Unigine Superposition 1.0

poruka: 1.327
|
čitano: 382.711
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
lav1000 kaže...
eywa33 kaže...

Ni meni nije jasno. Nisam gledao uopće power pod heavenom. sigurno nije kao u furmarku. ali su veći klokovi i core voltaža. a veća voltaža znači veće temp, sta ne?

 Ne, jedino u slucaju da je jacina struje konstantna

Ako nema dovoljno ampera ne udaras u power limit nego si bubam na 350w a ne na max 375w, znaci i manje topline 

 Jasno mi je to, A=W/V. Na heavenu, prateći potrošnju, isto peaka iznad 400w s vremena na vrijeme. Ma, sve je to uredno. Vuk me oduševio. Evo vidim proslijedili su i novi xt240 sa tubingom DHL-u... Možda bi moglo do petka stić. Kakva fešta. Taman za vikend da to posložim.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

evo instaliran vučko, ovo je 2063 mhz od početka do kraja benča

nije neki rez ali tek početak

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

Kaj se pokvaril taj vuk, ajmo lave di su rekordi... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

imam svoj rekord srušen ali nije srušen eywin pa još neću ništa stavljati

ti budi standby, vjerovatno će opet biti neke skalamerije po kučištu, tako da će mi trebati ekspertni savjeti 

12 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

Dosla jos jedna pod ruke 980ti u G1 OC izvedbi:

Stjepanj -  Intel i5 8600k @5.0ghz, Gtx 980Ti 6gb Giga G1@ 1540/2000 - 14577

lp

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2017 19:57 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

A šta ti točno očekuješ? Ja sam 9. na rang listi sa 1080ti, a lav je nešto ispod, ne daleko. Šta misliš kako ostala ekipa tamo hladi kartice? Mašu dekama? Svi su oni pod vodom, a prvi je valjda otvorio prozor u sibiru. Sve iznad 23k je jako jako dobar skor sa 1080ti. Ja sam svog uspio za sitno bodova skinit, ne dovoljno da se popnem još, al mi nije ni napeto... nadao dam se i ja većem skoru, no čip ne ide iznad 2100, a i oni koji idu na 2100 se smatraju odličnim čipovima. A ovi što lupaju iznad 2100 su teška lutrija. 

 

ps što se ti ne ukljucis sa tom novom 1080kom? ta biće nije zlatna jel? ajde probaj lovit anshu. pusti ti nas vukove, oni su u rudniku na ugodnih 37c, rade nešto pametnije za promjenu ;)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
8 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
lav1000 kaže...

imam svoj rekord srušen ali nije srušen eywin pa još neću ništa stavljati

ti budi standby, vjerovatno će opet biti neke skalamerije po kučištu, tako da će mi trebati ekspertni savjeti 

 Ajde ajde, ostavit cu ti svoju vizitku da me imas 24/7 na mreži 

14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Lucidius kaže...
lav1000 kaže...

imam svoj rekord srušen ali nije srušen eywin pa još neću ništa stavljati

ti budi standby, vjerovatno će opet biti neke skalamerije po kučištu, tako da će mi trebati ekspertni savjeti 

 Ajde ajde, ostavit cu ti svoju vizitku da me imas 24/7 na mreži 

Stvarno si mogo odvrtit test a ne samo provocirat nas copor vukova :)

8 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
eywa33 kaže...

A šta ti točno očekuješ? Ja sam 9. na rang listi sa 1080ti, a lav je nešto ispod, ne daleko. Šta misliš kako ostala ekipa tamo hladi kartice? Mašu dekama? Svi su oni pod vodom, a prvi je valjda otvorio prozor u sibiru. Sve iznad 23k je jako jako dobar skor sa 1080ti. Ja sam svog uspio za sitno bodova skinit, ne dovoljno da se popnem još, al mi nije ni napeto... nadao dam se i ja većem skoru, no čip ne ide iznad 2100, a i oni koji idu na 2100 se smatraju odličnim čipovima. A ovi što lupaju iznad 2100 su teška lutrija. 

 

ps što se ti ne ukljucis sa tom novom 1080kom? ta biće nije zlatna jel? ajde probaj lovit anshu. pusti ti nas vukove, oni su u rudniku na ugodnih 37c, rade nešto pametnije za promjenu ;)

 Izvinjavam se sta sam se dirnuo u alpha vođu vučjeg čopora, necu vise uznemiravat vaš obiteljski rudnik 

8 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
ansha kaže...

Stvarno si mogo odvrtit test a ne samo provocirat nas copor vukova :)

 Ma di cu ja sa vama vodenjacima, em mi ova nova phoenixica nije neka sreca sa taktovima 

7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
eywa33 kaže...

A šta ti točno očekuješ? Ja sam 9. na rang listi sa 1080ti, a lav je nešto ispod, ne daleko. Šta misliš kako ostala ekipa tamo hladi kartice? Mašu dekama? Svi su oni pod vodom, a prvi je valjda otvorio prozor u sibiru. Sve iznad 23k je jako jako dobar skor sa 1080ti. Ja sam svog uspio za sitno bodova skinit, ne dovoljno da se popnem još, al mi nije ni napeto... nadao dam se i ja većem skoru, no čip ne ide iznad 2100, a i oni koji idu na 2100 se smatraju odličnim čipovima. A ovi što lupaju iznad 2100 su teška lutrija. 

 

ps što se ti ne ukljucis sa tom novom 1080kom? ta biće nije zlatna jel? ajde probaj lovit anshu. pusti ti nas vukove, oni su u rudniku na ugodnih 37c, rade nešto pametnije za promjenu ;)

 moj neće više od 2063, na 2076 se ruši.... eto ništa od rekorda, iako sam očekivao navući na 24300-24400, nije ni bitno.

nego da se vratimo na temperature evo mojih sad maloprije sa radijatorom pored kućišta, 43°C stabilno, pikovi na 44, u uvjetima gdje sam bez vuka imao 63-64°C, znači i moj vuk dobro grize

 pisao sam prije eywi, ono što mog vuka muči, kad je instaliran na stražnji ispuh zbog blizine kartice i prednji cpu radijator blokira airflow, nakon malo duže vremena ga diže na 50°, nije da se bunim i to je 13-14°C gaina u odnosu na prije...ali htio bih to na 45°C max kako čuko zapravo radi

 

Lucidius kaže...
lav1000 kaže...

imam svoj rekord srušen ali nije srušen eywin pa još neću ništa stavljati

ti budi standby, vjerovatno će opet biti neke skalamerije po kučištu, tako da će mi trebati ekspertni savjeti 

 Ajde ajde, ostavit cu ti svoju vizitku da me imas 24/7 na mreži 

ajde maže hlađenja i overklokinga, kako da stavim radijator svoga vuka naprijed, smisli mi nešto 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2017 21:53 (lav1000).
8 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
lav1000 kaže...

ajde maže hlađenja i overklokinga, kako da stavim radijator svoga vuka naprijed, smisli mi nešto 

 A sta te zeza uopce? daj slike neke...

11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Lave ajde razvali fanove na max i ostavi grafu u idlu pa javi koliko ti odstupa od ambient temperature. Trebalo bi biti 0 ili +1 deltaT. Evo meni je 23c u kući, kartica je na 23c :). Možda si stavio malo paste. GPU čip nema IHS pa ga treba dobro "zalit" pastom. Ja sam je stavio baš ono junački.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Lucidius kaže...
lav1000 kaže...

ajde maže hlađenja i overklokinga, kako da stavim radijator svoga vuka naprijed, smisli mi nešto 

 A sta te zeza uopce? daj slike neke...

 

 Zanemarite čistoću stakla pored mog klinje nema smisla vise od 1x tjedno cistiti 

Ajde maže što da radim da ovaj drek dođe na prednji panel

eywa33 kaže...

Lave ajde razvali fanove na max i ostavi grafu u idlu pa javi koliko ti odstupa od ambient temperature. Trebalo bi biti 0 ili +1 deltaT. Evo meni je 23c u kući, kartica je na 23c :). Možda si stavio malo paste. GPU čip nema IHS pa ga treba dobro "zalit" pastom. Ja sam je stavio baš ono junački.

 2-3 mi je delta T idle samo kazem ne dolazi meni na radijator vanjski zrak nego kroz radijator i kuciste prozvakani zrak...

No ajde pocastit cemo ju ekstra dozom paste

11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
lav1000 kaže...

 

 2-3 mi je delta T idle samo kazem ne dolazi meni na radijator vanjski zrak nego kroz radijator i kuciste prozvakani zrak...

No ajde pocastit cemo ju ekstra dozom paste

Nemoj rastavljat opet. Dobra je to delta. Tih dva tri stupnja su tu jer ti rad vuče mrvu topliji zrak. Kad bi upalio ventove sa cpu aio na max, bi li onda išlo još malo dolje ajd vidi?

 

Al fakat, kućište koje ne prima top radijator je teški fail... kao i moj "tower" koji ne prima 280mm radijator sprijeda, al su zato nabili 4x5.25'' baya, da ne zafali... kakvi redikuli  ugl. ne rastavljaj opet, jer je to ok idle temp. Ja sam kontao da će možda bit veća a to bi onda značilo da kontakt nije dovoljno dobar. No to je ok. Ne diraj.

 

jbga, ja sam kupovao ovo kućište kad mi nikakva voda nije bila na pameti.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

A neda mi se cekati, uglavnom nakon startupa kompa i loada nakon 3-4 min vidim 25°C termostat u stanu mi je na 23

Vjerovatno bi kroz 10ak min da nista ne diram doslo na 24...

A nista, koliko ovo cudo ima kabela, dalo bi se kroz zid izbusiti rupu i okaciti ga na fasadu, malo je vode unutra, nema straha od kondenzacije, sjetih se one Phanteksove skalamerije 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2017 0:55 (lav1000).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Ma nema brige, vučina stock hladi brutalno. Ima brutalan potencijal. Baš me zanima koliko će temp ići dolje sa još jednim 240m debeljuckastim radijatorom. Još ću to nastojat sve lijepo spojit novim clear tubingom, pa da i liči na nešto. Jer fakat kolko ima ovog tubinga, možeš komodno okačit radijator vanka :)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
8 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
lav1000 kaže...

Ajde maže što da radim da ovaj drek dođe na prednji panel

 Nece ti on stat na prednji panel jer tebi naprijed moze stat max 360mm radijator (3x120mm venta plus na vrhu dio gdje ulaze crijeva) koji je uglavnom dugacak 400mm sveukupno, a u tvom slucaju ti imas dva radijatora gdje oba imaju ulaze za crijeva pa time prelazis duzinu od 400mm koja je max moguca za ugradnju na prednji panel tvog kucista.

 

Mozes probati ugradit na vrh kucista i okrenut vent tako da puse svjez zrak izvana u radijator.

7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

ne može doktore, smetaju ramove i cooleri od matične, jedino prekrojiti krov da recimo primi ovaj 240 od cpu-a, onda bi to bila pjesma

8 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

Stavi onda taj vent kaj je odozada da upuhuje zrak u radijator, a na vrh kucista stavi dva venta da izbacuju zrak van.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Na vrhu imam 2kom prema van ispuhuju,

probao sam ovaj obrnuti p/p izvana prema unutra, nema neke razlike... bit ce jos borbe, treba smislit nesto revolucionarno

8 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

To ti je to, nemas kaj poboljsat ak ti ne pomaze direktno svjez zrak izvana da padnu temperature (iza cak ni filter za prasinu nemas pa je jos bolji ucinak nego na prednjem panelu da si ga stavio) ili je kod tebe jako vruce u stanu, ili je kod eywe hladno u sobi pa ima cca 6c manje temp 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Ma problem je sto je rad u neposrednoj blizini kartice i kad se ona ugrije, pocne grijati plast radijatora, osjeti se na dnu radijatora da fino ugrije

No mislim da cu uspjeti ga staviti na frontu, izbacit cu fanove od cpu radijatora ispred, skroz do mesha, spustiti cpu rad nize i onda mislim da cu dobiti prostor na vrhu prednjeg panela za vuka

8 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

Ha jbg to je ono sta ja pricam konstantno za manja kucista, al ako ga vec ides probat stavit naprijed probaj cijevi iz radijatora okrenut prema prozoru da ti ne skracuju duzinu na vrhu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Stigao 240mm debeljuco. Namontiran preko istog quick disconnect tubinga jer čekam 90° fitinge za novi tubing. Uglavnom, zaključak je da je 120mm radijator bottleneck vučini. Evo jedan brzinski shot od superpositiona, nije za rekord već tek da se vidi razlika u temperaturi. 34C max, sa 120mm radom je to išlo do 40, a i više kolko se sjećam. Čudo jedno, led ledeni. Još moram testirat, al ovo što vidim me oduševljava.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
eywa33 kaže...

Stigao 240mm debeljuco. Namontiran preko istog quick disconnect tubinga jer čekam 90° fitinge za novi tubing. Uglavnom, zaključak je da je 120mm radijator bottleneck vučini. Evo jedan brzinski shot od superpositiona, nije za rekord već tek da se vidi razlika u temperaturi. 34C max, sa 120mm radom je to išlo do 40, a i više kolko se sjećam. Čudo jedno, led ledeni. Još moram testirat, al ovo što vidim me oduševljava.

Brutala stvarno, jos da imas posteniju pumpu, palo bi to jos 2C...

7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

jesi morao taj novi rad puniti sa tekućinom ili je i on prefilled?

7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

ΔT 12°C a sa 120mm radom je bila 15-16 kao što je i meni, znači kad spojiš oba, mogla bi delta ovih kratkih benčeva na 10,a kod dugotrajnih opterećenja na 15ak bez greške

11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
ansha kaže...

Brutala stvarno, jos da imas posteniju pumpu, palo bi to jos 2C...

 Imam ddc spremnu. Čekam res i fitinge.

lav1000 kaže...

jesi morao taj novi rad puniti sa tekućinom ili je i on prefilled?

Destilirana.

lav1000 kaže...

ΔT 12°C a sa 120mm radom je bila 15-16 kao što je i meni, znači kad spojiš oba, mogla bi delta ovih kratkih benčeva na 10,a kod dugotrajnih opterećenja na 15ak bez greške

Majnao sam na 39-40 sa 120mm. Sad ne prelazi 32c... 34c je max dok majnam. Toliko mi je bila u idlu sa zrakom :) ... Ima ode još prostora, može ova vučina držat i na 30ak C ovaj čip, jer kad krene load, skoči sa 22 na 28 u par sekundi, onda dođe do 30 i sporo se penje stupanj po stupanj. Ali ruku na srce, temperature pod loadom ne idu iznad 40C da se na trepavice okreneš, štaš bolje tražit. Sve kontam ne spajat ništa više, al znam da neću imat mira dok ne testiram sa ddc pumpom, rezervarom i dva rada u gpu loopu :)

 

Ovo je na brzaka spojeno, samo da ustvrdim funkcionalnost. Ide clear tubing kad mi stignu 90° fitinzi za gpu.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2017 17:13 (eywa33).
16 godina
offline
Unigine Superposition 1.0

Razlika izmedu ryzena r5 1600 (3.9 @1.4v) i i5 8600k (5.0 @ 1.4 v; imajte milosti tek sam ga spoio još nije fino tuniran ) na 1080 p

grafa je na stock u oba 2 mjerenja, zadnji nvidia driver.

  EDIT; kriva slika :D

 

intel intel
ryzen ryzen
Bok, ja sam sharyn
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2017 19:15 (blackdevil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice