Koju seriju trenutno pratite? izdvojena tema

poruka: 16.085
|
čitano: 2.902.052
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
luka998 kaže...

The Recruit (2022)

 

Da previše ne spojlam.

U biti serija je namijenjena za čistu zabavu i događaji koji se odvijaju su totalno nerealni i simplificirani. Što se tiče kastinga za 2 protagonista, odličan je. Mladi momak je karizmatičan, a djevojka (Max) je privlačna, šarmantna, atraktivna i okrutna. Lik jedne ženske (Hanne) je totalno promašen.

Serija je krenula jako zabavno, nisam mogao vjerovati koliko je dobro. Nažalost, ne sviđa mi se kako je serija zaokružena, pa mi to ostavlja gorak okus. Neki su likovi mogli biti puno bolje i više iskorišteni. Sve u svemu, ne mogu reći da nisam uživao, samo se ne mogu oteti dojmu koliko je to sve skupa moglo dobro ispasti.

 

 Ja odustao na prvoj epizodi.

mzopg kaže...
4ucker kaže...
Boris grozni kaže...

Dahmer - Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Pokrenuo jucer na netflixu, od polovice sam pomislio da sam pokrenuo zadnju epizodu i mislim si koji sam konj sve sam shebo no ipak nije bilo tako,

Radi se uglavnom o ubojici koji je harao 10g, sve po istinitom dogadaju jer je sve priznao u detalje!

Brutalno, zastrasujuce, napeto, nevjerovatno preneseno da nakon sto sam pogledao 2 epizode sam bio u teskoj depresiji i ocaju!

Gluma mi je odlicna kako i likovi! od mene cista 10 jer se ne sjecam kad mi je neka serija prenijela toliko osjecaja, barem prve dvije!!

ps. bude i dokumentarni film;

https://www.netflix.com/title/81173345

 

 

 Ne mogu zamislit um bolesnika kojem je netko tako umobolan fascinantan i serija o nekom koga treba bacit u okove zaborava stvara zabavu.

 Mislim da nisi shvatio kolegu kako treba, osobno ne vidim da je napisao nešto loše niti je pozitivno fasciniran ubojicom. U pitanju je dramatizirana serija prema istinitim događajima, ne dokumentarac pa ne vidim zašto se ne bi mogla pohvaliti gluma, režija i slično.

 

Serija je dobro napravljena i odglumljena, a lik je manijak samo takav, isti tip serijskog ubojice i isti princip ubijanja je imao Dennis Nilsen.

 Opet ti ubjedjujes druge u svoje misljenje. Dozvoli da neko ima drugacije misljenje od tvog.... 

5 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
loky4i4 kaže...
mzopg kaže...

 Ako je to točno onda super, ali ako je svejedno onda ne vidim zašto bi netko gledao zbrda-zdola rasporedom? U tom slučaju je to onda samo zgodna marketinška priča.

 netflix je dao random ljudima epizode, samo je white svima zadnja, meni je npr redoslijed green, yellow, blue, violet, orange, red, pink, white

 Black green yellow blue violet orange red pink white ;)

16 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Evo vam redoslijed po kojem ju mozete gledati - https://twitter.com/netflix/status/1610018224296402944?s=20

Nigdje ne pise da White mora biti zadnja.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Pero Dinamit kaže...
Evo vam redoslijed po kojem ju mozete gledati - https://twitter.com/netflix/status/1610018224296402944?s=20

Nigdje ne pise da White mora biti zadnja.

evo neke što sam vidio na redditu da dobiju ljudi random na netflixu

 

Yellow, Green, orange, violet, blue, red, pink, white

green yellow violet orange blue red pink white

 

a evo šta kažu kreatori o zadnjoj epizodi

 

So, you can watch everything in a random order, but "White" is the last episode for everybody?

Yes, the first seven are all a jumble and then "White" is the combination of all the colors and, when you look at light and color theory, comes last. The idea for "White" is that it acts as a skeleton key. We talk about certain scenes in the show as being tri-part scenes. Each episode has one scene, essentially, where you watch it the first time and you go, "OK, I get what that scene's about because I'm watching television and I know stories." Then, once you've watched all the colored episodes, theoretically that scene would now mean something different to you because you understand people's motivations. Then you watch "White," and it unlocks a third part to it. If you were to watch "White" first, because it's not designed this way, it's the only one where you'd know what's going on but you would not have any of the satisfaction that watching it last would have.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2023 21:15 (loky4i4).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
loky4i4 kaže...
mzopg kaže...

 Ako je to točno onda super, ali ako je svejedno onda ne vidim zašto bi netko gledao zbrda-zdola rasporedom? U tom slučaju je to onda samo zgodna marketinška priča.

 netflix je dao random ljudima epizode, samo je white svima zadnja, meni je npr redoslijed green, yellow, blue, violet, orange, red, pink, white

 ok, samo koja je poanta? ukoliko se ništa ne mijenja i ne dobije se drugačija priča ili nekakav zaključak onda je ovo ništa posebno.

 

Isto tako se može gledati i The Playlist jer je svaka epizoda dio jedne cjeline, ali pričana od strane jednog od protagonista, tako da je svejedno kojim se redosljedom gledaju.

 

Posmatrač kaže...
luka998 kaže...

The Recruit (2022)

 

Da previše ne spojlam.

U biti serija je namijenjena za čistu zabavu i događaji koji se odvijaju su totalno nerealni i simplificirani. Što se tiče kastinga za 2 protagonista, odličan je. Mladi momak je karizmatičan, a djevojka (Max) je privlačna, šarmantna, atraktivna i okrutna. Lik jedne ženske (Hanne) je totalno promašen.

Serija je krenula jako zabavno, nisam mogao vjerovati koliko je dobro. Nažalost, ne sviđa mi se kako je serija zaokružena, pa mi to ostavlja gorak okus. Neki su likovi mogli biti puno bolje i više iskorišteni. Sve u svemu, ne mogu reći da nisam uživao, samo se ne mogu oteti dojmu koliko je to sve skupa moglo dobro ispasti.

 

 Ja odustao na prvoj epizodi.

mzopg kaže...
4ucker kaže...
Boris grozni kaže...

Dahmer - Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Pokrenuo jucer na netflixu, od polovice sam pomislio da sam pokrenuo zadnju epizodu i mislim si koji sam konj sve sam shebo no ipak nije bilo tako,

Radi se uglavnom o ubojici koji je harao 10g, sve po istinitom dogadaju jer je sve priznao u detalje!

Brutalno, zastrasujuce, napeto, nevjerovatno preneseno da nakon sto sam pogledao 2 epizode sam bio u teskoj depresiji i ocaju!

Gluma mi je odlicna kako i likovi! od mene cista 10 jer se ne sjecam kad mi je neka serija prenijela toliko osjecaja, barem prve dvije!!

ps. bude i dokumentarni film;

https://www.netflix.com/title/81173345

 

 

 Ne mogu zamislit um bolesnika kojem je netko tako umobolan fascinantan i serija o nekom koga treba bacit u okove zaborava stvara zabavu.

 Mislim da nisi shvatio kolegu kako treba, osobno ne vidim da je napisao nešto loše niti je pozitivno fasciniran ubojicom. U pitanju je dramatizirana serija prema istinitim događajima, ne dokumentarac pa ne vidim zašto se ne bi mogla pohvaliti gluma, režija i slično.

 

Serija je dobro napravljena i odglumljena, a lik je manijak samo takav, isti tip serijskog ubojice i isti princip ubijanja je imao Dennis Nilsen.

 Opet ti ubjedjujes druge u svoje misljenje. Dozvoli da neko ima drugacije misljenje od tvog.... 

Kolega čini mi se da i ti imaš problema sa čitanjem i razumijevanjem pročitanog. Ovo je forum i tu ljudi vode diskusije, razmjenjuju mišljenja itd. Iznošenje mog osobnog mišljenja je i dalje samo moje mišljenje, netko će ga prihvatiti, netko neće, netko će dalje komentirati... Gdje je problem? Trebamo pretvoriti temu u monolog?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
loky4i4 kaže...
Pero Dinamit kaže...
Evo vam redoslijed po kojem ju mozete gledati - https://twitter.com/netflix/status/1610018224296402944?s=20

Nigdje ne pise da White mora biti zadnja.

evo šta kažu kreatori 

 

So, you can watch everything in a random order, but "White" is the last episode for everybody?

Yes, the first seven are all a jumble and then "White" is the combination of all the colors and, when you look at light and color theory, comes last. The idea for "White" is that it acts as a skeleton key. We talk about certain scenes in the show as being tri-part scenes. Each episode has one scene, essentially, where you watch it the first time and you go, "OK, I get what that scene's about because I'm watching television and I know stories." Then, once you've watched all the colored episodes, theoretically that scene would now mean something different to you because you understand people's motivations. Then you watch "White," and it unlocks a third part to it. If you were to watch "White" first, because it's not designed this way, it's the only one where you'd know what's going on but you would not have any of the satisfaction that watching it last would have.

 Wait... what? 

5 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
mzopg kaže...
....

 Opet ti ubjedjujes druge u svoje misljenje. Dozvoli da neko ima drugacije misljenje od tvog.... 

Kolega čini mi se da i ti imaš problema sa čitanjem i razumijevanjem pročitanog. Ovo je forum i tu ljudi vode diskusije, razmjenjuju mišljenja itd. Iznošenje mog osobnog mišljenja je i dalje samo moje mišljenje, netko će ga prihvatiti, netko neće, netko će dalje komentirati... Gdje je problem? Trebamo pretvoriti temu u monolog?

 Jeste. Daj svoje misljenje i nemoj ubjedjivati druge u svoje misljenje. Forum je i postovanje tudjeg misljenja. Ako se tebi svidja super ako se nekome ne svidja opet super. Samo si ti svakom loncu poklopac....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Posmatrač kaže...
mzopg kaže...
....

 Opet ti ubjedjujes druge u svoje misljenje. Dozvoli da neko ima drugacije misljenje od tvog.... 

Kolega čini mi se da i ti imaš problema sa čitanjem i razumijevanjem pročitanog. Ovo je forum i tu ljudi vode diskusije, razmjenjuju mišljenja itd. Iznošenje mog osobnog mišljenja je i dalje samo moje mišljenje, netko će ga prihvatiti, netko neće, netko će dalje komentirati... Gdje je problem? Trebamo pretvoriti temu u monolog?

 Jeste. Daj svoje misljenje i nemoj ubjedjivati druge u svoje misljenje. Forum je i postovanje tudjeg misljenja. Ako se tebi svidja super ako se nekome ne svidja opet super. Samo si ti svakom loncu poklopac....

 Valjda je problem u jezičnoj barijeri... 

7 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Damir22 kaže...

The Peripheral (2022)

 

Serija o kojoj (ipak) imam podjeljeno misljenje.

 

Dobra je. Uz ispunjen jedan preduvjet, odlicna cak. Malo misterije, malo sf, time travel, paralelne stvarnosti, zanimljiva prica, ok gluma, sve 5.

 

Pogledati svakako.

 

No, ukoliko ne uspijete ispuniti taj preduvjet, onda ide nastavak teksta, pod spojlerima, pa, ako je netko gledao, zeli prokomentirati, objasniti, ukazati na gresku i sl...

 

SPOJLERI

 

1) Dakle.... osnovni preduvjet je da o seriji apsolutno ne razmisljate, i svaku sekundu, svaku scenu, svaki dogadjaj uzimate "as is".....

 

2) Jer, cim krenete razmisljati o vidjenom, sve se pocme rusiti kao kula od karata.

 

3) Imamo jednu stvarnost, nazovimo je vremenska linija A. Nekad u buducnosti, mi, stanovnici vremenske linije A izumimo nacin za putovanje kroz vrijeme. Super. Cak i ako neznamo tko, kako, zasto, imamo time travel, jeeee..... ;)

 

Odlaskom u proslost (opet neznamo tko, kako, kada, zasto), stvara se alternativna vremenska linija, zvat cemo je B. Nastaje u momentu u kojem se mi vracamo u proslost, i do tog momenta identicna je nasoj liniji A. Od tog momenta stvari se odvijaju drugacije. Ili ipak ne, kako kasnije saznajemo, tu se valjda nisu mogli odluciti, tako u jednom momentu tvrde da je u vremenskoj liniji B bilo nesto sto nije u A, naknadno je u A bilo sto nije u B, opet naknadno...... No ok, time travel je zbunjujuc sam po sebi.

 

4) Bez suvislog objasnjenja, nasem junaku serije, tajanstvena firma salje neki headset, on misli da igra simulaciju, no, headset u stvari njegovu svijest prebaci u man-made tijelo, u buducnosti, kojim on onda upravlja, i dalje misleci da igra simulaciju. No, nas junak serije ustvari nije on, nego ona, jer ona otputuje u buducnost, pojavi se u tijelu koje je trebao koristiti on, usput pokrade "tajne svemira i smisao zivota".... I tu ode sve u kuratz....

 

Jer, vec slijedeci put, iako ustvari nitko nema razloga sumnjati da on nije bio on, vec ona, nasu junakinju docekuje novo tijelo, identicno njenome. Kako? Nemamo pojma, zasto jos manje. Tu se pojavljuje lagana misterija, gradi se napetost, sve jos drzi vodu, do tamo negdje 4-5 epizode, onda sve opet ode u kuratz...

 

5) Glavna junakinja se od totalne zbunjole pretvara u fucking Mr.Andersona (neo, matrix), i dalje sve ustvari vuce na neku badass matrix spiku, mala razvaljuje, tuce, udara, ubija, pece kolace...... Brat, i ostala muska ekipa, inace modificirana skupina marinaca su ustvari placipicke koje samo izrazavaju zabrinutost i moralnu potporu glavnoj ulozi. Ubacimo i bolesnu majku, koja umire, pa cemo je izljeciti, no, cekaj, ipak ne mozemo, cisto radi patetike.... vratit cu se na ovo....

 

6) Dalje je sve neka shema, mi smo iz buducnosti, i u proslost, u vremensku crtu B saljemo tehnologiju, saljemo nevidljive aute, saljemo timove placenih ubica, da ubiju nasu malu, pri tome totalno zaboravljajuci cinjenicu da imamo tajm masine, cemu slati ubice, kad je dovoljno samo otici u proslost i sprijeciti malu da iskoristi headset. Jednostavno ga niti ne poslati, mozda? Zatepsti je autom kao dijete? Neeee, jer onda nema pucanja, nema akcije, nema redneck seljacina iz malog gradica koji zeljeznom rukom vladaju gradicem.....nema drame ni patetike.

 

Tu vec lagano glava pocme boljeti, no, wait, there's more....

 

7) Saznajemo za nesto sto se zove Jackpot. I desio se u proslosti nase (vremenska crta A) buducnosti. Dakle, nekad negdje, serija katastrofalnih, sto prirodnih, sto ljudskih, zbrisat ce nas planet, prakticki sav zivot na njemu, ostat ce jako mali broj ljudi. I onda cemo, u kratkom vremenskom razdoblju, razviti znanje i tehnologiju koja omogucava putovanje kroz vrijeme, komunikaciju kroz vrijeme, kreiranje alternativnih stvarnosti.... kreiranje vlastite stvarnosti..... Naravno, kao da se vratis u mladje kameno doba, das im cekic i ubodnu pilu, i oni za 50 godina pocmu slati ljude u svemir. Hav jes no.

 

8) Nadalje, stvaraju se neke klase, vladajuce, neki klanovi....koji,kakvi, zasto...pojma nemamo, bitno da su oni u sukobu, za jedne znamo da su nasljednici ruskih oligarha i mafije (to je valjda danas popularno), ostali su...??? Zalazu se za ??? Zele ???

 

Ne, ovo nije kraj nebulozama...

 

9) Naravno, moramo ubaciti i dva pristava hakera, koji, iz sadasnjosti, hakiraju ai inteligenciju buducnosti, iako o istoj niti imaju pojma, niti imaju znanje, niti imaju tehnologiju.... Dalje, iako je za pocetna putovanja bilo potrebno da nasu junakinju pozovu s one strane, ona, bas kao Neo, ubrzo moze ici sama kad god joj padne na pamet....

 

10) Kad smo kod buducnosti, ni ta "stvarnost" koja je 2032 godina (u toj godini se odvija vremenska crta B), se apsolutno ne razlikuje od 2022. Vozimo iste aute, nosimo istu robu, idemo istim doktorima, imamo iste mobitele...... a jedini hint buducnosti je sobica za hrpom 3d printera. Po svemu ostalome...2022 ili ranije. No ok.

 

Ima jos....

 

11) Sjecate se bolesne mame? Pravo covjek suosjeca, do zadnje scene zadnje epizode, kad, zbog malo drame i intrige, nasu glavnu junakinju, u vremenskoj crti B ubijaju, po dogovoru nekom transgender policajkom vremenske linije A, te, bez ikakve tehnologije, bez ikakvog headseta, njenu svijest salju u buducnost..... Onda covjeku padne na pamet, pa sto nisu mami mogli napraviti novo tijelo, prebaciti joj svijest, i ostaviti je u buducnosti? Ili jos bolje, kad u proslost salju nevidljive aute, sto ne mogu poslati i jedno tijelo, te prebaciti majcicu milu u njega?

 

12) Mislim ono, ako iskljucite mozak, gledljivo, zabavno, interesantno, ali sta god radili, nemojte poceti razmisljati o ovoj seriji..... glavobolja i blago ludilo zagarantirani ;)

 

 

 Da, serija je ok, ali fura se na već sto puta viđeno, valjda logikom da ako je sve kaj oponaša bilo uspješno onda...

A sad o tvojim spojlačima:

1) definitivno, čak je ova serija tak i zamišljena, jednostavna akcija bez razmišljanja

2) zapravo i ne, ima smisla manje više sve, zbog ovoga u daljnim točkama

3) da, svakim vraćanjem materije u prošlost se generira alternativna vremenska crta (zbog zakona o očuvanju energije). A ovo me čudi da nisi do sad skužio zašto malo ima a malo nema podudarnosti događaja u A i B, ali budeš skužio u drugoj sezoni, kaj ti bude dalo i ove odgovore koje spojlam.

4) da, headset stvori timeline i onda dalje postoji mogućnost komunikacije bez stvaranja dodatnih timelineova. A za njezinog Polta, to ovima nije problem jer Rusi imaju pristup tehnologiji budući da su među tri najjače frakcije, ne treba razbijat glavu time.

5) je, ovo je totalni cringe, ajd logično je da je matrix style jer Polt jma naprednu tehnologiju i motoričke sposobnosti, snagu, itd. ali ovo pretvaranje mačo muškaraca u tetkice im fakat nije trebalo. A stara je više tu samo kao motivacija da nastave dalje.

6) pod 3) ti je objašnjenje koje budeš vidio u drugoj sezoni, ali logično je

7) to budeš valjda skužio po ovim hintovima kaj sam ti dao :), isto 3) daje odgovor

8) da, to tek treba razjasniti

9) o da, najgluplji dio serije, cringe hakeri su valjda danas obavezni. A ovo da može sama putovat nazad, to ima smisla jer više nije zaključan headset.

10) ovo ima smisla, za 10 godina svijet bude 100% isti kao danas, čak su i pretjerali s onim uber invalidskim kolicima i naprednom vojnom tehnologijom koje ziher ne bude.

11) da, mater im je samo kao za motivaciju, a svijest joj ne prebacuju zbog logične stvari koja se bude dalje događala, a za aute se varaš, ne šalju ih oni u prošlost, razmisli malo kaj se zapravo događa

12) ma nikakva glavobolja, čak je radnja i prejednostavna, i ono kaj sam zamjerio Darku ovi isto uzimaju zdravo za gotovo... Ali da, mozak na pašu i ak čovjek može ignorirat ove današnje woke elemente (kojih bude još više u drugoj sezoni) može se i pogledat. Bar im je glumačka postava ok i dosta ih ima britanski naglasak, kaj je najbitnije da ne odustanem od gledanja, jer kad netko počne tetkasto američki cvilit, tu onda obično povlačim granicu i odustajem od serije (traume još od Darinka u Final Fantasyu X).

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
8 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Cek vec ima druga sezona ili ce tek biti?

Ma mislim ok je serija, to su tako neke stvari mozda za koje bi volio da su bolje odradjene, pa zato zamjerke, ali kako rekoh, ako se ne upustas u analizu vidjenog, onda stvarno nista ne smeta.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
7 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?

Ne, ali ziher bude, mislim da su obnovili za drugu sezonu.

Ali unaprijed znaš kaj se bude događalo, tak da ne znam jel budem uopće gledal, riješavaju radnju na sto puta viđen način...'

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

Hvala na trudu za objasnjavanje spoilera jer nisam ja morao ispravljati krivu Drinu.

 

Citam Damirov osvrt o The Peripheral i pocinje me glava boljeti koliko je stvari pogresno zakljuceno o seriji "koju treba gledati iskljucenog mozga". Mozda bi ga trebalo malo downclockati, ali kao sto vidimo iz prilozenog, poptuno iskljucenje dovodi do gledanja bez razumijevanja. Sama radnja je iznimno jednostavna za pratitit i nema ni priblizno toliko rupa koliko se dade naslutiti. Osobno mi je najveci problem bio pohvatati zargon (Stub, Polt, Koid, Klepts, Neoprims). Iako mi se jako dopada bijeg iz bezizlazne situacije u finalu, moram priznati da ima podosta cringea i predvidivih situacija. Sve u svemu, nije lose za pogledati ako se ima viska vremena, ali u moru sadrzaja ima i vise no dovoljno alternativa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2023 16:00 (kerum).
8 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Jesam rekao da je glavobolja zajamcena...... :)

Ok, moja krivica, trazim nesto cega nema i sto ne treba traziti, mozebiti.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Posmatrač kaže...
loky4i4 kaže...
Posmatrač kaže...

Kaleidoscope na Netflixu.

 

Serija snimljena tako da se epizode mogu gledati bilo kakvim redoslijedom a i na netflixu nisu poslagane hronološki. Ne znam koliko je to uopšte bitno ali serija je odlična. 

 

Dijalozi, gluma, scenario i sama radnja teče glatko neusiljeno i likovi su odlično razvijeni. Priča bez velikih rupa u radnji, manje više sve je objašnjeno. Ukratko ušivao sam gledajući i topla preporuka za ovu seriju..... 

 ne možeš baš sve rotirati, White je zadnja

 Ako su slagali mene lazem i ja vas ;)

Ja sam gledao kako je poslagano na Netflixu ;) Zasto bih se zezao i gledao nasumice....

 Kaleidoscope

 

Zanimljiv je podatak i kako će svaka osoba po logiranju u Netflix dobiti svoj personalizirani raspored epizoda.Svaka epizoda nazvana je po određenoj boji – žuta, narančasta, plava, zelena, ružičasta, crvena, ljubičasta i bijela. Jedino pravilo koje trebate slijediti jest ono da epizoda nazvana White treba biti odgledana posljednja. Dostupna je i uvodna epizoda Black, koja donosi kratak opis koncepta serije. 

Njega naravno možete promijeniti, no bitno je tek da slijedite pravilo o posljednjoj epizodi. Ovaj način prikazivanja tehnički omogućava više od 5.000 različitih načina kako pogledati seriju Kaleidoscope. Ipak, tek će manji dio njih dramatično utjecati na radnju. 

 

U slučaju da radnju ipak želite pratiti kronološki, ovo je redoslijed epizoda kojim trebate pogledati seriju: Violet, Green, Yellow, Orange, Blue, Red, Pink, White. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 14:32 (HOME123456).
6 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Big Sky - Lagertha iz Vikinga glumi privatnu istražiteljicu u manjem mjestu u Montani, moram priznati da sam očekivao puno puno manje nego što sam dobio. Puno više zapleta i događanja nego što sam pretpostavljao.

7.5/10.

https://www.imdb.com/title/tt11794642/

12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
cvaja997 kaže...
cvaja997 kaže...

1899. Vau. 9/10

 Otkazali.

 Realno i bolje. Pogledao sam je ali ono...

12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Posmatrač kaže...
loky4i4 kaže...
mzopg kaže...

 Ako je to točno onda super, ali ako je svejedno onda ne vidim zašto bi netko gledao zbrda-zdola rasporedom? U tom slučaju je to onda samo zgodna marketinška priča.

 netflix je dao random ljudima epizode, samo je white svima zadnja, meni je npr redoslijed green, yellow, blue, violet, orange, red, pink, white

 Black green yellow blue violet orange red pink white ;)

Skužio ja da od gledatelja rade majmune...

 

Jedina serija koju sam doslovno ubrzavao kao i zadnju epizodu. Od mene da može, dobila bi ocjenu 0

 

15 godina
online
Koju seriju trenutno pratite?

Pogledao i ja Kaleidoscop.

Razvukao na 6 dana, nije mi se nikuda žurilo.

To što su izmješali redoslijed epizoda je čisti markentinški bullshit.

U predzadnjoj epizodi koja mi je bila, sve se raspetljalo i bilo bi logično da je to zadnja epizoda,

a  za zadnju epizodu su stavili tu koju su stavili.

Ne kužim poantu, al' to je valjda nekome fora pa eto...

Kako god, serija nije ništa posebno, ajd' nije ni loša kakve sve promašaje snimaju.

Da moram dati ocjenu, rekao bih 6,5-7/10

Tigar Krezumica
14 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Prije par mjeseci sam odgledao Silicon Valley i oduševila me.

 

Sad gledam The Dropout i baš ovaj tjedan završio s How I Met Your Mother.

 

Imate li preporuku za nešto što iduće trebam gledati?

 

Entrepreneurship tematika mi je napeta.

8 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Trenutno ne pratim nista, jer vise nemam ideje sto gledati... Pa ako ima kakva preporuka....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
10 godina
neaktivan
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Yellowstone i spinoffovi su uvijek dobri, jack ryan sve 3 sezone, wedsnday, tulsa king, andor, severance, boys dosla nova sezone. To su ove aktualne, ima dosta toga za gledati...

10 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

upravo pogledana prva sezona Slow Horses - Gary Oldman, odličan...

tko voli krimiće i špijunske teme - preporuka.

 

ps: 2. sezona je taman završila, a svaka sezona je zasebni slučaj (isti protagonisti)

11 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Upravo zavrsio zadnju epizodu The Rig,nova serija na Amazon Prime.

Sta rec....

Dojma sam da se Netflix,Amazon te ostali natjecu tko ce nagurat vise homoseksualnih parova u serije i da to postaje fokus tih serija a ne sama serija...glumci,radnja.....

 

Nedavno sam napisao kako mi je u onom Witcher ofspinu djelovalo kao da su na silu nagurali one homoseksualne parove jer to "mora" bit u seriji.

Sada je ista takva situacija i u ovoj Amazon Prime seriji...radnja je podosta losa,isto tako i glumci te efekti ali su si dali truda predstavit vezu dvije zene koje su u braku te je jedna od njih trudna te cekaju djete.Iduci slucaj romanse/odnosa je  crnac koji je bio u vezi sa Indijcem koji se pojavljuje u kasnijoj epizodi.

Sezona traje 6 epizoda i oni su to sve nagurali u tih 6 epizoda,zasto?.....

 

Vec sam napisao da mi homoseksualnost u filmovima i serijama ne smeta ako ima logican smisao u radnji ali ovo sve vise djeluje kao forsirani fokus tih serija a ne prirodni dio radnje.

 

Bolje da se fokusiraju na pricu koju zele predstavit gledatelju.

15 godina
online
Koju seriju trenutno pratite?

The Deuce, izašla 3 sezona na HBO Max 

 

Tigar Krezumica
2 godine
offline
Koju seriju trenutno pratite?

The Recruit

 

Zanimljiva priča o CIA odvjetniku, pomalo smotanom, koji upada u opasne akcije, ( ima i humora, iako ne piše da je dijelom Comedy, već samo Action, Crime, Adventure)

 

8/10

 

Sezona 1 (ima 8 epizoda)

De regno Dalmatiae et Croatiae libri sex.
14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Samo cu spomenut dvi vrhunske serije

Tulsa king i 1923

Za mene odlicne serije uzivancija za gledanje

IMDb: : Tulsa King
https://www.imdb.com/title/tt16358384/

IMDb: : 1923
https://www.imdb.com/title/tt18335752/
SAMSUNG S22 ULTRA 256GB
14 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

I ja i mala gledamo kaleidoskop. Kad su već napravili taj sistem da se može gledat po proizvoljnom redosljedu gledamo, prvu koja je došla po redu, pa zadnju (da nije white), pa drugu po redu pa epizodu prije "zadnje" i tako dalje skačemo sa početka na kraj liste koju nam je servirao Netflix. Nije neki feature ali čisto iz đira, kad već postoji ta mogućnost. Serija kao serija je ok ali najjača stvar od svega je humor. Da bar oni koji radu komedije pogledaju ovo. Mislim, ovo je kriminalistička serija, humora skoro pa ništa - ali ono što ima, tih par fora, je ono, urnebesno. Znači, iskidali smo se.

10 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
KIKI3ooo kaže...

I ja i mala gledamo kaleidoskop. Kad su već napravili taj sistem da se može gledat po proizvoljnom redosljedu gledamo, prvu koja je došla po redu, pa zadnju (da nije white), pa drugu po redu pa epizodu prije "zadnje" i tako dalje skačemo sa početka na kraj liste koju nam je servirao Netflix. Nije neki feature ali čisto iz đira, kad već postoji ta mogućnost. Serija kao serija je ok ali najjača stvar od svega je humor. Da bar oni koji radu komedije pogledaju ovo. Mislim, ovo je kriminalistička serija, humora skoro pa ništa - ali ono što ima, tih par fora, je ono, urnebesno. Znači, iskidali smo se.

 Ja sam je pogledao isto i ok je serija ali da je ponovo gledam pink epizoda bi bila zadnja,a white prije nje ostalo nebitno.

Origin_Steam: hrka11
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
pasko kaže...
Samo cu spomenut dvi vrhunske serije

Tulsa king i 1923

Za mene odlicne serije uzivancija za gledanje

IMDb: : Tulsa King
https://www.imdb.com/title/tt16358384/

IMDb: : 1923
https://www.imdb.com/title/tt18335752/

Sve od Sheridana, lik je totalno eksplodirao u zadnjih par godina, nakon filmova  se prebacio na TV i zavladao  kao trenutno najproduktivniji pisac

 

njegove su jos i Yellowstone, 1883, Mayor of Kingstown i The Last Cowboy

 

odlicno sve, Sicario  je bas bio  jucer na televiziji, pa sam ga se sjetio

9 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Generation kill (2008) - najrealniji prikaz modernog ratovanja na ekranu. Must see za svakoga tko voli ovakvu tematiku, 7 epizoda bez kliseja i hollywoodskog propagandnog materijala. Pogledao sve i svasta al ovo je jedina serija kojoj dozvolim rewatch jednom godisnje. Jedan od likova u seriji cak glumi samog sebe, Rudy.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice