Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.576
|
čitano: 7.742.346
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Corto_1973 kaže...

Perfect Days (2023) - zadnji film Wima Wendersa... tko voli Wendersa voljet će i ovaj uradak i time je sve rečeno... pogledati, pod obavezno...

 Odličan film. Drago mi je vidjeti da se još uvijek može pronaći dobrih filmova. Ima indie filmova koji nešto slično pokušavaju ali su mi ili dosadni ili pretenciozni. Ovo je skroman film koji je sa nevjerojatnom jednostavnošću ispričao priče... Osobno će mi ostati na listi boljih filmova općenito.

16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
KIKI3ooo kaže...

MM:Furiosa... Ona mala Anya Taylor-Joy mi je lipa samo tako. Ima ono kus oka brate. Dva ogromna oka dosta međusobno udaljena, čudno neko lice -  i to baš lijepo izgleda. Gušt ju je gledat. Film je ok. A mislim, šta reći, neću ga uspoređivat sa originalnom trilogijom i te neke. Ja bi se kao dite boja tog svijeta i likova u tom svijetu, haha. Strašnije nego horor. Ja kad bi njima vidio face ja bi pommislia vi ste ljudi skroz bolesni! :) Ovde villan doslovno plišanog medvjedića lik ima na sebi. Ali dobro ga je Chris Hemsworth odglumio. I faca/izražaj lica, fizička gluma, glas - baš sam iznenađen. Immortan Joe baš ono izgleda kao villan dostojan originala. Lik je baš pojava. Efekti bez CGI-a (jel?) su odlicni. Bome treba to znat. Jurnjava/akcija dobro napravljeni. Vidljivo skupa produkcija. Wasteland i dalje zabavan. Gledljivo...

 Lipa je ko poziv za vojsku 

 

Jeli gledao tko možda onaj dvodio Mušketira novih....francuski film sa Evom Green.....ako je kakvi su dojmovi??

 

Mušketiri

16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gledal sam prvi dio i ok je.
13 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Wiz3m4n kaže...
KIKI3ooo kaže...

MM:Furiosa... Ona mala Anya Taylor-Joy mi je lipa samo tako. Ima ono kus oka brate. Dva ogromna oka dosta međusobno udaljena, čudno neko lice -  i to baš lijepo izgleda. Gušt ju je gledat. Film je ok. A mislim, šta reći, neću ga uspoređivat sa originalnom trilogijom i te neke. Ja bi se kao dite boja tog svijeta i likova u tom svijetu, haha. Strašnije nego horor. Ja kad bi njima vidio face ja bi pommislia vi ste ljudi skroz bolesni! :) Ovde villan doslovno plišanog medvjedića lik ima na sebi. Ali dobro ga je Chris Hemsworth odglumio. I faca/izražaj lica, fizička gluma, glas - baš sam iznenađen. Immortan Joe baš ono izgleda kao villan dostojan originala. Lik je baš pojava. Efekti bez CGI-a (jel?) su odlicni. Bome treba to znat. Jurnjava/akcija dobro napravljeni. Vidljivo skupa produkcija. Wasteland i dalje zabavan. Gledljivo...

 Lipa je ko poziv za vojsku 

 

Jeli gledao tko možda onaj dvodio Mušketira novih....francuski film sa Evom Green.....ako je kakvi su dojmovi??

 

Mušketiri

 

Oba su ok za pogledat, ništa više. Drugi dio zericu slabiji. Oba su produkcijski skroz dobra i dobro odglumljena, al scenarij je so so. Nekako se prelako i prebrzo rješavaju neke stvari za koje očekuješ da će biti razrađenije. 

16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Hvala na komentarima, pogledat ću oba preko vikenda 

16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Upravo pogledao Furiosu.

 

Usprkos solidnim review-ovima, i dobroj ocijeni na IMDBu film je u odnosu na Fury Road lagano otklizao u cash grab kategoriju brze produkcije. Neki elementi i sekvence podsjećaju na prvi dio, no većina filma je dosadnjikava, bez razrade, bez scenarističke podloge da ti je stalo do likova, a ono što je jedinica odlično radila, a to su akcijski dijelovi sa odličnom glazbenom podlogom je ovdje dosta mlako. Previše umjetnog CGI-ja, premalo dobrih sekvenci. Tek pred kraj par scena podsjeća na to.

 

Prva polovica filma je skoro pa nebitna te ne daje dobar motiv likovima za ostatak filma već služi gotovo isključivo kao dopuna lore-u tog svijeta. Ono što je u jedinici bilo odrađeno u nekoliko flashbackova glavnog lika koji traju ukupno 2 min ovdje traje sat vremena - mislim da se Anya Taylor Joy pojavi tek nakon sat vremena filma. I podjela filmova na chaptere mi nije baš najjasnija jer ne vidim svrhu. Usprkos svemu tome, lik i gluma Chrisa Hemswortha je odlična, Anye malo manje, a ostali su više manje nebitni, čak i Immortan Joe koji bi trebao biti jedan od glavnih antagonista, a na kraju se malo neobjašnjivo ne pojavljuje u zadnjih pola sata filma.

 

Da su skratili film za cca 40tak min, ubacili malo više onog brutalnog soundtracka kao u Fury Roadu, malo bolje to editirali obzirom na screentime likova i njihove važnosti, bio bi puno bolji film. Ovako mi je sve to tu negdje, puno se htjelo, a malo toga je ispalo vrhunski. Naravno, cijeli osvrt pišem iz perspektive Fury Roada koji mi je možda i najbolji akcijski film u zadnjih 15tak godina pa sam puno stroži. U globalu je Furiosa zabavan i dobar film, ništa više od toga. 

 

Od mene 7/10 

16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Forgotten

 

Korejska produkcija.

Izasao 2017 ali eto ja sam tek sada nabasao na njega sasvim slucajno. 

 

Porodica useljava u novu kucu gdje nakon useljenja jednog brata misteriozno kidnapuju i on se vrati nakon par dana bez sjecanja na dane dok ga nije bilo i tada pocinje niz cudnih dogadjaja da se desava.

Plot twist je veoma neocekivan iako pred kraj se moze malo nazirati kako ce se konacno zavrsiti kada se otkrije konacna radnja.

 

Po meni odlican film sa neocekivanim obrtom u radnji i dobrodoslo osvjezenje od filmova koji izlaze u posljednje vrijeme.

 

Od mene 8.5/10

8 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Strangers

 

Malo je neka susa s kvalitetnim horror filmovima, pa rekoh, mozda da malo grebem s dna bureta.

 

Odmah cu reci - film nije vrijedan gledanja. Cak, nije vrijedno ni citati sve sto cu dalje napisati, ali eto.

 

Dakle, ovo je reboot remastera remakea od reboota remastera.... skuzili ste.

 

I dok je "prvi" watchers bio stvarno creepy film, s dobrim likovima i atmosferom, ovaj je vise nesto kao maturalni rad srednjoskolca koji pohadja skolu primjenjene umjetnosti "Stipo Suvar" u Mrdusi Donjoj. Trogodisnja skola, jasno.

 

I ne samo to, tema njegove maturalne nije bila napraviti film, vec na jednom mjestu objediniti sve najgluplje fore iz svih mogucih horror filmova, sve kliseje, lose odluke, uvezati ih u 2 nezanimljiva lika o kojima se nista ne zna, niti je koga briga, natrpati to "bitnim" detaljima poput vegetarijanstva i slicno....i pri tome, logicno, ne upotrijebiti niti jedan jedini kadar sise. Film je razvucen nepotrebno, realna minutaza ovog filma je 8 minuta, i nista bitno se nebi propustilo, atmosfera je bezveze, likovi su bezveze, sve je bezveze.... 

 

A posebice je bezveze kad dodjes do kraja i procitas - to be continued...  ma kojeg vraga ces nastavljati, jadno dijete, nisi ni zapoceo...

 

Uglavnom, preskocite,  krv nije voda (bilo koja epizoda, stvarno bilo koja) je remek djelo 7 umjetnosti naspram ovoga.

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2024 22:12 (Damir22).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Sve ovo navedeno iznad od kolege stoji i za film "The strangers: chapter 1", čak sam mislio da je opis istog filma u pitanju jer isto na kraju piše da se nastavljs :D
8 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

lapsus linguae glupus.....

 

naravno, radi se o the strangers.....hvala!

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

 

 

In the Valley of Elah

 

 

Gledao sam mnogo filmova o posljedicama rata, ali nikada nisam vidio tako brutalno iskren i šokantan prikaz dehumanizacije vojnika koji su se vratili iz rata. Po meni jedna od boljih izvedbi Tommy Lee Jones-a.  8/10

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

na HRT3 baš sada:

 

Tko je ovdje lud

 

jedan od filmova koje uvijek mogu odgledati....

 

desetka ko kuća!

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2024 22:17 (Stric_Jura).
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

.

 

Hit Man   Zabavan, neopterečujuć, laganini film.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.6.2024 0:03 (Wiz3m4n).
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

RIP Donald RIP, legendO.

 

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Mad Max Furiousa u 4k

 

Stari moj! Prefekcija. Nisam bolji film od Mad Max 2 gledao dok nije izašao Fury, a od 2015 do sad nisam vidio bolji film i eto, napokon novi Mad Max i opet remek-dijelo.

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
crocro23 kaže...

Mad Max Furiousa u 4k

 

Stari moj! Prefekcija. Nisam bolji film od Mad Max 2 gledao dok nije izašao Fury, a od 2015 do sad nisam vidio bolji film i eto, napokon novi Mad Max i opet remek-dijelo.

 Ček sad, kaj nije film na nivou onog nekog Atalantisa?

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice