Unigine Superposition 1.0

poruka: 1.327
|
čitano: 381.725
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Lucidius kaže...

Ide to na 45 ziher nakon pol sata i na sobnoj temperaturi ;)

 

pogotovo tamo u šumi, Novigrad nije tolko zahtjevan za GPU jer dosta udara CPU, naravno cisti gejming bez cut scena i izleta u inventorij gdje se grafa pocne hladit jer joj padne opterecenost.

Mhm... ziher. Prvo, grafa je u igri na 99%, što znači da, bio novigrad ili šuma, grafa je na max opterećenosti. Drugo, temp gpu-a padne nakon ulaska u meni, no to nije i temp vode. Vidiš kako odmah skoči nazad na max temp u par sekundi. Nakon 40ak min, peak 41c moj prika :) Ledena bela vučina gazi bez premca. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
8 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

Meni nije isto bilo u Novigradu i u šumi bez obzira kaj sam imao visok GPU usage

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Lucidius kaže...

Meni nije isto bilo u Novigradu i u šumi bez obzira kaj sam imao visok GPU usage

 Ma budem samo za tebe napravio time lapse od pola sata u šumi ;)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
eywa33 kaže...
Lucidius kaže...

Meni nije isto bilo u Novigradu i u šumi bez obzira kaj sam imao visok GPU usage

 Ma budem samo za tebe napravio time lapse od pola sata u šumi ;)

Al ima tocno odredjeni mac koji moras nosit za max opterecenje... I hodaj unazad obavezno...

7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
eywa33 kaže...
Lucidius kaže...

 Kako nemas, eto 4mal ima Hawk X model pa ga pozovi na megdan.

 

U BF1 ti je grafa na 90 posto, iskljuci g-sync da oslobodis FPS do kraja i digni detalje na max pa odvrti za test. Najbolje bi bilo da u nekoj GPU heavy igri testiras a BF to nije, recimo Witcher 3, ROTR, Far Cry Primal itd...

 

EDIT:

 

Ocekivao sam srušen rekord prvo sta ces objavit, ovako mi se nekako cini da taj čuko baš i nije ledeni kako mu se tepa... razocaran sam 

Šampion ne izaziva, on caruje. Njega treba izazvat. 4mal ima malih problema sa 3770k na niskim rezama, a i ono vodeno nije ni blizu performansama vučini. A vuk, sve i da nije ledeni, hladniji je od anshinog customa , i to sa troduplo manjim, i koji cenat tanjim radijatorom... a šta će bit kad mu ubacim još jednog 240x45mm...

 

Ovo čudo drži gpu na idlu sa 0c deltaT. A za igre, rekao sam kako se kreću temp i snimio. Budem stavio i video igre koja roka na 99% grafu... polako, tek sam ga prekjučer namontirao. 

Eywa, ne kenjaj, nego benchaj, dužan si bar jedan 25k rezultat, pa te puštamo na miru da slažeš skalameriju po kejsu...prebaci 25K i ja naručujem vučka pa ćemo se izazivati i dalje 

nemoj biti ko neki koji obećaju benchanje pa im nema ni traga ni glasa 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Neće ići puno više skor bez volt modanja kartice, a oko toga mi se definitivno ne da zezat. Onaj klok je blizu maximuma, a ovaj vuk samo drži taj maximum do kraja. Čip mi je solidan kloker, ali ne i odličan. Odlični drže 2100 bez volt moda, moj drži max 2088mhz i memorija na 12200mhz effective (+500). No čuješ, nećemo plakat sad. Od svih tamo upisanih skorova sa 1080ti (ne i sa titanom), moj je, ni više ni manje nego treći!!!  Budem probao dignut sitno kad se stignem malo igrat sa taktovima, nisam uopće ni curve napravio, samo flat slajderi :)

 

a ti onda, jesi naručio ili tek hoćeš?

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

a mislim mogu ga naručiti odmah, samo tim tempom ću do monitora doći tek 2020. svako malo negdje nešto lovice iscuri...

malo sam dosadan, ali nije mi jasno kako je sad rezultat ispao nešto mrvu manje od 24k sa vučkom, kažeš 2088mhz drži konstantno, a prije si probio na 24200 bodova...očekivao sam da budem iskren bar 24500 bodova, daj nam malo soka izcjedi da vidimo max dokle ide

iskreno da mi je i neka potreba taj vučko i nije. kad stavim lock na 60hz 4K u bf1, kartica to odrađuje sa 70ak% loada, temp se kreću 45-50°C sa 40-50% fan loada... sa vučkom bi ja tu imao max vjerovatno 35°C, a vjerujem da naša kartica može  ove do 50°C temp durati 10 godina bez da se ugasi. 

e da, jel problem rastaviti karticu bez tragova radi gare, to mi je isto upitnik veliki?

 

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Aourus mi na stocku drzi skoro 2ghz, oc na pocetku ide s 2050 i stane na 2012mhz(u ab sve do daske), mema na 12.5ghz@56°c, bench raden odmah iz igre, ovaj pascal je govno.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
lav1000 kaže...

a mislim mogu ga naručiti odmah, samo tim tempom ću do monitora doći tek 2020. svako malo negdje nešto lovice iscuri...

malo sam dosadan, ali nije mi jasno kako je sad rezultat ispao nešto mrvu manje od 24k sa vučkom, kažeš 2088mhz drži konstantno, a prije si probio na 24200 bodova...očekivao sam da budem iskren bar 24500 bodova, daj nam malo soka izcjedi da vidimo max dokle ide

iskreno da mi je i neka potreba taj vučko i nije. kad stavim lock na 60hz 4K u bf1, kartica to odrađuje sa 70ak% loada, temp se kreću 45-50°C sa 40-50% fan loada... sa vučkom bi ja tu imao max vjerovatno 35°C, a vjerujem da naša kartica može  ove do 50°C temp durati 10 godina bez da se ugasi. 

e da, jel problem rastaviti karticu bez tragova radi gare, to mi je isto upitnik veliki?

Onaj skor je bio više radi temperatura, a nisam ugasio ništa od programa u pozadini koji mogu smanjit skor, stavio i nove drivere... Zato nije probijen. Ali ponavljam, onaj zračni skor je bio prilično sami vrh mogućnosti mog čipa, i zadovoljan sam, jako. Ali već sam i rekao da nisam uzeo wolfa da obaram skorove, nego da bacim karticu u farmu da bar nešto radi ako je već ja ne cijedim dovoljno :)

 

Rastavit grafu nije problem, jako jako jednostavno zapravo. Imaš video na gamers nexus kanalu na utubeu. Jedino valja pazit sa konektorima od fanova, oni su baš čvrsto zakačeni i valja polako otkačit za plastiku, ne za žice!!! 

 

A dok se ti nećkaš za Eiswolfa, ja već naručio još240mm 4,5cm debelog i tubing. Load temperatura će mi bit ko tebi u idlu sa fanovima na max :)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Stjepanj kaže...
Aourus mi na stocku drzi skoro 2ghz, oc na pocetku ide s 2050 i stane na 2012mhz(u ab sve do daske), mema na 12.5ghz@56°c, bench raden odmah iz igre, ovaj pascal je govno.lp

Imas los primjerak pa je zato pascal govno? Bravo...

12 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Govno za oc. Da se ispravim! Al bitno da se lightning z s 2035mhz smatra gpu bogom.daj druze nebulazni...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 11:45 (Stjepanj).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Stjepanj kaže...

Govno za oc. Da se ispravim! Al bitno da se lightning z s 2035mhz smatra gpu bogom.daj druze nebulazni...

Evo opet "klokeri" seruckaju po "neklokabilnom" pascalu... Pa Pascal ima boost 3.0 koji je u principu auto-overklok i gura gotovo do kraja. Svaki takt iznad base takta jer OVERKLOK. Dobro da to izvali neki novak, ali ti da tvrdiš da se pascal slabo kloka?!?! Daj molim te. Prva serija koja gura takt PREKO 2ghz i onda veliš slabo se kloka... Ajd ponovi to dva put u sebi i sjeti se onda maximuma koje izvlačiš iz maxwella, ili Keplera... 2ghz, i kusur.

 

Aorus 1080ti ima base takt od 1594mhz (iako zapravo ne znam uopće o kojem aorusu govoriš), što znači da ti je na 2050mhz overklok 456mhz ;) - sića

 

I usput, 2050mhz je osrednji klok, a nikako ne loš. Da ga staviš pod vodu, držao bi to bez dropova. No ponavljam, ne znam uopće o kojoj kartici govoriš. Ako je 1080ti, onda vrijedi to da je to solidan klok, ako je 1080ka onda je druga priča.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 12:02 (eywa33).
7 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

citirat ću kolegu Lucija, Stjepko ima Aorus gtx 970 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Ne znam šta Stjepko radi s hardverom, al ima već godinu-dvi konstantno neke promjene pa me ni ne zanima šta ima kad znam da je to hardver u prolazu. No kad dođeš u temu i bubneš "ova aorus..." onda očekuješ da će spomenut i koji čip, jer aorus ima valjda 15 različitih modela Pascala... 

 

PS lave, pusti vuka na miru, daje ti znak neki :P

 

Ne znam zašto ti neće, kako si namjestio plaćanje?

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
eywa33 kaže...

Ne znam šta Stjepko radi s hardverom, al ima već godinu-dvi konstantno neke promjene pa me ni ne zanima šta ima kad znam da je to hardver u prolazu. No kad dođeš u temu i bubneš "ova aorus..." onda očekuješ da će spomenut i koji čip, jer aorus ima valjda 15 različitih modela Pascala... 

 

PS lave, pusti vuka na miru, daje ti znak neki :P

 

Ne znam zašto ti neće, kako si namjestio plaćanje?

Stjepko se specijalizirao za clockanje proceva, pascal mu je prekompliciran  

12 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

Sry 1080ti aourus je u pitanju.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

pa to što navodiš je čak dobar klok, po manje više svim recenzijama navode za OC da se stabiliziraju blizu 2000Mhz, za te obične aorusice

jest nije to maxwell kako si navikao pukni 200+, 800+ na mem i sve radi 

 

naručen vučko, prašimo ovaj vikend na 25k

12 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

Koji takt treba za 25k?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Nije ti vrag da mira a? Ajde, da usporedimo temperature malo. Ja ću kad mi stgne ovaj 240mm probat prvo smo s njim kako stoje temperature, a onda i sa oba dva radijatora. Bilo bi im pametno da stave mogućnost umjesto 120 uzeti 240mm rad. Ovako se baš vidi da mališan od 120 mora raditi punom parom da održi temp. Uzeo sam i clear tubing pa će to sad i lipše izgledat. Samo sam uzeo srebrne fitinge, a trebao sam crne :/

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Iznad 2100.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
lav1000 kaže...

pa to što navodiš je čak dobar klok, po manje više svim recenzijama navode za OC da se stabiliziraju blizu 2000Mhz, za te obične aorusice

jest nije to maxwell kako si navikao pukni 200+, 800+ na mem i sve radi 

 

naručen vučko, prašimo ovaj vikend na 25k

Ne prasis, izvuci ces 1 bin vise nego na zraku tj. 13mhz...

14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
eywa33 kaže...

Iznad 2100.

Memorija je strasno vazna isto, nije dovoljno ni 2200mhz ako je memorija losa...

12 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

Jbte rade uzet u linksu na akciji freezer 240 od 500kn i roknut na grafu onak samo drzeci s rukom blok vodenog samo za benchlp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

ma čuješ sigurno ću imati koji stupanj lošije jer ću ga staviti na stražnji ispuh, nemam gdje osim tamo, a tebi je direkt na prednjem usisu, vidjet ćemo kako se ponaša, can't wait 

7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Stjepanj kaže...

Jbte rade uzet u linksu na akciji freezer 240 od 500kn i roknut na grafu onak samo drzeci s rukom blok vodenog samo za benchlp

 uzet stolarsku stegu i pritegnuti freezer na GPU da to izgleda ko pošteno odrađen posao  

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

moći ću se baciti na one tvoje krivuljice i undervoltanje, budem postao dosadni deda bug.hr/foruma kao i ti 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
ansha kaže...
eywa33 kaže...

Iznad 2100.

Memorija je strasno vazna isto, nije dovoljno ni 2200mhz ako je memorija losa...

 Svakako da je važna. Meni je max 12200mhz. Mogu vrtit to sa 2088 ali izgleda da sa novim driverima iz nekog razloga dobijem manji skor za 100tinjak bodova. Jedina promjena jesu driveri. Budem probao vratit stare.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
16 godina
offline
Unigine Superposition 1.0

jaci je od mene...

 

1. stock

2. OC

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 17:25 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

Kako nebi kad si ti odvrtio 4K a on 1080p

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

 

 

 I 4mal, kako su tako visoke temperature? Pa moja je na zraku bila u stanju držati niže... o vuku da ne govorim.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 18:11 (eywa33).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice