Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded

poruka: 242
|
čitano: 90.891
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded
Sta nije relevantno? to sto 0,01% ljudi ima 4 titana je njihov problem:)
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
neaktivan
offline
Re: Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded
mirkoj kaže...

fazon je sto 1080p vise nije uopste relevantan za testiranje kad su u igri 9xx i 10xx serije grafika. 1080p jednostavno nema smisla  za ta testiranja. treba preci na 4k testiranje da se vidi konretno sta se desava

 Mislis da bi bio brzi od mojih 1080?

7 godina
odjavljen
offline
Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded

phanteks - FX 8350 4.5GHz - ASUS Strix R9 390 1320/1720MHz - 1746

Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded
Evo mirzetu konkurencije😎lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded
phanteks kaže...

phanteks - FX 8350 4.5GHz - ASUS Strix R9 390 1320/1720MHz - 1746

 s cim hladis grafu?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded
okacio sam negdje bio sliku, heatkiller univerzalni gpu vodeni blok i homemade bakreni blok za vrm, jezici na vrm2 i memoriju te preko svega originalni cover sa x3 ventilatora od asus dc3 strix

znaci hladim destiliranom vodom pomijesano s antifrizom
na core clock 1320mhz temp jezgre je oko 37c

2x360mm radijtori, vodena pumpa i spremnik je smjesteno u drugo kuciste i montirano na zid izvana tako da mi je u sobi mrtva tisina na max load
Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded

koliki ti je asicq? i koliko je tebi mirzete?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded
78,8%
Moj PC  
1 0 hvala 2
11 godina
offline
Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded

79.2%

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded
mirzet1976 kaže...

79.2%

 uf blizu, koliko je tebi temp? jel ti rokas antifriz?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded

DA destilovana i antifriz a temp je veći nego kod njega jer nedržm vani nego u sobi mada tokom benchanja neprelazi 60-65°C. Evo sad već neko vrijeme foldam na 1150/1350 20/7 i temp neide preko 52°C kad je zatvoreno kučište.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2016 20:24 (mirzet1976).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded
Stjepanj kaže...
Evo mirzetu konkurencije😎lp

 Stjepko ti prebaci lopticu na mene a sad vidim da je tebe prešišao sa svojom 390 evo sad malo vrtim test blizu sam ga al nedovoljno

http://hwbot.org/signature/u135800.png
11 godina
offline
Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded

mirzet1976 - FX 8320 4.8GHz - AMD R9 290 1300/6480mhz - 1763

 

 referentnjača sa elpida memorijom gazi sve Hawaii chipove i GTX 970 pred sobom ovdje na BUG-u a vala i na HWBOT-u u svojoj klasi R9 290 imam dva prva mjesta za TimeSpy i 3DMark11 - Extreme preset i jedno drugo u FireStrike - Ultra

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.12.2016 0:37 (mirzet1976).
Moj PC  
5 0 hvala 1
7 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded
mirzet1976 cisto informativno, koji driver koristis? ja imam 16.9.2, ovi novi mi ne rade dobro

i btw nisam ovdje da se takmicim sa tobom niti zelim da to tako izgleda, no moram priznat da imas dobar primjerak r9 290, jbg ja nisam slusao frenda i uzeo ovu a mogao sam jeftinije proci
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded
phanteks kaže...
mirzet1976 cisto informativno, koji driver koristis? ja imam 16.9.2, ovi novi mi ne rade dobro

i btw nisam ovdje da se takmicim sa tobom niti zelim da to tako izgleda, no moram priznat da imas dobar primjerak r9 290, jbg ja nisam slusao frenda i uzeo ovu a mogao sam jeftinije proci

 Pa piše u GPU-Z 16.9.2 a ni kod mene nerade dobro novi tj. neda mi klokovati GPU ni sa jednim softwerom a sa wattmanom nemam opciju za dizati napon GPU chipu.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
7 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded
sorry, neznam napravit edit post, od nedavno sam na forumu a i na mob sam, da objasnim situaciju
imam dosta dobru frekvu gpu-a i rame al je score losiji, mislim da je to zbog napajanja jer imam peakove iliti cvrcke pa se uslijed toga dogadja da opada frekva vpua i fps-a te na kraju ispada losiji score od 3dmark-a pa do unigine-a itd
izgleda da me seasonic ss620-gb izdaje na ovoj konfi
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded
phanteks kaže...
sorry, neznam napravit edit post, od nedavno sam na forumu a i na mob sam, da objasnim situaciju
imam dosta dobru frekvu gpu-a i rame al je score losiji, mislim da je to zbog napajanja jer imam peakove iliti cvrcke pa se uslijed toga dogadja da opada frekva vpua i fps-a te na kraju ispada losiji score od 3dmark-a pa do unigine-a itd
izgleda da me seasonic ss620-gb izdaje na ovoj konfi

 Vjerovatno jer i moj  SS-850-AM zreo za zamjene pada mi 12V napon na 11.3V na GPU kad bencham. plus kad kloknem uz to i CPU onda rokne i 5V na 4.78V

http://hwbot.org/signature/u135800.png
7 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded
imam neko fractalovo 1000w no moram rijesiti coil whine jer me stvarno ubija u mozak pa cu ga ubaciti u konfu ako rijesim

dizem ti kapu, na volji znanju i trudu, super ti je ta 290-ka, respect
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded

Razlika je u memorijskim latencijama. Možeš probat promijenit svoje na recimo 1375 timing, ili 1250 ako je prethodni stabilan iako će vjerovatno max klok bit nešto manji, dobit ćeš na performansama.

11 godina
offline
Re: Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded
_mark0_69 kaže...

Razlika je u memorijskim latencijama. Možeš probat promijenit svoje na recimo 1375 timing, ili 1250 ako je prethodni stabilan iako će vjerovatno max klok bit nešto manji, dobit ćeš na performansama.

 Kod mene je 1250 strap kopiran sve do 1625 što mi je i max sa elpidom i tu je razlika izmedju mene i ostalih koji to nisu radili.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.12.2016 1:59 (mirzet1976).
11 godina
offline
Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded

Ispravka jer gore što sam postavio je pogrešna reza i quality

 

mirzet1976 - FX 8320 - 4.8GHz  -  AMD R9 290 - 1320/1625MHz - 1779

 

 

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.12.2016 16:46 (mirzet1976).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded
E pa jbga mirzete nemam vise onu gtxicu od 90%asica, ti i drug vrtite 290-tku prek 1.3ghz na vodi, da predem 1.6ghz nebu me mogli skinut;) a ja konkurenciju s 970 nisam nikad imao, ni priblizno:) samo udarajte dalje s rezultatima!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded
Stjepanj kaže...
E pa jbga mirzete nemam vise onu gtxicu od 90%asica, ti i drug vrtite 290-tku prek 1.3ghz na vodi, da predem 1.6ghz nebu me mogli skinut;) a ja konkurenciju s 970 nisam nikad imao, ni priblizno:) samo udarajte dalje s rezultatima!lp

Zato sa ovom 1080-kom bas rasturas hihihi...

12 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded
Konkurencija je u odnosu na sve graficke od prije enormno velika, cak 3 primjerka...kako ti se uopce daju pisati takve budalastine!
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded
mirzet1976 kaže...
Stjepanj kaže...
Evo mirzetu konkurencije😎lp

 Stjepko ti prebaci lopticu na mene a sad vidim da je tebe prešišao sa svojom 390 evo sad malo vrtim test blizu sam ga al nedovoljno

 budem ja to probao skinuti netreba mi puno, no ova druga sto imam je 74% i mogu je nafrljiti na 1594mhz kad je u kuci cca 20°c, mozda da malo otvorim prozor pomognelp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded
Stjepanj kaže...
Konkurencija je u odnosu na sve graficke od prije enormno velika, cak 3 primjerka...kako ti se uopce daju pisati takve budalastine!

Hahaha, pa da je i tri primjerka (sta nije) ti si uvjerljivo treci :)) Sreca da grafa nije tvoja, pojeo bi se da je...

8 godina
offline
Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded

nemam sto reci za izjavu o konkurenciji. da mi je bar elpida ili samsung memorija na kartici pa bi imao jednu ljutu konkurenciju. sa ovim asicom koji je nikakav kartica se cak dobro drzi. 

 
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded
Arnel16 kaže...

nemam sto reci za izjavu o konkurenciji. da mi je bar elpida ili samsung memorija na kartici pa bi imao jednu ljutu konkurenciju. sa ovim asicom koji je nikakav kartica se cak dobro drzi. 

 s obzirom da imas custom bios nemam komentaralp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
offline
Re: Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded
Stjepanj kaže...
Arnel16 kaže...

nemam sto reci za izjavu o konkurenciji. da mi je bar elpida ili samsung memorija na kartici pa bi imao jednu ljutu konkurenciju. sa ovim asicom koji je nikakav kartica se cak dobro drzi. 

 s obzirom da imas custom bios nemam komentaralp

 evo dokaz da su clockovi tocni, inace ukljucio sam crysis 3 i odigrao onu skybox misiju.

software pokazuje napon 1.275 a realni je 1.315v. 

12 godina
protjeran
offline
Unigine Heaven Benchmark 4.0 reloaded

ali gpu load ti skace, kod mene je skroz pravocrtan, nalozi te fanove na 100% ohladi karticu na ispod 30°c pa onda probaj!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice