Cura se hoće baviti fotografijom!

poruka: 163
|
čitano: 39.202
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
cozmika kaže...

Hvala na objašnjenjima.

 

Još sam u dilemi da li da uzmem dSLR ili digitalac. Nekak me novci ne žuljaju pa bih i rabljeni uzela, no opet to su veliki novci i ne znam što je prijašnji vlasnik radio s fotićem... Jooj, damit... Ovo sam slikala sa SLR-om, da recimo uzmem neki digitalac za 2000 kn jel bi mogla bar približno "tak čiste" fotke raditi?

Moj prijedlog je ipak S5.
DSLR KOŠTA!!! I to ne mislim samo na početno ulaganje, nego i kasnije, kroz objektive, stative, filtere, torbe itd.
S S5 možeš postići mali dof (http://en.wikipedia.org/wiki/Depth_of_field) na većim povećanjima (sto vise mm) i to je odlično za portrete (mutna pozadina 8)) i sl. S5 će t i raditi bolji macro nego bilo koji entry level dslr i njegov kit objektiv. S5 ima lcd kojeg mozes rotirati (neprocjenjivo za macro).
Kada kupiš dslr (bilo koji), tu ti je odmah još jedan objektiv u kraćem periodu (ne računaj ispod 1500kn) jer ćeš htjeti pokriti i tele područje.

Ja sam par godina koristio A75 i onda sam prešao na DSLR igrom slučaja (za jedan projekt sam dobio Nikon D200 na godinu dana korištenja), nakon toga sam uzeo Pentax K200D + 18-55mm (f3.5-f5.6) i 50-200mm (f3.5-5.6) i to me sve zajedno došlo 7kkn. Niti s jednim objektivom ne mogu slikati macro, niti s jednim objektivom ne mogu slikati npr. koncerte ili noćne slike (premali otvor), osmi uz korištenje stativa. No što je - je, dslr ima prednost da može slikati RAW, ima puno manje šuma nego npr. S5 itd., ali da li ti je to ZAISTA potrebno za početak (omjer cijene i dobivenog)?

Koristio sam S5 od prijatelja i to je ODLIČAN fotoaparat, svakako bih ti njega preporučio prije dslr-a. Na kraju, puno ćeš više fotografija uslikati s kompaktnijim fotoapratom, nego nekim DSLR-om s kojim nosiš praktički ruksak, ili torbu.

Moje fotografije slikane s K200D, i D200 a ponešto i s A75 možeš pogledati na http://flickr.com/photos/lucijanblagonic/

Jos jedna preporuka, uzmi odmah ove dvije knjige:

Sretno u odabiru!

Pozdrav,
Lucijan
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2008 22:56 (lucijan).
16 godina
neaktivan
offline
Cura se hoće baviti fotografijom!

Bit će S5, sutra idem ujutro po njega!

 

Još ću se igrati sa CHDK pa ću imati i RAW i svašta...

 

Btw. Sutra idem do trga, ima li u Algoritmu ili Profilu tih knjiga za nabaviti?

Još nekaj... U dućanu u koji idem kupiti fotić imaju baterije (NiMH) neke marke koje počinje sa E, zaboravila sam kako se zove... Da li da izmem te NiMH 2500 mAh ili da uzmem rađe duracell?

Ja bi dSLR a nemrem ga imati - weeeee baš suuuper http://www.nabava.net/kategorija.php?kat=12&se=4255&order=min_cijena
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
cozmika kaže...

Bit će S5, sutra idem ujutro po njega!

 

Još ću se igrati sa CHDK pa ću imati i RAW i svašta...

 

Btw. Sutra idem do trga, ima li u Algoritmu ili Profilu tih knjiga za nabaviti?

Još nekaj... U dućanu u koji idem kupiti fotić imaju baterije (NiMH) neke marke koje počinje sa E, zaboravila sam kako se zove... Da li da izmem te NiMH 2500 mAh ili da uzmem rađe duracell?

 Ove knjige su ti naklada Miš pa mislim da bi ih u profilu trebali imati.

Hm, ne znam nak oje baterije mislis, mozda Enelope (ali to nije marka, to je vise tip)?

Oko baterija, uzmi 4 (bar 2500mAh) baterije i punjac u rangu 200kn, više od toga se ne isplati IMHO za početak (a mislim da su duracell malo skuplje).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
Misionar kaže...


A da ti lijepo odje*** strucnjake koji ti trabunjaju kako su samo Nikon i Canon dobri a sve ostalo ne valja i lijepo si ubodes Sony A200K? Ja ga koristim vec par mjeseci i jako sam zadovoljan sa njime. Samo kaj ja imam A200W (razlika izmedju njega i A200K je u dodatnom teleobjektivu).
P.S. Znam kako se osjecas, i meni moji jos uvijek kvocaju da sam bacio novce...
 Nikada nitko ovdje nije rekao da je samo Nikon i Canon dobar. Jednostavno, po ergonomiji, kvaliteti izrade, opcijama, dodatnoj opremi, rezervnim dijelovima, servisu i čime god još hoćeš kvalitetniji su izbor. Kupi neki egzotični Pentax, Sony ili sličnoi sve dok ti nešto ne zašteka ili ne poželiš neki poseban objektiv nećeš shvatiti o čemu ovdje "stručnjaci trabunjaju". Vrlo često je nerazborito "odje****ti" stručnjake.
 Ma nije Canon ni blizu Nikonu po ergnomiji. Pa sramotno je za jedan 5D kakav je ergonomski, a da spada u poluprofi klasu. A npr. Nikon F100, D200, D300 i D700 koji svi imaju varijaciju istiga kućišta su po pitabju ergonomije prva liga.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
isthvan kaže...

Meni je osnovni razlog za kupnju Canona bila dostupnost rabljenih objektiva i opreme. Osobno mi ni ergonomija ni kvaliteta izrade 350/400D nisu ni blizu onoj Pentaxa K100D a kamali K10/20D. O Pentaxovom i Olympusovom servisu čujem samo najbolje dok Canonov nije pretjerano hvaljen...

 

Ono zbog čega ljudi kupuju Canon/Nikon je jednostavna nadogradnja sistema u skladu s potrebama i znanjem. Od entry level fotoaparata do profi opreme postoji velik raspon pristupačnih objektiva i dodatne opreme trenutno nedostižan ostalim proizvođačima. I to je to...

S druge strane iritira okljaštenost njihovih entry level fotoaparata u odnosu na konkurenciju. Nikon D40/40x/60 i nekompatibilnost s mnogim objektivima koji bez problema rade s skupljim tijelima ili Canonovo izostavljanje spot meteringa na entry level tijelima ili rezanje bufera i 1.5 fps RAW burst na novom 1000D su samo neki od primjera.

 

Stručnjaci često smetnu s uma da će netko tko ima ograničen budget i znanje prije kupiti neki double zoom kit plus možda neku jeftinu 50-tku nego razmišljati o kupovini L objektiva koji koštaju više od samih fotoaparata koje kupuju. Zahvaljujuči konkurenciji sama entry level ponuda svih proizvođača je trenutno poprilično izjednačena i po meni je potpuno svejedno što će kupiti...

 

 

 Lipo to na Canon odgovaraju polovni objektivi, ako oćeš neki stari objektiv našarafit a da nije od Canona moš se pozdravit od AF.
Mislim da Fototeh ima najbolji servis(moram ovo reć tija ne tija jer mi od oca prijatelj radi tamo).
Od oca prijatelj mi kaže da kad je s EOS 5 priša na EOS 3 da ga je razočara i vrlo brzo proda. Razlog prodaje  i razočaranja su mekane slike.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
Bara kaže...

 

 Lipo to na Canon odgovaraju polovni objektivi, ako oćeš neki stari objektiv našarafit a da nije od Canona moš se pozdravit od AF.
Mislim da Fototeh ima najbolji servis(moram ovo reć tija ne tija jer mi od oca prijatelj radi tamo).
Od oca prijatelj mi kaže da kad je s EOS 5 priša na EOS 3 da ga je razočara i vrlo brzo proda. Razlog prodaje  i razočaranja su mekane slike.

 

Koliko se ja razumijem u tematiku problemi s autofokusom zamjenskih objektiva su problem proizvođača istih a ne Canonov.  Probao sam par godina staru Sigmu 70-300 na 350D i radila mi je bez problema. Ako misliš na M42 objektive koji se koriste uz poseban adapter izostanak AF-a je uobičajan kod svih proizvođača tj. autofokus ne radi neovisno o brandu dSLR-a.

Fototeh ti ima najbolji servis jer ti tamo radi očev prijatelj pa ti sredi neke stvari prek veze ili ima i neki drugi razlog za hvalu;)?

Što se tiče EOS-a 3 i 5 mislim da nema pretjeranog smisla suditi digitalne fotoaparate prema nečijem subjektivnom dojmu stečenom korištenjem njihovih analognih predaka...






15 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
isthvan kaže...
Bara kaže...

 

 Lipo to na Canon odgovaraju polovni objektivi, ako oćeš neki stari objektiv našarafit a da nije od Canona moš se pozdravit od AF.
Mislim da Fototeh ima najbolji servis(moram ovo reć tija ne tija jer mi od oca prijatelj radi tamo).
Od oca prijatelj mi kaže da kad je s EOS 5 priša na EOS 3 da ga je razočara i vrlo brzo proda. Razlog prodaje  i razočaranja su mekane slike.

 

Koliko se ja razumijem u tematiku problemi s autofokusom zamjenskih objektiva su problem proizvođača istih a ne Canonov.  Probao sam par godina staru Sigmu 70-300 na 350D i radila mi je bez problema. Ako misliš na M42 objektive koji se koriste uz poseban adapter izostanak AF-a je uobičajan kod svih proizvođača tj. autofokus ne radi neovisno o brandu dSLR-a.

Fototeh ti ima najbolji servis jer ti tamo radi očev prijatelj pa ti sredi neke stvari prek veze ili ima i neki drugi razlog za hvalu;)?

Što se tiče EOS-a 3 i 5 mislim da nema pretjeranog smisla suditi digitalne fotoaparate prema nečijem subjektivnom dojmu stečenom korištenjem njihovih analognih predaka...






 Ne nisam mislija na adaptere, nego na objektive za EF mount ili kako se već zove.
Moram reć da mi je od oca F100 bija samo jedan put na popravku jer su mu otpala vrata.
Ovo za 3-cu i 5-icu nema veze sa digitalnim fotoaparatim nego oću reć da je osim ako nisi sportski fotograf EOS3 bija korak unazad u odnosu na EOS5.
Inače od oca mi prijatelj je bija jedini serviser u Splitu dok se nije odselija u Zagreb i stvarno zna posa. Sad na žalost u Splitu nemamo nijednog servisera, a on se zbog nekih razloga mora priselit u ZG, nije moga birat.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2008 0:42 (Bara).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!

ja imam s5 i mogu ti reći da je stvarno dobar fotoaparat, nema greške. ako ga kupiš sigurno nečeš požalit jer sam se ja jako raspitivo i čitao reviewe prije nego što sam ga kupioCool

16 godina
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
Misionar kaže...


A da ti lijepo odje*** strucnjake koji ti trabunjaju kako su samo Nikon i Canon dobri a sve ostalo ne valja i lijepo si ubodes Sony A200K? Ja ga koristim vec par mjeseci i jako sam zadovoljan sa njime. Samo kaj ja imam A200W (razlika izmedju njega i A200K je u dodatnom teleobjektivu).
P.S. Znam kako se osjecas, i meni moji jos uvijek kvocaju da sam bacio novce...
 Nikada nitko ovdje nije rekao da je samo Nikon i Canon dobar. Jednostavno, po ergonomiji, kvaliteti izrade, opcijama, dodatnoj opremi, rezervnim dijelovima, servisu i čime god još hoćeš kvalitetniji su izbor. Kupi neki egzotični Pentax, Sony ili sličnoi sve dok ti nešto ne zašteka ili ne poželiš neki poseban objektiv nećeš shvatiti o čemu ovdje "stručnjaci trabunjaju". Vrlo često je nerazborito "odje****ti" stručnjake.
Po ergonomiji je entry Nikonov level aparat jedan od najlosijih (D60). Da ne spominjemo koliko je okljastren od gomile stvari koje Sony A200 ima. Kaj se tice ovoga o zastekavanju, daj mi reci gdje je u RH Nikonovservis? Po onome sto sam ja saznao u ducanima kada sam donosio odluku o tome koji cu DSLR kupiti u RH ga nema, odnosno oni koji postoje su zapravo sabirni centri, a aparati idu na servis van...
Ajmo sad rascistiti jos jednu stvar (koju je nezko vec napisao u ovom threadu). Razlike u kvaliteti slike i izradi samog aparata u entry level klasi su zanemarive. Primarna stvar koju bi trebalo gledati je tip "mounta" (ukoliko vec imamo neke objektive), i to kako nam aparat lezi u ruci.
Mene su na jednom drugom forumu neki ljudi uvjeravali uvjeravali da je samo Nikon dobar a sve ostalo ne valja ili je puno losije. Isti ti ljudi su se odusevili sa mojim A200 (i sa kvalitetom izrade i sa kvalitetom slika) kada su ga osobno isprobali.
Price o slabom izboru objektiva za Sonya isto ne drze vodu jer Sony prima sve objektive Konica/Minolta i svi ce bit uredno stabilizirani jer je kod Sonya stabilizacija u tijelu. Trebam li napominjati da i Nikon i Canon imaju stabilizaciju u objektivu?
Failure is allways an option.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
Scorpyo kaže...
Misionar kaže...


A da ti lijepo odje*** strucnjake koji ti trabunjaju kako su samo Nikon i Canon dobri a sve ostalo ne valja i lijepo si ubodes Sony A200K? Ja ga koristim vec par mjeseci i jako sam zadovoljan sa njime. Samo kaj ja imam A200W (razlika izmedju njega i A200K je u dodatnom teleobjektivu).
P.S. Znam kako se osjecas, i meni moji jos uvijek kvocaju da sam bacio novce...
 Nikada nitko ovdje nije rekao da je samo Nikon i Canon dobar. Jednostavno, po ergonomiji, kvaliteti izrade, opcijama, dodatnoj opremi, rezervnim dijelovima, servisu i čime god još hoćeš kvalitetniji su izbor. Kupi neki egzotični Pentax, Sony ili sličnoi sve dok ti nešto ne zašteka ili ne poželiš neki poseban objektiv nećeš shvatiti o čemu ovdje "stručnjaci trabunjaju". Vrlo često je nerazborito "odje****ti" stručnjake.
Po ergonomiji je entry Nikonov level aparat jedan od najlosijih (D60). Da ne spominjemo koliko je okljastren od gomile stvari koje Sony A200 ima. Kaj se tice ovoga o zastekavanju, daj mi reci gdje je u RH Nikonovservis? Po onome sto sam ja saznao u ducanima kada sam donosio odluku o tome koji cu DSLR kupiti u RH ga nema, odnosno oni koji postoje su zapravo sabirni centri, a aparati idu na servis van...
Ajmo sad rascistiti jos jednu stvar (koju je nezko vec napisao u ovom threadu). Razlike u kvaliteti slike i izradi samog aparata u entry level klasi su zanemarive. Primarna stvar koju bi trebalo gledati je tip "mounta" (ukoliko vec imamo neke objektive), i to kako nam aparat lezi u ruci.
Mene su na jednom drugom forumu neki ljudi uvjeravali uvjeravali da je samo Nikon dobar a sve ostalo ne valja ili je puno losije. Isti ti ljudi su se odusevili sa mojim A200 (i sa kvalitetom izrade i sa kvalitetom slika) kada su ga osobno isprobali.
Price o slabom izboru objektiva za Sonya isto ne drze vodu jer Sony prima sve objektive Konica/Minolta i svi ce bit uredno stabilizirani jer je kod Sonya stabilizacija u tijelu. Trebam li napominjati da i Nikon i Canon imaju stabilizaciju u objektivu?
 Kolko ja znam Fototeh ima servis u kojem radi prijatelj od mog oca.
16 godina
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
Bara kaže...
Misionar kaže...


A da ti lijepo odje*** strucnjake koji ti trabunjaju kako su samo Nikon i Canon dobri a sve ostalo ne valja i lijepo si ubodes Sony A200K? Ja ga koristim vec par mjeseci i jako sam zadovoljan sa njime. Samo kaj ja imam A200W (razlika izmedju njega i A200K je u dodatnom teleobjektivu).
P.S. Znam kako se osjecas, i meni moji jos uvijek kvocaju da sam bacio novce...
 Nikada nitko ovdje nije rekao da je samo Nikon i Canon dobar. Jednostavno, po ergonomiji, kvaliteti izrade, opcijama, dodatnoj opremi, rezervnim dijelovima, servisu i čime god još hoćeš kvalitetniji su izbor. Kupi neki egzotični Pentax, Sony ili sličnoi sve dok ti nešto ne zašteka ili ne poželiš neki poseban objektiv nećeš shvatiti o čemu ovdje "stručnjaci trabunjaju". Vrlo često je nerazborito "odje****ti" stručnjake.
 Ma nije Canon ni blizu Nikonu po ergnomiji. Pa sramotno je za jedan 5D kakav je ergonomski, a da spada u poluprofi klasu. A npr. Nikon F100, D200, D300 i D700 koji svi imaju varijaciju istiga kućišta su po pitabju ergonomije prva liga.
 Imam 5D, a frendovi nikone i moram reci da kvalitetnije izgledaju. Ustvari gtovo sam ljubomoran na tu izradu. Sto se ergonomije tice jedan i drugi dobro sjede u ruci, ali Nikon je tezi i nakon par sati u snimanja u studiju postane naporan. Meni kod 5D je ludilo da se full frame aparat moze kupiti za 12000kn (bez PDV i popust za gotovinu). Za 15000kn dobije se kit 5D i 24-105 f/4 L. Mislim da trenutno nijedna druga marka aparata nema takvu cijenu. Full frame mi treba zbog sirokokutnih objektiva - snimaju se freske za arhivu za restauraciju. 

Sto se tice entry level DSLRova moje misljenje je da Sony je trenutni best buy. Omjer dobiveno ulozeno je sjajan, a jednom kada Sony izbaci full frame biti ce svega.

Za kraj htio bi napomenuti da ovi aparati koji izgledaju kao DSLR, a to nisu i nemaju nekog smisla. Mozda posluze za pojedinu vrstu fotografije, ali fali im sirina koju pruzaju razni objektivi. A nisam bas siguran i u kvalitetu chipa.

jesti i spavati
16 godina
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
Bara kaže...
 Kolko ja znam Fototeh ima servis u kojem radi prijatelj od mog oca.
 Onda je Nikon zahvaljujuci informiranosti prodavaca u RH ostao bez jednog kupca D80...
Failure is allways an option.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!

Normalno da ima servis, samo moguće je da se neki određeni popravci ne vrše u njih u servisu.

Kad je ćaća tek kupija D300 tribala mu je hitno neka uputa, a nije ima vrimena pa je zva svog prijatelja u servis da mu da upute, jedva mu je na brzinu reka šta triba napravit jer je bija zatrpan poslom u servis. Posli mi je ćaća reka da misli da ne poravlja samo Nikone.

Jednom kad su mi ćaći na F100 otpala vrat ga je posla poštom u ZG i uredno je bija popravljen i u roku 7 dana vraćen nazad.

 

I još nešto, kad je ćaća kupova prvi AF aparat odlučija se za Nikon jer je najbolji za spot mjerenje a i najpouzdaniji je bija, ne tribaju mu neke puste AF točke koji je ima svojedobno Canon, a Nikon ne, a bome nije mu bija bitan ni neki ekstra brzi AF, a i Canon daje mekanije slike. Naravno prijašnji aparati i ostala oprema su svi kupljeni u Njemačkoj ili Austriji, ali ni tamo onda nije bilo jednostavno nać aparat i naravno bili su tamo puno povoljniji. Još se dobro sićam kad sam iša '94. sa ćaćom u Graz(tada sam ima nepunih 6 godina) kupit Minoltu X700 kad ono nema ništa pa rodužili za Beč i tamo jedva našli X300.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2008 18:22 (Bara).
16 godina
offline
Cura se hoće baviti fotografijom!

Sony losa optika?

Sony je uzeo mount od Pentaxa i Minolte,a posto imas stabilizaciju u tijelu mozes uzeti bilo koji stariji objektiv, da ne spominjem kvalitetne Sigmine i Nikkorove objektive.

 

Tesko ces naci objektiv?

www.svijet-medija.hr - od fisheye, do "standardnih" pa tele objektiva i ultrazoom objektiva, par vrsta bljeskalica, gripovi, protective ringovi... necu dalje nabrajat.

 

Takodjer ima odlicnu stabilizaciju slike, boje su zive, automatska ekspozicija super, autofokus jako brz i precizan. Baterija koja izdrzi preko 500 slika, velika slika u viewer-u (za razliku od canona).

 

Mala zrnatost pri velikom ISO (3600 - mozes skoro po noci slikavat).

 

Da... Nikon... koliko ono dodje 60-ka? A koliko Sony?

 

Ja ga imam i nisam pozalio... Pozalio sam jedino sta nisan kupija karticu od 4 GB nego 2 :)

 

 

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
tnakir kaže...

Sony losa optika?

Sony je uzeo mount od Pentaxa i Minolte,a posto imas stabilizaciju u tijelu mozes uzeti bilo koji stariji objektiv, da ne spominjem kvalitetne Sigmine i Nikkorove objektive.

 

Tesko ces naci objektiv?

www.svijet-medija.hr - od fisheye, do "standardnih" pa tele objektiva i ultrazoom objektiva, par vrsta bljeskalica, gripovi, protective ringovi... necu dalje nabrajat.

 

Takodjer ima odlicnu stabilizaciju slike, boje su zive, automatska ekspozicija super, autofokus jako brz i precizan. Baterija koja izdrzi preko 500 slika, velika slika u viewer-u (za razliku od canona).

 

Mala zrnatost pri velikom ISO (3600 - mozes skoro po noci slikavat).

 

Da... Nikon... koliko ono dodje 60-ka? A koliko Sony?

 

Ja ga imam i nisam pozalio... Pozalio sam jedino sta nisan kupija karticu od 4 GB nego 2 :)

 

 

 Od kad je to Sony uzeja K mount? Od Minolte je kupija prava na svu tehnologiju i ugradžuje sada svoje senzore u tijela, uostalom zar ne liči A700 na Dynaxe?
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2008 18:44 (Bara).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
tnakir kaže...

Sony losa optika?

Sony je uzeo mount od Pentaxa i Minolte,a posto imas stabilizaciju u tijelu mozes uzeti bilo koji stariji objektiv, da ne spominjem kvalitetne Sigmine i Nikkorove objektive.

ne od pentaxa, al je kupio kompletnu konicu-minoltu, uključujući i MD mount, tak da pašu svi objektivi za minolte. a i sigma i tamron imaju u svojoj ponudi objektiva za sony/minoltu.
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
Samo da vas obavijestim da sam kupila Canon S5 IS. Jako sam zadovoljna. Još imam puno za otkriti o tom fotiću. Super mi je.
Ja bi dSLR a nemrem ga imati - weeeee baš suuuper http://www.nabava.net/kategorija.php?kat=12&se=4255&order=min_cijena
16 godina
protjeran
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
Sretno fotografiranje
Zlo i Naopako
16 godina
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
elkarrde kaže...
tnakir kaže...

Sony losa optika?

Sony je uzeo mount od Pentaxa i Minolte,a posto imas stabilizaciju u tijelu mozes uzeti bilo koji stariji objektiv, da ne spominjem kvalitetne Sigmine i Nikkorove objektive.

ne od pentaxa, al je kupio kompletnu konicu-minoltu, uključujući i MD mount, tak da pašu svi objektivi za minolte. a i sigma i tamron imaju u svojoj ponudi objektiva za sony/minoltu.
Sonyeva optika u kitu A200W je vise nego dovoljna za amaterske potrebe.
A kaj se tice mounta rfend mi veselo vozi A200 sa starim objektivima koje je koristio na Minolti i sve fercera za 5.
Failure is allways an option.
16 godina
offline
Cura se hoće baviti fotografijom!

Da, pardon, Konica / Minolta...

 

A takvih objektiva imas gdje god hoces za kupiti...

 

Plus sonyevih (iako su Nikkor i Sigma odnos kvaliteta/cijena puno isplativiji).

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!

ma sta nikkor o cem ti pricas??

16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!

Također imam Canon S5 i jako sam zadovoljan.

 

cozmika gdje si vezala poklopac objektiva?

Cvarcy.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!

Gore gdje inače ide ono za nošenje na ramenu/oko vrata etc...

Ja bi dSLR a nemrem ga imati - weeeee baš suuuper http://www.nabava.net/kategorija.php?kat=12&se=4255&order=min_cijena
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
cozmika kaže...

Gore gdje inače ide ono za nošenje na ramenu/oko vrata etc...

 Jel možeš to nekako uslikati da vidim?

Gdje onda zakačiš poklopac dok slikaš/snimaš?
Cvarcy.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!

Evo.. :D

Ja bi dSLR a nemrem ga imati - weeeee baš suuuper http://www.nabava.net/kategorija.php?kat=12&se=4255&order=min_cijena
15 godina
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!

Moj fotić nema na poklopcu objektiva rupicu. Kak da ga ja zavežem??? Osmijeh

16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
E to ne znam...
Ja bi dSLR a nemrem ga imati - weeeee baš suuuper http://www.nabava.net/kategorija.php?kat=12&se=4255&order=min_cijena
16 godina
offline
Cura se hoće baviti fotografijom!

Superljepak!

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
tnakir kaže...

Da, pardon, Konica / Minolta...

 

A takvih objektiva imas gdje god hoces za kupiti...

 

Plus sonyevih (iako su Nikkor i Sigma odnos kvaliteta/cijena puno isplativiji).

 Ma kakav Nikkor(Nikon), valjda si mislija Tamron. Hm, činimi se da se ti baš ne razumiš u fotoopremu. Još nešto, mislim da Sony nema 17-55, 16-50, 17-50 ili 18-50 sa blendom 2,8, a to je veliki minus, a bome nema ni 14-24 2,8.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
Bara kaže...
Još nešto, mislim da Sony nema 17-55, 16-50, 17-50 ili 18-50 sa blendom 2,8, a to je veliki minus, a bome nema ni 14-24 2,8.
 ali zato postoje Zeiss ZA Vario-Sonnar T* 24-70mm f/2.8 SSM i Tamron AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical [IF], oboje u MD mountu. ;)
uostalom, ako se ne ograničimo na zoom objektive, ima par izvrsnih MD primeova, npr. Sony 50mm f/1.4, Zeiss ZA Planar T* 85mm f/1.4 ili čak Minolta AF 50mm f/1.7.
svi zoomovu su f/2.8, a prajmovi su i osjetno brži. dovoljno? ;)
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice