Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.429
|
čitano: 7.538.043
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

milenijal, čiji si ti multi?

 

The Covenant - Ritchiejev film koji to nije. Sviđa mi se njegov stil režije, posebno starijih filmova - brza akcija, dopadljivi likovi, britanski humor, više glavnih likova, al ovdje toga nemamo.  I dalje je ovo solidan ratni film, malo duži od prosjeka, ali priča, kostimografija, scenograija su na razini, pa duže trajanje nije bed. Gyllenhaal je majstor zanata, iako je još mladić, ovdje je opet to dokazao.

kakve sve proljeve moderni hollywood izbacuje, ovo je jedan od boljih filmova ove god, nije za oskara, ali i dalje se isplati odgledat. 7,5 od mene.

 

 

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
6 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Možda od onog silvio nešto.  Ili je silvio već sa nama...

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
9 mjeseci
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
cvaja997 kaže...

Po ocjenama tvojih filmova koje si pogledao, imaš svoju ukus u kinematografiji i naravno da ti Nobody i slični pusti mozak na pašu ne odgovaraju. Meni reci ovi 6 i vipe ne pašu.

 filmm u kojem jedan lik prebije i ubije stotine likova, nekad i po deset odjednom su mi prestali biti zanimljivi kad sam prešao petnaestu. kužim da to netko gleda iz zabave, ali takvi filmovi sa umjetničke strane nemaju gotovo nikakvu vrijednost. provjerena receptura koju ljudi vole.

 

uzmi nekog lika, dobrica, ne bi mrava zgazio. napravi mu nešto loše, tako da ga gledaoc žali, recimo otmi mu nekoga ili još bolje ubi mu kćer ili ženu, po mogućnosti žensku osobu to bolje pali kad se dira u slabiji spol. zatim neka se taj lik naljuti, a i obično je zajeban jer je u prošlosti bio ninđa ili tajni agent ili specijalac. kad krene u osvetu j.bat će im svima sve po spisku i sve će ih potaracati dok će gledaoc u ekstazi navijati za njega. win-win situacija. takvih filmova je na tisuće, ali malo ih je koji imaju logike i koji su zadržali dozu realnosti.

 

da ne bi bilo da ja ne volim i takav film pogledati, Mad Max mi je izvrstan, ali to je cijeli paket, priča, gluma, glazba, scenografija. Pa onda povijest nasilja, j.beno dobar film. ima ih još puno, ali ovaj nobody mi je više u rangu wicka gdje je cilj valjda biti što nerealniji i rasturiti što više toga. not my cup of tea. kao klinci smo gledali takve filmove sa italijan stalionom i austrijskim bilderom i to je tada bilo super zabavno, danas to teško mogu opet pogledati.

 

Apachy kaže...

milenijal, čiji si ti multi?

 

The Covenant - Ritchiejev film koji to nije. Sviđa mi se njegov stil režije, posebno starijih filmova - brza akcija, dopadljivi likovi, britanski humor, više glavnih likova, al ovdje toga nemamo.  I dalje je ovo solidan ratni film, malo duži od prosjeka, ali priča, kostimografija, scenograija su na razini, pa duže trajanje nije bed. Gyllenhaal je majstor zanata, iako je još mladić, ovdje je opet to dokazao.

kakve sve proljeve moderni hollywood izbacuje, ovo je jedan od boljih filmova ove god, nije za oskara, ali i dalje se isplati odgledat. 7,5 od mene.

 

 

 multi multija 

 

Ritchie mi je bio drag, ali odavno nisam pogledao njegov dobar film. mislim još tamo od Snatcha, ako se dobro sjećam. Ti počeci su mu bili genijalni, kasnije je to sve pomalo otišlo u k.rac. pogledam Covenant, nadam se da se opet pronašao.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2023 20:37 (millennial).
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Jerry and Marge Go Large

 

Film po istinitom dogadaju,ima i intervju sa njima na youtube-u,ok film

10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Guy Ritchie i samo Lock, Stock and Two Smoking Barrels. Sve ostalo je drugi razred i Snatch kao pokušaj Lock, Stocka 2. Najbolji Britanski film svih vremena bez konkurencije (Mučke se ne broje jer nisu film). chop chop

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Super64 kaže...

Guy Ritchie i samo Lock, Stock and Two Smoking Barrels. Sve ostalo je drugi razred i Snatch kao pokušaj Lock, Stocka 2. Najbolji Britanski film svih vremena bez konkurencije (Mučke se ne broje jer nisu film). chop chop

 

Apsolutno remek-djelo od filma, ali mi je Snatch jednako dobar. Oba filma bi mogao gledati svaki dan, sad da vidim da se vrti na TV-u samo bi sjeo i buljio dok film ne završi.

7 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Cansee kaže...
Super64 kaže...

Guy Ritchie i samo Lock, Stock and Two Smoking Barrels. Sve ostalo je drugi razred i Snatch kao pokušaj Lock, Stocka 2. Najbolji Britanski film svih vremena bez konkurencije (Mučke se ne broje jer nisu film). chop chop

 

Apsolutno remek-djelo od filma, ali mi je Snatch jednako dobar. Oba filma bi mogao gledati svaki dan, sad da vidim da se vrti na TV-u samo bi sjeo i buljio dok film ne završi.

 

Trainspotting!

I want to believe
9 mjeseci
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Super64 kaže...

Guy Ritchie i samo Lock, Stock and Two Smoking Barrels. Sve ostalo je drugi razred i Snatch kao pokušaj Lock, Stocka 2. Najbolji Britanski film svih vremena bez konkurencije (Mučke se ne broje jer nisu film). chop chop

 da slažem se to mi je i dalje njegov najbolji, ali mi je i Snatch dobar, malo više amerikaniziran ali dobar. tu mi je i Brad Pitt odradio jednu od boljih uloga.

 

e sad da je najbolji Britanski tu bi se dalo raspravljati, vidi ovu listu, ima tu pravih remek djela

 

The Third Man, Dunkirk, Wicker Man, This is England, Blow Up, Lawrence of Arabia, Trainspotting, The Bridge on the River Kwai, Monty Python oba komada, Brazil, Full Monty, moglo bi se tu ugurati i Barry Lyndon i Clockwork Orange

 

Brki1994 kaže...
Cansee kaže...
Super64 kaže...

Guy Ritchie i samo Lock, Stock and Two Smoking Barrels. Sve ostalo je drugi razred i Snatch kao pokušaj Lock, Stocka 2. Najbolji Britanski film svih vremena bez konkurencije (Mučke se ne broje jer nisu film). chop chop

 

Apsolutno remek-djelo od filma, ali mi je Snatch jednako dobar. Oba filma bi mogao gledati svaki dan, sad da vidim da se vrti na TV-u samo bi sjeo i buljio dok film ne završi.

 

Trainspotting!

 

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Jelash13 kaže...

Ona je sve. On je samo Ken.

 

 

Tako je film reklamiran. Da želim započeti neko sranje rekao bih da je to vrlo seksistička izjava. 

Film ne mogu komentirati jer nisam gledao, ali kad netko uleti sa spikom "to hejtaš jer je žena" ili "hejtaš jer su promijenili rasu lika" je tipičan bait i na to nitko ne bi smio nasjesti. Skrećem s teme ali moram spomenuti ovo. Nastao je teški šitstorm nakon što su za sirenu stavili crnkinju i oko toga se najviše pričalo, a nitko nije spomenuo da prvi trailer izgleda kao najava horor filma. Pogledajte ga još jednom bez zvuka i recite da lažem.

Ako meni netko ide objašnjavati "e ovo je strong neovisni lik" onda znaš da nešto nije u redu. Ili je lik potpuna suprotnost, ili mene smatra idiotom. Isto kao i kad nekome moraš objašnjavati vic, ista stvar.

 

I da, Alien >> Alien 3 Assembly Cut >> Aliens

 

Inače ovaj trend je započeo jedan film koji su u ono vrijeme mnogi hvalili kao akcijsko remek dijelo  a zapravo je jedno feminističko - seksističko sranje zapakirano u ''dobru'' akciju. Taj film je Mad Max: Fury Road iz 2015.

Max je jedan priglupi nijemi divljak koji izgubi svoj ikonski automobil u prvim minutama, svi negativci su retardirani ili polu-retardirani debeli mužjaci - divljaci, dok je glavni lik Furiosa, pametnija, spretnija, sposobnija i jača od svih muških likova zajedno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.7.2023 1:36 (walentkane).
2 godine
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
walentkane kaže...
Jelash13 kaže...

Ona je sve. On je samo Ken.

 

 

Tako je film reklamiran. Da želim započeti neko sranje rekao bih da je to vrlo seksistička izjava. 

Film ne mogu komentirati jer nisam gledao, ali kad netko uleti sa spikom "to hejtaš jer je žena" ili "hejtaš jer su promijenili rasu lika" je tipičan bait i na to nitko ne bi smio nasjesti. Skrećem s teme ali moram spomenuti ovo. Nastao je teški šitstorm nakon što su za sirenu stavili crnkinju i oko toga se najviše pričalo, a nitko nije spomenuo da prvi trailer izgleda kao najava horor filma. Pogledajte ga još jednom bez zvuka i recite da lažem.

Ako meni netko ide objašnjavati "e ovo je strong neovisni lik" onda znaš da nešto nije u redu. Ili je lik potpuna suprotnost, ili mene smatra idiotom. Isto kao i kad nekome moraš objašnjavati vic, ista stvar.

 

I da, Alien >> Alien 3 Assembly Cut >> Aliens

 

Inače ovaj trend je započeo jedan film koji su u ono vrijeme mnogi hvalili kao akcijsko remek dijelo  a zapravo je jedno feminističko - seksističko sranje zapakirano u ''dobru'' akciju. Taj film je Mad Max: Fury Road iz 2015.

Max je jedan priglupi nijemi divljak koji izgubi svoj ikonski automobil u prvim minutama, svi negativci su retardirani ili polu-retardirani debeli mužjaci - divljaci, dok je glavni lik Furiosa, pametnija, spretnija, sposobnija i jača od svih muških likova zajedno.

A da to je ono najbolje akcijsko remek djelo u zadnjih 20 godina kako mu tepaju u kojem je radnja putovanje od točke A do točke B pa se vraćaju na točku A. Unakazili su mi franšizu s tim filmom i prije bih gledao trojku s Tinom Turner 10 puta nego još jednom Fury road.

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
walentkane kaže...
Jelash13 kaže...

Ona je sve. On je samo Ken.

 

 

Tako je film reklamiran. Da želim započeti neko sranje rekao bih da je to vrlo seksistička izjava. 

Film ne mogu komentirati jer nisam gledao, ali kad netko uleti sa spikom "to hejtaš jer je žena" ili "hejtaš jer su promijenili rasu lika" je tipičan bait i na to nitko ne bi smio nasjesti. Skrećem s teme ali moram spomenuti ovo. Nastao je teški šitstorm nakon što su za sirenu stavili crnkinju i oko toga se najviše pričalo, a nitko nije spomenuo da prvi trailer izgleda kao najava horor filma. Pogledajte ga još jednom bez zvuka i recite da lažem.

Ako meni netko ide objašnjavati "e ovo je strong neovisni lik" onda znaš da nešto nije u redu. Ili je lik potpuna suprotnost, ili mene smatra idiotom. Isto kao i kad nekome moraš objašnjavati vic, ista stvar.

 

I da, Alien >> Alien 3 Assembly Cut >> Aliens

 

Inače ovaj trend je započeo jedan film koji su u ono vrijeme mnogi hvalili kao akcijsko remek dijelo  a zapravo je jedno feminističko - seksističko sranje zapakirano u ''dobru'' akciju. Taj film je Mad Max: Fury Road iz 2015.

Max je jedan priglupi nijemi divljak koji izgubi svoj ikonski automobil u prvim minutama, svi negativci su retardirani ili polu-retardirani debeli mužjaci - divljaci, dok je glavni lik Furiosa, pametnija, spretnija, sposobnija i jača od svih muških likova zajedno.

 Nije, Max je spašavao nju na kraju, bez Maxa ne bi mogli ništa. Max joj je uzeo mjeru.

 

 

Uostalom u tom svijetu dominatno vladaju muškarci, Furiosa je izuzetak, dobar vojnik koji služi svrsi dok se ne pobuni protiv lokalnog robovlasnika. Prije toga je poštovana od muškaraca, čak je i idol, zapovijednik. Ima film feminističku crtu ali sve je odrađeno izvrsno i blansirano.

Kaj se akcije tiče ak nije dobra u ovom filmu onda gasi svjetlo i motaj kablove. Treba onda prestat snimat i gledat filmove.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.7.2023 9:20 (forumaš).
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
forumaš kaže...

 

Uostalom u tom svijetu dominatno vladaju muškarci, Furiosa je izuzetak, dobar vojnik koji služi svrsi dok se ne pobuni protiv lokalnog robovlasnika. Prije toga je poštovana od muškaraca, čak je i idol, zapovijednik. Ima film feminističku crtu ali sve je odrađeno izvrsno i blansirano.

Kaj se akcije tiče ak nije dobra u ovom filmu onda gasi svjetlo i motaj kablove. Treba onda prestat snimat i gledat filmove.

Mislim da nikada i nije bio problem u tome filmu kao akcijskome - što je pravo remek djelo!

Pravi problem je u samome imenu filma.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...
forumaš kaže...

 

Uostalom u tom svijetu dominatno vladaju muškarci, Furiosa je izuzetak, dobar vojnik koji služi svrsi dok se ne pobuni protiv lokalnog robovlasnika. Prije toga je poštovana od muškaraca, čak je i idol, zapovijednik. Ima film feminističku crtu ali sve je odrađeno izvrsno i blansirano.

Kaj se akcije tiče ak nije dobra u ovom filmu onda gasi svjetlo i motaj kablove. Treba onda prestat snimat i gledat filmove.

Mislim da nikada i nije bio problem u tome filmu kao akcijskome - što je pravo remek djelo!

Pravi problem je u samome imenu filma.

 To je OK argument, film ima Mad Max u imenu zbog marketinga. Ovo je nova priča u tom svijetu i nema veze sa originalnom serijalom. Za shvaćanje svih dijelova filma tj. flashbackova koje vidi Max treba odigrati igru Mad Max (2015 video game) - Wikipedia.

 

Ovo film je akcijsko remek djelo. Kaj se prvog serijala tiče sve sam ih premjerno gledao u kinu i fan sam serijala.

Mad Max1 Agust Cesarec kino u Ilici, Mad Max 2 Studentski centar kino u Savskoj, Mad Max 3 kinu Tuškanac na Tuškacu, stariji Zagrepčani će zanti :D

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Oppenheimer

 

Pogledao ga prošlu nedjelju u IMAX-u. Dojmovi su se slegli pa iz tepespektive moram priznati da sam očekivao više. Očekivao sam više tehnički, znastveni film a manje politički.

Saslušanja kao kuluminacija filma su mi bila meh osim par efekrnih scena, poput scene sexa za vrijeme "suđenja".  Proces do nastanka bombe, njegov unutarnji nemir i sve uloge su fantastične. Zvuk u kinu je bio prenapadan, preglasan.

Konstantno drmatična muzika čak i kod obićnih scena zna malo smetati. Guštao sam ali nisam oduševljen.

 

7.5/10

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Također pogledao Oppenheimer-a... Složio bi se u ocjeni s kolegom forumašem, čak bi ju još spustio na 7/10... C. Murphy mi je daleko bolji u Peaky Blindersima, praktički jedini koji me oduševio glumom je R. Downey Jr. I vjerojatno će ubrati kipić za sporednu ulogu. Likovi nisu razrađeni a film traje 3 sata... Pretjerani hype filmu samo odmaže... daleko je Nolan od jednog Capre, Forda i da ne nabrajam dalje... Nolanu je Interstellar kreativni vrhunac... Film nije loš, daleko je bolji od Dunkirka i treba ga pogledati na širokom platnu... ali reći za film da je najznačajniji u zadnjih pedeset godina ili da je remek-djelo može samo netko tko nije pogledao ništa snimljeno prije 1980-te...

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.7.2023 19:47 (Corto_1973).
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Zanimljiv detalj sa seta Furiose (post-production, u kinima sljedeće godine). Interceptor koji izgleda prilično očuvano. Znači radnja negdje prije MM2?

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.7.2023 19:51 (Super64).
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ne vidim poveznicu sobzirom da u Fury Road glumi Hugh Keays-Byrne koji je glumio i glavnog negativca u prvom MM gdje je njegov lik poginuo.

Sama ta činjenica mi je dovoljna da ne pokušavam Fury Road smejtiti u timeline sa prvotnim serijalom.

 

Miler je snimio sate i sate materijala sa Fury Roadom iz kojeg su na kraju isječeni...brijem da je želio snimiti novu trlologiju, ili će ju snimiti ako poživi dovoljno dugo sobzirom koliko je brz u snimanju :D

9 mjeseci
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
walentkane kaže...
Jelash13 kaže...

Ona je sve. On je samo Ken.

 

 

Tako je film reklamiran. Da želim započeti neko sranje rekao bih da je to vrlo seksistička izjava. 

Film ne mogu komentirati jer nisam gledao, ali kad netko uleti sa spikom "to hejtaš jer je žena" ili "hejtaš jer su promijenili rasu lika" je tipičan bait i na to nitko ne bi smio nasjesti. Skrećem s teme ali moram spomenuti ovo. Nastao je teški šitstorm nakon što su za sirenu stavili crnkinju i oko toga se najviše pričalo, a nitko nije spomenuo da prvi trailer izgleda kao najava horor filma. Pogledajte ga još jednom bez zvuka i recite da lažem.

Ako meni netko ide objašnjavati "e ovo je strong neovisni lik" onda znaš da nešto nije u redu. Ili je lik potpuna suprotnost, ili mene smatra idiotom. Isto kao i kad nekome moraš objašnjavati vic, ista stvar.

 

I da, Alien >> Alien 3 Assembly Cut >> Aliens

 

Inače ovaj trend je započeo jedan film koji su u ono vrijeme mnogi hvalili kao akcijsko remek dijelo  a zapravo je jedno feminističko - seksističko sranje zapakirano u ''dobru'' akciju. Taj film je Mad Max: Fury Road iz 2015.

Max je jedan priglupi nijemi divljak koji izgubi svoj ikonski automobil u prvim minutama, svi negativci su retardirani ili polu-retardirani debeli mužjaci - divljaci, dok je glavni lik Furiosa, pametnija, spretnija, sposobnija i jača od svih muških likova zajedno.

misli svatko da je meni lako 

 

preglup sam za shvatiti kako netko uspije napisati ovakvu nebulozu. provjerio bi ja je li ti wc orijentiran s-i ili j-z jer i to puno govori, a tek kako su ti okrenuti tapetići oko šolje, hmmm...

 

Sarevok kaže...
walentkane kaže...
Jelash13 kaže...

Ona je sve. On je samo Ken.

 

 

Tako je film reklamiran. Da želim započeti neko sranje rekao bih da je to vrlo seksistička izjava. 

Film ne mogu komentirati jer nisam gledao, ali kad netko uleti sa spikom "to hejtaš jer je žena" ili "hejtaš jer su promijenili rasu lika" je tipičan bait i na to nitko ne bi smio nasjesti. Skrećem s teme ali moram spomenuti ovo. Nastao je teški šitstorm nakon što su za sirenu stavili crnkinju i oko toga se najviše pričalo, a nitko nije spomenuo da prvi trailer izgleda kao najava horor filma. Pogledajte ga još jednom bez zvuka i recite da lažem.

Ako meni netko ide objašnjavati "e ovo je strong neovisni lik" onda znaš da nešto nije u redu. Ili je lik potpuna suprotnost, ili mene smatra idiotom. Isto kao i kad nekome moraš objašnjavati vic, ista stvar.

 

I da, Alien >> Alien 3 Assembly Cut >> Aliens

 

Inače ovaj trend je započeo jedan film koji su u ono vrijeme mnogi hvalili kao akcijsko remek dijelo  a zapravo je jedno feminističko - seksističko sranje zapakirano u ''dobru'' akciju. Taj film je Mad Max: Fury Road iz 2015.

Max je jedan priglupi nijemi divljak koji izgubi svoj ikonski automobil u prvim minutama, svi negativci su retardirani ili polu-retardirani debeli mužjaci - divljaci, dok je glavni lik Furiosa, pametnija, spretnija, sposobnija i jača od svih muških likova zajedno.

A da to je ono najbolje akcijsko remek djelo u zadnjih 20 godina kako mu tepaju u kojem je radnja putovanje od točke A do točke B pa se vraćaju na točku A. Unakazili su mi franšizu s tim filmom i prije bih gledao trojku s Tinom Turner 10 puta nego još jednom Fury road.

 k.rca ti nisi shvatio, ali kod nas kažu nije žvaka za seljaka. zadnji Max je genijalan film, daleko ispred trojke sa Tinom. Komentiraš putovanje, a što je sa cijelom pričom koju je Miller nadogradio i uspješno nadovezao na prethodnu trilogiju. pa onda genijalna glazba. kamera, scenografija. film je prava poslastica i uživao sam svaku sekundu, a bojao sam se što će biti s obzirom na snagu trilogije, ali ovo što je napravio je gotovo za 10 od 10.

 

Milka30 kaže...
forumaš kaže...

 

Uostalom u tom svijetu dominatno vladaju muškarci, Furiosa je izuzetak, dobar vojnik koji služi svrsi dok se ne pobuni protiv lokalnog robovlasnika. Prije toga je poštovana od muškaraca, čak je i idol, zapovijednik. Ima film feminističku crtu ali sve je odrađeno izvrsno i blansirano.

Kaj se akcije tiče ak nije dobra u ovom filmu onda gasi svjetlo i motaj kablove. Treba onda prestat snimat i gledat filmove.

Mislim da nikada i nije bio problem u tome filmu kao akcijskome - što je pravo remek djelo!

Pravi problem je u samome imenu filma.

 ne vidim tu problem, ima u nazivu Mad Max i u nastavku Fury road, što jasno naznačuje prelazak sa Maxa na Fury. Da se zove samo Fury Road bi bilo glupo jer ipak je to nastavak trilogije. Ma možemo sad o sitnicama i detaljima, ali ovaj film je meni jedan od najboljih akcića u ovom stoljeću.

 

one scene sa kromom, pa onaj "vojskovođa" i njegov "bubnjar" (gitarist) na čelu vojske. sve prilagođeno toj dalekoj distopiji.

 

Hardy kao Max odličan, Charliza kao Furiosa savršen odabir, pa mali Hoult kao Nux što reći genijalan i onda počasno Keays-Byrne kao Immortan Joe može li bolje i ljepše.

9 mjeseci
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
forumaš kaže...
Milka30 kaže...
forumaš kaže...

 

Uostalom u tom svijetu dominatno vladaju muškarci, Furiosa je izuzetak, dobar vojnik koji služi svrsi dok se ne pobuni protiv lokalnog robovlasnika. Prije toga je poštovana od muškaraca, čak je i idol, zapovijednik. Ima film feminističku crtu ali sve je odrađeno izvrsno i blansirano.

Kaj se akcije tiče ak nije dobra u ovom filmu onda gasi svjetlo i motaj kablove. Treba onda prestat snimat i gledat filmove.

Mislim da nikada i nije bio problem u tome filmu kao akcijskome - što je pravo remek djelo!

Pravi problem je u samome imenu filma.

 To je OK argument, film ima Mad Max u imenu zbog marketinga. Ovo je nova priča u tom svijetu i nema veze sa originalnom serijalom. Za shvaćanje svih dijelova filma tj. flashbackova koje vidi Max treba odigrati igru Mad Max (2015 video game) - Wikipedia.

 

Ovo film je akcijsko remek djelo. Kaj se prvog serijala tiče sve sam ih premjerno gledao u kinu i fan sam serijala.

Mad Max1 Agust Cesarec kino u Ilici, Mad Max 2 Studentski centar kino u Savskoj, Mad Max 3 kinu Tuškanac na Tuškacu, stariji Zagrepčani će zanti :D

 Upravo tako, nema se tu više što dodati. 

9 mjeseci
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Corto_1973 kaže...

Također pogledao Oppenheimer-a... Složio bi se u ocjeni s kolegom forumašem, čak bi ju još spustio na 7/10... C. Murphy mi je daleko bolji u Peaky Blindersima, praktički jedini koji me oduševio glumom je R. Downey Jr. I vjerojatno će ubrati kipić za sporednu ulogu. Likovi nisu razrađeni a film traje 3 sata... Pretjerani hype filmu samo odmaže... daleko je Nolan od jednog Capre, Forda i da ne nabrajam dalje... Nolanu je Interstellar kreativni vrhunac... Film nije loš, daleko je bolji od Dunkirka i treba ga pogledati na širokom platnu... ali reći za film da je najznačajniji u zadnjih pedeset godina ili da je remek-djelo može samo netko tko nije pogledao ništa snimljeno prije 1980-te...

 nisam ga još pogledao, ali imam predodžbu što očekivati. nerka Nolana on radi dobre blockbuster filmove, svaki mu je u najgorem slučaju dobar. ne bi ga ni ja stavljao uz bok Capri i Fordu, on je totalno drugačiji tip režisera. e sad da mu je Interstellar vrhunac ne znam, ne može se reći da Memento, Inception... nisu kreativni i originalni. ovo okretanje biografskim filmovima je nešto novo i ne bi volio da mu to postane jedino, ali tu i tamo je ok.

 

Dunkirk tebi nije nešto, ali jedan Tarantino je izjavio da je remek djelo, ima i to nekakvu težinu.

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Indiana Jones rides again! Zaboravite sve loše ocjene woke filozofa i matorih prdonja 55+ i odite u kino uživati u novom dr. Jonesu i zabavi bez superheroja i hrpe efekata. 2 i pol sata čiste zabave s poprilično sarkazma i auto-ironije na vlastiti lik. Vrlo dobro - 7/10...

9 mjeseci
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Corto_1973 kaže...

Indiana Jones rides again! Zaboravite sve loše ocjene woke filozofa i matorih prdonja 55+ i odite u kino uživati u novom dr. Jonesu i zabavi bez superheroja i hrpe efekata. 2 i pol sata čiste zabave s poprilično sarkazma i auto-ironije na vlastiti lik. Vrlo dobro - 7/10...

 znači dobar je. već sam ga mislio ostaviti za kućno gledanje jer su ga svugdje popljuvali, ali sad kad tako kažeš mogao bi ga pogledati u kinu. idealan film za gledanje u ljetnom kinu. baš me sad zanima kakav je.

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
cauchy kaže...

Pogledao par solidnih filmova u zadnjih par dana.

The Maze Runner (2014)

Nisam imao velika očekivanja i radnja mi je bila zanimljiva tokom cijelog filma. Dobar film, osim završetka koji je nekako razočaravajući. 7/10
 

 

Zašto ti je kraj razočaravajuć? Čisto da provjerim, znaš da postoje još dva nastavka?

 

lovranac kaže...
cvaja997 kaže...

Sounds of freedom. Uff. Tema je nevjerojatna, na zalost oduvijek je prisutna i slabo se govori o tom problemu. Prava manjina, ta tema je glavna, o ovome se suti. Ocjenu nebih stavljao, film je ostavio utisak i kao takav meni osobno je kvalitetan. Vrijedi pogledat.

 Gdje je kod nas moguće pogledati taj film.

 

Trenutno nigdje. Film nisu htjeli producirati veliki studiji, pa je na kraju u produkciju ušao Angel Studios, manja produksijska kuća koja se do sad oslanjala na crowdfunding. Prikazivanje je organizirano samo u SAD-u, i mislim u dijelu Južne Amerike. Hrvati će vjerojatno film moći pogledati tek kad se objavi na nekom od streaming servisa, no pitanje je koji će veći servisi htjeti prikazati film. Angel Studios ima svoj streaming servis, koliko sam skužio, i to besplatan.

 

Glede filmova koje sam nedavno pogledao:

 

Deja Vu - Meni osobno vrlo dobar krimić, prikazuje istragu terorističkog napada u New Orleansu, razdoblje nakon Katrine. Sa zanimljivim twistom (putovanje kroz vrijeme, nešto što volim u filmovima), izvrsnim Denzelom i uvjerljivim Caviezelom. Preporuka.

 

The Last Samurai - Smješten u za Hollywood neuobičajeno razdoblje i mjesto (Japan, kraj 19. stoljeća), film daje uvid u nevolje koje su snašle rečeni Japan uslijed silovitog guranja Japana u moderno doba. U širem kontekstu povijesno točan, pomalo pojednostavljuje prikazuje samuraje i njihovu pobunu protiv sebičnih utjecaja zapadnjački orijentiranih industrijalaca. Tom Cruise u naponu snage, govori japanski , odličan Watanabe, vrlo dojmljiva scenografija. Preporuka.

 

To Catch a Killer - Dobra ideja, loše provedena. Volim Mendelsohna, no ne preporučujem.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
glas_razuma kaže...
cauchy kaže...

Pogledao par solidnih filmova u zadnjih par dana.

The Maze Runner (2014)

Nisam imao velika očekivanja i radnja mi je bila zanimljiva tokom cijelog filma. Dobar film, osim završetka koji je nekako razočaravajući. 7/10
 

 

Zašto ti je kraj razočaravajuć? Čisto da provjerim, znaš da postoje još dva nastavka?

Očekivao sam normalan rasplet događaja na kraju, a ispalo da je kraj samo uvod u sljedeći film. Kao neka serija koja te uvijek ostavi na clifhangeru. Malo sam samo pogledao sljedeći nastavak i nije mi baš bio toliko zanimljiv pa ne mogu baš reći kakav je u cijelosti.

6 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao jučer Oppenheimera. Dosta poznatih glumaca je u filmu i vidi se da su odradili vrhunski posao. Jako mi se sviđa tematika, ali smatram da je previše izdramatizirano sve to skupa. Kad su radili prvi pravi test u pustinji stvorili su toliku tenziju i odugovlačili da sam mislio da će cijeli svemir eksplodirati (a ne "samo" potencijalno cijela atmosfera). No, Oppenheimerov zaključak na kraju je na mjestu te stvarno ne ostavi ravnodušnim. Film se definitivno isplati pogledati i ja ću ga sigurno barem još jednom pogledati kod kuće.

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Corto_1973 kaže...

Indiana Jones rides again! Zaboravite sve loše ocjene woke filozofa i matorih prdonja 55+ i odite u kino uživati u novom dr. Jonesu i zabavi bez superheroja i hrpe efekata. 2 i pol sata čiste zabave s poprilično sarkazma i auto-ironije na vlastiti lik. Vrlo dobro - 7/10...

 

Zabava bez hrpe efekata? Jesi siguran da si gledao pravi film? Ovaj novi Indiana Jones upravo i je za ljubitelje superhero filmova sa hrpom bezumne cgi akcije koja nikako da prestane.

2 godine
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
glas_razuma kaže...

 

Deja Vu - Meni osobno vrlo dobar krimić, prikazuje istragu terorističkog napada u New Orleansu, razdoblje nakon Katrine. Sa zanimljivim twistom (putovanje kroz vrijeme, nešto što volim u filmovima), izvrsnim Denzelom i uvjerljivim Caviezelom. Preporuka.

 Prvo nisam mogao vjerovati da je toliko vremena prošlo od katrine pa sam išao provjeriti i stvarno... a poslije sam se pitao kakve veze ima Deja Vu s katrinom da bi i to pogledao na imdbu i skontao da uopće ne mislim na isti film već na Fallen koji je snimljen dekadu ranije, , btw. meni odličan film s Denzelom, Goodmanom itd.

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
cauchy kaže...

Očekivao sam normalan rasplet događaja na kraju, a ispalo da je kraj samo uvod u sljedeći film. Kao neka serija koja te uvijek ostavi na clifhangeru. Malo sam samo pogledao sljedeći nastavak i nije mi baš bio toliko zanimljiv pa ne mogu baš reći kakav je u cijelosti.

 

Rekao bih da je problem tvoje očekivanje, a ne kako je film okončan. Jer ako ti je to problem, onda ti je problem kako završava većina nastavaka u trilogijama, pa recimo i jedan relativno poznat uradak zvan LOTR, u kojem se i prvi i drugi dio trilogije završavaju tako da uvode u sljedeći nastavak.

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
glas_razuma kaže...
cauchy kaže...

Očekivao sam normalan rasplet događaja na kraju, a ispalo da je kraj samo uvod u sljedeći film. Kao neka serija koja te uvijek ostavi na clifhangeru. Malo sam samo pogledao sljedeći nastavak i nije mi baš bio toliko zanimljiv pa ne mogu baš reći kakav je u cijelosti.

 

Rekao bih da je problem tvoje očekivanje, a ne kako je film okončan. Jer ako ti je to problem, onda ti je problem kako završava većina nastavaka u trilogijama, pa recimo i jedan relativno poznat uradak zvan LOTR, u kojem se i prvi i drugi dio trilogije završavaju tako da uvode u sljedeći nastavak.

 

Pa, u pravu si. Općenito, ne volim serije koje završavaju na clifhangeru ili takve filmove. Ali LOTR mi je vrhunski i mislim da je drugačiji po tome što održava gledateljevo očekivanje time da mu odmah u startu govori da je put dug i naporan i na kraju prvog i drugog filma očito je da nisu stigli na cilj i da još puno toga ostaje, dok ti u Maze Runneru to otkriju tek na kraju. Maze Runner me više podsjeća na nove Marvelove s jeftinom pričom gdje uvijek nastoje posaditi klice za sljedeće spinoffove.

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
cauchy kaže...
glas_razuma kaže...
cauchy kaže...

Očekivao sam normalan rasplet događaja na kraju, a ispalo da je kraj samo uvod u sljedeći film. Kao neka serija koja te uvijek ostavi na clifhangeru. Malo sam samo pogledao sljedeći nastavak i nije mi baš bio toliko zanimljiv pa ne mogu baš reći kakav je u cijelosti.

 

Rekao bih da je problem tvoje očekivanje, a ne kako je film okončan. Jer ako ti je to problem, onda ti je problem kako završava većina nastavaka u trilogijama, pa recimo i jedan relativno poznat uradak zvan LOTR, u kojem se i prvi i drugi dio trilogije završavaju tako da uvode u sljedeći nastavak.

 

Pa, u pravu si. Općenito, ne volim serije koje završavaju na clifhangeru ili takve filmove. Ali LOTR mi je vrhunski i mislim da je drugačiji po tome što održava gledateljevo očekivanje time da mu odmah u startu govori da je put dug i naporan i na kraju prvog i drugog filma očito je da nisu stigli na cilj i da još puno toga ostaje, dok ti u Maze Runneru to otkriju tek na kraju. Maze Runner me više podsjeća na nove Marvelove s jeftinom pričom gdje uvijek nastoje posaditi klice za sljedeće spinoffove.

Maze Runner ima okej priču koju nisu uspjeli kvalitetno odraditi do kraja, a kamoli kvalitetno prenijeti na film. Vjerojatno se kreatori nisu mogli odlučiti hoće li napraviti YA film, ili ozbiljnu pustolovinu, pa je sve skupa ostalo u limbu. Prvi dio mi je bio okej, jer sam prvo pročitao knjigu, pa je bilo zanimljivo pogledati kako sve skupa izgleda na filmu, no drugi i posebno treći dio su vrlo slabi.

 

Kad smo kod Maze Runnera, glavni glumac Dylan O`Brien je 2020. godine snimio Love and Monsters, meni dobru post-apokaliptičnu akcijsku komediju s elementima horora. Preporučujem za večer kad se želite opustiti, a nemate ništa na repertoaru.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice