Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.477
|
čitano: 7.640.729
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Scrapper (2023)

 

Kvalitetna coming of age dramedija. Preporuka.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2024 22:22 (geronimo4661).
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pošto se trenutno priča o Ridley Scott-u, čudi me da nitko nije spomenuo povijesni epic Kingdom of Heaven, kojeg preporučujem ALI isključivo directors cut verziju. Obična verzija je navodno skraćena do besmislenosti (otud i ne tako bajne ocjene i inicijalna prihvaćenost).

 

9/10

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
AFARON kaže...

Pošto se trenutno priča o Ridley Scott-u, čudi me da nitko nije spomenuo povijesni epic Kingdom of Heaven, kojeg preporučujem ALI isključivo directors cut verziju. Obična verzija je navodno skraćena do besmislenosti (otud i ne tako bajne ocjene i inicijalna prihvaćenost).

 

9/10

 Bio je na Tv-u baš neki dan

7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Zadnjih mjesec dana sam pogleda sve i svašta, ap evo moj filmski rezime:

 

Thief - odličan triler iz redateljske palice Michaela Mann-a. James Caan je odličan u ovakvim ulogama, a glazbeno (Tangerine dream) i vizualno je cijeli film na nivou da se i dan danas može smatrati svježim. Topla preporuka 

 

Sleepy Hollow - još jedna suradnja Johnny Deppa-a i Tima Burtona u solidnom horroru. Zanimljiva atmosfera i priča do prve polovice filma, ali cijeli misterij onda skoro biva riješen uz određen twist na kraju. Moglo je i bolje.

 

Christmas Carol -  najbolja ekraniazcija (iako animirana) navedene priče o Ebenezeru Scroogeu. Jim Carrey je izvrstan i iako ima svijelih trenutaka, priča i atmosfera su podosta mračni pa nije baš za manju djecu. 

 

Blodd Simple - jedan od prvih (ako ne i prvi) film braće Cohen. Odličan neo noir triler s glumcima koji će kasnije činiti okosnicu suradnje s braćom. Emmet Walsh kao ljigavi privatni detektiv fenomenalan!

 

Toy Soldiers - zanimljiv spin na Die Hard gdje ovog puta učenici u američkoj školi postaju taoci opasnog narko kartela. Solidan akcijski film s atmoferom Goonies-a (Sean Astin je i protagonist u ovome), ali spinom akcijskog filma.

 

Ravenous - meni osobno najdraži western horror. Zanimljiv spoj horrora, povijesne drame i crne komedije s odličnim glumcima. Ako vas uvod ne učini gladnim neznam što hoće . Robert Carlyleu je ovo uz Trainspotting definitivno najbolji film.

 

The Secret Life of Walter Mitty - lijep film s posvetom svim nama koji smo šljakeri od 8-16h. Ben Stiller standardno dobar i

I want to believe
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Perfect Days (2023) - zadnji film Wima Wendersa... tko voli Wendersa voljet će i ovaj uradak i time je sve rečeno... pogledati, pod obavezno...

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Corto_1973 kaže...

Perfect Days (2023) - zadnji film Wima Wendersa... tko voli Wendersa voljet će i ovaj uradak i time je sve rečeno... pogledati, pod obavezno...

 

Ako nije tajna, gdje si to uspio odgledati?Svako malo provjeravam "videoteke" da nije došao i za sada ništa.

 

Edit:link nabavljen

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.1.2024 17:42 (geronimo4661).
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

jučer je bio neki "car movie" day pa se pogledalo

- Race for Glory: Audi vs. Lanciahttps://www.imdb.com/title/tt20112600/ - film o rally rivalstvu između Audija i Lancie s početka 80ih, dosta toga iz filma može biti poznato ljudima koji su pratili Top Gear i posebnu epizodu o Lancii gdje su spomenute neke anegdote koje se pojavljuju u samom filmu. Film kao film - prosječan, šteta što nije imao nešto veći budžet (vidljivo dosta kroz cijeli film), ali i dalje je nešto bolji od onog o Lamborghiniju.

 

- Ferrarihttps://www.imdb.com/title/tt3758542/ - ne znam, očekivao sam više, Adam Driver solidan u ulozi Enza, ali mi je nekako taj Enzo bolje/realnije prikazan u sporednoj ulozi iz Howardovog Rush-a (iako je tu u pozadini i jako malo se pojavljuje), Penelope Cruz kao njegova žena Laura mi je puno uvjerljivija. Shailene Woodley (Divergent/The Mauritanian/To Catch A Killer) u ulozi njegove ljubavnice/druge žene - totalni promašaj. Možda bi mi film bio bolji da su ga radili Talijani i da je cijeli na talijanskom - ne znam...

 

slučajno se potrefilo da sam dan prije ova dva filma opet pogledao gore spomenuti Rush - taj mi je za ova dva filma remek djelo.

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
NEFARIOUS iz 2023.
Ostao sam zatecen. Odavno nevidjeh tako nesto dobro ispricano.
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Spacecraft kaže...
NEFARIOUS iz 2023.
Ostao sam zatecen. Odavno nevidjeh tako nesto dobro ispricano.

Indiana Jones :D. , nisam ga prepozano, koliko se promjenio 

9 mjeseci
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Corto_1973 kaže...

Perfect Days (2023) - zadnji film Wima Wendersa... tko voli Wendersa voljet će i ovaj uradak i time je sve rečeno... pogledati, pod obavezno...

 ovome se baš radujem. 

9 mjeseci
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Brki1994 kaže...

Zadnjih mjesec dana sam pogleda sve i svašta, ap evo moj filmski rezime:

 

Thief - odličan triler iz redateljske palice Michaela Mann-a. James Caan je odličan u ovakvim ulogama, a glazbeno (Tangerine dream) i vizualno je cijeli film na nivou da se i dan danas može smatrati svježim. Topla preporuka 

 

Sleepy Hollow - još jedna suradnja Johnny Deppa-a i Tima Burtona u solidnom horroru. Zanimljiva atmosfera i priča do prve polovice filma, ali cijeli misterij onda skoro biva riješen uz određen twist na kraju. Moglo je i bolje.

 

Christmas Carol -  najbolja ekraniazcija (iako animirana) navedene priče o Ebenezeru Scroogeu. Jim Carrey je izvrstan i iako ima svijelih trenutaka, priča i atmosfera su podosta mračni pa nije baš za manju djecu. 

 

Blodd Simple - jedan od prvih (ako ne i prvi) film braće Cohen. Odličan neo noir triler s glumcima koji će kasnije činiti okosnicu suradnje s braćom. Emmet Walsh kao ljigavi privatni detektiv fenomenalan!

 

Toy Soldiers - zanimljiv spin na Die Hard gdje ovog puta učenici u američkoj školi postaju taoci opasnog narko kartela. Solidan akcijski film s atmoferom Goonies-a (Sean Astin je i protagonist u ovome), ali spinom akcijskog filma.

 

Ravenous - meni osobno najdraži western horror. Zanimljiv spoj horrora, povijesne drame i crne komedije s odličnim glumcima. Ako vas uvod ne učini gladnim neznam što hoće . Robert Carlyleu je ovo uz Trainspotting definitivno najbolji film.

 

The Secret Life of Walter Mitty - lijep film s posvetom svim nama koji smo šljakeri od 8-16h. Ben Stiller standardno dobar i

Sleepy Hollow mi nije bio nešto posebno dobar. volim Burtona, ali ovaj mi je bio onako, meh.

 

Toy Soldiers sam gledao jako davno, ostao mi je u ok sjećanju, pitanje kakav bi danas dojam ostavio.

 

Walter Mitty sam gledao u kinu i bio mi je odličan, baš zabavan uz super soundtrack. 

 

ostale nisam pogledao, ali budem.

 

13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Beekeper - još jedna copy paste uloga Stathama. Ako želite pustit mozak na pašu i ne razmišljat previše, ok za pogledati, ima dijelova na koje se možete smijati kako lik ide okolo i ubija ekipu. Priča sama po sebi, realno, nebitna i svi znamo kako će završiti. Glavni ženski lik, dobio sam malo proljev dok ju slušam...mama ti se ubije radi nekih gnjida koji doslovce iskorištavaju i pljačkaju i što sve ne ove ranjive skupine stanovništva, e netko ih ide srediti, a ne ne, ja sam dala prisegu, moram ga zaustaviti pošto poto u njegovu naumu, jebeš to što se radi tih ljudi ubila moja mama van svega drugog zla što čine...onak, seriously...upucaj se odmah sad.

Svi su naravno mega nesposobni, neovisno o tome da li su SWAT, seal, tajna služba ili tko već, statham ide okolo i vecinu njih sredi bez da uopće ima oružje...još ti najveci problem pruži lik koji je invalid . Tako da ono, ako vam se gleda ja sam Bog Isus, nedodirljiv, doslovce nema tog metka koji mene može pogoditi, ovo je film za vas :D

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Fallen87 kaže...

The Beekeper - još jedna copy paste uloga Stathama. Ako želite pustit mozak na pašu i ne razmišljat previše, ok za pogledati, ima dijelova na koje se možete smijati kako lik ide okolo i ubija ekipu. Priča sama po sebi, realno, nebitna i svi znamo kako će završiti. Glavni ženski lik, dobio sam malo proljev dok ju slušam...mama ti se ubije radi nekih gnjida koji doslovce iskorištavaju i pljačkaju i što sve ne ove ranjive skupine stanovništva, e netko ih ide srediti, a ne ne, ja sam dala prisegu, moram ga zaustaviti pošto poto u njegovu naumu, jebeš to što se radi tih ljudi ubila moja mama van svega drugog zla što čine...onak, seriously...upucaj se odmah sad.

Svi su naravno mega nesposobni, neovisno o tome da li su SWAT, seal, tajna služba ili tko već, statham ide okolo i vecinu njih sredi bez da uopće ima oružje...još ti najveci problem pruži lik koji je invalid . Tako da ono, ako vam se gleda ja sam Bog Isus, nedodirljiv, doslovce nema tog metka koji mene može pogoditi, ovo je film za vas :D

 Taman sam mislio napisat vez ovog filma,ali sve si rekao...ono sto ocekivam od njegovih filmova to i dobijem...top odmor pogotovo kad umoran se zavalis uvecer na kaucu.

Origin_Steam: hrka11
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Fabelmans 9/10

 

U zadnje vrijeme baš teško pronađem dobar film koji mi drži pažnju, ali ovaj je u tome uspio. Životna priča Spielberga koja drži pažnju od samog početka do kraja. Film traje 2 i pol sata, ali to proleti. Atmosfera odlična,  kao i rad kamerom, baš je ulovljeno to razdoblje. Glumci odlična, priča isto tako. Moja preporuka!

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mmafan kaže...

The Fabelmans 9/10

 

U zadnje vrijeme baš teško pronađem dobar film koji mi drži pažnju, ali ovaj je u tome uspio. Životna priča Spielberga koja drži pažnju od samog početka do kraja. Film traje 2 i pol sata, ali to proleti. Atmosfera odlična,  kao i rad kamerom, baš je ulovljeno to razdoblje. Glumci odlična, priča isto tako. Moja preporuka!

 Pogledao prije par mjeseci... i gadno se razočarao... negledljivo... ekipa 50+ recite da nisam jedini...

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
hrka11 kaže...
Fallen87 kaže...

The Beekeper - još jedna copy paste uloga Stathama. Ako želite pustit mozak na pašu i ne razmišljat previše, ok za pogledati, ima dijelova na koje se možete smijati kako lik ide okolo i ubija ekipu. Priča sama po sebi, realno, nebitna i svi znamo kako će završiti. Glavni ženski lik, dobio sam malo proljev dok ju slušam...mama ti se ubije radi nekih gnjida koji doslovce iskorištavaju i pljačkaju i što sve ne ove ranjive skupine stanovništva, e netko ih ide srediti, a ne ne, ja sam dala prisegu, moram ga zaustaviti pošto poto u njegovu naumu, jebeš to što se radi tih ljudi ubila moja mama van svega drugog zla što čine...onak, seriously...upucaj se odmah sad.

Svi su naravno mega nesposobni, neovisno o tome da li su SWAT, seal, tajna služba ili tko već, statham ide okolo i vecinu njih sredi bez da uopće ima oružje...još ti najveci problem pruži lik koji je invalid . Tako da ono, ako vam se gleda ja sam Bog Isus, nedodirljiv, doslovce nema tog metka koji mene može pogoditi, ovo je film za vas :D

 Taman sam mislio napisat vez ovog filma,ali sve si rekao...ono sto ocekivam od njegovih filmova to i dobijem...top odmor pogotovo kad umoran se zavalis uvecer na kaucu.

 

možda i najbedastiji akcić sa Stathamom do sad... isto nisam očekivao previše, samo zabavu u razini The Mechanic i\ili Transporter, ali ovo je baš za ispod 5\10 ocjenu (loša gluma do bola, ne znam kaj je Jeremy Ironsu trebala ova uloga itd.)

 

s druge strane preporuka za Blackberry - https://www.imdb.com/title/tt21867434

13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Corto_1973 kaže...
Pogledao prije par mjeseci... i gadno se razočarao... negledljivo... ekipa 50+ recite da nisam jedini...
mmafan kaže...

The Fabelmans 9/10

 Pogledao prije par mjeseci... i gadno se razočarao... negledljivo... ekipa 50+ recite da nisam jedini...

 

 odličan film

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2024 10:03 (NemaVeze).
5 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Corto_1973 kaže...
mmafan kaže...

The Fabelmans 9/10

 

U zadnje vrijeme baš teško pronađem dobar film koji mi drži pažnju, ali ovaj je u tome uspio. Životna priča Spielberga koja drži pažnju od samog početka do kraja. Film traje 2 i pol sata, ali to proleti. Atmosfera odlična,  kao i rad kamerom, baš je ulovljeno to razdoblje. Glumci odlična, priča isto tako. Moja preporuka!

 Pogledao prije par mjeseci... i gadno se razočarao... negledljivo... ekipa 50+ recite da nisam jedini...

 Ako generacija kaze da ne valja necu ni pokusavati.....

13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Corto_1973 kaže...
mmafan kaže...

The Fabelmans 9/10

 

U zadnje vrijeme baš teško pronađem dobar film koji mi drži pažnju, ali ovaj je u tome uspio. Životna priča Spielberga koja drži pažnju od samog početka do kraja. Film traje 2 i pol sata, ali to proleti. Atmosfera odlična,  kao i rad kamerom, baš je ulovljeno to razdoblje. Glumci odlična, priča isto tako. Moja preporuka!

 Pogledao prije par mjeseci... i gadno se razočarao... negledljivo... ekipa 50+ recite da nisam jedini...

 Neću reći negledljivo, pogledao sam ga prije par mjeseci, mislim da sam čak i napisao ovdje osvrt negdje. Ok je ali nekako jako mlako i loše za Spielberga.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
7 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Pogledao Tetris. Zanimljiva tema, previše dramatizacije.
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Poor Things

 

Ne propustite ovo dok je još u kinima, preporuka.

 

 

Plus: jako zabavan, unikatan, potiče na razmišljanje

 

Blagi minus: mnoštvo seks scena

 

 

Woke alert (za one kojima to smeta, meni ne): jedna kratka women on women scena, par crnih glumaca

 

 

9,5/10

16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Šta kad prestane igrat u kinu se bu usmrdio, ili više ne bude tako dobar 

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Pa nemas ga gdje onda gledat dok ne dodje na torrent ili na neki stream service.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2024 18:30 (AFARON).
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ma imam gledat da sad krenem do penzije ih nebi pogledao 

Pogledat ću film svakako, hvala na info kolega

13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Society of the Snow

 

 Jedna od najgorih avionskih nesreća u povijesti, kada se urugvajski let broj 571 srušio na putu od Montevidea do Santiaga u Čileu 70-ih. Priča koju svi znamo ali vrijedi pogledati ovaj film.  8/10

13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
HOME123456 kaže...

Society of the Snow

 

 Jedna od najgorih avionskih nesreća u povijesti, kada se urugvajski let broj 571 srušio na putu od Montevidea do Santiaga u Čileu 70-ih. Priča koju svi znamo ali vrijedi pogledati ovaj film.  8/10

 Hvala na preporuci. Sjećam se Američke verzije iz 93', odličan film.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
HOME123456 kaže...

Society of the Snow

 

 Jedna od najgorih avionskih nesreća u povijesti, kada se urugvajski let broj 571 srušio na putu od Montevidea do Santiaga u Čileu 70-ih. Priča koju svi znamo ali vrijedi pogledati ovaj film.  8/10

 

Neki dan ja čitam knjigu, a žena pored mene i gleda taj film na netflixu, a ja nemam pojma koji je uopće film u pitanju i o čemu se radi i . I sad normalno uvijek to malo odvlači pozornost od čitanja pa ja bacim koji put pogled da vidim šta se događa. I vidim ja to meni izgleda poznata priča, pitam ja svoju ženu jel to po istinitom događaju, kaže ona da je, pa ju pitam jel zna ona šta će se tu događati, kaže ona nema pojma, pa reko oni će jesti svoje mrtve, a ona mislilia da ju muljam. I na kraju, tu večer nešto kasnije je išla povraćati, al dobro trudna je pa tko zna šta je uzrok. 

 

Uglavnom, na kraju sam i ja gledao film i mislim da je dosta dobro snimljen, i čak su uspjeli prikazati težinu situacije bez pokazivanja previše baš ružnih scena. Mislim da su stvarno minimalno prikazali kako jedu to što jedu. Ali svejedno je bilo uznemirujuće i moram priznati da sam se danima pitao jel bi uspio osobno to napraviti da preživim. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2024 8:49 (Cansee).
16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Rekao idem pogledati Lift (2024), vidim dobri glumci iako loša ocjena. Ocjena je zaslužena, šit od filma.

Ne kužim ja to, dobri i poznati glumci, a CGI kao da sam ja radio, priča kao da sam se s frendovima napio i pričali lovačke priče. Baš me razočaralo sve. Zaobići.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Cansee kaže...
HOME123456 kaže...

Society of the Snow

 

 Jedna od najgorih avionskih nesreća u povijesti, kada se urugvajski let broj 571 srušio na putu od Montevidea do Santiaga u Čileu 70-ih. Priča koju svi znamo ali vrijedi pogledati ovaj film.  8/10

 

Neki dan ja čitam knjigu, a žena pored mene i gleda taj film na netflixu, a ja nemam pojma koji je uopće film u pitanju i o čemu se radi i . I sad normalno uvijek to malo odvlači pozornost od čitanja pa ja bacim koji put pogled da vidim šta se događa. I vidim ja to meni izgleda poznata priča, pitam ja svoju ženu jel to po istinitom događaju, kaže ona da je, pa ju pitam jel zna ona šta će se tu događati, kaže ona nema pojma, pa reko oni će jesti svoje mrtve, a ona mislilia da ju muljam. I na kraju, tu večer nešto kasnije je išla povraćati, al dobro trudna je pa tko zna šta je uzrok. 

 

Uglavnom, na kraju sam i ja gledao film i mislim da je dosta dobro snimljen, i čak su uspjeli prikazati težinu situacije bez pokazivanja previše baš ružnih scena. Mislim da su stvarno minimalno prikazali kako jedu to što jedu. Ali svejedno je bilo uznemirujuće i moram priznati da sam se danima pitao jel bi uspio osobno to napraviti da preživim. 

 Osobno ne vidim problem u takvoj situaciji, još ako slucajno imaš malo vatre da fino to ugriješ i zapeces da nije baš sushi varijanta...kad si dovoljno gladan doma vec postaneš lud, da danima ne jedem, mislim da bi iluzije bilo kakvog morala ili cega već jako brzo odletile kroz prozor, bar u mojem slučaju. Film kao takav, gledao sam stari i ostao mi je u dobrom sijećanju, ovaj sam na polovici zakljucio da mi se ne gleda više jer mi je jednostavno dosadnjikav i znam kompletnu radnju kako završava.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice