Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.433
|
čitano: 7.550.982
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao Dune prvi dio da vidim u čemu je hajp. Vizuali super, zvuk na kućnom kinu odličan. Radnja....ne znam kako film može trajati 2:40h a da se ništa posbeno ne događa pa čak niti je cliffhanger napet da bih sad otišao u kino i pogledati drugi dio.

 

Preporuka za neki true crime film za nedjelju večer?

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ivic55 kaže...

Pogledao Dune prvi dio da vidim u čemu je hajp. Vizuali super, zvuk na kućnom kinu odličan. Radnja....ne znam kako film može trajati 2:40h a da se ništa posbeno ne događa pa čak niti je cliffhanger napet da bih sad otišao u kino i pogledati drugi dio.

 

Preporuka za neki true crime film za nedjelju večer?

 Upravo ovo je problem koji sam očekivao kod svih gledatelja prvog dijela koji nisu čitali kjnigu/e.

Političko/religijsko/ekološki/mistično/pseudopovijesna kompleksnost knjige nije nikako mogla biti prenesena na ekran u jednom filmu, ako koliko da je trajao. Serija bi to mogla.

 

No, s drugim dijelom svi navedeni aspekti počinju poprimati svoj smisao čak i na ekranu. Kad jednom bude završena ekranizacija kompletne sage, vjerovatno će to biti zaokružena cjelina.

 

 

Zbog svega, ipak preporuka, pogledati i drugi dio.

morrisoN
7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Malo klasika:

 

Starship Troopers - nakon Helldiversa 2, ovaj film mi je bio uvertira za godišnji odmor. Pogledao sam ga nemali broj puta i svaki put mi je jednako dobar. Dijlalozi su namjerno klišejizirani, CGI za ono vrijeme je super i cijela satira oko "demokracije" je super izvedena. Tko nije pogledao, pravac na torrent!

 

Judge Dreed - kao klinac sam obožavao ovaj film (uključujući i Schumacherove Batman-e) i odlučih ga pogledati nakon dosta vremena. Produkcijski je film na nivou (Šesti element je vizualno najbliži ovom filmu ako tražite nešto slično). Stallone kao glavni lik nije loš, ali previše ambicioznu priču strpati u 90 minuta nije baš jednostavno. Moglo je to biti puno bolje, ali i ovako je zabavno za pogledati.

 

The Hitcher - kultni horror klasik iz 80tih je postao sve bolji i bolji što je stariji. Jednostavna premisa i Rutger Hauer kao glavni negativac čine ovaj film i više nego zabavnim. Pogledati prije puta 

 

The Replacement Killers - John Woo-ov film koji nije film John Woo-a (iako je isti producent). Odlična bezumna akcija od početka do kraja (uvod je odličan).

 

The Vanishing - prvo moram naglasiti da mi je žao da ovaj film nisam ranije pogledao. Ovaj low key nizozemski psihološki "horor" triler iz 1988. je naprosto odličan i jeziv sve do samog kraja koji nije toliko šokantan kao što su ga kritike opisale (američke kritike), ali je svejedno uzmenirujući zbog same premise film. Preporuka pod obavezno za pogledati i izbjegavati američki remake iz 1993. dok ne pogledajte ovaj.

I want to believe
9 mjeseci
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Brki1994 kaže...

Malo klasika:

 

Starship Troopers - nakon Helldiversa 2, ovaj film mi je bio uvertira za godišnji odmor. Pogledao sam ga nemali broj puta i svaki put mi je jednako dobar. Dijlalozi su namjerno klišejizirani, CGI za ono vrijeme je super i cijela satira oko "demokracije" je super izvedena. Tko nije pogledao, pravac na torrent!

 

Judge Dreed - kao klinac sam obožavao ovaj film (uključujući i Schumacherove Batman-e) i odlučih ga pogledati nakon dosta vremena. Produkcijski je film na nivou (Šesti element je vizualno najbliži ovom filmu ako tražite nešto slično). Stallone kao glavni lik nije loš, ali previše ambicioznu priču strpati u 90 minuta nije baš jednostavno. Moglo je to biti puno bolje, ali i ovako je zabavno za pogledati.

 

The Hitcher - kultni horror klasik iz 80tih je postao sve bolji i bolji što je stariji. Jednostavna premisa i Rutger Hauer kao glavni negativac čine ovaj film i više nego zabavnim. Pogledati prije puta 

 

The Replacement Killers - John Woo-ov film koji nije film John Woo-a (iako je isti producent). Odlična bezumna akcija od početka do kraja (uvod je odličan).

 

The Vanishing - prvo moram naglasiti da mi je žao da ovaj film nisam ranije pogledao. Ovaj low key nizozemski psihološki "horor" triler iz 1988. je naprosto odličan i jeziv sve do samog kraja koji nije toliko šokantan kao što su ga kritike opisale (američke kritike), ali je svejedno uzmenirujući zbog same premise film. Preporuka pod obavezno za pogledati i izbjegavati američki remake iz 1993. dok ne pogledajte ovaj.

 +1 za Vanishing.

13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

28 Days Later

 

Ako niste gledali, preporuka 8/10

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
HOME123456 kaže...

28 Days Later

 

Ako niste gledali, preporuka 8/10

 Pogledaj i nastavak ako nisi 28 weeks later, meni još bolji.

i 28 years later je dobio zeleno svjetlo za snimanje.

16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Kad se vec reklamiraju filmovi sa danima u imenu onda ima jedan solidan sa vampirima :)
30 Days of Night
To je po meni "realna" verzija vampira.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2024 8:37 (NEW_MAN).
15 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
NEW_MAN kaže...

Kad se vec reklamiraju filmovi sa danima u imenu onda ima jedan solidan sa vampirima :)
30 Days of Night
To je po meni "realna" verzija vampira.

ovaj film i "let the right one in".

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Nesto gore u zivotu nisam gleda..dobro moras i to nekad!Jake Gyllenhan prodao dušu vragu/novcu..1/10
AUDIOFIL
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Baš toliko loše? Nije ni za 'mozak na pašu' film?
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
volegradele kaže...
Nesto gore u zivotu nisam gleda..dobro moras i to nekad!Jake Gyllenhan prodao dušu vragu/novcu..1/10

 

evo honest trailer od neki dan za originalnu verziju filma :)

 

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Da,da i mislio sam se da je remake di je glumio Swayze..
Ne nazalost nije ni za ubit vrime..jedino ako si fan McGregora
AUDIOFIL
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

After Hours

 

 Film koje trebate pogledati ako već niste, preporuka 7/10

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
volegradele kaže...
Nesto gore u zivotu nisam gleda..dobro moras i to nekad!Jake Gyllenhan prodao dušu vragu/novcu..1/10

 Inače sam fan njegovih filmova, i njegovog čudaštva, iako realno kao i puno drugih glumaca uvijek glumi isti lik samo u drugoj situaciji. Ovaj još nisam gledao i sad sam još više zaintrigiran jel stvarno loš ili meni bude ok. Kad smo kod njegovog čudaštva već dugo tvrdim da bi on trebao biti Joker u nekom od Batman filmova, pa sam odlučio AI-u dati jednostavni prompt Jake Gyllenhal as Joker. Usput preporuka za njegov Nightcrawler, i Ambulance.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pain Hustlers

https://www.imdb.com/title/tt15257160/

 

inspirirano istinitim događajima oko farmaceutske kompanije Insys Therapeutics i lijeka Subsys (u filmu su izmjenjeni nazivi istih, kao i aktera)

zgodno za pogledati kako funkcionira svijet lobiranja u tim krugovima - od big pharma-e do običnih liječnika...

 

Nyad

https://www.imdb.com/title/tt5302918/

također inspirirano istinitim događajima i plivačicom maratonkom koja i u svojim 60im godinama života nije odustala od svojeg životnog cilja - preplivati rutu od Kube do Floride...

Odlične Annette Benning u glavnoj i Jodie Foster u sporednoj ulozi

 

ps: kolega iznad je spomenuo Nightcrawler - slažem se, odličan film i glavna uloga, Ambulance nešto manje - ali dovoljno dobar za ubit kokice...

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2024 16:29 (60nine).
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Road House preporuka....

6 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Da, Road house, preporuka. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
9 mjeseci
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
HOME123456 kaže...

After Hours

 

 Film koje trebate pogledati ako već niste, preporuka 7/10

 baš sam ga i ja pogledao prije par dana. Dobar film, od mene isto 7 od 10. Scorsese 

5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Artem kaže...

Road House preporuka....

 

cvaja997 kaže...

Da, Road house, preporuka. 

 Blago nama ako ovo preporucujete...

Film je smijurija. Radje pogledajte original sa Patrick Swayze Kelly Lynch Sam Elliott

 

Ovo je bezveze... Losa prica kopirana iz prvog filma glupavi dijalozi lose scene borbi... Za sve koji su gledali oroginal preksociti a oni koji nisu pogledajte original a ovo preskocite....

 

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Za nekog ko je UFC fan i ko je odgledao svaku McGregorevu borbu ovo je must-see.

 

Ako ne poznaješ osobu na slici zaobiđi film i drži se ovih nostalgičara.

 

Who the fuk is this guy?

 

Edit: *Preporuka za UFC fanove ne za nerdove

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2024 21:05 (Artem).
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Posmatrač kaže...
Artem kaže...

Road House preporuka....

 

cvaja997 kaže...

Da, Road house, preporuka. 

 Blago nama ako ovo preporucujete...

Film je smijurija. Radje pogledajte original sa Patrick Swayze Kelly Lynch Sam Elliott

 

Ovo je bezveze... Losa prica kopirana iz prvog filma glupavi dijalozi lose scene borbi... Za sve koji su gledali oroginal preksociti a oni koji nisu pogledajte original a ovo preskocite....

 

 Ako sam mogao primjetiti ti svaki film ovdje hejtaš, ako se dobro sjećam hejtao si John Wick??

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
To je generalni jezik interneta danas, ako hoćeš glumit filmofila, samo se pokenjaj po nečem novom i uzdiši za prošlim vremenima.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...
To je generalni jezik interneta danas, ako hoćeš glumit filmofila, samo se pokenjaj po nečem novom i uzdiši za prošlim vremenima.

 Pa da kao to su filmski kritičar par ekselans svaki film mora da bude masterpeace u pozadini Moztart da radi muziku a Pikaso koreografija

6 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Bože, naravno da sam pogledao i gledao original. To ne znači da mi je ovaj sa ludim poremećenim Ircem bio i treba biti loš. Lik je sa prvom sekundom u kadru izmamio bolesni osmijeh na moje lice. Da ne spoilam što i kako, neka ljudi pogledaju. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Artem kaže...

Za nekog ko je UFC fan i ko je odgledao svaku McGregorevu borbu ovo je must-see.

 

Ako ne poznaješ osobu na slici zaobiđi film i drži se ovih nostalgičara.

 

Who the fuk is this guy?

 

Edit: *Preporuka za UFC fanove ne za nerdove

 

Artem kaže...
Posmatrač kaže...
Artem kaže...

Road House preporuka....

 

cvaja997 kaže...

Da, Road house, preporuka. 

 Blago nama ako ovo preporucujete...

Film je smijurija. Radje pogledajte original sa Patrick Swayze Kelly Lynch Sam Elliott

 

Ovo je bezveze... Losa prica kopirana iz prvog filma glupavi dijalozi lose scene borbi... Za sve koji su gledali oroginal preksociti a oni koji nisu pogledajte original a ovo preskocite....

 

 Ako sam mogao primjetiti ti svaki film ovdje hejtaš, ako se dobro sjećam hejtao si John Wick??

 

m77 kaže...
To je generalni jezik interneta danas, ako hoćeš glumit filmofila, samo se pokenjaj po nečem novom i uzdiši za prošlim vremenima.

 

Artem kaže...
m77 kaže...
To je generalni jezik interneta danas, ako hoćeš glumit filmofila, samo se pokenjaj po nečem novom i uzdiši za prošlim vremenima.

 Pa da kao to su filmski kritičar par ekselans svaki film mora da bude masterpeace u pozadini Moztart da radi muziku a Pikaso koreografija

 

cvaja997 kaže...

Bože, naravno da sam pogledao i gledao original. To ne znači da mi je ovaj sa ludim poremećenim Ircem bio i treba biti loš. Lik je sa prvom sekundom u kadru izmamio bolesni osmijeh na moje lice. Da ne spoilam što i kako, neka ljudi pogledaju. 

 Koji ste vi likovi. Vi date svoje misljenje ja dam svoje i sta bude? Ekipa se digne na zadnje noge zato sto se ne slazem sa vasim misljenjem? A ko ste vi? Vjerovatno sam pogledao filmova vise nego vi svi zajedno pa opet ne kenjam po vama.... To se zove tolerancija i postovanje a kad odrastete mozda i shvatite sta to znaci...

Film je smece i zasluzuje jedva ali jedva prolaznu ocjenu a to sto vi ne znate ili ne zelite da znate za bolje to je vas problem. Po bama svaki film zasluzuje 9.

 Nisam srao po john wicku vec po John wicku 4 koji je smece i sramota za serijal. Ali sto je najgore za ovo je masterpiece....

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Da zadnji Wick je katastrofa..ili smo mozda mi ostarili..🤷‍♂️😀..ma nee jednostavno je los
AUDIOFIL
14 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Meni je svaki john wick jako dosadan film. Jedino je prvi dio bio zanimljiv mozda do pola.
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

John Wick 4 i Mission Impossible Dead Reckoning najbolje akcije u 2023, Wick ima nevjerovatne scene takav rad kamere neviđen do sada plus Donnie Yen je tu ne vidim šta ne valja.

Ovu ekipu što komentariše filmove opisao je Kevin Hart:

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2024 11:23 (Artem).
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Artem kaže...

John Wick 4 i Mission Impossible Dead Reckoning najbolje akcije u 2023, Wick ima nevjerovatne scene takav rad kamere neviđen do sada plus Donnie Yen je tu ne vidim šta ne valja.

Ovu ekipu što komentariše filmove opisao je Kevin Hart:

 Ma nema ti se smisla raspravljat,ukusi su razliciti i tu sve staje...ali slazem se s ovim iznad napisanim...seri po svemu novom,govori kako je sve prije bilo bolje i kako si glup jer ne kuzis ti to "ono nesto,nemoj slucajno pohvalit nesto drkucije,novije...nije to samo kod filmova nego opcenito u svemu od glazbe,filmova,serija pa sveg po redu...

Pogledao sam pun k...filmova i vrhunski su mi filmovi kao 12 angry man,Parazit,Scent of a woman itd ali isto tako sam gledao i pasu mi avengersi i sve to skupa s njima...niti mi pada na pamet kenjat po tvom misljenju ili necijem drugom jer je drukcije od mog ili jer je to film "za djecu" ili nazovi kako oces...nakon posla i citavog dana nemam volje gledat usranu dramu di se moram koncetrirat da pohvatam sve ili di su teske teme,lakse mi je upalit neku "sracku" mozak na pasu svakako zaspem,normalno da ne idu ta dva filma skupa u istu recenicu ali jbga nekad mi pase to,nekad to...

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
hrka11 kaže...
Artem kaže...

John Wick 4 i Mission Impossible Dead Reckoning najbolje akcije u 2023, Wick ima nevjerovatne scene takav rad kamere neviđen do sada plus Donnie Yen je tu ne vidim šta ne valja.

Ovu ekipu što komentariše filmove opisao je Kevin Hart:

 Ma nema ti se smisla raspravljat,ukusi su razliciti i tu sve staje...ali slazem se s ovim iznad napisanim...seri po svemu novom,govori kako je sve prije bilo bolje i kako si glup jer ne kuzis ti to "ono nesto,nemoj slucajno pohvalit nesto drkucije,novije...nije to samo kod filmova nego opcenito u svemu od glazbe,filmova,serija pa sveg po redu...

Pogledao sam pun k...filmova i vrhunski su mi filmovi kao 12 angry man,Parazit,Scent of a woman itd ali isto tako sam gledao i pasu mi avengersi i sve to skupa s njima...niti mi pada na pamet kenjat po tvom misljenju ili necijem drugom jer je drukcije od mog ili jer je to film "za djecu" ili nazovi kako oces...nakon posla i citavog dana nemam volje gledat usranu dramu di se moram koncetrirat da pohvatam sve ili di su teske teme,lakse mi je upalit neku "sracku" mozak na pasu svakako zaspem,normalno da ne idu ta dva filma skupa u istu recenicu ali jbga nekad mi pase to,nekad to...

Pa da, na kraju ne znam koliko su ljudi netolerantni da ne mogu pogledati Road House kada dođeš umoran sa vana ili sve mora biti vrh filmske industrije pa da ti sjedneš i gledaš.

 

Nema poente u raspravljanju nego neka svako napiše film i ispod napiše zašto je loš ili dobar nego ovako neko napiše film a odgovor je tipa: "Zašto to preporučujete? To ne bih gleda da me prisile" itd, to se uglavnom događa u ovoj temi u posljednje vrijeme. Oduzimamo prostor ljudima koji su pisali recenzije filmova u ovoj temi.

 

Glupo je da branim film jer te neko stavlja u defanzivnu poziciju uostalom ima trailer pa neka svako pogleda prije gledanja očigledno da je za mnoge loša preporuka.

 

Evo baš bih volio da mi @Promatrač preporuči 10 filmova da imam šta gledati, čovjek ni ne gleda filmove a komentariše 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice