Što bi željeli čitati u novom Bugu izdvojena tema

poruka: 2.116
|
čitano: 521.508
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
ivanoman kaže...

Ova ideja s USB-om je po meni malo pretjerana, uglb ilo bi dobro da se recimo dobije pristup kod za skidanje sadrzaja DVD-a na internetu ako recimo nemas citac, takodjer mislim da Bug DVD ima sadrzaj tezak i do 2gb tako da ako si spremam svaki mjesec trosit 2gb onda izvoli, k tome dolazi njima isto trosak stavljanja tog sadrzaja na internet, pa isto tako mislim da ce oni biti protiv a mi za...

 Ok, usb bi koštao pola cijene bug-a, ali ako kupim časopis mogu dati za skidanje, kome je to puno prometa (u sadašnje vrijeme) ima dvd. Ja gledam da se riješim optičkih medija, meni ne treba dvd pa što se mene tiče ne moraju ni slati uz časopis, odmah su jeftiniji... 

http://www.iskoristi-poticaje.com
14 godina
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
ivanoman kaže...

takodjer mislim da Bug DVD ima sadrzaj tezak i do 2gb tako da ako si spremam svaki mjesec trosit 2gb onda izvoli

Krivo misliš. Bugov DVD je ustvari DVD-DL i na njemu je redovito popunjen kapacitet od 8 GB.

www.damagehigh.com // Don`t fix what ain`t broken!
14 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Osoba koja ozbiljno razmišlja da postane pretplatnik, kao ja npr., ozbiljno razmišlja da prestane uopće kupovati BUG. Zadnji broj mi je živi užas. Da hoću kupovati Politikin Zabavnik činio bih to a ne ovako.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
BACKUP fotografija na cloud-servis

Softver ili cloud/lokalni servisi za BACKUP ili TRANSFER slika na sigurno.

 

Većini korisnika su slike najbitnije, međutim mali postotak njih radi backup istih, a kamoli izrađuje - najsigurniji način. Što od oduzimanja vremena, bezvoljnosti, neznanja, a sjete se kada je već "prekasno" - obrisano, formatiran disk, bad sectori itd. Postoje alati za vraćanje al' opet bolje spriječiti već liječiti. Najviše bi volio o tome čitati u novome BUG-u da mogu na svome računalu uraditi backup svih obiteljskih fotografija, video-zapisi više-manje.

 

Npr. da slike prebačene na neko mjesto na računalo, kao npr. D:\Slike uploada na neki (cloud) servis predviđen za backup slika, kao što se može koristiti mega.co.nz?! Isto tako da ima podršku i za mobilne android/iphone uređaje? Kada okinemo par slika i doma se spojimo na wi-fi da automatski ažurira slike. Da ne moramo kupovati/praviti kućne NAS servere.

 

Anketa:

9 Slažem se
0 Ima već u BUG-u tema o tome
0 Ne želim čitati o tome u BUG-u
LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Moj PC  
3 0 hvala 4
13 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Volio bih pročitati temu sadržaja pod naslovom; "Bluetooth stereo WiFi slušalice"!!!! 

Ako je moguće da se prikupi gro takvih komada gadgeta, počevši od Senheizer-a preko Beat-sica nadalje, obzirom je to must have feature kada se krene bavljenje sportivo stilom života sa dolaskom proljeća!!

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Citirat ću svoj post iz druge teme:

 

Darmarko kaže...

Što konkretno znači taj digitalni razvoj škola?

Svako malo se tako nešto spominje, no nigdje nisam našao kakva su konkretno rješenja ponuđena učenicima i nastavnom osoblju, te koja je konkretna korist od toga. Imaju li učenici interaktivne nastavne materijale? I kakvi su to materijali (papirnati udžbenik prebačen u PDF?, video isječci?, nešto deseto?) Mogu li im pristupiti od kuće? Polažu li testove preko računala?

 

Bugovci, bilo bi super da malo istražite kako to izgleda u praksi.

Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Usporedni test hladnjaka (coolera) za notebook. Naizgled banalna tema ali svi oni koji rade zahtjevnije stvari na prijenosnicima kad-tad dodju do toga da pozele/moraju kupiti takvo postolje i onda se pojavi problem - sto kupiti. Na netu i nema bas neki kvalitetan/relevantan izvor informacija a i cesto testirani cooleri nisu dostupni na nasem trzistu. Zato mozda ne bi bilo lose odraditi neki manji test sa cca. 10ak postolja.

This time next year we'll be milionaire
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.2.2015 15:37 (Knez_007).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Voxox aplikacija za za telefoniranje, za android i Iphone. Slično kao Viber.

Omogućava zvanje na fiksne telefone.

Svaki mjesec korisnici dobiju 1$ na svoj račun besplatno.

Adresa: http://www.voxox.com/

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2015 17:32 (dbojan).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

O 3g/4g routerima i pripadajućim usb stickovima uz istraživački rad na istu temu  .

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Uhvatila me jaka nostalgija, pa sam otvorio bug CD 3/1997. i dignuo virtualku Windows 98 te našao "Bug teme". Vidim da je nekad to rađeno preko ODBC drivera i koristeći .dbf ekstenziju (Microsoft dBase driver) te kao temu predlažem neke top teme što je BUG radio do 2000. godine.

 

Konkretno mislim na to kako se nekad radilo, kako je to krenulo, kako je uopće došlo do ideje otvaranja BUG časopisa, kako se ekipa složila, kakve su im godine bile i slično.

 

Moderatori, sorry ako već ima neka tema slobodno me uputite za topic.

 

Uz to, taj BugCD je čitljiv i na Macintosh računalima.

 

U prilogu su slike.

 

 

Macintosh Macintosh
Macintosh aplikacije Macintosh aplikacije
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2015 16:19 (marin_sagovac).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Tekstove Borisa Dežulovića!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Nek se vrate rezultati ankete koja se provodi na BOL-u....
prije su te ankete bile kao "stvorene" za škicnuti i malo razmisliti o rezultatima koji stoje pred nama

 
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
phoenix2003 kaže...

Osoba koja ozbiljno razmišlja da postane pretplatnik, kao ja npr., ozbiljno razmišlja da prestane uopće kupovati BUG. Zadnji broj mi je živi užas. Da hoću kupovati Politikin Zabavnik činio bih to a ne ovako.....

Moram pohvaliti zadnji broj Bug-a (274). Bravo momci, samo tako nastavite!

13 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Volio bih čitati jedan poveći i detaljniji članak o vodonepropusnim kućištima za mobitele! 

Može se uzeti u obzir jedan mobitel i više tih kućišta, ili više mobitela a jedan model kućišta! 

Obzirom "sam se prvi" dosjetio postaviti ovakv upit, predlažem iPhone 6 Plus i nekoliko najboljih vodonepropusnih kućišta!

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Kao dugogodišnji pretplatnik Buga i Mreže, redovito pratim oba časopisa, no jedna "sitnica" zapela mi je za oko. 
Naima na BOLu svaki put vrlo rada ispunim pripadajuću anketu ali zašto te ankete više nema na stranicama Buga (u tiskanom izdanju).

 

Sjećam se da sam prijašnjih godina čim sam dobio Bug odmah otvorio te prvo vidio anketu (rezultate) te Vaš komentar, no toga više nema. 

Nadam se kako će se ovaj moj prijedlog uvažiti, odnosno kako će pripadajuća anketa ponovno biti vidljiva na stranicama Bug mjesečnika 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Mogli bi napravit neku opširnu recenziju SSD-ova. Odnosno koje su to nove tehnologije. Kuda ide NAND i kakva su očekivnaja što se tiče cijena SSD-ova sljedećih godina.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
zeroname kaže...

Mogli bi napravit neku opširnu recenziju SSD-ova. Odnosno koje su to nove tehnologije. Kuda ide NAND i kakva su očekivnaja što se tiče cijena SSD-ova sljedećih godina.

 nešto slično imaš u aktualnom broju Buga 

14 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Bilo bi zanimljivo napraviti usporedni test vodenih blokova za grafičke kartice i procesore.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
zeroname kaže...

Mogli bi napravit neku opširnu recenziju SSD-ova. Odnosno koje su to nove tehnologije. Kuda ide NAND i kakva su očekivnaja što se tiče cijena SSD-ova sljedećih godina.

 U Bugu 274 09/15 - ima tema o SSD-ovima na 14 stranica.

...
16 godina
offline
Re: BACKUP fotografija na cloud-servis
Najbrži kaže...

Softver ili cloud/lokalni servisi za BACKUP ili TRANSFER slika na sigurno.

 

Većini korisnika su slike najbitnije, međutim mali postotak njih radi backup istih, a kamoli izrađuje - najsigurniji način. Što od oduzimanja vremena, bezvoljnosti, neznanja, a sjete se kada je već "prekasno" - obrisano, formatiran disk, bad sectori itd. Postoje alati za vraćanje al' opet bolje spriječiti već liječiti. Najviše bi volio o tome čitati u novome BUG-u da mogu na svome računalu uraditi backup svih obiteljskih fotografija, video-zapisi više-manje.

 

Npr. da slike prebačene na neko mjesto na računalo, kao npr. D:\Slike uploada na neki (cloud) servis predviđen za backup slika, kao što se može koristiti mega.co.nz?! Isto tako da ima podršku i za mobilne android/iphone uređaje? Kada okinemo par slika i doma se spojimo na wi-fi da automatski ažurira slike. Da ne moramo kupovati/praviti kućne NAS servere.

 Samo blagi BUMP uz pitanje da li se uzelo u razmatranje?

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
16 godina
moderator
offline
Re: BACKUP fotografija na cloud-servis
Najbrži kaže...
Najbrži kaže...

Softver ili cloud/lokalni servisi za BACKUP ili TRANSFER slika na sigurno.

 

Većini korisnika su slike najbitnije, međutim mali postotak njih radi backup istih, a kamoli izrađuje - najsigurniji način. Što od oduzimanja vremena, bezvoljnosti, neznanja, a sjete se kada je već "prekasno" - obrisano, formatiran disk, bad sectori itd. Postoje alati za vraćanje al' opet bolje spriječiti već liječiti. Najviše bi volio o tome čitati u novome BUG-u da mogu na svome računalu uraditi backup svih obiteljskih fotografija, video-zapisi više-manje.

 

Npr. da slike prebačene na neko mjesto na računalo, kao npr. D:\Slike uploada na neki (cloud) servis predviđen za backup slika, kao što se može koristiti mega.co.nz?! Isto tako da ima podršku i za mobilne android/iphone uređaje? Kada okinemo par slika i doma se spojimo na wi-fi da automatski ažurira slike. Da ne moramo kupovati/praviti kućne NAS servere.

 Samo blagi BUMP uz pitanje da li se uzelo u razmatranje?

 Teško da možeš bolje od ovog - https://www.amazon.com/clouddrive/home

16 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Ne znam što se dogodilo s kolumnom Ivana Podnara.

Jel postoji šansa da se vrati?

 

Uvijek mi je fora pročitati kolumnu nekog tko ne živi u Hrvatskoj.

 

Svaka čast za nove kolumne - Davor me je ugodno iznenadio, Oleg je standardno dobar, Petric mi je super sa svojim pričama s putovanja, a Miro uvijek za kraj nabaci koju pametnu! :)

 

Al ipak mi fali Podnar, kao i Dvorak.

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Što bi željeli čitati u novom Bug-u

Arunoviću, Šuštiću, napravite kakav test vodenih hladnjaka!

13 godina
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
zeba kaže...

Ne znam što se dogodilo s kolumnom Ivana Podnara.

Jel postoji šansa da se vrati?

 

Uvijek mi je fora pročitati kolumnu nekog tko ne živi u Hrvatskoj.

 

Svaka čast za nove kolumne - Davor me je ugodno iznenadio, Oleg je standardno dobar, Petric mi je super sa svojim pričama s putovanja, a Miro uvijek za kraj nabaci koju pametnu! :)

 

Al ipak mi fali Podnar, kao i Dvorak.

 isto tako želim ponovno Podnara pri stranicama Buga 

13 godina
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
Gale92 kaže...

Kao dugogodišnji pretplatnik Buga i Mreže, redovito pratim oba časopisa, no jedna "sitnica" zapela mi je za oko. 
Naima na BOLu svaki put vrlo rada ispunim pripadajuću anketu ali zašto te ankete više nema na stranicama Buga (u tiskanom izdanju).

 

Sjećam se da sam prijašnjih godina čim sam dobio Bug odmah otvorio te prvo vidio anketu (rezultate) te Vaš komentar, no toga više nema. 

Nadam se kako će se ovaj moj prijedlog uvažiti, odnosno kako će pripadajuća anketa ponovno biti vidljiva na stranicama Bug mjesečnika 

 što je s ovim mojim prijedlogom/kritikom od nedavno....
nadam se da će doprijeti do onih koji uređuju BUG 

16 godina
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
Gale92 kaže...

Naima na BOLu svaki put vrlo rada ispunim pripadajuću anketu ali zašto te ankete više nema na stranicama Buga (u tiskanom izdanju).

 

Sjećam se da sam prijašnjih godina čim sam dobio Bug odmah otvorio te prvo vidio anketu (rezultate) te Vaš komentar, no toga više nema.

 što je s ovim mojim prijedlogom/kritikom od nedavno....
nadam se da će doprijeti do onih koji uređuju BUG 

 Ima nas više koji su to PRVO gledali rezultate anketa...čak ni na BOL-u ne popratim sve ankete.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
16 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

O samogradnji (ako je moguće) eksterne baterije-punjača za mobitel (sastavljenu od punjivih AA ili AAA baterija).

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Hm, htio bih izvještaj o Infogamer nedavno održanom u Zagrebu.

Panzerkampfwagen. I am a Dinamovac.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
PzKpfw kaže...

Hm, htio bih izvještaj o Infogamer nedavno održanom u Zagrebu.

 Nisam vidio ijednog u petak, možda su se kamuflirali u nas obične smrtnike ili su pak bili preko vikenda :)

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
8 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Facebook je prije tjedan dana prestao koristit flash, samo ce se pojavljivat u igrama, eto teme (buducnost flasha, malo duze o ovome i ovome) :P

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2015 14:28 (banderaa).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice