Koju seriju trenutno pratite? izdvojena tema

poruka: 16.088
|
čitano: 2.908.192
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Severance na prvu kad sam krenuo gledati, nije me toliko privukla, krenuo sam naknadno gledati i stvarno mi je sjela.

3 body problem - ispalo i više nego solidno, ok, neke stvari pred kraj mi nisu logične, ali da ne idemo s spoilerima.

 

Constellation - krenula dobro i zanimljivo, nakraju se razvuklo i spetljalo toliko toga, naravno, klasika, nije ništa objašnjenjo i dalje, osobno bih preskocio seriju da imam izbora ponovo gledati.

5 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
60nine kaže...
Posmatrač kaže...

 Nisi gledao,. Da jesi sjecao bi se ;)

 

a gle, serija je iz vremena kad se nije toliko pridavalo pažnje onome što gledaš (iz perspektive broja godina :)

u biti ne sjećam se - da li je uopće bila na nekom TV kanalu davno?

 Sjecao bi se jer je vrhunska.....

16 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Vjerovali ili ne - Smallville.

To je bilo popularno tamo kraj osnovne/srednja/fax. Nikad gledao nisam jer mi se činila tipična teen romance drama kakve su bile popularne ranih 2000-ih. I doista, počne tako, srednja škola, vezice... No to je samo dio. Clark Kent je u fokusu i nakon par epizoda navukao sam se ko penzioner na glasanje za AP-a.
Serija počne nevino i baš u očekivanom štihu S1 i S2. Druga već daje naznake mračnije tematike, a česte su filler epizode "monster of the week" - tipa X Files, što uopće nije loše. No fantastično je kako lik Clarka i Lexa evoluira. A isto tako i sama serija te tamo od cca sezone 4 polako bude sve mračnija i sve više vuće na klasični DC/strip ekranizaciju. Teško mi je stati i evo me na zadnjoj, 10. sezoni. Ne mogu vjerovati da to nisam prije gledao. Ima puno iznenađenja koja su spoileri; da li je savršena serija? Nije, ali je vrlo dobra objektivno i meni subjektivno, likovi baš imaju onaj "feel good" kao primjerice u seriji Chuck te ju baš zato obožavam.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Lovac kaže...

Vjerovali ili ne - Smallville.

To je bilo popularno tamo kraj osnovne/srednja/fax. Nikad gledao nisam jer mi se činila tipična teen romance drama kakve su bile popularne ranih 2000-ih. I doista, počne tako, srednja škola, vezice... No to je samo dio. Clark Kent je u fokusu i nakon par epizoda navukao sam se ko penzioner na glasanje za AP-a.
Serija počne nevino i baš u očekivanom štihu S1 i S2. Druga već daje naznake mračnije tematike, a česte su filler epizode "monster of the week" - tipa X Files, što uopće nije loše. No fantastično je kako lik Clarka i Lexa evoluira. A isto tako i sama serija te tamo od cca sezone 4 polako bude sve mračnija i sve više vuće na klasični DC/strip ekranizaciju. Teško mi je stati i evo me na zadnjoj, 10. sezoni. Ne mogu vjerovati da to nisam prije gledao. Ima puno iznenađenja koja su spoileri; da li je savršena serija? Nije, ali je vrlo dobra objektivno i meni subjektivno, likovi baš imaju onaj "feel good" kao primjerice u seriji Chuck te ju baš zato obožavam.

 Nimoj nikome reči ali oči su mi zasuzile na kraju , a valjda moraš voljet Supermana da shvatiš 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
15 godina
online
Koju seriju trenutno pratite?

evo zavrsila je sezona walking dead the ones who live.

 

prvo zelim rec da sam orginalnu seriju prekinuo gledat na kraju predzadnje sezone(cuo sam da se tad cak i popravila), pogledo sam jednu sezonu fear the walking dead, jednu epizodu onog spinoffa s tinejdzerima a ostale nisam gledao. pogledao sam na you tube-u neki recap svega sto trebam znat prije gledanja ove serije.

ovu sam krenuo gledat samo zato sto su reakcije na prvu epizodu bile jako dobre i zato sto se sve bazira oko ricka i michonne. 

 

ostao sam zapanjen, ovo je daleko najbolje sto su kreatori ovog serijala napravili(nemam pojma jesu radili isti ljudi). svaka epizoda je odlicna, bez praznog hoda, dosadnih dijelova. imamo epizode koje prste akcijom, a imamo i epizode koje naginju na dramu. nakon 2 epizode pomislio sam ovo je odlicno, ali ako samo nastave otvarat nova pitanja a odgovarat tamo negdje u 3. sezoni jos jednog spinoffa poludit cu. na srecu to se nije desilo, sve ide svojim tokom, cijela sezona ima uvod, zaplet, vrhunac, rasplet, the end. ovo je pravi kraj walking dead fransize, ovo je kraj kakav smo trebali dobit orginalne serije. 

 

preporucam apsolutno svima koji su kao i ja odustali u nekom dijelu orginalne serije radi zamora. seriju uz recap na you tubeu mogu pogledati i oni koji dosad nisu gledali nista od twd serijala, ali tesko da ce im neke scene bit mocne kao onima koji su prije 10+ godina krenuli sa walking dead-om. 

 

 

 

 

11 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Ja sam odustao u 7. sezoni originalne serije. Prva sezona mi je bila genijalna, vidim po tvojoj recenziji da taj novi walking dead naginje toj prvoj sezoni. Valjda ču skužiti radnju iako nisam pogledao zadnje četiri sezone.

6 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

"Intro" pjesma je meni ikonska. 10 sezona ista pjesma. Nevjerojatno. Obožavao sam to. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Poceo gledat “Halo”..bome vrlo dobra prva sezona za sad!
A tek kakva HDR slika,nezz kad sam gledao nesto bolje!!
AUDIOFIL
11 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

" Halo " je super , nema dosadne minute. nezz sto po internetu ljudi toliko  grintaju. Cak sam i igrao Halo nekad davno i baca mi flashbackove 😀

Mislim da cu i drugu sezonu gledati. 

 

Ima neka zanimljiva hrvatska / srpska serija vrijedna gledanja ?

gledao sam Senke nad Balkanom i to je bilo uglavnom ok. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2024 7:16 (chance00).
10 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

Ja sam tek prije par dana saznao da su snimili tu seriju, i odlučio pogledati zadnju sezonu orginal serije. Do tamo negdje 7-8 sezone sam ju još i pratio, ali je onda postalo negledljivo. Mogu čak reći da mi je zadnja sezona, nakon pogledanog recapa sezona 1-10 dobra ( trenutno sam na 10 epizodi), a nakon šta vidim da si nahvalio Ones who live jedva čekam pogledati.  Fear sam pogledao 2 sezone, i isto odustao.

12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
@chance00, mogu ti preporučiti dvije serije s prostora bivše države:
Deca zla i
Znam kako dišeš,
Niti jedna te neće razočarati, odlične su i vuku na Skandinaviju a ne Balkan...
8 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
love2ml86 kaže...
Arcanist1 kaže...
love2ml86 kaže...

3 body problem je fora.

 Koju verziju gledaš Netflixovu ili kinesku

Netflixovu

dokle ide kineska verzija s pričom? isto ko i netflix ili radnja ide dalje u budućnost?

9 mjeseci
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
HowYesN0 kaže...
love2ml86 kaže...
Arcanist1 kaže...
love2ml86 kaže...

3 body problem je fora.

 Koju verziju gledaš Netflixovu ili kinesku

Netflixovu

dokle ide kineska verzija s pričom? isto ko i netflix ili radnja ide dalje u budućnost?

 završio i ja 3 body - netflix verziju i meni je to relativno loše. uništena dobra priča i ideja.

 

odmah od prve se vidi da će biti problema kad se cijeli svijet oslanja na par "teenage" hipster znanstvenika.

 

skraćeno:

- loš casting (svega 2-3 lika su dobro pogođena, ostalo je baš loše), rezultat toga je potpuna neuvjerljivost serije što je pretvara u SF komediju ili parodiju, kako god

- scenarist i redatelj su čisti mediokriteti i tu se vidi razlika između talentiranih i onih koji dobro rade posao i ovakvih koji štancaju na kile

- 7. epizoda mi je bila jedva gledljiva, prebacio sam brzinu na 1.5x i dalje je bilo super sporo i dosadno. patetika na kilograme, nepotrebna nekvalitetna drama

- CGI je poprilično loš za jedan SF, ali da je ostalo odrađeno kako treba to bi mi bio i minoran problem

- kao i obično kad se odradi loša adaptacija fokus ostane na krivim stvarima, naglašeno je ono što je manje bitno, zanemareno ono što je bitno...

 

ocjena: nategnutih 6 od 10

11 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

....do kraja i ima 30 epizoda, imaš sve na yubitou uz engleski ili hrvatski jezik doduše generirani.

7 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
millennial kaže...

 završio i ja 3 body - netflix verziju i meni je to relativno loše. uništena dobra priča i ideja.

 

odmah od prve se vidi da će biti problema kad se cijeli svijet oslanja na par "teenage" hipster znanstvenika.

 

skraćeno:

- loš casting (svega 2-3 lika su dobro pogođena, ostalo je baš loše), rezultat toga je potpuna neuvjerljivost serije što je pretvara u SF komediju ili parodiju, kako god

- scenarist i redatelj su čisti mediokriteti i tu se vidi razlika između talentiranih i onih koji dobro rade posao i ovakvih koji štancaju na kile

- 7. epizoda mi je bila jedva gledljiva, prebacio sam brzinu na 1.5x i dalje je bilo super sporo i dosadno. patetika na kilograme, nepotrebna nekvalitetna drama

- CGI je poprilično loš za jedan SF, ali da je ostalo odrađeno kako treba to bi mi bio i minoran problem

- kao i obično kad se odradi loša adaptacija fokus ostane na krivim stvarima, naglašeno je ono što je manje bitno, zanemareno ono što je bitno...

 

ocjena: nategnutih 6 od 10

Stavio sam anketu na onoj temi, i dosta je ljudi glasalo za kinesku verziju (kaj je jako čudno jer je ovaj forum inače izrazito zapadnjački) i vidio par osvrta, počeo gledat netflix verziju da vidim jel fakat toliko katastrofa, i je, definitivno.

Pa sam se prebacio na kinesku i, osim par cringe trenutaka, sve je puno puno bolje.

Pogledao za sad 4 epizode, gluma odlična (uz iznimku detektiva, ali to i koreanci vole, takav arhitip murjaka tipa Bosch samo malo azijski retardiran, valjda im to narodni običaj) i, budući da nisam čitao roman, mogu pretpostavit da pisac zapravo više voli pisati beletristiku, tak da ne očekujte neku kvalitetnu znanstvenu podlogu (više nateže na Krešimira Miška ), ako očekujete nekaj razine Fringe ili Dark (po separaciji/združivanju znanstvene točnosti i klasične holivudske kinematografije na nespojiv način) čist je ok, osim onih par cringe trenutaka.

 

E da, soundtrack je još najviše cringe, uvodna neka kineska varijanta gay indie popa kakav ameri vole u serijama, a odjavna "ozbiljna" sprdnja na engleskom (ne znam jesu li zabrijali i mislili to ozbiljno, jel sprdnja ili hommage nekom drugome djelu, ali umirem svaki put od smijeha ).

 

Za sad 8/10.

 

P.S. ova serija objašnjava zakaj Memulica želi poubijati sve znanstvenike na svijetu, vjerovatno je bio mlad kad je čitao taj roman pa ga hitilo.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
9 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
fer-de-lance kaže...
millennial kaže...

 završio i ja 3 body - netflix verziju i meni je to relativno loše. uništena dobra priča i ideja.

 

odmah od prve se vidi da će biti problema kad se cijeli svijet oslanja na par "teenage" hipster znanstvenika.

 

skraćeno:

- loš casting (svega 2-3 lika su dobro pogođena, ostalo je baš loše), rezultat toga je potpuna neuvjerljivost serije što je pretvara u SF komediju ili parodiju, kako god

- scenarist i redatelj su čisti mediokriteti i tu se vidi razlika između talentiranih i onih koji dobro rade posao i ovakvih koji štancaju na kile

- 7. epizoda mi je bila jedva gledljiva, prebacio sam brzinu na 1.5x i dalje je bilo super sporo i dosadno. patetika na kilograme, nepotrebna nekvalitetna drama

- CGI je poprilično loš za jedan SF, ali da je ostalo odrađeno kako treba to bi mi bio i minoran problem

- kao i obično kad se odradi loša adaptacija fokus ostane na krivim stvarima, naglašeno je ono što je manje bitno, zanemareno ono što je bitno...

 

ocjena: nategnutih 6 od 10

Stavio sam anketu na onoj temi, i dosta je ljudi glasalo za kinesku verziju (kaj je jako čudno jer je ovaj forum inače izrazito zapadnjački) i vidio par osvrta, počeo gledat netflix verziju da vidim jel fakat toliko katastrofa, i je, definitivno.

Pa sam se prebacio na kinesku i, osim par cringe trenutaka, sve je puno puno bolje.

Pogledao za sad 4 epizode, gluma odlična (uz iznimku detektiva, ali to i koreanci vole, takav arhitip murjaka tipa Bosch samo malo azijski retardiran, valjda im to narodni običaj) i, budući da nisam čitao roman, mogu pretpostavit da pisac zapravo više voli pisati beletristiku, tak da ne očekujte neku kvalitetnu znanstvenu podlogu (više nateže na Krešimira Miška ), ako očekujete nekaj razine Fringe ili Dark (po separaciji/združivanju znanstvene točnosti i klasične holivudske kinematografije na nespojiv način) čist je ok, osim onih par cringe trenutaka.

 

E da, soundtrack je još najviše cringe, uvodna neka kineska varijanta gay indie popa kakav ameri vole u serijama, a odjavna "ozbiljna" sprdnja na engleskom (ne znam jesu li zabrijali i mislili to ozbiljno, jel sprdnja ili hommage nekom drugome djelu, ali umirem svaki put od smijeha ).

 

Za sad 8/10.

 

P.S. ova serija objašnjava zakaj Memulica želi poubijati sve znanstvenike na svijetu, vjerovatno je bio mlad kad je čitao taj roman pa ga hitilo.

 

 

a vidi, taj što je pisao, Liu Cixin, on je inženjer i koliko sam ja shvatio iz osvrta na knjige (ne na seriju) je da je on prilično točno upotrijebio ono što znamo, zakone fizike i kojekakve teorije.


A što se tiče serije, ja ju upravo gledam zbog svoje žene, ona je htjela gledati pa sam pristao gledati sa njom, inače uvijek prvo čitam knjige, i sada ću pročitati ovu Rememberance of Earth Past, čim završim nešto što trenutno čitam. 

Serija mi je zasad nakon 3 epizode skroz dobra, odnosno zanimljiva je, nisam imao nikakva očekivanja pa možda zato. Definitivno su me navukli da želim nastaviti gledati.

Koliko vidim najveća promjena zasad je da su radnju prebacili u Britaniju, a u knjigama je u Kini i gotovo svi glavni likovi su Kinezi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2024 17:55 (Cansee).
13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Ulica Ulice kaže...

Trenutno se gleda Halo - 2. sezona, The White Lotus - 2. sezona, jako dobra španjolska serija Mano De Hierro, The Tudors ( godinama propuštao pogledati ) te serija American Rust.....

 

Mano de hierro

 

Odlična španjolska krimi serija. 7/10

 

@Ulica Ulice hvala na preporuci.

14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Cansee kaže...
fer-de-lance kaže...
millennial kaže...

 završio i ja 3 body - netflix verziju i meni je to relativno loše. uništena dobra priča i ideja.

 

odmah od prve se vidi da će biti problema kad se cijeli svijet oslanja na par "teenage" hipster znanstvenika.

 

skraćeno:

- loš casting (svega 2-3 lika su dobro pogođena, ostalo je baš loše), rezultat toga je potpuna neuvjerljivost serije što je pretvara u SF komediju ili parodiju, kako god

- scenarist i redatelj su čisti mediokriteti i tu se vidi razlika između talentiranih i onih koji dobro rade posao i ovakvih koji štancaju na kile

- 7. epizoda mi je bila jedva gledljiva, prebacio sam brzinu na 1.5x i dalje je bilo super sporo i dosadno. patetika na kilograme, nepotrebna nekvalitetna drama

- CGI je poprilično loš za jedan SF, ali da je ostalo odrađeno kako treba to bi mi bio i minoran problem

- kao i obično kad se odradi loša adaptacija fokus ostane na krivim stvarima, naglašeno je ono što je manje bitno, zanemareno ono što je bitno...

 

ocjena: nategnutih 6 od 10

Stavio sam anketu na onoj temi, i dosta je ljudi glasalo za kinesku verziju (kaj je jako čudno jer je ovaj forum inače izrazito zapadnjački) i vidio par osvrta, počeo gledat netflix verziju da vidim jel fakat toliko katastrofa, i je, definitivno.

Pa sam se prebacio na kinesku i, osim par cringe trenutaka, sve je puno puno bolje.

Pogledao za sad 4 epizode, gluma odlična (uz iznimku detektiva, ali to i koreanci vole, takav arhitip murjaka tipa Bosch samo malo azijski retardiran, valjda im to narodni običaj) i, budući da nisam čitao roman, mogu pretpostavit da pisac zapravo više voli pisati beletristiku, tak da ne očekujte neku kvalitetnu znanstvenu podlogu (više nateže na Krešimira Miška ), ako očekujete nekaj razine Fringe ili Dark (po separaciji/združivanju znanstvene točnosti i klasične holivudske kinematografije na nespojiv način) čist je ok, osim onih par cringe trenutaka.

 

E da, soundtrack je još najviše cringe, uvodna neka kineska varijanta gay indie popa kakav ameri vole u serijama, a odjavna "ozbiljna" sprdnja na engleskom (ne znam jesu li zabrijali i mislili to ozbiljno, jel sprdnja ili hommage nekom drugome djelu, ali umirem svaki put od smijeha ).

 

Za sad 8/10.

 

P.S. ova serija objašnjava zakaj Memulica želi poubijati sve znanstvenike na svijetu, vjerovatno je bio mlad kad je čitao taj roman pa ga hitilo.

 

 

a vidi, taj što je pisao, Liu Cixin, on je inženjer i koliko sam ja shvatio iz osvrta na knjige (ne na seriju) je da je on prilično točno upotrijebio ono što znamo, zakone fizike i kojekakve teorije.


A što se tiče serije, ja ju upravo gledam zbog svoje žene, ona je htjela gledati pa sam pristao gledati sa njom, inače uvijek prvo čitam knjige, i sada ću pročitati ovu Rememberance of Earth Past, čim završim nešto što trenutno čitam. 

Serija mi je zasad nakon 3 epizode skroz dobra, odnosno zanimljiva je, nisam imao nikakva očekivanja pa možda zato. Definitivno su me navukli da želim nastaviti gledati.

Koliko vidim najveća promjena zasad je da su radnju prebacili u Britaniju, a u knjigama je u Kini i gotovo svi glavni likovi su Kinezi.

 

I btw prva sezona pokriva više od samo prve knjige. Prvih 5-6 epizoda su prva knjiga, poslije ide druga knjiga i čak neki eventi iz treće (navodno).

 

Ja sam mislio da je sve samo prva knjiga (jedina koju sam zasad pročitao), pa su me zbunili događaji iz zadnjih epizoda, i spojlali mi ostale knjige..

 

Devijacija od knjige je značajna, ali u neznačajnim aspektima (likovi i lokacije). Jer suština priče je pogođena (bar što se tiče prve knjige), iako su neke stvari dosta pojednostavljene (npr. u knjizi postoje 3 fakcije štovatelja trisolaraca, te one nisu u dobrim međusobnim odnosima, dapače žele se međusobno poubijati. A u seriji je samo jedna).

 

Anyway, meni je ok serija i zabavna je, što je najbitnije.

5 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

3 body problem. Meni je ok. Otisao sam na youtube da vidim tu kao kinesku verziju, ali bog'te 30 epizoda u prvoj sezoni ?!?!?!

Ne izgleda mi lose, ali stvarno smo danas izbombardirani za svih strana doslovno svacime. Jednostavno nemam vremena za sve sto zelim danas pa taman i da postanem totalni "nolifer".

Ovako mi je ok s ovih 8 epizoda. Nije usporeno, radnja je ok, a da patim na to kako je tko ekranizirao knjigu ? Nisam bas toliko "cringe".

 

 

5 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
SamoPitam3 kaže...

3 body problem. Meni je ok. Otisao sam na youtube da vidim tu kao kinesku verziju, ali bog'te 30 epizoda u prvoj sezoni ?!?!?!

Ne izgleda mi lose, ali stvarno smo danas izbombardirani za svih strana doslovno svacime. Jednostavno nemam vremena za sve sto zelim danas pa taman i da postanem totalni "nolifer".

Ovako mi je ok s ovih 8 epizoda. Nije usporeno, radnja je ok, a da patim na to kako je tko ekranizirao knjigu ? Nisam bas toliko "cringe".

 

 

 Nikad necu shvatiti zasto je to uopste bitno.  Knjiga se ne moze vjerno prenijeti osim ako je namjenski pisana da se ekranizuje.... Nema puno gospodara prstenova ili Igre prijestolja....

15 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Fringe, SF iz 2008....

IMDB

13 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Odgledao Bear Season 2. Meni je ovo baš odlično. Tematika baš po mom guštu i veselim se i trećoj sezoni. Sve uloge po redu su odlično odrađene, a i veći je naglasak na sporedne likove nego u prvoj sezoni. Neki čak imaju i cijele epizode samo za sebe. Odokativno ima i manje humora nego u prvoj, ali možda mi se samo tako čini. Nisam zasad načisto sviđa li mi se glavni lik jer Carmy je jako sličan liku kojeg je glumio i u Shamelessu. Self destructive genijalac iz problematične obitelji. Ali takva uloga mu očito leži, šta je da je. Ne pamtim ovako na prvu da sam ga gledao igdje drugdje.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Gledam Black Mirror na Netflixu. Nisam nikad prije dao priliku, al evo upravo završio drugu sezonu i moram reći da mi je baš super zasad.

 

Ali imam jedan totalno čudan problem, kada završim sezonu (tu su kratke sezone 3-6 epizoda) Netflix se ponaša kao da sam završio cijelu seriju, umjesto da mi počne slijedeću sezonu on mi počne nuditi druge serije. I onda ja izađem skroz u glavni meni i tamo mi uopće više ne nudi Black Mirror, nego moram otići u tražilicu, ručno upisati i pronaći seriju i onda ručno odabrati gdje sam stao. Jel se nekom događalo šta slično? Mislim nije da je zapravo nešto posebno, to ću morati napraviti sve skupa 5 puta, nego jednostavno me čudi.

10 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Cansee kaže...

Gledam Black Mirror na Netflixu. Nisam nikad prije dao priliku, al evo upravo završio drugu sezonu i moram reći da mi je baš super zasad.

 

Black Mirror je uglavnom dosta dobar, ima lošijih epizoda, ali prevladavaju bolje (jedna od novijih sezona je bila malo ispod prosjeka)

 

tko još nije, a traži nešto sličnog stila kao Black Mirror (iako je on kategorija za sebe) - preporuka i za:
Tales from the Loop - https://www.imdb.com/title/tt8741290/ (inspirirano ilustracijama Simona Stålenhag-a)

Devs - https://www.imdb.com/title/tt8134186/

Utopia - https://www.imdb.com/title/tt2384811/ (najbolja od spomenutih, a i sa ocjenom od 8.4 najbolje ocjenjena na imdb)

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2024 11:39 (60nine).
14 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Shameless.S11 - konačno da pogledamo ja i žena kraj. To je taman ono razdoblje kad su pretjerali sa LGTB u serijama/fimovima. Tako da je ovo praktički gay serija. Ono, sigurno se preporučuje u gay krugovima, kao: "moraš ovo pogledat" :)

Ono, poanta je - svi smo gay. Ako ne most of the time - sigurno povremeno. Probajte. Obavezno. :D

 

Ontopic: serija je možda prije bila dobra ali ova sezona je shit ali toliki da se ne možemo prisilit pogledat a 10 sezona smo pogledali. Glupa ka tenk. Frank legenda jedini, ali stvarno je obavia posao kako treba. Uloga života. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2024 12:11 (KIKI3ooo).
15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
AFARON kaže...
Cansee kaže...
fer-de-lance kaže...
millennial kaže...

 završio i ja 3 body - netflix verziju i meni je to relativno loše. uništena dobra priča i ideja.

 

odmah od prve se vidi da će biti problema kad se cijeli svijet oslanja na par "teenage" hipster znanstvenika.

 

skraćeno:

- loš casting (svega 2-3 lika su dobro pogođena, ostalo je baš loše), rezultat toga je potpuna neuvjerljivost serije što je pretvara u SF komediju ili parodiju, kako god

- scenarist i redatelj su čisti mediokriteti i tu se vidi razlika između talentiranih i onih koji dobro rade posao i ovakvih koji štancaju na kile

- 7. epizoda mi je bila jedva gledljiva, prebacio sam brzinu na 1.5x i dalje je bilo super sporo i dosadno. patetika na kilograme, nepotrebna nekvalitetna drama

- CGI je poprilično loš za jedan SF, ali da je ostalo odrađeno kako treba to bi mi bio i minoran problem

- kao i obično kad se odradi loša adaptacija fokus ostane na krivim stvarima, naglašeno je ono što je manje bitno, zanemareno ono što je bitno...

 

ocjena: nategnutih 6 od 10

Stavio sam anketu na onoj temi, i dosta je ljudi glasalo za kinesku verziju (kaj je jako čudno jer je ovaj forum inače izrazito zapadnjački) i vidio par osvrta, počeo gledat netflix verziju da vidim jel fakat toliko katastrofa, i je, definitivno.

Pa sam se prebacio na kinesku i, osim par cringe trenutaka, sve je puno puno bolje.

Pogledao za sad 4 epizode, gluma odlična (uz iznimku detektiva, ali to i koreanci vole, takav arhitip murjaka tipa Bosch samo malo azijski retardiran, valjda im to narodni običaj) i, budući da nisam čitao roman, mogu pretpostavit da pisac zapravo više voli pisati beletristiku, tak da ne očekujte neku kvalitetnu znanstvenu podlogu (više nateže na Krešimira Miška ), ako očekujete nekaj razine Fringe ili Dark (po separaciji/združivanju znanstvene točnosti i klasične holivudske kinematografije na nespojiv način) čist je ok, osim onih par cringe trenutaka.

 

E da, soundtrack je još najviše cringe, uvodna neka kineska varijanta gay indie popa kakav ameri vole u serijama, a odjavna "ozbiljna" sprdnja na engleskom (ne znam jesu li zabrijali i mislili to ozbiljno, jel sprdnja ili hommage nekom drugome djelu, ali umirem svaki put od smijeha ).

 

Za sad 8/10.

 

P.S. ova serija objašnjava zakaj Memulica želi poubijati sve znanstvenike na svijetu, vjerovatno je bio mlad kad je čitao taj roman pa ga hitilo.

 

 

a vidi, taj što je pisao, Liu Cixin, on je inženjer i koliko sam ja shvatio iz osvrta na knjige (ne na seriju) je da je on prilično točno upotrijebio ono što znamo, zakone fizike i kojekakve teorije.


A što se tiče serije, ja ju upravo gledam zbog svoje žene, ona je htjela gledati pa sam pristao gledati sa njom, inače uvijek prvo čitam knjige, i sada ću pročitati ovu Rememberance of Earth Past, čim završim nešto što trenutno čitam. 

Serija mi je zasad nakon 3 epizode skroz dobra, odnosno zanimljiva je, nisam imao nikakva očekivanja pa možda zato. Definitivno su me navukli da želim nastaviti gledati.

Koliko vidim najveća promjena zasad je da su radnju prebacili u Britaniju, a u knjigama je u Kini i gotovo svi glavni likovi su Kinezi.

 

I btw prva sezona pokriva više od samo prve knjige. Prvih 5-6 epizoda su prva knjiga, poslije ide druga knjiga i čak neki eventi iz treće (navodno).

 

Ja sam mislio da je sve samo prva knjiga (jedina koju sam zasad pročitao), pa su me zbunili događaji iz zadnjih epizoda, i spojlali mi ostale knjige..

 

Devijacija od knjige je značajna, ali u neznačajnim aspektima (likovi i lokacije). Jer suština priče je pogođena (bar što se tiče prve knjige), iako su neke stvari dosta pojednostavljene (npr. u knjizi postoje 3 fakcije štovatelja trisolaraca, te one nisu u dobrim međusobnim odnosima, dapače žele se međusobno poubijati. A u seriji je samo jedna).

 

Anyway, meni je ok serija i zabavna je, što je najbitnije.

 Da, sad taman kad samo pogledao slažem se s ovim, čak mi je na kraju i Da She ok. Jedino mi eto fali više VR-a to mi je najbolji dio knjige ali ono što mi ne fali rijeć Defeatizam, više mi se povračalo koliko je puta upotrebljena.  

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2024 14:00 (Gajotres).
14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
I meni je zao sto nema originalnog shia iz knjige (u smislu osobnosti), ali i ovaj "novi" shi nije los karakter tako da se ne zalim puno.
10 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Fallout je vani. Ekipa je oduševljena. Budemo videli rekli bi slijepci.

 

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
6 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

Legendarna u žanru, više puta odgledao. Ima specifičnih stvari u jednoj sezoni, vukao sam paralelu sa 12 Monkeys koja je obrada istoimenog filma u kojem glume Brad Pitt i Bruce Willis.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2024 19:11 (cvaja997).
7 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Super64 kaže...

Fallout je vani. Ekipa je oduševljena. Budemo videli rekli bi slijepci.

 

 

Odgledao sve epizode danas pa mogu dati svoj dojam.

Serija ima svojih trenutaka i cijela astetika iz igara je pogođena u većoj ili manjoj mjeri, ali ono što me je razočaralo je retcon lorea.

Ukoliko volite klasični Fallout i New Vegas, onda se pripremite na SPOILER: uništenje NCR-a od strane Vault-Tec-a, "povratak" Enclavea i razrušeni New Vegas. Navedeno mi je uništilo seriju kao službeni nastavak video igara te ju promatram isključivo iz prizme zasebne adaptacije serijala. Da je bar objašnjeno u detalje što se dogodilo i zašto, ali dobili smo jeftina objašnjena i to je to. Bethesda ne voli klasičan Fallout i New Vegas te smo dobili priču po njihovim uvjetima.

 

Ekipa koja je oduševljena je u globalu ekipa koja nije igrala originale i New Vegas te im je doseg serijala Fallout 76 kao poluproizvod ili ekipa koja nije nikad igrala niti jednu igru iz serijala.

 

Bethesda koliko god je serijal oživjela i ponovno nam ga vratila, toliko ga je ukenjala pod svojim uvjetima nerazumijevanja cijele tematike i pouke iz serijala.

 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2024 22:08 (Brki1994).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice