Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.729
|
čitano: 7.938.275
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Once Upon a Time... in Hollywood (2019)

 

Koliko sam škart filmova pogledao, ovaj je doktorski. Ja sam ga pogledao s jednom pauzom (večerao sam) i drago mi je da je tako bilo jer sam ga odgledao poprilično svjež. Film je malo dulji i ima dosta dijaloga, čovjek treba biti skoncentriran, tako da mi je shvatljivo da je nešto lošiji dojam kod ovih što su ga gledali u kinu u onim neudobnim sjedalima u kojima ti leđa propadnu i zaboli te kičma. Ljudi ovom filmu najčešće zamjeraju radnju, al' što će ti neka specijalna radnja kad DiCaprio, Pitt i ostali glumci u svakoj sceni briljiraju. Film je baš specifičan i zbog toga mi se sviđa. Ništa manje od Tarantina nisam ni očekivao. I uopće ga ne bih uspoređivao s ostalim Tarantinovim filmovima, ovaj je film zasebna priča i odličan je kao i ostatak. 

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

isto ga (ponovo) pogledao sinoć jer je bio na Star Movies...

klasični Tarantino + alternativna povijest oko ubojstva Sharon Tate (šbb-kbb shema)

 

A quiet place - Day One - solidan prequel, ništa extra, ali dovoljno za ubit večer...

 

novi Bad Boysi - po meni puno bolje odrađeno milkanje stare slave od Axel F-a i bolji akcić od prošlog djela BB-a...

8 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Highlander

 

Sinoc na hrt1... sto reci.... 80-te u najboljem izdanju, hrpa statista, cheesy (za danasnje vrijeme) specijalni efekti, muzika by Queen.... tesko da moze bolje za zabavu u vrucim ljetnjim nocima.

 

Ako postoji netko tko nije gledao, mislim, ono, sto ce ceka.....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Highlander

 

Vratio preko maxtv snimalice na film. Ljudi bježite od ovog. Smiješan film, smiješan koncept. Razumijem nostalgično gledanje, ali za ozbiljno gledanje ovo je smiješno. Preskočiti.

 

Enemy at the Gate (2001)

 

Jude Law ljigav, sporedna glumica iz mumije dobraa, film je prosječno zabavan, nekakva filmska vrijednost je nula. Tko nije gledao, savjetujem da ga ni ne pogleda, ništa neće izgubiti.

8 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

ako si ga gledao prvi put u 2024.... jasno je takvo misljenje.

 

gluma je hajmo realno osrednja, radnja je puna rupa i nelogicnosti, prica, iako idejno interesantna, je ispricana na osrednji nacin, dodatno unistena losim nastavcima - sve to stoji.

 

ali, ovo je 40 godina star film. cak i megauspjesni blockbusteri iz zlatne ere holivuda sa 130 osvojenih oskara pate od istih simptoma.

 

s druge strane je film za kojeg je cijelu glazbu radio queen. svaki od njih posebno za svoj "dio filma". queen je soundtrack za film radio jos jedino za flash gordona, jos iedan klasik 80-tih koji danas izgleda suludo smijesno.

 

ok, ne vole svi queen, jasno, zelim reci, 80-tih su queen, sean connery.... bili huge thing.

 

to je jedbostavno film koji je svojevrsni "klasik" jedne ere.....

 

pricati o filmovima 80-tih a ne spomenuti highlandera je kao ne spomenuti terminatora, indianu jonesa,platoon, et-a,  ghostbustere......

 

ma sto god mislili o kvaliteti pojedinog filma, to su ipak naslovi koji su obiljezili desetljece, i 40 godina kasnije imaju svoje fanove. bas kao i highlander.

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Khm, film koji me uopće nije zanimao, Alien: Romulus, po prvim reakcijama je dobar Alien film (napokon ).

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Luka se nije ni rodio kada smo mi gledali highlandera :))

 

Nema pojima kakva je to filmčina bila, ne spoznaje kvalitete Nikolasa Kejđa i Steve Segala razmatrajuči njihov globalni opus i utjecaj na svijet filma :)) nego promatrajući očima nove generacije. To je jedino opravdanje. Ako nije tako opravdanja nema i nebi više smio pristupati A-v sadržajima te javno iznositi takva bogohuljenja 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2024 13:08 (Wiz3m4n).
6 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Highlander. To je jedna od pogodnosti siromaštva. Imao si kao klinac samo nacionalnu TV i jednostavno su te reprize oblikovale. Da, nostalgija. Samo je pitanje koliko puta je već do sada Highlander bio na HRT? Naravno, trilogija Gospodara prstenova za Božić i Novu, Sam u kući na RTLu... Već dobrih 10 godina ne gledam TV, ali sve je ostalo isto. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

I ja sam generacija 80-tih i ne pamtim baš da je Highlander bio "filmcina" za ono vrijeme, bio je poznat po soundtracku Queenovaca i to je to.

ET, Blade runner, Back to the future, Terminator, Indiana Jones.... to su filmovi koji su po meni oznacili 80-te.

U toj bransi fantastike mogu svrstati Conana barbariana, koji je po meni bio puno poznatiji i popularniji, dok je Highlander mozda bio ok prvi nastavak,a onda dalje se sa svakim svojim daljim nastavkom potkopavao u teski trash. 

No ok mozda je on nekome u djetinjstvu nesto znacio, meni osobno nista!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gledao Highlander u kinu i bio je osrednji film sa vrhunskom muzikom. Russell Mulcahy je u to vrijeme bio jedan od boljih redatelja video spotova pa zato i film odlično funkcionira u tom dijelu, spoju muzike i slike.
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
luka998 kaže...

Once Upon a Time... in Hollywood (2019)

 

Koliko sam škart filmova pogledao, ovaj je doktorski. Ja sam ga pogledao s jednom pauzom (večerao sam) i drago mi je da je tako bilo jer sam ga odgledao poprilično svjež. Film je malo dulji i ima dosta dijaloga, čovjek treba biti skoncentriran, tako da mi je shvatljivo da je nešto lošiji dojam kod ovih što su ga gledali u kinu u onim neudobnim sjedalima u kojima ti leđa propadnu i zaboli te kičma. Ljudi ovom filmu najčešće zamjeraju radnju, al' što će ti neka specijalna radnja kad DiCaprio, Pitt i ostali glumci u svakoj sceni briljiraju. Film je baš specifičan i zbog toga mi se sviđa. Ništa manje od Tarantina nisam ni očekivao. I uopće ga ne bih uspoređivao s ostalim Tarantinovim filmovima, ovaj je film zasebna priča i odličan je kao i ostatak. 

 

Ja sam ga prvi put slucajno poceo gledat od One Kultne scene kad pitt dodje kuci  (tad nisam znao da je na tripu )  meni genijalan..

Drugi put naletio na 20ak min ranije filma od te scene pa kad saznas da ga cjelo vrijeme vozi lsd onda mi film jos genijalniji..

Mislim da ga od pocetka nisam nikad ni gledao.. Ovo mi bilo dosta--

R33mba#2892
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Deadpool i Wolverine, hm meni su bila bolja prethodna 2 Deadpoola...

nije mi bio smijesan kao prije a i krvi vise nego u horror slasheru. Ok,zabavan je za pogledati . Ocjena  7 

Novi Alien se cini zabavan a i Angry Joe ga  hvali 

6 mjeseci
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Mad Max Fury Road + Furiosa

Ja ih gledam kao cjelinu, pogledao prvo Maxa pa Furiosu, to su stvarno filmčine, ako baš moram rangirati onda je Furiosa malo lošija ali to je zato jer je tempo malo drugačiji i sporiji. Uglavnom brutalni filmovi i žao mi je što je prošla loše na box officeu, potpuno nezasluženo.

 

Killers of the Flower Moon

Odgađao sam ovaj film zbog njegove dužine, ali kada sam ga krenuo gledati, odradio sam to glatko, film baš klizi i pitak je. Prizemna a opet zanimljiva radnja, brutalna gluma, Leo glumi tog lika i nikako nisi siguran jel on potpuni negativac ili ima ipak nešto dobro u njemu, definitnivno je nosio film zajedno sa De Nirom. Ona indijanka je pak prikazana potpuno jednodimenzionalno i nisu je baš razvili kroz film, to mi je najveći minus. Film definitivno nije za svakog.

Akagi, Kaga, Sōryū, Hiryū, Shōkaku, Zuikaku
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nakon 7-8 g ponovo sam odgledao cijeli serijal X-Men, uživao sam kao da ih gledam prvi put.

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Kido Butai kaže...

Mad Max Fury Road + Furiosa

Ja ih gledam kao cjelinu, pogledao prvo Maxa pa Furiosu, to su stvarno filmčine, ako baš moram rangirati onda je Furiosa malo lošija ali to je zato jer je tempo malo drugačiji i sporiji. Uglavnom brutalni filmovi i žao mi je što je prošla loše na box officeu, potpuno nezasluženo.

 Tarantina, Kurosawu, Leonea, Spielberga i Millera ne rangiram. Mad Max 3 je kao bio loš MM film? Je aha, kao što je za Disney Star Wars Jar Jar Binks kult. Takvo je vrijeme došlo da se neki "loši" više tako ne tretiraju.

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Alien Romulus.

Tko voli aliene, evo po meni su napravili dostojan film u rangu onih prvih. Jedva čekam da izađe pravi rip pa da ga još jednom pogledam, konačno to mogu reći jer se ne sjećam kad je to bilo zadnji put Od mene 8/10.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
vrinho kaže...

Alien Romulus.

Tko voli aliene, evo po meni su napravili dostojan film u rangu onih prvih. Jedva čekam da izađe pravi rip pa da ga još jednom pogledam, konačno to mogu reći jer se ne sjećam kad je to bilo zadnji put Od mene 8/10.

 Odes u kino, platis kako treba i pogledas film i uzivas u velikom platnu, a i na taj nacin das doprinos da nam snimaju vise takvih filmova. 

Razumijem piratluk na necemu sto nije dostupno ili na nekom teskom smecu ali na dobrim stvarima fakat ne podrzavam. 

13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

A nisam možda podržao? Ti si moj post shvatio kao da sam neki cam rip pogledao? Pa nisam lud. Niti vidim da ima tih divljih ripova još.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.8.2024 23:09 (vrinho).
16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Jbg meni je ostavilo takav dojam.

Isprike ako sam ja pogrijesio 

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Meni nikad u kinu nije bila dobra slika,plus zvuk uvjek pre glasan..

zadnje gledo hobbite u cinestaru

R33mba#2892
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
R3nchi kaže...

Meni nikad u kinu nije bila dobra slika,plus zvuk uvjek pre glasan..

zadnje gledo hobbite u cinestaru

 

Upravo to,pa jbt da smanje zvuk za 50% bilo bi glasno, ovako je zaista patnja! Jedini od razloga zašto više ne idem u Cinestar.

 

The beast within


Zanimljiv film koji drži pažnju prvih 20 minuta, onda se pretvara u dosadnu dramu s radnjom koja nikada da počne!
Treba zaista imati strpljenja ovo odgledati do kraja,jer film postane toliko dosadan da prosječnoga gledatelja otjera od gledanja, jer zamara svojom dosadnom radnjom. Ako kojim čudom izdržite do kraja, onda film počinje dobivati svoje elemente horrora i opet gledatelja razočara jeftinom kostimografijom (maskom), tada vjerujem da opet odvrati i ono malo gledatelja koliko je ostalo.
I na kraju onih 0.001% gledatelja koji su ostali do samoga kraja dobije zadnju minutu filma koja cijeli film okrene i napravi mu smisao smislenom pričom (koliko god to za jedan horror čudno zvučalo).
Iako nije remek djelo kinematografije, mislim da bi trebali pogledati ovaj film do kraja jer kraj zaista promjeni cjelokupni film od temelja.
Ali ako ga i zaobiđete, niste ništa propustili!

 

6 / 10

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.8.2024 22:40 (Milka30).
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

U Cinestaru Vž je zvuk taman po meni ali sjećam se u počecima prije više godina, filmove si morao gledati s čepićima u ušima ko na baušteli 😁

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Pogledao sinoc Furiosu…59K bit rate..brutalna slika i zvuk..duplo bolja od Dolby Vision slike na HBO MAX ,stvarno se vidi razlike!
Klasicni HDR ..stvarno raj za oci na OLEDU!
A film mi je onako nista specijalno 6.5/10 ali gluma Chrisa Hemswortha je fenomenalna!
AUDIOFIL
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
volegradele kaže...
Pogledao sinoc Furiosu…59K bit rate..brutalna slika i zvuk..duplo bolja od Dolby Vision slike na HBO MAX ,stvarno se vidi razlike!
Klasicni HDR ..stvarno raj za oci na OLEDU!
A film mi je onako nista specijalno 6.5/10 ali gluma Chrisa Hemswortha je fenomenalna!

 

Max i dalje ima daleko najgoru kvalitetu slike od svih glavnih streaming servisa. Tako je još od HBO Go koji nije ni podržavao napredne formate a ni 4K, nadao sam se da će kao zadnji koji su zadnji krenuli s tim naprednim formatima imati i najbolju implementaciju. Baš sramotno.

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Je li tko gledao ovu novu Vranu? Isplati li se ići u kino?

Reality is wrong. Dreams are for real.
8 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ja,vrba kaže...

Je li tko gledao ovu novu Vranu? Isplati li se ići u kino?

 kaže angryjoe najgori film 2024

 

https://www.youtube.com/@AngryJoeShow/videos

8 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

ja bas jucer pogledao stari iz 1994

zabavi me, kultni film istina,  al nije  bog zna sto kvalitetan

10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Hereditary (2018)

 

Vrtio mal na TV-u i od ponuđenih filmova odlučio se za Naslijeđeno zlo na Cinestar kanalu.

Prvo moram reći, hvala kurtzu da je barem netko prikazao realnu reakciju nakon gubitka djeteta. Plač Toni Collete je brutalan.

Casting je perfektan, svi do jednog. Di su iskopali onu malu Milly Shapiro?? Odlična je. Sam izgled male je toliko specifičan da će mi skroz ostati u pamćenju.

Osobno nisam ljubitelj koncepta (kultovi, prizivanje demona), međutim ovdje je sve na visokoj razini tako da me film vrlo lako privukao.

Moram priznati da sam se na kraju par puta i ukenjao te sam morao mjutati TV da lakše odgledam scene 

Ja jesam i po prirodi malo plašljiv, ali me dosta glupih, a deklariranih horora ne plaši. Ništa mi nije strašno kad je gluma loša i kad netko nekog vija sjekirom, wow big deal. Ali ovdje... Kad je gluma brutalna, kad je soundtrack jeziv i kad su ljudi poremećeni, onda mi baš nije svejedno.

 

Iako nisam ljubitelj koncepta, film je zaista kvalitetan. Sve preporuke.

 

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

ih...

 

prvo se gledaju kanonski filmovi - ponedjeljkom na HRT2 vam je retrospektiva Clinte E.

 

ovaj ponedjeljak bio Dobar, loš, zao...  ovo je bila prooduljena engleska inačica, tu i tamo je u par scena (valjda tih "produljenih") falio titl na hrvatskom

 

jedan od filmova koje uvijek mogu gledati, unatoč par rupa u scenariju i pretjerivanja, prije svega zbog galerije likova, minimalističke glume Clinte E. a i Lee van Cleefa ali i manirizma Elia Wallacha...

Ju je je? Je ju je!
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Stric_Jura kaže...

ih...

 

prvo se gledaju kanonski filmovi - ponedjeljkom na HRT2 vam je retrospektiva Clinte E.

 

ovaj ponedjeljak bio Dobar, loš, zao...  ovo je bila prooduljena engleska inačica, tu i tamo je u par scena (valjda tih "produljenih") falio titl na hrvatskom

 

jedan od filmova koje uvijek mogu gledati, unatoč par rupa u scenariju i pretjerivanja, prije svega zbog galerije likova, minimalističke glume Clinte E. a i Lee van Cleefa ali i manirizma Elia Wallacha...

 

rupe u scenariju i pretjerivanje su najnormalniji sastojak svakog filma, pa i onih odličnih. U usporedbi s ovim što se danas sniam, Dobar, loš zao nema ni pretjerivanja ni rupa 

 

Osobno mi je to jedan od najboljih filmova, čista uživancija od početka do kraja, soundtrack da i ne spominjemo, i to ne mislim samo na main theme. 

 

Moja jedina mala zamjerka je kad statisti pričaju što se vidi da ne pričaju engleski, odnosno često se vidi razlika između micanja usana i zvuka. Ali to je isto određena čar.

 

Od mene taj film ima čistih 10/10. 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice