Koju seriju trenutno pratite? izdvojena tema

poruka: 16.233
|
čitano: 3.041.710
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
JackIsBack kaže...
love2ml86 kaže...
Što je točno woke? Više ženskih, crnih, gay, trans uloga? Ili?

Sve od toga kada je nepotrebno u filmu. Nije problem ni u crnima ni u gayevima ni trans ulogama nego guranje toga preko svake granice ukusa, korištenje "diversity-a" na uštrb svih ostalih elemenata koje cine film ili seriju dobrim.

 

Da se ne uvlacim u objašnjavanja imaš materijala na internetu koliko hoceš pa prouci ako te zanima.

 

 

 

 

Ali tko definira što je potrebno u filmu ako ne tvorac filma?

9 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?
love2ml86 kaže...
JackIsBack kaže...
love2ml86 kaže...
Što je točno woke? Više ženskih, crnih, gay, trans uloga? Ili?

Sve od toga kada je nepotrebno u filmu. Nije problem ni u crnima ni u gayevima ni trans ulogama nego guranje toga preko svake granice ukusa, korištenje "diversity-a" na uštrb svih ostalih elemenata koje cine film ili seriju dobrim.

 

Da se ne uvlacim u objašnjavanja imaš materijala na internetu koliko hoceš pa prouci ako te zanima.

 

 

 

 

Ali tko definira što je potrebno u filmu ako ne tvorac filma?

 

Što se mene tiče neka tvorac filma snima svoje govno u krupnom planu u wc školjci sat i pol i neka potroši na to 100 milijuna dolara, ja mu to ne mislim gledati.

4 tjedna
protjeran
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
love2ml86 kaže...
Zašto je tebe uopće briga za woke ili dal će uspijeti takva serija?

 

Ako si Star Wars fan i ako plaćaš Disney+, onda te itekako briga.

 

love2ml86 kaže...
I što te vodi da si ovo morao podijeliti sa svima?

 

Bug.hr je objavio recenziju, izgleda da je bilo previše za očekivati da će objaviti vijest kako je serija ukinuta.

 

love2ml86 kaže...
 Zar si toliki vjernik?

 

Uz to što sam pastafarijanac, ujedno se deklariram i kao Jedi. Jesi li ti woke, SJW, snowflake, strawberry, incel, libtard?

 

love2ml86 kaže...
Što je točno woke? Više ženskih, crnih, gay, trans uloga? Ili?

 

Ne znam gdje da počnem, ali evo:

‘The Acolyte’ Star Amandla Stenberg Cracks Up at ‘Gayest Star Wars’ Moniker: It’s ‘So Gay Already!’ | Video

 

The actor and series showrunner Leslye Headland break down the sexual orientations of C-3PO and R2-D2

 

love2ml86 kaže...

Ali tko definira što je potrebno u filmu ako ne tvorac filma?

 

Ovo nije film, a ono što je "potrebno" definira canon. Unatoč pisanju pojedinih glupih medija, to što su slomili canon sa npr. Sithom koji su se zadnji put pojavili prije tisuću godina, to je onako, koga boli kurac.

6 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
love2ml86 kaže...
Što je točno woke? Više ženskih, crnih, gay, trans uloga? Ili?

 Woke u filmskoj industriji je "slanje poruke" gledatelju, kako bi ga se nepotrebno navodilo na preispitivanje njegovog zdravog razuma i tjeralo na prihvaćanje nekih stvari sa društvene margine, a pritom ne misleći ni najmanje o dobrobiti filma i priče. Evo ti primjere 2 woke slučaja. She Hulk. Neću se ni trudit pomislit da bih nekome ovdje mogao spoilat priču, jer priče nema.  Dobra premisa. Sa laganim oduševljenjem sam krenuo u nju. Odmah prve tri epizode duboko razočaranje. Ne samo da je ovladala "moćima" toliko brzo, već je doslovno objašnjenje bilo zato jer je žensko, a Bruce je muško i morao se toliko borit sa svojim osjećajem bijesa. Ne samo da za priču nema nikakvog smisla što je twerkala, ne samo da za priču o fiktivnom strip junaku nema veze što je nosila muškarca u krevet dok je transformirana, još je u stvarnom svijetu nazivala direktora svakakvim pogrdnim imenima preko medija jer je sezona 2 otkazana. Rezime, nisam imao ništa protiv glumice. Ništa protiv serije. Premise. Sve protiv razloga i načina na koji je izvedena radnja. Drugi slučaj koji je također otišao toliko daleko i sa čim imam ogromnih problema te koji definitivno spada u samu srž woke pokreta. Snjeguljica reboot. Priča iz doba renesanse. Sad, da se to nazvalo bilo kako drugačije, ok. Nisam ljubitelj, nisam publika, neću gledat. Međutim, namjerno su uzeli temelj Disney franšize i gurali ga gledatelju, također nazivajući bilo koga tko propitkuje njihov odabir pogrdnim imenima, na način pri kojem je glavna glumica, Snjeguljica, trebala bit Rachel Zegler. Zla maćeha Gal Gadot. Patuljci gay sve rase patuljci IRL. Tolika devijacija priče koja valjda datira iz renesanse je problem zbog kojega ne volim woke pokret. To je suština woke pokreta u filmskoj industriji. Promjeni priču koja je bila uspješna. Umjesto bijelca stavi gay crnca. Ubaci još rasa. Gotovo. Znači da ponovim, ne smatram se rasistom i šovinistom. Volim samo priču. Ima toliko toga, napravi jebeni novi film sa tim ljudima i neka to bude smisleno. Trpanje Frenchija u pak u Boysima meni zapravo i ima smisla jer su to Boysi. Ovo sa zamjenom bijele rase i bijelih muškaraca u REBOOTOVIMA mi nema smisla. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2024 0:07 (cvaja997).
4 tjedna
protjeran
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
cvaja997 kaže...
love2ml86 kaže...
Što je točno woke? Više ženskih, crnih, gay, trans uloga? Ili?

 Woke u filmskoj industriji je "slanje poruke" gledatelju, kako bi ga se nepotrebno navodilo na preispitivanje njegovog zdravog razuma i tjeralo na prihvaćanje nekih stvari sa društvene margine, a pritom ne misleći ni najmanje o dobrobiti filma i priče. Evo ti primjere 2 woke slučaja. She Hulk. Neću se ni trudit pomislit da bih nekome ovdje mogao spoilat priču, jer priče nema.  Dobra premisa. Sa laganim oduševljenjem sam krenuo u nju. Odmah prve tri epizode duboko razočaranje. Ne samo da je ovladala "moćima" toliko brzo, već je doslovno objašnjenje bilo zato jer je žensko, a Bruce je muško i morao se toliko borit sa svojim osjećajem bijesa. Ne samo da za priču nema nikakvog smisla što je twerkala, ne samo da za priču o fiktivnom strip junaku nema veze što je nosila muškarca u krevet dok je transformirana, još je u stvarnom svijetu nazivala direktora svakakvim pogrdnim imenima preko medija jer je sezona 2 otkazana. Rezime, nisam imao ništa protiv glumice. Ništa protiv serije. Premise. Sve protiv razloga i načina na koji je izvedena radnja. Drugi slučaj koji je također otišao toliko daleko i sa čim imam ogromnih problema te koji definitivno spada u samu srž woke pokreta. Snjeguljica reboot. Priča iz doba renesanse. Sad, da se to nazvalo bilo kako drugačije, ok. Nisam ljubitelj, nisam publika, neću gledat. Međutim, namjerno su uzeli temelj Disney franšize i gurali ga gledatelju, također nazivajući bilo koga tko propitkuje njihov odabir pogrdnim imenima, na način pri kojem je glavna glumica, Snjeguljica, trebala bit Rachel Zegler. Zla maćeha Gal Gadot. Patuljci gay sve rase patuljci IRL. Tolika devijacija priče koja valjda datira iz renesanse je problem zbog kojega ne volim woke pokret. To je suština woke pokreta u filmskoj industriji. Promjeni priču koja je bila uspješna. Umjesto bijelca stavi gay crnca. Ubaci još rasa. Gotovo. Znači da ponovim, ne smatram se rasistom i šovinistom. Volim samo priču. Ima toliko toga, napravi jebeni novi film sa tim ljudima i neka to bude smisleno. Trpanje Frenchija u pak u Boysima meni zapravo i ima smisla jer su to Boysi. Ovo sa zamjenom bijele rase i bijelih muškaraca u REBOOTOVIMA mi nema smisla. 

 

 

13 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Kako bi bilo da otvorite temu "Woke" pa se tamo do mile volje raspravljajte, educirajte itd. pustite nas ostale koji smo ovdje da podijelimo utiske o  serijama  zbog kojih je ova tema (Koju seriju trenutno pratite?) i otvorena.

16 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Zemljanin kaže...
Gajotres kaže...

Postanu li ovi House of Dragons išta bolji, evo pogledao 4 epizodu, živa dosada 

 Uhh svaka cast, ja sam odustao nakon prve hhahahaha, uglavnom kolko sam citao na netu nece bit nista bolje

Bilo nam dosadno na moru tokom vremena pržione pa pogledali. Jedini dobar trenutak mi je bio log one trap (Eve Online) s Vegarom/Aemondom. Ovo ostalo nije mi stalno ni do jednog lika, da svi umru ne bih trepnuo. Santa Barbara samo eto ubace zmajeve s vremena na vrijeme. 

12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
JackIsBack kaže...
love2ml86 kaže...
Što je točno woke? Više ženskih, crnih, gay, trans uloga? Ili?

Sve od toga kada je nepotrebno u filmu. Nije problem ni u crnima ni u gayevima ni trans ulogama nego guranje toga preko svake granice ukusa, korištenje "diversity-a" na uštrb svih ostalih elemenata koje cine film ili seriju dobrim.

 

Da se ne uvlacim u objašnjavanja imaš materijala na internetu koliko hoceš pa prouci ako te zanima.

 

 

 

 

 + Što woke element bude važniji i više centriran u samom sadržaju, neg priča. Ili preuzme skroz tematiku i priču.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
16 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
HOME123456 kaže...

Kako bi bilo da otvorite temu "Woke" pa se tamo do mile volje raspravljajte, educirajte itd. pustite nas ostale koji smo ovdje da podijelimo utiske o  serijama  zbog kojih je ova tema (Koju seriju trenutno pratite?) i otvorena.

Kako bi bilo da ti, nakon što iziritiran upisima počneš raspravu koja ti navodno smeta, pa ti ljudi objasne što i kako, ili mudro zašutiš, ili jednostavno kažeš hvala? Umjesto ovog što radiš, a to je pravljenje glupim (što radiš od početka svojim pasivno-agresivnim inzistiranjem da se objasni što je woke) i na neki način pokušavanje cenzuriranja stavova koji ti smetaju.

 

Glede teme, prečesto je u zadnje vrijeme UTISAK O SERIJI taj da je woke. Umjesto da pokuša ispričati kvalitetnu i zanimljivu priču s razrađenim likovima i smislenim dijalozima, ista se koristi kao sredstvo društvene promjene, tj. propagira osobne stavove autora serije koji su prečesto u potpunosti suprotni onima koji su napisali djela nastavno na koje je serija napravljena.

 

Jer istina je da ljude boli briga za serije o LGBT/manjinskim/umetni kategoriju likovima kojima se (u seriji) život vrti oko toga što su LGBT/manjine/umetni kategoriju, a koje su napravljene bez nekog prethodnog IP-a. Ne zanima me, neću gledati, sretno i doviđenja.

 

No ljude razočarava, rastužuje, a nakon nekog vremena iritira i frustrira to što se postojeće knjige, filmovi i serije, koje su nekima doslovno definirale djetinjstvo i mladost REINTERPRETIRAJU i na taj način uništavaju (velikim dijelom jer je fokus na woke sranju, a ne na kvaliteti uratka), a samim tim se uništava i dio potke društva i onog što čini društvenu svijest.

 

A zašto? Jer su propagatori woke ideologije nesposobni i lijeni i ne mogu stvoriti ništa novo i kvalitetno, pa će izopačiti postojeće? Kako je Tolkien (još jedan autor kojem pokušavaju uništiti ostavštinu) konstantno ponavljao u svojim dijelima, nije direktan citat, nego suština: "Evil cannot create anything new, they can only corrupt and ruin what good forces have invented or made." I ne samo da će izopačiti priču, nego će one koji to ne žele i koji se usude izraziti nezadovoljstvo optužiti za sve i svašta te ih nazivati raznim imenima. Ono što bi ti najradije napravio. Slobodno me nazovite kojim god imenom, uvijek ću reći za sranje da je sranje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2024 12:34 (glas_razuma).
16 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
HOME123456 kaže...

Smiri se, popij terapiju i svijet će opet biti lijep.

Molim, bez projiciranja. Iako su takve i slične diverzije valjda nužne kad se nema argumenata.

 

On topic, pogledah prvu epizodu Kaosa. Serija okej izgleda, dobra glumačka ekipa. Nisam uvjeren da ovaj pristup modernoj reinterpretaciji funkcionira, no pogledati ću još koju epizodu prije konačne ocjene.

11 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

https://m.imdb.com/title/tt8550732/

 

Doslovno Kaos , prica razvucena , nezanimljiva , gay sex svakih 10 min. Po ovoj seriji svi smo homici  .

Pa dokle vise ? Moze jedna serija za 98% normalne populacije ?!

6 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

The rings of power S2. Gledam, ostaje žal za boljim, ali ako se odvojim od svega i promatram seriju kao zabavnu i dovoljnu da prođe vrijeme, gledat ću i uživat. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
6 godina
protjeran
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
glas_razuma kaže...
HOME123456 kaže...

Kako bi bilo da otvorite temu "Woke" pa se tamo do mile volje raspravljajte, educirajte itd. pustite nas ostale koji smo ovdje da podijelimo utiske o  serijama  zbog kojih je ova tema (Koju seriju trenutno pratite?) i otvorena.

Kako bi bilo da ti, nakon što iziritiran upisima počneš raspravu koja ti navodno smeta, pa ti ljudi objasne što i kako, ili mudro zašutiš, ili jednostavno kažeš hvala? Umjesto ovog što radiš, a to je pravljenje glupim (što radiš od početka svojim pasivno-agresivnim inzistiranjem da se objasni što je woke) i na neki način pokušavanje cenzuriranja stavova koji ti smetaju.

 

Glede teme, prečesto je u zadnje vrijeme UTISAK O SERIJI taj da je woke. Umjesto da pokuša ispričati kvalitetnu i zanimljivu priču s razrađenim likovima i smislenim dijalozima, ista se koristi kao sredstvo društvene promjene, tj. propagira osobne stavove autora serije koji su prečesto u potpunosti suprotni onima koji su napisali djela nastavno na koje je serija napravljena.

 

Jer istina je da ljude boli briga za serije o LGBT/manjinskim/umetni kategoriju likovima kojima se (u seriji) život vrti oko toga što su LGBT/manjine/umetni kategoriju, a koje su napravljene bez nekog prethodnog IP-a. Ne zanima me, neću gledati, sretno i doviđenja.

 

No ljude razočarava, rastužuje, a nakon nekog vremena iritira i frustrira to što se postojeće knjige, filmovi i serije, koje su nekima doslovno definirale djetinjstvo i mladost REINTERPRETIRAJU i na taj način uništavaju (velikim dijelom jer je fokus na woke sranju, a ne na kvaliteti uratka), a samim tim se uništava i dio potke društva i onog što čini društvenu svijest.

 

A zašto? Jer su propagatori woke ideologije nesposobni i lijeni i ne mogu stvoriti ništa novo i kvalitetno, pa će izopačiti postojeće? Kako je Tolkien (još jedan autor kojem pokušavaju uništiti ostavštinu) konstantno ponavljao u svojim dijelima, nije direktan citat, nego suština: "Evil cannot create anything new, they can only corrupt and ruin what good forces have invented or made." I ne samo da će izopačiti priču, nego će one koji to ne žele i koji se usude izraziti nezadovoljstvo optužiti za sve i svašta te ih nazivati raznim imenima. Ono što bi ti najradije napravio. Slobodno me nazovite kojim god imenom, uvijek ću reći za sranje da je sranje.

 Glede teme, prečesto je u zadnje vrijeme UTISAK O SERIJI taj da je woke. - meni nije, manji broj serija i još manji broj uloga je takav, tako da si tu već u krivu.

16 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
glas_razuma kaže...

 a nakon nekog vremena iritira i frustrira to što se postojeće knjige, filmovi i serije, koje su nekima doslovno definirale djetinjstvo i mladost REINTERPRETIRAJU i na taj način uništavaju (velikim dijelom jer je fokus na woke sranju, a ne na kvaliteti uratka), a samim tim se uništava i dio potke društva i onog što čini društvenu svijest.

 

 Serija Foundation:

 

https://www.imdb.com/title/tt0804484/

 

U sustini odlicna SF serija prema romanima Isaaca Asimova. Glumci sasvim solidni, Lee Pace kao Brother Day je totalno dobro razvalio ulogu, bolje ne moze te Jared Harris kao Hari Seldon standardno dobar. Lou Llobell kao Gaal Dornick i Laura Birn kao Demerzel mozda mrvicu "slabije" ali uopce nelose, taj cetverac odlicno vuce seriju s time da su i sporedni likovi solidno ukomponirani i zanimljivi. Sezona jedan odlicna, zbilja se nema sta zamjeriti. Tecno, gledljivo, zanimljivo... ali kad covjek pomisli gle serija bez LGBT/Woke @anja dodje sezona 2 serije i slavni general Bel Riose ( prema knjizi Foundation and Empire part I "The General" ) - postaje "topli brat" , ima muza! Kru te ebo... gdje toga u romanu ima??? I naravno, iako je prema romanu general Bel Riose sudjen i osudjen na smrt od strane cara ovdje ga serija ostavlja "zivog" i naravno kao i njegovog muza cudom prezivjelog u ekspolziji planeta. Mislim ono... dakle u i sezoni 3 od odlicne SF serije kroz cijelu predhodnu sezonu 1 nas ceka bar 1-2 epizode srcedrapajuceg susreta slavnog generala i muza mu

 

Ali ono, zbilja ne razumijem ili sam glup valjda. Od odlicno napravljene serije po odlicno napisanom romanu ides ubacivati nekakve izmisljene elemente koji uopce nisu potrebni za radnju, za gledljivost i tecnost/zanimljivost serije.

16 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
love2ml86 kaže...

 Glede teme, prečesto je u zadnje vrijeme UTISAK O SERIJI taj da je woke. - meni nije, manji broj serija i još manji broj uloga je takav, tako da si tu već u krivu.

Ni svinjama ne smrdi u svinjcu. I ne, ne kažem da si svinja, samo ti pokušavam objasniti na živopisan način da postoje različite percepcije istine, subjektivan doživljaj objektivnog. Većini svinjac smrdi, nekima ne. Nekima ništa nije woke, nekima je sve.

 

Tako da je besmisleno tvrditi da sam ja u krivu samo jer ti nemaš isti doživljaj istog. Ako se ne slažeš, sve u redu, no nisam zato ja u krivu.

 

Glede objektivnog, vjerojatno je većina filmova i serija ikad snimljenih imala u sebi neku propagandu. A danas je ta propaganda fokusirana na LGBT, manjine, itd. I odgovorno tvrdim da velika većina novijih serija gura prethodno spomenute agende, u manjem ili većem obujmu.

 

Opet, slobodno se ne složi, no ne možeš, posebno bez da znaš koje sam serije gledao (ili bar pokušao), napisati da je moj utisak o seriji kriv.

 

 

16 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
spaljeni kaže...
glas_razuma kaže...

 a nakon nekog vremena iritira i frustrira to što se postojeće knjige, filmovi i serije, koje su nekima doslovno definirale djetinjstvo i mladost REINTERPRETIRAJU i na taj način uništavaju (velikim dijelom jer je fokus na woke sranju, a ne na kvaliteti uratka), a samim tim se uništava i dio potke društva i onog što čini društvenu svijest.

 

Ali ono, zbilja ne razumijem ili sam glup valjda. Od odlicno napravljene serije po odlicno napisanom romanu ides ubacivati nekakve izmisljene elemente koji uopce nisu potrebni za radnju, za gledljivost i tecnost/zanimljivost serije.

Nisu potrebni za radnju, gledljivost i ine bitne elemente, no bitni su za normaliziranje homoseksualnih i inih odnosa koji se danas propagiraju. Zašto to rade? To je pitanje. Tako da ne, nisi glup, samo si pomalo naivan (kao i većina nas), pa misliš da ljudi ekraniziraju zanimljive stvari jer vole izvorni materijal. ;)

6 godina
protjeran
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
glas_razuma kaže...

 

Opet, slobodno se ne složi, no ne možeš, posebno bez da znaš koje sam serije gledao (ili bar pokušao), napisati da je moj utisak o seriji kriv.

 

 

Ovo koliko sam shvastio si pisao opčenito za današnje serije. A s obzirom da gledam daleko previše serija si dajem za pravo tvrditi da woke agenda nije ni približno toliko jaka ili česta koliko se dobije dojam po desničarskim krugovima prvenstveno.

(samo da se distanciram, smatram da i lijevičari i desničari imaju neke perspektive koje su logične i neke koje su idiotske u rekao bih jednakoj mjeri).

14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
spaljeni kaže...
glas_razuma kaže...

 a nakon nekog vremena iritira i frustrira to što se postojeće knjige, filmovi i serije, koje su nekima doslovno definirale djetinjstvo i mladost REINTERPRETIRAJU i na taj način uništavaju (velikim dijelom jer je fokus na woke sranju, a ne na kvaliteti uratka), a samim tim se uništava i dio potke društva i onog što čini društvenu svijest.

 

 Serija Foundation:

 

https://www.imdb.com/title/tt0804484/

 

U sustini odlicna SF serija prema romanima Isaaca Asimova. Glumci sasvim solidni, Lee Pace kao Brother Day je totalno dobro razvalio ulogu, bolje ne moze te Jared Harris kao Hari Seldon standardno dobar. Lou Llobell kao Gaal Dornick i Laura Birn kao Demerzel mozda mrvicu "slabije" ali uopce nelose, taj cetverac odlicno vuce seriju s time da su i sporedni likovi solidno ukomponirani i zanimljivi. Sezona jedan odlicna, zbilja se nema sta zamjeriti. Tecno, gledljivo, zanimljivo... ali kad covjek pomisli gle serija bez LGBT/Woke @anja dodje sezona 2 serije i slavni general Bel Riose ( prema knjizi Foundation and Empire part I "The General" ) - postaje "topli brat" , ima muza! Kru te ebo... gdje toga u romanu ima??? I naravno, iako je prema romanu general Bel Riose sudjen i osudjen na smrt od strane cara ovdje ga serija ostavlja "zivog" i naravno kao i njegovog muza cudom prezivjelog u ekspolziji planeta. Mislim ono... dakle u i sezoni 3 od odlicne SF serije kroz cijelu predhodnu sezonu 1 nas ceka bar 1-2 epizode srcedrapajuceg susreta slavnog generala i muza mu

 

Ali ono, zbilja ne razumijem ili sam glup valjda. Od odlicno napravljene serije po odlicno napisanom romanu ides ubacivati nekakve izmisljene elemente koji uopce nisu potrebni za radnju, za gledljivost i tecnost/zanimljivost serije.

 Ma pretjerujes. Ili sam ja gledao "neku drugu verziju". U seriji nema eksplicitnih homo scena, poljubaca ili drugih oblika iskazivanja njeznosti. Hetero sexa zato ima i hetero odnosa. Gay moraju ubacit jer je takva politika. Pa bilo je rečeno da je za oskara akademija prepisala da mora bit, bezz, 20% lgbtznj, 30% pripadnika radnih manjina itd. I tako je u hollywoodu općenito. Baš je ubačeno reda radi, kao, oni su gay, ok, idemo dalje. A to što to ne prati knjigu, koliko sam ja razumia, salvor hardin, glavna uloga je u knjizi muško, tako da je odma jasno da će bit svega. Knjiga ionako nije završena pa mogu radit šta oće. Ali već mi se čini da su ostali bez soka... ostalo sve stoji šta si napisa, slažem se sve.

8 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Evil

 

Zavrsila i ova serija. I bolje da je.

 

Poceli su odlicno, imali su taj neki stih, nevjernik, znanstvenik i svecenik istrazuju rubne slucajeve pod pokroviteljstvom crkve. Odlican sistem, jedna epizoda, jedna "misterija", onda su poceli ubacivati neku dodatnu pod-pricu, koja bi se jako brzo razvodnila, od koje bi nekako odustali, pa slijedeca, pa slijedeca, pa neki main plot, koji je bio toliko razvodnjen..... slucajevi su bili sve bezvezniji, sve povrsnije odradjene epizode, s enormnim kolicinama filera i nepotrebnih scena, razvlacenjem.

 

Posebice ova zadnja epizoda koja se bavila svime i svacime, a najmanje original idejom serije, sve povrsno, sve priglupo...

 

Tesko razocaranje nakon odlicne prve i sasvim korektne druge sezone, preostale dvije su izgleda totalno izgubili inspiraciju i odustali od serije.

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
16 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Damir22 kaže...

Evil

 

Zavrsila i ova serija. I bolje da je.

 

Poceli su odlicno, imali su taj neki stih, nevjernik, znanstvenik i svecenik istrazuju rubne slucajeve pod pokroviteljstvom crkve. Odlican sistem, jedna epizoda, jedna "misterija", onda su poceli ubacivati neku dodatnu pod-pricu, koja bi se jako brzo razvodnila, od koje bi nekako odustali, pa slijedeca, pa slijedeca, pa neki main plot, koji je bio toliko razvodnjen..... slucajevi su bili sve bezvezniji, sve povrsnije odradjene epizode, s enormnim kolicinama filera i nepotrebnih scena, razvlacenjem.

 

Posebice ova zadnja epizoda koja se bavila svime i svacime, a najmanje original idejom serije, sve povrsno, sve priglupo...

 

Tesko razocaranje nakon odlicne prve i sasvim korektne druge sezone, preostale dvije su izgleda totalno izgubili inspiraciju i odustali od serije.

Evo, nastavno na raspravu, ovu seriju (Evil) sam prestao gledati nakon druge epizode, nakon što su im duhovi rekli da liječnici u bolnici crnce oživljavaju puno kraće nego bijelce. Jer rasizam. De me ne kolji. I mislim da su spominjali 4Chan i još neke "desničarske" forume, naravno, u negativnom smislu. I onda se pitam zašto?

 

Ono što me žalosti je to što ću vjerojatno propustiti neke zanimljive epizode, no jednostavno se ne želim izlagati takvom tendencioznom sadržaju koji nema veze sa natprirodnim, već sa dnevnopolitičkom agendom redatelja.

 

Isto kao Prodigal Son, s izvrsnom prvom sezonom, i onda u drugoj isto krenu s rasizmom. Hebote, nakon što gledamo desetljećima crnce kao detektive i šefove policije (posebno u New Yorku), stvore tako glupu i nerealnu situaciju da ti jednostavno prisjedne. Isto kao The Rookie, s tim što su tamo intenzivno sa šilanjem krenuli tek u trećoj sezoni (ako se ne varam).

 

Masa je takvih serija i filmova. Imam li problema s tim da se u serijama i filmovima obrađuju teme diskriminacije? Naravno da ne. No imam problem s tendencioznim i glupim scenarijima punim predrasuda koje uvijek vuku na istu stranu, nerealnim likovima, besmislenim dijalozima, i sve u svemu nekvalitetnim uratcima koji mi samo troše vrijeme.

 

S druge strane, serije poput Žice ću uvijek rado ponovno pogledati.

 

8 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Nista neces propustiti, od trece sezone su totalno izgubili kompas i smijer u kojem bi serija isla, slucajevi su besmisleno blesavi....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
9 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Terminator zero nije loše za sad, tj. prvih par koje sam pogledao

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2024 23:11 (digitall).
6 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Damir22 kaže...

Evil

 

Zavrsila i ova serija. I bolje da je.

 

 

Posebice ova zadnja epizoda koja se bavila svime i svacime, a najmanje original idejom serije, sve povrsno, sve priglupo...

 

 

 Kompletna radnja i postava obiteljskih te bračnih odnosa glavne glumice i njezinog supruga su definitivno priglupi. Kako su to riješili u zadnjih nekoliko epizoda, bilo je humoristično, koliko su loše to odradili. Kad smo kod smijeha, gledam 2 broke girls

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
16 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
cvaja997 kaže...

The rings of power S2. Gledam, ostaje žal za boljim, ali ako se odvojim od svega i promatram seriju kao zabavnu i dovoljnu da prođe vrijeme, gledat ću i uživat. 

 Tako je da, ono prve dvije epizode ok, mozak na pašu, treća za propucat se. 

16 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

The Neighborhood

 

Gledam ovo trenutno s curom i mogu reći da mi je upravo ovo trebalo nakon mora nekih Netflix woke gluposti, jedan dobar feelgood sitcom što je danas rijetkost budući da sitcoma baš više i nema u današnje vrijeme.

 

Tako da definitivno preporuka za odmor od "modernih" gluposti.

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
12 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

LOTR Najskuplja serija ikada bi mogla biti otkazana nakon samo dvije sezone od planiranih 5

9 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?
sstrmi kaže...

LOTR Najskuplja serija ikada bi mogla biti otkazana nakon samo dvije sezone od planiranih 5

 

Odlična vijesti, red je da kvaliteta bude nagrađena, ali isto tako da škart bude kažnjen.

 

Moj mali mozak veličine graška ne može shvatiti logiku te cijele situacije. Bezos je vlasnik Amazona i on je poznati ljubitelj knjiga, pogotovo SF i fantasy žanra i veliki ljubitelj i LOTR-a i Wheel of Timea. Kao takav je odlučio investirati vrlo ozbiljne novce u kreiranje tih serija. On je glavni financijer, tako da ne odgovara nikome, osim toga čovjek je milijarder i može se reći da ima koji cent viška. Imajući to sve u vidu, ja ne mogu prokljuviti da je čovjek dao takve novce takvim debilima (potpunim antikreativcima i antitalentima) da rade obje serije, samo nakrkali woke pizdarije, nepostojeća radnja, najgori casting kojeg sam ikad vidio na filmu ili seriji. Uz novce koje je Bezos dao, mogao je platiti vrhunske scenariste i ostale stručnjake i pošto on ima kontrolu mogao je potpuno zanemariti sav woke kretenizam. 

 

A on se odlučio na ovo.

 

I obje serije imaju loše kritike i slabu gledanost. Kako to, kako to?

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2024 11:19 (Cansee).
15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

A što je najgore, nikako da nauče. Sad istu stvar žele napraviti i sa Warhammer 40 000. Ulupati će stotine milijuna, a izgubiti će Henrya Cavilla i seriju nitko neće gledati.

16 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Nitko ne gleda Vlak u snijegu iliti kako ga amerikanci zovu Snowpiercer. Zadnja sezona pri kraju, suluda glavna premisa, meni odlicni glumci i nije dosadna, barem meni. Nije mi zao sto zavrsava, taman 4 sezone dosta da iskopaju vlak iz snijega bez lako pamtljive pjesmice.
9 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Sint1 kaže...
Nitko ne gleda Vlak u snijegu iliti kako ga amerikanci zovu Snowpiercer. Zadnja sezona pri kraju, suluda glavna premisa, meni odlicni glumci i nije dosadna, barem meni. Nije mi zao sto zavrsava, taman 4 sezone dosta da iskopaju vlak iz snijega bez lako pamtljive pjesmice.

 kako ne, od početka je gledam... ima klasično glupih rupa i nelogičnosti, ali je dobra generalno

 

preporuka za blesavu seriju KAOS

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice