Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.426
|
čitano: 7.524.232
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
5 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Damir22 kaže...

 

Steta prava sto ovo ne snimaju kao pravi film, ili sto  barem oni koji snimaju (ili barem jesu prije) RE filmove nisu mogli ovako nesto odraditi.

 

Moja preporuka svakako!

Ne ne, ovako je bolje za sve nas ljubitelje animiranih filmova, samo neka nastave, sve i jedan RE animirani film su bili odlicni 

10 mjeseci
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao Vanilla Sky (2001)

 

OK, ovo me više zbunilo nego Mulholland Dr. koji je, vidi vraga, izašao iste godine.

10/10 film, do recommend. 

 

 

EDIT:

Neću ništa pisati da ne spojlam, ali i ne znam da li ovdje ima spoiler tagova, ali ako sam dobro shvatio "preokret" se je desio puno puno ranije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.7.2023 0:26 (Jelash13).
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Villenueve - Sicario, Dune, Prisoners. Nolan - ???? Izgleda da mi Nolan film nikad neće pasat. Trudim se, al nejde.

مرګ ژوبله
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Jelash13 kaže...

Pogledao Vanilla Sky (2001)

 

OK, ovo me više zbunilo nego Mulholland Dr. koji je, vidi vraga, izašao iste godine.

10/10 film, do recommend. 

 

 

EDIT:

Neću ništa pisati da ne spojlam, ali i ne znam da li ovdje ima spoiler tagova, ali ako sam dobro shvatio "preokret" se je desio puno puno ranije.

 Abre los ojos

 

Meni je bolji španjolski original, vrijedi ga pogledati radi usporedbe.

7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Night of the Creeps - cheesy B horror koji mi je odmah prirasao srcu. Osjeti se taj homage B horror filmovima iz 50tih što mu daje određeni šarm. Protagonisti vam prirastu srcu, a Tom Atkins kao suicidalni alkoholičar i inspektor rastura scenarij. Preporuka svima koji vole retro horrore 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.7.2023 12:39 (Brki1994).
6 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Guy Ritchie's The Covenant 

16 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

gledam jesam li išta propustio, pa da dam i svoj predlog....hateful eight od Tarantina....uhhh koji film

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One


Išao u kino sa nekakvim jasnim očekivanjima i to sam i dobio - odličan akcijski film u stilu prethodnih nastavaka. Cruise me oduševio Top Gunom prošle godine pa sam se nadao da će i ovo biti dobro. Čovjek se drži svog stila, nije zalutao u superherojske piz*rije. Respect! Možda i ima neke nade za ovu umiruću industriju. 
Sljedeći vikend Openheimer. Očekivanja još veća. 

10 mjeseci
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
HOME123456 kaže...
Jelash13 kaže...

Pogledao Vanilla Sky (2001)

 

OK, ovo me više zbunilo nego Mulholland Dr. koji je, vidi vraga, izašao iste godine.

10/10 film, do recommend. 

 

 

EDIT:

Neću ništa pisati da ne spojlam, ali i ne znam da li ovdje ima spoiler tagova, ali ako sam dobro shvatio "preokret" se je desio puno puno ranije.

 Abre los ojos

 

Meni je bolji španjolski original, vrijedi ga pogledati radi usporedbe.

 Palim ga za cirka sat vremena. Ako ne valja...uf.

 

 

EDIT:

Pogledao. Eh, odakle da krenem...

Jasno mi je da je Vanilla Sky američki rimjek ovog filma, ali meni izgledaju malko drugačije. Abre Los Ojoj (Opet Your Eyes) mi se čini kao drama/triler, dok mi Vanilla Sky ide na nekakav art film i, kako da to kažem a da se ne smiješ, ima par scena za koje bih rekao da nisu nešto što izgleda kao tipičan normalan razgovor između dviju ili više osoba. (ali to mišljenje imam i o serijama Gilmore Girls te Joan of Arcadia, pa sam to možda samo ja sjeban)

Nekako mi je bilo lakše pratiti radnju ovog španjolskog filma - ali to je možda zato jer znam radnju unaprijed, ili možda zato nije toliko nepotrebno kompliciran. I radnja nekako ide brže; u Vanilla Sky se sve nekako sporije odvija. Kao san. 

Spoiler za VS sam namjerno uploadao kao skrinšot ovdje:

https://ibb.co/6P8xv5q

 

...a možda ja samo previše razmišljam. Koja je službena teorija ne zanima me. Neka ovako ostane.

 

Uglavnom, oba filma su mi se svidjela, ali svaki na svoj način.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.7.2023 17:23 (Jelash13).
7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The 'Burbs - zaboravljena crna komedija koju sam pogledao jučer prvi put i koja me je oduševila. Tom Hanks prije nego je postao kućno ime u ulozi svakodnevnog čovjeka koji se nađe u "neobičnim okolnostima" . Carrie Fisher i Bruce Dern odlični. Referenca na Once upon a time in the west je odlična!

I want to believe
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Barbie iz perspektive nekog tko se veselio filmu -vjerovao sam da će Baumbach i Gerwig uspjeti kvalitetnim scenarijem upakirati reklamu u dobru komediju s dozom pametnog feminizma.

Na žalost, ništa od ičeg navedenog. Scenarij je toliko nakrcan objašnjavanjem (womansplaining?) svega na razini crtića u jutarnjem terminu za trogodišnjake da uz to i konstatne reference na Mattelove proizvode nije ostalo vremena za komediju. Ono što je tu od komedije su u najboljem slučaju zabavnjikavi one lineri, ali više sam se smijao tijekom zadnje Nemoguće misije. Uz to, feminizam koji gura je najgore vrste i konstantno, u svakom razgovoru, a onda još djeluje potpuno neiskreno s obzirom da je sve jedna velika reklama.

Jedino zbog čega je donekle podnošljivo su Margot & Gosling. Ne nasjedajte na hype!

 

Btw, gledao jučer u Z centru - ponedjeljak, sredina ljeta, čini mi se potpuno rasprodana predstava. Da stvar bude gora, bila je gomila roditelja s djecom ispod 10 godina. Ne znam šta ti roditelji ni trailer ne pogledaju prije, ako je nešto trailer dobro prenio onda je to da nije za djecu.

 

13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

....

 

 

 

Film je ....

10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Inceli na aparatima? LOL živcira ih film u kojem je žena glavna junakinja? Feministička propaganda? Khm dok nije svaka budala imal pristup internetu bio neki film, sjećam se, zvao se Alien. Ženska pomela pod sa nekoliko čudovišta i uber čudovištem u drugom dijelu.

Your mind is like a parachute! Useless unless it's open
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

ja ne znam jesam li ja ostario pa je problem u meni, ali evo nije mi jasno da je netko stvarno očekivao nešto od filma o Barbikama i Kenu. Pa jel moguće da ljudi o tome ozbiljno razgovaraju? Čudim se i da odrasle žene idu gledat takva sranja.

 

Eventualno bi otišao pogledat film da čujem da je urnebesna kvalitetna komedija, a to je očito da nije.

7 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Super64 kaže...

Inceli na aparatima? LOL živcira ih film u kojem je žena glavna junakinja? Feministička propaganda? Khm dok nije svaka budala imal pristup internetu bio neki film, sjećam se, zvao se Alien. Ženska pomela pod sa nekoliko čudovišta i uber čudovištem u drugom dijelu.

 

Postoje razlike kod prikaza snažnih ženskih likova danas i nekoć (tj. 40 godina unatrag). Počnimo od prikaza danas; ženski likovi su nepogrešivi, dominiraju nad muškarcima u svakom segmentu, znaju što žele tj. savršene su u svakom pogledu bez ijedne mane. Primjera imate kroz 90% filmova danas koji imaju glavnog ženskog lika ili sporedne ženske likove u značajnim ulogama. 

Prikaz nekoć; ranjive, odlučne, zaštitnički nastrojene, dolaze s manama kao svako ljudsko biće i nisu savršene kao što nije nitko savršen. To je u redu (za nekog prolazno) u nekom over the top filmu koji ima takvu tematiku kao što su akcijski filmovi ili komedije gdje isto vidimo i očekujemo od muškog protagonista. U dramama i filmovima koji se pozivaju na autentičnost, takve karakteristike padaju u vodu i čine lakrdiju od filma. Osobnog sam stava da su zadnjih 9 godina od afere "Gamergate" međuljudski odnosi na razini muškarac-žena postali gore nego što su bili prije, a moderni val feminizma i tkz. "politika identiteta" je napravila za žene više štete nego koristi. Dok je 2. val feminizma doveo do skidanja stigme sa sexa općenito i žene doveo u ravnopravan položaj s muškarcima (s kaskanjima tu i tamo), 3. i 4. val feminizma su doveli do sve većeg grabeža položaja u društvu gdje bi žene bile jednakije od drugih. Ubacimo u priču rodne kvote na radnim mjestima i imamo problem. To dovodi do stavova protiv muškaraca, ignoriranja problema koji se odnose na muškarce i raspirivanja netrpeljivosti jedne i druge strane. Neidemo u dobrom smjeru po tom pitanju dok god se s druge strane Atlantika takve ideje prelijevaju kod nas (zato imamo osobe poput Jelene Veljače koje nastoje socijalnu politiku jedne potpuno drugačije kulture preliti u našu kulturu). 

 

Da ne idem previše u off topic, tu povlačim paralelu s Alienom; snažna protagonistica koja zna da ima mane, zna da nije svemoguća i dovoljno snažna za opasnog protivnika, ali svejedno daje sve od sebe kako bi spasila sebe/ostale. Princeza Leia, Laurie Strode, Nikita, Sarah Connor, Mathilda, Trinity, Rose Dawson, Erin Brokovich, Buffy Summers, Dana Scully, Thelma i Louise, Clarise Sterling, The Bride i još ženskih protagonistica ili sporednih likova da ih ne nabrajam su primjeri takvog ženskog lika koji danas fali u kinu. Jedna Ellen Ripley koliko god nije savršena, bolja je nego svi moderni ženski "snažni likovi" zajedno.

 

I want to believe
10 mjeseci
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ona je sve. On je samo Ken.

 

 

Tako je film reklamiran. Da želim započeti neko sranje rekao bih da je to vrlo seksistička izjava. 

Film ne mogu komentirati jer nisam gledao, ali kad netko uleti sa spikom "to hejtaš jer je žena" ili "hejtaš jer su promijenili rasu lika" je tipičan bait i na to nitko ne bi smio nasjesti. Skrećem s teme ali moram spomenuti ovo. Nastao je teški šitstorm nakon što su za sirenu stavili crnkinju i oko toga se najviše pričalo, a nitko nije spomenuo da prvi trailer izgleda kao najava horor filma. Pogledajte ga još jednom bez zvuka i recite da lažem.

Ako meni netko ide objašnjavati "e ovo je strong neovisni lik" onda znaš da nešto nije u redu. Ili je lik potpuna suprotnost, ili mene smatra idiotom. Isto kao i kad nekome moraš objašnjavati vic, ista stvar.

 

I da, Alien >> Alien 3 Assembly Cut >> Aliens

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Brki1994 kaže...
Super64 kaže...

Inceli na aparatima? LOL živcira ih film u kojem je žena glavna junakinja? Feministička propaganda? Khm dok nije svaka budala imal pristup internetu bio neki film, sjećam se, zvao se Alien. Ženska pomela pod sa nekoliko čudovišta i uber čudovištem u drugom dijelu.

 

Postoje razlike kod prikaza snažnih ženskih likova danas i nekoć (tj. 40 godina unatrag). Počnimo od prikaza danas; ženski likovi su nepogrešivi, dominiraju nad muškarcima u svakom segmentu, znaju što žele tj. savršene su u svakom pogledu bez ijedne mane. Primjera imate kroz 90% filmova danas koji imaju glavnog ženskog lika ili sporedne ženske likove u značajnim ulogama. 

Prikaz nekoć; ranjive, odlučne, zaštitnički nastrojene, dolaze s manama kao svako ljudsko biće i nisu savršene kao što nije nitko savršen. To je u redu (za nekog prolazno) u nekom over the top filmu koji ima takvu tematiku kao što su akcijski filmovi ili komedije gdje isto vidimo i očekujemo od muškog protagonista. U dramama i filmovima koji se pozivaju na autentičnost, takve karakteristike padaju u vodu i čine lakrdiju od filma. Osobnog sam stava da su zadnjih 9 godina od afere "Gamergate" međuljudski odnosi na razini muškarac-žena postali gore nego što su bili prije, a moderni val feminizma i tkz. "politika identiteta" je napravila za žene više štete nego koristi. Dok je 2. val feminizma doveo do skidanja stigme sa sexa općenito i žene doveo u ravnopravan položaj s muškarcima (s kaskanjima tu i tamo), 3. i 4. val feminizma su doveli do sve većeg grabeža položaja u društvu gdje bi žene bile jednakije od drugih. Ubacimo u priču rodne kvote na radnim mjestima i imamo problem. To dovodi do stavova protiv muškaraca, ignoriranja problema koji se odnose na muškarce i raspirivanja netrpeljivosti jedne i druge strane. Neidemo u dobrom smjeru po tom pitanju dok god se s druge strane Atlantika takve ideje prelijevaju kod nas (zato imamo osobe poput Jelene Veljače koje nastoje socijalnu politiku jedne potpuno drugačije kulture preliti u našu kulturu). 

 

Da ne idem previše u off topic, tu povlačim paralelu s Alienom; snažna protagonistica koja zna da ima mane, zna da nije svemoguća i dovoljno snažna za opasnog protivnika, ali svejedno daje sve od sebe kako bi spasila sebe/ostale. Princeza Leia, Laurie Strode, Nikita, Sarah Connor, Mathilda, Trinity, Rose Dawson, Erin Brokovich, Buffy Summers, Dana Scully, Thelma i Louise, Clarise Sterling, The Bride i još ženskih protagonistica ili sporednih likova da ih ne nabrajam su primjeri takvog ženskog lika koji danas fali u kinu. Jedna Ellen Ripley koliko god nije savršena, bolja je nego svi moderni ženski "snažni likovi" zajedno.

 

 

Da puno ne kompliciram, slažem se s ovim što si napisao, al moram priznati da nemam baš previše znanja o samoj temi. Znam samo da će najviše žene najebat od toga da ih se uči da su savršene samo zato što su žene. Sjećam se kad je baš naša Ripley, odnosno Sigourney Weaver vikala na pozornici na dodjeli Oskara kako su sve žene savršene i bez mane. Baš mi je bilo palo napamet kako bi bilo krasno da netko sad objavi fotke onih žena iz SS-a koje su bile čuvarice u koncentracijskim logorima. 

 

I moram spomenuti kako je vrhunska ženska uloga bila u Marsovcu, i to zapovjednice Lewis koju je glumila Jessica Chastain. To je primjer kako se napravi snažna žena s autoritetom, jer autoritet počiva na znanju i sposobnosti, a ne na činjenici da je žena. 

9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledat ću kad iziđe na torrente, čisto da vidim oko čega se digla tolika hrpa i hype. 

13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
lmutak kaže...

....

 

 

 

Film je ....

 

Ovo bi išlo u kategoriju: Broken clock is right twice a day. O CriticalDrinkeru i njegovoj sviti mislim samo najgore ali u ovom slučaju su nam se mišljenja poklopila.

Iskreno sam zadivljen ak je i on išao pogledati film bez predrasuda s idejom da se dobro zabavi jer se ovo čini kao film koji će s guštom iscipelariti i prije premijere.

 

Super64 kaže...

Inceli na aparatima? LOL živcira ih film u kojem je žena glavna junakinja? Feministička propaganda? Khm dok nije svaka budala imal pristup internetu bio neki film, sjećam se, zvao se Alien. Ženska pomela pod sa nekoliko čudovišta i uber čudovištem u drugom dijelu.

 

Wait, what? Uspoređuješ Alien i Barbie? Jel propuštam neki sarkazam ovdje?

 

Cansee kaže...

ja ne znam jesam li ja ostario pa je problem u meni, ali evo nije mi jasno da je netko stvarno očekivao nešto od filma o Barbikama i Kenu. Pa jel moguće da ljudi o tome ozbiljno razgovaraju? Čudim se i da odrasle žene idu gledat takva sranja.

 

Eventualno bi otišao pogledat film da čujem da je urnebesna kvalitetna komedija, a to je očito da nije.

 

Film je režirala Greta Gerwig koja ima dva skroz solidna filma iza sebe, a scenarij su pisali Gerwig i Baumbach, od kojih svaki ima po 2 nominacije za Oscara u kategoriji najboljeg scenarija (Baumbach i za odlični Marriage Story).

Koji god film da su išli raditi očekivanja bi bila velika, a oni se odlučili za Barbie. Intrigantno je što su dva takva scenarista osmislila za takvu franšizu. Not much, izgleda.

 

 

 

7 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Cansee kaže...
Brki1994 kaže...
Super64 kaže...

Inceli na aparatima? LOL živcira ih film u kojem je žena glavna junakinja? Feministička propaganda? Khm dok nije svaka budala imal pristup internetu bio neki film, sjećam se, zvao se Alien. Ženska pomela pod sa nekoliko čudovišta i uber čudovištem u drugom dijelu.

 

Postoje razlike kod prikaza snažnih ženskih likova danas i nekoć (tj. 40 godina unatrag). Počnimo od prikaza danas; ženski likovi su nepogrešivi, dominiraju nad muškarcima u svakom segmentu, znaju što žele tj. savršene su u svakom pogledu bez ijedne mane. Primjera imate kroz 90% filmova danas koji imaju glavnog ženskog lika ili sporedne ženske likove u značajnim ulogama. 

Prikaz nekoć; ranjive, odlučne, zaštitnički nastrojene, dolaze s manama kao svako ljudsko biće i nisu savršene kao što nije nitko savršen. To je u redu (za nekog prolazno) u nekom over the top filmu koji ima takvu tematiku kao što su akcijski filmovi ili komedije gdje isto vidimo i očekujemo od muškog protagonista. U dramama i filmovima koji se pozivaju na autentičnost, takve karakteristike padaju u vodu i čine lakrdiju od filma. Osobnog sam stava da su zadnjih 9 godina od afere "Gamergate" međuljudski odnosi na razini muškarac-žena postali gore nego što su bili prije, a moderni val feminizma i tkz. "politika identiteta" je napravila za žene više štete nego koristi. Dok je 2. val feminizma doveo do skidanja stigme sa sexa općenito i žene doveo u ravnopravan položaj s muškarcima (s kaskanjima tu i tamo), 3. i 4. val feminizma su doveli do sve većeg grabeža položaja u društvu gdje bi žene bile jednakije od drugih. Ubacimo u priču rodne kvote na radnim mjestima i imamo problem. To dovodi do stavova protiv muškaraca, ignoriranja problema koji se odnose na muškarce i raspirivanja netrpeljivosti jedne i druge strane. Neidemo u dobrom smjeru po tom pitanju dok god se s druge strane Atlantika takve ideje prelijevaju kod nas (zato imamo osobe poput Jelene Veljače koje nastoje socijalnu politiku jedne potpuno drugačije kulture preliti u našu kulturu). 

 

Da ne idem previše u off topic, tu povlačim paralelu s Alienom; snažna protagonistica koja zna da ima mane, zna da nije svemoguća i dovoljno snažna za opasnog protivnika, ali svejedno daje sve od sebe kako bi spasila sebe/ostale. Princeza Leia, Laurie Strode, Nikita, Sarah Connor, Mathilda, Trinity, Rose Dawson, Erin Brokovich, Buffy Summers, Dana Scully, Thelma i Louise, Clarise Sterling, The Bride i još ženskih protagonistica ili sporednih likova da ih ne nabrajam su primjeri takvog ženskog lika koji danas fali u kinu. Jedna Ellen Ripley koliko god nije savršena, bolja je nego svi moderni ženski "snažni likovi" zajedno.

 

 

Da puno ne kompliciram, slažem se s ovim što si napisao, al moram priznati da nemam baš previše znanja o samoj temi. Znam samo da će najviše žene najebat od toga da ih se uči da su savršene samo zato što su žene. Sjećam se kad je baš naša Ripley, odnosno Sigourney Weaver vikala na pozornici na dodjeli Oskara kako su sve žene savršene i bez mane. Baš mi je bilo palo napamet kako bi bilo krasno da netko sad objavi fotke onih žena iz SS-a koje su bile čuvarice u koncentracijskim logorima. 

 

I moram spomenuti kako je vrhunska ženska uloga bila u Marsovcu, i to zapovjednice Lewis koju je glumila Jessica Chastain. To je primjer kako se napravi snažna žena s autoritetom, jer autoritet počiva na znanju i sposobnosti, a ne na činjenici da je žena. 

 

Pozitivna diskirminacija i rodne kvote čine više štete nego koristi. Kada osoba cijeli svoj identitet svede ili joj svedu na najprimitivnije stvari poput spola, boje kože/rase, seksualne orijenticije i drugih faktora na koje ne možeš utjecati, to je jasan pokazatelj nazadovanja društva. Ustvari, time se osobe degradira jer im se jasno daje do znanja da bez toga, one ne bi bile na određenim pozicijama na poslu, društvu, industriji i zabave i svugdje gdje je primjenjivo (zato se i zove pozitivna diskriminacija, igra riječi). Meni bi to bilo čisto ponižavanje, ali mnogi takvo nešto ne vide. Kroz povijest je bilo ženskih vođa, znanstvenica, umjetnica i glazbenica koje su imale izuzetne kvalitete i koje sigurno ne bi bile tamo da nisu bile sposobne i ustrajne u tome. Svođenje svega na crno-bijelo je opasno i ne dovodi do pobolšanja, već do regresa. Mogu li biti i žene okrutne? Naravno da mogu (naveo si primjer gore). Znači li to da su sve žene okrutne? Ne znači. Neznam gdje smo se kao čovječanstvo pogubili kad više ne ocjenjujemo druge kroz njihovu osobnost već kroz spol. 

Sva sreća pa sam okružen ženama (što na privatnom, što na poslovnom nivou) koje razumiju problematiku i ne slažu se s modernim feminističkim pristupom (a sve su visoko obrazovane i inteligentne osobe).

 

Barbie ću pogledati kada izađe na torrent. Sestra je pogledala isti prošli tjedan i najviše joj se dojmio Gosling za kojeg kaže da je uživao u ulozi.

 

Evo jedan novi film sa ženskim likom koji te oduševi - The Menu

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2023 14:38 (Brki1994).
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nema više Maxa, dolazi Furiosa. A ne bi bilo loše da dobijemo i Bondicu.

Your mind is like a parachute! Useless unless it's open
6 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao par solidnih filmova u zadnjih par dana.

The Maze Runner (2014)

Nisam imao velika očekivanja i radnja mi je bila zanimljiva tokom cijelog filma. Dobar film, osim završetka koji je nekako razočaravajući. 7/10

War Dogs (2016)


Film o dvojici dvadesetogodišnjaka upletenih u ilegalno trgovanje oružja, navodno baziran na istinitom događaju. Jonah Hill ovdje demonstrira koliko je zapravo dobar glumac. Nisam fan filmova o kriminalu, ali ovaj je bio zanimljiv do samog kraja. 7/10

 

5 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Netko gledao Oppenheimera? 

 

Film ima ocjenu na IMDB 8.8, što je dosta visoko za filmove

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Gledao, Oskar materijal. Nije ljetni blockbuster. Gledati u Imaxu po mogućnosti.

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Evo jedan novi film sa ženskim likom koji te oduševi - The Menu

 

Meni je to najiritantniji ženski lik u povijesti ženskih likova. U stvarnosti takve cure izbjegavam u luku radijusa 5 kilometara. Kontam si da kada je nju redatelj pitao koliko želiš biti iritantna, ona je samo rekla: "Da."

6 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ljeto u Zlatnoj dolini. Covjece kakav film. Preporuke.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Oppenheimer - jučer sam ga pogledao u kinu i ostao ugodno iznenađen. Ansambl koji je Nolan uspio okupiti je spektakularan (što glumačkih legendi, trenutnih legendi i zvijezda u usponu). Scene eksplozije su odlično odrađene i stvarno nemam previše zamjerka na film izuzev dvije scene SPOILER ALERT: scena sexa prilikom čitanja sanskrita i surealna scena sexa pred odborom za ispitivanje. 180 minuta prođe jako brzo s ovakvim filmom baš zbog tempa; Nolanov poznati pristup gdje povezuje različite vremeneske periode koji su ili mirniji ili dinamičniji. Cilian Murphy je fantastično odigrao povijesnu ličnost te mu skidam kapu. Mislim da su ga ovakve uloge dugo izbjegavale jer ima puno talenta kojim je tek zagrebao površinu kod nekog filmaša. Sve u svemu, odlično filmsko ostvarenje i film koji će postati klasik. 

 

Preporuka za kino ako već niste 

I want to believe
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao:

 

Transformers: Rise of the Beasts

 

Toplo iznenađenje, solidna priča, ništa pretjerano, bez nekih propagandi vratilo me na starije SciFi filmove.

Veliki plus što je snimano u Makču Pikču a ne neke zgradurine po 'merici.

Standardna priča spašavanje planete (ofcourse) ali eto nije ostavilo neki gorak utisak jer nema forsiranja.

Ne znam je li mi film oke zato što sam očekivao katastrofu ili je fakat oke, na kraju je mlaka pozitiva.

8 mjeseci
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Brki1994 kaže...
Evo jedan novi film sa ženskim likom koji te oduševi - The Menu

 Ne znam je li ovo bio sarkazam, ali meni je The Menu jedan od boljih filmova koje sam pogledao u zadnje vrijeme. Originalan i svjež sa izvrsnim osvrtom na današnju pretencioznost i stvari koje se jednostavno ne mogu kupiti novcima.

 

I ne slažem se sa prijašnjom izjavom da su žene danas prikazane kao nepogrešive, odnosno ne bi ništa generalizirao. pogledao sam puno novih filmova gdje su žene prikazane sa svim ljudskim manama, ali i vrlinama. recimo Kimi mi sad pada na pamet, 

 

 

nego sad kad sam otkrio ovu temu, a gledam puno filmova, evo i mojih ocjena

 

red sranja ocjena do 5:

The Visitor https://m.imdb.com/title/tt15558152/ - ajme meni 4 od 10

 

The Invitation https://m.imdb.com/title/tt12873562/ - još jedan ajme meni 4 od 10

 

Barbarian https://m.imdb.com/title/tt15791034/ - bože me sačuvaj tko ova sranja radi 5 od 10

 

Nobody https://m.imdb.com/title/tt7888964/ - i još malo sranja, volim Odenkirka, ali ovo nerealno bajkovito sranje za djecu mi je bilo previše, viđeno zilijun puta 5 od 10

 

And Soon the Darkness https://m.imdb.com/title/tt1391034/ - klasični američki izletnički film, klinci odu u stranu državu gdje ih dočekuju sami manijaci, uvijek isto sranje, ocjena malo viša zbog zgodnih cura, za jednu već znamo da je luda ko vol 5 od 10

 

House of Gucci https://m.imdb.com/title/tt11214590/ - moj bože kakvo sranje od filma, teško je povjerovati da je Ridley Scott uspio ovako nešto napraviti. aj dobro nije teško nakon onih Alien nastavak pizdarija i drugih izleta u sranje. ovaj film je takva zbrka da onaj tko ne zna pravu priču neće puno toga shvatiti, vrijeme leti vamo tamo, preskočene jako bitne stvari, a istaknute nebitne. ma jako loš film. jedino što je zabavno su Jared Leto i njegova neprepoznatljiva transformacija, ali i taj lik je iskarikiran do kraja. Šteta vrhunskih glumaca Pacino, Irons. Gaga užasna. 4 od 10

 

 

red ok i dobrih filmova ocjena od 6:

The Forest https://m.imdb.com/title/tt3387542/ - nije uopće loš koliko to imdb ocjena sugerira, nije ni nešto turbo dobar ali može se pogledati i ima smisla, dobra atmosfera u filmu, Japanska šuma 6 od 10

The Humans https://m.imdb.com/title/tt10023286/ - e ovo je film, i sad neka mi netko kaže da nema više dobrih filmova  izvrsno djelo, minimalističko, fokus na ljudskom ponašanju, dijalozima, super odglumljeno. Jenkins briljantan. ovo je bila u originalu kazališna predstava koja je vjerno prebačena u film i to se vidi i osjeti. sve preporuke. 8 od 10

 

The Fabelmans https://m.imdb.com/title/tt14208870/ - novi Spielbergov nije i najbolji njegov, niti približno, ali je opet pronašao dobru i zanimljivu priču. na momente razvučen i Michelle debelo preforsirava svoju glumu pa zna biti i naporna, ali ostali su dobri. isplati se pogledati. 7 od 10

 

The Dead Zone https://m.imdb.com/title/tt0085407/ - stari ali dobri. tko voli Cronenberga će biti na svome, a ovo je ekranizacija Stephen Kingove knjige, a u glavnoj ulozi Cristopher Walken, ne može to biti loše. 7 od 10

 

 

eto, slobodno komentirajte. čitam i gledam vaše preporuke. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2023 14:34 (millennial).
6 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Po ocjenama tvojih filmova koje si pogledao, imaš svoju ukus u kinematografiji i naravno da ti Nobody i slični pusti mozak na pašu ne odgovaraju. Meni reci ovi 6 i vipe ne pašu.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice