Unigine Superposition 1.0

poruka: 1.327
|
čitano: 382.606
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Luci će instant svršiti po ekranu kad ovo vidi 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

dupli post. brisanje

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2017 19:59 (eywa33).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Evo bacio sam partiju BF1... Pazi ovo, max temp 35C . Mrtav ladan.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
offline
Unigine Superposition 1.0

Koja ti je brzina ventilatora?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
eywa33 kaže...

 

Ide clear tubing kad mi stignu 90° fitinzi za gpu.

 Trk po prikladnije kuciste za vodu prije toga 

9 godina
offline
Unigine Superposition 1.0

Ono kad si happy jel grafa prolazi 2050/63/74 na coru .... i onda pogledaš gpuz jer memorija preko +400 ruši bench  i piše hebeni MICRON....

 

Core clock bi još možda mogao zadržat bez fluktacija prema dolje ali memorija me odrezala u startu...

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2017 23:59 (ZGamer).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Lucidius kaže...

 Trk po prikladnije kuciste za vodu prije toga 

Nema potrebe sad. Kako sam uzeo 240mm rad, uredno sve stane. Al u planu je svakako. Ovisi o mojoj volji za mijenjanjem svega toga. Inače je manjka.

ZGamer kaže...

Ono kad si happy jel grafa prolazi 2050/63/74 na coru .... i onda pogledaš gpuz jer memorija preko +400 ruši bench  i piše hebeni MICRON....

 

Core clock bi još možda mogao zadržat bez fluktacija prema dolje ali memorija me odrezala u startu...

 A reci mi tko još proizvodi gddr5x, molim te.

 

carmack brzina je 12v :)  i jako su tihi za tih 12v. Mislim da je 1700rpm na 12v.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.12.2017 0:12 (eywa33).
9 godina
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Samsung?

 

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Nisam puno tražio, al mislim da samo micron proizvodi gdd5x.

 

https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/4xbk35/micron_vs_samsung_memory/

 

btw provjeri stock brzinu meme. Meni isto ide do 450-500mhz oc. Al je već tvornički klokana za 200mhz mislim. Pa sam i ja kontao kako sad moja jedina ide 100-200mhz manje... Al ide na iste frekve kad zbrojiš.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.12.2017 0:16 (eywa33).
9 godina
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Istina,znam da je sranje memorija još od prije na kraj pameti mi nije da bi mogli bit jedini proizvođači gddr5x...malo mi je sad lakše  mislil sam da sam među posranima.

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
8 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

Puno ti je bitnije to sta imas dobar core clock, na memoriji ionako preko +500 nema koristi, a i sa +400 gubis samo mrvicak.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Lucidius kaže...

Puno ti je bitnije to sta imas dobar core clock, na memoriji ionako preko +500 nema koristi, a i sa +400 gubis samo mrvicak.

Kako da ne...

12 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
ZGamer kaže...

Ono kad si happy jel grafa prolazi 2050/63/74 na coru .... i onda pogledaš gpuz jer memorija preko +400 ruši bench  i piše hebeni MICRON....

 

Core clock bi još možda mogao zadržat bez fluktacija prema dolje ali memorija me odrezala u startu...

 Jel ti grafa u bn na high presetu?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Stjepanj kaže...
ZGamer kaže...

Ono kad si happy jel grafa prolazi 2050/63/74 na coru .... i onda pogledaš gpuz jer memorija preko +400 ruši bench  i piše hebeni MICRON....

 

Core clock bi još možda mogao zadržat bez fluktacija prema dolje ali memorija me odrezala u startu...

 Jel ti grafa u bn na high presetu?

Mislim da je, ali je on testirao na high preset a ne na medium.

Bas me zanima usporedba s ovim Ryzenom ovdje:

 

https://www.bug.hr/forum/topic/benchmark/unigine-superposition-10/249524.aspx?jumpto=5563325&sort=asc&view=flat&page=12

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.12.2017 10:45 (toxic).
14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
ZGamer kaže...

Ono kad si happy jel grafa prolazi 2050/63/74 na coru .... i onda pogledaš gpuz jer memorija preko +400 ruši bench  i piše hebeni MICRON....

 

Core clock bi još možda mogao zadržat bez fluktacija prema dolje ali memorija me odrezala u startu...

Stavi medium preset kao i ostali, ti vrtis na high...

11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Stjepanj kaže...
ZGamer kaže...

Ono kad si happy jel grafa prolazi 2050/63/74 na coru .... i onda pogledaš gpuz jer memorija preko +400 ruši bench  i piše hebeni MICRON....

 

Core clock bi još možda mogao zadržat bez fluktacija prema dolje ali memorija me odrezala u startu...

 Jel ti grafa u bn na high presetu?

 Nema tamo bottlenecka nimalo.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
9 godina
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Na high je usage na 100%...medium sam probao ali neznam na kojem kloku mi je bio procesor jel sam radil clean instal winsa...moguće stock tu je padal usage na 95%...probam još kasnije kad vratim proc na 4.8 pa odvrtim medium.Memorija je BN na grafi 

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
12 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
ZGamer kaže...

Na high je usage na 100%...medium sam probao ali neznam na kojem kloku mi je bio procesor jel sam radil clean instal winsa...moguće stock tu je padal usage na 95%...probam još kasnije kad vratim proc na 4.8 pa odvrtim medium.Memorija je BN na grafi 

 ja sam probao s i7 4770 i 1080ti doticna je u BT od cca 30%, dobim skoro 19k!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

4770 sa k? klokan na kolko? On je dobio par posto manji skor od mene. S tim da je moja pod vukom i drži oc do kraja. Tako da je to uredan skor bez bnecka. Možda na mediumu bude malo. Al i dalje ne vjerujem da ti je 30% bneck na ovom gpu testu. Jedino ako nije klokan nimalo, a i tada mi se 30% čini previše.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

obican 4770@3.9ghz s 32gb rama! bn teski, kao i u svakoj igri!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
ansha kaže...

Kako da ne...

Nego sta, eto pogledaj ovdje sa gtx 1080 na 5100 vs ogromnih 6000MHz 

 

Jako male razlike za toliku razliku u brzini, da je stavio na 5500MHz razlika bi bila u šaci bodova, i da ne spominjem kako bi i klok jezgre bio veci i stabilniji i samim time rezultat jer jezgra je daleko bitnija od memorije koaj je dovoljna i na medium kloku.

11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Pusti druga. On je zapeo na rudarenju gdje mema utječe solidno :)

 

utječe ona i na benchevima ali core je svakako bitniji. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Lucidius kaže...

Nego sta, eto pogledaj ovdje sa gtx 1080 na 5100 vs ogromnih 6000MHz 

 

Jako male razlike za toliku razliku u brzini, da je stavio na 5500MHz razlika bi bila u šaci bodova, i da ne spominjem kako bi i klok jezgre bio veci i stabilniji i samim time rezultat jer jezgra je daleko bitnija od memorije koaj je dovoljna i na medium kloku.

Mi pricamo o benchmarcima i memorija je strasno vazna. Uostalom, probaj skinut 18k u superpositionu na core clock lol... Ili 26k u firestrikeu bez memorije na preko 5800mhz... Ukratko, potpuno je krivo sve sta govoris i bez super visoko clockane memorije ne trebas ni probat benchat...

8 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

Pa imas i tu benchmarke u videu, uostalom ja sam sa svojom gtx 1080 na zraku pokidao daleko sve ostale a mema je bila na 5500MHz, tolko o rekordima 

 

A isprobavao sam i na 5700MHz i nikakve vajde od toga, cak mi je i na 5400 odvrtila za šaku bodova manje, ista stvar i sa r9 390 i prijasnjim grafama...

 

Živiš u zabludi 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.12.2017 18:31 (Lucidius).
Moj PC  
0 2 hvala 0
9 godina
offline
Unigine Superposition 1.0

Dropa mi usage na mediumu oko 92-94%,na jednom djelu bencha padne na 84 i vraća se gore...isto je i na 4.9 samo se vrti oko 96-98% tak da sam ga abortal...na slici je score 2063

mhz kroz cijeli bench i +400 mem...mislim da je premali score za puni gpu usage...zasad je još stock vent gore,bučan je mali ali dobro hladi...trebalo bi to ići još dole sa ML-om,možda i push/pull roknem gore  

 

 

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.12.2017 19:43 (ZGamer).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Lucidius kaže...

Pa imas i tu benchmarke u videu, uostalom ja sam sa svojom gtx 1080 na zraku pokidao daleko sve ostale a mema je bila na 5500MHz, tolko o rekordima 

 

A isprobavao sam i na 5700MHz i nikakve vajde od toga, cak mi je i na 5400 odvrtila za šaku bodova manje, ista stvar i sa r9 390 i prijasnjim grafama...

 

Živiš u zabludi 

Haha, svaki tvoj score skinem sa nizim core taktom bez problema...

8 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

Eto odvrti sa 2025MHz pa da vidim 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Lucidius kaže...

Eto odvrti sa 2025MHz pa da vidim 

Ti od davno nisi odvrtio benchmark, daj neki rezultat i taktove pa bus videl...

Odvrti superposition i onda ti ja skinem taj score s minimalno 50mhz nizim taktom jezgre...

11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Neće odvrtit jer je dobio govno od čipa. 

 

on vrti samo kad napravi top score :)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
8 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
ansha kaže...

Ti od davno nisi odvrtio benchmark, daj neki rezultat i taktove pa bus videl...

Odvrti superposition i onda ti ja skinem taj score s minimalno 50mhz nizim taktom jezgre...

 Ja imam slab primjerak ovaj put, nemogu preko 2025MHz stabilno da ne rusi test 

 

Eto ti si se namjerio nesto dokazat, imamo moje testove od prije za usporedbu (iako sa starim drajverima pa nije relevantno), a mozes i ti slobodno sa svojom grafom odvrtit testove na +500 i na +800MHz sa memorijom pa da vidimo razlike, ali video test jedan za drugim snimit mobitelom uz postelavanje u MSI AB i monitoring da sve vidimo, i onda cemo moci zakljucit koliko to kako ti kazes memorija drasticno utjece.

 

Samo mi nemoj rec da pored tog svog hardvera jos nisi uveo brzi internet 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice