio ga par dana prije)" - šta se tu ima za reći.. daj mi neku nakon recimo 3 mjeseca igranja sa dslr-om pa ću ti već nešto imati za reći ;) osim toga, kod tebe postoji ono "znam da nisu nešto spešl ali učim i biti će bolje" što uzimam u obzir i uvjerena sam da će se popraviti, jer ti želiš da se poprave.

 

Šutim

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice